Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) nortsen válasza duvi (#53650) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ezzel egyetértek én is, de ezt lehez profin is csinálni,pl kommunikálva. Ill. ahogy írtam is, nincs baj vele, ha amit szeretnének, hogy teszteljünk, ugyanúgy balanceolják, mert nem véletlenül nem bányásznak az emberek.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53652) Szőrös  válasza nortsen (#53649) üzenetére


Szőrös 
veterán

A cargozás nem értelmetlen. Én egy hétvége alatt elég tinglitangli játékkal szedtem össze a Hawkra a pénzt, az 1.2 milla uec. Ha valaki nekifekszik rendesen az 1 nap alatt simán összeszed ennél jóval többet, ez szerintem egyáltalán nem rossz. Igazából a 30k az egyetlen egy gátló tényező, azzal én is buktam egyszer 300k-t.
Lehet a hülye gyerekek akik nem akarnak rendes gazdaságot csak a zsebüket gyorsan kitömni örjöngeknek, én nem nagyon láttam ilyet, csak a 30k miatt megy a morgás.
Én is vettem a Cat-et és nem örjöngök, sztem a régi trade egy vicc volt, a mostani is kb az.
Igazából nem is nagyon mérvadó az ami most mi van, elő tesztnek nagyjából jó az igazi dinamikus gazdasághoz ami majd jön az már talán jobb lesz, főleg ha már végre nem csak stantonban lehet kereskedni (bár ez még nagyon odébb van).

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53653) nortsen


nortsen
aktív tag

Majd 3.11, 3.12-ben megint megpiszkálják, hiszen akkor jönnek a cargo deckek.
Nekem a heti 1,2 alkalmas 1.4M bukás benne volt a 30k miatt, de összességében több milla kitermelhető volt egy-egy nap alatt. Most ez máshogy lesz, de megtaláljuk a módját, hogy maximalizáljuk a bevételeket 😊
32M volt most a célom a 890 Jump-ra.
Kicsit nehezebb lesz így megszerezni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53654) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Inside Star Citizen | 2020. július 30.

Calling All Devs | Stanton rendszer

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53655) nortsen


nortsen
aktív tag

Annyira jól sikerült a 3.10, hogy a nem kommunikált wipe még a fizetős hajókat is eltüntette, legalabb is aki két nappal a patch előtt vette vagy upgradelte. Good work.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53656) nortsen válasza Szőrös  (#53654) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ezt meg köszönjük!

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53657) m0h0senator válasza nortsen (#53655) üzenetére


m0h0senator
őstag

Tudnak róla és javítják.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53658) Szőrös  válasza nortsen (#53655) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nerm volt wipe, ismert hiba:
"There is a known issue with in-game purchased ships made during 3.9.1 not appearing after the 3.10 update. We are investigating the issue. We recommend NOT performing a character reset as this WILL NOT bring back in-game purchased ships. "

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53659) nortsen válasza Szőrös  (#53658) üzenetére


nortsen
aktív tag

Azt, hogy nem volt wipe, az te honnan veszed?

"Database Reset: YES
Long Term Persistence: Enabled
Starting aUEC: 20,000"

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53660) Szőrös  válasza nortsen (#53659) üzenetére


Szőrös 
veterán

Le van írva onnét: "Long Term Persistence: Enabled" ha wipe lett volna akkor itt disabled lenne és amúgy nem maradt volna meg a pénz meg minden más item. A 3.9.1 után vett ingame hajóm nekem is eltűnt de minden más megvan, ahogy mindenki másnak is.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53661) nortsen válasza Szőrös  (#53660) üzenetére


nortsen
aktív tag

Sajnos megint panaszkodnak sokan, hogy mindenük eltűnt, hasonlóan 3.9-nél.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53662) Szőrös  válasza nortsen (#53661) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen mert az iCache, amiben az ltp itemeket tárolják, még mindig nem működik normálisan és ahogy ismerjük őket ez még egy darabig ilyen lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53663) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Inside Star Citizen | 2020. augusztus 06.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53664) VikMorroHun válasza duvi (#53650) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ezzel az a baj, hogy teljesen felesleges pár ezer emberrel valós időben tesztelni ilyen dolgokat, hiszen ahogy a quanta bemutatóban is láthattuk, tökéletesen meg lehet oldani a feladatot szimulált környezetben, ezerszer hatékonyabban.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#53665) duvi válasza VikMorroHun (#53664) üzenetére


duvi
nagyúr

"teljesen felesleges pár ezer emberrel valós időben tesztelni"
Pár ezerrel valóban felesleges, de itt egy "kicsit" többen vagyunk ;)



És igen, tudom, hogy nem mindenki aktív, de ha nagyvonalúak akarunk lenni, akkor is bőven számolhatunk egymilliós létszámmal.

