Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) PhilBrick válasza Drenadar (#54298) üzenetére


PhilBrick
őstag

És még egy: a hajó megtartja a nevét ha gifteled. Most foglalj le népszerű nevet, lehet hogy sokat fizetnének érte később. ;)

(#54302) NomadND1 válasza Drenadar (#54298) üzenetére


NomadND1
senior tag

A marketing szerint egyedivé tudod varázsolni a hajód vele :D Aztán amikor a 200. enterprise hajó jön veled szembe.... :D Vagy van erre korlátozás, amikor el akarod nevezni? Mert akkor érdemes sietni :D Persze ettől még lehet enterprise 001 a neve. @54301 Akkor tényleg limitált, köszi! Ezzel viszont tényleg sokat lehet keresni. Pl. enterprise, galactica, nostromo...stb.
Azért még jópofa funkció.
@54300 Te mikor láttál sok parkoló hajót a játékban? Én bárhol szállok le mindenhol nagy üres terek vannak. Illetve a hudon látod a saját ladikod nem tudod eltéveszteni.

[ Szerkesztve ]

(#54303) Drenadar válasza NomadND1 (#54302) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én régen láttam port olisarnal olyat hogy nagyon sok landing pad tele volt :D

(#54304) Drenadar válasza PhilBrick (#54301) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

ajj nemá hogy most majd ezzel is emberek pénzt akarnak majd keresni...

(#54305) NomadND1 válasza Drenadar (#54303) üzenetére


NomadND1
senior tag

Régen én is :D Meg a xeno eventnél. Azóta olyan a játék mint Bp. este 10 után :DDD
@54301 Most mernék egy nagyobb összegben fogadni, hogy a húzó nevekért több ezert dollárt is ki fognak fizetni egy nagyobb hajó estén.

[ Szerkesztve ]

(#54306) m0h0senator válasza NomadND1 (#54302) üzenetére


m0h0senator
őstag

FAKE NEWS:
A marketing szerint egyedivé tudod varázsolni a hajód vele :D Aztán amikor a 200. enterprise hajó jön veled szembe.... :D Vagy van erre korlátozás, amikor el akarod nevezni? Mert akkor érdemes sietni :D Persze ettől még lehet enterprise 001 a n

Légszíves a hamis információk leírása helyett kérlek olvasd el az alábbit: [link]

És kommentelés sorrendje legyen az, hogy elolvasod mit írnak aztán írsz ide. Mert az, hogy fordítva csinálod azt eredményezi, hogy az információ hiányában közölsz tényeket egy szakmai fórumon. :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54307) NomadND1 válasza m0h0senator (#54306) üzenetére


NomadND1
senior tag

Minek, majd úgy is kijavítod :D
ui: ez még mindig nem szakmai, hanem rajongói fórum ;)

[ Szerkesztve ]

(#54308) m0h0senator válasza Drenadar (#54304) üzenetére


m0h0senator
őstag

Senki nem fog kereskedni semmilyen névvel. A név a hajóhoz és az accountod-hoz van kötve. Ha az egyik megváltozik tovább adod a hajót a név lekerül róla és újra fel tudják használni mások ugyanazt a nevet ugyanarra a hajóra. Több hajó típusnbak is lehet ugyanaz a neve de típuson belül csak 1x lehet azt a nevet használni.

#54307: mert teljesen feleslegesen nyilvánulsz akkor meg félre informálva másokat. Ezért kártékony így a fórumozás.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54309) PhilBrick válasza Drenadar (#54303) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ok, nem győztünk meg. :P
Én akkor is kicsit buszkebb vagyok a hajóra, mióta ilyen szép neve van. :B

(#54310) GypsFulvus2 válasza m0h0senator (#54306) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Kösz a linket. Most olvasom, hogy sajnos csak 32 karakterig lehet őket elnevezni. :( Így nem használhatom a kedvenc Kúltúra (Iain M Banks) hajónevemet: "Just Another Victim Of The Ambient Morality" :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#54311) NomadND1 válasza m0h0senator (#54308) üzenetére


NomadND1
senior tag

Most meg miről beszélsz? Hol látsz kijelentő módot? Olvasd már el újra azt amit irtam és a mondat végi irásjelekre is figyelj nagyon, sokat tud ám segiteni.

Ettől függetlenül sehol nincs olyan információ, hogy egy hajók neve nem lehet:
Enterprise
Enterprise 001
Enterprise NCC-001
stb.

