Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) oke


oke
senior tag

Az Invictus day keretében letöltöttem, hogy kipróbálja a játékot. Hát eléggé laggol, bár még csak a városban vagyok. A próbaidőszak alatt mit érdemes megnézni, kipróbálni, hogy legyen fogalmam a játékról?

(#53502) duvi válasza oke (#53501) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajna az ingyenes hetek magukkal hozzák a szerverek túlterheltségét. Ilyenkor sokkal lagosabbak a szerverek, illetve néha be sem lehet lépni. Ha valaki komolyabban érdeklődik a játék után, annak javaslom a késő éjszakai próbálkozást! Itt egy viszonylag friss összefoglaló a kezdő játékosoknak.

(#53503) Malibutomi válasza oke (#53501) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Milyen gepen? SSD-re telepitetted?

Nagy varosban mint Area18 kb 35 FPS a max, mashol sokkal jobb

(#53504) Malibutomi válasza oke (#53501) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyebkent elso korben menj el a haio expora. Ott egy csomo felet berelhetsz ingyen most egy napra szoval probalgathatod a hajokat. Ha kerdes van nyugodtan, ha tudunk segitunk

(#53505) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Star Citizen miért fut ennyire szarul? [link]

(#53506) PhilBrick válasza bobalazs (#53505) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ugye nem hdd-rol fut?

(#53507) Malibutomi válasza bobalazs (#53505) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akadozasra gondolsz vagy FPS-re?

FPS a nagy varosokban 35 koruli normalis mert meg optimizalatla. Most talan kevesebb is mert sokan vannak a free fly miatt.

Az akadozas meg kerdes hogy ssd vagy hdd-rol fut a jatek?

(#53508) bobalazs válasza Malibutomi (#53507) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

FPSre gondolok. az akadozás más kérdés, az a felvétel miatt van. De meg is válaszoltad.

(#53509) Szőrös  válasza bobalazs (#53508) üzenetére


Szőrös 
veterán

Minimális optimalizáció így a nagyobb városokban (Area18, Lorville, New Babbage) relatív alacsony az fps. Menj át máshova aztán jobb lesz. ;)
Majd ha a dx11 rendert lecserélik és optimalizálják az egészet akkor azért jobb lesz a helyzet (reméljük :D ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53510) nortsen


nortsen
aktív tag

Ránéztem megint az SC-re 1, 1.5 év kihagyásssal, de sajnos ez a cucc még borzalmas állapotban van. Egyetlen dologra alkalmas jelenleg, felbaszni az ember agyát.
Kívánmcsi vagyok hányszor 5 év kell még neki.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53511) duvi válasza nortsen (#53510) üzenetére


duvi
nagyúr

Való igaz, hogy még mindig alpha állapotban leledzik, de ha már van csomagod, akkor nem a free week alatt kéne kipróbálni. Vagy ha igen, akkor szigorúan csak hajnalban.

(#53512) atok666 válasza nortsen (#53510) üzenetére


atok666
őstag

Meg csak 9 eve kezdtek neki, nem kell elkapkodni! Jo munkahoz ido kell :) Masfelol, amig az emberek tejelnek, addig minden ok.

Atok

(#53513) Fred23 válasza duvi (#53511) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is most tettem fel újra, egy TERRAPIN-t össze is törtem gyorsan. Eddig sosem repültem vele. Tetszik, de nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire lassú, vagy csak egy bug miatt.

(#53514) nortsen válasza duvi (#53511) üzenetére


nortsen
aktív tag

kb 3.9 megjelenésekor kezdtem újra nézegetni, de annyi bug van benne, hogy egyszerűen nem éri meg a belefektetett időt. És több éves hibákat újra, és újra látok.
Ezt a PU-t nagyjából leszarják, de legalább is máshova megy az energia nagy része, ez tisztán látszik...
2014-ben mikor csatlakoztam, kb 2020 volt a reális megjelenési állapot (Nem az SQ42). Aztán a 2 éve megjelent roadmappal inkább 2025-2030-ra tolódott. Szépen tartják is ezt, nem akarnak csalódást okozni. :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53515) m0h0senator válasza Fred23 (#53513) üzenetére


m0h0senator
őstag

A V-tol hajtóműveket ugye elfordítod? Hol lassú? Ha jól emlékszem 1200-at megy ATMO-ban

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53516) Fred23 válasza m0h0senator (#53515) üzenetére


Fred23
nagyúr

Fogalmam sincs, elfordítottam -e, nem néztem külső nézetből, a billkiosztással is úgy vagyok, nagyjából emlékszem rá... :DDD W előre, shift gyorsít, space emelkedik, b meg a quantum; kábé ennyit használtam. Lassúnak találtam, de amúgy nagyon szép hajó.

