Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) miqlas válasza anulu (#54800) üzenetére


miqlas
őstag

1: az extra modulokkal kapod vissza

42

(#54802) Szőrös  válasza anulu (#54800) üzenetére


Szőrös 
veterán

Barmit cserelsz egy hajon az megmarad a pukk utan.
Nem az fps AI-val van gond hanem a serverekkel. Az AI teszi a dolgat, eppenseggel eleg jol, ha eppen nem szarisig teli, roggyant szerveren vagy, mert akkor nem. A masodik eset is pont ezert van, baromi nagy a desync, kesve vagy nem is reaglanak stb. Sajnos minel tobb uj dolog kerul be a jatekba a servereknek annnal tobb midnent kell kezelnie es ez latszik is, server meshing/sharding valamikor remelhetoleg megoldja ezt.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54803) anulu válasza Szőrös  (#54802) üzenetére


anulu
félisten

olvastam ezt a meshing dolgot, meg, hogy mennyire jó lesz, de pontosan mi is ez? mert erről nem találtam infot.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54804) Szőrös  válasza anulu (#54803) üzenetére


Szőrös 
veterán

''nem találtam infot.''
Tessek, remelem ennyi eleg lesz :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54805) anulu válasza Szőrös  (#54804) üzenetére


anulu
félisten

akkor csak nem kerestem eléggé :) mindenesetre köszönöm! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54806) NomadND1 válasza anulu (#54800) üzenetére


NomadND1
senior tag

1. Minden upgrade marad (kivéve a bérelt hajók, de azokra nem is tudsz venni upgradet).
2. Nem az AI ilyen, de a desync miatt néha igen gyorsan mozognak és teleportálni is tudnak.
3. Vedd úgy, hogy extra nehézségi fokozat :D Nem bug, feature :DDD

(#54807) anulu válasza NomadND1 (#54806) üzenetére


anulu
félisten

1) ok, akkor vásárolok rá. csak néha hajlamos vagyok bénázni, és simán földhöz vágom :(
2) pont az ellenkezője a bajom. nem vagyok egy FPS huszár, de még nekem is könnyűnek tűnik levadászni őket :(
3) akkor elugrok, aztán ha nem lövik őket a securitysek, akkor megyek lootolni, lol :DDD

megnéztem ezt a server meshinget, tényleg nagyon jó lenne, és sokat dobna :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54808) anulu


anulu
félisten

a mai este nem tartott sokáig, sűrűn veszteséges, de legalább szentségelős volt...

1. nekifutás, New Babbage. összeszedem a cuccaim, hajó lehív, beszállok, rámpát bezárom, és... BUMM! felrobbant darabokra... WTF??
2. nekifutás. szerencsére minden cucc a táskámban az éledés után. jó, újra összeszedem magam, hajó lehív. és egy plüss macit meg 2 jégkrémet találok a Titan ágyán. WTF???? na jó, felszállok, microTech datacenterhez irány mercenary questre. OM-hez ugrás, utána DC-hez. az autópilot átvitt a bolygó magján... majd, mikor kiértem és átvettem volna az irányítás, bang, meghaltam. minden cuccom oda...

:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54809) miqlas válasza anulu (#54808) üzenetére


miqlas
őstag

... ez valami szerverrel kapcsolatos bug lesz vagy a neted akkor pont szaggatott és desync volt ...
Régebben, egy-két alkalommal Baijini Pointról Area 18-ra akartam menni, a légkörbe lépés elõtt felrobbant a hajóm.

42

(#54810) MasterDeeJay

P72 LTI-vel kellene valamit kezdenem, QD nélkül nekem nem pálya. De ki kellene tanulnom a harcot is valamivel. Szóval upgrade lesz:
Gladius? Arrow? Tana? 325a? vagy valami más ami full kezdő űrharcosnak adna valami siker élményt is. Nem kell se ágy se szállítás hanem igazi tökös light fighter. Büdzsé rá háát 35-be számítják be a P72-est szóval olyan max 100 usd-ig mennék el tekintve hogy már 2 vagy talán 3 éve nem vettem semmit.
Az mondjuk jó lenne ha később beférne a reclaimer seggébe vagy fenti dokkolójára rá lehet majd akasztani (már ha megcsinálják valaha rendesen, de ez csak álom jelenleg)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54811) NomadND1 válasza MasterDeeJay (#54810) üzenetére


NomadND1
senior tag

Kezd 325A-val. Ha nem jön be, akkor Gladius. Az Arrow addig volt jó, amig a tornyot cserélni lehetett fix S3-ra.

#54808 Elég peches pillanatok :( A jégkrém legalább finom volt? :D

(#54812) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54810) üzenetére


Szőrös 
veterán

Egyertelmuen Gladius, a tobbinel joval mozgekonyabb.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54813) miqlas válasza MasterDeeJay (#54810) üzenetére


miqlas
őstag

... én is a Gladiust javasolnám!