(#53666) kraven54 válasza duvi (#53665) üzenetére


kraven54
aktív tag

Ebből 6 én vagyok :DDD És ismerek akinek 10+ acc-ja van szal ez a szám közel sem tükrözi a valós citizeneket.

[ Szerkesztve ]

(#53667) duvi válasza kraven54 (#53666) üzenetére


duvi
nagyúr

Én csak 3 :D Ezért is írtam, hogy számoljunk bő egy millióval.

[ Szerkesztve ]

(#53668) edgR válasza duvi (#53667) üzenetére


edgR
őstag

... aminek 10%-a (nagyon optimista becslés) aktív, aminek megintcsak 10%-a, tehát az eredeti 1/100-a, azaz kb 10e fő hajlandó is tesztelni. Máris ott vagyunk a pár ezernél.

(#53669) nortsen válasza edgR (#53668) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ráadásul ezek között a stabil játékos sem sok. Elég sok lehet aki néha fellángol, játszik, majd lerakja napokra, hetekre, hónapokra. Én pl egy évre tettem le.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53670) nortsen válasza nortsen (#53669) üzenetére


nortsen
aktív tag

Bár az is igaz, hogy 3 hónapja soha nem játszottam még ennyit vele, szinte naponta. Cserébe sokszor megbánom a bele őlt időt.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53671) duvi válasza edgR (#53668) üzenetére


duvi
nagyúr

"aminek 10%-a (nagyon optimista becslés) aktív"
Erre kérhetnék valamilyen forrást? Mert hivatalos adatok nélkül ítéletnapig dobálózhatunk a számokkal :D Ha csak abból indulunk ki, hogy mennyi pénz folyik be havonta (idén a legrosszabb hónapban is megvolt a 3.000.000 dolcsi), akkor máris jóval több aktív emberről beszélhetünk, mint amiket írsz. Azért azt joggal feltételezhetjük, hogy aki pénzt ad ki az SC fejlesztésére az használni is fogja az accát és nem csak unaloműzésként szórja bele a pénzét :)

(#53672) nortsen válasza duvi (#53671) üzenetére


nortsen
aktív tag

Forrás az van dögivel, más játékokhoz. Ha elég sokat nézegeted őket, akkor kijön az átlag :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53673) duvi válasza nortsen (#53672) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezt nem igazán értem :N Szerinted mi köze az aktív SC közösség létszámának, mondjuk a COD vagy BF aktív játékosállományához :F

(#53674) m0h0senator válasza nortsen (#53672) üzenetére


m0h0senator
őstag

Húúh az aktuális megmondó ma te vagy? :DD

Forrás az van dögivel, más játékokhoz.

tolmácsot is hozzanak

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53675) wollnerd válasza duvi (#53667) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Több acc a SC-nél? :Y Mi az értelme/előnye a több acc-nak? Csak a refferal kód miatt tudom elképzelni az előnyt, de :F ?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#53676) Szőrös  válasza edgR (#53668) üzenetére


Szőrös 
veterán

Csak az evocatisok létszáma min ezer fő, szóval a 10k után nyugodtan tehetsz egy nullált.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53677) duvi válasza wollnerd (#53675) üzenetére


duvi
nagyúr

A refferal kód pont nem érdekel. Megszoktam az ED-ben, hogy jól jön a több acc, mivel így nem kell állandóan rohangálni. Pl. ha elmegyek hosszútávú felfedezőútra, akkor nem tudok a haverokkal együtt játszani, mert ők a belső rendszerekben tartózkodnak. Ilyenkor egyszerűen belépek egy másik accal, ami a közelükben van. Másik szempont a büntetés. Ha kalózkodik az ember, akkor gyorsan összegyűlik a vérdíj és ilyenkor csak az anarchy rendszerekben lehet nyugodtan közlekedni. ED-ben is van egy külön accom erre, ami a BGS érdekében piszkos munkákat végez. Szóval ha kicsit komolyabban játszik az ember, akkor nagyon sok előnye lehet a több accnak :K

[ Szerkesztve ]

(#53678) nortsen válasza m0h0senator (#53674) üzenetére


nortsen
aktív tag

;)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53679) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Lehet az unokákra se lesz kész a game :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53680) nortsen


nortsen
aktív tag

Talán valakinek új hír, hogy végre meghallgatásra talált a sok panasz, hogy minden egyes update es acc reset után eltűntek az ingame hajóink. A 3.10.2 többek között ezt próbálja javítani. Sokan hálásak vagyunk ezért. 😀 Csak 3db Caterpillart vesztettem el emiatt, meg prospectort, meg stb.

