Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) kali válasza grabber (#3800) üzenetére


kali
legenda

wpa2-psk/aes a legjobb, megfelelően hosszú jelszóval, ami nagy- és kisbetűk, valamint számok kombinációjából áll! a tűzfalát kapcsold be! ha g és n eszköz is csatlakozik hozzá, akkor jó a bgn mixed mód, ha csak g vagy csak n, akkor jobb a g only vagy az n only!

[ Szerkesztve ]

(#3802) grabber válasza kali (#3801) üzenetére


grabber
addikt

1 megás nethez csak mindegy hogy BGN vagy only G?Most only G-re állítottam,mert az ö összes eszköz tudja ezt és n-es még nincs.

Viszont akad egy kérdésem.Kábelnetem van és látom más utcabeliek gépé,igaz minde levan védve jelszóval.
Ha én megosztom router mögött a gépemet,akkor ők látni fogják az én gépemet vagy a router eltakarja előlük?
Több gépem itthon és meghajtóakt muszáj megosztanom.

[ Szerkesztve ]

(#3803) kali válasza grabber (#3802) üzenetére


kali
legenda

ja, 1 mbit/s sebességű netnél mindegy, hogy g vagy n módra állítod.
a router tűzfalát bekapcsolva, kintről nem lesz látható, ami a router mögött van!

(#3804) grabber válasza kali (#3803) üzenetére


grabber
addikt

Arra van tipped,hogy a 3 antennát hogy érdemes állítani?
A két szélső 45° vagy legyen vízszintig eldöntve?

(#3805) kali válasza grabber (#3804) üzenetére


kali
legenda

a középsőt függőleges állásban, a másik két antennának a csúcsa pedig ~ 12 cm távolságra legyen mind a két oldalon a középső antenna csúcsától.

(#3806) MecHa


MecHa
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: a routerem bizonyos terhelés mellet néhány percenként bemondja az unalmast.. nem tudom pontosan leírni mert én sem értem mi lehet a gondja. lényegében amikor torrentezek akár lekorlátozom 100K ra akár teljes sávszélességgel töltök néhány pillanatra megszakad a net... ez önmagában a torrentezésre nemsok kihatással van mert a következő pillanatban már újra tökéletesen működik de ha mellette csinálok valami egyebet pl html vagy ftp ről töltök ugye az is megszakad... tudom erre én is megtaláltam a megoldást hogy vagy torrentezek vagy mást csinálok de ennek szerintem nem kellene így működnie..

router nélkül kipróbálva és úgy teljes mértékben működik minden gond nélkül tehát egyértelmű a routerrel van valami bibi...

a router logjában abszolutde nem mutatkozik a szakadás illetve mivel a szolgáltató által rámosztott ip nem változott valószínű nem is kellet ujracsatlakoznia tehát szerintem a routernél kell elakadnia valamiben..

a routerem típusa : netgear rp614 v4

amennyiben megoldást routercserében láttok, légyszi ajánláskor vegyétek figyelembe a pénzt is :)

szerk: firmware csere már volt , ugyan az a gond

[ Szerkesztve ]

(#3807) grabber válasza MecHa (#3806) üzenetére


grabber
addikt

Túlmelegedés?

kali: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3808) Tosee válasza MecHa (#3806) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A WAN beállításoknál az MTU Size-t 1500-ról állítsd át 1492-re, és próbáld meg újra hátha ez megoldja! Esetleg ha van valahol a menüben DoS protection azt kapcsold ki!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3809) MecHa válasza Tosee (#3808) üzenetére


MecHa
csendes tag

nem túlmelegedés mert ha ftpről töltök max sávszéllel akár fel akár le akár együtt mindkettő , sőt ha egyszerre 2 gépen teszem ezt akkor sem akad ilyen gond... kizárólag sokszálas le illetve feltöltésnél még ha lekorlátozom a sávszélt akkor is... (mivel ma ki volt a tököm vele elég rendesen sdc vel is teszteltem és annál is előferdült ez a problema) arra gyanakszom hogy akkor akadhat meg a router ha egy portra egyszerre több ip ről is érkezik adat (nem értek hozzá csak tipp)

