Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Tosee válasza scramble (#3900) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Milyen iskolába jársz? Kétlem, hogy ilyen feladatot adtak volna! Vagy ha mégis, akkor ezt önerőből kell megoldanod... kétlem, hogy itt valaki segít ebben (alapelvek)! ;]

ui: remélem nem veszed sértésnek amit írtam... ez van! A fórum mentes volt eddig az ilyen tevékenységtől, és remélem a jövőben is az marad! Senkinek nem hiányzik, hogy a wifi hálózatával babráljanak illetéktelenek!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3903) Pulsar válasza molngab (#3902) üzenetére


Pulsar
veterán

dhcp-vel osztod ki az IP-ket? Ha igen, növeld meg az IP cím élettartalmát, vagy állítsd be úgy hogy sose járjon le.

(#3904) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Helló itt
Van egy problémám. Adott egy PC mikrohullámú nettel. Ma vettem egy TP link WR340GD WiFi-s router-t. Az a gondom, hogy nem tudok belépni a beálításokba, hogy átállítsam az előző tulaj beállításait a sajátomra.
Jelszó nem megy: admin/admin
Win7Ulti

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3905) Pulsar válasza FRENK1988 (#3904) üzenetére


Pulsar
veterán

most mi a gond? Nem fogadja el a jelszót? Vagy el sem jut odáig?
Az előbbi a probléma nyomj neki egy resetet, és akkor vissza kell állnia default beállításra, és akkor menni fog a jelszó.

(#3906) FRENK1988 válasza Pulsar (#3905) üzenetére


FRENK1988
veterán

Resetet az égnek se akarja elfogani.
Próbálok belépni, hogy beállítsam magamnak a nete és a wifit de nem akar belépni állansóan vissazdob

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3907) Pulsar válasza FRENK1988 (#3906) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az írják, hogy két féle képpen tudod resetelni.
vagy nyomd a gombot 6-10 másodpercig, vagy kihúzod a cuccot, nyomod a gombot és miközben nyomod akkor adsz neki ismét tápot (4 kezes megoldás :) )

(#3908) FRENK1988 válasza Pulsar (#3907) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azigen :)
De a tulajjal konzultálva megkaptam a jelszavát és mostmár megy. Köszi a fáradozásod. :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3909) Pulsar válasza FRENK1988 (#3908) üzenetére


Pulsar
veterán

hát igen, lehet ez volt a legegyszerűbb... :DDD
nincs mit! :R

[ Szerkesztve ]

(#3910) SziAtee


SziAtee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném...

Van egy Linksys wrt320n-es routerem és a wifin keresztüli nettel van gondom. Kezdődött a problémám azzal, hogy wifin a net akadozott (hol elment, hol visszajött 1 perces intervallumon belül), továbbá netes játékoknál a pingem az egekben szárnyalt. Fogtam a routert, "reset all default", beállítottam az oldalán mindent, hogy működjön ismét. A szakadozás abba is maradt, viszont 20mbit-nél nem lehet gyorsabban letölteni. Mikor megvettem akkor is volt ilyen gondom, de valahogy sikerült jól beállítani és ment is 60mbit-tel a letöltés, aztán jött a szakadozás. Ma ismét "reset...", beállítottam mindent a router programjával (network magic) és ismét szakadozott a net (lassabb letöltés mellett), most meg egyáltalán nincs net rajta (de a routert elérem wifin).
Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mik okozhatják a fent említett jelenségeket?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#3911) Pulsar válasza SziAtee (#3910) üzenetére


Pulsar
veterán

nincs új firmware a routerhez? egy frissítést megérne, ha van...

(#3912) SziAtee válasza Pulsar (#3911) üzenetére


SziAtee
csendes tag

Sajnos nem találtam a gyártó honlapján frissebb firmware-t. Nagyon bosszantó a probléma. Még annyit, hogy a másik gépen (ami ethernet porton van csatlakoztatva) tökéletes a le- és feltöltés egyaránt, a pinggel együtt.