@54310 Az egy dolog, de szerintem az összes olyan nevet is törölni fogják ami nem angol. Tehát ha éppen a békakirály nevet adnád a hajónak, lehet nem fog menni. De ez csak feltételezés a "If the name is already taken or is restricted for some reason, such as prohibited language or other violations" szerint. Arra kevés esélyt látok, hogy minden egyes nevet le fognak forditani és ami nem fér bele a TOS-ba azt törlik.

[ Szerkesztve ]

(#54312) m0h0senator válasza NomadND1 (#54311) üzenetére


m0h0senator
őstag

Megnézted, hogy kinek válaszoltam? Mert nem neked. Így megint olyanhoz szólsz hozzá ami nem neked lett címezve. Segítek ami rád vonatkozik az #54307 <- ezután következik. :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54313) GypsFulvus2 válasza NomadND1 (#54311) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Gondolom nem támogatnak jelenleg nem angol karaktereket, de ez akár változhat is a jövőben. Pl. felteszem, sok kínai citizen is van. Viszont nem hiszem, hogy akadálya lenne akár most is elnevezni "Bekakiraly" névre. Kicsit fapados, de hát...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#54314) m0h0senator válasza GypsFulvus2 (#54313) üzenetére


m0h0senator
őstag

Teljesen helyes a meglátásod. Ékezetes betűket nem lehet használni. A speciális karakterek használatára pedig fent vannak a példák, miket lehet mit nem.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54315) Revolit válasza m0h0senator (#54314) üzenetére


Revolit
senior tag

Pont most kaptam meghivot valami magyar klanba, ekezettel a klan neveben :)

Na mindegy, csak eszembe jutott rola, hogy je ilyen is van. Anno reszt vettem a LIBERUM ARBITRIUM letrehozasaban, orommel latom, hogy meg nem lettem kirakva. Majd jovok jatszani ha kesz lesz. Vagy en, vagy a fiam, mert azota mar olyan is van :DD

(#54316) TESCO-Zsömle válasza Revolit (#54315) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azóta is mindenkit vár szeretettel a [LIB-A] klán. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54317) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Sziasztok!

"Szakmai" jellegű kérdések.
A CPLD mód nem teljesen olyan amilyennek elképzeltem, ez még változni fog?
A bányász lézerhez vannak kiegészítő eszközök, van róluk valamilyen magyar nyelvű leírás?

Előre is kösz a válaszokat.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#54318) Szőrös  válasza bladex73 (#54147) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na Shed visszatért, szóval van megint ISS összefoglaló, egyből meg is csinálta az utolsó kettőt. Lehet örvendezni :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54319) Szőrös 


Szőrös 
veterán

"I'd like to clarify that there are not 200 Firesprite employees working on Theaters of War. The strike team at Firesprite currently working on Theaters of War is 10, and that has stayed pretty stable since we started working together. That team consists of people work on art, design, code and a producer."

Mai poszt Zylogtól, szóval összesen 10 ember dolgozik a ToW-on, ráadásul külsősök.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54320) Drenadar válasza Szőrös  (#54319) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

volt már abból jó dolog ha valamit külsős csinált? :|

(#54321) Szőrös  válasza Drenadar (#54320) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lényegtelen jelen esetben mivel a performancia itt is a szerver/netkódon múlik azt meg a cig csinálja. Szóval bármennyire jó (vagy rossz) amit a Firesprite csinál ha a cig nem tud normális szervert tenni alá akkor megette a fene az egészet. :(

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54322) Diopapa válasza Drenadar (#54320) üzenetére


Diopapa
addikt

Talán amit a Kytheria csinál az még vállalható. Már amennyit látni belőle kívülről.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54323) Szőrös  válasza Diopapa (#54322) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen, az AI alapvetően nem rossz de ebből se látsz sok jót a PU-ben, szintén server issue miatt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54326) NomadND1 válasza Drenadar (#54325) üzenetére


NomadND1
senior tag

Kiváncsi vagyok mikor lesz végre éjjellátó-t, vagy IR-t. A zseblámpás megoldás elég mókás az űrkorszakban. Bár az űrhajókban is csak a rakáték "látnak" a sötétben a pilóta nem. Pedig egy hőkamera jól jönne néha.

