Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) Pro Koryak válasza V.Stryker (#75092) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Chestnut man, Valhalla murders, Deadwind, Lorenskog disapp., Bordertown, Young Wallander, Snabba cash, (Fortitude)

(#75102) V.Stryker válasza Meggyi001 (#75094) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Egyik se volt meg ezek közül. :R

abridabri: Köszi. Láttam már őket. :R

Pro Koryak: A Wallanderen kívül mind megvolt. Arra meg ránézek. :R

Köszi mindenkinek.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75103) k-adi


k-adi
nagyúr

Sarinjaui Syopingmol
A Shop for Killers (2024)
season 1 finale

Azt hittem, hogy egy közepes gagyi lesz, de nem, szerencsére pozitívan csalódtam. Aztán kiderült, hogy mégsem egy webes-sorozat lesz, hanem már elérhető Hulu mellett disney+ streamingen is.
Ugyan csak 8 részes, de kevés a töltelék rész, a visszaemlékezős jeleneteknek tényleg van értelme, és hozzáad a storyhoz - ez nem minden sorozatnál mondható el sajnos, úgyhogy itt mindenféleképp pozitívan értékelendő.
A cast is igyekszik alakítani valamelyest, de nem mindig jön össze azért, vannak hibák még. Viszont az akció az a helyén van, kellő vér is folyik, stb. nincs cenzúrázás, sokat mutatnak.

(#75104) wolf88 válasza Major Lion (#75098) üzenetére


wolf88
tag

Ugyanezt mondtam én is, de el voltam a 3. évaddal. Nem lesz több,maximum spinoff formájában, Michael Pena karakterére építve, többiekkel együtt, csak Jack nélkül.

(#75105) devil-k


devil-k
nagyúr

True Detective S04
Vártam, de eddig iszonyatos csalódás... többször is bele aludtam az egészbe. Az első résznél viszont volt egy annyira jó érzésem, mintha a Dolog c. filmet nézném. De úgy látom, hogy nem csak én hoztam be ezt a gondolatot.

- mozi bolondéria -

(#75106) KISDUCK válasza devil-k (#75105) üzenetére


KISDUCK
addikt

2 részt megnéztem belőle, de elég gagyinak tűnik.

(#75107) lezso6 válasza lezso6 (#74938) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Masters of the Air (2024) (A levegő urai) Episode 5

Vót lyó akcsijó. Kár a nyálas giccsért, habár azért nem vészes, csak kicsit idegesítő. Ezek után már elmondható, hogy ez a sorozat olyan messze van a Band of Brotherstől (Elit Alakulat), mint Makó Jeruzsálemtől. Illetve még a Pacificet (Hős Alakulat) szokás még emlegetni ebben a kategóriban, az egy kicsit nyálasabb, más, mint a Band of Brothers, de az is simán egy lapon említhető vele. Ez a repcsis sorozat űgy tűnik nem.

De talán a következő öt rész hoz valamit, amitől mégis, bár kevés a reményem. Csak azért érződött jónak ez a sorzoat, mert már szomjaztam valami ilyesmire, s egy gyengébb eresztés is megfelelt, ezért néztem be. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#75108) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Elkezdtem a The Rig-et. Az első rész piszok jó volt. Mondjátok, hogy ez ilyen marad :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#75109) Meggyi001 válasza Rigormortiis (#75108) üzenetére

Nincs spoiler ;] :N

https://gamergep.hu/

(#75110) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Azért a Better Call Saulba szívesen megnéztem volna egy olyan előzményt a Breaking Badből bemutatta volna [link] ezt a részt, hogy mindezek ellenére hogy kezdődött el ezek ellenére az, hogy ezek után Gus Don Eladionak dolgozott, és szálította a pénzt. Mondjuk belegondolva nyilván erre nem volt idő innen indulni, de ha legalább lett volna egy rész amikor mondjuk visszaemlékeznek pl, hogy hogyan indult ez el, de ez engem rohadtul érdekelt hogy ezek ellenére hogy történt folyamatos munka, vagy már csak a bosszú érdekelte leginkább Gus-t hogy kicsinálja a Salamancákakat meg mindenkit idővel ?