Mit kellett volna csinálnom Szerinted?

Ha marad a game, persze át fogom nézni alaposan az irányítást, de most csak kedvem volt benézni.

(#53517) Malibutomi válasza nortsen (#53514) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kivancsi vagyok mi az ami ekkora gond amugy mert en 3.9-3.9.1-ben tobbet jatszottam mint eddig az elozo evben

3.9-ben voltak tenyleg gane breaking bugok mint az 5 fps athakadsz a hajo falan, de stabilnak az is stabil volt, a 3.9.1 meg teljesen jo nekem, kisebb bugok jonnek elo mindig, de siman tudok jatszani

(#53518) Szőrös  válasza Fred23 (#53516) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nyomsz egy J bötüt felszállás után, akkor a Vtol hajtóművek vízszintesbe állnak és úgy már nem lesz lassú.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53519) duvi válasza Fred23 (#53516) üzenetére


duvi
nagyúr

És a speed limitert se árt feltekerni (egérgörgő és a C bill fixálja), ha eddig nem tetted meg!

[ Szerkesztve ]

(#53520) Fred23 válasza duvi (#53519) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Szőrös:

Köszönöm, holnap kipróbálom!

(#53521) Fred23 válasza Fred23 (#53520) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lekéstem, már nem bérelhető, más hajók vannak; de majd akkor játékból fogom kölcsönözni.

Ahogy nézem, DRAKE hajók nem lesznek az Invictus-on. :(

(#53522) Mattyokar válasza Fred23 (#53521) üzenetére


Mattyokar
tag

Az általad linkelt oldal is egy példa a több közül, ami arra enged következtetni, hogy de, lesz...
Máj. 30-Jún.1. DRAKE ráfújva a hivatalos szövegre.
Aztán van egy másik oldal is, ahol egy postit van DRAKE felirattal ragasztva a plakátra.

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#53523) Fred23 válasza Mattyokar (#53522) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó, hogy mondod, gagyi monitoron néztem, ilyen volt, átsiklottam felette:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Másutt meg nem néztem/kerestem.

:D

Kapkodás van sajna éppen, de pár nap, aztán jön a nyugalmas nézelődés, játék...

[ Szerkesztve ]

(#53524) m0h0senator válasza Fred23 (#53523) üzenetére


m0h0senator
őstag

Arccorp bolygón Area18-on leszállva is külön ki van emelve a Drake event. ;)

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53525) vaakuum


vaakuum
addikt

Még röpke 3 órácska, és jön a [SpaceX] kilövés...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#53526) atok666 válasza vaakuum (#53525) üzenetére


atok666
őstag

Vagy megsem :/

Atok

(#53527) Fred23 válasza atok666 (#53526) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szombaton újra megpróbálják, talán akkor.

(#53528) nortsen válasza Malibutomi (#53517) üzenetére


nortsen
aktív tag

Tudod annyi bug van, hogy már számolni sem tudom, de írok párat.
- Kiesek a hajóból random, eltűnik alólam.
- Lefagynak a szerverek
- Tradelni gyakorlatilag lehetetlen, mert elvesztesz mindent a szerver fagyások miatt. 250k-val indultam neki, 90k lett a bugok miatt.
- Trade konzol nem működik, ranom hibák.
- Random kliens crash, ha mázlid van vissza tudz menni ahol voltál.
- 3.9-ben hajó bug, nem volt lehívható, kb naponta vagy naponta 2x reseteltem az accot.
- Hajók bugosan jelennek meg, átlátszik, hiányzik bizonyos része, 3.9.1-ben is.
- Most minden nap karaktert kell kreálni, és csak néger srácot tudok...
- Friend list újabban üres, partyba csak akkor látszik a térképen a haver, ha előtte leave, és újra
invite.
- Hajóm egyik fele a dokban, másik fele a bezárt dokkon kívül.
- Gulag-ból kiengednek, és a galaxys közepére teleportálódom.

És még sorolhatnám, tényleg hosszú lenne...

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53529) Malibutomi válasza nortsen (#53528) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem ezek mindig furak, a jatekbeli bugok nekem elojonnek, nincs gomb a liftben meg hasonlok.

De kliens fagysom szerintem 3.6 ota nem volt, disconnectem/30k osszesen talan 1 vagy 2 miota kijott a 3.9

Az hogy bugos engem nem zavar a bug azbug leszmeg amig kerulnek be az uj dolgok, a kliens meg a szerverek nekem stabilak szerencsere az szar hogy masnak nem.

