Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) woros válasza oriic (#45746) üzenetére


woros
őstag

Agents of Shield S06E04

Érdekes volt, de nekem a Fitz-es vonal jobban bejön. Nem tudom a 13 rész mire lesz elég, de eddig az volt a jó, hogy tudott építkezni a sorozat, most viszont úgy érzem, hogy még mindig nem tudtunk meg semmit, csak halvány infó morzsákat és már a 4. rész ment le.

(#45752) oriic válasza woros (#45751) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meglestem én is. Egyelőre érdekel mindegyik szál engem, de hja Fitz-k sztorija jobb kicsit talán. A következő rész trailerét nézve még a végén meglépik, hogy Coulson#2 csapata mégis jófiúk.

Live-Die-Respawn

(#45753) Zizmand válasza #54715584 (#45750) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én nem kerültem el. :N Ma fejezetem be az első évadot, tényleg remek sorozat. Nekem ami az egész sorozatban a legjobban tetszett az az intro, elképesztően jól néz ki, egyik rész előtt sem tekertem át.
Ma este pedig még megnézem a Swamp Thing pilotját. :D

[ Szerkesztve ]

(#45754) bobalazs válasza #54715584 (#45750) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Swamp Thing én erre leszek kiváncsi.

(#45755) Sonja


Sonja
veterán

Megnéztem egyhuzamban a 10 db Dark részt. Egész jó volt, végülis tetszett! :K Így várhatom a második évadot. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#45756) Aventador91 válasza bobalazs (#45754) üzenetére


Aventador91
őstag

wirágbolton fent van az első rész. már magyar felirat is van

(#45757) sugarforce válasza #54715584 (#45750) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem kerultem el, a start ota nezem, nagyon bejon, van egy sajatos kis bája.

(#45758) mayday00


mayday00
őstag

Swamp Thing ( Mocsárlény) . Ha valaki megnézte az első részt megírhatná, hogy milyen lett..Tetszett e neki vagy sem. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#45759) woros válasza oriic (#45752) üzenetére


woros
őstag

Megnéztem a promot, de azért nem kell máris szenté avatni őket. :D Kérdés nélkül kinyírták az elején a szőke srác ügynököt pl. Viszont most is a Fitz vonal mennyivel izgalmasabb volt abban a pár mp-ben. :Y :D

(#45760) sugarforce válasza mayday00 (#45758) üzenetére


sugarforce
őstag

Majd este megnezem

(#45761) VágniValó


VágniValó
addikt

Deadwood: The movie

Első felvonás, kerülöm a spoilert, ezek csak hirtelen gyomorból jövő gondolatok.

Ez a Deadwood 1 óra 50 perces lezárás OK volt, voltak hibái sajnos, de összességében nem csalódás (pláne így friss GoT-os élmények után) érezni hogy nagyon bekellett mindent (is) süríteni és emiatt lett egy nagyon erős színházi jellege, nem viccelek; 3 napot dolgoz fel a lezáró film, 1. nap reunite + main character halál, 2. nap temetés, mexican standoff + shootout (ez viszont 10/10-es), 3. nap lagzi és lincselés, majd a nap végén (lagzi után) halálos ágy jelenet egy másik main characternek és bumm vége.

Mintha kapnál egy X alacsony költségvetést mellé X pár napot az egészre és valaki azt mondaná jó kis magyar vállalkozó módjára: "oldd meg öreg, és qrva jó legyen!"

10/7, lett egy 'minden egy négyzetméteren játszódik vándorcirkusz' hangulata, és a történelmi hűséget kidobták az ablakon, ugyanis bizonyos embernek menekülés közben kellett volna a vonat alá esnie, ahogy a való életben történt, itt viszont gondolom a karaktert nem akarták képernyőn ilyen méltatlan halállal kivonni a forgalomból. Na majd ha megbékélek, írok konkrétabbat és kitérek arra is, hogy hogy oldották meg a forgatáson is biztosan kínos Jeffrey Jonest a filmben, aki Merrick-et játsza (nesze neked metoo...)

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45762) bobalazs válasza mayday00 (#45758) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Felénél tartok, eddig nem valami érdekes. Olyan mint Quasimodo hátúszásba.