42

(#54814) MasterDeeJay

Köszi a válaszokat, igazából specifikáció szerint a 325a lenne jobb de mindenhol ahol olvastam ott a Gladiust hozzák ki nyerőnek a mozgékonysága miatt (súlyra is kevesebb és kisebb célpont). Gondolom bár ősi de igazi katonai gép, amíg a 300 széria nem is ilyen célra készült csak harcászatra módosított civil hajó.
Kezdetnek Gladius lesz az talán pont illene is a Reclamer mellé. Aztán majd még eldöntöm hova tovább.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54815) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54814) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért ha a specifikációt nézed abban is jobb a Gladius, pitch/yaw/roll értékeket kell nézni, már az alapján látszik mennyivel mozgékonyabb (a nagyobb érték a jobb). ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54816) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#54815) üzenetére

Fegyverzetben több minden fél rá a 325-re plusz gyárilag van rajta valami rakéta segítő rendszer (már ha működik valamikor majd). Ha nem lenne más hajóm is akkor amúgy a 325-öt választanám mert harcon kívül jobb.
Apropó fegyverek, mit rakjak majd rá?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54817) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54816) üzenetére


Szőrös 
veterán

Több minden fér rá? Nem, nem fér rá több minden. Mind a két hajón 3 hardpoint van. A különbség az, hogy a 325A-n van egy S4-es, ami szép és jó viszont hiába van az rajta ha a célpont kifordul. Ettől függetlenül PVE-re nagyon jó a 325A, de PVP-re már kevésbé.
Az a "custom targeting system" nem tudom bármikor is rákerül e, de kétlem, hogy egy katonai gépénél jobb lesz majd.
Az meg tény, hogy harcon kívül jobb, de ugye azt írtad, hogy neked nem kell ágy, meg raktér meg semmi. ;)

Fegyverzetből ami neked kézre esik, de jelenleg pve-re energia mindenképp, a ballistic lőszer adagaolása csöppet kevéske most. Kezdésnek az orrában lévő mantist cseréld le pantherre, azzal nem lősz mellé. ;)

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54818) miqlas válasza Szőrös  (#54817) üzenetére


miqlas
őstag

... én Attrition-3-at raktam rá (3 db-ot) - hülyeség volt?

42

(#54819) Szőrös  válasza miqlas (#54818) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem volt az, jelenleg a kettő között nincs különbség (distortion damage/reboot time csak). 3.14nél volt combat revamp, akkor elég sok mindent (pajzsok, fegyverek) egy szintre hoztak és szép lassan újra belövik őket.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54820) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#54817) üzenetére

Igen, ágy, raktér van azaz Reclaimer a másik hajó de nem szeretek vele fel le szállni, kész horror. Harcra meg bladek/legénység nélkül amúgy sem nem jó.

Ja és mindennel mellélövök :DDD na jó lehet nem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54821) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54820) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hat figy, szerintem vedd meg a Gladiust es azzal farmold ki a 325A-t. Az nem sok piz, ~940k ingame pengo, hamar ossze lehet hozni. Aztan akkor lesz minden IS.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54822) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54820) üzenetére


PhilBrick
őstag

Olvaszdd be a Reclaimert, vegyel belole Gladiust, Arrowt, meg Hornetet is!
Aztan majd megtalalod, melyik fekszik a legjobban. Tobb hajod lesz es nem kell penzt sem beletenned.
A kukasban meg sokaig nem lesz semmi oromod, raersz par ev mulva visszacsinalni a dolgod ha ugy alakul.

[ Szerkesztve ]

(#54823) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#54822) üzenetére

390 usdt ír rá (aminél többet ér) de ez game package és nem tudom hogy azt nem törlölné-e ki.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54824) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54823) üzenetére


PhilBrick
őstag

- később vissza tudod venni az eredeti csomagodat. Kiveve ha egy AMD-s mustang az alap, akkor valóban veszitesz vele.
- vehetsz belőle másik csomagot is.
- hogy érted, hogy többet ér? :DDD

(#54825) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#54824) üzenetére

Egy új reclaimer szerintem többe kerülne mint 390 usd. Ha vissza akarnám venni.
A cuccok szürke marketről vannak.
Ezek vannak:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54826) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54825) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az az ár kb stimmel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54827) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#54826) üzenetére

Magyarán 40 usd a package amit visszavehetek és 350 usd marad amiből vásárolhatok?
De megmondom őszintén nem akarok úgy járni hogy valami csoda folytán lesz salvage és a reclaimer árát meg feltolják mivel azért usd/uec arányban már most elég jó értéke van [link] , bár tudom nem kellene ezzel spekulálni de itt már elég sokat öltem ennyi év alatt a játékba szóval óvatosabban akarom kezelni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54828) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54827) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor a P-72-öt upgradeld fel Gladiusra, ~70 dodó.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54829) MasterDeeJay válasza Szőrös  (#54828) üzenetére

