Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) barack1997 válasza t1 (#17250) üzenetére


barack1997
senior tag

Huu ez nagyon szép autó. A gyári Antenna bassza el az összképet, meg valahogy a felni nembegyere 10/9 nálam :)

(#17252) t1 válasza barack1997 (#17251) üzenetére


t1
addikt

Köszi :R

(#17253) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
2006os suzuki swiftbe castrol 5w40 c3-as motorolajat hol lehet venni legolcsobban? Ezek az online webshopok mennyire megbízhatók abból a szempontból, hogy eredeti terméket forgalmaznak?
Itt nézegettem.
Esetleg hasonló minőségű motorolajat tudtok ami olcsóbb?

(#17254) mefistofeles

Skacok. Swift II-be jobb első indexkábel (foglalattal) hol lelhető vas megyében?
Nem akaródzik adnom egy fél méter kábelér meg egy lámpafoglalatél majd' 8000 Ft-ot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17255) Motion_Blur válasza paavoo (#17253) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Castrolt nagyon keményen hamisítják.

Full szintetikus 5W30 vagy 5W40 az ajánlott olaj, a lényeg hogy jó minőségű legyen.

Eneos, Castrol, Mobil, Motul, Liqui Moly, stb...

Megbízható bolt: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17256) Krenk01


Krenk01
újonc

2005-ös SWIFT-be gyertyát hány km után illik cserélni illetve mennyit jó elmenni vele ha tényleg nincs semmi baja ?

(#17257) Kornel válasza Krenk01 (#17256) üzenetére


Kornel
veterán

105.000 km
ha városba és/vagy rövid utakra van használva, akkor kevesebb.

(#17258) Doze válasza Kornel (#17257) üzenetére


Doze
aktív tag

Na hogy muzsikál a ford?

(#17259) Kornel válasza Doze (#17258) üzenetére


Kornel
veterán

van mit rajta csinálni, ugye nem új autó, és nem a felső árszegmensből szemezgettem.
most pl. hátsó dobot cserélek, de 11k-ért van hozzá, úgyhogy nem nagy összeg.
6-7 litert eszik, bazi nagy, és nagyon kényelmes egy suzukihoz képest.
persze mindig lesz rajta mit csinálni, de 3-5 éves távon tervezek vele, amíg összerakom egy új/újszerű mk4/mk5 mondeo-ra a keretet :)

(#17260) Motion_Blur válasza Kornel (#17259) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ne is mondd, mostanában gyakran vezetek egy Audi A6 Avant-ot (2009-es), 7 sebességes automata, minden benne van. Gondolhatod milyen érzés utána visszaülni a Swiftbe :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17261) Krenk01


Krenk01
újonc

Ha swiftbe gyertyát akarok cserélni akkor mindenféleképpen a drágább gyertyát vegyem ami 5500 körül van vagy elég 1 olcsóbb minőségű is ? Illetve ezt mennyire bonyolult itthon kicseréni ki lehet vagy jobb ha szervízbe viszem ?

(#17262) Motion_Blur válasza Krenk01 (#17261) üzenetére


Motion_Blur
félisten

NGK Iridium gyertya csakis :R

Szervizben érdemes cseréltetni.
Mondjuk mindenképpen olyan helyen ahol látod is hogy kicserélik :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17263) Mercutio_


Mercutio_
félisten

MOL akcióban van Osram silverstar 2.0 halogén izzók kuponnal 1 pár H4-es 2k
Kérdés :swift szedánba berakható - e, rendőr /vizsgán nem kötnek - e bele, jobb-e és mennyivel mint a gyári!?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17264) barack1997


barack1997
senior tag

Adott egy 2003-as Swift 1.3 16V. A probléma a következő: amikor bent van 2-3-4-5-ben az autó, kigyorsításkor cicergő hangot hallok talán az autó jobb oldalából. Olyan, mint ha egy feszítőgörgő vagy egy enyhén cicergő hosszbordás szíj lenne. 1-be mint, ha nem csinálná, de lehet csak a motor hangja nyomja el, de üresbe meg egyáltalán nem csinálja. Mi lehet ez ?

(#17265) Kornel válasza Krenk01 (#17261) üzenetére


Kornel
veterán

Szervizkonyveben le van irva mindket engedelyezett iridium gyertya, az egyik ngk, a masik denso ha jol emlekszem. Draga, de cserebe 105k km a csereperiodus.

(#17266) hcs57 válasza Mercutio_ (#17263) üzenetére


hcs57
őstag

Most tettem a Sedanomba.. semmi szabálytalan nincs benne, 60/55 W és H4. erősebb a fénye, jobban látsz vele.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#17267) Kornel válasza Mercutio_ (#17263) üzenetére


Kornel
veterán

csak egy tanács.
ha már erre költesz, akkor osram NBU.
annál nincs jobb jelenleg, és nem is ég ki hamar.

