Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) cskamacska válasza Diopapa (#53950) üzenetére


cskamacska
addikt

De pont az a poén!
Ha csak az itteni bálnák a 2 darab 300 dolláros SC hajó mellé nem azt nézték volna mire lehet elverni már párszor tízezret a CIG boltjában, hanem vettek volna 5 Elite lifetime jegyet, meg az összes skint háromszor, akkor Brabenéknek nem, vagy legalábbis kevésbé kellett volna dinóparkot ácsolniuk Elite lábak helyett. :K

Amúgy nem célom védeni őket, mert a végtelen random naprendszer helyett én is sokkal inkább láttam volna kevesebb, de kézműves tartalmat, és a buta döntések sem a pénzen múltak, de az hogy a Horizons elkészülése évekbe tellett, miközben a csapat dínószart pucolt, és hullámvasutat hegesztett másodállásban, az egyértelműen annak következménye hogy az Elite-ben nem volt épp elég pénz. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#53952) TESCO-Zsömle válasza cskamacska (#53951) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És akkor itt jön az, hogy mennyit számít a múlt és a marketing. Akik anno a SC-be beleugrottak, azok nem egy konkrét elképzelése vettek, hanem egy álmot. És szerintem ezt az első 3 évre nyugodtan rá is lehet húzni, amíg a stúdió alapjai épültek.

Egy álomért pedig -mint tudjuk- sokkal többre képesek az emberek... Arról nem beszélve, hogy a "bálnák" egy jó része haszonszerzési céllal ugrott bele a játékba. Ők azok, akiktől most nettó 50%-on lehet venni kreditet szürkén...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53953) Plasticbomb válasza Szőrös  (#53945) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nah, a vulkan annyira nem fontos mostmar, egy ideje DX12 jatekokkal is tudok Linuxon jatszani... :) Dolgozzanak csak azon a meshingen. :)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#53954) Szőrös  válasza Plasticbomb (#53953) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aha az jó, mert dx12 nem lesz csak vulkan ami meg azért jobb mint a mostani dx11.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53955) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezt csak igy ide megjegyzem hogy a CP majdnem olyan bugos mint SC...NPC-k megjelennek eltunnek, neha drabjaik ottmaradnak a levegoben stb. :)

(#53956) cskamacska válasza Malibutomi (#53955) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem elég sokan megelégednénk már azzal is, ha akár csak egy csóri Cyberpunk 2077-et kiadnának a SC világában, pár Battlefront II szerű űrharcos pályával megspékelve, mondjuk holnapi megjelenéssel. ;] :DDD

Addig is üdvözöljük az Elite Citizen: Major Toms Spacelegs Odyssey kiegészítőjét, ami echte SC másolatnak ígérkezik. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#53957) m0h0senator válasza Malibutomi (#53955) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ekkora komplex világnál játékosok milliói nézik el nekik. Valószínű SC-nél is eltekintenének... :U

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53958) bladex73


bladex73
aktív tag

Pletyka szinten azt halottam, hogy lesz valami mini játék valahol amivel lehet szerezni a MSR hajóhoz fekete festést. Tud erről bárki bármit?

(#53959) Szőrös  válasza bladex73 (#53958) üzenetére


Szőrös 
veterán

Arról már lecsúsztál. A koncept fázis ideje alatt volt egy "Watch the Skies Tip Line" minigame, akkor lehetett megszerezni. Ez még vmikor '18 augusztusában volt, én is megszereztem bár hajó nincs hozzá :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53960) bladex73 válasza Szőrös  (#53959) üzenetére


bladex73
aktív tag

Tudom, hogy régen volt egy ilyen, de úgy halottam most is lesz valami. Ezek szerint akkor kamu az egész.