Tsa-bika
Deadwood: The movie

Használhatnál spoiler tagot a 3 napos dolog részletezéshez. Nekem félig-meddig lezáratlannak tűnt a sztori, kb hasonlóra számítottam, gondoltam nem fogják több órás anyagot belesűriteni egy másfélkét órás produkcióba.Cy kivételével mindenki megjelent, ha jól láttam. (ő sajnos azóta elhunyt) A lezárással olyan lett egy kicsit mintha Al lett volna a sztori mesélője; ahogy meghalt vége is lett a történetnek :(

[ Szerkesztve ]

(#45763) VágniValó válasza bobalazs (#45762) üzenetére


VágniValó
addikt

Lejárt a szerk idő, amúgy GoT hype-ban is a technikai leírást így tolták a népek, ha ez már spoiler, akkor mea culpa, nem annak szántam. Neveket szándékosan nem említek. Lezáratlannak kicsit én is azért érzem, mert korábban azért a város 'fejlődése' nyomon követhető volt, ebben pedig elmaradt annak a bemutatása, hogy kivel mi történt, és a város milyen sorsra jutott. Azzal is megbékéltem volna, ha a való életből szedett fekete-fehér képpel feliratosan leírják a történetüket: Seth Bullock, Al Swearangen, Martha Jane Canary a.k.a Calamity Jane, Samuel Fields a.k.a. The Nigger General*, Tom Nuttal...

*Tényleg így hívták, élő ember volt, nem kérek bant: [link]

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45764) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megvolt a Marvel's Cloak & Dagger évadzárója is. Nekem továbbra is tetszik a sorozat, kicsit különlegeset kaptam szerencsére, nem a szokásos szuperhősös témát. Csak így tovább. :C

Live-Die-Respawn

(#45765) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Good Omens s01e01

Igazából fogalmam sincs mi volt ez.. vagy mi akart lenni vagy,hogy jó e. Inkább őrültségnek mondanám.

(#45766) rétisün válasza Maxxy10 (#45765) üzenetére


rétisün
veterán

Terry Prachettnél ez nem meglepő :D (lásd Korongvilág) de valahogy nem kaptam kedvet hozzá, pedig könyvben jó volt.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45767) Mik76


Mik76
senior tag

True Detective S02

Csatlakozom azokhoz akik szerint indokolatlanul lett lehuzva a masodik szezon. Oke, az elso meg mindig jobban bejon, de ha az nalam egy 10/10 akkor eddig ez is egy jo 8/10. Mondjuk meg csak az elso ot reszt neztem meg de nehezen tudom elkepzelni, hogy annyira eltoljak a veget, hogy mar csak 4-5 pontot erjen, vagy annal is kevesebbet.
Orulok neki hogy elegge mas a felallas mint az elsoben. Kar lett volna egy masolatot csinalni, es ujra azt eladni a nezoknek.
Izgalmas... :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45768) vond válasza Mik76 (#45767) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem is egy jó nyolcas. Az elsőhöz nem ér fel, de abszolút rendben van. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45769) k-adi válasza mayday00 (#45758) üzenetére


k-adi
nagyúr

Swamp Thing

skip.

(#45770) #54715584


#54715584
törölt tag

Doom Patrol kérdésem van. Most járok a 10. résznél, ahol Niles az 1910-es évek közepén él. Volt egy decreator / recreator rész, utána mi történt vele? Mit hagytam ki?

[ Szerkesztve ]

(#45771) madgie válasza Mik76 (#45767) üzenetére


madgie
titán

A soundtrackje nálam akkora 10/10, mint a ház, abszolút favorit, nagyon durván le tudja húzni az embert abba a reménytelen posványba, amit ez a sori mutat be nekünk.

(#45772) perge666 válasza VágniValó (#45761) üzenetére


perge666
veterán

Én ma kezdtem el a Deadwoodot,eddig olyan semmilyen,de jobb mint a Barátok Közt.........

(#45773) Cs1csó válasza perge666 (#45772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno - 2011-ben - én sem néztem végig csak belekezdtem, jó a western vonal - ritka - de hamar ellaposodik.

(#45774) Sonja


Sonja
veterán

Megnéztem az Altered Carbon Pilot részét, és WOW! :Y Ez nagyon megfogott. Holnap meg is nézem a többit. Remélem az is hasonlóan jó és izgalmas lesz. :K :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#45775) Humbucker


Humbucker
senior tag

Breaking Bad pótlására mit ajánlanátok?Better Call Saul-on kívűl?

(#45776) b3Ro válasza Humbucker (#45775) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nézz rá az Ozark-ra.

