Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Gampa


Gampa
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy kis problémám,a routerrel.Adott egy Asus rx3041 router,és 80/25-ös digi net.A net 2 felé van osztva.Ha közvetlenül a gépbe dugom a netet,akkor minden ok (torrent,le feltöltés jó),de ha a routeren keresztül akkor kb a negyede lesz a sebesség.Esetleg van valami beállitási lehetöség hogy legalább a fele,vagy mégtöbb legyen? Köszönöm.

(#4252) dr.bubo válasza Gampa (#4251) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ez a router már kevés a 80Mbit/s-s nethez.
A wan-lan áteresztöképessége nem birja már ezt a sebességet. :)
Esetleg fw-t frissitsed rajta.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4253) Gampa válasza dr.bubo (#4252) üzenetére


Gampa
aktív tag

Értem de akkor legalább a felének meg kéne lennie nem?

(#4254) dr.bubo válasza Gampa (#4253) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azért irtam az fw frissétést. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4255) Gampa válasza dr.bubo (#4254) üzenetére


Gampa
aktív tag

Megtörtént,de kb ugyan olyan.Esetleg valami beállitás nincs hogy az én gépemnek többet adjon?

(#4256) dr.bubo válasza Gampa (#4255) üzenetére


dr.bubo
őstag

Más gépek is voltak rácsatlakozva a routerre és ment rajtuk internet forgalom (pl.torrent), amikor a gépeden sebességet mértél? És a tegépeden sem ment mérés közben más. Mert, ha nem, akkor nincs nagyon megoldás, hogy neked nagyobb sebességed legyen.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4257) Gampa válasza dr.bubo (#4256) üzenetére


Gampa
aktív tag

Igen a ruteren keresztül mértem a sebességet,de lehet látni le fel töltésnél is hogy nem annyi.Semmi más nem ment.Esetleg egy másik ruterrel meglenne a rendes sebesség. :R :R :R

(#4258) dr.bubo válasza Gampa (#4257) üzenetére


dr.bubo
őstag

Persze. :) Itt olvasgassál, hogy milyen routert ajánlanak ilyen sebességhez: [link] De, hogy biztos vigye gigabites router kell a tp-link wr1043nd és a linksys wrt320n biztos viszi. :) Ezeknek a wan-lan áteresztő képessége már birja a 100Mbit feletti sebességet is.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4259) Gampa válasza dr.bubo (#4258) üzenetére


Gampa
aktív tag

Köszi a segitséget. :R :R :R .Vezetékes ruter kéne,a mostani is az.

[ Szerkesztve ]

(#4260) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy router,és egy tl-wn321g usb-s vevő.Win 7 alatt sehogyan sem tudom működésre bírni a vevőt,pedig a tp-link honlapjáról letöltöttem hozzá a win 7-es drivert.Pedig fennt van az eszközkezelőben,és engedélyezve is van.Xp alatt tökéletesen működik egyébként.
Jó volna,ha tudnátok tanácsot adni!

(#4261) Gampa válasza dr.bubo (#4258) üzenetére


Gampa
aktív tag

Ez jó lenne szerinted? [link]

(#4262) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Üdv mindenkinek!

Nekem 2 dologban kellene a segítség:
- az első, hogy az irodai TP-Link TL-WR642G router jelét akarom megerősíteni egy Edimax EW-7209APg access point-tel (szürke-fekete kivitel), hogy a raktári számlázógépen a netjel ne legyen nagyon gyenge. Már nagyon sokszor meg is szakadt a jel és a főnökömnek nagyon kéne oda a megbízható net, a program miatt...
Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, de találtam egy linket [link] ahol ezzel foglalkoznak, nekem kifejezetten a Repeater (jelismétlő) 2009. szeptember 15. 17:18 kor írt hozzászólás kellene szerintem, de sehogy sem sikerül a beállítás...
Mindent összekötöttem utp kábellel a beállítások idejére, ebben a sorrendben net->modem->router wan portjára->pc a router lan 1 portra->edimax router lan 2-es port.
Tudtam weben konfigurálni őket a routert dinamikus ip-vel az access pointot csak statikussal.
Az egyik probléma, hogy nem tudom a router ip címét megadni gatewaynek az ap-ben. Invalid gateway azt írja, meg talán hogy 1 subneten csak egy ilyen ip lehet és ütközés van, de az a fura, mert minden ip címre ezt írja amivel random próbálkoztam...
Tehát tovább léptem router wireless on, bridge módba raktam, ap mac address-ét megadtam. Az ap-ben universal repeater módba raktam, mert sima repeater nem volt (bár lehet, hogy bridge+WDS mód kell akkor?). Megadtam a router mac addressét. A DHCP csak a routerben van bekapcsolva az AP ben disable. Minden eszköz zsír új amúgy.
Az SSid-nek 2 különbözöt adtam meg, de próbáltam ugyan arra állítani is, titkosítás egyenlőre nem volt egyikben sem.
Az eredmény kábelekkel dinamikus ip-vel tudtam csatlakozni mind a 2 ssid jelhez és netem is volt, de ha széthúztam csak a router jelén tudtam rendesen netezni, az AP jelét erősnek látta, csatlakozni is tudtam, de az oldalak nem jöttek szóval csak valami korlátozott kapcsolat volt.
Az internet a munkahelyemen nem tudom pontosan milyen de utp kábelen jön szóval valami telefonos ADSL szerintem és kb 20 mb a letöltési sebessége...