Igen, inkább az lesz az út. Meg az LTI lesz ami jól jön, tekintve harcra használt hajó többször fog széthullani.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54830) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54825) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jelenleg 400 dodo.
Rework után biztosan dobnak rajta, de ez megint évek kérdése.
Viszont egyszeru bebiztosithatod magad:
Vagy veszel egyet kreditbol következő vásárnál egy napra, aztan buyback listáról bármikor visszaveheted.
Vagy veszel egy reedemer Vagy mole -> reclaimer upgradet és őrizgeted.

Szürkepiacon pedig csak két dolognak van ertelme:
storecredit eredeti ár alatt vagy valóban limitált hajók aranyaron.

(#54831) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#54830) üzenetére

Már késő, a p72-est upgradeltem gladiusra. Aztán majd egy év vagy kettő és kiderül mi lesz a sorsa.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54832) PhilBrick válasza MasterDeeJay (#54831) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jah, ha van pénz lóvéra akkor nem tépem a billt! :DDD

(#54833) MasterDeeJay válasza PhilBrick (#54832) üzenetére

Pár éve már nem költöttem, és úgy voltam vele hogy olyan évi max 10eft-ot szánok rá szóval a cél teljesítve. A P72-es meg jelenleg bár szép hajó de totál használhatatlan részemről.
Salvage meg tolódik már több éve.

Az az gáz hogy túl sokat akarnak. T0-nak Elég lenne annyi hogy valami bazi nagy lézer meg minimális animáció zabálja meg a hajót majd a részekből a használható kidobódik a raktérbe. Miningnál is bőven elég lenne az ami van csak nagyba az orionhoz.
Repair is szintén hasonlóan mint a battlefieldnél csak mondjuk hajó hiányzó részei nőnének vissza mint a gomba.
Nem hiszem el hogy ez ennyire bonyolult lenne. Szerintem totál felesleges fizikával bonyolítani mindent.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54834) Drenadar válasza anulu (#54800) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

sajnos vannak még gondok... de ha éppen egy új szerverre mész be merc küldire akkor érhet meglepetés :D

sajnos mostanában mindenre az a válasz hogy majd ha jön a server meshing akkor jobb lesz.
(az AI se kap túl sok szerver erőforrást jelenleg, mert amúgy nem buták, de te is butának számítanál, ha nem látod az enemyt :D )

ooops most látom hogy siekrült egy "régi" hszre válaszolnom... sorry.

[ Szerkesztve ]

(#54835) Drenadar válasza MasterDeeJay (#54833) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

ők valószínűleg jobban átlátják a nagy egészet, és tudják hogy mit miért csinálnak... én örülök hogy nem egy átcimkézett BFet kapunk...

(#54836) anulu válasza Drenadar (#54834) üzenetére


anulu
félisten

semmi gond, köszi ezt is :)

azért volt ez a véleményem az AI-ról, mert finoman szólva nem vagyok egy fps huszár (addig nincs bajom, míg nem lőnek rám...), de még nekem is könnyűnek tűntek ezek a küldik, kb a friendly fire-re kellett csak figyelnem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54837) miqlas válasza anulu (#54836) üzenetére


miqlas
őstag

Nekem 4-bõl egyszer sikerült egy ilyen küldi. Három alkalommal nem volt meg az utolsó delikvens, negyedik alkalommal elõkerült, de lelõttük egymást, de azért megkaptam a pénzt!

42

(#54838) Drenadar válasza miqlas (#54837) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

sajnos az is előfordul :D
utóbbi időben ahol vannak rendőrök is sokszor az volt hogy mire odaértünk a rendőrök már majdnem mindegyikkel végeztek

de velem volt olyan hogy olyan szerverre kerültem ahol még nem voltak fáradtak és nagyon gyorsan szétkaptak, én meg arra készültem hogy nulla armorral egy pisztollyal végzek velük. Hát ők nem úgy gondolták :) (Volt hogy egy szál késsel sikerült )

(#54839) miqlas válasza Drenadar (#54838) üzenetére


miqlas
őstag

... tudom, hogy my bad, de többnyire olyan szerverre kerülök, ami új (friss?), így, amit ilyen küldikrõl néztem YT-on, hogy csak állnak mint a vágásra váró birkák, no az egyszer sem volt! Mindig lõnek és nem is szarul! Meg fedezéket keresnek, megpróbálnak bekeríteni! :Y :C

42

(#54840) Szőrös  válasza miqlas (#54839) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hja, nekem is volt hogy a dragalatos npc befutott 2 doboz moge es leguggolt, aztan amikor megindultam fele akkor fedezekbol kitartotta a fegyvert es egy kover sorozattal leszedett. Mondom koszi, ezt most miert :D
Szoval igen, ha olyan a csillagallas akkor az npc teszi a dolgat eleg szepen.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54841) MasterDeeJay

Próbának cseréltem videókártyát poénkodtam egy teslával, persze nem erre való tudom de jó tudni hogy játszani is lehet vele igaz egyjegyű fps-t produkál. :DDD
De legalább rendesen felismeri.