(#53961) duvi válasza bladex73 (#53960) üzenetére


duvi
nagyúr

A "most is lesz valami" része igaz :K Nézegesd a frissítéseket. Hamarosan érkezik valami a játékba ;)

(#53962) Szőrös  válasza duvi (#53961) üzenetére


Szőrös 
veterán

ja csak nem az amit szeretne. :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53963) cskamacska válasza duvi (#53961) üzenetére


cskamacska
addikt

Élhető FPS szám? :P

3.12 hogy teljesít kendteknél?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#53964) duvi válasza cskamacska (#53963) üzenetére


duvi
nagyúr

Alpha létére élhető :K Mint minden nagyobb frissítés után, akad némi zavar az erőben, de még így is tetszenek az új tartalmak és látvány.

(#53965) TESCO-Zsömle válasza cskamacska (#53963) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én -ha minden jól megy- most is ott alszom a Terrapin priccsén Daymar-on, a lezuhant Javelin mellett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53966) Fred23


Fred23
nagyúr

CNOU NOMAD-ra ugye máskor is upgradelhetek, nem csak most? Mintha korábban olyasmit olvastam volna, hogy időnként nem lehet valamiről valamire upgradelni. Az biztos, most adott a lehetőség.

Játék fel sincs telepítve, de feldobott a YT egy NOMAD-os videót tegnap, megnéztem, rákerestem, és szeretném. 31.75 USD lenne Avenger Titanról. Ha ráér, ha később is biztosan tudok váltani rá, akkor még nem lépek, de ha esetleg bizonytalan ez a lehetőség, inkább kifizetném most.

(#53967) PhilBrick válasza Fred23 (#53966) üzenetére


PhilBrick
őstag

A Nomad mindig elerheto lesz, raersz megvenni.

(#53968) Szőrös  válasza Fred23 (#53966) üzenetére


Szőrös 
veterán

A Nomad egy starter ship, szóval az mindig kapható így simán kéne tudnod upgradelni az Avengert.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53969) Fred23 válasza Szőrös  (#53968) üzenetére


Fred23
nagyúr

& PhilBrick:
Köszik, akkor ráérek!

(#53970) NomadND1 válasza Fred23 (#53969) üzenetére


NomadND1
senior tag

Arra nem gondoltál, hogy első lépésben Reliant Kore, majd utána a Nomad? Igy azt is ki tudnád próbálni.
Még annyi, hogy ha [ennél] alacsonyabb csomagod (kevesebb biztositás pl.) van, akkor Január 11-ig nyersz rajta 18 dollárt. Ehhez persze be kell olvasztanod az eredeti csomagod.

[ Szerkesztve ]

(#53971) NomadND1 válasza Fred23 (#53969) üzenetére


NomadND1
senior tag

Az utolsó részt vedd figyelmen kivül, mert warbondos a csomag, nem tudod megvenni store creditért. Bocs, késő van már.

(#53972) Fred23 válasza NomadND1 (#53970) üzenetére


Fred23
nagyúr

Reliant Kore annyira sosem érdekelt, pedig nem tűnik rossz hajónak. Kibérlem majd egyszer, vagy ingyen repülős időszak alatt élek a lehetőséggel.
Cutlass Black upgrade foglalkoztat még kicsit, de a Nomad szimpatikusabb hajó. Pedig Cutlass-t repültem már sokszor, és kedvelem. Statok alapján viszont ha Nomad lesz, akkor a Cutlass lesz az én rémem, ha meglátom, ajánlott lesz a menekülés. (Még jó, hogy a Nomad a gyorsabb!) Megpróbálhatom mondjuk kiraksizni, de nagy a kockázata, hogy én maradok alul. Attól függ, mennyire tuningolt változat.

[ Szerkesztve ]

(#53973) MasterDeeJay

Játszik valaki Vega 56 kártyával?
Kevesebb fpst produkál mint egy 7970-es. Gpu használat alig, proci használat valamiért aránytalanul sok. Diavetítés az egész. Semmi nem melegszik túl, nincs throtling sem. Watt sem éri el a 100-at sem, más játéknál beveri a 200-300-at is.