(#75111) makoss


makoss
addikt

The Old Man 2. évad: Megújulás, szereposztás, történet és minden, amit tudunk

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#75112) odrif válasza lezso6 (#75107) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elkeztük, és az első rész után abba is hagytuk.
Meg sem közelíti a Band of Brothers-t.

20 éve a Prohardveren

(#75113) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

True Detective S04:
Az már kiderült, a "laokoón csoport" túlélőjével mi van? Hogyan maradt életben?
Mert nekem nem rémlik valaki ellenőrizte volna, ahol kezelik.

(#75114) VágniValó válasza Pro Koryak (#75113) üzenetére


VágniValó
addikt

Engedd el, ne keresd benne se a logikát, se a következetességet.
:(

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#75115) Pro Koryak válasza VágniValó (#75114) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pont ez a gond a Trú det-tel, nem a nyomozás + a bűntény a lényeg, hanem az egymás ba..ogatása, ki kit utál, ki kivel keffent ... stb. :O

(#75116) totron válasza Tasunkó (#75013) üzenetére


totron
addikt

Miért öli meg a film formátumát egy javítás vagy visszaemlékezés? Hm.

(#75117) Frod válasza Pro Koryak (#75115) üzenetére


Frod
addikt

Az első évadban (ami a leginkább kult, és hivatkozási alap) ha emlékeim nem csalnak kb a hetedik részben (a nyolcból) egyszer csak megjelenik a tettes, nem nyomozás útján jutnak el hozzá, addig nem is tűnik fel.
De a harmadikban is hasonló a helyzet, ott talán feladja magát a végén nekik.
Szóval igen, mindig is hangsúlyosabb volt a magánéleti szál, és a páros közti dinamika, meg, hogy belül ők hogy dolgozzák fel, stb.

Do you see the white shadow?

(#75118) Atomgeszi válasza fecaga21 (#75110) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehetne még egy előzmény sorozatot a Salamancakrol is, meg még előbbről is valóban.

Mi is gondolkodtunk a Breaking Bad újra nézésében, de kár hogy a Saul olyan magasra tette a képi világ minőségét, hogy utána a BB eléggé régies. :(

Dead to me-t nézzük, ennek nagyon jó minősége van projektoron. :K

130" on azért a BB nem volt túl jó minőségű, ennyit tudott a korabeli kamera technika.

(#75119) fecaga21 válasza Atomgeszi (#75118) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Nincs is 4K-ban a Breaking Bad?Mondjuk engem ez nem annyira zavar, azért messze drámaibb a Breaking Bad, de azért a Saul is méltó spin off :K
Lehetne a Salamancákról is valóban, de Gus az kulcs figura mindkét sorozatban, neki lennének előzményei bőven :)
Visszavonom, van Breaking Bad 4K-ban :U :K

[ Szerkesztve ]

(#75120) Atomgeszi válasza fecaga21 (#75119) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én csak az első évadot találtam 4K-ban. Fent van mindegyik évad abban?
Mondjuk sajnos a grain effekten az sem segít.

Igen, elég drámai a BB, láttam már egyszer.. még nagyon nagyon régen. De akkor még nem volt meg az új projektor, meg a többi alkotás sem volt általában sokkal jobb minőségű :D Akkor bejött, de utólag belegondolva tényleg nagyon dráma.