Segítsetek plz, mert nagyon fontos lenne a dolog a munkahelyem számára és tőlem várja mindenki a megoldást...

-másik dolog: Meghalt a routerem idehaza. Olyan kellene ami nagyon stabil, leginkább online játékokhoz wow meg cs és még torrent megy nagyon, szóval ha szakad ölni tudnék.. :( . 2-3 pc kapcsolódik rá általában kábelen. Most egy 18mb-os kábelnetem van. 10E körül szánnék rá, azért wifit tudjon ha jön egy laptop. A mostani routerem egy SMCWBR14T-G volt, de már amúgy is dobta a netet a torrent után mindig, de akkor az újraindítás segített, de most már nincs net sehol és se az újraindítás se a resi nem segít...
Mit javasoltok itthonra nekem?

Bocs a litániáért, de ez a beállítás dolog nagyon nem megy ezért részleteztem, ha válaszoltok plz úgy tegyétek, hogy egy amatőr is megértse, köszi!

(#4263) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Pár hónap elteltével ismét meggyűlt a bajom a WRT54GL routeremmel. Amennyiben a kábelmodemhez csatlakoztatom bármely gépet, zökkenőmentesen működik a szolgáltatómtól kapott e-mail szolgáltatás. Mikor azonban beteszem a routert, sem fogadni, sem küldeni nem tudom a leveleket. 0x800ccc0e hibaüzenettel sikertelen a kommunikáció a levelező szerverrel. Szinte mindent kipróbáltam már. Tűzfalat, vírusírtót kikapcsoltam. A router hardveres tűzfalát kiiktattam, port forwardinggal szabaddá tettem a 25-ös és a 110-es portokat. Próbáltam alternatív portokat beállítani a levelező szoftverekben, az sem segített. Kérlek Bennetek, adjatok valami beállítási tanácsot, mert csak a munkahelyemen tudok a leveleimhez hozzáférni. :O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#4264) Bulitt


Bulitt
őstag

Hello all

Olyan gondom van, hogy van egy TP 340GD routerem. Eddig a két gép közt kábellel osztottam meg a nettet, de kaptam egy wi-fi-s telefont egy HTC személyében. A gond az, hogy be van állítva a router vezeték nélküli része, a telefon meg is találja csatlakozik, de mikor nézem telefonban wlan kapcsolat adatait, se átjáró, se ip-címet nem jelez ki :F Ha valami ingyen hálózatra lépek fel, ott ez mind ki van írva, az otthonin nincs. Erre tud valaki valami megoldást?

(#4265) Pulsar válasza Bulitt (#4264) üzenetére


Pulsar
veterán

be kell kapcsolni a routeren a DHCP-t.

(#4266) kali válasza Gampa (#4261) üzenetére


kali
legenda

80/25 pppoe kapcsolat teljes kihajtásához kevés!

(#4267) Bulitt válasza Pulsar (#4265) üzenetére


Bulitt
őstag

bekapcsoltam de a helyzet nem változót :F

(#4268) Bulitt válasza Bulitt (#4267) üzenetére


Bulitt
őstag

mégis csak sikerült, csak idő kellet neki. Thx :R

(#4269) Bulitt válasza Bulitt (#4268) üzenetére


Bulitt
őstag

sorry

de megint nem tudtam szerkeszteni. :(

A gond most az, hogy látja az adatokat de az opera mini azt közli hogy nincs kapcsolat :F :W

(#4270) Pulsar válasza Bulitt (#4269) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az már nem tudom.. szerintem azt próbáld itt

(#4271) Bulitt válasza Pulsar (#4270) üzenetére


Bulitt
őstag

oké, körbe nézek

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#4272) Gampa válasza kali (#4266) üzenetére


Gampa
aktív tag

De elvileg 300 mbps-os.

