Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Jack@l


Jack@l
veterán

"2012 és 2017 között a Cloud Imperium összesen 193 millió dollárt költött a játékra, viszont kicsivel több, mint 200 millió dollár bevétele volt. A költések azonban évről évre növekednek, a pénz pedig nem jön már be olyan ütemben, így például csak 2017-ben 50 milliót adott ki a stúdió, míg abban az évben a bevétel 44 millió volt."
Ha kb 50 millával számolunk per év, akkor idén már igencsak össze kell húzniuk a nadrágszíjat, jövőre pedig tuti bukta, vagy nagy leépítés (nem, nem kell hálálkodni, ingyen volt az észrevétel :D ).

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#53602) Szőrös  válasza Jack@l (#53601) üzenetére


Szőrös 
veterán

A tavalyi évben 47.7 millió dollár bevételük volt támogatásból, ehhez képest az idei év első 4 hónapjában már majd' 30 milliót szedtek össze. Szóval nem kell azt a nadrágszíjat összehúzni.
Ja és neked se kell hálálkodnod mert ingyen volt ez az észrevétel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53603) duvi válasza Jack@l (#53601) üzenetére


duvi
nagyúr

Évek óta örömmel olvassuk a "jövőre tuti tönkremennek" jóslataidat ;]

(#53604) Drenadar válasza duvi (#53603) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Igen ... Aki nem lusta az vissza nézhetné pár évre hányszor lett ez leírva már. Évek óta ez megy. Nehéz komolyan venni .

(#53605) atok666 válasza Drenadar (#53604) üzenetére


atok666
őstag

Egyszer csak igaza lesz :)

Atok

(#53606) PhilBrick válasza atok666 (#53605) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nomen est omen?

(#53607) Szőrös  válasza atok666 (#53605) üzenetére


Szőrös 
veterán

Persze, egyszer a világvége is eljön. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53608) Mythsardan


Mythsardan
aktív tag

Mai bejelentés az alien héttel kapcsolatosan... :DDD

Én lehet várok egy jó fordításra

twitch.tv/tct_mythsardan | R7 3700x, GTX 1080

(#53609) vaakuum válasza Mythsardan (#53608) üzenetére


vaakuum
addikt

Nocsak, a guglifordító nem eszi meg? :DDD :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#53610) Szőrös  válasza vaakuum (#53609) üzenetére


Szőrös 
veterán

Itten van a fordítás. :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53611) Mythsardan válasza vaakuum (#53609) üzenetére


Mythsardan
aktív tag

Ha minden jól megy, talán majd egyszer :DDD

twitch.tv/tct_mythsardan | R7 3700x, GTX 1080

(#53612) Szőrös 


Szőrös 
veterán

(#53613) Diopapa válasza Szőrös  (#53612) üzenetére


Diopapa
addikt

Nagyon köszi!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53614) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Inside Star Citizen | 2020. június 25.

Galaktikus útmutató | Pyro rendszter

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53615) Diopapa válasza Szőrös  (#53614) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszönjük szépen, nagyon finom volt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53616) Szőrös 


Szőrös 
veterán

[Star Citizen | 2020 június havi jelentés]

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53617) Diopapa válasza Szőrös  (#53616) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszikösziköszi!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53618) Diopapa


Diopapa
addikt

Mi a véleményetek az "új" hőmérsékélet rendszerről? Gondolok arra, hogy az alap undersuit -30 fokban kb 20 percig tart életben a bolygón, de az űrben -273 fokon meg amíg az oxigén tart? :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53619) _Gugu_ válasza Diopapa (#53618) üzenetére


_Gugu_
tag

Egyrészt ez egy játék, ez egy mechanika nekem nincs. Vele bajom, másrészt az űrben nincs -273 fok sőt a iss t is hűteni kell mivel a hő csak sugárzás formájában tud távozni ez nem is egyszerű.

(#53620) Malibutomi válasza Diopapa (#53618) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha utanaolvasol mi tortenik veled az urben urruha nelkul meglepodve fogod realizalni hogy nagyon sokara fagysz meg. Mert az urben nincs hovezeto kozeg es nincs hoaramlas igy az egyetlen hoveszteseg a testedbol sugarzas utjan tavozo ho.

