Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) perempe


perempe
addikt

a 100-at a 4. évad elején abbahagytam, most a 6. évad elején tartanak.
megéri behoznom a lemaradást?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#46402) Maxxy10 válasza perempe (#46401) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen.

(#46403) Aventador91 válasza perempe (#46401) üzenetére


Aventador91
őstag

a 4. évadot 1 évig próbáltam végignézni. nem sikerült

(#46404) wiggen123 válasza perempe (#46401) üzenetére


wiggen123
aktív tag

+1 Igen.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#46405) k-adi válasza Aventador91 (#46403) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha a "play" gombra kattintasz, talán sikerül :)

(#46406) jonnyjoker01 válasza Gsx-rr (#46379) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem a nosztalgiafaktor az ami ennél a sorozatnál nagyot üt. Azt nem lehet letagadni, hogy nagyon jól felidézik az adott kor szellemét és amellett hogy belecsöppenhetnek a gyerekkorukba jópáran, még egy izgalmas sztori is van mögötte.

Ennél az évadnál nagyon azt éreztem, hogy a fő szál igazából mellékes volt és inkább a korra és a szereplőkre mentek rá, hogy részletesen bemutassák. Nem mondom hogy rossz döntés volt, mert nekem is és biztos sokaknak is tetszett, mert tényleg jól megcsinálták, de nálam nincs nosztalgia faktor mert én akkor még nem éltem.:DDD

Üdv. Johnny

(#46407) perempe


perempe
addikt

köszönöm a válaszokat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#46408) woros


woros
őstag

Agents of Shield S06E09

Micsoda rész volt :D imádom! De azt nem tudom, hogy Jaco minek áldozta fel magát, hiszen elég lett volna bedobni a portálon az atomot és az úgy is szétküldi nemhogy a hajót.. hanem körülöttük mindent..
A másik amikor lerakja Pax azt a falat, ami yo-yo-t állítaná meg.. felborítom az eszközt, merthogy az ott álldogált a földön és kész is.. na mindegy. May meg lelőtte Sarge-ot :Y most majd kiderül kijön-e a testéből valami... és meglátjuk az igazi formáját, mert gondolom Izel is belekerült Davis-be..

[ Szerkesztve ]

(#46409) oriic válasza woros (#46408) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet hogy a bombához kellett a maunális aktiválás, de ez inkább csak egy ilyen hősises önfeláldozás volt, gondoltam hogy nem fogja túlélni. Nekem a Deke és a csaj gyors románca lett furcsa és kicsit idegesítő. De amúgy jó rész volt, Davis sajnos esélyes hogy meghal, az előzetes alapján pedig a folytatás furcsább lesz, valszeg May-t is megszállták.

Live-Die-Respawn

(#46410) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ez a agent sorozat fent van valamelyik nagy stream app-on?

(#46411) oriic válasza Maxxy10 (#46410) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ABC (Nálunk nem elérhető), vagy Amazon pl. [link]

Live-Die-Respawn

(#46412) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Megnéztem a Stranger Things 3. évadát, összességében jó volt, de kicsit sok volt a felvezetés. Sejtettem, hogy lesz valami kis jelenet a stáblistánál és hogy Hopper még el. :D Remelem már csak 1-2 évad lesz és lezárják, de imádom nézni. Jó volt a Coca Cola új íz megemlékezése is. :D

Más: nézte valaki a Tabu-t? Már 4x kezdtem el nézni az első részt, de a felénél tovább nem jutottam. :D

Megyen!

(#46413) woros válasza oriic (#46409) üzenetére


woros
őstag

A snow csaj elég fura alapból, May-re is rárepült félig... Deke nemtudom miért ment bele a románcba, amikor egyértelmű, hogy Daisy után csorog a nyála. A végén amikor lazulnak a párbeszédből is kiderült, de Daisy megint lekoptatta egy beszólással. :D Most néztem meg a promo-t.. Izel lehet még sem Davis-be bújt, csak nagyon furcsa, hogy kámforrá vált a hídon, amikor Jaco-val le akartak csapni rá. Hang nélkül néztem, de May-en mintha keresztül ment volna valami. :Y Várós rész lesz az is.

(#46414) oriic válasza woros (#46413) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sarge valódi kilétére leszek még kíváncsi, Izel nagyon rápörgött arra, hogy szemtől szemben szembesítse őt ezzel.

(#46410) Maxxy10

Most nem tudom megnézni, de elvileg Netflixen is fent van a sorozat, csak 1-2 rész lemaradással.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46415) gyuromoj válasza CptAdamica (#46412) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg 4-5 évadra terveznek vele, annyi simán elég lesz neki.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#46416) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Yellowstoneról senki nem beszél. Nem nézitek?