(#4273) kali válasza Gampa (#4272) üzenetére


kali
legenda

de a wan port nem gigabit képes rajta - sőt a lan portjai sem -, tehát már eleve nem birkózik meg pppoe kapcsolaton a 80/25 net teljes átvitelével!
amúgy wifi szempontjából a 300 megabit/sec elméleti sebesség a gyakorlatban hozzávetőlegesen a negyedét jelenti, nagyon ideális esetben valamivel többet! mondjuk a nem gigabit képes routerek esetében a 80/25 pppoe net maximális átvitele már a vezetékes részen - mondhatni már a wan porton + a hardveres átviteli képességen - elvérzett, tehát wifi kapcsolaton sem szabad elvárni!

[ Szerkesztve ]

(#4274) Gampa válasza kali (#4273) üzenetére


Gampa
aktív tag

Tehát se wifin,se kábelen nem jönne át?

(#4275) kali válasza Gampa (#4274) üzenetére


kali
legenda

az általad linkelt router esetében nem!
gigabit képes router esetében vezetéken okés a 80/25 teljes átvitele, de wifi hálózaton még akkor sem minden router - vagy router és ellenoldal párosítás - esetében garantált a maximális sebesség átvitele!

(#4276) Gampa válasza kali (#4275) üzenetére


Gampa
aktív tag

Nekem tökéletes lenne vezetéken az átvitel,de ha nem tudja ez a cucc azt a sebességet akkor felejtös.Köszi az infót. :R :R :R

(#4277) goreckij válasza sipi83 (#4208) üzenetére


goreckij
csendes tag

Hello,

ugyanilyen routerem van, nekem olyan problémám van vele, hogy max 20MB-tel tudok tölteni, ha közvetlenül modemről megy akkor minden ok, megy 40MB-tel.
Találtál már megoldást erre?

(#4278) Gampa válasza kali (#4275) üzenetére


Gampa
aktív tag

És ez tudná azt a sebességet? DGL-4100 vezetekes :R

(#4279) sipi83 válasza goreckij (#4277) üzenetére


sipi83
aktív tag

Hali!
Röviden a modem volt a gyenge láncszem. Most már minden OK!
Amúgy ment P.Ü. is!!!

[ Szerkesztve ]

(#4280) goreckij


goreckij
csendes tag

Sziasztok,

rendkívül idegesítő a probléma ami fennáll, kérlek segítetek.
Adott: 30Mbit-es UPC kábelnet + TP-Link TL-WR941ND wifi router.
Hiba: direktre kötve a letöltés 29-32Mbit, néha 36Mbit, wifin a max. sebesség 21-22Mbit.

Ez mitől van, mit javasoltok?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#4281) forrest85 válasza goreckij (#4280) üzenetére


forrest85
senior tag

Valószínű, hogy ez ennyit bír. Vagy a tűzfal megfogja.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4282) goreckij válasza forrest85 (#4281) üzenetére


goreckij
csendes tag

Egy ismerősnek is ugyanilyen wifije van és vígan megy 40Mbittel...

(#4283) forrest85 válasza goreckij (#4282) üzenetére


forrest85
senior tag

Akkor nemtom.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4284) degu válasza KicsiUbul (#4231) üzenetére


degu
senior tag

KicsiUbul!
Irtam 2 privit! :K
Nezd meg l.sz.!

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4285) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Kellenne egy kis segítség.

Van egy linksys wrt320N routerem, egy ideig minden ok, de 1-2 nap elteltével a wi-fi-s eszközök elveszítik a hálózatot és hiába frissítem az elérhető hálózatokat, nem találják a routert. Ha a routeren kikapcsolom a wi-fi-t és vissza, akkor minden megjavul, de pár nap múlva kezdődik előrő minden. Mi lehet a gond?

(#4286) Pulsar válasza Pharaoh (#4285) üzenetére


Pulsar
veterán

firmware frissítést javasolnék első körben. Esetleg egy chanel ID cserét!

