Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Supergirl 3x18

Erdekes volt a vege. Lena vajon ki akarja ugrasztani a bokorbol Karat?

Remelem Lena nem megy el gonosz iranyba, olyan szerethető a karaktere :)

Janaboy

(#40452) Lauda


Lauda
félisten

The Terror

A kilencedik részen vagyok túl, számomra nagyon ellaposodott. Ezen kívül vannak bent hatalmas butaságok, mint például hogy deszkákon húzzák az ellátmányt a kavicsokon. Szerintem az életben nem tudnák azt úgy mozgatni. De lehet én gondolom rosszul. A sorozat eleje nekem jobban tetszett. Azért a befejező részt mindenképpen megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#40453) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Gotham 4x22
Na ezt nevezem én évadzárásnak. :C
Nagyon úgy fest hogy, Arkham City-t kapunk a következő évadra.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40454) petipetya válasza Lauda (#40452) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lényegében elmondtam az én véleményemet is. Eddig sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebből a sorozatból.

"nincs rá lezsóidő"

(#40455) rétisün válasza Lauda (#40452) üzenetére


rétisün
veterán

akkor lehet hogy beérem a könyvvel, sorozatból úgyis van elmaradásom bőven....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40456) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural 13x23
Érdekes koncepciót vezettek fel a következő évadra. :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40457) Ragnar95 válasza gyuromoj (#40453) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rögtön az Arkham játékok ugrottak be nekem is a zárójelenetről, várom nagyon a folyatást :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40458) Ragnar95 válasza Janaboy (#40451) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lena még mindig nem tudja emlékeim szerint, hogy Kara lenne Supergirl vagy én emlékszem rosszul?
Szerintem nem fog rossz irányba elmenni, inkább Supergirl volt tényleg az idióta ebben a szituációban, igaza volt Lenanak, hogy god complexe van erősen :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40459) Janaboy válasza Ragnar95 (#40458) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem tudja, de tuti gyanakszik ra.

Janaboy

(#40460) oriic válasza Janaboy (#40459) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez egy hiba egyébként a sorozatban, mert volt korábban egy rész, amikor kérdezték Karától,hogy ki tudja hogy ő Supergirl, és ott felsorolták Lenát is.

Live-Die-Respawn

(#40461) k-adi válasza oriic (#40460) üzenetére


k-adi
nagyúr

Elvileg mindenki tudja, hisz csak egy szemüveg a különbség :DD

(#40462) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na jó, én már sok sarat dobáltam az Expanse-re, de az utóbbi 3 rész azért elég keményen adta. :D Tetszett.
Ha marad ilyen az évad, hajlandó vagyok elfelejteni az elsőt. :D

(#40463) k-adi


k-adi
nagyúr

Designated Survivor SEASON 2

Ez az évad erőltetettebb, mint az első és Kiefer Sutherland továbbra se tanult meg artikulálni :( A 24-ben még elment amikor csak rohangálnia kellett meg lövöldöznie, de most sokkal több szövege van és nagyon szembetűnő ez.

Egyáltalán nem bánom, hogy kaszát kapott, de emiatt nincs lezárva a story.

(#40464) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Westworld S02E05

Maeve :Y :C

Nem voltam túl izgatott a Shogun World-ért, csak egy felesleges figyelemelterelésnek tűnt, de aztarohadt milyen jól megcsinálták :C Eddig ez a kedvenc részem az évadban, 10/10. :R

Dolores meg még mindig őrült és mostmár lassan gyűlölöm a karakterét. Semmi érdemlegeset nem csinált eddig, csak hostokat gyilkolt. Tetszene a koncepció, de csak húzzák a szálát és hangembernek tűnik egyelőre. Teddyt most átprogramoztatta, kíváncsi vagyok lesz-e fordulat és Teddy személyisége megmarad, merthogy "ébren van", van egy olyan érzésem ilyen lépést nem hagynának ki a készítők.
.
Jelenleg Bernard és Maeve szála érdekel a legjobban, oh az az utolsó mondat mennyire felcsigázott: "Jesus! What do we do now? - I told you, I've found a new voice. Now we use it ;]"

Egyetlen gondom a sorozattal, hogy nem haladunk előre a fő szállal, csak apró lépésekben. Az első évad nagyon profin volt megcsinálva ezen a téren, így kétlem, hogy nem tartogatnak meglepetést az írók, de azért kicsit szkeptikus vagyok, mert már az évad fele eltelt, de csak annyit tudunk, hogy Peter Abernathy agyában sok titkos információ van és hogy az örökkévalóságot próbálták megoldani a háttérben. Olyan érzésem van, hogy most, hogy egyre többen nézik a sorozatot, nyújtani akarják, mint a rétestésztát. :(

Üdv. Johnny

(#40465) mayday00


mayday00
őstag

Kis nosztalgia. The flash 2.évad. Amikor zomm volt az ellenség..Milyen jó évad volt.. :) Legjobb. [link] Hangjától kiráz a hideg..Most van helyette gagyi devo. :DD

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40466) vond válasza Lauda (#40452) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg kimondottan élvezem a Terror-ban, hogy nem a "szörnyről" van leginkább szó, hanem az ottragadt emberek kapcsolatáról, a barátságukról, a félelmeikről, az elméjük elborulásáról, stb.

