Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) Ken_Solus


Ken_Solus
friss újonc

Sziasztok!
Új vagyok még az SC-ben, még újabb itt a forumon. Nagyon bejönnek az ilyen típusú játékok. Elite Dangerous-al már megjelenése óta játszok. Gondoltam kipróbálom a Star Citizent is. Egyelőre még ismerkedek a játékkal, "kissé" más, mint az ED.
Remélem bizalommal fordulhatok felétek esetleges kérdéseimmel. :)
Üdvözlettel: Ken_Solus.

(#54552) Diopapa válasza Ken_Solus (#54551) üzenetére


Diopapa
addikt

Welcome. Ha még nem vagy Discord-on, akkor gyere oda is. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54553) Ken_Solus válasza Diopapa (#54552) üzenetére


Ken_Solus
friss újonc

Köszi, megvan. :)

(#54554) Fred23


Fred23
nagyúr

Talán valami már tényleg lesz belőle.

(#54555) bladex73 válasza Ken_Solus (#54551) üzenetére


bladex73
aktív tag

Csak azért írom, hogy ne legyen félre értés. Ez nem a kész játék alfája. Ez egy virtuális homokozó pillanatnyilag egyetlen naprendszerrel amiben ki lehet próbálni a mechanikák eddig elkészült, de nem végleges verzióit. Sok hiba van még, és folyamatos a fejlesztés, és a javítás.

(#54556) MasterDeeJay

Na ma megpróbáltam újra, ismét a játékot és még várok tovább a javításokra mert még mindig játszhatatlan multiban. Megeszik 20 szálat (szerintem AVX-et is használ keményen mert alacsony az órajel) 20gb ramot és mindkét GPU-t (teljes képernyős módban 3+3gb vramot) de 10-20fps-t bír kiizzadni magából.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54557) Malibutomi válasza MasterDeeJay (#54556) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg mindig nalad lesz a problema szvsz. Sztem a Xeon miatt.
Nalam 1440p high-on varosokban 40-50 urben 60-100 FPS volt legutobb mikor neztem.

(#54558) Jack@l válasza MasterDeeJay (#54556) üzenetére


Jack@l
veterán

Mit tippelsz, ha az ovodas (balf*) modon megirt halozati kezelest es grafikat nem tudtak rendesen gatyaba razni 4-5 ev alatt, mikor lesz ebbol jatek?
Proci malmozik, azert alacsony az orajel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#54559) MasterDeeJay válasza Malibutomi (#54557) üzenetére

Jó de ez már a 3. gépet cseréltem.
Előző Xeonokon is szarul futott, Dual 12 magoson is, dual 6 magoson is, Egy procis 18 magos nagy dögön is.
Legjobban eddig GTX1070-es volt a régi dual X5675-el ment, illetve talán egy procival 2643v3-assal (5820k).
Aztán Vega56-al ami moddolva volt és mindenben gyorsabb volt mint a 1070-es azon játszhatatlan lett. Mintha nem szeretné a játék az amd kártyákat és a túl sok (8+) magot.
Furcsa módon más crytek motoros játék (pl: KCD) meg megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54560) Malibutomi válasza MasterDeeJay (#54559) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg mindig proci a tippem.
Alacsony orajel, alacsony egyszalas teljesitmeny, tul sok mag, a jatek ( es feladatkezelo) dobalja a magok kozott a terhelest.

KCD egy single player jatek, es szinte semmi terhelest nem ad SC-hez kepest. Szepen fut egy oskovulet 2500k i5-el is meg valami kozepes VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#54561) Menthirist válasza Malibutomi (#54560) üzenetére


Menthirist
veterán

nekem mondjuk a KCD is úgy megeszi a 3900X-emet meg a 1080-amat hogy öröm nézni, elég csak kicsit feljebb tolni a részletességet 1440p mellett. Még csak nem is maxra.

Viszont annak nagyon örültem hogy ahogy néztem, végre valahára megoldották azt, hogy invert mouse esetén a kijelzőkön normál legyen az egérirány, ne invert ott is. Nekem ez egymagában többet nyújtott, mint az előző két patch együtt :)