DoS protection nem volt benne de a gépem amugy is dmz re van állítva illetve a router tűzfala is ki van kapcsolva (először erre gyanakodtam de sajnos nem)

az mtu size meg alapbol 1492 őn volt

várom a további 5leteket :)

(#3810) MecHa


MecHa
csendes tag

na most teszteltem egy két dolgot.. upnp kikapcsolása és portok kézzel engedélyezése sajnos nem oldotta meg a gondot... torrentet lekorlátoztam 5 slotra ugyan az a fagyás...
egyszerűen kifogytam az ötletekből... átnéztem a router beálításokat kikapcsoltam minden extra dolgot mint a dhcp-t ilyesmit de semmi változás

így pássz nemtom mi lehet...

(#3811) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Üdv Nektek !

router vásárlás előtt állok. Eddig az itt olvasottak alapján a TL-WR941ND tűnik a számomra legjobb választásnak, de épp mielőtt leadtam volna a rendelést megfordult a fejemben, hogy én igazából egyáltalán nem használnám ki a WLAN funkciót :D

Kérdésem az lenne, hogy tudtok e olyan hasonlóan stabil, megbízható routert ajánlani ami olcsóbb lenne a WLAN funkció hiányában.

10 Mbit-es Kábelnethez kell (jövőre nem kizárt a 25 Mbit) sok torrenttel, és a HTPC-hez amin a letöltőgépen tárolt filmeket szeretném magas bitráta ellenére is akadásmentesen lejátszani.

Minden tanácsot szívesen fogadok :))

(#3812) kali válasza John D'oh (#3811) üzenetére


kali
legenda

itt; milyen_routert
amúgy nem éri meg wifi nélküli routert venni, nem olcsóbb annyival, inkább egy olcsóbb - de még stabil, és terhelést aránylag jól bíró - g szabványos router kell neked, ha nem kell a wifi, akkor kikapcsolod és kész!

[ Szerkesztve ]

(#3813) John D'oh válasza kali (#3812) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Köszi a tanácsot :) Sejtettem, hogy nem éri meg annyival jobban a vezetékes.
És sorry az enyhe off-ért, nem is értem miért nem az általad linkelt topikba írtam :B

(#3814) (Doki)


(Doki)
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség van egy TP-Link WR340GD Routerem és 24 óránként megszakad a kapcsolat, olyankor resetelem és újra jó a Router, mi lehet a gond?

(#3815) Slayy


Slayy
csendes tag

Üdv.!

Van egy TP LINK WR542G routerem ...
nem megy a net vele... tehát ha csak a modemen keresztül megyek bele a hálokártyámba akkor megy a net ha viszont a routeren keresztül is akkor azt irja hoyg korlátozott vagy nincs kapcsolat... probáltam már hogy kikapcsolom a tüzfalat , de ugy sem...
ja és a 192.168.1.1 -et sem hozza be :(

valaki help lécci :O

Aki másnak vermet ás,.....az nem magának ássa!

(#3816) Slayy


Slayy
csendes tag

Üdv.!
Van egy TP LINK WR542G routerem ...
nem megy a net vele... tehát ha csak a modemen keresztül megyek bele a hálokártyámba akkor megy a net ha viszont a routeren keresztül is akkor azt irja hoyg korlátozott vagy nincs kapcsolat... probáltam már hogy kikapcsolom a tüzfalat , de ugy sem...
ja és a 192.168.1.1 -et sem hozza be
valaki help lécci

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás,.....az nem magának ássa!

(#3817) dr.bubo válasza Slayy (#3816) üzenetére


dr.bubo
őstag

A géped automatikus ip kérésre van állitva?
A router lan portját agéped lan-jávalkötötted össze?
Reseteld a routert.
[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3818) Sickboy25 válasza Slayy (#3816) üzenetére


Sickboy25
addikt

ruoterbe is állítsd be a felhasználó nevet és a jelszót és menni fog :K

ha nem hozza be a lentiip-t, akkor rosszul van összedugva

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3819) #82903040


#82903040
törölt tag

Sziasztok!

Egy Belkin F5D7230-4 em van. Ha torrentezek akkor egy idő múlva egyszerűen lelassul minden,majd volt net és nincs net :( Csak akkor javul meg, ha táp kihúz - vissza,
10\0,6-os kábel netem van.
Mi lehet a gond? Van rá valami gyógyír? Vagy másik router kell?

