Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) aerosmith válasza VikMorroHun (#54497) üzenetére


aerosmith
őstag

én is arra fogadnék hogy okosban jutottál a csomagodhoz nem az oldalukon vetted.

(#54502) VikMorroHun válasza Szőrös  (#54500) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Így van, "ajándékba" kaptam, miután megvettem Ebayen.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#54503) duvi válasza VikMorroHun (#54502) üzenetére


duvi
nagyúr

Az is elég ha veszel egy hajófestést 3.81dolcsiért és onnantól valóban támogató leszel.

(#54504) Szőrös  válasza VikMorroHun (#54502) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ennyi a lenyeg, greymarketes cucc, johogy nem vagy backer igy.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54505) VikMorroHun válasza Szőrös  (#54504) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Amúgy az mitől greymarket, hogy a viszonteladók nagy tételben bevásárolnak a különféle CIG akciók során, aztán tovább adják másoknak? Ami nekem van, az pl. egy DRAGON*CON/PAX ARENA COMMANDER STARTER csomag.

duvi: köszi a tippet, most már van egy világoszöld/szürke festés Anvil Arrowhoz. Aztán majd lehet, hogy szerzek hozzá hajót is, hogy legyen mire rakni a festéket. :)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#54506) duvi válasza VikMorroHun (#54505) üzenetére


duvi
nagyúr

Azért, mert itt nem létezik hivatalos viszonteladó. Amit nem az RSI hivatalos oldalán veszünk a pledge storeban, az mind szürkezóna.

(#54507) Szőrös  válasza VikMorroHun (#54505) üzenetére


Szőrös 
veterán

Duvi mester mar megirta, nincs olyan, hogy hivatalos viszontelado.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54508) NomadND1


NomadND1
senior tag

Kicsivel több mint egy napjuk van a Q2-ből. Vajon sikerül nekik addig kiadni a π verziót, vagy ez is a végtelenbe fut? :D

(#54509) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Erősen gondolkozom azon, hogy kipróbáljam az SC -t. Bár nálam alapvetés volt eddig az, hogy sem alfa sem early access dolgokkal nem játszom soha, ez esetben lehet kivételt tennék. Elég sok SC videot megnéztem az utóbbi időben és azt veszem észre magamon, hogy kezd behúzni a bugok ellenére is, amikről akár olvasok a neten, akár a videókban is látszódnak.

Volna néhány kérdésem:
-16 GB rammal és 2060 Super videokarival, 1440p felbontáson érdemes egyáltalán belevágni? Értelmes performanciával futna? 1 Gigás net adott és NVMe ssd -re lenne telepítve a játék.

-Mi történik akkor ha meghalok? Elveszik a hajóm vagy van valami visszaváltási költség, stb?

-Egy másik játékos el tudja lopni a hajódat? Ha igen, mi van ha ellopja és nincs másik? Vagy ilyen nincs a játékban?

-Amíg kezdő vagyok, csak PVE -zni szeretnék, mennyire toxikus a közösség? Azaz kell e attól tartanom, nagyon hamar legyaknak totál kezdőként, csak azért mert miért ne?

Én eddig ED -ztem (bár aktívan csak kb 2 évvel ezelőtt utoljára) és amit eddig láttam az Odesseyből az nem győzőtt meg, pedig próbáltam meggyőzni magam. Duvi mester tudja jól, hogy szoktam írogatni az ED topicba. :) Lehet meg se veszem az Odesseyt, egyre kevésbé tud meggyőzni az FDEV engem már. Szóval kb. ED -ről lejövő játékosként csöppennék bele az SC-be.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54510) vaakuum válasza nubreed (#54509) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez egy olyan kérdés, amire szerintem senki nem tud, (megfelelő alapossággal) válaszolni neked.
Én a magam példáját tudom neked elmondani: elég régen ugrottam bele egy alapcsomaggal, és nem vettem semmi mást. Eleinte nagyon sokat játszottam vele, amikor bejött az arena kommander, meg a hajóversenyek. Hirtelen nem tudom, mennyii órám van a játékban, de azt sem, hogy hol tudnám megnézni. külön vettem joy-t, ezerszer átbindeltem mindnt, agyaltam az optimális billentyűzet-kiosztáson, stb... Aztán eladtam a joy-t, mert nem győzött meg, nem volt meg vele az immersion azona szinten, ahogy vártam. Azóta az irányítási mechanikát is ezerszer átszabták szerintem. Aztán utána bejött az fps lövölde rész, azt nagyon vártam. Ismét felraktam a játékot, nézegettem a fegyvereket, ott is agyaltam a billentyűzet kiosztáson, (hiszen itt már volt zero gravity lövölde, ahol a karaktert is úgy kellett irányítani az űrruhájában, mintha űrhajó lenne, tilt, yaw meg minden...) , de soha nem volt rá elég ember játszani, így szerintem már vagy 3 éve nem volt fenn a gépemen a játék. Mégis benézek néha a fórumra, és várom a csodát, hogy egyszercsak elér egy olyan funkcionalitási szintet, amire azt mondom, hogy érdemes lehet feltelepíteni, mert mások is játszanak vele, és nem csak a botokkal találkozom... A féléves resetekre elég nekem a Tarkov. Bár most erősen gondolkodom, hogy azt pl. a holnapi reset után elkezdjem-e megint. Azért bele lehet unni egy idő után a monotonitásba. De ha úgy érzed, hogy az SC élmény megéri neked néhány mozijegy árát a játék ezen állapotában, és valószínűleg több időt fogsz előtte ülni, mint ha a mozifilmeket néznéd meg ugyan ezen összegért, akkor már megérhette. Meg lehet egyszer mégis lesz belőle valami elfogadható produktum, ami tényleg ismét felpörget, ha addig esetleg pihenteted is majd te is valamennyit.
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#54511) Szőrös  válasza nubreed (#54509) üzenetére


