Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Lauda válasza lezso6 (#45548) üzenetére


Lauda
félisten

Egy jelenetnek, egyetlen pillanatnak is lehet és van drámája.

[ Szerkesztve ]

(#45552) j0k3r! válasza lezso6 (#45548) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Akkor nem csak az én szememet ütötte meg a Marvel és a dráma kapcsolata :F

(#45550) lezso6 +1

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#45553) #48613632 válasza lezso6 (#45550) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt most szerintem picit túlgondoltad.

(#45554) ubyegon2 válasza #48613632 (#45547) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azok meg ha odamennek, akkor meghalnak. (A hadsereg is, csak az ugye kit érdekel?) :(((

Ritka érzéketlen bunkó hozzáállás az ilyen, bárki is vallja magáénak. A hadsereg nem emberekből áll ezek szerint, azoknak nincs családja, barátaik?

(#45555) Aventador91 válasza ubyegon2 (#45554) üzenetére


Aventador91
őstag

üdv a szovjetunióban

(#45556) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Látom 36 új hsz gondoltam kijött valami új sorozat vagy megint a trónok harcáról van valami vita, erre van itt csernobili katasztrófa történetének vizsgálata meg bosszúállók elemzés :DDD Nem vagyok ellene az offnak és érdekes témákról folyik diskurzus, de ez lehet már kicsit sok :R

Üdv. Johnny

(#45557) KaitouP


KaitouP
veterán

Chernobyl
[S01E03]

Nem gondoltam volna hogy lehet még feljebb helyezni a lécet a 2. rész óta, de lehet. Talán eddig az a rész volt a leghátborzongatóbb mind közül - a rész, ami inkább a következményeket, a súlyos, halálos sérüléseket az emberi drámát mutatja be.

Viszont lesznek itt még meglepetések, tekintve a következő részből összevágott jeleneteket.
Ez a sorozat nagyon esélyes szerintem arra, hogy minden idők egyik legjobb sorozata, vagy "miniseries" -e legyen.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#45558) KaitouP válasza ubyegon2 (#45554) üzenetére


KaitouP
veterán

Érdemes lenne kicsit olvasgatnod a Szovjetunióról a II. világháborútól úgy a rendszerváltásig. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#45559) k-adi


k-adi
nagyúr

A sok csernobil post között ideszúrom ezt

(amúgy ma én is elkezdtem ezt a csernobilt és tényleg 10/10 eddig...s1e3)

Whiskey Cavalier SEASON 1

Gondoltam hosszan írok erről, de sajnos az ABC elkaszálta, így végül úgy döntöttem csak pár gondolatot írok erről.
Számomra meglepő volt, hogy kaszatibi lett a vége, mert egész tűrhető volt... igen "csak" közepes volt, de azon a szinten viszont megállta a helyét.
Scott Foley (W.C.) és Lauren Cohan (Frankie) remek párost alkottak, mindkettejüknek sok, de főleg inkább Scottnak rengeteg jópofa beszólása volt. A support cast is egész jó volt, főleg Josh Hopkins (Ray) de az évad végére Ana Ortiz (Susan) is felhozta magát.
Bár a story kicsit gagyi volt, néha nagyon is, de a 2 ügynök közötti jól működő comedy miatt én azt hittem legalább egy 2. évadot még megél a sorozat, de sajna nem.

(#45560) ubyegon2 válasza Aventador91 (#45555) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A posztoló véleményének tűnt az a zárójeles mondás, ő meg ugye nem a Szovjetunió. ;)

(#45558) GhostPetya

Sok újat már nem tudnék olvasni, a katonákkal való bánásmódról is hallottam már ezt-azt. De mint említettem, nem egy állam véleményére reagáltam.

(#45561) BITBOYS válasza ubyegon2 (#45560) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem nagyon félreértettél valamit abban a hozzászólásban. Számomra ironikus célzásnak tűnik, semmi több.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45562) ubyegon2 válasza BITBOYS (#45561) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most így már nekem is úgy tűnik, bár az a zárójeles megoldás nem volt szerencsés szerintem. Gondolatolvasó meg még nem vagyok, de majd beírom a szöveget a Látóasszonyok topikjába. :D

Elég sok hasonló véleménnyel találkoztam már, talán emiatt akadtam el azon a mondaton.......

(#45563) KaitouP válasza ubyegon2 (#45560) üzenetére


KaitouP
veterán

:R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#45564) #48613632 válasza jonnyjoker01 (#45556) üzenetére


#48613632
törölt tag

Főleg hogy 20-ból 19 hsz, az eredeti értelmezés kiforgatása, alkalmanként olyanoktól, akik az életben még nem szóltak hozzá semmihez, legalábbis itt, a topikban.

(#45565) Cs1csó válasza #48613632 (#45564) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hozzászólások tartalmi minősítése kérdéses de miért gond ha olyan is hozzászól aki amúgy ritkán, ez miért probléma, valahol el kell kezdeni, belerázódni a fórumba stb.