(#3820) shev7 válasza #82903040 (#3819) üzenetére


shev7
veterán

hasznalj fix ip-cimet, es a beallitasoknal a dns szerver ne a router legyen, hanem kozvetlenul add meg a szolgaltato dns szervert. A router status oldalan meg tudod nezni, hogy milyen dns cimet kap a router a szolgaltatotol

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3821) John D'oh


John D'oh
aktív tag

No megvettem a TP-WR941ND típusú sokat ajánlott routert, de nem vagyok teljesen boldog...
Gyors meg stabil meg minden ami kell, kivéve egy dolgot. Ha megszakítja a szolgáltató a netet vagy a teszt kedvéért ki majd bekapcsolom a kábel modemet akkor nem kapcsolódik vissza a netre magától. Vagy áram ki-be, vagy pedig a webes felületen keresztül újraindítom és utána már van kapcsolat.
Eszméletlenül zavaró dolog főleg ha az ember este töltögetne, illetve arról nem is beszélve, hogy ha a barátnőm ül reggel a gép elé először egy esti net szakadás után...

Tud valaki esetleg egy megoldást a problémára ? :O

(#3822) #82903040


#82903040
törölt tag

Szia!
Köszi a gyors választ, este megpróbálom!
De lenne pár kérdésem:

"hasznalj fix ip-cimet"
Ezt hol? Hogy tudom beállítani?

A Status-nál egy olyat találtam, hogy DNS Address - ez kell nekem?
A DNS menü alatt meg jelenleg "Automatic from ISP" van bepipálva. Ha jól értem akkor itt kell beírnom azt ami a Status-nál van a DNS Address-nél?
Itt a Secondary DNS Address-hez is kell írni valamit? Ha igen mit? Azt nem találtam meg.

(#3823) #82903040 válasza #82903040 (#3822) üzenetére


#82903040
törölt tag

A (#3820)-ra volt ez válasz csak lemaradt.

(#3824) kali válasza John D'oh (#3821) üzenetére


kali
legenda

a wan connection mode megfelelő beállításával egyszerűen orvosolható a probléma! ;)

(#3825) greeny7


greeny7
tag

Sziasztok!

Addot egy asztali pc + T csoport tárcsázós ADSL. gépen tárcsázás, majd tökéletesen működik a net.
Most lett véve egy Edimax router, modem a routerrel WAN-porton összeköt, Lan 2 routerből pc-vel összekötve. 192.168.2.1-en quicksetup beállítva (PPPoE, user/password, stb). A PC kap IP címet a routertől, ha egy másik (pl laptop) eszközzel is csatlakozok a vezeték nélküli hálózathoz, az is megkapja a saját maga IP-jét, amit a router kioszt számára. Viszont internet nincs (több böngészővel is próbálva). Router status menüjében megnéztem, olyan mintha maga a router nem tudná hogy 'tárcsáznia kell', a szolgáltatótól nem kap ip-t. Természetesen a routert kiiktatva, a számítógépről tárcsázva van net. Segítsetek légyszíves, hogy hol és merre keressem a problémát.
Köszönöm!

(#3826) John D'oh válasza kali (#3824) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Köszi a segítséget, de kifejtenéd ? :DDD
Jelenleg Dynamic IP-re van állítva. Mire a helyes beállítás ?

(#3827) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Van egy TP-Link TL-WR340GD routerem. Első körben összekötöttem a laptopommal és elvégeztem rajta az alap konfigurálásokat. Ezen a gépen megy is a UPC által szolgáltatott net, más gép azonban nem tölt be semmilyen oldalt, csak kiírja, hogy csatlakozott a modemhez. Milyen beállítások rosszak?

(#3828) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!

Van nékem egy Sagem 2644 ADSL modem/routerem, amiben van wifi jeladó, csak sajnos nem tudom hogyan használhatom a telefonommal.
Windows 7-et használok, és kipróbálnám a wifit.
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#3829) shev7 válasza #82903040 (#3822) üzenetére


shev7
veterán

a halozati kapcsolatok beallitasainal tudod a halokartyat automatikus ipkeresrol manualisra allitani, es itt kell beallitani a dns-cimet is. Igen azt, amit megtalaltal mar.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3830) #82903040 válasza shev7 (#3829) üzenetére


#82903040
törölt tag

A Secondary DNS Address-hez mit kell írni? Azt nem találtam.