[ Szerkesztve ]

(#53530) duvi válasza nortsen (#53528) üzenetére


duvi
nagyúr

Invictus Launch Week indulása óta (5 napja) minden éjjel fent vagyok és órákat játszok. Egyszer sem fagytam ki, vagy dobott le a szerver. Egy buggal találkoztam, amikor nem tudtam levenni a sisakomat iváshoz, de egy log/log ezt is megoldotta. Elmentem megnézni az Invictus flottát. Ehhez kicsit távolabb le kellett parkolni a hajómat és szkafanderben odalebegtem az F8A vadászokhoz és a Javelinhez: 1 2 3 4 5 Itt egy buggal se találkoztam, pedig itt aztán sok lehetőség lett volna rá. Az expon minden éjjel lehívtam pár hajót kipróbálni és ezzel se volt gond. 3.9-nél csináltam egy új karit és azóta azzal játszom. Nem kellett újat kreálnom. Ráadásul 3.9-nél megmaradt a teljes páncélom, a felszerelésem és az ingame pénzem is. A Friend list tegnap nálam is üres volt, de mára ezt javították. Szerintem nálad a felsorolt hibák nagy része a napközbeni túlterhelés miatt jött elő. A free fly időszak mindig ilyen és minden alkalomnál egyre többen jönnek kipróbálni. Persze ez nem mentség, mert erre az időszakra fel kéne készülniük és a szerverkapacitást átmenetileg bővíteni. Ha megoldható, akkor valamelyik éjjel (szigorúan éjfél után!) csinálj egy próbát, vagy várd meg az ingyenes időszak végét! Egyébként milyen configgal játszol?


(#53531) Szőrös  válasza nortsen (#53528) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tegnap napközben teljesen jó volt, délután 1 óra alatt összeharácsoltam 100k uec-et szóval nincs itt gond. Egészen addig amíg este meg nem jön a horda na akkor már vannak problémák. :D
Majd vége lesz a free weeknek aztán megint normalizálódik a helyzet. Szerintem akkor nézd meg inkább.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53532) nortsen válasza Szőrös  (#53531) üzenetére


nortsen
aktív tag

Előtte is játszottam, még rosszabb volt a helyzet, igaz, akkor még 3.9-el.
Egy haverommal játszom, szóval ezek a bugok nem egyediek, vele is megtörténnek.

@duvi lehet hogy te ezt látod, de rajtam az nem segít. Mellesleg én is naponta több órát tolok bele...

Mikor felveszünk egy küldtetést, pl delivery, örülök, ha 4 dobozt el tudok vinni valemilyen bug nélkül. A trade-et inkább hanyagolom, mert csak bukom el a pénzeket.
Az, hogy ti szerver fagyást nem láttatok, nem tudom hogy lehet, hiszen naponta több ilyenbe is belefutunk a haverommal.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53533) Szőrös  válasza nortsen (#53532) üzenetére


Szőrös 
veterán

Fura, engem most délelött kitett kétszer a szerver amin voltam, úgy, hogy Cat tele volt rakománnyal. Visszaléptem ott volt állomáson a Cat el volt tárolva és a cuccot el tudtam adni belőle.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53534) Szőrös  válasza Szőrös  (#53533) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na jól elszóltam magam, hónapok óta nem volt fagyásom, erre most igen :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53535) Menthirist


Menthirist
veterán

Amúgy melyik bolygón vannak ezek az események, a megnézhető flotta, stb? Ha van mondjuk egy órám ránézni valamire, mit javasoltok, mit tegyek? :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#53536) nortsen válasza Szőrös  (#53533) üzenetére


nortsen
aktív tag

Nálam ez úgy néz ki, hogy szerver kifagy, másikra bemegyek, a hajót nem lehet trackelni, nincs sehol, csak ha claimelem. Akkor meg a cuccoknak annyi.
A másik a trade konzol. Grimhexen pl 2-2 konzol van, 1-1- oldalon. Az egyik teljesen bugos, mindenféle errorokat írt ki, a másik páros meg halott, nem lehet hajót választani rajta, és ebből a fajta konzolból van egy halom mindeféle helyen.
Na mind1, a lényeg hogy frusztráló ez a rengeteg bug, és olyan mintha nem fogyna, hanem nőne... Ennyit akartam, uff. :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53537) nortsen válasza Menthirist (#53535) üzenetére


nortsen
aktív tag

A megnézhető flotta vándorol, de mutatja a térképen hol vannak.
A kipróbálható hajók Arccorpon.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#53538) duvi válasza Menthirist (#53535) üzenetére


duvi
nagyúr

Az Invictus flotta ennél a három bolygónál megy körbe, az óramutató járásával ellenkező irányba: ArcCorp > Microtech > Hurston
Elvileg a térkép mutatja Invictus Fleet néven jelölve és a bolygók körüli gyűrűállomásoknál van a dokkja.

