Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Viper26


Viper26
nagyúr

Van most valami aktuális roadmap a fejlesztést illetően?

iPhone 14 | FR955

(#54602) duvi válasza Viper26 (#54601) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Ezt folyamatosan frissítik.

(#54603) miqlas válasza duvi (#54600) üzenetére


miqlas
őstag

... egy ideje bizsereg az ujjbegyem, hogy megvegyem a SQ42-t, csak nem tudom, hogy a sztori is bõvül/fejlesztés alatt van-e vagy csak a motor.

42

(#54604) MasterDeeJay válasza duvi (#54600) üzenetére

Az korrekt lenne, meg gondolom vele együtt valami reputation is megy mint katona. Akkor azzal azért el lehet majd kezdeni valamit induláskor.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54605) miqlas válasza MasterDeeJay (#54604) üzenetére


miqlas
őstag

... szerinted lesz olyan, hogy végleges verzió?

42

(#54606) duvi válasza miqlas (#54603) üzenetére


duvi
nagyúr

Az SQ42 és az SC különálló játékoknak készülnek. Mindkettő fejlesztés alatt áll és az SQ42 egy teljes értékű single játék lesz. Épp ezért ebből szinte semmit nem mutatnak belőle, mert elspoilerezhetnék a történetét. Régebben az egyik CitizenConon mutattak egy hosszabb gameplayt belőle.

(#54607) miqlas válasza duvi (#54606) üzenetére


miqlas
őstag

Ezt tudom, azt meg sejtem, hogy ha támogatom (megveszem) akkor játszhatok vele, az aktuális készültségi fokon. Az nem világos, hogy a történet is folyamatos fejlesztés alatt van-e vagy csak amitõ mûködik! :R

42

(#54608) m0h0senator válasza MasterDeeJay (#54599) üzenetére


m0h0senator
őstag

Hát valószínű, hogy a reclamiert az elején nem fogod tudni fenn tartani. Még hiányoznak egyelőre azok a mechanikák amik a pénzt szedik ki a játékosoktól és remélem, hogy mondjuk pl egy reclmaier használata repu-hoz lesz kötve, mint mondjuk most a dobozolás. Az elején 3-4000-t fizet. Aztán már megjelennek a 10k-t fizetők, végül a 45k-t fizető küldik.

miqlas42: mire gondoltál itt az utolsó mondatban?

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54609) Szőrös  válasza miqlas (#54607) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az SQ42 az nem játszható, ha megveszed akkor majd a megjelenéskor tudsz vele játszani addig nem. Az SC az ami "játszható", de az nem sztoriorientált. Az egy sandbox mmo, bekerülsz egy világba, ami jelenleg egy csillagrendszer, és csinálsz amit akarsz, nyilván jelenleg korlátozottan mert nincs bent minden játékmechanika.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54610) miqlas válasza Szőrös  (#54609) üzenetére


miqlas
őstag

Köszi a választ! Volt egy ilyen érzésem! :R

42

(#54611) TESCO-Zsömle válasza duvi (#54600) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem merek semmit írni, mert az eredeti elképzelés óta annyi minden változott és fog is változni, hogy még...

Pl nem tudom megmarad(t)-r az az elképzelés, hogy konkrétan polgárságot csak katonai szolgálattal (SQ42), valami bődületes összegért (pledge? UEC?), vagy valami nagyon komoly civil szolgálatért/teljesítményért (hősi érdemrend, 'boldoggá avatás', 'Nóbel-díj') lehet szerezni.

Aztán volt olyan, hogy SQ42 "jutalma" függ attól is, hogy milyen nehézségi szinten tolod, azon hányszor/mennyit töltögetsz vissza és persze, hogy milyen eredményeket érsz el.

A gentiek függvényében alakul a zsold, a leszereléskor kapott búcsúpénz, és hogy milyen hajók megvételére kapsz lehetőséget. Pl a Lightning-hoz tuti, hogy valami nagyon nagy ásznak kell majd lenni, hogy ne értéktelenítsél el a hajót, amit jelenleg csak a nettó 1K$-t befizető támogatók privilégiuma.

A fentiek miatt azt sem tudjuk mit fog érni a "citizenship".

