Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#53850) üzenetére


Szőrös 
veterán

Passz, nem tudom miért változtattak rajta.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53852) TESCO-Zsömle válasza Ghostt (#53848) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De, ki lehet. Sőt...

Felmész Reddit-re és eszel store-creditet VAT nélkül és még olcsóbban azoktól, akik menekülni akarnak a játékból. 100$-nyi hajót megkapsz mondjuk 60$-ért, aztán leolvasztod és veszel belőle amit csak akarsz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53853) Ghostt válasza TESCO-Zsömle (#53852) üzenetére


Ghostt
újonc

Igen közben én is megtaláltam, de azért köszönöm :)

(#53854) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53846) üzenetére


Szőrös 
veterán

"csak a lore-t rúgják tökön" Ehhez még egy gondolat:
Nem feltétlen igaz így. Valóban van egy bejegyzés amiben említést tesznek a klónozásról és abban azt írják, hogy a meglévő technológiával képesek ugyan egy felnőtt ember testét leklónozni viszont szellemileg egy csecsemő szintjén lesz. De! Ez a múlt. Azt ne felejtsd, hogy nem statikus világot akarnak, hanem olyat ami változik. Most volt imperator választás, Addison nyert és a programjának egyik része a tudomány kiemelt támogatása. Innentől kezdve simán lehet az a jövőben, hogy a klónozás is támogatást kap és sikerül kiugró eredményeket elérni a tudatátvitelben is, aminek köszönhetőn a teljes klónozás lehetővé válik.
Csak ennyit kell tenniük és már nem is lesz gond a lore-al.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53855) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53854) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtommal Addison az AI -korlátozott- fejlesztését is szorgalmazza.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53856) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53855) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem csak azt: "Increase government spending on education and scientific research initiatives to launch a new era of innovation."

De ez csak részemről egy alternatíva amivel elég könnyen magyarázható lore részről a klónozás.
A cig kicsit jobban látja a "big picture"-t, emiatt biztos van valami magyarázat is arra, hogy játékmechanikai szempontból miért ebbe az irányba mennek az örökösödés helyett.

Nekem kb mindegy, a lényeg, hogy legyen súlya és következménye a tetteidnek, és egyelőre úgy néz ki, hogy ez így lesz.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53857) Diopapa válasza Szőrös  (#53854) üzenetére


Diopapa
addikt

Mire kijön hozzá az ingame tech, meglesz a lore tech is... ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53858) Szőrös  válasza Diopapa (#53857) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ennyi. A barackfák meg szépen nőnek. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53859) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#53855) üzenetére

Bár Lasalle-re nyomtam de Addison is jó. Csak akkor legyenek androidok turretekbe a bladek helyett. Elfér pár a Reclamerem fedélzetén, illik a történetebe. Elbírnak pár minigunt akkor megvan a fedélzeti védelem is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53860) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53859) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Reclaimerre T1000 kéne. Sokrétűbb a felhasználása, és nem para, ha beesik a darálóba, mert át tud rajta folyni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53861) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#53860) üzenetére

Rendelek 5db-ot, ahhoz már jár extra vörös női andoid is nagy pi...mindegy szóval ajándék is jár remélem :DDD .

Szavazásnak nem találom sehol a %-os eredményét, sőt igazából semmilyet sem csak hogy ki nyert. Érdekelnének az arányok. Addison nyert azt jelenti szerintem hogy inkább a technológia és felfedezést érdekli a játékosokat, nem pedig a harc és kalózkodás ami inkább a többi jelöltre volt jellemző.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53862) m0h0senator válasza MasterDeeJay (#53861) üzenetére


m0h0senator
őstag

[link]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53863) MasterDeeJay válasza m0h0senator (#53862) üzenetére

Köszi!
Na akkor látszik hogy mit is akarnak a játékosok. Legalábbis eloszlás alapján egyértelmű hogy fejletebb technológiákat és kell az az AI. Gondolom a nagy hajósok inkább mennének egyedül egy rakás AI-val mint más játékosokkal. Mert azért nehéz összehozni annyi játékost egyszerre egy időben egy hajón egy célért.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53864) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#53863) üzenetére


Szőrös 
veterán

A nagy hajóknál eddig is volt játékospótlékra terv, úgy hivják őket, hogy npc-k. Ezeket meg fel tudod majd bérleni. Szóval az ai az nem erre vonatkozik.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53865) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53861) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjuk ja... "Mekkora meglepetés" ez egy Sci-Fi játéktól, hogy a felhaszálókat a technológia és a fejlődés érdekli... :DDD :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53866) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#53864) üzenetére

