Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Legion 2x06

Hat szóval en nem tudtam eldonteni h ez miről szólt :D

Janaboy

(#40202) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#40201) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Wááá most fogom megnézni alig várom hogy így nézzek ki: :F

:))

Üdv. Johnny

(#40203) Laraxior


Laraxior
titán

Elkezdtem a Mr. Robot -ot. Nem is olyan rossz. Vannak benne unalmasabb részek, de azért nézhető.
Valaki nem tudja, hogy a csaj, a szőke csávó felesége milyen nyelven beszélnek? Valahogy nem sikerül rájönnöm. Valami keleti lehet talán. Vietnámi? Vagy az eredeti dán nyelv lenne? :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40204) drachoHUN válasza Laraxior (#40203) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Svédül és dánul.

Forza JUVE!!!

(#40205) Laraxior válasza drachoHUN (#40204) üzenetére


Laraxior
titán

:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40206) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#40201) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én azt hiszem értem.

Egyrészről szerintem bemutatták, hogyan létezik a több személyisége Davidnek, és ugye van az a rész, amikor magyarázza, hogy amint egy sorsdöntő ponthoz ér az egyik személyisége, egy új fejezet (személyiségdarab?) nyílik meg egy alternatív idősíkon. Ez arra mutat okot, hogy David képessége irtózatosan erős és komplex, hiszen újabb valóságsíkokat képes létrehozni. Emellett bemutattak néhány fix pontot az életében (a személyek akik ott vannak majdnem mindenhol). A testvére legtöbbször segíti, mint például az öreg-verzióban, a "fő" valóságban amiről tudunk jelenleg és a tejüzemes verzióban, viszont a gazdag David bemutatásánál más a helyzet Amyvel kapcsolatban. Ugye láttuk még Sydet a hajléktalan David szemszögéből amikor elhaladt a kocsival.
.
Teóriám, hogy David mindezt egyszerre látja, hallja, érzékeli na és akkor ott van még a Shadow King is, ki nem őrülne meg így :C
.
Szerintem a lényege a résznek az volt, hogy most egy fix pont megszűnt létezni az egyik valóságsíkon aztán ez bolygatja fel a dolgokat. Vagy csak egy filler flashback / magyarázós rész volt, kit tudja :DDD Már azt sem tudom mit beszélek :DD :C
.
Mindenesetre örülök hogy végre láthattunk egy párat a többi személyiségéből és kaptunk egy furcsa, majdhogynem érthetetlen magyarázatot arra, hogy ez miért van így. Most megyek és megnézem mégegyszer hátha valamit kisütök a részből :D

TLDR; nem értem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#40207) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#40206) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Legion S02E05-06 spoiler

Áh, nem megy, ennél többet nem tudok belegondolni: szerintem a lényeg az volt, hogy bemutassák Amy mindig is jelen volt az (összes) életében. Szerintem nagy fordulatot fog venni a sorozat ezentúl, most, hogy ez a fix dolog nincs. Tippre Davidből egy bosszúálló mániákus lesz ;] Ja még annyit az évad jövőképéhez: szerintem Farouk azzal a kis izével akarja majd uralni David testét. Ugye Farouk eredeti teste is mutáns volt, ami miatt volt olyan erős, mint ahogy azt néhány karakter régi meséléséből hallottuk, David viszont sokkal erősebb nála és az előző évadban is őt akarta megszerezni. Szerintem nem a saját testére utazik és ez az Amy - Lenny átalakulás is csak egy teszt volt.

Legion spoiler szerk, megvilágosodás :DDD :

Farouk mondja, hogy az a valóság, amit te választasz. Lehet, hogy David azt a változatot választotta ki magának, mint "igaz, fő valóság", amelyikben később Amy meghal és pont ezért extra szar a helyzete? Merthogy ismeri a többi valóság-vonalat is, mindegyikben ott van mellette valamilyen formában Amy, de amit ő választott, abban már nem? Vagy ezután lesz valami agycsavaró, "semmisemavalóság" -szerű hókuszpókusz amitől eldobjuk majd az agyunkat? - Istenem de imádom ezt a sorozatot :C :DD

Közben megnéztem Lucifer új részét is (S3E23):

Ez a rész egy szép nagy 10/10. Minden ami az eddigi évadból hiányzott, ebben a részben benne volt. Túlvilági dolgok végre picit komolyabban mint eddig (Charlotte - Amenadiel szál) , Chloenak szerelmet vallott Lucifer és VÉGRE NEM CSESZTE EL AZ EGÉSZET, Mazikeen végre újra a jó oldalon :R

Kíváncsi vagyok milyen lesz az évadzáró, tippre Charlotte meggyilkolása után fognak nyomozni, végkimenetel lehet, hogy Kaint megölik, vagy Lucyka elviszi magával a pokolba, vagy szimplán eltűnik Los Angelesből, új életet kezd máshol, mint eddig évezredek óta tette. Bár azért azt nem hiszem, hogy büntetlenül maradna az évad végére. Emellett viszont muszáj valami cliffhangert is beültetniük a végére, remélem valami izgalmasabb, fantasy sztorival állnak elő.