Teszteljétek ti is ptu-n.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53681) botiapa


botiapa
csendes tag

Évről évre be-be nézegetek ide, beszarás, hogy még mindig ugyanazok az arcok aktívak itt. 4 éve ruháztam be az sc-re, akkor még azt hittem, hogy mostanra már kb kész lesz... Mindig pozitívan álltam hozzá, de most már egyre kevésbé tudom elképzelni, hogy ez valaha is kész lesz. Bár így is fun belépegetni, megnézni az updateket stb., egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy ekkora cég ennyi pénzzel, ennyi emberrel ilyen lassan tud csak haladni.

Na mindegy abbahagyom a rant-et, gondolom már unjátok, hogy mindenki itt sír. Köszi a magyar tartalmakat(meg a közösség létrehozását) , nekem soha nem lenne ennyi erőm, hogy ezeket gyártsam. :R

Az operációs rendszeren is túl...

(#53682) Fred23 válasza botiapa (#53681) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én most is pozitívan állok hozzá, pedig perpill nincs a gépemen. 2-3 havonként felteszem, aztán 2-3 hétig játszok, majd megint megy a levesbe 2-3 hónapra. Ráérek. :)

(#53683) botiapa válasza Fred23 (#53682) üzenetére


botiapa
csendes tag

Igen, én is így szoktam, csak egy patchben annyira kevés tartalom jön ki, hogy kb egy hét alatt simán meg lehet unni. Az a kérdés, hogy mikor lesz (ha lesz) az a pont, amikor beindul a dynamic economy, meg a főbb munkák, satöbbi, és akkor onnantól gyakorlatilag a playerek gyártják a contentet.

Az operációs rendszeren is túl...

(#53684) Fred23 válasza botiapa (#53683) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem akkortól lesz érdemesebb komolyabban venni a játékot, mikor bejelentik, hogy nem lesz több wipe, vagyis amit elérünk, az mind megmarad.
Illetve nagyon várom a dzsungel bolygót, remélem, megmaradt ez a korábbi terv. Jó lenne, ha tudnánk bázisokat is építeni, akár elemek összelegózásával!

(#53685) botiapa válasza Fred23 (#53684) üzenetére


botiapa
csendes tag

Az nagyon menő lenne, az biztos. Csak valahogyan szabályozniuk kell majd a beépíthető területeket.

[ Szerkesztve ]

Az operációs rendszeren is túl...

(#53686) m0h0senator válasza Fred23 (#53684) üzenetére


m0h0senator
őstag

3.8 óta elég sok minden megmarad már. Nekem pl az 1,2 millió kredit amit összegyűjtöttem.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53687) Fred23 válasza m0h0senator (#53686) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hallottam már róla. Viszont nincs kimondva, hogy az az 1,2 millió most már biztosan meg is marad; és amíg ez így van, addig túl nagy erőfeszítéseket én nem fogok tenni a meggazdagodásért. Persze, gyűjtögetek, de közel se úgy, mintha ezt abban a tudatban tehetném, hogy biztosan meg is marad a vérverítékem gyümölcse. :D

Gondolom, Te se örülmél, ha valamelyik nap belépés után ott állnál a kezdő 10k kredittel, meg az értesítéssel, hogy a wipe most vitt mindent.

[ Szerkesztve ]

(#53688) nortsen válasza nortsen (#53680) üzenetére


nortsen
aktív tag

Tegnap éles lett a 3.10.2, és nagy meglepetésre minden in-game megvett hajóm visszaállításra került, ami ezelőtt eltűnt.
Good work!

Szóval persitent már a hajó vásárlás és az account reset utáni megvásárolt hajó is (meg persze az auec is)!
Persze amíg nem lesz full wipe, de az egy tök más dolog.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53689) Diopapa


Diopapa
addikt

Azért ezek nekem mennyire hiányoznak :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53690) m0h0senator válasza Fred23 (#53687) üzenetére


m0h0senator
őstag

Jelenleg ott tart a program, hogy még biztosan lesz wipe, nagyon sok fő elem hiányzik még. Nem szabad mást gondolni. Jelenleg arra játszom, hogy meddig tud megmaradni az az 1,2 millió.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53691) _Gugu_ válasza Fred23 (#53687) üzenetére


_Gugu_
tag

Szerintem tuti lessz wipe. Hogy mikor persze nem tudhatjuk.
A gazdaság nagyon nagy része nincs bent a játékban. Biztosítás, karbantartás hiánya, ugye eladni sem lehet a fegyvereket stb. Jelenleg nem nagyon kerül ki pénz a. Játékból ami nem jó. Vagyis szerintem most nagyon könnyű pénzt keresni (a veszteség inkább a bugokból jönnek) az ingame gazdaságnak nagyon nem lessz jó ha beindul az infláció.