(#54327) cskamacska


cskamacska
addikt

Elite Dangerous: Odyssey - Starport Tour

Folyamatosan "ezt már láttam valahol" érzésem volt a videó nézése közben. Le se tagadhatják. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#54328) scyllafren válasza cskamacska (#54327) üzenetére


scyllafren
senior tag

Csak itt nem Bartender_02 -nek hivjak a pultosokat :D

(#54329) cskamacska válasza scyllafren (#54328) üzenetére


cskamacska
addikt

Már hívják, mert korlátozott tartalommal, de mától elérhető az Odyssey alfája a Deluxe (35 helyett 45 eurós csomag) tulajoknak.

Tök egyértelmű hogy már a kezdetektől a CIG nyaka után mentek ezzel a kieggel. Meglátjuk mit hoznak össze végül, nyilván nem fogják az SC feature listáját megvalósítani, de egyértelműen törekednek legalább egy részét hozni, ami már elég lehet az SC fanoknak is.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#54330) NomadND1 válasza cskamacska (#54327) üzenetére


NomadND1
senior tag

Lehet, csak itt működik is :DDD

(#54331) Diopapa válasza cskamacska (#54329) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, látszik, hogy minden kevesebb, de működik. Mondjuk nagyon illúzióromboló, hogy továbbra sem lehet a hajóban mászkálni, valamint továbbra sem lehet a bolygók jó részére leszállni..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54332) NomadND1 válasza Diopapa (#54331) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nekem elsőre a mass effect sorozat ugrott be erről. Azt a szintet pedig hozza.
A hajóban való mászkálás megoldása csak idő kérdése. Ha csak úgy oldják meg mint a mass effectben már rengetegen át fognak térni rá. Az SC-ben is csak azért kolbászolsz a hajóban, mert percekig tart egy-egy út. Az elite-ben erre - megkockáztatom - nincs igény.

Az elite-ben nekem nem hiányzik, hogy menet közben kiszálljak és körbe járjam a hajó. A többt meg majd meg fogják oldani (ha van ilyen cél). Egy biztos az SC ehhez képest még a kanyarban sincs.

(#54333) Szőrös  válasza Diopapa (#54331) üzenetére


Szőrös 
veterán

"továbbra sem lehet a bolygók jó részére leszállni.." vat? ez most komoly, mert viccnek elég rossz :D :D

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54334) Diopapa válasza Szőrös  (#54333) üzenetére


Diopapa
addikt

Ugye azon légkörrel rendelkező bolygókra, amin van (lehet) "élet", ugye nem lehet leszállni, de pl 5 éve nem bírják betenni a naprendszerben levő bolygókra való leszállást pl a Marsra sem lehet. Most nézegetem az Odyssey-t egyébként, hát ezek az állomásbelsők kb mint az X4-ben. Nagyon kevés... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54335) Szőrös  válasza Diopapa (#54334) üzenetére


Szőrös 
veterán

Kár. Tegnap néztem streamet, hát kicsit ergyák az npc-k, meg az állomás olyan semmilyen, remélem azért mindegyik más lesz egy picit meg több minden lesz benne. Valami saját szoba/lakás tervben van itt is vagy arra nem lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54336) Diopapa válasza Szőrös  (#54335) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudok róla, hogy lehetne.. Egyébként tényleg hangulatos de ugye itt kb minden procgen, szóval valószínűleg az X fajta állomáshoz x fajta belső jár és ennyi. Az SC-ben levő LZ-k sem nagyok szvsz de ezek meg nagyon picik. Látszik, hogy hamar dobták össze. Mindenesetre akkor is ad a feelinghez, de sosem lesz SC. Viszont működik. :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#54337) Szőrös  válasza Diopapa (#54336) üzenetére


Szőrös 
veterán

SC-ben lévő station is procgen amúgy, a belseje is. ;) Na meglátjuk mire jut Frontier, nekem SC egyelőre jobban adja a spaceleg fílinget, én meg arra vágytam már régóta.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54338) TESCO-Zsömle válasza cskamacska (#54327) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azé' az mennyire reális, hogy sétálsz egy állomáson, és a boltok közt a téren odaszól a csávó, hogy "Hé, haver... Lenne egy kis törvényen kívüli melóm a számorda, ha érdekel..." :DDD