A kártya meg minden másban jól működik.(vega64 bios, kis tuning) Kb úgy kellene vinnie mint egy 1080-asnak.
Az appdata/starcitizen kiktöröltem. Driver friss.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53974) m0h0senator válasza MasterDeeJay (#53973) üzenetére


m0h0senator
őstag

Több minden is lehet. Szerver le van terhelve, a 2.8 GHz is kevés neki a sok mag viszont jó. MIlyen felbontás?

53975: Very high-on hagyd. Nekem 1080al 5820k-val 4,2-n 1440p-n 24-50 fps attól függően hol vagyok.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53975) MasterDeeJay válasza m0h0senator (#53974) üzenetére

Fullhd de lowon és very highen ablak/fullscreen is ugyan ennyi. Sőt lowon még rosszabb.
Az nem normális hogy 48 szál felét megeszi. (Msi afterburner csak 32-őt ír ki) azaz elfogadnám ha közbe menne 100fps-el.
1070ti-vel nincs ilyen hiba. Visszarakhatom a 2643v3-asokat az kb annyi mint a 5820k alapon 2x, de nem hiszem hogy az a baja. Igaz ez most 24 mag de csak 2.9-3ghz, az meg 12 mag 3.6ghz.
Mintha nem akarná hajtani a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53976) MasterDeeJay

Hát egyértelműen látszik hogy az online mód lesz bugos, azaz valami leak lehet cpu fronton.

Habár single playerben sem megy a kártya rendesen de leglább játszható.

Kutatok tovább.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53977) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53973) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vega 64 itt. Ugyanez. Szerver van túlterhelve, néha a metróból ki se tudok szállni, mert nem nyit ajtót. Kezdek rákapni a felszíni közlekedésre, de a 10-20-ra bezuhanó FPS már stream-elve* is ergya...

* - Haveroknak, Discord-on keresztül.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53978) NomadND1 válasza MasterDeeJay (#53976) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ne felejtsd el, hogy az SC korai alfa, a xeon meg alapvetően szerver cpu.
Gondolatok redditen:
[link]
[link]

Sajnos a diavetités része az SC-nek, tök mindegy milyen erős harveren tolod.
Kitartás, lesz ez még jobb is, meg rosszabb is ;]

(#53979) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#53976) üzenetére


Szőrös 
veterán

Minek neked amúgy dual xeon? Munkára vagy csak úgy? SC-hez amúgy már 6/12-es (core/thread) cpu elég, de egy 8/16-on teljesen ki tudja magát futni. Ez már lehet kicsit sok neki, a clock speed meg elég karcsú.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53980) MasterDeeJay válasza NomadND1 (#53978) üzenetére

Ez rendben van, csak eddig játszható volt (azaz legalább 30fps megvolt) ennél gyengébb dual gépemen is sokkal gyengébb videókártyával. (dual x5675, 7970 6gb, de csak 1280-ban)
Belerakhatom a 2643v3-asokat is mert nagyobb órajelűek (5820k+ x2).
Azt látom hogy a proci használat pár év alatt többszörösére nőtt miközben az fps meg megy lefele. Most kb kevesebb az fps mint régen R9 380-assal megy egy 2673v3 procival.
Az eleve érdekes hogy mi a bánatot csinál kb összesítve 24 szálon a játék, mert nem képkockákat gyárt az biztos. Vegát is azért vettem mert jól megy dx12 és vulkan alatt ami majd SC apija is lesz, bár most azt hiszem dx11 módban megy talán?

Szőrös
Hobbiból, meg aránylag olcsó. (már csak 20eft egy 12 magos 2670v3, de ezek a 2669-esek meg tudnak ddr3-at is ecc reg az meg filléres tétel)
A sok magosok valóban gyengécskék egy szálon (kb 4gen i7 szint) all core hack-el olyan 3ghz körül mennek, a 2643v3-asok meg 3,6-3,7ghz de szomorú hogy azzal sem jobb a helyzet.
A lényeg hogy a jobb és újabb API-kal elvileg egyre több és több mag lesz kihasználva.
Használok néha virtuális gépeket, meg ramdisk-et.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53981) Jack@l válasza MasterDeeJay (#53976) üzenetére