(#46417) Nordic válasza CptAdamica (#46412) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát ne állítsd meg a felénél ;] :DDD

Amúgy én 2x is megnéztem. Azon kevesek közé tartozom, akiknek bejött, főleg a zene meg Tom Hardy.

(#46418) #47360000


#47360000
törölt tag

Kedves fórumtársak,
Írtam egy Blogbejegyzést A fekete vitorlák sorozatról (nagyon röviden a saját benyomásaimról), illetve írtam pár sort arról, hogy milyen sorozatokat terveztem be még magamnak. Ellia fórumtárs javaslatára megosztom itt a linket, ha valakinek van véleménye, hozzáfűzni valója, megteheti a kis irományom alatt, vagy itt a topicban válaszolva erre. :) Nem akartam bemásolni ide az egészet, ezért jobban láttam ha a hivatkozást osztom meg veletek.
Szép estét mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#46419) RetepNyaraB válasza CptAdamica (#46412) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Taboo fura madár. Nehéz megindokolnom miért nem szerettem. Azt hiszem nekem túl sok egyszerűen. Nagyon fullra tolták benne a sztájlingot és az egész átrepült a ló túlfelére. Hardy is, sőt, ő pláne.
De simán bejöhet, ha nem vagy ilyen érzékenykedő majom, mint én

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#46420) Nordic válasza RetepNyaraB (#46419) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Amúgy fura, mert akiknek nem tetszett az ismeretségi körömben, senki sem tudta megmondani pontosan miért. De ugyanúgy én sem tudom pontosan megfogalmazni nekem miért jött be. Egyszerűen az összhatás számomra nagyon ott van. Nem véletlen, hogy annyira megosztó sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#46421) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Lehet az a baj, hogy mindig este 11kor kezdek bele, fáradtan. :D

Megyen!

(#46422) Maxxy10 válasza oriic (#46414) üzenetére


Maxxy10
addikt

A netflix régió függő sajnos ( én Angliába vagyok) de majd akkor rá nezek, köszi :R

(#46423) Aventador91


Aventador91
őstag

Sorozatgyilkosokkal foglalkozó sorozatok érdekelnének. Régen néztem gyilkos elméket, mindhunter is megvolt. Ted bundy témájú cuccok is megvoltak

(#46424) Cs1csó válasza Aventador91 (#46423) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dexter megvolt már, alap mű!

(#46425) Aventador91 válasza Cs1csó (#46424) üzenetére


Aventador91
őstag

Megvolt az is, de dexternél azért reálisabb témára gondolok

(#46426) abridabri válasza Aventador91 (#46423) üzenetére


abridabri
veterán

Bron/Broen
Baromi jo.
Ha nem zavar a svéd /dán nyelv(van hun felirat) ; akkor csekkold le az elso 2 reszt annyiol mar meglatod bejon-e.

(#46427) Fandango válasza abridabri (#46426) üzenetére


Fandango
veterán

+1 :K

(#46428) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nem tudom nézi-e valaki itt a Loudest voice-t, de Russel Crowe iszonyatosan durván néz ki benne

Resistencia eterna

(#46429) bobalazs válasza bagyulajuve (#46428) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit kövér :D Ilyen egy jó színész dobálja fel le a 20 kilókat. Lásd Robert de Niro egy 25 kilót felszedett Dühöngő bika egyetlen jelenete miatt.

[ Szerkesztve ]

(#46430) bagyulajuve válasza bobalazs (#46429) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Christian Bale ilyen szempontból talán a legdurvább

Resistencia eterna

(#46431) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Swamp Thing 1x07: Nem értem miért kaszálták el a sorozatot az első rész után, végre nem egy lütyü DC sorozat.

Marvels.Agents.of.S.H.I.E.L.D. 6x05: Az egész évad jogosultságát megkérdőjelezem, miért kellett kikínlódni ezt az évadot?

The Umbrella Academy 1x05: Nem volt mit nézni az utóbbi időben, érdekes. Leginkább a Preacher-hez tudom hasonlítani. :DDD

The Gotham összes: Tetszett a sorozat, lekötött sokáig az 5 évaddal. Nem vagyok DC fanboy, nem ismerem az összes alapját a sorozatnak, de ez a meghal, visszahozzuk, meghal, visszahozzuk felépítés nem tetszett.

Stranger Things 3x01: Grafikában fejlődött a sorozat, de amennyire vártam eddig, most így egy rész után nem érzem azt, hogy ezt nekem azonnal végig kellene néznem. Kicsit olyan érzésem van, hogy harmadjára nem szippant be a mű. Vagy csak az, hogy elrabolta az érdeklődésemet a Designated Survivor. :DDD

Designated Survivor S01: Határozottan jó, bár nem egy House of Cards. De Kiefer Sutherland és csapata viszi a sorozatot.

