Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) KicsiUbul válasza madmike (#4050) üzenetére


KicsiUbul
őstag

ok

Értem én...

(#4052) madmike válasza KicsiUbul (#4051) üzenetére


madmike
őstag

szoval:
dns1: 62.77.203.11
dns2: 213.163.34.67
dns3: 0.0.0.0
WINS: 0.0.0.0

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4053) Pulsar válasza madmike (#4052) üzenetére


Pulsar
veterán

itt pedig a telóval lesz valami.. nincs valami szoftwer frissítés?

(#4054) KicsiUbul válasza madmike (#4052) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Még annyit próbálj ki, hogy kiszeded a DNSeket, hátha... Vagy DNS1 hez a router IP címét beteszed. Ha ez sem, akkor magam részéről sajna nincs más ötletem :((

Értem én...

(#4055) madmike válasza Pulsar (#4053) üzenetére


madmike
őstag

de van szoftver frissités. már 3 különbözöt kiprobáltam.
lehet hogy a teló a ludas,de akkor miért van az hogy mindenhol máshol megy?

KicsiUbul mindjárt kiprobálom

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4056) madmike


madmike
őstag

Sikerult :) Kitöröltem a dns cimeket a routerböl és igy megy. Az az érdekes hogy anno amikor beállitottam a routert akkor dns-ek nélkul nem mukodott. Köszönöm mindenkinek q segitségét!

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4057) KicsiUbul válasza madmike (#4056) üzenetére


KicsiUbul
őstag

nincs mit :))

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#4058) tisn


tisn
addikt

Sziasztok!

Zyxel P334-WT EE routerem van, eddig jól működött, de most lassan villog a power led, és nem lehet hozzá csatlakozni se wifin, se kábelen, így a webes admin részt sem tudom megnézni. Reset/áramtalanítás nem segít. Neten sem találtam hibaleírást...

Köszi

(#4059) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! Ma vettem egy új TP-LINK TL-WR941ND routert, eddig nem volt routerem és ki akartam próbálni a telepítést és a beállítást, bekötöttem őket (a dobozban volt egy UTP sima kábel, a szgép/router csatlakozásához) a leírás szerint és elindítottam a telepítő programot (persze a tűzfalakat előtte kikapcsoltam), és a routeren lévő ledek égtek/villogtak (a leírás szerint kell, hogy legyen) és utána nem ment tovább a program (csak pár lépést mentem vele, amikor megkérdezte a telepítő, hogy a ledek égnek, akkor mehet tovább) és ezeket kaptam hibaüzenetként (The network cable unplugged, 1. Please check network connectivity, 2. Please check the model of your router). Mi lehet ennek a problémája?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4060) Pulsar válasza tisn (#4058) üzenetére


Pulsar
veterán

Kicsit kutakodtam, és azt találtam, hogy ilyenkor a 192.168.1.1 -en a WAN(!!!) porton keresztül elérhető a router menüje, rá kell tölteni egy másik firmware-t, és akkor jó lesz. Ha nem akkor kuka.

Ezt a hibát a leírások szerinte akkor szokta csinálni, ha rossz software kerül rá...

[ Szerkesztve ]

(#4061) Pulsar válasza Viperator (#4059) üzenetére


Pulsar
veterán

hát azt mondja az a baja, hogy nem találja a routert. a kérdés miért... próbáltad már kihózni a tápból, és újból megpróbálni? A kábel amit adtak hozzá jó? világít a számítógépen a gépben a csatlakozó narancssárgán? a routeren elöl van négy led, 1, 2, 3 és 4 feliratnál. ott világít az amelyikbe bedugtad a gépet?

(#4062) Tubi2


Tubi2
senior tag

Megvettem a 941ND-t. Nem tudok seedelni. Mit tegyek? Amúgy jó kis ruoter tényleg. :))

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4063) KicsiUbul válasza Tubi2 (#4062) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Port átirányítást csináltál?

Értem én...

(#4064) Tubi2 válasza KicsiUbul (#4063) üzenetére


Tubi2
senior tag

Az miről miről szól, mit kell tennem?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4065) dr.bubo válasza Tubi2 (#4064) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

B.U.É.K.! :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4066) Tubi2 válasza dr.bubo (#4065) üzenetére


Tubi2
senior tag

Kószi, jó kis leírás. BÚÉK.
De egyszerűen nem tudom megcsinálni. A ruoterben a virtual server létrehozásánál midig hibaüzit kapok.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4067) Tubi2 válasza Tubi2 (#4066) üzenetére


Tubi2
senior tag

Sikerült, mégegyszer köszönöm!