(#53539) Fred23


Fred23
nagyúr

Freelancerrel szétlőttem egy Cutlasst, mivel ritkán lépek be, nekem ez most egy tök király élmény volt. :)

(#53540) Diopapa válasza Fred23 (#53539) üzenetére


Diopapa
addikt

AFK volt mi? :DDD :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#53541) Fred23 válasza Diopapa (#53540) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tuti nem, mert rendes harc volt.

[ Szerkesztve ]

(#53542) m0h0senator válasza Fred23 (#53541) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ez npc kalóz skinnek tűnik.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53543) Fred23 válasza m0h0senator (#53542) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az simán lehet, hogy npc volt.

Én először Cutlass Red-re gondoltam, de aztán elbizonytalanodtam; tényleg inkább kalóz skin lehet.

Mindenesetre elment a kedvem a Freelancertől, nem tetszett a mozgása. A TERRAPIN-t viszont még ki fogom kölcsönözni.

[ Szerkesztve ]

(#53544) Szőrös  válasza Fred23 (#53541) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez Nine tail-es pirate npc, azokat nem túl nehéz kiszedni de azért grat ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53545) m0h0senator válasza Fred23 (#53543) üzenetére


m0h0senator
őstag

Frici igazi jó kis rohangálós hajó. dobozolni utazgatni tökéletes, harcra kevésbe bár meg tudja magát védeni ha úgy van.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#53546) Fred23 válasza Szőrös  (#53544) üzenetére


Fred23
nagyúr

Keveset játszok egyelőre, nem tudom, mi mennyire nehéz. Remélem, egy TERRAPIN is ki tud lőni egy Cutlasst, mert Freelancert nem szeretnék. A hangulat benne mondjuk jó, de számomra inkább olyan kamionos, én meg valami mozgékonyabbra vágyok. (Cutlass is szóba jöhet akár, de a TERRAPIN jobban tetszik.)

A sajátom egy "pingvin" Avenger Titán, de 10 óránál többet szerintem még nem vezettem. Azt egész jónak tartom, de azért többre vágyok. A TERRAPIN sok szempontból több, de nincs raktere, nem gyorsul olyan jól, és nem is olyan mozgékony.
Nem volt szó még arról, hogy esetleg lesznek változatai/átalakítható lesz? A 8 cargo nekem elég is lenne, csak legyen valami!

m0h0senator: Amire felfigyeltem harc közben, hogy volt, mikor a bekapott lövéstől a Freelancer elkezdett pörögni, nagyon nehéz volt kihozni ebből az állapotból. Ha egy támadás gyors, és egyből "bepörget", nem biztos, hogy utána el tudok menekülni (quantum). Tippre pedig, ha két Cutlass van, vége is a történetnek. A TERRAPIN vajon szintén hajlamos ennyire "bepörögni" egy lövéstől?

[ Szerkesztve ]

(#53547) Szőrös  válasza Fred23 (#53546) üzenetére


Szőrös 
veterán

A terrapin egy katonai felfedező hajó, csak 2xS2-es noise mount van rajta szóval a tűzereje elég gyenge, nem igazán arra való, hogy harcolj vele. Akkor már inkább a Cutlass.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#53548) duvi válasza Fred23 (#53546) üzenetére


duvi
nagyúr

A Terrapin egy felfedező hajó, kimondottan gyenge fegyverzettel. A Frici sokkal erősebb ilyen téren, szóval ha harcolni(is) akarsz, akkor nem jó választás a Terrapin :N A Cutlass Black már annál inkább! Abba is lehet pakolni és társakat vinni, de mégse kell hozzá sok ember, hogy használható legyen. Szerintem kategóriájában az egyik legideálisabb hajó.
Szerk:
(#53547) Szőrös
Látom elkéstem, de ugyan arra gondoltunk :D

[ Szerkesztve ]

(#53549) Fred23 válasza duvi (#53548) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Szőrös: TERRAPIN-ra még raksit se lehet szerelni, ahogy nézem. :( Pedig úgy még akár kibírható is lenne.

Cutlassban az extra tractor beam nagyon tetszik, viszont mivel egyedül használnám, a turretnek nem örülnék, ha az manned.

Herald még érdekes lehet, ott van raksi, gyors is, meg tetszik is kinézetre.

(#53550) duvi válasza Fred23 (#53549) üzenetére


duvi
nagyúr

A Herald Flight Ready, de nem kapható (max néhány rendkívüli eseményen). Igaz, hogy a Herald kicsivel gyorsabb, de a Cutlass Black még a manned turret nélkül is jóval erősebb fegyverzettel rendelkezik és van cargoja, ami sokoldalúvá teszi.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.