MasterDeeJay: nézd meg a játék telemetriája mennyi pontot ad a procidnak és a vga-dnak, és mit ír a grafikon, kb mennyi fps-nek kellene lennie. Nekem pl a GPU 170, a proci 267, 32 giga ram, így kb 45 fps-t saccol (amit ha nem egy userektől zsúfolt szerveren egy városban nézem, akkor úgy meg is van). Illetve két gpu-t szerintem nem kezel megfelelően (ahogy sok mai játék sem). Egy erős proci meg egy erős vga az igénye, mint a legtöbb új játéknak is :) Látszik hogy nálad sem járnak maxon a vga-k (bár inkább nézd valami afterburnerrel vagy a saját belső kijelzőjével (r_displayinfo 1 vagy 2 vagy 3)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54562) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54556) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem kezel rendesen 2 gpu-t az engine és az újnál se nagyon tervezik ezt. A gen12 első elemeit most implementálták 3.15be de ettől még nem történt változás, szerintem amikor megtörtént a teljes gent12/vulkan implementáció akkor lesd meg megint. Ja és lehet nem kéne ezt a xeon procit erőltetni, nekem 2700x van, azon jól elszaladgál, a gpu az ami inkább "malmozik", helytől függően 60-80%között.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54563) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#54562) üzenetére

Virtualizáciok miatt kell a sok mag és ram. Játékra nem akarok plusz gépet fentartani. Ez igy is a legolcsóbb ilyen gép. (75 lap, 24e proci, 90e ramok, 140 a vga)
Telemetria ilyen:


Bocs most veszem észre hogy ultra highen volt. Bár sokat nem változtat. 39-re saccolja.
Mindegy várok a vulcan-ra továbbra is, amúgy sem tudom még mire használni a reclameremet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54564) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54563) üzenetére


PhilBrick
őstag

Számodra ez még évekig nem lesz jobb, teljesen felesleges párhavonta rápróbálnod.

(#54565) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#54564) üzenetére

Én ráérek. A nagy gpu hiány miatt fejlesztők ráfeküdhetnének igazán a multigpu-ra mert használd dx12-es kártyákkal tele az apró, bár tudom álmodozom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54566) Menthirist válasza MasterDeeJay (#54563) üzenetére


Menthirist
veterán

az ultra high-t én mondjuk kapásból levenném high-ra, de azért látszik az is, hogy neked 40 szállal van annyi pontod mint nekem 24-el. Amit csak azért mondok, mert nem tudom hány szálig skálázódik rendesen.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54567) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54565) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ööö, van olyan része a fejlesztésnek amire nem feküdhetnének rá így a kilencedik évben? :DDD

(#54568) MasterDeeJay válasza Menthirist (#54566) üzenetére

Mondjuk nem összehasonlítható a két proci. Ez egy régi skylake xeon ami még drágulás után is jó ha 30-40eft-ot ér meg. KDC enb-vel fullhd majdnem minden ultra 90%-ban 60fps, bár ott megy a CF csak a víz felületeknél villog. A dual fury x meg tesztek szerint akár 2080 gtx szint ha mindkét gpu megy rendesen bár az ritka sajnos. [link]

PhilBrick
Motor, netkód lenne jó. Hajókból meg fele ennyi is sok, tudom utóbbiból van a lé.

m0h0senator
Nem nagyon látok más megoldást több fps-re amikor ilyen árak vannak. Nem sli és cf-re gondolok hanem dx12 mgpura driver/gyártó függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54569) m0h0senator válasza MasterDeeJay (#54565) üzenetére


m0h0senator
őstag

Mulit gpu-ra? MIkor az nv most állította le az egészet a 3xxx szériával? Itt már nem lesz multi gpu. Nekem 1440p-ben átlagosan 5820k@3.6 32GB 3200mhz 3070el van átlag 38 fps-em.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54570) Szőrös  válasza Menthirist (#54566) üzenetére


Szőrös 
veterán

Grafikánál a beállítást amúgy érdemes minden esetben very highon hagyni mert úgy terheli leginkább a gpu-t.
Ja és a tesselation/cloud-ot meg mediumra.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54571) Menthirist válasza Szőrös  (#54570) üzenetére


Menthirist
veterán

hát nekem max körül pörög a vga-m :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54572) Szőrös  válasza Menthirist (#54571) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mindenhol? A 2070S az gyk csak qt közben van 90% felett, amúgy meg nem. Pont most 3.15el néztem, ahogy levettem highra a beállítást máris esett az fps-em.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54573) Menthirist válasza Szőrös  (#54572) üzenetére


Menthirist
veterán

A 3.15-öt nem nagyon volt még időm és lehetőségem nézni, de 3.14-ben igen, amennyire emlékszem eléggé pörgette (de őrült fps-eim nem voltak)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54574) Szőrös  válasza Menthirist (#54573) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hát, ez eddig is így volt. Mondjuk 1060am Area-n pörgött még régen :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54575) MasterDeeJay