(#75121) mobilizmo válasza devil-k (#75105) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azt hiszem aki ebbe belealszik, az belealudt az s01-be is (és természetesen a 2-3-ba is). Ezek ilyenek, ez nem Reacher (ami egyébként nem rossz, sőt egész jó, csak máshogy), a ritmusa sokkal inkább a valós időben zajló történésekhez van közelebb. Egyébként szerintem közvetlenül az s01 után van jóságban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#75122) Tasunkó válasza totron (#75116) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A javítás/szerelésben ugyanazt szokták közölni már töbmillió filmben. Erőlködést hogy nem megy, majd mégis megy, illetve hogy mocskos olajos. És nem unják meg. Egy szerkezetet meg szemléltetni, ha egyszerű az még mehet, de ha bonyolultabb, akkor már időigényes, és nem is éri meg, mert elvonja a film súlypontját egy távolabbra nem mutató, emiatt a film gradálásának szempontjából üresjáratra. Ezekre elég 1-2 perc, ha tovább tart az égeti a sorozat érdekesebb részeinek aranytartalékát. Egyébként sincs mit audiovizuálisan átadni azon, hogy behúzta a csavart, ott az erőhatásokat kéne, amire a film nem alkalmas. Vagy hogy működik a gép, azzal egy idegesítő hangot szoknak megszüntetni, amitől aztán már kellemesen duruzsol, akorra drámája van, mint amikor felböffen a moziban hörpögött kóla. Egyébként van hogy egy nő húzza be, akkor csak arra tudok gondolni, mérnem valaki erősebb, ez itt fogja kinyúvasztani az űrhajót, mert gyönge mint a piskóta. Na és ha valami nem megy erővel, az nem fog menni még többel,ott lehet egy tonna kéne mert úgy beszorult, szóval rettenetes dilettáns, hogy kapaszkodnak a kulcsba és kifárasztja mint a pontyot, és idővel belátja a csavar vagy a kallantyú, hogy engedelmeskednie kell. Ezektől agyfaszt szoktam kapni, eszesebb rendezők úgy csinálják, hogy rosszat húz elsőre, vagy nem azt akasztja amit kéne.
Eleve a Silo-ban minden fém volt, meg tele volt szerkezetekkel, az első perctől veszélyes terep volt, hogy itt meg akarnak majd javítani valamit.

A visszaemlékezés társalgásokat írtam. Tehát amikor mesélgetnek egymásnak a szereplők több mondatban, hogy milyen volt régen, vagy mi történt régen. Bármit is akarnak vele, minél hoszabb annál zavaróbb, de mégis állandóan próbálkoznak vele, pedig azokkal a szereplőkkel is komplex feladat rokonszenvet ébreszteni a nézőben, akiket lát és hall, nemhogy akikről azok mesélnek de se nem látjuk se nem halljuk. A visszaemlékezések filmszerű megjelenítése, az már némileg hálásabb műfaj, mert szükséges lehet, illetve érdekes adalékokkal szolgálhat, viszont nehezített pálya. Csalódást kelt, mert egy spoilerezett dologba vágnak, szinte biztos hogy nem azok lesznek a film izgalmas részei, ott is minél rövidebb ideig tart, annál jobb lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#75123) radi8tor válasza mobilizmo (#75121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, meglepődve olvasom a kommenteket én is. Szerintem sem annyira rossz mint egyesek mondják.

⭐ Stella

(#75124) bobalazs válasza Rigormortiis (#75108) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lement ez a The Rig minisorozat az imént. Kicsit hajaz az elkaszált Outer Range sorozatra, out see volt semmi megmagyarázva csak a folyamatos feszültség keltés. Az utolsó epizód végét látva csodálkozom hogy az Amazon berendelte a folytatást. Innen nem tudom hova lehet folytatni.
Amúgy hamar lement a hat rész, nem volt vészes.

(#75125) fecaga21 válasza Atomgeszi (#75120) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Most néztem meg a "fekete oldalon" ott már Bluerayben is lehet szedni

(#75126) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Mindenesetre a Breaking Bad-ben az is zseniális ahogy ahogy elvarrták a Hector Gus szálat, egyik sem élte túl és végül Hector beáldozta magát is a gyűlölete miatt, hogy megölje Gus-t, szerintem ezt a szálat sehogy sem lett volna tökéletesebb elvarrni

(#75127) Louro


Louro
őstag

Oh most olvastam, hogy a Resident Alien folytatódik. Hátha más is megkedvelte kis nyüzügét.

Mess with the best / Die like the rest

(#75128) -FreaK- válasza Louro (#75127) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, már várjuk mi is :))

(#75129) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Aki Vigil S02 feliratra várt, annak van egy jó hírem! :B

(#75130) V.Stryker válasza grizlisandor (#75129) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Pont a hétvégén fejeztem be az első évadot.

Valami hasonlót szinkronosan tudsz ajánlani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75131) tibbike01 válasza V.Stryker (#75130) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez jóféle sorozat?