(#3913) Barry


Barry
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy SMC SMCWBR14-3GN routert, pannon E220 mobil internethez.
Telepítettem, beállítottam a 3G hozzáfézést, a router veszi a mobil internet jeleket, zölden ég a 3G lámpa, de a laptop internet hozzáférés nélkül wifi jeleket vesz!, Így a mobil internet megosztás nem működik! :((
Szerintetek mi hiányzik? Laptop vagy router beállításon múlik? :F

(#3914) dr.bubo válasza Pulsar (#3911) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tegyél rá dd-wrt-t. :) [link]

szerk: SziAtee-nek szólt :)

De lehet, hogy megoldja a gondodat, ha a routerben a wifi beállitásánál csatornát váltasz.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3915) SziAtee válasza dr.bubo (#3914) üzenetére


SziAtee
csendes tag

Megoldódott a gondom. Magával a laptop driverénél volt valami gubanc, de az sem világos mi. Nem is gondoltam rá, mivel frissen volt telepítve az egész rendszer. Ráadásul ugyan azt a wifi drivert tettem vissza, ami volt is rajta és mégis így műkszik (remélem nem csak ideiglenesen). Bocs a vaklármáért!!!

Nem tudom mi az a dd-wrt, de majd utána olvasok.

(#3916) Pulsar válasza Barry (#3913) üzenetére


Pulsar
veterán

és utp-n működik?

(#3917) Ryudo


Ryudo
csendes tag

Üdv!
Mercury routeremmel tegnap óta gondom van.
Ledobál a nettel system logban ezzel az üzenettel:
[POE] Rcv unknown ETHERTYPE_PPPOE_SESSS(50473)
Az uccsó szám változik sokszor.
Valami megoldást nem tudtok?Vagy ötletet mi okozhatja?Eddig ment rendesen és már vagy 5 éve megvan előre is köszi.

ui:Jah mire ezt beírtam vagy 10szer ledobott!

[ Szerkesztve ]

(#3918) Matyó83


Matyó83
tag

Üdv!

Vettem egy routert, TP-link 1043ND tipusút. A bajom az vele, hogy ha rádugok egy USB-s eszközt akkor a gépem nem látja sehogy. A routerben be van állitva minden hozzá a leirás szerint, de nem látja a gépem és a másik gépen se lehet látni semmilyen formában. Az lenne a kérdésem, hogy mit állitsak még be, hogy lássa a 2 gép az eszközt?Esetleg hol kéne még állitani valamit hozzá(már ha kell még valahol?!)?? Köszi előre is! :R :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#3919) Pulsar válasza Ryudo (#3917) üzenetére


Pulsar
veterán

biztos hogy a router? Nem lehet hogy a modem, vagy a szolgáltató a hibás? Próbáltad router nélkül a netet, hogy úgy milyen?

(#3920) Ryudo válasza Pulsar (#3919) üzenetére


Ryudo
csendes tag

Néztem router nélkül,úgy ment simán.Szolgáltató miatt meg sztem nem lenne ez folyton,mer akkor már amióta van itt albiban netünk azóta csinálná.De az elmúlt 2 napban kezdte.Reseteltem a routert és úgy kb 1-2 órán keresztül semmi ilyen nem volt aztán megint elkezdte.Lehet,hogy tönkre ment,kiöregedett szegény.

(#3921) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

üdv!

van egy MSI rg60g típusú routerem... le szeretném korlátzni a wifit, h jelszót kérjen, ne tudják lopni...

beállítottam a jelszót neki, de mikor használni akartam volna, a program (a hálókártya kezelő v mifene program) nem igazán volt egyértelmű számomra! csak win7tel tudtam kitörölni a kódot, és akkor lett újra netem XPn! (win7 csak kérte a kódot, és annyi volt, de XPn bekellett volna állítani egy csomócsomó mindent, ami nekem magas nagyon...)

vki tudna ebben segíteni, h lekódoljam a wifit, de tudjam is használni utánna? :)

köszi szépen!!

(#3922) gigazo


gigazo
csendes tag

Sziasztok

Pár napja vettem egy Tp-link 841N típusú routert és az a problmám vele, hogy a routeren kereszül csak a sávszélesség fele az-az 10Mbit jön át.
Router nélkül pedig az megvan az egész sávszélesség ( 20Mbit )

Mit kell beállítani, hogy meglegyen a teljes sebességem?