Összelőttem a FOIP-et és headtrackingot, hát rég röhögtem ennyit... Logitech C920 Pro kamera, tök átlagos semmi extra.
Kezdetnek nem működött egyáltalán de láttam hogy 60 fps kamera kell neki, fel kellett rakni külön logitech capiture szoftvert ami tud 60fps-t mert a játékban nem volt kiválasztható egyik felbontásban sem csak a 30 aztán a capiture szofton keresztül már 60 fps volt hiába írta 30-nak.
Most headtrack aránylag jól megy, de hát az arckifejezés követése az nagyon durva kb mint valami alkoholista drogos keveréke, remeg össze vissza meg random mennek a szemgolyók is. Tesztelgettem és egy mosoly úgy néz ki mint valami perverz sorozatgyilkos éppen lecsap áldozatára. Számat kinyitom és mintha okádnia kellene.. Esélyes hogy kevés a fény vagy a felbontás nem tudom, bár mindegy mert a headtrack az jól megy, az meg hogy úgy nézek ki mint valami full pedo parkinsonos alkesz 4 agyvérzés után nem érdekel. :DDD
Még réges régen talán 10+ éve vagy több volt ilyen infra ledes headtrack megoldás (házilag barkácsoltam össze. Emlékszem MS Flight Simulatorba használtam, na ahhoz képest azért ez messze jobban működik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54576) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na most beleptam 15.1 be

New Babbage 1440p very high a 6800ct olyan 60-70%-on ketteg es 38-44 FPS korul szalad

(#54577) duvi válasza Malibutomi (#54576) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig MicroTechen nemrég kapcsolták be a Volumetric Cloudot, ami durván kajálja a gépet. Akinek nagyon bezuhanna az FPS-e, az vegye vissza mediumra, vagy kapcsolja ki!

(#54578) MasterDeeJay

Hmm azt hiszem nálam más gond is lesz, valamiért 2048-nak írja a gpumem-et pedig 4gb-nak kellene lennie.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54579) Malibutomi válasza duvi (#54577) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Very high volumetric cloud-al repkedve Microtech-en 50-55 FPS es vegre dolgozik a 6800XT rendesen

(#54580) duvi válasza Malibutomi (#54579) üzenetére


duvi
nagyúr

Az komoly! Azért sokat számít az a 6800XT :K

(#54581) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#54556) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyik SC-vel foglalkozó YT-er csinált egy tesztet, hogy mennyi RAM-ot eszik az SC. Az eredmény az, hogy nagyjából 40-45GB-ig annyit, amennyi csak van. És van foganatja, nem vsak úgy a habokra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54582) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#54581) üzenetére

Az teljesen jó dolog, én örülnék ha a játékok előre töltögetnének be mindent amit csak tudnak amennyi ram csak van a gépben. Ugyanakkor a video rammal meg illene spórolni és tényleg csak azt betöltögetni ami a jelenethez szükséges. Maga a pcie sávszéle tizenxGb/s azaz elméletben egy másodperc alatt lehetne cserélni a vram tartalmát, ezt a tizenxgb/s-et meg akár melyik mai modern proci ramja el tudja látni egycsatornás módban is. Bár nyilván nem ilyen egyszerű a helyzet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54583) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#54582) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A PCIe alig van kihasználva ,ha megnézel egy scaling-tesztet, ha x16-os VGA-t beletolsz egy x4-es foglalatba, kb 4-5% teljesítményt buksz átlagosan. Nem használják, mert hiába van sávszél, a késleltetés túl nagy.

Erre lesz/lehet majd megoldás a Direc Memory (vagy mi a neve), ahol a CPU és a GPU képesek lesznek közvetlenül egymás memóriájába írni.

Fejeld ezt meg elméletben egy chiplet alapú APU-val, jó gyors DDR5-tel és egy nagy adag 3D Cache-el a chipletek tetején, aládurrantva 150-180W TDP-vel és máris van nálad valami egészen izgalmas. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54584) Menthirist


Menthirist
veterán

Na most felhúzott a játék. Volt némi pénzem (a reset miatt), úgyhogy vettem páncélt meg fegyvert. Mondom nekimegyek egy küldinek. Átszállásnál nem volt rajtam a sisak, ráadásul ugye nem a személyes inventorymban volt a sisak, hanem a központiban (tehát nem a bal oldaliban hanem a jobb oldaliban), így meghaltam. Na sebaj, respawn. Jah hogy elveszítem minden itemem. Fasza. Megvettem megint pár cuccot, igaz ekkor már kevesebbet, így is kb 3000 kreditem maradt. Mondom nekimegyek megint a küldinek. Megyek megyek, közeledek a célhoz, de sehol semmi, nem látszik semmi. Erre bumm, felrobbantam, nekimentem ennek a semminek. Megint elveszett minden, és már pénzem sincs.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54585) duvi válasza Menthirist (#54584) üzenetére


duvi
nagyúr

Ülj hajóba és csinálj meg pár BH küldit!

