Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) Zizmand válasza |AP| (#40547) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Basszameg :Y valahogy ismerős volt a jelent, de ez nem juott eszembe. :Y

(#40552) xors


xors
senior tag

The 100 S05E05

Kezd ez alakulni, elég jól megváltoztak a karakter változások az évadok során. Octavia pl. ahogy Echo -ra nézett az mindent megért :D Octavia amúgy teljesen átment warriorba, azt hiszi halhatatlan, talán Clarke vagy Indra tud egy kis észt adni neki, bár lehet, hogy menthetetlen.
Ezek a kis alienek pedig szerintem még jóféle bilógia fegyver lesz a bányászok ellen, már várom mikor jönnek rá. Viszont egy tuti, nem lesz itt semmiféle békés együttélés a völgyben, hiába whiskey -zget Kane meg Diyoza.

Shaw + Raven szál alakulóban, lesznek még jó jelenetek, ha nem nyirják ki addig a formát.

Ja, és a a világvégét túlélő napelemes rover amit egy 6 éves is el tud vezetni, még mindig a kedvencem!! ;]

(#40553) k-adi válasza xors (#40552) üzenetére


k-adi
nagyúr

Octavia qva idegesítő, kis másfél méter sincs a csaj de a pofája mint egy ház :D jó lenne már valaki helyretenné...és nem egy 100lábú :D

(#40554) xors válasza k-adi (#40553) üzenetére


xors
senior tag

Vagy Echo vagy Octavia menni fog az évadban, az tuti, mert ezek ketten nem férnek meg egymás mellett a történtek után...
Amúgy a prisonerek meg Raven és Murphy földrejutását jól kihagyták az egész részből :(((

(#40555) k-adi válasza xors (#40554) üzenetére


k-adi
nagyúr

E fog halni szerintem :(
és igen, szépen kihagyták azt a részt, néztem én is mivan? már lent vannak..? :D

(#40556) Ispy


Ispy
veterán

Marha jó, hogy az összes sori, amit nézek párhuzamosan megy, így az utolsó 100 hozzászolásból egy kukkot sem értettem. :DDD

Aztán meg nem győzöm majd bepótolni mindet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40557) jonnyjoker01 válasza k-adi (#40555) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Túl drága lett volna a CGI :U

Üdv. Johnny

(#40558) Ragnar95 válasza oriic (#40541) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Volt itt történés bőven valóban :D Nem számítottam rá, hogy ilyen rövid lesz az évad, de kaptunk egy pörgős és fordulatos évadzárót, illetve előtte is teljesen rendben volt az évad színvonala, szóval nem nagyon lehet okunk panaszra.
Gondoskodtak róla, hogy a 2. évadnak is legyen miről szólnia :D Az mondjuk érdekes volt, hogy Lyta simán hagyta Zodot kiépíteni egy katonai diktatúrát kb, kíváncsi leszek ezt hogy magyarázzák majd meg...
Illetve a jövő átalakulása is érdekes lesz valóban, kíváncsi leszek milyen irányba viszik el a következő évadot, látjuk-e vajon még Adamet például.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40559) nubreed válasza jonnyjoker01 (#40540) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon jó, örülnék neki nagyon, ha az Expanse -t megmentenék! :C

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40560) Amur


Amur
addikt

Megnéztem ezt a youtube RED-es cobra kai sorozatot(10 db 25-30perces amolyan youtube-os hosszúságú epizód).
Egész élvezhető karate kid sztori. Kell egy kis affinitás a küzdősportokhoz,de abszolút jó kis kikapcsolódás volt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#40561) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Expanse

3x07

Kicsit lazább rész volt, de a vége azért mi komoly lett már? ;] Tippek, hogy mi lehet a gyűrű valójában? (Azon túl, hogy egy Szuperkapunak tűnik a Stargate sorozatból :D )

Live-Die-Respawn

(#40562) Janaboy válasza oriic (#40561) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem akkor is szuperkapu es jon az Ori :D

Btw a gyerek elegrendesen felnyarsalodott :)

Janaboy

(#40563) xors válasza oriic (#40561) üzenetére


xors
senior tag

És vajon Millernek meg Maonak lesz valami nyoma a Ringben? Azért Holden hallucinációja Millerről elég erős volt :DD

(#40564) FoxiestFox válasza oriic (#40561) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem is a supergate ugrott be. :D Állat lenne. Jöhetne Adria, ha épp ráér a Gotham mellett. ;]

(#40565) b3Ro


b3Ro
senior tag

Safe
Dexter lánya eltűnik, és megy a nyomozas főleg rendőrség nélkül, h mi is történt

Hu, ebben nagyon sok WTF? periodus van, főleg az első 2-3 részben. Akit megfog, az nézni akarja ezt garantálom. Harmadik resz után az újdonság varázsa csökken, de már csak azért is ott a tudás iranti vagy, h mégis mi történhetett. A vége engem nem lepett meg annyira, mint ahogy talán a készítők gondolták a csattanót, de siman ajanlott darabb a részemről.

