Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) negyven2


negyven2
veterán

Hulu planning a Hitchhiker’s Guide to the Galaxy TV series

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#46602) jonnyjoker01 válasza Ispy (#46598) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én sem örülök hogy vége, nagyon egyedi a sorozat ezért nincs más amit helyette tudnék nézni:( De legalább kerek történet lesz, annak örülök. (elvileg, majd meglátjuk hogy lesz vége)

@Gergo20 nekem a Roanoke és az Apocalypse a kedvenceim, de a bohócos is nagyon jó (ez így az utolsó három évad).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#46603) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Harrow 2. évad szinkronjáról valakinek infója?

(#46604) medica válasza negyven2 (#46596) üzenetére


medica
senior tag

[link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#46605) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok

YOU című sorozatból úgy láttam létezik cenzúrázott, és uncensored verzió is. Mi a különbség? Csak a káromkodásokat vágták ki, vagy belenyúltak a jelenetekbe is?

(#46606) xy.zsolt válasza -secret- (#46603) üzenetére


xy.zsolt
őstag

halad az csak lassan....5 rész pipa

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#46607) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A Netflix elkaszálta a Designated Survivor-t.

(#46608) -secret- válasza xy.zsolt (#46606) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Virágboltban nem látom a szinkronos részeket.

(#46609) xy.zsolt válasza -secret- (#46608) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bocs....félreértettelek...feliratra gondoltam. Én még azt sem gondoltam, hogy esetleg az első évadnak van szinkronja

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#46610) -secret- válasza xy.zsolt (#46609) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja vagy úgy. A felirat megvan. :R

(#46611) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Matt Duffer, a Stranger Things egyik készítője szerint egy esetleges 4. évadban a legnagyobb, ami történni fog, hogy megnyílik kicsit a világ, ugyanis a portálokon keresztül Hawkins-on kívülre is el lehet majd jutni.

Amúgy pár napja belefutottam egy videóba, ahol Mike mutterja azt nyilatkozta hogy októberben kezdik a forgatást.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#46612) k-adi válasza Maxxy10 (#46607) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát én nem bánom :D ebbe ennyi volt...

(#46613) Maxxy10


Maxxy10
addikt

k-adi: Èn mèg megnéztem volna egy évadot.

[ Szerkesztve ]

(#46614) Enton


Enton
addikt

Another life: [link]

Első rész után hozza tipikus neflix szinvonalattele van balgasággal meg kiszámítható helyzetekkel de jo a körítés és eddig hozza a misztikumot, sejtett jo lenni.
Ha nem esik le a szint egynek jo, mint a danger will robinson volt.
Talán jobb is. De elöbb érjek a végére.

Final Space s2:

4 rész után ujjult erövel tért vissza. Ez is ajánlott.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#46615) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Elkezdtem nézni a Pandorat, hat nem is tudom, elmegy :)

Janaboy

(#46616) Aventador91 válasza Enton (#46614) üzenetére


Aventador91
őstag

utálom a netflixet. semmihez sincs magyar felirat ami érdekel. dokumentum filmek is amiket virágboltban se találok

(#46617) abridabri válasza Janaboy (#46615) üzenetére


abridabri
veterán

En is megneztem a Pandorabol 2 reszt , de neha fajdalmas a szineszek jateka (a hianya inkabb ) . A CGI is neha gagyi , de az eyecandy foszereplo csajszi miatt ;azert majd csak elviselem ezeket a hibakat :DDD

(#46618) Maxxy10 válasza abridabri (#46617) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ugyan ezt írtam az első rész után. :DDD
Csak a csaj miatt jó.

(#46619) sp8787


sp8787
addikt

Ez a The Boys ez egesz jol indul.

(#46620) jonnyjoker01 válasza Aventador91 (#46616) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez így nem igaz, itt találod a magyar feliratos dolgokat. Egyébként én nagyon ajánlom az angol nyelv középszintű megtanulását, egy világ nyílik meg az ember előtt média tartalom téren:)

Üdv. Johnny

(#46622) bagyulajuve válasza sp8787 (#46619) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem is tetszik, eddig 4 részen vagyok túl, egészen szépen "árnyalódik" a történet

Resistencia eterna

(#46623) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Stranger Things S03 szinkronos a Netflixen!