(#3831) shev7 válasza #82903040 (#3830) üzenetére


shev7
veterán

ha a szolgaltato nem adott meg (nem lattal a status page-en akkor semmit

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3832) cucclee


cucclee
tag

Hello!

Van egy D-link di-624+ routerem. Elég sok gond van vele manapság. A hálózat látszólag mindig fenn áll, de a net gyakorlatilag nem elérhető. Mindig meg-meg szakad a net elérhetősége ,mondjuk negyed v fél óránként. Upc-s modem van rajta. Egy gép kábelen ,egy pedig wi-fi-n. Amikor nem elérhető a net akkor egyiken sem. Nem tudom mi lehet probléma ,mert látszólag minden beállítás rendben. Több mint valószínű h nem a UPC a hibás ,mert ha nincs net és újraindítom a routert (ezt csak manuálisan lehet ,mert ilyenkor a router oldala sem elérhető) ,akkor helyreáll minden. Egy szó mint száz olyan mintha lefagyna. Sajna új firmware nincs...
Szerintetek megöregedett (lassan már 5 éves)? mit lehet tenni? :F :F

(#3833) #82903040 válasza shev7 (#3831) üzenetére


#82903040
törölt tag

de a router dns beállításánál nem engedi üresen hagyni a secondaryt... :( Ilyenkor mi a teendő?

(#3834) shev7 válasza #82903040 (#3833) üzenetére


shev7
veterán

olvasni es ertelmezni :D

nem a routerben kell a dns-t beallitani, tudja az magatol, hanem a gepeden. Mint mar mondtam: "a halozati kapcsolatok beallitasainal tudod a halokartyat automatikus ipkeresrol manualisra allitani, es itt kell beallitani a dns-cimet is. Igen azt, amit megtalaltal mar."

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3835) #82903040 válasza shev7 (#3834) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ok köszi, akkor félreértettem a legelső hsz-ed!

(#3836) shev7 válasza #82903040 (#3835) üzenetére


shev7
veterán

np, szolj ha nem oldotta meg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3837) #82903040 válasza shev7 (#3836) üzenetére


#82903040
törölt tag

Szia!
Megpróbáltam, de nem lett jó. Hálózatra sem csatlakozik, és net sincs.

[ Szerkesztve ]

(#3838) #82903040 válasza shev7 (#3836) üzenetére


#82903040
törölt tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#3839) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudok belépni a routerembe. Kb. 1 éve jól bekonfiguráltam, kiosztva IP-k, DHCP szerver be, stb stb, de ma beírom a böngészőbe az alapértelmezett átjárót: 192.168.1.1 és semmi.
De a 255.255.255.0-ra sem reagál.
Kérném segítségetek.

Előre is köszi a helpet!

(#3840) Bonzo válasza Vasinger! (#3839) üzenetére


Bonzo
tag

Biztos az a router ip címe? van olyan router ami a 192.168.0.1-en csücsül.
Ha egy DOS ablakba beírod a "tracert www.prohardver.hu" parancsot, láthatod mi az átjáró (router) címe. (az első)
A 255.255.255.0 val felesleges próbálkozni, az egy alhálózati maszk.

(#3841) Bonzo válasza cucclee (#3832) üzenetére


Bonzo
tag

Ha ilyenkor tényleg nem jön be a router admin felülete, akkor valóban az lehet a hunyó. Gondolom amikor a probléma jelentkezik a többi gépet se tudod elérni. Wifi kapcsolatot eldobja olyankor? Nem melegszik nagyon?

(#3842) Bonzo válasza #82903040 (#3819) üzenetére


Bonzo
tag

Ugyanerről a routerről, és teljesen hasonló problémáról olvastam egy fórumon. A végén ez volt, idézem: "Vegulis a problema megoldodott,megpedig ugy h sokszori reseteles utan rajottunk semmit de semmit sem szabad megvaltoztatni,meg a halaozat nevet sem!Hulyen hangzik de azota mukodik."