Közben megnéztem imdb-n a pontozást erre a részre: 9.6 :C

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#40208) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#40207) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hallod nem tudom mit szedsz, de gyere le róla :DDD

Amugy szerintem is ilyen mi lett volna ha igy vagy ugy alakulnak a dolgok, pl ha van Amy vagy nincs Amy.

Máshol idosikokat irtak, de en nem hiszem hogy ez arról szólt vagy de? :D

A válaszom továbbra is: :F

Janaboy

(#40209) Komplikato válasza Janaboy (#40208) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem semmi epizód volt, szerintem nem volt filler rész, hiszen elég sokat dolgozhattak rajta.
Az aluljárós jelenetnél a beállítás, fények gyanúsak voltak. És bár nincs jó memóriám, angolul meg pláne, de amikor elindult ott a felvezető monológ, akkor biztos voltam benne, de nem hittem el. De. Megcsinálták, az egész jelenetet egy az egyben a Clockwork Orange-ból! :Y
Az idővonalakra meg ... megmutatták nagyjából mindegyiket milyen döntéseken múlt, kivéve azt az egyet amiben boldog családos ember. A gazdag emberes résznél meg vagy nem volt öngyilok vagy nem segített Amy vagy mindkettő, de eléggé pszichopata lett David. Az epizódból az jött le, hogy látta egyszer vagy többször az összes lehetséges jövőt vagy jó részüket és ezért is lett öngyilkos még fiatal korában. Az öngyilkosság miatt gyógyszerezték szét, ezért gondolom, hogy a gazdag emberes résznél ez nem volt meg. Az utolsó képkockákon amúgy a kihallgató szoba ajtajánál van kikészülve és Lenny vigasztalja?
Csak beképzelem vagy a tolókocsis kimenetelnél tényleg hasonlított David "apura"??? :D

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40210) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

The expanse S03E05

Atyaég :Y :Y :Y :Y

Hát ez valami brutális volt. Nagyon beindultak az események, végig 200-as volt a pulzusom miközben néztem a részt :R Majd írok spoileresen ha hazaértem este, most meló van :(

A mostani sorozatfelhozatalnak eszméletlenül örülök. Agyam eldobom mindegyiktől :C

@Janaboy és Komplikato: arckifejezésem nekem is továbbra is: :F :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#40211) S e t h


S e t h
nagyúr

Évek óta egy sorozatot sem élveztem ennyire mint a Lost in space, már csak pár epizód van vissza, nálam közelebb van a 10 ponthoz mint a 9-hez, tökéletes sci-fi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40212) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Akkor tovább kérdeznék:

12 Majom?

Dar Matter?-> egy B. kategóriás "összezárva egy űrhajón" sci-fi közepes karakterekkel és a végtelenségig elnyújtva?

Revolution? Sc-Fi-nek komoly és látványilag erős?

Köszi!

(#40213) j0k3r! válasza Komplikato (#40209) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Legion s02 spoiler

Nem tudom, hogy elírás-e, de itt úgy tűnik, hogy a Chapter 15 (2x6) és Chapter 14 (2x7) meg van cserélve. Ebből a sorozatból simán kinézem, hogy direkt :DDD

Egyébként az én tippem is az egyelőre, hogy a jövőben levő Syd azért nem mondott nevet az évad elején, mert David az, akit majd meg kell állítani ("This thing kills everyone")

some men just wanna watch the world burn...

(#40214) mayday00


mayday00
őstag

Blindspot 4. évad berendelve.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40215) k-adi válasza mayday00 (#40214) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaj ne! :( :W

(#40216) mayday00 válasza k-adi (#40215) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem tetszik a 3.évad. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40217) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Rick & Morty 70 rész berendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40218) Ragnar95 válasza gyuromoj (#40217) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Remélhetőleg hozzá is látnak az elkészítésükhöz minél hamarabb és nem kell éveket várnunk megint a folytatásra :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40219) ígyvanferi válasza gyuromoj (#40217) üzenetére


ígyvanferi
addikt

70? Te jó ég! Az akkor még 7 évad.