(#46624) volandy


volandy
senior tag

The Hot Zone egy nagyon izgalmas Mini sorozat!
Az Ebola-vírus eredetéről szól, arról, amikor 1989-ban Afrikából Amerikába érkezett és megjelent egy labor csimpánzaiban. A középpontban egy katonaorvos, aki egy titkos kommandós csapattal dolgozik, hogy megakadályozza, hogy az emberekre átterjedjen a kór.

[ Szerkesztve ]

(#46625) BITBOYS


BITBOYS
addikt

I Love You, Now Die
Nem volt egyszerű ez a doku, rendesen megosztja az embereket. Nem is tudom mit gondoljak erről az egész históriáról.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46626) odrif


odrif
MODERÁTOR

Harrow S05E05 49. perc

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#46627) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Another Life S01

Ma reggel kezdtem el nézni most fejeztem be. Hiánypótló Sci-fi sorozat volt számomra. Nagyon rég láttam ilyen jó cselekmény sorozatot. Szinte tökéletes színjáték mindenki részéről a "doktornőt" nem tudtam megemészteni . A zenei válogatás tökéletes volt nagyon szép válogatás volt, jár érte a piros pont. Bátran ajánlom mindenkinek. Én várom a második évadot :C

(#46628) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az amazon Prime berendelte : The expanse 5. èvadját is.

Plusz információ

Már most megkapta a Jack Ryan a harmadik évados berendelèst úgy,hogy a második még ki se jött. :C

bocsánat a dupláèrt. :R

[ Szerkesztve ]

(#46629) bobalazs válasza Maxxy10 (#46628) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor lesz expanse vetítés?

(#46630) Janaboy válasza bagyulajuve (#46622) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szintén zenész, tényleg érdekes sori, kivi vagyok hova fut ki.

Janaboy

(#46631) Janaboy válasza Maxxy10 (#46628) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ha berendeltek mar az 5-t, akkor tuti jó negyediknek nézünk elébe :)

@bobalazs: December

Janaboy

(#46632) oriic válasza Maxxy10 (#46628) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nap híre. \o/

Live-Die-Respawn

(#46633) k-adi


k-adi
nagyúr

(#46634) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Another Life

1. rész

Még csak az első epizódot tudtam megnézni és alapból tetszik is, de egy dolog azért elég nagy facepalm. A hajó AI-nak ne már hogy nincs semmi vész-utasítás beprogramozva, hogy lázadás esetén kizárjon mindenkit a rendszerből vagy hasonlót cselekedjen... :U

Live-Die-Respawn

(#46636) grizlisandor válasza Maxxy10 (#46607) üzenetére


grizlisandor
addikt

Lett volna még benne potenciál egy pár évadra való, ha a 3. évad nem az agymosásra épült volna.

Közben végigküzdöttem magam az esernyő akadémián, felejthető alkotás röviden. :DDD

(#46637) bagyulajuve válasza Janaboy (#46630) üzenetére


bagyulajuve
addikt

végignéztem, volt benne pár wtf jelenet: delfin kirepülés, vagy a fej szétnyomás sunával :DDD

nagyon árnyalt lett a végére, tetszik, hogy egyre inkább árnyalódnak a karakterek, jöhet jövőre a 2. szezon

Resistencia eterna

(#46638) Ellia


Ellia
addikt

Ez a The Boys elég komoly lett, őszintén sokkal könnyedebb hülyeségre számítottam (képregényt nem ismerem).

Viszont így talán még jobban bejön :)

(#46639) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Chef Show 2. évad berendelve.

(#46640) #16121600


#16121600
törölt tag

Sziasztok!

Az Ozark 1. évadját fejeztem be éppen. Nagyon tetszett!

Már előre érzem, hogyha végignézem a második évadot is, utána nagy hiányérzet fog kialakulni bennem.

Esetleg hasonló sorozatokat tudtok ajánlani nekem? Ami az Ozark-ban leginkább tetszett az a hangulat és a karakterek, meg hogy olyan drámai. A Breaking Bad-et már láttam, ami a másik nagy kedvenc.
A Peaky Blinders is hasonló elvileg, az tervben van, bár különösebben nem izgat az a kor, amiben játszódik.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46641) Enton válasza #16121600 (#46640) üzenetére


Enton
addikt

Csak ismételni tudom önmagam:

[link]

Better Call Saul ha véletlen kimaradt volna.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#46642) xy.zsolt válasza #16121600 (#46640) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hasonlóan gondolom ezeket én is.....nekem pl még a "kevésbé felkapottak közül" a Sneaky Pete vagy a Good Behavior is naggyon bejött. Better Call Saul persze szerintem is kötelező és azt csiripelik, hogy hamarosan lesz Ozark 3 is :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#46643) #16121600 válasza xy.zsolt (#46642) üzenetére


#16121600
törölt tag

Köszönöm az ajánlásokat, nagyjából ezeket ismerem, párat láttam.