Jack@l
veterán

Hova kutatsz tovább 36%-os gpu kihasználtságnál? :D
Évek óta balf*sz módon van megírva az egész és nem tudják kijavítani.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#53982) MasterDeeJay válasza Jack@l (#53981) üzenetére

Nem csak az a 36% a baj hanem hogy a kártya fel sem kapcsol boostba és két számjegyű wattokat eszik fele órajelen mint kellene. Mintha semmi adatot nem kapna, a procik meg izzanak de hogy mit csinálnak nem tudni. Mindegy, belerakok másik procit nagyobb órajellel hátha nyerek vele valamit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53983) cskamacska válasza NomadND1 (#53978) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ne felejtsd el, hogy az SC korai alfa"

Viszonylag nehéz ezt elfeledni. :D Csak ugye más játéknál ez nem mentség, hanem ezért kiröhögnek. :B

Titkon azért remélem hogy max 2014 körül leesett nekik hogy Crytek tákolt motorjából az életben nem lesz épkézláb MMO (pláne nem stretch goal-ok által felfújt szinten), és minimum azóta megpróbálták a legelejétől a végéig újraírni. :K

Ami viszont nem fér a fejembe hogy a Star Marine FPS rész az hogy lehet ilyen borzalmas, mikor pont az lenne az egyik a kevés előnyéből a motornak, hogy csak skinezni kellett a Crysis multiját. :F Épp arra gondoltam az elején, hogy ha mást nem is, de egy SC jellegű Crysis Wars/Battlefield részt egész könnyű lesz összeütni, először teljesen leválasztva, majd ráillesztve a bolygókra.

Gondolom maga a Theatre of War elképzelés is hasonló elven működne némi Enemy Territory féle célpontokkal. De az is hun van. :F

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#53984) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#53980) üzenetére


Szőrös 
veterán

A jelenlegi dx11 render 2 threadet használ szóval igen, az új api (vulkan) ilyen szempontból jobb lesz.
Pont ezért számít az, hogy milyen erős a cpu mivel ez még nem nagyon skálázódik, a fizika viszont igen (ha jól emlékszem az már 4 magot tud használni össz).

Toljál alá egy jobb cpu-t aztán nézd meg mi lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53985) Fred23 válasza Szőrös  (#53984) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mikor váltanak Vulkan-ra? Mintha már 2-3 éve is lett volna szó róla, de akkor még vaciláltak, hogy Vulkan vagy DX12.

(#53986) Szőrös  válasza Fred23 (#53985) üzenetére


Szőrös 
veterán

Januárban kiderül, akkor kerül be új roadmapbe az amin a tech teamek dolgoznak.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53987) Fred23 válasza Szőrös  (#53986) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Annyira nem követem most az eseményeket, egyedül a Nomad-nak néztem kicsit jobban utána, mert nagyon tetszik. Ez az aktuális tervem.

(#53988) Szőrös  válasza Fred23 (#53987) üzenetére


Szőrös 
veterán

Scattert felejtsd el ennél a hajónál szerintem, az közelharcra jó. Ahhoz még a pajzs jó lenne de a hull hp nagyon kevés, szóval ha a pajzsot átlövik akkor hamar baj lesz. Másrészről a Nomad nem túl agilis mert a súlyához képest kevés maneuver thrustere van. Szóval inkább olyan fegyvert tegyél rá amivel 1km+ .ről tudsz operálni.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53989) Fred23 válasza Szőrös  (#53988) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kicsikre kell támadni. :D
A Cutti még annyira se agilis statok alapján, mint a Nomad, szóval ez elég relatív. Nem egy vadászgép, az biztos, de nem is esélytelen egy csomó hajó ellen.
A scatter 1286 métere meg ha kevés is kicsit, sajnos az eddigi tapasztalataim alapján nekem pont jó lehet, mert nem vagyok profi abban, hogy 2 km-ről gyakran vigyek be találatokat.
Majd azért megnézem, van -e valami nem ballisztikus, ami még szóba jöhet, de mintha nem láttam volna ilyet (nagy sebzés, és lőtáv nem nagyon fontos, mert nem tudom kihasználni).