Nem az, hogy odamész, mint űrszemét a negyvennyolcadik senkihez és elkezdesz neki ganajozni, majd ha jól csinálod felfigyel rád a főnöke, akivel egy sikátor végén levő sötét sarokba lehet tárgyalni...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54339) orientcx


orientcx
őstag

Először is elnézést, hogy át/belepofázom.
Meglehet, hogy tévedek, de kifejezetten az a benyomásom, mintha némi aggodalommal vegyes féltékenységgel figyelnétek az ED új DLC-jét, és szúrós szemekkel keresnétek rajta a fogást. Amúgy persze akad is rajta ez-az, de hát ez egy korai alfa, erősen korlátozott tartalommal. Én még emlékszem azokra az időkre, amikor az SC-ben is össz egy laza sétára volt lehetőség egy félkész hangárban. De akkor az is egy szórakoztató élmény volt.
Lényeg a lényeg, ez a két játék gond nélkül megfér egymás mellett(ráadásul az időben is alaposan el vannak csúszva egymástól), én nem vetélytársnak érzem magam, hanem mindkét témában érdekeltnek. Persze igaz, a SC néha kapja tőlünk a savat, de öntünk abból saját magunkra is bőven. ;)
Akárhogy is, az Elite alapvetően más játék, marad továbbra is elsősorban űrszim szerűség, csak egy komplexebb világban. Sosem lesz SC féle "életszimulátor", Braben szemei előtt szerencsére nem az a soha meg nem valósuló tökéletesség lebeg, amiben minden reggel fogmosással indul, és 2 évente még urológushoz is mennünk kell(brrr!)
A másik dolog, ami olyan "felrovás félének" érezhető, hogy hasonlít. Hasonlít, hasonlít, hát persze hogy hasonlít, hát fps ez is, az is, ráadásul hasonló témában hasonló környezetben vagyunk, hát persze hogy déjá vu barátunk ott ólálkodik minden terminál mögött. Mégis mit vártatok, sziklahasadékot barlangrajzokkal?
A hajóban való közlekedés hiányára irányuló kritika viszont sajnos maximálisan megállja a helyét, az szerintem is durván rombolja az illúziót. De ha emiatt kellett volna várnom még egy évet az fps részre, hát akkor inkább énekelve odaállok a hajó alá, és hogyan is hangzik az az idétlen a mondat ... "felsugárzást kérek", aztán majdcsak feltalálják az ED-ben is a rámpát, vagy létrát, kötélhágcsót, vagy valamit. Az is biztos, hogy előbb utóbb lesz légkörös leszállás is, de addig is lesz működő világunk.Ez a Braben féle hozzáállás szerintem praktikusabb, mint Chris mesteré, de ez már legyen ízlés dolga.

A végére csak annyit, hogy nekem kell mind a két progi! :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#54340) Szőrös 


Szőrös 
veterán

3.13 kikerült PTU-re (wave 1).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54341) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Sziasztok!

Valamelyik nap bementem megnézni valamit a hangáramba és felfedeztem, hogy szeptembertől beiratkozhatok az UEE általános iskolájába. Ugyanis ma hét éve lettem támogató, azaz akkor született meg az accountom.
Kalandos hét év volt. Emlékszem a kezdeti optimizmusra a várakozásra, aztán a harmadik-negyedik évnél jött a nagy hullámvölgy három évig nem is foglalkoztam a játékkal. Most megint emelkedőben vagyok, de maradt bennem némi fenntartás is.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#54342) vaakuum válasza 77.PX_Drebil (#54341) üzenetére


vaakuum
addikt

Szerintem ha nem hozzák ki idén legalább a single playert, akkor most tényleg lesz esélyük bukni. A VGA árak az egekben, sokkal kevesebb embernek lesznek a jövőben izmos gépe. A nagy többség nem engedheti meg magának a hirtelen 4-5-szörös áremelkedést, ami a PC gaminget érinti, főleg a VGA-k miatt. És mivel nem lesznek megfelelő hardverek a gamereknél, nem is fognak erőforrásigényes új címekre előfizetni, mert a régi setuppal nincs sok esély. Szóval szerintem bármi PC játék, amit az idén még kihoznak, és futhat a régi hardvereken, annak van esélye jó eladásokat produkálni, a többi az már csak vérizzadással, de a többség inkább bukás lesz. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#54343) duvi válasza vaakuum (#54342) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem meg pont az ellenkezőjét mutatják a számok. Egyre több az új backer és egyre több pénz folyik be a fejlesztésre. Ha azt látják a támogatók, hogy folyamatosan érkeznek az új tartalmak (márpedig ez van), akkor továbbra is megmarad a bizalom. Még akkor is, ha idén se jönne ki az SQ42. A VGA árak azért sem mérvadóak, mivel a jelenlegi alphánál nem ez a legszűkebb keresztmetszet, hanem a hálózati kód. Aki egy kicsit is komolyabban utánanéz a fejlesztésnek, az tisztában van vele, hogy ráér még az új VGA vásárlással.