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4068) tisn válasza Pulsar (#4060) üzenetére


tisn
addikt

Köszi a tippet, kipróbálom. Nem csináltam szoftver frissítést rajta kb. 5 hónapja... (Akkor raktam fel a legfrissebbet.)

(#4069) Kismonos


Kismonos
csendes tag

Sziasztok! Elkélne egy kis segítség!
Babrálgattam a modeme, hogy majd ÉN port forwardolok, statikus ipt csinálok, statikus iptől elment a net, visszaraktam automatára, nem volt jó, majd router reset, gyári beállítások stb, minden, sikerült megcisnálni a netet. Mostmár tudunk 2 géppel netezni, csak van egy probléma. 1. A routerembe(Edimax 6104k) csak pppoe beálítással jó a net, igaz, hálózat, de jó, szerintem a dinamikus ipn kéne, hogy legyen. Szóval: A net egyfolytába megszakad 10-30 másodpercre, és a küldött-fogadott bájtok az internetforgalomnál az most úgy néz ki, hogy 1 millió küldött és 4 millió fogadott, és megy 22 perce. Ennyinek kb 10 másodperc alatt kéne jönni-menni, nem? És arányosabban. Kérlek segítseetek! Kicsit értetetlen volt, de majd kérdezzétek ha nem értitek köszi!
UI: ezt eg másik fórumba írtam, onnan másoltam.Azóta az a helyzet, hogy hosszab időkre szakad a net, órákra, majd amikor visszajön ismét megszakad... Lehet, hogy a inwdowsba van valami... Meg az, hogy a háózatnál, egyszer van amikor csak a küldött, van amikor csak a fogadott "monitor"villog.
Várom a segítségeiteket!

(#4070) zsola71


zsola71
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy van 2 gépünk meg egy laptop,az első gépen van a d-link di-524 router,a második géphez van az usb DWL-G122 a laptop meg vezetéknélkül működik.Na már most ha mind a három gép megy akkor egy idő után az usb-en elmegy a net és nem is jön vissza addig amíg a laptopot ki nem kapcsoljuk.Mi lehet ennek az oka?Légyszi segítsetek.Köszönöm!

(#4071) KicsiUbul válasza Kismonos (#4069) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Milyen netkapcsolatod van? Milyen modem?

Értem én...

(#4072) Kismonos válasza KicsiUbul (#4071) üzenetére


Kismonos
csendes tag

Invitel, és ugy van, h a modembe megy a "telefon"(internet), és onnan egy kábel a routerbe, onnan egy az egyik-másik a másik gépbe. a Modemból jövő kábel a WANba megy.
Invitel, 4Mbit

(#4073) KicsiUbul válasza Kismonos (#4072) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szal PPPoE az teljesen jó, az ADSL jellemzően ezen a protokollon megy. Mikor megszakad a modemen valami változik? PL DSL led kialszik, lassan villog, ethernet led kialszik? A router státuszában mit látsz ilyenkor?

Értem én...

(#4074) Kismonos válasza KicsiUbul (#4073) üzenetére


Kismonos
csendes tag

Őő, villog az ETH alatti 100 m, ami szimplán égni szokott, dsl led am sem világít, de emléxem, amig nem volt routerünk, vagy kicsit utána, még világított. őő, router menüjében azt írja h ppoe disconnected és hináyzik pár adat. De majd tudok másolni security vagy system logot.

(#4075) KicsiUbul válasza Kismonos (#4074) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Próbáld ki egy géppel pár órára, hogy szakad-e. Ha igen, akkor szolgáltatónak add le hibára.

Értem én...

(#4076) crashbandi


crashbandi
csendes tag

Sziasztok!

Lenne 1 érdekes problémám,volna nekem 1 éves TL-WR841ND (TP-LINK) routerem, és persze rádugva 2 gép utp-n + 1 másik router UTP-n mint acces point.

Probléma a következő: Wifi részén notebookom kinlódik vele,vettem bele 1 tp-link TL-WN721N típusu wifi usb kulcsot,és hol müködik ...hol nem. Driverét feltettem,először müködött,restart..és nem müxik. A notebook mindenáron a "sajátmaga által meghatározott" ip-t lökte be a routernek,ami be is engedte ilyen ipkkel: 169.138...stb. de ettől persze net nem volt. DHCP természetesen be van kapcsolva a routerbe, elvileg leis kéne osztania a notebooknak 1 ip-t,de valahogy nem akarja.