A Mr. Robot c. sorozatról mi a véleményetek? Az első évadot már letudtam tavaly, aztán valahogy félremaradt.. Azt érdemes lenne folytatni? a 3. évad már elég jó pontokat kapott az imdb-n...

(#46644) Maxxy10 válasza #16121600 (#46643) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szerintem az egy nagyon megosztó sorozat..
Én személy szerint mindig elkezdem, nézek pár részt, hogy fú ez nagyon jó sorozat de aztán pár rész múlva már megint unalmas lesz és félbe hagyom megint hosszú hosszú időre...

(#46645) vond válasza #16121600 (#46643) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A második évadon valahogy rágd át magad. Az sajnos nagyon el van nyújtva. De a harmadik megint jó lesz.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46646) BITBOYS válasza #16121600 (#46643) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézd tovább bátran, megéri :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46647) nubreed


nubreed
veterán

Into the Badlands -et nézi valaki? Nagyon jó sorozat, pedig először majdnem feladtam az első két rész után. Azt megnéztem, aztán olyan ímmel-ámmel vettem rá magam kb 2 hét múlva, hogy folytassam. De akkor ott elkezdett beszippantani és milyen jól tettem, hogy nem adtam fel. Most a 2. évadot nézem már. Teljesen meglepett,hogy Quinn túlélte... azt hittem tényleg megdöglik a rohadék az 1. évad végén. De mégcsak nem is ő számomra a legidegesítőbb karakter. Aki nálam igazán kezdi kiverni a biztosítékot az Veil, Sunny csaja. Nem tudom mit eszik ezen a nőn sunny, az az érzésem, hogy megfogja még bánni, hogy vissza akar menni hozzá, át fogja verni őt is a csaj, az kezd benne nagyon idegesítő lenni, hogy senkiben nem bízik, mindenki szemétköcsög csak ő egyedül helikopter ebben a világban. Ráadásul az egész arcjátéka, karaktere, minden idegesítő ebben a nőben. Na nem mintha az özvegy sokkal jobb lenne, nálam akkor ásta el magát, amikor kitalálta, hogy szövetségre akar lépni a visszatért Quinnel. Előtte még neki "drukkoltam". De egyre jobban látszik, hogy ebben a világban nincsenek értékek, egyik báró sem jobb a másiknál, mindenkit csak a végső hatalom érdekel bármi áron. A 3. évad szerintem eddigi legerősebb jelenete a 6. részben, amikor az apátokkal harcolnak Sunnyék. Azt valami hihetetlenül jól megcsinálták, abszolút teli találat. Sajnos még csak idáig jutottam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46648) Louro válasza nubreed (#46647) üzenetére


Louro
őstag

Az egy kiemelkedő sorozat a verekedős sorozatok között.

Sajnos befejezték, de én imádtam. A második évadnál kezdtem el nézni és hamar beszippantot. Elég jól felépített világ és a sztori se túl bonyolult és elég sok és elég jól koreografált akciójelenetek vannak benne. Mondjuk a 3. évadra tényleg túltolták a misztikumot szerintem, de muszáj volt, mert MK-jel ez volt az irány.

Ráadásul annyira sznob sorozat volt, hogy mindenkinek külön ruhája volt és kétszer ugyanazt csak akkor vették fel, amikor visszaemlékeztek. Nem hasznosították újra a darabokat.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#46649) nubreed válasza Louro (#46648) üzenetére


nubreed
veterán

Eddig nem tudtam, hogy az S4 -et az AMC már nem rendelte be. :( Nagy kár. Most ahogy olvasom, abban reménykednek, hogy a Netflix talán folytatja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46650) Ispy válasza Louro (#46648) üzenetére


Ispy
veterán

Én azt hittem lesz még folytatás, kb. 1 hét alatt bedaráltam a 3 évadot, RIP.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.