(#54344) GypsFulvus2 válasza duvi (#54343) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ennek semmi köze a bizalomhoz. A hardvergyártók láthatóan úgy döntöttek, hogy visszatérnek a '90-es évek végének menetrendjéhez, amikor a PC gaming csak az igazán tehetősek kiváltsága volt. Ha 10x-es áron eladnak ötödanyi cuccot, nekik megfelel.
Én idén terveztem gépet újítani, de ilyen árak mellett ez teljesen esélytelen. Nem egyszerűen drága minden, hanem már teljesen irracionálisan, elképesztően drága. Már van egy alaplapom, hozzá jó táp, vinyók, proci megvan. Na most ha ehhez 32 giga (mivel azért csak 2021-ben járunk) memóriát,+procihűtőt akarok venni, akkor az 140 rugó (ugyanaz a memória, ami két hónapja 70 rugó volt, most 100). Ha ehhez be akarnék ruházni egy PCIe 4.0 1 TB SSD-re (mert hát legyen már jövőálló a rendszer), akkor az még egy 100 rugó. Ha 4k-ban gondolkodom, akkor egy monitor + VGA ami kihajtja, az mindezeken felül együtt minimum 1 milla (!!!). Ez teljesen vállalhatatlan. És nem lesz vége, nem fognalk az árak normalizálódni, mert a kripto nem fog már összeomlani, mivel a hedge foundok intézményi befektetők, egyéb tőkések is beszálltak. Ez a vonat most indult be igazán.
Ilyen körülmények között egy dolgot tehet az épelméjű ember: elengedi a PC gaminget. Teljesen. Életemben először veszek majd egy PS5-öt, aztán a PC ipar meg békáphattya.
Szóval vaakuumnak igaza lesz: mire kijönne a SC, addigra a PC gaming gyakorlatilag megszűnik létezni
...és ne gyertek azzal, hogy hányan, hányszor temették már; ez most más. Ez valami új. Ez követhetetlen. Ez az "over the rainbow" kategória.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#54345) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#54344) üzenetére


Menthirist
veterán

Ezt a "pc gaming gyakorlatilag megszűnik létezni" dolgot konkrétan 30 éve hallgatjuk.
Közben tavaly rekord bevételeket értek el (minden pc periféria és alkatrész, illetve játékpiac)
Mondhatni "szeretnék én úgy haldokolni mint a pc" :D
Te is úgy csinálsz, mintha nem lett volna még olyan, hogy a bányászoknak és egyéb hatásoknak köszönhetően alig kapni új hardvert.

Szóval +1 duvinak a hálókódra. Nem a hardver miatt nem megy most rendesen, hanem a hálókód miatt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54346) Szőrös  válasza Menthirist (#54345) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hja, ráadásul most inkább a pandémia a hw áremelkedés oka, nem más (vga-nál a crypto is bejátszik). Szóval ahogy felmentek az árak, úgy le is fognak menni idővel.
SQ42 meg nem fog megjelenni idén, arra mindenki készüljön fel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54347) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#54345) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"...és ne gyertek azzal, hogy hányan, hányszor temették már; ez most más. Ez valami új. Ez követhetetlen."
Nincs mit hozzátennem. Az árak nem fognak normalizálódni. A rekord bevételeket a VGA gyártók érték el a kripto miatt.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#54348) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#54347) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem meg hosszabb távon a vga árak is normalizálódni fognak. Ha nem ez lenne a célja nv-.nek akkor nem csináltak volna dedikált bányász kártyát, márpedig csináltak. Már csak az kell, hogy a következő szériánál (4xxx) mikrokód szinten korlátozzák a bányászati teljesítményt és onnantól kezdve azzal nem lesz gond.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#54349) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#54347) üzenetére


Menthirist
veterán

"A rekord bevételeket a VGA gyártók érték el a kripto miatt."
Nem igazán, mert nem a vga gyártók adják el a cuccaikat 1500+ dollárért, hanem a scalperek. Meg mit nevezel normalizálódásnak. Hogy nem lesz többet felsőkategóriás kártyát 100k-ért? Mert akkor nem. Vagy hogy nem fogsz kapni normális fullhd-s kártyát 150 alatt? Fogsz, hiába kerül most dupla annyiba. Most még a használt kártyák is 1,5-2x-es áron mennek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54350) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#54349) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erősen gondolkodtam is, hogy seggéte kéne verni a Vega64-nek, de semmit nem tudnék a helyére tenni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.