[ Szerkesztve ]

(#4287) akos_1984


akos_1984
tag

Linksys WRT320n routernel a QoS beallitaso alatt pontosan mit allit a "No Acknowledgement" opcio?

(#4288) kali válasza goreckij (#4280) üzenetére


kali
legenda

talán csak g szabványos az ellenoldal, és a router hiába képes jóval nagyobb sebességet is átvinni n szabványos - mixed - wifi kapcsolattal, az ellenoldali g szabványos wifi modul, csak a g szabvány adta gyakorlati ~ 20 - 22 megabit/sec sebességet tudja...
azt valóban tanúsíthatom, hogy magának a routernek meg sem kottyan n szabványos wifi kapcsolaton a 30 megabit/sec sebesség átvitele, jóval többet is tud - de megfelelő - n szabványos - ellenoldal kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#4289) Orpehn


Orpehn
csendes tag

Hellósztok.
Olyan problémám lenne, hogy nemrég vettem egy EDIMAX BR-6204WLg Wireless IEEE802.11 b/g Broadband Router-t és 60/6 megás netemet lekorlátozza 12/3 megásra...
2 gépre van osztva a net UTP-n keresztül...

Telepítettem fel új frimware-t rá és ugyan ez a gond...

Ha valaki tudna segiteni léci irjon. Köszi.

(#4290) Pulsar válasza Orpehn (#4289) üzenetére


Pulsar
veterán

wifin és kábelen is?

(#4291) Orpehn válasza Pulsar (#4290) üzenetére


Orpehn
csendes tag

csak kábel

(#4292) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

ÜDv!

olyan problémám lenne, hogy mióta routert használok (TP-LINK TL-R402M) azóta az én gépemen nem jön be egyből az internet ha Xp van a gépen akkor pár jobbklikk a hálózatra és javitás utána egyszer csak jó lesz. most felraktam a Win7et itt ugy jó a net ha kihúzom a kábelt egy kis időre és visszadugom bár ma már ez se jött be csak újra inditás után lett netem sőt néha csak akkor ha letiltom a hálózatot és utána engedélyezem! Viszont a másikgép ami ugyan erre a routere van kötve és xp van rajtaegyből van net semi gond vele.. töröltem az illesztőprogramot és újat is raktam fel háló kártyának de hiába..routert dinamikus Ip vel használom ja és Fibernetes Internetem van..

előre is köszönöm! fontos lenne mert megőrjít!

(#4293) dr.bubo válasza HodyDEATH (#4292) üzenetére


dr.bubo
őstag

Állitsál be fix ip-t a gépeden, ha már ugyis kábelen használod. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4294) HodyDEATH válasza dr.bubo (#4293) üzenetére


HodyDEATH
tag

Ugyan azt csinálja fix ipvel is :S most próbáltam ki :O

(#4295) dr.bubo válasza HodyDEATH (#4294) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mi van akkor, ha gépedet a router másik lan portjába kötöd?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4296) Bulitt


Bulitt
őstag

Hy all

Kéne megint egy kis help, mert itt vagyok haveroméknál és Inviteles szolgáltató és hozzá egy Tilgin wi-fi-s router. De sehogy nem jövünk rá, hogy tudnánk engedélyezni a wi-fi-t a telefonnak. :F

Help

(#4297) FireBuddha válasza akos_1984 (#4287) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

azt jelenti, hogy a hibás csomagokat nem küldi újra...

FireBuddha

(#4298) TREND2.1


TREND2.1
csendes tag

Sziaszok
lenne 1 NAGY gondom
upc netem van 12mb/s es 2 mb/s os sebessegű, na az okés, modemmel nagyon jó nincs panasz, de mióta a tesómnak is net kellett hat vettünk 1 routert már jórég, csak az oldalra most kaptam ra....
na szóval a routerrel a netem száll-el-- 5-10mpre vagy kevesebbre--- és jön vissza, szaggat állandóan, net van de szaggat, sok dolgot nem tudok ezért csinbalni.
a routerem adatai:

TRENDNET TEW-432BRP(B)(/B)

(#4299) Pulsar válasza TREND2.1 (#4298) üzenetére


Pulsar
veterán

firmware frissítés?!

(#4300) HodyDEATH válasza dr.bubo (#4295) üzenetére


HodyDEATH
tag

Ugy tünt, hogy jó lesz.. mert 2 szer ki be kapcsoltama gépet és működött de most megint ugyan azt csinálj.. nem értem.. még valami tipp?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.