(#17268) Mercutio_ válasza Kornel (#17267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tavasszal valszeg eladjuk, erre az időre szerintem ez is tökéletes és a leendő új tulaj is jól jár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17269) Kornel válasza Mercutio_ (#17268) üzenetére


Kornel
veterán

így érthető :)

(#17270) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Segítséget kérnék.

2004-es swift 5 ajtós. Jobb első ajtó beragadt, minden előjel nélkül, a központi nem mozgatja a zárat, ha manuálisan nyitott álásba rakom az ajtó akkor sem nyíilik. Mivel ugye nem lehet nyitni hogy a fenébe szedem le a kárpitot? Mi lehet a gond? Elromlott a központi és a manuálisat is felülvezérelve beragadt? Vagy eltörhetett vmi?

Köszi

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#17271) pjen válasza TommyGun (#17270) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem attól,hogy nem nyílik még le Tudod venni a kárpitot csak kényelmetlen.

(#17272) Krenk01


Krenk01
újonc

Egy kérdés ha NGK Iridium gyertyát akarok venni abból csak 1 féle van vagy több márka most ha bemegyek a bárdiba vagy az unixba ott miylet kell kérni mind1, vagy ezeket csak szalonba tudom megvenni hogy van ez ???

(#17273) Krenk01


Krenk01
újonc

Gyárilag milyen gyertya van 1ébbként benne ?

(#17274) Doze válasza Krenk01 (#17273) üzenetére


Doze
aktív tag

Ngk R1, Vagy Ngk Laser Irídium, de bemész megmondod az autód típusát, 2 féle irídiumos gyertyát fognak legalább kínálni.

(#17275) Doze válasza Krenk01 (#17273) üzenetére


Doze
aktív tag

de válogass: [link]

(#17276) Krenk01


Krenk01
újonc

2005-ös Swiftbe a szervő elektromos vagy hidraulikus ?

(#17277) Kornel válasza Krenk01 (#17276) üzenetére


Kornel
veterán

elektromos.
miért??

(#17278) Krenk01


Krenk01
újonc

csak kíváncsiságból meg valamiért azt hittem hogy hidraulikus van.....

(#17279) Kornel válasza Krenk01 (#17278) üzenetére


Kornel
veterán

áhh.
az túl drága és bonyolult.
ezekbe csak villanyos szervó van.
akkor van gond, ha elromlik, mert nem nagyon lehet részenként cserélni, ha jól tudom.

(#17280) Krenk01


Krenk01
újonc

Gyári alap 2005-ös swift van benne 1 cd-s rádió egy sima szeretnék bele egy gyári lejátszót találtam is 1et de szerintem a bekötö kábel amit bele kell dugni az nem fog belemenni mennyibe kerülhet a kábel ha nem ad hozzá a srác akitől veszem ??

(#17281) meroly


meroly
veterán

Srácok,

'99-es swiftben az amúgy sem túl fiatal akkut sikerült úgy kinyírnom végleg, hogy segítettem bikázni egy kocsit. Harmadnapra szépen fokozatosan megadta magát. Új akkut megvesz, belerak, pöccre indul. Rá pár napra azonban megint olyan nehézkesen akar elindulni főleg hidegen. Most az előbb pl csak másodszorra sikerült. Ez már nem akku, gyanítom.
Mi lehet szerintetek?

Válságautónak vettem kb 1 éve, azért még 1 évig kihúzhatná, úgy, hogy nem költök túl sokat rá.

Impossible is nothing

(#17282) Kornel válasza meroly (#17281) üzenetére


Kornel
veterán

a válságnak vége :D
ezért adtam el a suzukit ;)

(#17283) pjen válasza meroly (#17281) üzenetére


pjen
félisten

Rá kéne mérni a töltő körre egy multi méterrel,hogy van e töltés.

(#17284) meroly válasza pjen (#17283) üzenetére


meroly
veterán

Szóval nem úszom meg a szerelőt? Azt hittem valami szűrő vagy gyertya esetleg....

kornelka: míg a lakáson hitel van, addig nem cserélek kocsit :N Ha beüt a crack buszra fel tudok ülni, de a fedelet nehéz lenne megoldani a fejem fölött.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#17285) pjen válasza meroly (#17284) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos.Te tetted be az új aksit?,sarut megtakarítottad rendesen,esetleg csavarokat utána húzni.

(#17286) meroly válasza pjen (#17285) üzenetére


meroly
veterán

Igen, én. Hát a csavarok szorosak, de a sarukkal nem csináltam semmi különöset. Kellett volna?

Impossible is nothing

(#17287) pjen válasza meroly (#17286) üzenetére


pjen
félisten

Ha mást nem is,legalább belül finom csisz papírral áthúzni.

(#17288) meroly válasza pjen (#17287) üzenetére


meroly
veterán

Nem az lesz a baja, mert teker mint az őrült, meg megnéztem, szép tiszta a saru.
Végülis 3-4 másodperc indítás után elkapja. Az az igazság, hogy nem szoktam ennyire figyelni, de a mostani 8 Ft-os árcsökkenést megvártam és azóta meg nem volt időm elmenni tankolni, szóval nagyon kevés van benne.
Rátankolok, megnézem segít-e, ha nem, akkor irány a szerelő.