Gondoltam arra,hogy régi a driver,tp-link oldaláról frissítettem 1-et..feltettem,müxött,restart és nem müxött..majd letiltottam a wifi-t..újraengedélyezés,és müködik. Majd tesztelgetvén ezeket a próbálkozásokat, idő után már csak 3-4 tiltás/engedélyezés után osztott ki a router a notebooknak rendes ipt. (amivel persze ment a net,stb)

Kérdés a következő: Milyen beállítást kellene csinálnom a notebookon (vagy routeren) ,hogy pöccre menjen?

(#4077) Kismonos válasza KicsiUbul (#4075) üzenetére


Kismonos
csendes tag

Úgyis volt, és szakadt, de előtte nem, szal én állítottam valamit, vagy amit állítottam az zállított át valamit. Pedig csak statikus ip infokat beírtam, aztán vissza automata. Akkor állítódhatott át a routerben vmit vagy a windowsba,

(#4078) KicsiUbul válasza Kismonos (#4077) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha router nélkül mind2 géppel szakad, akkor azt mondom tuti szolgáltató hiba. A modem kapott hard resetet?

Értem én...

(#4079) Kismonos válasza KicsiUbul (#4078) üzenetére


Kismonos
csendes tag

Biztos nem szolg. hiba. Régebben is volt statikusipután ez a szakadás, de csak utána. Mindenhogy, reset belülről, kivülről, kihúztam, áramtalanítás,minden.

(#4080) KicsiUbul válasza Kismonos (#4079) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor viszont én feladom, nincs egyéb ötletem :(

Értem én...

(#4081) tv123


tv123
csendes tag

Sziasztok! A múlt héten vettünk egy routert ami egy asztali gépet és egy notebookot szolgál ki. Minden működik csak amikor játszanék egy online fps-t az asztali gépen akkor játék közben kb 40 másodpercenként 1pillanatra megugrik a ping, adatvesztés következik be. Ez teljesen független attól hogy a notin éppen neteznek vagy csak be van kapcsolva. Ha a noti ki van kapcsolva akkor nem áll fent ez a probléma. A kérdés hogy mit kellene beállítanom, hogy ez megszűnjön? TL-WR741N router

(#4082) betyár63


betyár63
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám a routerrel (D-link DI-604)!
Tulajdonképpen minden rendesen működik, csak a windows update nem megy.
Nem tudtam mi lehet a baj, már a wint is újraraktam,de semmi sem változott.
Egy ismerősöm mondta,hogy próbáljam meg router nélkül a frissítést, és direktbe kötve a kábelmodemet, simán sikerült.Azt hiszem, talán mióta el lett osztva a net, azóta nem is frissített a win.
Mi lehet ennek az oka? Talán valamilyen beállítási probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!
Nem nagyon értek a dologhoz, úgyhogy ha láma a kérdés nézzétek el nekem!

[ Szerkesztve ]

" Let there be ROCK "

(#4083) crashbandi válasza betyár63 (#4082) üzenetére


crashbandi
csendes tag

valószínűleg portot kellessz nyitni a winupdate résznek,de hogy melyiket,ezt passzolom! :( Talán valaki más okosabb lessz..

(#4084) Kismonos válasza KicsiUbul (#4080) üzenetére


Kismonos
csendes tag

Ezért írtam alapból saját topicba, mert itt mindig vannak újabb kérdések, és nem fogják elolvasni a régieket.

(#4085) KicsiUbul válasza crashbandi (#4083) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Elvileg nem kellene, neki portot nyitni 443 ason megy ki, bejövő portot nem igényel. Ki kellene azért próbálni a router tűzfal kikapcsolásával.

Értem én...

(#4086) betyár63


betyár63
csendes tag

Nekem úgy tűnik mintha a router tűzfala nem is lenne bekapcsolva.
Legalábbis a beállítási oldalán semmi sincs bejelölve.
Angol tudás meg nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

" Let there be ROCK "

(#4087) tisn válasza Pulsar (#4060) üzenetére


tisn
addikt

"Kicsit kutakodtam, és azt találtam, hogy ilyenkor a 192.168.1.1 -en a WAN(!!!) porton keresztül elérhető a router menüje, rá kell tölteni egy másik firmware-t, és akkor jó lesz. Ha nem akkor kuka.
Ezt a hibát a leírások szerinte akkor szokta csinálni, ha rossz software kerül rá..."

Sajnos nem értem el így sem az admin felületet, akkor kuka lesz. :(

(#4088) FixY67 válasza tisn (#4087) üzenetére


FixY67
senior tag

Mielőtt kukáznád, kérdezz rá a Zyxel-nél! Van itthoni supportjuk is. (www.zyxel.hu oldalon megvan a mail címük).
Persze az is igaz, hogy ebből a dobozból max. 3.6Mbps sebességet lehet kicsikarni a legfrissebb firmware-rel - ha anyagilag megengedheted, akkor talán érdemes másikat venni.