(#40218) Ragnar95: én szívesen kivárom ezt a másfél évet két évad között, ha ennyi kell, hogy ilyen minőséget adjanak. Persze nem bánom, ha kicsit azért gyorsabban készül, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#40220) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#40219) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapvetően én is azt mondom, hogy ne siessék el a dolgot csak azért, hogy kapjunk új évadot, de azért a végtelenségig se húzhatják el az új évadokat, meg kell találni az ideális kompromisszumot. Sajna az előző évadnál szerintem ez nem jött össze, volt 3-4 tényleg erős rész, de összességében nem volt annyira erős az évad, voltak bőven átlagos részek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40221) Vladi


Vladi
nagyúr

the 100 de komoly már! :Y Azt vágjátok, hogy 1-2 évadonként totál átrendeznek komplett társadalmakat?
A hegyre emlékszünk még egyáltalán? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40222) Ventur@ válasza Vladi (#40221) üzenetére


Ventur@
senior tag

Hogyne emlékeznénk. Meg is halt ott mindenki, szerencsére. Jasper meg megkattant és meg is halt....szerencsére :DDD .

Jó eddig az évad, csak Murphy-t kicsit sajnálom, hogy Raven megsz*patta. Bár reménykedek benne, hogy valahogy mégis lejutnak a Földre és Murphy meggyalázz mindenkit a szarkasztikus humorával :D .

(#40212) SunMount3r: A 12 monkey alapkoncepciója ugyanaz, mint a filmnek, csak hosszabban és kicsit másfelől megközelítve. Nem annyira elborult, mint maga a film. Én szeretem a sorozatot :) .

Dark Matter a The Expanse mellett kispályás, de mégis jó kis sorozat volt. Kár, hogy kaszát kapott, mert simán elfért volna a The Expanse, Star Trek Discovery kettős mellett.

Revolution-t viszont nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#40223) k-adi válasza Ventur@ (#40222) üzenetére


k-adi
nagyúr

Murphy megérdemelte amit kapott :D egyértelmű volt, hogy nincs....
mindkettő már megfáradt karakter, pár epizódig pihentetni fogják őket szerintem!

(#40224) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Brooklyn 99, kasza.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40225) k-adi válasza gyuromoj (#40224) üzenetére


k-adi
nagyúr

:O

(#40226) mark!


mark!
őstag

a the expanse is kaszát kapott.

>

(#40227) oriic válasza mark! (#40226) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs igazsag. :(

Uj resz is siman mocsok jo volt.

Live-Die-Respawn

(#40228) Janaboy válasza mark! (#40226) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hogymi?????

Mond megegyszer ha mered :D

:O

Janaboy

(#40229) nyogo83 válasza mark! (#40226) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szinte 99%-ban biztos voltam benne, hogy kaszalni fogjak. Ha nem is ilyen hamar, de ahogy a sztori halad, tuti kasza lett volna a sorsa.
Akit erdekel, mindenkepp olvassa el a konyveket es megerti miert lett volna ez. Az utolso kotettel szinte mar kuzdottem, annyira erdektelenne valt, koze nem volt ahhoz a hangulathoz, tortenetvezeteshez mint amit az elejen megismertunk.

Korulbelul olyan erzesem volt a konyv olvasasa kozben, mintha lett volna egy hihetetlenul eros, jol kidolgozott koncepcio (elso, masodik evad/konyvben elso ket resz) es ennyit terveztek.
Aztan a hirtelen jott siker miatt valami tessek-lassek modon osszecsaptak meg par kotetet hozza, ha mar penzt hoz, hozzon sokat.

(#40230) GeneraL_XTX válasza mark! (#40226) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

:O :O :O :(

(#40231) Nordic


Nordic
Közösségépítő

A The Expanse Kasza margójára: majdnem 100%-ig biztos voltam benne, hogy a 3. lesz az utolsó évad. Annak idején a Defiance-t is a 3. után kaszálta a csatorna, pedig annak messze jobb nézettsége volt. Maradjunk annyiban, hogy a Sci-Fy maradt a régi esztelen csatorna.