(#45777) parkr válasza Humbucker (#45775) üzenetére


parkr
őstag

Rectify, Billions, esetleg Sneaky Peat, Mad Men

[ Szerkesztve ]

(#45778) lezso6 válasza Humbucker (#45775) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

The Wire? Bár ez valamivel komolyabb, s lassabb. De rettenet jó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45779) Komplikato válasza Sonja (#45774) üzenetére


Komplikato
veterán

Van benne 1-1 laposabb rész, de az embert kárpótolják az olyasmik, mint az a jelenet, amit csak "Hello, Unicorn!" néven emlegetnek a népek. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#45780) Humbucker


Humbucker
senior tag

Banshee-ra gondoltam még, de ránézek amiket írtatok, köszi :)

The Wire.... tényleg, ez jó lesz, emlékszem régen a Duna Tv-én nyomatták, gondolom ilyen jó kis nyomozós lehet a nevéből ítélve.

[ Szerkesztve ]

(#45781) perge666 válasza Cs1csó (#45773) üzenetére


perge666
veterán

Eddig 2 részt néztem meg,holnap folytatom és meglátom mi lesz vele.

Ez a western feeling tetszik,de eddig túl nyers.....

(#45782) Mik76 válasza vond (#45768) üzenetére


Mik76
senior tag

Befejeztem. Ez a nyolcas tovabbra is helytallo. Soha rosszabbat. :K
Madgie
Igen. Feltetelezem itt leginkabb a gitaros csaj zeneire gondolsz. Tenyleg nagyon jo es depressziv egyben. Asszem en is meg fogom hallgatni parszor.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45783) VágniValó válasza perge666 (#45781) üzenetére


VágniValó
addikt

Akkor felesleges nézned, már bocs. Ettől csak nyersebb és durvább lesz.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45784) vond


vond
MODERÁTOR

A Csernobilt nézi valaki szinkronosan? Milyen? Gondoltam, ha alapértelmezetten úgysem oroszul/ukránul beszélnek, akkor meg lehetne próbálni magyarul is. De ha fura, és/vagy nagyon rossz minőségű, akkor inkább hagyom. :)

(#45782) Mik76: :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45785) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#45786) vond válasza Cs1csó (#45785) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, most (is) nagyon hiányzik a facepalm emoticon. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45787) oriic válasza vond (#45786) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ismert arc, csak trollkodik. (Tóth Máté=Tibi Atya)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#45788) Janaboy válasza vond (#45786) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lehet az asztalodon bármikor ;]

Janaboy

(#45789) Cs1csó válasza vond (#45786) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a vicc, hogy tuti van olyan akinek fingja sincs, hogy ez megtörtént.

(#45790) vond válasza oriic (#45787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, okés. Nem vagyok egy nagy fészbúkozó. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45791) perge666 válasza VágniValó (#45783) üzenetére


perge666
veterán

Semmi gond. :)
Ez is csak szokás kérdése nálam.
Tetszik meg minden,csak nem ehhez vagyok szokva,de érdekel a történet......szóval megyek tovább vele. :)

(#45792) hemaka válasza Cs1csó (#45785) üzenetére


hemaka
nagyúr

Viszont holnap már jön az utolsó rész. Utána meg jöhet a szolgálólány új évada. :C

[ Szerkesztve ]

(#45793) Cs1csó válasza hemaka (#45792) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEBA, az is igaz történet?

(#45794) brownus


brownus
veterán

elstartolt a bad blood 2. évada, 2 rész megnéztem tagnap, klassz :)
kíváncsi leszek declon bosszújára :d

(#45796) Mik76 válasza hemaka (#45792) üzenetére


Mik76
senior tag

Eppen tegnap kezdtem el. Marmint az elso szezont.
Igaz csak ket reszt lattam belole, de siman palyazik a "legbetegebb disztopikus sorozat" cimere... :Y

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45797) lezso6 válasza vond (#45784) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagy tévedés ez, hogy attól lesz élethűbb valami, hogy milyen nyelven beszélnek. Tehát hogy az orosz jobb, az angol meg magyar nem. Ez egyáltalán nem igaz. Jó (szinkron)színészi játék is kell. Ezt csak az eredeti tudja. A szinkronok filléres költségből szalagon készülnek, azaz nincs idő sok újrapróbára, s végképp nincs ott a rendező "hitelesíteni". Ráadásul már az is eléggé illúzióromboló, hogy a szájmozgás nem stimmel. Mindig az eredeti nyelv a legjobb. Egyetlen kivétel az, amikor már eleve szar a film (Kémek krémje, Flintstones, stb).

Szóval ha valaki realisztikusan akarja nézni, akkor tojja le a nyelvet, nem az a lényeg, hanem a film maga.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45798) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok,
a Chernobyl 5 vagy 6 részes lesz?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#45800) paatrick válasza Lauda (#45799) üzenetére


paatrick
őstag

Ezt én is megtaláltam, de a HBO oldalán meg tök úgy néz ki mintha beférne még a 6 rész az adatlapra.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.