(#40566) jonnyjoker01 válasza oriic (#40561) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem valami kapu lesz, vagy az emberek fognak alien civilizációt felfedezni, vagy az fedez fel minket :DDD

Üdv. Johnny

(#40567) mayday00


mayday00
őstag

The Expanse 4. évad berendelve - az Amazon megmentette a sorozatot.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40568) oriic válasza mayday00 (#40567) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Yes, YES!

Live-Die-Respawn

(#40569) OPiiPO válasza mayday00 (#40567) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#40570) mayday00 válasza oriic (#40568) üzenetére


mayday00
őstag

Amazonnál valami nagykutya The Expanse rajongó, ezért menekült meg. Úgy olvastam. :K Amúgy kasza tibi lett volna. :DDD video mikor bejelentik. [link]

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40571) oriic válasza mayday00 (#40570) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont most néztem. Rohadt jól indul a szombatom. :C :R

Live-Die-Respawn

(#40572) jonnyjoker01 válasza mayday00 (#40567) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Most láttam redditen a hírt, rögtön rohantam ide a fórumra :R :C :C

(Btw frontpagen van a videó, szerintem ezzel a kasza-veszéllyel rengeteg új nézőt nyert a sorozat :R )

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#40573) petipetya válasza mayday00 (#40567) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van isten. Illetve nincs, de ez akkor is jó hír.

"nincs rá lezsóidő"

(#40574) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#40572) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Még valami: azt nyilatkozta Jeff, hogy Amazon Prime exkluzívak lesznek a következő évadok! Többesszám!! :R

Üdv. Johnny

(#40575) mayday00 válasza jonnyjoker01 (#40572) üzenetére


mayday00
őstag

maga az Amazon tulajdonosa, Jeff Bezos az egyik fő rajongó! :) Ezért jó rohadt gazdagnak lenni. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40576) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#40572) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezek utan remélem az Amazonnak jo pénzt fog hozni.. Es a Syfy majd sirni fog a sarokban, h mekkora barmok voltak..

Janaboy

(#40577) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Miért kaszálták el a másik csatornán a sorozatot? Feltételezem, hogy veszteséges volt, vagy nem volt eléggé nyereséges és nem érte meg a TV társaságnak, más okot nem nagyon tudok elképzelni, mivel ez ÜZLET. Az, hogy Jeff Bezos nagy rajongó, és megmentette a sorozatot egy üzleti döntés volt egy kis marketing mesével megfűszerezve. Remélem senki sem gondolja komolyan, hogy ő annyira nagy rajongó, hogy majd a saját pénzéből szponzorál egy egyébként veszteséges sorozatot, csak mert megteheti. Valószínűleg látott potenciált a sorozatban, viszont abban biztos vagyok, hogy ha az Amazonnál sem fogja hozni a számokat, akkor ugyanúgy elkaszálják ott is, mint a sz*rt.

u.i.: nem ismerem a sorozatot, nem is érdekel egyátalán, szóval teljesen elfogulatlan vagyok, csak bántotta a szemem pár ember álomvilágba illő hozzászólása

some men just wanna watch the world burn...

(#40578) brownus válasza j0k3r! (#40577) üzenetére


brownus
veterán

Valszeg igazad van. En, ha 1x milliardos leszek a firefly sorit fogom feltamasztani :D

(#40579) parkr válasza brownus (#40578) üzenetére


parkr
őstag

már most is lassan nyugdíjasok a szereplők.. :D

(#40580) brownus válasza parkr (#40579) üzenetére


brownus
veterán

Jahh, sajnos :)

(#40581) bobalazs válasza mayday00 (#40570) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy azért. Mert petíciót írtunk, többek között én is aláírtam. :DDD

(#40582) nubreed válasza mayday00 (#40570) üzenetére


nubreed
veterán

Konkrétan az Amazon vezér, úgy tudom.

(#40576) Janaboy:
A Syfy egy barom, mindig is az volt, a BSG óta nem volt egy épkézláb sci-fi sorozatuk egészen az Expanse -ig, és ezek az állatok most ezt is kidobják...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40583) Nordic válasza nubreed (#40582) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Defiance-t is kivágták, úgy hogy a második legnézettebb sorozatuk volt. A SyFy hülyék gyülekezetéből áll.

[ Szerkesztve ]

(#40584) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Terror S01
Megvalósíts ahogy már említettem, nagyon korrekt lett.
Történet is jó volt, igaz nem sokat kellett izgulni, mert már az elején azzal indítottak hogy nem élte túl senki.
Igaz az utolsó részben ez kicsit máshogy alakult, de ettől eltekintve semmi gond nem volt.
Nem egy pörgős akciódús sorozat volt, szépen csordogált a maga medrében. Néha elég naturalista megoldásokkal, de az ugye a kor velejárója.
Már csak azt nem értettem, hogy a medve megfulladt valamelyik embertől vagy már annyit megevett belőlük hogy a sok betegség/mérgezés végzett vele?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40585) abridabri válasza nubreed (#40582) üzenetére


abridabri
veterán

"A Syfy egy barom, mindig is az volt, a BSG óta nem volt egy épkézláb sci-fi sorozatuk egészen az Expanse -ig"
Na ez nem igaz , rengeteg jo scifi sorozat volt a Syfytol az elmult evekben a BSG utan is:
Dark Matter
Defiance
Euraka
SGU / Atlantis
Sanctuary
Ascension
Incorporated
Childhood's End

(#40586) gerii válasza abridabri (#40585) üzenetére


gerii
addikt

Ezekből mindet kaszálták (Incorporated-et nem ismerem), a 3 részes Childhood's End minisorozaton kívül, ami ugye egy Clarke regény.