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54612) duvi válasza TESCO-Zsömle (#54611) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudtommal ezen még nem változtattak (SQ42 teljesítésért kapunk polgárságot és egy kezdőhajót). Persze ettől még igaz, hogy semmit se érdemes ígérni és biztosra venni. Követjük a fejleményeket és közben játszunk tesztelünk az aktuális verziókkal :)

(#54613) m0h0senator válasza TESCO-Zsömle (#54611) üzenetére


m0h0senator
őstag

Annyival egészíteném ki, hogy nem 1000 dollár hanem 7500USD után jár az F8

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54614) MasterDeeJay válasza TESCO-Zsömle (#54611) üzenetére

Aztán volt olyan, hogy SQ42 "jutalma" függ attól is, hogy milyen nehézségi szinten tolod, azon hányszor/mennyit töltögetsz vissza és persze, hogy milyen eredményeket érsz el.

Na akkor én mínusszal kezdenék majd. :DDD Eleve ultra easy-n kezdek minden játékban, és kikoptatiom a quick save gombot. :D Szóval részemről kezdetben kapok majd egy rozsdás csepel biciklit meg egy elöltőltős puskát talán valami rongyos felszereléssel és egy ingyenes emberi pajzs hadműveletben való részvételt mint kezdő repu, már ha végig bírom vinni az sq42-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54615) duvi válasza MasterDeeJay (#54614) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha csak egy Aurorát kapsz kezdésnek, már az is nagy segítség lesz. Nem kell FPS feladatokkal kezdened, hanem egyből repülhetsz :)

(#54616) Szőrös 


Szőrös 
veterán

F8C-re jelenleg az a mondás, hogy ha bizonyos (még nem ismert) feltételeknek megfelelően teljesíted SQ42-öt akkor unlockolod a PU elérhetőségét, vagyis ott meg tudod majd venni uec-ért.
Meg ahogy Mohi is írta, bizonyos pledge szinte felett is kapsz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54617) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

No uraim, volt már itt (is) téma, hogy miért nem játszok én SC-vel még gyakorlás/próba szintjén sem.

Ezért. ;] :DDD *

Vas:
Ryzen 1700
32GB 3200MHz
Vega 64 LC
1TB 970 EVO
W10x64

* - Ajánlom figyelmetekbe 1:20-nál, hogy nem csak én járok így, és azért voltam pongyolába, mert szombaton nem jutottam el a kiállításig 3 kísérletből.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54618) miqlas válasza TESCO-Zsömle (#54617) üzenetére


miqlas
őstag

... két napja a karakterem itt, New Babbage-ben a rossz irányba kelt fel az ágyból és átlépett a falon, persze a gravitáció is belépett a képletbe! :W
Az IAE 2951-en két alkalomból kétszer feküdtem ki. Elsõ alkalommal én voltam a hülye. Futás közben ugráltam a lépcsõn! Pusztultam egy nagyot, de megmentettek. Második alkalommal, ettem egy, valami zöldséges burritót, meg ittam egy ásványvizet, mielõtt otthagytam volna az expot. Mikor kiszáltam a liftbõl, elájult a karakterem, majd meghaltam. :F :C

42

(#54619) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Ha nincs lift akkor szimplan meg kell varni mig betolt, nem beugrani a liftaknaba :D US regios szervereken amugy ez a hiba allitoalg nincs, szoval fura. A lepcson meg tenyleg nem szabad lefele rohangalni mert rossz vege szokott lenni, egy labtores minimum. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54620) miqlas válasza Szőrös  (#54619) üzenetére


miqlas
őstag

... én felfelé rohantam és ugrottam. Aztán kívülrõl mutatta a karim, a sisak belsejében vér fröccsent a plexire majd eldõltem! ;]
Természetesen ezzel nincs bajom, sõt! amikor elõször leborultam a lépcsõn egy felszíni állomásról kijõve, mert a viharos szél feldöntött, teli pofával vigyorogtam, hogy ez még ilyet is tud! :C

[ Szerkesztve ]

42

(#54621) m0h0senator válasza TESCO-Zsömle (#54617) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ehhez megint semmi köze ahhoz, hogy milyen gépen fut. Szerver képtelen streamelni a liftet ezért nincs ott. És igen türelem 1-2-3 perc és megjelenik vagy szerver váltás.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54622) miqlas válasza m0h0senator (#54621) üzenetére


miqlas
őstag

... gondolom arra is a szerveres mizéria lehet a magyarázat, hogy pl. Lorville-ban, az ûrkikötõben ~30 fps a frame rate, majd ugyan ott 5-10 perc múlva 20 alá esik.