Igen de egy android valószínű olcsóbb és pótolhatóbb mint egy npc. Könyebben is beálldozható talán.
TESCO-Zsömle
Kicsit mélyebb vonalakban gondolkodtam.
Érdekelhette volna őket a haborúzás, vagy kalózkodás (pl Lasalle ledolgozható crimestat) is. Mindegyik jelöltnek volt egy jellemző programja.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53867) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#53866) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az ai fejlesztés most fog beindulni így nem hiszem, hogy olcsó droidok várhatóak a közeljövőben. Szerintem az "emberi élet" (vagyis npc :D ) egy darabig még olcsóbb lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53868) Volfram42


Volfram42
senior tag

Én nagyon nem vágyom erre az androidozásra. Úgyis lesz lázadó android azt majd jól összefog ellene minden szerves ,de lesz egykét jó android is aztán majd midneki mindenkit jól elárul többször is sablon. Sajnos számomra ez már nagyon lerágott csont. Persze spekulálok és ne legyen igazam, de ez a megérzésem.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#53869) MasterDeeJay válasza Volfram42 (#53868) üzenetére

Ja de jól is elsülhet belőle. Gondolok itt hk47-re kotorból vagy Shodan-ra ss2-ből. Vagy akár melyik terminatorra. Gyilkológépek minigunal vagy sythek mint falloutba, estleg beszivárgók stb. Életet kell vinni a játékba.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53870) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53869) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most életet akarsz vinni a játékba, vagy robotokat? Mert a kettő üti egymást. :DDD

Crtl_Alt_Bakancs

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53871) kraven54


kraven54
aktív tag

Én ezért nem szavaztam Addisonra nem bírom az androidot, ios párti vagyok :DDD

(#53872) bladex73


bladex73
aktív tag

Nekem inkább a karbantartó, takarító, javító droidok hiányoznak. Amik nem feltétlenül ember szerűek.

[ Szerkesztve ]

(#53873) Szőrös  válasza kraven54 (#53871) üzenetére


Szőrös 
veterán

Gúgli biztos megkent pár szavazóbiztos, hogy "véletlenül" Addisonnak számoljanak szavazatokat :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53874) TESCO-Zsömle válasza bladex73 (#53872) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az meg túl StarWars lenne. :DDD

Plotokoll dloidot kélnék, olyan alany színűt, ami tud lómaiul... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53875) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Most csinálok magamnak egy emlékeztetőt, aztán öt év múlva , a következő választás és Death of the Spaceman idején, jót nevetek kínomban mikor ugyanezen pörögtök majd.

(#53876) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53874) üzenetére


Szőrös 
veterán

ja meg tudjon binárisan is csevegni, ugye? :D

kíváncsi vagyok ténylegesen mi lesz majd az ai fejlesztés, mert ugye cig nem mondott konkrétumot csak itt megy a fantáziálgatás erről.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53877) bladex73 válasza TESCO-Zsömle (#53874) üzenetére


bladex73
aktív tag

Ha kicsit befigyelne egy kis SW hangulat az csak jót tenne szerintem, és most nem fostalicska Miki egér filmekre gondolok. (Magánvélemény) A protokoll droid pont nem hiányzik nekem, és azt sem hiszem, hogy ha azt mondod pl. hogy karbantartó droid mindenkinek a SW jutna az eszébe. Ellenben nehezen elképzelhető számomra egy fejlett világban a hasznos droidok teljes száműzése, és most nem a sokkal fejlettebb androidokra gondolok.

(#53878) TESCO-Zsömle válasza bladex73 (#53877) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván a mindenféle droid létét alapjaiban tette lehetetlenné az AI teljes betiltása. Drónok meg vannak most is... Csak azt tudnám, hogy hogyan hozzák össze a CWIS-szerű automata tornyokat bármiféle AI nélkül, mert ott azért az eléggé feltétel...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53879) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53878) üzenetére


Szőrös 
veterán

Remote dronok lesznek majd egyszer valamikor, amihez operátor kell. A tornyokat meg a fedélzeti számítógép irányítja, az cserélhető bladek formájában realizálódik (not too soon :D ). Ez már valamiféle erősen célspecifikus ai-t feltételez de ez mondjuk bemagyarázható a loreban pl azzal, hogy a vanduul fenyegetettség miatt engedélyezték UEE navy számára és a civil hajókra is átszivárgott.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53880) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53879) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom. ;)