Impossible is nothing

(#17289) pjen válasza meroly (#17288) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Elég barkács megoldás,sokszor segít.Indítózás közben a légszűrőbe hideg indítót vagy fék tisztítót fújni(utobbit a servizben mutatták)mert a szelep leragad.

(#17290) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. 2 ezres évjáratú 1.0 swifthez milyen akkumulátor kell? Illetve milyet javasoltok? Van benne sok elektromos cucc is ablak,tükör,klíma, stb stb... Van valamilyen akksival tapasztalat? Mert úgy néz ki kezdi feladni a szolgálatot sajna. :(

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17291) meroly válasza roberto211 (#17290) üzenetére


meroly
veterán

Nekem pont most volt ilyen gondom, a szerelőm azt mondta, hogy akku boltban vegyem és a nagyobb kapacitásút, a 45Ah-sat. Meg kell nézni hogy hogy van bekötve mert 2 variáció van a pólusoknak, én pont rosszul tippeltem, de végül sikerült rákötni, 4-5 centit enged.

(#17289) pjen: elindultam tankolni és mire beértem a kútra ugrált a kocsi, zuhant az alapjárat, mondom mi a franc. Aztán meg is állt. De szerencsére elindult újra, araszoltam előre pár centit, majd megint. 4-5 kocsi volt előttem, csak sikerült odaérni és 38,57 l ment bele első kattanásig, szóval szinte semmi sem volt benne. Azóta nincs gondja. :B

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#17292) roberto211 válasza meroly (#17291) üzenetére


roberto211
őstag

Ha a kerék mellett(belül) van kiszakadva a gumiharang akkor az a kerékoldali gumiharang és nem a váltóoldali igaz? Mert bárdiba van ilyen,hogy kerék oldali/váltó oldali én kerék oldali rendeltem szerintem ez a helyes de jobb a biztonság megkerdezem azért :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17293) pjen válasza meroly (#17291) üzenetére


pjen
félisten

Ja ha nincs benne benzin a merci is rángat,aztán nem megy.Legutóljára a trabival jártam így,gondoltam átrakom tartaléka,de már ott volt,maradt a tolás a kútig. :((

(#17294) meroly válasza pjen (#17293) üzenetére


meroly
veterán

Ja és ez okozta azt is, hogy nehezen akart indulni?
Na soha többet nem lesz ilyen. :N

(#17292) roberto211: én a kérdést sem értem ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#17295) roberto211 válasza meroly (#17294) üzenetére


roberto211
őstag

Mit nem lehet ezen érteni ? :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17296) mdk01 válasza meroly (#17294) üzenetére


mdk01
addikt

Ja és ez okozta azt is, hogy nehezen akart indulni?

Igen.
Én is néha kicentizem, mert úgy jönnek ki a dolgok, hogy csak rohanok egyik helyről a másikra és akkor nagyon kifogy. Mikor indításnál nem úgy kapja el ahogy kellene, ergo nehezen indul akkor tudom, hogy már nem viccel és irány tankolni.

(#17297) dedike


dedike
addikt

Már ne haragudjatok, de azon kívül, hogy így rendszeresen minden szemetet kiszív a tankból, mi értelme van ennyire hagyni kifogyni?
Eddig 45-nél többet sosem tankoltam a Suzukimba, s akkor is fosott már a seggem, mikor fogy ki, mivel már régen világított a visszajelző lámpa. (50-es tank, elvileg.)

Jó szerencsét!

(#17298) meroly válasza dedike (#17297) üzenetére


meroly
veterán

Semmi, teljesen igazad van, nincs értelme és még káros is, főleg ekkora korú autónál, mint az enyém.
Engem egyszerűen az zavart meg, hogy többet fogyasztok most télen, mint nyáron, ezt nem vettem figyelembe és a nyári időhöz mértem a mutatót, nem kellett volna.
Na meg megvártam a pénteki 8 Ft-os csökkentést, hogy nyerjek vele 320 Ft-ot és veszítsek kétszer annyit az olcsó kút messzesége miatt ;]
Figyelni fogok rá innentől fogva.

(#17296) mdk01: akkor valószínű akkut se kellett volna cserélnem :(((

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#17299) mdk01 válasza meroly (#17298) üzenetére


mdk01
addikt

Hát attól függ hány éves volt.
6évnél nem igazán bírják tovább sőt általában már ezen is csodálkoznak szerelők, hogy eddig bírta.

(#17300) meroly válasza mdk01 (#17299) üzenetére


meroly
veterán

Biztos régi, tavaly vettem a kocsit, akkor szerelőm átnézte és mondta hogy ez az egyetlen gyenge pontja, mielőbb cseréljem. Hát egy évet kibírt.
Clio2-m volt előtte, majdnem újonnan vettük és 8 vagy 9 évesen kellett akkut cserélni benne asszem.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.