(#45566) #48613632 válasza Cs1csó (#45565) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez most megint egy kiforgatós hsz lett, csak Te mondjuk aktív vagy közben.
Nyilván nem az a gond, ha valaki új ként hozzaszól, de ha ezt rögtön úgy kezdi, hogy kiforgat másokat, az spec nekem nem tetszik.

(#45567) Cs1csó válasza #48613632 (#45566) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á értem! :R

(#45568) lezso6 válasza #48613632 (#45553) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért? Mindössze arról van szó, hogy drámát és a nyálat ne keverjük már össze. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45569) #48613632 válasza lezso6 (#45568) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, hogy ne, de messze nem ez lett volna a lényeg, abban a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#45570) Mik76 válasza Lauda (#45545) üzenetére


Mik76
senior tag

Apam 15 evig dolgozott a KFKI huvosvolgyi kiserleti atomreaktoraban. Sima uzembentartoi pozicioban. Olyan mennyisegu info-t kellett bebiflaznia hogy csak pislogott. Tobb szaz oldal a4-es lapokon. Ebben a reaktor felepitesetol kezdve a maghasadas fizikajat, a sugarzast, az egeszsegugyi hatarertekeket es legfokepp az osszes biztonsagi protokollt reszleteztek.
A takarito aki a bejaratot soprogeti lehet hogy nincs kiokositva, de merget vehetsz ra hogy egy reaktorban csak az dolgozhat aki eleg kemeny felkeszitesen es szuresen esett at.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45571) sugarforce


sugarforce
őstag

Nekialltam a brooklyn 99-nek. Rohadtjo :DDD :DDD :C

(#45572) jonnyjoker01 válasza sugarforce (#45571) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Üdv a klubban! :C

Üdv. Johnny

(#45573) darkrock válasza sugarforce (#45571) üzenetére


darkrock
aktív tag

+1
Most végeztem az első évaddal, imádom :)

(#45574) Lauda válasza Mik76 (#45570) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oké. Én nem erről beszéltem. Olvasd el mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#45575) parkr válasza sugarforce (#45571) üzenetére


parkr
őstag

na, én azt tavaly feladtam mert nekem már unalmas, és idegesítő lett a sok gyenge poén.

(#45576) k-adi válasza Maxxy10 (#44598) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hanna SEASON 1

Meglepő számomra, hogy kap 2. évadot, mert annyira azért nem volt jó és mint tudjuk Joel Kinnaman sem lesz már benne aki az egyik húzó név.
A kiscsaj Esme Creed-Miles ügyes volt, de a Catch-ből ismert (legalábbis én onnan) Mireille Enos már kevésbé sajnos, így ha belegondolok milyen lehet majd a köv. évad így, akkor nem sok jót látok ebből.. :U

(#45577) mepet


mepet
addikt

Végre sikerült behozni a lemaradást, ideje tömjéneznem egy kicsit! :B

The 100 S06E02: 15/10! Igen. Tizenöt pont a tízből!
Ilyen erős sorozat részt idén még biztos nem láttam. Az a jelenet, mikor Clarke éppen a saját nyakát akarja elvágni, és mi nézők még azt hisszük, hogy Murphy van megbolondulva, és belép ő is a szobába és fegyvert szegez Clarkera... Elképesztő feszültség volt ebben a részben, mint egy olyan jó horrorfilm, amilyet még sosem láttunk keverve a mindennel, amiért imádjuk a The 100-ot, mindezt úgy, hogy a karakterek saját jelleméből adódó egyedi félelmeiktől félünk mi nézők is. Nagyon erős volt, nálam a rész abszolút TOP1, talán a Lost S06E09 (Ahogy Richard érkezik a Black Rockon a szigetre), vagy a Community S01E23 (a paintballos) részekhez tudnám hasonlítani, azok voltak ennyire megdöbbentően erős hatást kiváltóak a saját nemükben, továbbá azok voltak az abszolút kedvenceim.
Írták sokan a trailer láttán az évad air dateje előtt, hogy az S06 jobb lesz, mint eddig akármelyik évad. Úgyfest, igazuk lett.

The 100 S06E03/E04: 10/10
Végre beindult a sztori is rendesen, új karakterek, új problémák. Meg a szöveg, hogy a red sunnál sokkal durvább dolgok is vannak odakint, na az kellett! Ráadásul Octavia is végre az új holdon küldi végre az ipart. Imádtam, amikor az épp visszavonuló ellent aprította. Az igazán Octaviás volt, puszi a homlokára! Clarke meg most talán kevesebbet fog főnökösködni... ;]

(#45578) attiati


attiati
veterán

hogyisvolt trónok harca s0806

Ez nagyon készen van :)

(#45579) drachoHUN válasza mepet (#45577) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Hmmm, most megleptél. Nem gondoltam volna, hogy ez valakinek ennyire tetszik. Good for you!

Forza JUVE!!!