Szőrös 
veterán

1, 16 gb ram eleg neki szoszo de lehetnek gondok, ssd kotelezo. optimalizalas nincs, dx11-rol gen12 render/vulkan valtas folyamatban
2, Nem veszik el, ujra lekerheted csak idobe telik
3, Hajot siman el lehet lopni, ujra lekerheted csak idobe telik
4, Erdemes felkeszunlni ra, h barmikor a nyakadba ugorhatnak de azert nem annyira veszes (kiveve az egyik allomast de mostani releaseben azt is megoldjak). mindenesetre ha nem szereted a pvp-t akkor nem neked valo a jatek, itt egy ido utan elkerulhetetlen lesz

Ha bizonytalan vagy a vetelben inkabb varj, par havonta szokott lenne free fly akkor ingye` ki lehet probalni a jatekot.

Amugy meg ha Elite potlekot keresel, ami helyett jatszhatsz massal, akkor ne! Tenyleg alfa, helyenket nagyon, szoval ez meg annyira nem alkalmas ra. Van mar benne ugyan annyi tartalom, h ujjonckent sok idot bele tudj feccolni, foleg ha tetszik es rakattansz, viszont konnyen ki is eghetsz igy.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54512) nubreed válasza Szőrös  (#54511) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

Előre be szokták jelenteni, hogy mikor lesz a következő free fly? Ez időben mennyi, mondjuk egy teljes hétvége? Akkor inkább felkészülök arra.

Remélem a Vulkan sokat segít majd a performancián.

#54510 vakuum: köszi neked is! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54513) Szőrös  válasza nubreed (#54512) üzenetére


Szőrös 
veterán

Altalaban 1 hetes, evente 3-4 alkalommal legalabb van ilyen. Az egyik par hete volt, nemtom mikor lesz a kovetkezo (vagyis de, a jatek szulinapjan, oktober elejen biztos lesz) de sztem bird ki addig. ;)

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54514) nubreed válasza Szőrös  (#54513) üzenetére


nubreed
veterán

Kivárom. :) Annyira nem sürgős. Köszi addig is, lehet akkor majd visszatérek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54515) Diopapa válasza nubreed (#54514) üzenetére


Diopapa
addikt

Szerintem is várj. Főleg, ha nem szoktál alfa/béta állapotú játékkal játszani, szerintem pár óra után kihullana a hajad. Jelenleg nagyon kell akarni szeretni... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54516) nubreed válasza Diopapa (#54515) üzenetére


nubreed
veterán

Valahova kiszokták tenni a netre, hogy mikor lesz a következő ingyenes hét?
Azt mindenképp megvárom és majd utána döntök, hogy mennyire tudom szeretni. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54517) Diopapa válasza nubreed (#54516) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát max előtte pár héttel. De tényleg nem maradsz le semmiről. Nem állítom, most is nagyon nagy élmény, mióta az első Elite-el játszottam C64-en erre vártam, hogy végre ki lehessen szálni az űrhajóból. Sok mechanika még nincs bent, sok pedig még egyszerűbb, helyettesítő módon van megoldva, pl trade-nél csak simán eltűnik a hajódból az árú, ez nem ilyen lesz, viszont nagyon sok olyan bug van benne, amitől mondjuk 2 óra alatt sem tudok semmi értelmeset csinálni, mert spawn után mire elmennék az űrkikötőbe nem tudok kiszállni a metróból vagy, bugos a lekért hajó, vagy pl telebányászom a rakteret és kivág a szerver stb..De egyszer nagyon jó játék lesz.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54518) m0h0senator válasza nubreed (#54516) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen a weboldalukra. Ide is ki szoktuk tenni. A következőt majd kiteszem ha jön. De ahogy Szőrös írta őssznél előbb nem lesz.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54519) kraven54


kraven54
aktív tag

Holnap juli közepe és Robi azt mondta akkor jön 3.14 live.