(#53621) GypsFulvus2 válasza Diopapa (#53618) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ahogy Gugu is írta, ez "az űrben -273 fok van" egy közhiedelem. A hőmérséklet az anyag kinetikus energiájával arányos, márpedig az űr (legalábbis a legtöbb részén) majdnem tökéletes vákuum. Ezért nem igazán érvényes ott a légkörben értelmezhető hőmérsékleti érzet (hiszen a szobádban a hőmérséklet attól függ, milyen sebességgel mozognak és rezegnek ott a levegőmolekulák). Sokkal fontosabb tényező az űrben a sugárzási hőmérséklet, ami egyszerűsítve azt jelenti, hogy mennyi és milyen hullámhosszú foton halad át az adott térfogaton. Így pl. a Hold napos oldalán megsülsz, az éjszakai oldalán megfagysz.
A másik, hogy a saját hőmérsékleted is sokkal lassabban csökken le az űrben, hiszen nincsenek (vagy rendkívül kis számban vannak) rezgést közvetítő részecskék, ezért csak a saját infravörös sugárzásoddal adod le a hőt. Az erős szeleknek kitéve pl. azért is fázunk jobban, mert egységnyi idő alatt sokkal több levegőmolekula ütközik nekünk - igaz ez a Microtech körülményeire is. Összefoglalva: a játék modellje nagyon is rendben van.

Szerk: Tomi megelőzött. Mindig túl sokat dumálok...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#53622) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#53621) üzenetére


Szőrös 
veterán

"Mindig túl sokat dumálok..." jelen esetben ez nem baj, nagyon jól leírtad az egészet! :R

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53623) m0h0senator válasza GypsFulvus2 (#53621) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszi ma is tanultam egy új dolgot! :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53624) Malibutomi válasza GypsFulvus2 (#53621) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Haha tul sokat irtal :)

egyebkent igy teljes a dolog. Es aki nem tudna a jatekban szimulalva van az is hogy ha nagy a szel hamarabb fagyunk meg mintha nem fuj a szel.
Most fog bekerulni talan 3.10-el az is hogy ha elbujsz egy roncsban akkor tovabb huzhatod mint odakint.

(#53625) m0h0senator válasza Malibutomi (#53624) üzenetére


m0h0senator
őstag

míg nem jön a reclaimer megenni a roncsot :DDD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53626) kraven54 válasza m0h0senator (#53625) üzenetére


kraven54
aktív tag

Hát addig megfagysz ;]

(#53627) Diopapa


Diopapa
addikt

Hát, köszi az infókat, laikusként totál marhaságnak tűnt.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53628) Szőrös 


Szőrös 
veterán

[Galaktikus útmutató: Cathcart rendszer]

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53629) duvi válasza Szőrös  (#53628) üzenetére


duvi
nagyúr

:R

(#53630) vaakuum válasza Szőrös  (#53628) üzenetére


vaakuum
addikt

Fupej, köszi :DDD

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#53631) K.Andras.Vfx


K.Andras.Vfx
tag

Izé, rég jártam erre, hány rendszer van már kész? ;]

(#53632) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Frissítés | Star Citizen Alpha 3.10

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53633) Turist


Turist
tag

Sziasztok!

Tudni a Squadron 42 megjelenéséről valami újat? Ha jól emlékszem 2020 első félév volt a béta, most az csúszott ahogy olvasom.

Illetve van valami hivatalos gép igény?

Köszönöm

(#53634) Malibutomi válasza Turist (#53633) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, harmadik felev a terv. De szerintem covid miat biztos lesz csuszas.

[ Szerkesztve ]

(#53635) duvi válasza Turist (#53633) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Itt a hivatalos gépigény oldaluk.

(#53636) Diopapa


Diopapa
addikt

Az új roadmap szerint kikerült az amúgy sem túl acélos 3.11-ből a refinery deck... :(((

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53637) Revolit válasza Turist (#53633) üzenetére


Revolit
senior tag

*insert first time meme*

Én még 2016-ra vártam anno... :D

Covid miatt... Ja, ők már 2015-ben tudták, hogy covid lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#53638) Malibutomi válasza Revolit (#53637) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vagy estleg azota belekerultek egesz bolygok szimpla repkedes helyett :)

(#53639) Hrigh_77


Hrigh_77
tag

"however the current waiting period for these investigations to be completed is 3 months" na elmennek az @nyjukba, így működik a support...

(#53640) nortsen válasza Diopapa (#53636) üzenetére


nortsen
aktív tag

Mé a 3.12 mennyire acélos? A maradék. Olyan mint az állami cégeknél a bukott vezetők. Kapnak egy új besorolást a cégnél, és ott dolgoznak tovább (ugyanannyiért). :)

Amúgy új roadmap mikor lesz? Remélem ha megjelenik az SQ42, akkor nem ilyen teszetosza roadmap lesz végre. Tök jó lenne, ha még élnék, mikor megjelenik a game (PU).