(#45580) Amur válasza k-adi (#45576) üzenetére


Amur
addikt

Nekem a lezárás is már összecsapott volt. Az eleje tetszett, és behúzott, de csalódást okozott a befejezés.
A második évad szerintem is meglepő, mert nincs már benne annyi.
De láttunk már csodát, és volt már hogy egy második évad osztályokkal jobb volt .
Kap majd egy esélyt nálam.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#45581) attiati


attiati
veterán

GoT főcímdal feldolgozás

elég jól szól

(#45582) Aventador91 válasza attiati (#45581) üzenetére


Aventador91
őstag

csodálatos... ilyen szép zenéket így megkárosítani gitárral.. grat

(#45583) lezso6 válasza attiati (#45581) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sosem értettem, hogy a népszerű filmek / sorozatok zenéjét miért kell 5000 stílusra "remixelni". Bár még mindig sokkal jobb, mint EZ.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45584) Aventador91 válasza lezso6 (#45583) üzenetére


Aventador91
őstag

a legjobb verziója (dany a trónnál) [link]

meg a 7x07, amikor jaime elindul deresbe [link]

[ Szerkesztve ]

(#45585) attiati válasza lezso6 (#45583) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom, szoktam szeretni, főleg akkor, ha akusztikusan nyúlnak hozzá
Az igaz, hogy a cselló piszok jól szól minden GoT számban. Azt csak rosszabbra lehet cserélni :)
Nagyon mélyre megy. [link]

Aventador91: maga a zeneszerző károsította meg a saját gitárkíséretével :) Ott ül a jobb szélen a videóban.
Kedvenc a A last of the Starks.

A Light of the Seven-t többen nézték youtube-on, mint a főcímdalt.

[ Szerkesztve ]

(#45586) k-adi


k-adi
nagyúr

Dynasty SEASON 2

Az új évad is hozza a szintet, bár némelyik epizód során azért elbizonytalanodtam, mivel mostani évadban azért több olyan rész is van ami gyengébb sajnos, mint az előzőben.
Az évadban megint Elizabeth Gillies dominált, de Grant Show és Alan Dale is még mindig hozza a formáját...viszont Nicollette Sheridan nagyon idegesítő (még anno a "Született feleségek"-ben is az volt :D ).
A történet tovább folytatódik, a humor most már nem csak Elizabeth Gillies egymondatos beszólásaiból áll, bár még mindig neki adták a legtöbb poént.
Zene nem nagyon van, de a fényképezés még mindig meglepően minőségi ahhoz képest, hogy nem egy nagy sorozat ez.

(#45587) madgie válasza attiati (#45585) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk kockatopiktól nem is vártam többet, ez a Fenderes videó a közös jammelés tiszta élvezete, zseniális. Köszi, hogy megosztottad :)

(#45588) maximilian4


maximilian4
addikt

Hány órakor kerül fel hbo go-ra a Chernobyl új része? Nem tudja esetleg valaki?

Maxi

(#45589) BITBOYS válasza maximilian4 (#45588) üzenetére


BITBOYS
addikt

Már kint van.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45590) sugarforce válasza madgie (#45587) üzenetére


sugarforce
őstag

Nincs is jobb egy kozos.jammelesnel. :R

(#45591) VágniValó


VágniValó
addikt

Csak jelzem, azoknak akiket érint, hogy pénteken debütál a Deadwood movie^^ Szombaton már HBG Go és virágboltban is megtalálható lesz és 100% boldogság. :K

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45592) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

White Gold valaki?
Veletlen elinditottam es 2 nap alatt le is daraltam. Nekem bejott igazi Angol konnyed baromsag.

(#45593) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jött valami újonc sorozat amire érdemes rá nézni?

(#45594) brownus válasza Maxxy10 (#45593) üzenetére


brownus
veterán

22-es csapdája
csernobil

(#45595) 3L1T3 válasza k-adi (#45586) üzenetére


3L1T3
addikt

Nekünk az első évad sokkal jobban tetszett, a 2. évad közepétől nem is követtük a sorozatot. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#45596) k-adi válasza 3L1T3 (#45595) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az első jobb, a mostaniban sokszor ismétlődik u.a. az egymás szívatása story

(#45597) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na végre a Legasov elmagyarázta azt RBMK reaktorok működését, és hogy mi okozta a robbanásokhoz vezető hibát.

(#45598) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Most fejeztem be a The 100 S05 olyan kérdésem van, hogy a végén azt írták "end book one" ez egy könyv sorozat? Hány részből áll?

(#45599) Aventador91 válasza bobalazs (#45597) üzenetére


Aventador91
őstag

SPOILER. azt se spoilerezd el hogy a végén meg fog halni legasov, mert nem ám úgy kezdődött a sorozat hogy felkötötte magát ;] bár nem vicces, csak mondom

[ Szerkesztve ]

(#45600) Aventador91


Aventador91
őstag

tuti hogy csak egy troll, de ez jó volt :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.