(#54520) Szőrös  válasza kraven54 (#54519) üzenetére


Szőrös 
veterán

De azt nem mondta melyik évben! :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54521) NomadND1


NomadND1
senior tag

Van már 3.14 live? Most mi az indok a több hetes csúszásra? Meleg van?

(#54522) Drenadar válasza NomadND1 (#54521) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

azt írták hogy lorem ipsum

(#54523) SpazzMaticus válasza Drenadar (#54522) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Na ez LOLrem ipsum... :D

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#54524) Szőrös  válasza NomadND1 (#54521) üzenetére


Szőrös 
veterán

Csak meg kell nezni ptu patch notesokat es latni fogod mennyi mindenen szarakodnak (gyk ship combat revamp van amit balanceolnak, xeno/9tail event test, most jott desync fix). Mondjuk most mar 3.14.1-et is betehetnek. :D Ja es texasban baromi meleg is lehet most :DDD

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54525) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdv hölgyek, urak!
A induló készletek vagy bárminek az ára bruttó? Vám ilyesmi kerül rá?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#54526) TESCO-Zsömle válasza Gróf... (#54525) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha be vagy jelentkezve és a régiók jól beállítva, akkor igen, bruttó. 27% áfá-t tartalmaznak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54528) skiner2222


skiner2222
csendes tag

Akiket érdekel és erre vártak, most aug. 27-ig freefly event van. A játék ingyen letölthető és kipróbálható itt link

[ Szerkesztve ]

(#54529) miqlas


miqlas
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a Pyro RYT Multi-Tool-al kapcsolatban. Van az elõbb említett eszközöm amihez van akksi is, de ez a kettõ valamiért nincs együtt, mint a fegyvereknél és nem is tudom „betölteni” mint egy tárat. Nekem is, mint ahogy a lenti képen, a baloldali battery ikon piros és nincs kraft sem. Lehet ezzel kezdeni valamit vagy simán csak egy bug? :R

42

(#54530) scyllafren válasza miqlas (#54529) üzenetére


scyllafren
senior tag

Ha beleraktad a banyasz-fejet, akkor kesz. bal kattal elinditod es gorgovel allitod az erosseget. Innentol kezdve figyeled a bal szelso oszlopot: amint eleri a zoldet, vedd le az erosseget, hogy ott is maradjon, de ne menjen a pirosba. jatszani kell a gorgovel, ami az erosseget allitja 0-100% kozott.
A bal battery meg vegtelen, ehhez nem kell tar.

(#54531) miqlas válasza scyllafren (#54530) üzenetére


miqlas
őstag

Köszi, ezt tudtam, ez az elmélet - nálam meg ragadt ezen a szinten, mert hiába „sütöm” a követ 100%-on, akár 30 percig is, akkor sem mozdul el nulláról a bal oldali mutató.
Teljezen mindegy, hogy 0,5 m-re vagy 3 cm-re vagyok a céltárgytól.

42

(#54532) TESCO-Zsömle válasza miqlas (#54531) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom csak példa volt, de a képen épp minimum energián sütöd a követ.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54533) scyllafren válasza miqlas (#54531) üzenetére


scyllafren
senior tag

Ha nem megy, gyere a unofficial PH discordra, streamelem neked es kerdezhetsz :D

Nickem Noru, en vagyok az egyik mod :)

(#54534) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, rég nem néztem rá az SC-re és most látom, hogy win7-re kilőve. Van e rá megoldás, vagy win10? A másik, az SQ42-vel mi a helyzet?

(#54535) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Netkód tekintetében van javulás már?

(#54536) NomadND1 válasza Sokimm (#54535) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nincs és még a hud-ot is elbaszták.

(#54537) Drenadar válasza NomadND1 (#54536) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

pedig sokaknak tetszik a hajó új hud-ja.

(#54538) NomadND1 válasza Drenadar (#54537) üzenetére


NomadND1
senior tag

Igaz nem részleteztem, de majd most. Persze ízlések és pofonok.

Az új design nem zavar, de nem mindenki szereti, ha a képernyő 3/4 része csak hud. Ez mellett még el is tudtam volna siklani, mert idővel biztos ez is okos lesz és lesz majd lehetőség ki és bekapcsolni a rajta lévő információk tartalmát.
Ami (nem csak nálam) kiverte a biztosítékot, hogy túl sok a marker. Minden bizbasz megjelenik a képernyőn akár akarod, akár nem. Mindezt úgy oldották meg, hogy amikor új marker készül, akkor középen felvillan az új marker, a helyére mászik, majd ott is felvillan. Egy karácsonyfa elbújna szégyenében ez mellett. Az egész kijelző villog és a mozgó markerek egyrészt figyelem elterelőek, másrészt nagyon zavaróak. Az epilepszia érzékeny ismerősöm le is tette, mondván, hogy nem hiányzik neki egy roham. Tippelem nem Ő az egyetlen aki igy van vele.