Kérdés, hogy mire lesznek jók ezek a tornyok. Hogy oldják meg reálisan, hogy egy lábon járó AI jobb legyen, mint a blade-ben tárolt? Értem ezalatt, hogy a lábon járó AI-t köti a hús és a vér, sosem lehet jobb reakcióideje, mint egy gépi AI-nak. Szóval ha jönnek is, nagyon le kell őket butítani, hogy ne érje meg minden toronyba blade-et tenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53881) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53880) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem tudom lesz e egyáltalán ilyen, én nem számítok rá kb csak ilyen r2d2 szintű asztro droid féleségre inkább.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53882) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#53880) üzenetére

Majd raknak rá valami interface-t, USB-t vagy mittomén mit aztán direktbe csatlakoztatják a toronyhoz.
De ahogy mondond egy blade ami zabálhat egy rakás áramot és lehet benne i9-es starlake proci 14nm-en :DDD hogy cooler is dolgozzon , valószínű többet tud majd mint egy android az egyszerűbb műveletekben.
Szóval blade gyors de eszi a powert, android lassab de nem kell neki betáp viszont mobil turretként is használható ha kezébe adsz egy fegyvert. :DDD Android nem függ a hajó erőforrásaitól. Balanszolható a dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53883) Plasticbomb válasza TESCO-Zsömle (#53842) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Altered Carbon megoldas, kb.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#53884) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53881) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lábon járó AI lesz, azt már rég bejelentették. NPC-nek hívják őket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53885) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53884) üzenetére


Szőrös 
veterán

npc != android

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53886) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53885) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hol írtam én android-ot?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53887) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53886) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor hívd már inkább npc-nek az npc-t lécci, mert az. :D
A lábon járó ai kétértelmű. Lehet android/droidra is asszociálni főleg, hogy most azon megy az agyalás (úgy, hogy a cig egy vakhangot nem mondott még erről).

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53888) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53887) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az oké, de gyakorlatilag az NPC egy húsvér testet vezérlő AI. A kérdés az, hogy mikor beül egy toronyba, az AI ugyanúgy a testet fogja mozgatni és annak mozgását olvassa majd a torony humán-interfésze amiből alakul a vezérlés, vagy olyankor legy egy amolyan shortcut, ami ezt szépen lerövidítik és az NPC-ben levő AI bizonyos rontó-tényezőkön keresztül (amik a test okozta korlátokat hivatottak emulálni) de közvetlenül vezérli majd a tornyot, mintha csak egy blade-AI lenne benne? És ha ez így van, akkor hogy oldják meg, hogy az érzékelőkkel és vezérléssel közvetlen összeköttatésben levő AI rosszabb legyen, mint az, amit húsvér test korlátaiba zártak?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53889) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53888) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az npc-re azt mondták, hogy lesz belőle jobb és rosszabb és fejlődő képes lesz. Felbérelhetsz valami csövit olcsóért aki nem lesz túl jó aztán bízhatsz benne, hogy némi pewpew után már jobb lesz vagy bérelsz egy profit drágáért aki egyből nagyobb hatásfokkal aprítja az ellent.
Amúgy félig meddig mea culpa, átnéztem most a tervezett blade-k listáját és egyelőre nincs benne olyan ami a tornyokat vezérelné, pedig úgy emlékeztem lesz ilyen és régebbről ez is rémlik.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53890) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53889) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az meg külön érdekes, mert torony-vezérlésen túl reálisan nézve mit tudsz AI-nak adni? :F
Max a drónokat... Minden máshoz szaktudás kell.

sz: Jó, belefér még a repülés is, de azt az emberek 99%-a úgyis maga fogja csinálni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53891) m0h0senator válasza TESCO-Zsömle (#53890) üzenetére


m0h0senator
őstag

Talán a hajó mérnöki poziíciót is lehet majd adni neki. Karbantartásra, legutóbbi ISC-ben mutatták, hogy szeretnék a hajó rendszereket összekapcsolni.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53892) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53890) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na, célszerűbb a blade-re úgy tekinteni mint fedélzeti számítógép hw/sw fejlesztés, és nem úgy mint ai.
Itt a teljes lista rövid leírással:

Missile Defense System (Combat) - Automatically fires correct countermeasures to avoid being hit by missiles

Encryption/Decryption Blade (Data Runner) - Able to keep data encrypted to prevent theft and also provides the means to attempt to decrypt data.

Emissions Controller (Combat) - Allows the pilot to set strict limits on emission production, providing additional warnings and shutting down unnecessary systems automatically.

Offensive E-War Blade (Combat) - Enhances existing offensive e-war capability, could speed up or strengthen offensive programs/viruses or offer new ones to run.

Defensive E-War Blade (Combat) - Enhances existing defensive e-war capability, grants further protection and reduces potency of offensive programs.

Mining Blade (Mining) - Speeds up mining scans and provides additional information (pinpointing pockets of ore, mineral density etc.)