(#54586) Menthirist válasza duvi (#54585) üzenetére


Menthirist
veterán

Nah helyre állt az egyensúly, összeszedtem annyi kreditet mint kezdetekben volt (37-38k körül), miután kibéreltem egy Sabre Wardent és rendet tettem a naprendszerben :D (bh-s küldik). Felfarmoltam magam Beginnerig hogy LRT-ket vállalhassak el.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54587) m0h0senator válasza Menthirist (#54586) üzenetére


m0h0senator
őstag

Én arccorpon farmolom a 890j küldit meg dobozolok. Az is ad már 45000-t fizető doboz szállítást. A kettő együtt megvan bő félóra alatt 90000-ért. ;)

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54588) Menthirist válasza m0h0senator (#54587) üzenetére


Menthirist
veterán

én azzal vesztettem el a vagyonomat, egyszer maszk nélkül mentem ki és megfulladtam, egyszer pedig nekimentem a láthatatlan 890-nek. Mindkétszer oda lett a teljes gear.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54589) miqlas válasza Menthirist (#54588) üzenetére


miqlas
őstag

... fura, hogy valaki 20K-t kap, más meg a többszörösét! Én pl. 120K kezdõpénzt kaptam, volt aki 600+ K-t :F

42

(#54590) duvi válasza miqlas (#54589) üzenetére


duvi
nagyúr

Most a 3.15-el, mindenki kapott 20K kezdőpénzt. Ezen felül adtak még 100K-t azoknak, akik fent voltak az utolsó Xeno event alatt a játékban. Tudtommal senki nem kapott kezdésre 600K-t.

(#54591) miqlas válasza duvi (#54590) üzenetére


miqlas
őstag

... a reset után páran ezzel dicsekedtek global cseten ...

Az egyik fazon azzal magyarázta, hogy ilyen magas az indulótõkéje, hogy valami UEC tokeneket vásárolgatott, és azt is megkapta aUEC-ben?!

42

(#54592) Menthirist válasza miqlas (#54591) üzenetére


Menthirist
veterán

szerintem igen, anno én is vettem szerintem uec-et dollárért, ezért nem 20k-val kezdtem, hanem többel.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54593) duvi válasza miqlas (#54591) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha valós pénzért vásárolt ingame pénzt, akkor igen, azt minden wipe után megkapja. Ahogy a valós pénzért vásárolt hajókat is. Az más kérdés, hogy minek 600K-nyi ingame pénzt vásárolni, amikor játszva gyorsan össze lehet szedni :F

(#54594) PhilBrick válasza duvi (#54593) üzenetére


PhilBrick
őstag

- Mert megteheti. Javelint se azért vesznek mert értelme van.
- Voltak idők, amikor nem volt könnyű pénzt keresni es nem is maradt meg. Heti 1-2 reset.
- A chatre én is kiírhatok akármit... ;)

[ Szerkesztve ]

(#54595) Menthirist válasza duvi (#54593) üzenetére


Menthirist
veterán

Várhatóan amikor (a nagyrészét) vette, akkor még nem volt egyértelmű hogy mennyi pénzt és hogy lehet összehozni. Még most is finomhangolás megy.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54596) duvi


duvi
nagyúr

Persze, itt még minden mozgásban van, másrészt mindenki annyit és arra költ amire csak akar. Csak csodálkoztam, hogy valaki 600K-nyi ingame pénzt vásárolt. Szerintem ez elég ritkaságszámba mehet.

(#54597) miqlas válasza duvi (#54596) üzenetére


miqlas
őstag

Az egyik játékos írta, hogy hatszázvalamennyit kapott, egy másik sokkal többet írt, páran érdeklõdtek, hogy ez meg hogyan lehetséges, és egy harmadik csóka megírta, hogy õ úgy kapott 300K felett, hogy 5–7 év alatt vásárolgatott össze UEC tokent ... erre minden résztvevõ fellelkesült, hogy ez milyen remek ötlet.

42

(#54598) duvi válasza miqlas (#54597) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, többféle UEC kártyát (5K, 10K, 20K értékben) is lehet vásárolni a storeban, szóval az évek során valóban fel lehet halmozni elég tekintélyes mennyiségű ingame pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#54599) MasterDeeJay válasza miqlas (#54597) üzenetére

Vicces lesz majd nekem azzal a párezer uec-el elindulni a reclamerrel mivel nem vettem semmit és alapcsomagot upgradeltem asszem 2K kezdővel :DDD . Az első tankolás kinullázza a büdzsét. Van még egy P-72-esem ami LTI de le fogom cserélni valami nagyobbra QT hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54600) duvi válasza MasterDeeJay (#54599) üzenetére


duvi
nagyúr

Elvileg ha valaki végigviszi majd az SQ42-t, akkor kap egy hajót (F8A Lightning?) az SC-ben, induláskor.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.