Én is gondolkodtam a kövön húzott csónakokon, de szerintem ha kellően sokan húzzák, akkor mozgathatják így is. Biztos nem ezt mutatnák többször is, ha nem így csinálták volna annak idején. Mondjuk én inkább vinnék kevesebb cuccot, de azokat pl. zsákokban, vagy valami olyasmiben, amit kézben, vagy háton el lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#40467) Ellia


Ellia
addikt

Ledaráltam a The Rain-t, igaz kicsit lemaradva.

Nem indult rosszul a sorozat de a végére elég nahhhh lett. Nem bántam meg, hogy megnéztem cseppet sem de sok tekintetben nagyon érezhető volt a mesterkélt sorozat vezetés. Az egész olyan közepes volt.

Ami annyira nem tetszett az a rengeteg baki, nem szoktam figyelni direktbe de itt sok volt, főleg a vágás során...

Másrészről remélem a Netflix (vagy más) behúz még több európai sorozatot mert marhahangulatosak.

(#40468) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kis késéssel de megvolt a Lost in Space.

Simán jó sorozat volt és várom a folytatást, de Dr. Smith karakterét én már kb 10x kinyítam volna :((

Live-Die-Respawn

(#40469) DS39 válasza jonnyjoker01 (#40464) üzenetére


DS39
nagyúr

Westworld S02E05

Nekem a 4. rész jobban tetszett.

Valóban így nem igazán halad előre a fő sztori. Ez egy látványos, de töltelék rész volt. Bár a beszari történetíró manus reakciói nem ezt mutatják, de nekem az az érzésem, hogy ez is egy előre megírt narratíva Maeve és Dolores számára, és valójában ez a host-lázadás, Ford bosszúja a Delos ellen.

[ Szerkesztve ]

(#40470) customer114


customer114
senior tag

Westworld

Koreai szappanopera epizódról vélemények?

(#40471) S e t h válasza gyuromoj (#40456) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez évek óta benne van már a levegőben.
Lehet ezzel fogják majd befejezni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40472) Apollyon válasza Lauda (#40452) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én már láttam a 10. részt is, de arról most nem írok.
9. részig spoiler:
Szerintem is eléggé behalt a vége felé a sorozat, igazából számomra addig volt érdekes, amíg meg nem halt a Sir John. Szerintem elég jó karakter volt, a színész nagyon jól artikulált, öröm volt nézni, pedig egyébként frászt kapok a brit angoltól. :D
Miután elhagyták a hajókat, már nem is olyan érdekes az egész. Kicsit jobban kitalálhatták volna, amúgy ez a köveken fát húzás szerintem is elég halott ügy, csomó mérföldön keresztül, mert ha el is húzzák, egy idő után úgy szétzúzza a kő a fát a súrlódástól, az egész darabokra hullik. Mondjuk nem próbáltam ilyet. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40473) mark!


mark!
őstag

13RW s2

érdekesre sikeredett a befejezés, ha minden igaz, folytatják is.

amí tylerrel történt miután visszament a suliba, hát jó mélyre nyúltak, mitnemondjak :DDD

[ Szerkesztve ]

>

(#40474) SQX_Barto válasza mark! (#40473) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Igen az eleg "latvanyosra" sikerult.
De kb ez is volt a celjuk vele.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#40475) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Colony 3x03

Huh ez igen csak jó rész!

Btw amikor Brossuardek nezik a kamionosokat a tavcsovon keresztül olyan mintha magyarul beszelnenek.. Nem?

Janaboy

(#40476) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez egy Dacia a Gothamben? 4/20. Hol a francba forgatták ezt? :D

[ Szerkesztve ]

(#40477) Komplikato


Komplikato
veterán

Amazon in Talks to Revive ‘The Expanse’ for Season 4 :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40478) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Agents of SHIELD 5x22

Furcsa összességében, végre pontot tettek ennek az évadnak nevezett katyvasz végére. Maradt néhány kérdés, hogy Deke-el mi lett? Lelépett a világba "felfedezni" vagy az idővonal miatt megszűnt? Daisy beadta magának a százlábú koktélt, amit Coulsonnak készítettek. Coulsonnál se voltak teljesen biztosak mit csinál a szer, akire rászabták, és egy egészséges nővel mit csinálhat? Szer nélkül is ki tudta volna lőni Talbotot a napba, nem? Szegény Turbó! :O

(#40479) oriic válasza grizlisandor (#40478) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Deke: Nagyon úgy tűnik, hogy a megváltozott idővonal miatt eltűnt.