(#3843) #82903040 válasza Bonzo (#3842) üzenetére


#82903040
törölt tag

köszönöm! meg fogom próbálni, hátha.:)

[ Szerkesztve ]

(#3844) shinicsi


shinicsi
csendes tag

Heloka mindenkinek
Segítséget kérnénk tőletek.
Van egy Edimax (BR-6204wg) ruterem amit a szomszéddal osztok meg egy kábel segítségével.
Működik mind a két gépen, de ugyan azt az ipét dobjaki. Nincs is probléma addig ameddig nem, vagyunk ugyan azon az oldalon, mert akkor, amelyikünk előbb frissít, azt kijelentkezteti és az egyik ismerősöm, mondta, hogy ugyan az lehet az ip-énk és tényleg.
Eben kérném a segítségeteket, hogy lehet meg változtatni, hogy más ip kapjunk?
Egyáltalán az a hiba álfent, amit az ismerősöm mondott vagy csak egy kapcsolót kel át kapcsolni vagy csak egy pipát, kivenni? Vagy egy merőben más probléma van.
Előre is kösz a segítséget! :)

(#3845) nova001


nova001
senior tag

hello
van egy ilyen routerem és chello netem...ha bedugom a routert a modem és a gép közé akkor a sávszélességem csak 3mb/s...ha nincs bekötve akkor fullal jön ami 30mb/s
mi lehet a baj ?? nem jo a router ?? vagyek ujjat ?

(#3846) shev7 válasza #82903040 (#3837) üzenetére


shev7
veterán

akkor rosszul allitottatok be az ipcimet. ha megmondod hova mit irtatok, konnyebben lehet segiteni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3847) Vasinger! válasza Bonzo (#3840) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, biztos, hogy az. A parancs is azt dobta ki. Nem lehet, hogy a böngészővel van baj? Vagy nem a címsorba kéne írni? :F Vagy az beleszólhat, hogy W7 van fent?

(#3848) cucclee válasza Bonzo (#3841) üzenetére


cucclee
tag

Nem igazán melegszik ,a wi-fit nem dobja el ,és persze egyik gépen sem megy. Most reseteltem az elöbb és újra beállítottam ,hátha. Az utóbbi kb 1 órában nem csinált semmi rosszat:)

(#3849) G.I.B.I.


G.I.B.I.
csendes tag

Hello mindenkinek
Nagy segítségre lenen szükségem!Nagyon hálás lennék neki!
Egy Dunawebes internetem van!Mikrohullámú!DE megosztható routerrel
Ezt szeretném megosztani!Ami lehetséges is Fix ip címem van!
Vettem egy X-micro wireless wlan 11b Broadbant Routert!
Összedugdostam mindent!
És utána, mikor beállítanám a routert,beírom a böngészőmbe a 192.168.1.254 címet, és nem tud behozni semmit lassú,szarakodik,a Mozilla lefagy az Explorer semmit nem hoz be!Mivel nincsen netem!
Ha viszont mindent visszarakok ugyanúgy vagyis, a net kábelemet bedugom a gépbe, minden bejön, ha beírom a router ip-jét, bejön és kéri a jelszót, és felhasználónevet!de hiába írom be a super szavat, nem jön be, mivel nincs csatlakoztatva a router!
De ha a routert csatlakoztatom,nincsen net, és akkor nem tudok belépni!Mert nem csinál semmit, ha beírom az ip címet.
Nem tudom megérteni hogy miért nem enged belépni a router beállításába, mivel ha betudnék lépni, minden egyszerű lenne beállítanám a fix ip és ott beírnék mindent,és mehetne a net!
De mivel így a router nem tud becsatlakozni a dunawebhez,és nincs mit szét osszon!
Nagyon hálás volnék neki hogyha részletes leírással szolgálna valaki!Nem vagyok egy nagy mestere a gépnek de elboldogulok!

Előre is nagyon-nagyon köszönöm!Remélem van lehetőség a megoldásra!
Köszönök mindent!
ÜDv

(#3850) dr.bubo válasza G.I.B.I. (#3849) üzenetére


dr.bubo
őstag

A szolgálatatótól kaptál felhasználonevet és jelszót? Ha igen akkor a routeredben a internet csatlakozás tipusa PPPoE, és ott kell megadnod a felhasználónevet és jelszót.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.