42

(#54623) m0h0senator válasza miqlas (#54622) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nem arra a dx11 képességei a válasz. Az is lehet, hogy egy player lekért egy nagyobb hajót amit betöltött a szerver és ezáltal a te kliensed is. Ha egy holdon vagy mondjuk dobozokat szállítasz ott meg 60-70-80 fps is lehet mert ott közel sincs annyi megjelenítendő objektum.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54624) Malibutomi válasza m0h0senator (#54621) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En utoljara akkor lattam nem betoltott liftet amikor meg HDD-n volt a jatek.

(#54625) m0h0senator válasza Malibutomi (#54624) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nálam csak SSD-n van és találkoztam nem betöltött lifttel, sőt jelenleg a 400i-n is átlátok az ajtóknál.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54626) Szőrös  válasza Malibutomi (#54624) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez most mas, a szerverek neha nem streamenekl le entityket kliensek fele, vagy inkabb csak kesessel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54627) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amugy most free fly van letoltottem a paromnak is a gamet, kiderul hogy fog menni Ryzen 2600+16gb +GTX 1060-al :) Kb 30FPs-re szamitok azert

(#54628) PhilBrick válasza TESCO-Zsömle (#54617) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ez most tényleg egy videó ahogy játszol, bizonyítandó hogy nem játszol? :F ;] :DDD

(#54629) MasterDeeJay válasza Malibutomi (#54624) üzenetére

Engem meg csak a reclamer liftje szokott meggyilkolni de teljesen jól kezelhető. Illetve van pár olyan rész a hajón ahol át tudok olvadni a falakon de az inkább pozitívum mert tök jól ki lehet menni a tetejére is anélkül hogy az ajtókat használnám :DDD
KCD-ben is ami hasonló crytek engine gyárilag lábtörést okoz ha random futkározok le a hegyről. Szóval lépcsőn-lejtőn elvből nem futkározok. Meg ott is simán el lehet taknyolni vagy ha lóval neki száguldok egy fának akkor is repülök és elesik a karakter. Meg kell szokni hogy itt van fizika és keményen büntet a gyorsaságért, persze amolyan star citizenes módon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54630) duvi válasza Malibutomi (#54627) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem már indulás előtt fixáljatok le 32GB virtuális memóriát az SSD-n! :)

(#54631) kraven54 válasza duvi (#54600) üzenetére


kraven54
aktív tag

Szerintem csak a lehetőséget a megvételére, nem magát a hajót. És F8C, nem hinném, hogy a katonait bárki is megszerezheti, de bármi változhat :)

[ Szerkesztve ]

(#54632) MasterDeeJay válasza duvi (#54630) üzenetére

Annyit hozzátennék hogy ha több ssd van akkor érdemes elosztani mindegyikre egy kis szeletet.
Nálam fix 4096mb-ok vannak 4db ssd-re kiosztva, tehát 16gb összesen annak ellenére hogy van bőven ramom.

kraven54
[link]
Több meghajtó elosztott esetén az kapja az éppen aktuálisan kirakható lapokat amelyik a leggyorsabb. Ez miatt ha több meghajtón van elosztva akkor gyakorlatilag eloszlik a terhelés is, pl egy leterhelt nvme ssd helyett lehet éppen egy lassabb satára kerül az aktuális lap. Azt nem tudom hogy párhuzamosan rárakja-e mindre így visszaolvasáskor egyszerre mindről tud-e olvasni (amolyan szoftveres csíkozott raid módjára)
Szóval egyáltalán nem bizos hogy abban az időpillanatban a m2-es pont gyorsabb lenne mint a satás. Pl játék az m2-esen fut akkor nagyobb eséllyel kerülne a satásra mert az éppen nincs leterhelve. És itt nem a seq írás olvasásról (aminél egy nvme többszöröse a satának) van szó hanem elérési időkről meg kis lapok írásáról. Magyarán jobban járnál ha mindkettőre raknál aztán az éppen aktuális terhelés függvényében használja ezt is és azt is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54633) kraven54 válasza MasterDeeJay (#54632) üzenetére


kraven54
aktív tag

Nekem csak 1 m2 ssd-m van, satas-ra meg nem tennék paget, mert az már lassú :DD

(#54634) TESCO-Zsömle válasza PhilBrick (#54628) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én proof-of-state-ként tekintek rá. Játszani nem játszok, mert nem tudok. Néha körülnézek. Ennyi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54635) kraven54 válasza MasterDeeJay (#54632) üzenetére


kraven54
aktív tag

Ahha, na ezt nem tudtam. De mivel Windows lehet hogy pont a leglassabhoz nyúl :D

[ Szerkesztve ]

(#54637) Malibutomi válasza Sayiid919 (#54636) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Inventory, lootolas, uj hajok, uj bolygok, Crusader lebego cloud city, volumetric clouds, uj allomasok, uj kuldik, korhaz, medical gameplay, es kb 1500 egyeb dolog.