Live-Die-Respawn

(#40480) parkr


parkr
őstag

az LA to Vegas is ennyi volt.. :(

(#40481) rétisün válasza FoxiestFox (#40476) üzenetére


rétisün
veterán

lehet Renault is......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40482) Apollyon válasza Komplikato (#40477) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikor írtátok az "ú bakker milyen rész volt :Y " meg "nem hiszem el mi történt" stb. jellegű hsz-eket 1-1 új expanse részről és utána jött, hogy bazz, kaszát kapott, akkor valahogy éreztem, hogy lesz majd valami hír róla hogy mégis megmentik.
Oké, ez még nem biztos, de egyáltalán nem lepődnék meg rajta, Game of thrones se ért véget a könyvekkel...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40483) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Brainiac a Kryptonban egész faszán néz ki, abszolút nem olyan gagyi, mint pl a Supergirl minden karaktere.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#40484) oriic válasza Bad Pritt (#40483) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

A karakter meg a hajója is vadállat szerintem. :C

Live-Die-Respawn

(#40485) k-adi válasza parkr (#40480) üzenetére


k-adi
nagyúr

kár érte :O bye bye cpt. dave

(#40486) Bad Pritt válasza oriic (#40484) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak a sorozat többi része nőhetne fel a maszkokhoz meg effektekhez, mert ez így, ismerve a SyFy mindig éles kaszáját, hamar véget érhet. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#40487) Zizmand válasza Bad Pritt (#40486) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Egyenlőre nem tudni lesz-e belőle második évad?

(#40488) oriic válasza Zizmand (#40487) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A nézettsége nem valami jó, de akármi lehet még belőle. [link]

Most jön ugye az évadzáró, utána talán meglesz a bejelentés is, hogy kaszát kap, vagy jöhet új szezon.

Live-Die-Respawn

(#40489) FoxiestFox válasza rétisün (#40481) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt találtam, bár a cím clickbait, de ezek szerint Dacia.

(#40490) grizlisandor válasza oriic (#40479) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pont mikor kezdte kinőni magát a karaktert. :DDD

(#40483) Bad Pritt:
Jóaz, egyedül ez a sorozat maradt, amit követek a DC univerzumból. ;]

(#40491) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Lucifer 3. évadból kimaradt két részét a FOX is leadja jövő hétfőn, de tippre az egyik már ezen a héten kijön nemzetközi forrásból. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40492) jonnyjoker01 válasza Komplikato (#40477) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Fingers crossed :R

Üdv. Johnny

(#40493) SQX_Barto válasza gyuromoj (#40491) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Az a baj, ezek elvileg valami toltelek reszek lesznek, nem pedig "reagalas" az utolso reszre (ha jol olvastam)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#40494) FoxiestFox válasza gyuromoj (#40453) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gotham évadzáró
Hát én hülyére untam magam. Rásálgúlt ismét megöltük (egyáltalán nem vált már súlytalanná az a karakter, áá), Butchot ismét megöltük (már épp kezdtem örülni, hogy visszakapjuk, mert én kedveltem), a mellékszereplők egysíkúak, Gordont unom, kicsibatman csak áll és úgy néz ki, mint egy szobor, de abban nagyon jó, Nygma igazi lúzer lett, egyedül Pingvinben van még meg a bugi..

(#40495) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Westworld s02e05

Az előző rész nagyon nagyot szólt, de ez a mostani elég hígra sikeredett. Dolores már elég régóta átütött nálam a negatív szerepkörbe, aki nem ért vele egyet annak kampec, Maeve szála pedig az elejétől fogva elég ködös nekem, neki valójában mi a célja, a képzeletbeli poronty megmentésén kívül. Illetve ez a tudat alatti hang, amivel vezért más androidokat, ez honnan is jött most neki?! Kicsit bosszús vagyok mert azt érzem elment egy rész a levesbe a következő előzetese pedig egyértelműen izgalmas lesz. Húzni akarják mint a rétestésztát, ennek pedig határozottan nem örülök. :(

[ Szerkesztve ]

(#40496) Zizmand válasza oriic (#40488) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Értem, köszi. Sajnálnám ha kasza lenne belőle. :(

(#40497) GeneraL_XTX válasza Komplikato (#40477) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ajj de jó lenne :)

(#40498) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Krypton S02 berendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40499) oriic válasza gyuromoj (#40498) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na kellett beszélni róla. :D Én örülök neki. :C

Live-Die-Respawn

(#40500) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Agents of SHIELD 5x22
Kar hogy Thanos tette nem volt hatással senkire.
Coulson már megfáradt, ideje volt kiírni.
Fitz elsőre meglepett, de a végén amikor beszéltek róla hogy megkeresik az űrben, az kicsit katyvasznak tűnt.
Ott arra utaltak ahogy lehibernalta magát az évad elején?
Daisy eléggé tapos lett, elég könnyen leverte “Zodot”. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.