(#40232) gyuromoj válasza k-adi (#40225) üzenetére


gyuromoj
veterán

Update:
Lehet hogy valaki átveszi, egyelőre a Hulut említették.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40233) S e t h válasza nyogo83 (#40229) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én ezt már többször leirtam itt, így nem is nagyon meglepő a kasza.
Ez fullra átmenne rövid időn belül űrszappanoperába, mert abszolút kihagyják belőle azt amiért konkrétan olyan sokan elkezdték nézni az elején.
A könyvek alapján ez a sorozat már most kifújt, felesleges tovább húzni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40234) Nordic válasza S e t h (#40233) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Persze a könyvek alapján, viszont ahogy tudom elég sokat változtattak már most a könyvhöz képest, és ez akár később jol is kijöhetett volna, egy jobb sztorival. De ezt már sosem tudjuk meg.

(#40235) jonnyjoker01 válasza mark! (#40226) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:( :O :O

Üdv. Johnny

(#40236) rétisün válasza gyuromoj (#40224) üzenetére


rétisün
veterán

kár érte :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40237) S e t h válasza Nordic (#40234) üzenetére


S e t h
nagyúr

A sztori alapját nem érintő módon változtattak. Nem lehetett volna sokáig sumákolni azzal, hogy totál leállnak a protovírus körüli sztorival és csak a naprendszeren beüli frakciók konfliktusát mutatják be.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40238) Ragnar95 válasza gyuromoj (#40224) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pedig az egyik legjobb vígjátéksorozat volt az utóbbi időben :O Remélhetőleg Hulu átveszi valóban...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40239) jonnyjoker01 válasza S e t h (#40237) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Legutolsó rész spoiler

Nem olvastam a könyveket, de az utolsó részben a protomolekula valami munkáról beszélt ami mindjárt be van fejezve. Nekem nagyon nem úgy tűnik hogy frakciók közötti balhé lesz itt.

Ja és amúgy nagyon durva volt az UN egymásra fordulása , szerintem nagyon jól oldották meg. Ebből még egy pár évadot el tudtam volna nézni :(

Tudtam hogy kaszát kap valamikor a sorozat mivel SyFy és a nézettség nem olyan fényes. :( De akkor is komolyan ha nem veszi át valamelyik streamer szolgáltató én több SyFy cuccba bele se kezdek. Remélem ezt az évadot már előre úgy csinálták meg hogy befejező lehet, ha úgy lesz vége, mint a Helix-nek, én azt hiszem felkötöm magam :)

Üdv. Johnny

(#40240) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. The Rain mennyire jó? Nézi valaki? Van olyan jó mint a Dark?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40241) jonnyjoker01 válasza mayday00 (#40240) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Már volt egy pár hsz róla és ahogy lejött nekem, nem érdemes nekikezdeni.

Üdv. Johnny

(#40242) Ragnar95 válasza mayday00 (#40240) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Keress rá a topikban, az itteni beszámolók alapján nem ajánlott darab.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40243) negyven2


negyven2
veterán

(#40244) mayday00


mayday00
őstag

The terror. Kérdés..Ólommérgezésben szenvednek a emberek...A konzerv doboza tartalmazott ólmot, vagy a edény amiből ették? Vagy a kajában volt ólom?:

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40245) Cheesus válasza mayday00 (#40244) üzenetére


Cheesus
senior tag

The Terror
Ha jól emlékszem akkor az ételbe volt a tartósítószer miatt. Talán volt is róla szó hogy azért kapták meg olyan olcsón, mert az eladó is tudhatta hogy nem minden 100%-os a konzervekkel.

https://www.twitch.tv/csehla

(#40246) Vladi válasza mayday00 (#40244) üzenetére


Vladi
nagyúr

the terror de komoly sorozat már. Jóféle klasszikus horror, az intelligens fajtából. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40247) mayday00 válasza Vladi (#40246) üzenetére


mayday00
őstag

Igen. :K Egész évadot egy csepp víz nélkül vették fel, stúdiókban :K Bár ebből semmit sem veszek észre :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40248) gyuromoj válasza mayday00 (#40244) üzenetére


gyuromoj
veterán

Dobozban, mert volt olyan snitt hogy kikopott egy söréthez hasonló cuccot az egyik magasabb rangú tag.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40249) vond válasza gyuromoj (#40248) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most állok neki a Terror nyolcadik részének. ;]
A hetediket nagyon durván hagyták abba. :Y

Nahhh, kellett megnéznem. :D Inkább vártam volna be az utolsó 3 részt. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#40250) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Srácok, a Gotham nézettségileg hogyan áll? Sajnálnám nagyon, ha nem kapna több évadot.

Forza JUVE!!!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.