(#75132) VágniValó válasza tibbike01 (#75131) üzenetére


VágniValó
addikt

Első évad Vigil igencsak kellemes élmény volt, másodikat nem láttam még (nem is hallottam róla), de bizalmat érdemel.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#75133) V.Stryker válasza tibbike01 (#75131) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez elég relatíve fogalom. :D Nekem tetszett. Nem volt annyira kiszámítható, de a világot sem váltja meg. A netflixen lévő sorozatokat azért nálam veri. Ami amúgy nem nehéz feladat. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75134) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Most futottam bele ebbe: [link] , a Reacher- el kapcsolatban.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#75135) bobalazs válasza VágniValó (#75132) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Első vigil nagyon jó volt szvsz, a második évad közepes-jó.

(#75136) Pro Koryak válasza V.Stryker (#75133) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:C akkor nem jókat néztél. ;)

(#75137) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Magamhoz képest hamar le tudtam a Rig-et. Összességében nem volt rossz, de sokkal jobb és több is lehetett volna. Plusz én az elején bíztam benne, hogy valami Lovecrafti irányba viszik majd el, de sajnos nem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#75138) k-adi válasza bobalazs (#75135) üzenetére


k-adi
nagyúr

szerintem is az első évad jobb

(#75139) k-adi válasza k-adi (#73607) üzenetére


k-adi
nagyúr

The Irrational
season 1 finale

Leadták a maradék epizódokat amik a sztrájk miatt nem időben jelentek meg. Az évad így teljes, és a korábbi véleményem nem változott, hiába futott ki a story végül, elmaradt a katarzis nálam.

(#75140) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ez a GenV nagyon beteg cucc :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#75141) negyven2


negyven2
veterán

The Second Best Hospital In The Galaxy - Official Trailer

Február 23 | Prime Video

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#75142) negyven2


negyven2
veterán

Avatar: The Last Airbender - Final Trailer

Február 22 | Netflix

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#75143) Pitterix


Pitterix
őstag

Shinobi no Ie: House of Ninjas

Végre egy nindzsás történet, ami szerintem jól is sikerült.
Igaz sok benn a lelkizés, a dráma, de ennek ellenére jó sorozat.
A harcok egész jól kivitelezettek, csak néha fordul elő apró baki. A kis srác meg totál öcsém kisfiának a mása. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#75144) Louro válasza Rigormortiis (#75140) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem ezt a szuperhősös témát úgy próbálják a megmenteni, hogy minél betegebb dolgokat műveltetnek velük. A kalóriafétises lány, a vérmágus, .... Egy normális filmre már szerintem nincs is igény. Kell az adrenalin a nézőknek.

Mess with the best / Die like the rest

(#75145) la_cc válasza Louro (#75144) üzenetére


la_cc
addikt

Ez kb. pont, hogy anti-szuper hősös és ezért szórakoztató, kis görbe tükör a marveldc fostengernek. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#75146) Tasunkó válasza Louro (#75144) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Csak próbálják még a maradékot kikotorni a lábas aljából. A szuperhősöknek világának is vannak valami gyöngécske szabályaik(kripton, Thor nem használhat kloffolót, csak kalapácsot stb.), amihez igazodni kell a történetírásnál. A szélhámoskodásban még azt sem kell betartani, bármi lehet, és az ellenkezője is. Tehetségtelen emberek is elboldogulnak vele, kedvez a gyártásnak.

Kérek egy számot a jútútú

(#75147) V.Stryker válasza Pro Koryak (#75136) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondj párat. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75148) Bazsi1987 válasza la_cc (#75145) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Nekem a boys univerzuma mind két ága plusz a mese bőven az egyik kedvenc szeriámáim lettek :)

(#75149) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

R.I.P Ewen MacIntosh [link]

⭐ Stella

(#75150) Pro Koryak válasza V.Stryker (#75147) üzenetére


Pro Koryak
addikt

The innocent, the fall, when they see us, unbelievable, a már korábban említett skandináv sorozatok, sky high, bitter daisies, la foret, black spot + egy rakás japán, dél-koreai, egy rakás bűnügyi doku sorozat .... és még sokan mások.
de te ezekre úgyis azt fogod mondani, hogy sz.rok. :U

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.