Bár valószínű itt a 2d kártyával lesz gond mert Aspeed2500-as gpu ami nem is gpu csak egy nyamvadt fél centis IC a lapon pci buszon szóval esélyes hogy az okozza most a lassulást (8fps-nél nem megy feljebb semmit) Berakok valami rendes gpu-t amin a kép kijön.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54842) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#54841) üzenetére

Kicsit helyreraktam a gépet.
Megy közel 30fps ha az entityk 100k alatt vannak, az felett leesik 10fps környékére. Hát ez van. GPU Tesla K20c 5gb, képet egy GTX650 adja.

Race módban fix 30fps se fölé se alá, ez valami limit lehet majd megoldom, de jobban megy mint a pro duo-val szóval ezt legalább támogatja a játék alapból.
Gladius meg brutálisan mozgékony egy gép.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54843) anulu válasza MasterDeeJay (#54841) üzenetére


anulu
félisten

nálam stabil 45-50 fps, 1440p, talán ha egy dolog nincs tökig feltekerve... sajnos a 7700K 5GHz-en ennyit bír, MSI Afterburner szerint CPU 100%-on, GPU meg kb pihen, nagyon max 40-50%-ra van kiterhelve (EVGA 3070). asszem ez a játék meghálálná a 12700K-t... :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54844) MasterDeeJay válasza anulu (#54843) üzenetére

Na ez a tesla kártya szépen tartja a 25-30fps-t is 100k feletti entitinél. Annyi volt a gond hogy nem ment a ventije (nem jó bios van rajta) és azért lassult le.

Kissé barbár módon de megoldottam, amúgy játszható rajta a játék. Ez ilyen 40eft-os kártya kis barkácsot igényel, kb GTX1050ti-1060 szint.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54845) MasterDeeJay

Azt lehet tudni hogy most a lézerek tesztje miatt cseszték el a ballisztikus fegyvereket?
Most úgy néz ki hogy sokat sebeznek (talán többet is mint kellene) de totálisan baromság ami a lőszermennyiséget érinti.
Mármint a lőszernek egy gatlingnál ezres menyiségnek kellene lennie ha csak nem valami óriási nagy kaliber lenne. (Mondjuk eleve nem látom hol tárolja a lőszert)
Azért kérdezem mert nekem valahogy jobban bejönnek az ilyen darálók mint a lézerek. Gladius is elég erős 3 darálóval, nekem valahogy könnyebb mint 3 panterrel. (Meg látványra is jobb de nagyon ésszel kell lőni a lőszer miatt)
Majd a reclaimerre is csak darálót raknék, energia maradjon csak meg a pajzsoknak.
Amúgy ezzel a teslával (k20c 5gb) egész játszható a játék szóval eladom a pro duot (amúgy is kevés már a 4gb vram) és veszek egy nagyobb teslát (m40 kb 70eft gtx980ti-nél gyorsabb 12gb vram)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54846) miqlas


miqlas
őstag

Volt valami update? Miért kell új karaktert gyártani?

42

(#54847) anulu válasza miqlas (#54846) üzenetére


anulu
félisten

4 nap után gyorsan beléptem, hogy megnézzem, de tőlem nem kért új generálást

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54848) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#54845) üzenetére


Szőrös 
veterán

3.14-ben teljes combat revamp volt. Ballisctic ˙jelenleg igazából csak pvpre jó, de ezt már írtuk itt parszor.
˙lesz még itt változtatás, szóval ez nem marad így azert.

miqlas42:
Nem volt semmiiféle update, új karit se kell csinálni. Lehet nálad bugzódott be valami.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54849) miqlas


miqlas
őstag

... végül is nem csináltam meg, hanem vártam fél órát, majd újra beléptem és minden a régi volt. Gondolom, valami szerver-szar lehetett ... :R

42

(#54850) anulu


anulu
félisten

na, újjáépített erőművet megkapta maga alá a játék. i7-12700KF, 32GB 3600MHz CL16 DDR4, 3070 RTX. a mikro lagok eltűntek, de a P core-okat nagyon durván így is kihajtta, az E core-okat (ha jól láttam) nem használja.

stabil 50-70fps így (1440p very high). 2-3 órát raktam ma este bele, tükörsima. :D

azért remélem egyszer optimalizálni is fognak RSI-nál :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.