(#46432) Cs1csó válasza bagyulajuve (#46430) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben ő a csúcs: A Gépész vs. Batman vs. Alelnök

(#46433) bobalazs válasza Cs1csó (#46432) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg nem semmi a pali.

(#46434) k-adi válasza bagyulajuve (#46428) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem már tervbe van a Loudest voice csak most Dark és ST3 megy :) majd utána...remélem jó lesz, RC ált jó

(#46435) sugarforce válasza Cs1csó (#46432) üzenetére


sugarforce
őstag

Az a legdurvabb benne, hogy filmrol filmre mas fizikum. 2020-Gepesz-nehez idok-batman begins-hajnali mentoakcio-tokeletes.trukk-tdk-fighter-tdkr-american hustle-out of the furnace, stb

(#46436) Nordic válasza Cs1csó (#46432) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És Jake Gyllenhaal? Éjjeli féreg után Mélyütés? Ott se volt kutyaf*sza a súlyváltozás... :K

(#46437) bagyulajuve válasza k-adi (#46434) üzenetére


bagyulajuve
addikt

első 2 rész tetszett, én nem ismertem a fickót, akinek tevékenységét feldolgozták a sorozatban - de Crowe megint jól alakít

Resistencia eterna

(#46438) Cs1csó válasza Nordic (#46436) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Perzsia hercegére is szépen kigyúrta magát, de azért nem egy Christian Bale szint olyan sovány és olyan kövér sem volt, max olyan izmos.

(#46439) Nordic válasza Cs1csó (#46438) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak arra céloztam, hogy nem csak egy színész képes ilyesmire egy szerepért.

(#46440) Cs1csó válasza Nordic (#46439) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#46441) #31081216


#31081216
törölt tag

Sziasztok!

Milyen sorozatokat tudnátok ajánlani nekem megtekintésre, ha a kedvenc sorozataim az alábbiak:

-Stranger Things (csak S01)
-Love, Death & Robots
-Breaking Bad
-Black Mirror
-Csernobil

Pár kedvenc film: LOTR, Hobbit, Sergio Leone westernfilmjei, Stanley Kubrick filmjei stb.

Új vagy régi sorozatok is jöhetnek, minden műfajt szeretek.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46442) Cs1csó válasza #31081216 (#46441) üzenetére


Cs1csó
félisten

Képmás
Counterpart (original title)
1h | Drama, Sci-Fi, Thriller | TV Series (2017–2019)

felirattal és szinkronnal is néztem mindegyik kiváló, J. K. Simmons szinkronja tökéletes.

(#46443) bagyulajuve válasza #31081216 (#46441) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Better call Saul - Breaking bad minőségi spinoffja

Resistencia eterna

(#46444) Janaboy válasza #31081216 (#46441) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Rakd fel a tv time appot es jelolgesd be amiket néztél es annak megfelelően dobál neked címeket :)

Janaboy

(#46445) attiati


attiati
veterán

Billions-ból meg mikor lett már 4 évadnyi szikronos verzió?

2 éve ott tartottunk, hogy még magyar felirat sem volt S02-höz.
Most meg S04 szinkron.

Melyik csatornán adták le ilyen gyorsan a 4 évadot?
Aszem elkezdem nézni.

[ Szerkesztve ]

(#46446) brownus válasza bagyulajuve (#46428) üzenetére


brownus
veterán

rágugliztam és :Y nem semmi :d

(#46447) xenom0rph válasza attiati (#46445) üzenetére


xenom0rph
őstag

valószínűleg az hbo-n mivel ők gyártják

halahala

(#46448) Louro válasza #31081216 (#46441) üzenetére


Louro
őstag

Mivel a western és a sci-fi is mehet, egy próbát megérhet a Westworld.

De a Fringe, az Utopia, a Helix, Lost, Firefly, The end of f***ing world, Wayward Pines,Philip K. Dick’s Electric Dreams is jó lehet.
Most jut eszembe, hogy volt régen a Rejtélyek városa sorozat. Mintha nem lett volna vége....de nem volt rossz.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#46449) vittgen válasza Louro (#46448) üzenetére


vittgen
aktív tag

A Fringe és a Helix tuti jó választás....
Két teljesen különböző stílus és miliő...., de qrva jó sorozatok!

(#46450) S e t h válasza Nordic (#46420) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mert Hardy nélkül ezt pár rész után kaszálták volna annyira semmilyen. Nem Hardy színészkedése értékeli fel ezt a sorozatot, hanem egyszerűen a személye, az hogy ott van, ez meg nekem kevés a rajongáshoz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.