(#54638) m0h0senator válasza Sayiid919 (#54636) üzenetére


m0h0senator
őstag

Most ingyenes hét van. Regisztráció után letöltöd kipróbálod. Neten sok vtutorial videó merre mit hogyan. Mert ez azért jóval kevésbé fogja a kezed mint más játékok.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54640) duvi válasza kraven54 (#54631) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, ezért is írta kérdőjellel, de mindenkinek köszi a kiigazítást!

(#54641) m0h0senator válasza Sayiid919 (#54639) üzenetére


m0h0senator
őstag

SSD legalább 16GB ram (mellé min 16 giga lapozó fájl) 32 és felette nem kell piszkálni. Minél több mag és egy erős kártya.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54643) Szőrös  válasza Sayiid919 (#54642) üzenetére


Szőrös 
veterán

~80gb, amugy lehet egyszerubb lenne ha feljonnel discordra, ugyis ott logunk sokan. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54645) Szőrös  válasza Sayiid919 (#54644) üzenetére


Szőrös 
veterán

Simaliba, gikszerek lesznek, de a konfig rendben van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54646) VikMorroHun válasza MasterDeeJay (#54563) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Mi történik, ha letiltod a proci magok - mondjuk - felét Star Citizennél?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#54647) MasterDeeJay válasza VikMorroHun (#54646) üzenetére

Kipróbáltam 8 maggal az eredmény az lett hogy ugyan úgy nem turbózik fel a proci de az fps is egyszámjegyű lett. Ma este ha lesz időm tesztnek rakok be egy nvidia kártyát (GTX770) ami gyengébb mint az enyém de van egy olyan gyanúm hogy azzal nem lesz kevesebb fps-em és normálisan fel fogja ismerni. Vegával is rossz volt, még GTX1070-el normálisan ment szóval valami a kártyával lesz.
Írtam issue-t a bejelentő oldalon logokkal képekkel hátha foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54648) VikMorroHun válasza MasterDeeJay (#54647) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Majd küldj linket ehhez a hibajegyhez, szívesen rákattintok, hogy oldják meg. Mert ha nem kap legalább 10 "szavazatot", nem foglalkoznak vele. Ez mondjuk elég érdekes húzás, hogy a ritkán előforduló hibákat (ami több millió játékosból csak pár ezernél jöhet elő), azt figyelembe sem veszik. Lásd pl. a nemrég emlegetett invertált egérrel kapcsolatos dolgot. Évek óta létezett ez a hiba (jeleztem nekik a fórumon is). Idén nyáron valaki jelentette, és emlékeim szerint én voltam a 11. aki arra szavazott, hogy javítani kellene - rendbe rakták.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#54649) MasterDeeJay válasza VikMorroHun (#54648) üzenetére

https://issue-council.robertsspaceindustries.com/projects/STAR-CITIZEN/issues/STARC-24340
Az tény hogy egy a kártya igencsak ritka játékos szempontokat nézve de ettől még működhetne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54650) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#54649) üzenetére

Assza meg, a gyengébb GTX770-el 2x annyi fps-em van :W Más játékokba meg lassabb..(KDC-ben nincs meg a 60fps csak ilyen 40-50 és mikrolagos talán a fele vram miatt, gondolom visszavett texturákkal játszható lenne, duo-nál megvolt szinte mindenhol a fix 60 egy gpu-val is)
10eft-ért vettem a kártyát hibásan, reflowoltam poénból, ment rajta fél óra furmark és jópár 3dmark meg superposition szóval stabilnak mondható de nyilván akár mikor kinyuvadhat.
Mikrolagos ugyan úgy mert ki van fullozva a 2Gb vram, de messze használhatóbb ami egy vicc.

Megy ez is az issueba képként hogy ezt meg kezeli a játék rendesen. Driverből win10 amit felrakott azzal játszom, nem is frissítettem még nvidia panel sincs (azaz játék profilok sincsenek és úgy is játszhatóbb. Most legalább kiderült hogy a videó kártyát nem szereti.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.