...

(#4089) tisn válasza FixY67 (#4088) üzenetére


tisn
addikt

Köszi a tippet, ha működésre lehetne bírni, akkor meghagynám. A sebessége az tényleg kevés, meg a torrent teljesen leterheli a cpu-ját, de most nem nagyon költenék felesleges dolgokra...

(#4090) zsola71


zsola71
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy van 2 gépünk meg egy laptop,az első gépen van a d-link di-524 router,a második géphez van az usb DWL-G122 a laptop meg vezetéknélkül működik.Na már most ha mind a három gép megy akkor egy idő után az usb-en elmegy a net és nem is jön vissza addig amíg a laptopot ki nem kapcsoljuk.Mi lehet ennek az oka?Légyszi segítsetek.Köszönöm!

(#4091) tisn válasza FixY67 (#4088) üzenetére


tisn
addikt

8Mbit körül tudott letölteni, kár, hogy 16Mbit-es netem van...

(#4092) FixY67 válasza tisn (#4091) üzenetére


FixY67
senior tag

Gondolom, neked még nem a JN10-es firmware volt rajta...:)

...

(#4093) vlacika válasza kallok (#3880) üzenetére


vlacika
csendes tag

Én is ide jutottam :-(

Vettem egy SMCWBR14-3GN routert és telepíteni akartam a pannon 3g-vel
A Pannon szerint üresnek kell lennie a 3guser mezőnek. A router szerint meg kéne adjam. Fake userekkel nem sikerült....

Van Valaki aki tudja a megoldást?

(#4094) tisn válasza FixY67 (#4092) üzenetére


tisn
addikt

igen, jn9.c0 volt rajta

(#4095) zsola71


zsola71
csendes tag

Valaki nem tudna nekem válaszolni?

(#4096) crashbandi válasza zsola71 (#4090) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Szia!

Nézd,előkörben az usb-s wifidhez letölteném a frissebb drivert innen: [link]

Második körben,ha ez nem segített,akkor a routerhez a legfrissebb firmware-t is letölteném innen: [link]

(#4097) crashbandi válasza betyár63 (#4082) üzenetére


crashbandi
csendes tag

"Tulajdonképpen minden rendesen működik, csak a windows update nem megy."

Szerintem Firmware frissítés lehet megoldaná a problémád...itt megtalálod: [link]

(#4098) crashbandi válasza tv123 (#4081) üzenetére


crashbandi
csendes tag

"amikor játszanék egy online fps-t az asztali gépen akkor játék közben kb 40 másodpercenként 1pillanatra megugrik a ping, adatvesztés következik be."

Milyen oprendszer van az asztalin,és a notebookon?

A noti és az asztali milyen periférián csatlakozik a routerhez? (utp,wifi)

Általába TP-LINK-re jellemző,hogy nem mindig úgy müködik ahogy kéne. Nekem is van 1 TP-LINK routerem (TL-WR841ND),és speciel a notebookot 10 próbálkozás után engedte fel a hálózatra...és végén kiderült,hogy a jelszó titkosításnál a WPA/PSK2-nél a PSK nem teccett neki,átkellett tegyem AES-re,és rögtön beengedte a routert. (Hozzáteszem tp-link wifi kulcsom van a notebookhoz,friss driverrel!)

Szal neked is azt mondom,ha rövidtávon nem javul a dolog, firmware frissítést neked is javaslok innen: [link]

(#4099) kali válasza crashbandi (#4098) üzenetére


kali
legenda

általában a tp-link termékekre az a jellemző, hogy megfelelő környezetben úgy működnek, ahogyan kell! esetedben inkáb szoftveres probléma lehetett - mondjuk oprendszer szinten.
mellesleg wpa-psk/wpa2-psk funkciók adottak, és mind a kettőn belül választható tkip és aes titkosítás!

[ Szerkesztve ]

(#4100) FixY67 válasza crashbandi (#4098) üzenetére


FixY67
senior tag

Khm... A PSK az a PreShared Key rövidítése, kevés köze van az általad említett AES-hez!
Amire gondolhattál, az a TKIP lehet.

szerk: megjegyzem, én épp az ellenkezőjét tapasztalom. Régebbi eszközök vagy egyáltalán nem boldogulnak a WPA2-vel vagy csak WPA2/TKIP párosítással.

[ Szerkesztve ]

...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.