[ Szerkesztve ]

(#53990) Szőrös  válasza Fred23 (#53989) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az 1286 méter lehet jól hangzik de a scatter gyk egy sörétes fegyver, minél közelebb van a célpont annál nagyobb sebzést viszel be. Na most a max távolságon vagy közel ahhoz pont egy kis méretű célpontra nem fog betalálni az összes lövedék.
Ha nem tudsz célozni akkor ott a gimbal, annak van auto módja használhatod azt. ;)

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53991) Fred23 válasza Szőrös  (#53990) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gimbalság miatt -1 size lenne, nem éri meg szerintem; kell a jó tűzerő. Arról viszont tényleg érdemes lenne megnéznem pár összehasonlítást, veszítenék -e X vagy Y lézerágyúhoz képest, ha az 1200 méterre lévő célpontom valóban csak töredék találatot kapna. Tippre kábé egál, közelről meg nyerő vagyok. Igen, távolra meg ő a nyerő, de a 3 S1 pajzsom nagyon gyorsan tölt (918 hp/s), és ha neki nem scattere van, nem nagyon tud kilőni, ha az én súlycsoportomba tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#53992) PhilBrick válasza Fred23 (#53991) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nagyon elcsuszol a theorycraft fele. En is szeretem a szamokat, de ez egy skill jatek.
Ertjuk az elmeleted, csak kevesbe fog mukodni a gyakorlatban.

(#53993) Fred23 válasza PhilBrick (#53992) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az simán lehet, keveset lövöldöztem még, nem vagyok elég tapasztalt. Sok tényezőt kell figyelembe venni, és simán lehet, hogy valamit kihagyok. A raksik is befolyásolják a dolgokat, meg tényleg el lehet képzelni egy halom játékstílust, amivel védheti magát X ellenfelem.

(#53994) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#53992) üzenetére

Na én meg a látványra megyek, engem se érdekelnek a számok. Gattlingot akarok a kukásra, legyen dara, szórja a golyót. Mantis GT220 dualokat mindenhova. :DDD Csak a nagy toronyra nem tudom még mi legyen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53995) Szőrös  válasza Fred23 (#53991) üzenetére


Szőrös 
veterán

Menj be ACba és nézd meg hogyan működik a scatter. 1km-en már elég szép szórása van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53996) m0h0senator


m0h0senator
őstag

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53997) Fred23 válasza Szőrös  (#53995) üzenetére


Fred23
nagyúr

Perpill CP2077 van fenn, és nincs helyem SSD-n SC-nek. Mivel bénán is megy, ahogy itt olvasom, nem hinném, hogy ki fogom próbálni a következő update előtt. De persze ahogy felteszem -februárban vagy márciusban tán-, az lesz az első, hogy megnézem, milyenek a scatterek.

(#53998) Szőrös  válasza Fred23 (#53997) üzenetére


Szőrös 
veterán

AC-t (Arena Commander) mondtam nem a PU-t, másrészt meg azért mert valakinél nem fut megfelelően nem azt jelenti, hogy nálad nem lejetne jó. Az fps-el városon kívül nincs különösebb gond, simán játszható.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53999) Fred23 válasza Szőrös  (#53998) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ok, rápróbálok, ahogy végzek a CP2077-tel. Pár nap.

[ Szerkesztve ]

(#54000) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#53984) üzenetére

Javult, igaz még messze nem jó.
Összességében ugyan annyi a terhelése a 12 gyorsabb magnak (3,6-3,7ghz) mint a 24 magnak (2,9-3,0ghz)

GPU ugyan úgy unatkozik. Pedig rohadjon meg ez olyan mint kettő 5820k, és az sem elég neki hogy legalább kiizadjon magából rendes értékekek.
Kell neki az egy szálas power elég durván.
Az érdekes hogy nem függ a pálya részletességétől azaz falat nézem ugyan úgy 20 fps-em van, de valami brutál összetett pályarészt akkor meg néha több.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.