Salvage Database (Salvaging) - Speeds up scanning wrecks and provides additional information (pinpoints valuable ship items, shows materials contained within wrecks etc.)

Criminal Database (Bounty Hunter) - Provides a list of known criminals or unlawful activity and the ability to accept bounties to track them down and bring them to justice.(edited)

"Hit List" (Pirate) - Similar to the criminal database but to be used by criminals. Bad people can view and accept contracts to take care of people.

Enhanced Route Navigation (Trade / Exploration) - Essentially enhanced starmap/navigation options. Lets the pilot know how dangerous the route is that they are taking, enables them to pick routes based on speed, safety or avoiding certain areas.

Trade Database (Trade) - Allows traders to view buy/sell prices in different places in the universe while on the move, rather than having to be at a trade station.

Shield Management Blade (Combat) - Provides advanced shield control options to allow finer control.

Stellar Charting System (Exploration / General) - Makes it easier to discover jump points if/when they move elsewhere, possibly also makes jump travel easier.

Item Lock Blade (Combat) - Further enhances the targeting system to allow the pilot to lock onto specific parts of the ship, so they are able to take out individual systems.

Cargo Manifest Masker (Smuggling) - Disguises the items in your cargo manifest to allow you to hide contraband from initial ship scans.

Internal Security System (Larger ships) - Provides internal ship info, positions of lifeforms aboard the ship and the ability to lock/unlock individual doors.

Drone Management Blade (Larger ships) - Allows ships to control on-board drones

Ezek inkább megkönnyítik a pilóta, legénység életet semmint hogy helyettesítené.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53893) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#53892) üzenetére

És ezek szerint a turretek meg npc-sek lesznek? Mert itt azt nem látom.
Reclameren lesz salvage, drone managemet az biztos.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53894) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#53892) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha ez igaz, amit leírtál, a blade-eknek abszolút semmi köze az AI-hoz és nem értem, hogy miért lett maga a blade felhozva az AI kapcsán...

Ezek, amik itt fel vannak sorolva, sima advance/szakosító-upgrede-ek, perkeknek is nevezhetnénk őket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53895) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53893) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alapvetően 5-féle weapon-mount volt régen, ebből 3 turret:
1 - Merevkötés - Amikor a hajótesttel célzol
2 - Gimball - Amikor az ágyú képes a hajótesttől függetlenül is mozdulni
3 - Unmanned turret - Nomen est omen
4 - Manned turret - Szintén...
5 - Class9 turret - CIWS/point-defense - rövid hatótávú, automata önvédelmi torony*.

* - Elvileg ebből van 2 a Reclaimer hátulján valahol...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53896) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#53895) üzenetére

Reclameren gyárilag 6db dual kicsi cf-337 remote van, egy nagyobb dual manned cf-557, kettő slot pluszba utility. A remoteokat tudom irányítani a monitorokról. A nagyot úgy emlékszem csak akkor ha beleülök. Pilóta egyiket sem tudja irányítani a fő székből (már) a cutter meg önálló hajó lesz egyszer azon valszínű semmi nem lesz.
Kicseréltem a kicsiket mantis gt-re, szép dara volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53897) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#53894) üzenetére


Szőrös 
veterán

Úgy emlékeztem talán a blade-k tudnak toronyt vezérelni de nem. Ennyi. Szóval nincs ai.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53898) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53896) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem nagy kedvencem volt anno a K&W CF-xx7 széria... Nagyon komoly söprögetést lehetett velük csinálni anélkül, hogy a kifogyó lőszerek miatt kellett volna aggódni. Igaz, a gyors pajzstöltés felejtős volt, mert zabáltak, mint állat, de mikor a SuperHornet-re feltoltál 6db-ot, ot kő kövön nem maradt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53899) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#53896) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

BTW, ha már Cutter... Azt tudja most valaki ,hogy mi van/lett a Carrack-al? Eredetileg ez úgy volt, hogy lesz/jár hozzá egy felfedező-hajó meg valami szárazföldi jármű. Most meg a csomagok közt külön ban Carrack; Carrack w/C8X; Carrack Expedition; Carrack Expedetion w/C8X. Nekem a hangárban egy Eploration Pack van, ami egy Carraco-ot tartalmaz. Ez most akkor számomra azt jelenti, hogy kilopták a csomagból a kis hajót meg a kerekes járgányt és csak az üres Carrack maradt? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53900) PhilBrick válasza TESCO-Zsömle (#53899) üzenetére


PhilBrick
őstag

Csomagban nem mutatja. Lepj be es probald lekerni a Picest meg az Ursat!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.