Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53793) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Good Doctor (2017-) (Doktor Murphy)

Most indult a nemrég a 4. évad. Sokan kritizálták az első két részt, mert hogy a COVID-dal foglalkozik, de nekem nem volt ezzel semmi bajom, korrekt volt, habár tényleg senki sem kérte, meglettünk volna nélküle is.

Ami azonban a 3. részben volt, azt egyszerűen nem hiszem el. A sorozat eddig is kissé polkorrekt volt, de ez nem különösebben probléma, ha nem mászik rá a sztorira. Most viszont sajnos ezt történt. A rész azzal indul, hogy 6 ember interjúztatnak, ahol van mindenféle karakter, és minden szempontból megvan a diverzitás, oké. Egyetlen fehér csávó van (a meleg ex-haszid zsidót nem számítom annak), aki konkrétan egy arrogáns f@sz, de még ez is oké.

Azonban van egy jelenet még a sorozat elején, ahol Brown meg Reznik vitatkoznak valamiről, s ekkor a fehér csávó teljesen normálisan módon becsatlakozik, próbálja Rezniknek elmagyarázni, hogy szerinte Brown mire gondol. Erre mi történik? Reznik úgy reagál, hogy: "Did you just mansplain me?" WTF. Oké, nyilván, egy gyakornok ne szóljon bele az orvosok munkájába, de mi ez a szexista reakció már wtf, s akkor ráadásul még a csávó van leszexistázva. S ez csak egy példa, egy csomó hasonló ment az epizódban végig. :O

Rohadtul dühít, hogy ez a sorozat is már meg lett fertőzve, nagyon remélem ez egyszeri alkalom volt csak, s nem lesz több ilyen politikai propaganda a sorozatban, mert erre aztán abszolút semmi szükség. :(

Egyébként a 2. rész végén is tettek egy szép politikai állásfoglalást egy BLM pólóval, habár én ezt észre se vettem, csak utólag tudtam meg. De ezt is minek kellett? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.