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53641) m0h0senator válasza nortsen (#53640) üzenetére


m0h0senator
őstag

3.12 nél írták, hogy ez még kezdetleges de hát én erre azt mondom várjuk ki a végét mi lesz benne mikor kiadják évvégén.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53642) Szőrös  válasza nortsen (#53640) üzenetére


Szőrös 
veterán

3.12 nem végleges, oda egyelőre tényleg csak a "maradék" került.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53643) nortsen válasza Szőrös  (#53642) üzenetére


nortsen
aktív tag

ok, persze messze van még, de valami hosszú távú roadmap megint jó lenne.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53644) nortsen


nortsen
aktív tag

Na amit beígértek, be is tartották, szétcseszték a tradinget, 30k javítás helyett. 😊 Sikerült teljesen értelmetlenné tenni a cargozást. Legalábbis ma biztosan ez van, gondolom 3.10-ben marad is.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53645) GypsFulvus2 válasza nortsen (#53644) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Miért, mi változott?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#53646) nortsen válasza GypsFulvus2 (#53645) üzenetére


nortsen
aktív tag

Laranite már csak kis adagokban vehető fel, port olisaron gyakorlatilag nem adható el, koko-t csak chat-ről tudom, hogy iszonyat kis adagokat lehet vinni, agriciumot még nem néztem, de gondolom az is változott.
Olyan mintha random találná ki az elvihető mennyiséget, de pl Arialon a laranite kb 5 percenként frissül, és max 60scu-nál többet nem dobott.
Sokan örjöngenek miatta. Mondják, hogy a mining-ot szeretnék ha többen csinálnák. Meglátjuk. Nekem leginkább az a bajom, hogy minek a Cat hajó, mert semmit nem érő cuccokat úgy sem fog senki cipelni, kis mennyiséghez meg nem kell 560 SCU-s hajó.
Szóval kicsit értelmetlenné tették ezzel a szállítást.

Amúgy írják páran, hogy ez már a dynamic trade vagy haul vagy akárhogy is hívják kezdete, de én nem látok semilyen dinamikus összefüggést, sztem ez semmi más csak az OP trade elvétele, nerfelése

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53647) GypsFulvus2 válasza nortsen (#53646) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát, remélhetőleg még meggondolják ezt. Gondolom most tanulják ők is, hogyan balanszolják majd a gazdaságot.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#53648) Szőrös  válasza nortsen (#53646) üzenetére


Szőrös 
veterán

Fenét értelmetlen, én Cat-el kerestem meg a a pénzt Hawk-al, gyk teli cargoval mentem állandóan. Dinamikus gazdaság meg még nincs, majd a quantakkal lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53649) nortsen válasza Szőrös  (#53648) üzenetére


nortsen
aktív tag

Nem tudom mire írod, hogy "fenét értelmetlen". Nem értelmetlen, hogy nerfelték, vagy nem értelmetlen a cargo?

Nekem ez volt az egyetlen élvezet a játékban eddig, hogy gyűjtöttem a hajókra, most gyorsan max 100, kinlódva talán130k amit meg lehet keresni egy-egy fuvarral a cattel (tisztán 337 helyett).
Annyit hallottam, hogy állítólag az 5 perces árú újratöltés a 3.10-ben 60mp lesz. Ez valamít javít a dolgon, de akkor mindenki a konzolt fogja blokkolni....öldöklés lesz.
A legjobb, hogy akik zséért vették a cat-et, most örjöngenek, joggal.
A miningel semmi bajom, de akkor tolják meg a quanta lelőhelyeket, és oldják meg az összes bugot. Bár egy Prospector akkor is max 230-240-et tud keresni vele.
Az lenne a jó, ha most jönne egy wipe, és máris sok ember rakná félre a game-et. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53650) duvi válasza nortsen (#53649) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha kész játékról beszélnénk, akkor igazat adnék, de itt nem erről van szó. A fejlesztőknek folyamatos visszajelzésekre van szükségük a különböző tartalmi részekkel kapcsolatban. Éppen ezért mindig azt a részét tolják előtérbe (mining, combat, trade...) az aktuális verziónak, amelyről pontos adatokra van szükségük. Jelenleg csak segítők vagyunk a tesztelésben és ezzel tudunk hozzájárulni a fejlesztéshez. Majd ha elkészül és rosszul balanszíroznak, akkor jogosan reklamálhatunk, de egyelőre tesztelők és támogatók vagyunk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.