(#54539) miqlas válasza scyllafren (#54533) üzenetére


miqlas
őstag

Köszi, szerintem hülyeséget csináltam! A felszíni geodákat (gondolom) nem lehet multi-tool-lal bányászni, csak a barlangokban találhatókat.

A legtöbb bugnál és furcsaságnál emlékeztetem magamat, hogy ez egy pre-release verzió, de van egy, amire nem találok megoldást és zavar. Egy 300i a hajóm, amin, ha meg feszülök, akkor sem tudok modulokat cserélni „read only” a hajó. Ez vicces, mert azért zárták ki a hajómat az in-game fejlesztésbõl, mert igazi pénzért vettem :F

42

(#54540) Drenadar válasza miqlas (#54539) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

próbáltad akkor lecserélni benne a modult mikor az nem volt lehívva? mármint lehívás előtt? úgy mennie kell

(#54541) duvi válasza miqlas (#54539) üzenetére


duvi
nagyúr

"Egy 300i a hajóm, amin, ha meg feszülök, akkor sem tudok modulokat cserélni „read only” a hajó. Ez vicces, mert azért zárták ki a hajómat az in-game fejlesztésbõl, mert igazi pénzért vettem "Amikor használatban van a hajód(vagy éppen le van hívva valahol), vagy megsemmisült és még nem kérted le újra, addig nem lehet a modulokat cserélgetni. Az a legtutibb megoldás, ha lehívod egy terminálnál és utána egyből visszaküldöd a hangárba. Ilyenkor tuti működnie kell a modulszerkesztésnek.

(#54542) miqlas


miqlas
őstag

Köszönöm a tippeket, kipróbálom! :R

42

(#54543) miqlas


miqlas
őstag

A visszaküldõs mûködik, köszönöm a tippeket! :R

42

(#54544) scyllafren válasza miqlas (#54539) üzenetére


scyllafren
senior tag

Barlangiakat a kezivel, a felszini kicsiket kerekes jarmuvel, a felszini nagyokat es az aszteroidakat hajoval lehet banyaszni.

(#54545) miqlas válasza scyllafren (#54544) üzenetére


miqlas
őstag

Volt egy ilyen sejtésem, de egy multi-toolos videóban felszíni kavicson edzett a faszi, én meg hittem neki! ;)

42

(#54546) duvi válasza miqlas (#54545) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig a felszínen is lehet(tett?) multi toollal bányászni. Mostanában nem próbáltam, szóval lehetséges, hogy ezt már kivették. Ha mégis működik, akkor azokat a rögöket lehet kézzel kibányászni, amiknek szkenneléskor kis gyémánt alakú ikonja van.

(#54547) miqlas válasza duvi (#54546) üzenetére


miqlas
őstag

Azokkal próbálkoztam és a multi-tool a szkennelés után jelzi is, hogy ezekben gem van, de mikor „pörkölöm” akár 10 percig is 100%-on, a bal oldali grafikorn vagy mi, nem mozdul el a nulláról, így soha nem érhetem el a zöld sávot.

Most egy QT küldetéssel vacakolok. Ezt is ki kell próbálni (egyszer) :D

[ Szerkesztve ]

42

(#54548) miqlas


miqlas
őstag

A #DPSCalculator LIVE-on beállítgattam a 300i-hez SubliminaL által a YT ajánlott modulokat és a pajzs-geneátor-nál a videóban más érték van, mint az oldalon. Az alap WEB-re ír 3600 hp-t, az ajánlott Palisade [7920 hp] / Mirage [3060 hp] - a DPSCalculatorban meg, az összes shield generator 1500 hp-t ad. Szerintetek bugos az oldal vagy volt egy ráncfelvarrás a SC-ben?

42

(#54549) Szőrös  válasza miqlas (#54548) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem gyere fel dc-re (meghivo kiemelt posztban) mert lathatolag eleg sok info kimarad neked a jatekkal kapcsolatban. Igen, volt valtoztatas, a leguajabb releaseben.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54550) duvi válasza miqlas (#54548) üzenetére


duvi
nagyúr

3.14-ben ideiglenesen egyforma értékeket adtak meg az azonos méretű pajzsgenerátoroknak. Jelenleg ezt látod a tervező oldalon is. De tényleg az a legjobb amit Szőrös javasolt. Gyere fel a Discord csoportba mert ott sokkal egyszerűbb a kommunikáció és hamarabb kapsz választ a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.