(#40587) FoxiestFox válasza abridabri (#40585) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dark Matter, és Defiance, mint jó scifi sorozatok :DDD

(#40588) abridabri válasza FoxiestFox (#40587) üzenetére


abridabri
veterán

Nem vagyunk egyformak, en szeretem a jo scifit ,mas meg walking deadet meg the100 at nez :))

[ Szerkesztve ]

(#40589) FoxiestFox válasza abridabri (#40588) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én az összes felsoroltat elkezdtem, mert én tényleg szeretném a jó scifit, és tényleg a BSG óta várok egyre, sajnos még mindig.
Az Expanse most összeszedte magát, folytatják is, így azt nézem tovább, de ez az említett kettő tényleg a legalja a scifinek, egyiket sem bírtam sokáig.
Az Incorporated egyáltalán nem volt rossz, azt sajnáltam, hogy nem folytatták.

(#40590) brownus válasza abridabri (#40585) üzenetére


brownus
veterán

Helix!!! Imadtam

(#40591) Janaboy válasza gerii (#40586) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Incorporated nezd meg, annak ellenére h 1 evad..

Ascensiont nagyon sajnálom.

Childhood's ends az szerintem kerek volt

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#40592) Komplikato válasza Janaboy (#40576) üzenetére


Komplikato
veterán

Mint fentebb írták a csatorna rengeteg jó sorozatot nyírt ki mondva csinált okokkal, de itt állítólag a gyártó volt a hunyó. Olyan sz*r opciókkal adták el a sorozatot, hogy az anya csatorna egyszeri vetítésre vette csak meg, így tényleg bukta volt nekik. Állítólag a szokásos, más esetben bevált egyszeri vagy többszöri ismétlésre pofátlan árat dobtak be. Ha jól sejtem az Amazon felé mát vissza vettek az arcukból.

OFF: Incorporated meg tök jó volt, de ha valaki figyelte eddig, akkor minden sorozat ami egy ROSSZ jövőben játszódó USA disztópiáról szólt, az a jenki nézők mind megbuktatták. Vagy olyat is amiben nem eléggé a tökös USA kép jön le, mint a The Brink sorozatban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40593) SQX_Barto válasza gerii (#40586) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Azert a Sanctuary megert 4 evadot.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#40594) k-adi válasza Janaboy (#40591) üzenetére


k-adi
nagyúr

Incorporated simán kaphatott volna még egy season2-t :U

(#40595) jonnyjoker01 válasza brownus (#40590) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gyönyörű volt a cliffhanger kasza előtt :))

Üdv. Johnny

(#40596) vond válasza gyuromoj (#40584) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az utolsó spoiler-hez: Ezek mind együtt: már eleve sérült volt, valamikor az 5. rész környékén kapták el egy ágyúgolyóval + már sok konzervtől mérgezett embert evett meg + Goodsir doki erősen mérgezett húsát elfogyasztó emberekből is hirtelen bezabált elég sokat + a kimúlás előtti percekben azzal a vaskos lánccal együtt nyelte le sorra a testeket.

Nekem nagyon tetszett a sorozat, és leginkább a drámai része miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#40597) nubreed válasza abridabri (#40585) üzenetére


nubreed
veterán

A Dark Matter is SyFy volt? Na ezt pl elfelejtettem, pedig az nekem tetszett. :) A Defiance -t elkezdtem, de számomra ellaposodott így nem néztem tovább.A Stargate Atlantis tényleg jó volt, elfelejtettem, hogy az is SyFy sorozat volt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40598) jozsi252 válasza mayday00 (#40567) üzenetére


jozsi252
veterán

Végre egy nagyon jó hír! Kíváncsi lennék hogy mennyi pénzbe kerül nekik a következő évad. Bár gondolom Amazon mértékben, mintha a Dunából kimernék egy vödör vizet.

iPhone 13 Pro Max

(#40599) grizlisandor válasza mayday00 (#40567) üzenetére


grizlisandor
addikt

Belenézek már a sorozatba, ha már itt a topik bele van habarodva. :B
Még a JessicaJones 2. évadot le kellene tolnom, de nem vitt még rá a lélek...

A BSG, SGU-SGA, Defiance szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#40600) k-adi válasza grizlisandor (#40599) üzenetére


k-adi
nagyúr

JJ 2. évadát kb a 3. epizódnál abba is hagytam... nagyon irritál a csaj benne :D a story is gyenge, ...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.