(#53692) nortsen válasza _Gugu_ (#53691) üzenetére


nortsen
aktív tag

Csak erős idegzetüeknek ajánlatos a játék jelen pillanatban, és ez így is marad még egy ideig, ha csak meg nem hajlik a téridő. :)
Roadmap hamarosan jön, de tanultak az előző hibájából, most már semmit nem fognak ígérni. :)

A haveromnak tegnap 3db caterpillar, 1 prospercor, és még vmi jött vissza, ez kb 17 misi.
De, hogy ez mennyi bosszúságon keresztül jött neki össze, azt hagyjuk is.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53693) TESCO-Zsömle válasza m0h0senator (#53690) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom mennyire tartják magukat a dologhoz, de azt hiszem azeredeti elképzelés az volt, hogy a legutolsó global wipe az a béta megjelenésekor lesz, utána már minden marad.

Béta meg -elvileg- akkor jönne, ha az utolsó core-tech is bekerül. De ez régi infó, már nem követem úgy a progress-t, mint rég.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53694) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53693) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem csak bétánál hanem megjelenésnél is lesz wipe. Meg még béta előtt is lesz pár az tuti, ha máskor nem hát amikor jön a dinamikus gazdaság (aka quanták), annak se árt tiszta lappal nekifutni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53695) krumpLEE71


krumpLEE71
csendes tag

Sziasztok! Már évek óta nem vettem elő! Lehet el jön az ideje, hogy kicsit belenézzek!

(#53696) Szőrös  válasza krumpLEE71 (#53695) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hát jó, kicsit túmáccs infó volt de oké. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53697) MasterDeeJay

Legutóbbi játékom eléggé rövidkére sikerült (pár havonta ránézek).
Spawn new babbage. Látszólag egész tűrhető fps-el futott a játék, néhol meg meg akadt valami lagszerűen de úgy érzésre rendben volt high grafikán is amire nem panaszkodom, tényleg szépen néz ki a játék!
Kicsit el is tévedtem de aztán eljutottam a hajó lekéréshez. Átestem egy liftajtón valahogy kétszer is, mindegy. Lekértem a hajót persze sokadjára tudtam beszállni mivel a kukáshajó liftjén átolvadtam párszor és othagyott a francba. Eljutottam a pilótafülkéig, kértem engedélyt felszállásra de a hangárajtó nem nyílt ki látszólag. Elkezdtem emelkedni lassan mert írta hogy kellene mennem és számolt vissza. A hangárajtó kinyít hirtelen azaz leginkább eltűnt de valamibe elakadtam és oldalra dőlt a kukásom aztán paff. Ennyi volt mára. :DDD
De tudom a Reclaimer nem priorítás nekik, meg személyzet nélkül harcra sem alkalmas vagy legalább valami blade-k lennének amik lőnek helyettem már ha eljutok az űrbe valahogy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53698) Malibutomi válasza MasterDeeJay (#53697) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hmm...ez ugy hangzik mintha HDD-rol futna a jatek. Tipikus nem tolt be az asset idoben amiket leirtal.

[ Szerkesztve ]

(#53699) Szőrös  válasza Malibutomi (#53698) üzenetére


Szőrös 
veterán

nagy latency esetén is ugyan ez a helyzet.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53700) MasterDeeJay válasza Malibutomi (#53698) üzenetére

Egy régi kingston hyperx sata3 480gb-oson fut a játék. Ram is van (64gb), prociból van kettő (xeon e5-2643v3) is ami egy szálon már nem mondható erősnek (kicsivel erősebb mint i7 5850k) de van 12 mag összesen. (fix 3,6-3,7ghz-en megy ha játszom). Nem néztem mit használ ki bár nem hiszem hogy a játék fel van készítve ennyi magra vagy akár a felére is. Videókártya 1070Ti 8gb de egyérteműen nem alacsony fps lag hanem valami betöltés, hálózat vagy akármi lesz.
Van a lapomon nvme csati de elborult asus mérnökök miatt csak riserrel lehetne használni, pedig van is itthon egy olcsó A2000-es ami biztos gyorsabb mint a régi satás ssd.
A metrón utazva lagolt látványosabban. Szerver az auto-n volt, lehet nem eu-ra rakott.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.