(#3923) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért kell mindig kihúznom a konnektorból a routert, majd visszadugni, hogy be tudjak lépni a router menüjébe? :F

(#3924) FixY67


FixY67
senior tag

Keresek olyan embert, aki Zyxel P334-WT routert használ openwrt firmware-rel... létezik ilyen? Valahol azt olvastam, hogy _elvileg_ működik, de gyakorlatilag kész életveszély, mert ha nem sikerül a firmware update, akkor dobhatom ki a routert...

...

(#3925) DJackson


DJackson
tag

Sziasztok, a routerem logja tele van ilyenekkel:

2009. december 15. 14:25:47 Unrecognized attempt blocked from 213.199.162.215:3544 to 80.99.226.30 UDP:64913

rákeresve az ip-re a googleben :D

netname: MSFT-IDC
descr: Microsoft Internet Data Center
country: IE
[link]
Jesszusom. Mi akar ez lenni??

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3926) Pulsar válasza gigazo (#3922) üzenetére


Pulsar
veterán

sok router wan portja csak 10megabites. esetleg a leírásába benne van.

(#3927) shev7 válasza Vasinger! (#3923) üzenetére


shev7
veterán

mert torrentezel, es a sok parhuzamos kapcsolat megfekteti a routeredet, es lekapcsolja a webszerveret.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3928) gigazo válasza Pulsar (#3926) üzenetére


gigazo
csendes tag

Köszönöm a választ!

Megnézem a leírásban, de őszintén szólva erre nem is mertem gondolni 2009-ben 10Mbit-es wan port... :W

[ Szerkesztve ]

(#3929) Diamond500


Diamond500
senior tag

Helló all!

Vásároltam nemrégiben egy TP link routert, de valamiért azóta a böngészés belassult.. ha nincs router akkor megint hasít minden.. gépem kábelen kapja a routertől a jelet, és egyenlőre nincs más gép csatlakoztatva a routerhez (wifi-n se).. a sima letöltéseknél azt veszem észre nincs probléma, multiplayer játékok közben is megfelelő a ping-em.. van valakinek valami ötlete?
Illetve ha nem tudtok megoldást akkor, akkor az kivitelezhető hogy az én gépem ne a routertől kapja a jelet hanem egyenesen a modemtől, de a router is kapjon jelet a modemtől ( gondolok itt egy elosztóra)
Köszi

(#3930) lpmorpheus


lpmorpheus
csendes tag

Sziasztok!

Azért írok, mert nem rég vettem egy Asus RT-G32-es routert. Fogjuk rá, hogy jól működik, viszont van egy olyan problémám, hogy körülbelül ~20-40 percenként rendszeresen bont az IRC-m. Már rengeteg mindent kipróbáltam, hátha segít, de nem jöttem rá, mit kellene rajta állítani, hogy ne bontson állandóan. Az alábbiakat próbáltam:

* Beállítottam DHCP-n, hogy mindig ugyanazt a helyi IP címet kapjam, és erre az IP címre Port Forwarding-ban hozzáadtam a 6667-es TCP és UDP portot is.
* Ha a Port Trigger-nél is hozzáadom a portot, akkor nem tudok csatlakozni az IRC szerverhez, nem tudom, ez normális-e?
* Próbáltam a Port Trigger és a Port Forward összes létező kombinációját kipróbáltam erre a portra.
* Próbáltam már a 6666-os porton is domain cím helyett IP címet használva csatlakozni a szerverhez, de így is szakadt rendszeresen.
* Kicserlétem a router és a DSL modem közötti crosslink kábelt egy másikra, aztán egy patch kábelre, de így sem oldódott meg a probléma.
* Állítgattam az MTU méretét, de több helyen is azt találtam, hogy PPPoE esetén az 1492-es érték az optimális, így most ezzel fut a router.
* Egyedül csak akkor nem bontott, ha direktbe csatlakoztam a DSL modemen keresztül az ISP-hez.
* Frissítettem a firmware-t a legújabb RT-G32 V3.0.2.0-es EU változatra.

(A számítógépem és a router kábellel csatlakozik egymáshoz, NEM WiFi-n keresztül!)

Várom az ötleteiteket, mert én már tanácstalan vagyok, hogyan lehetne a mIRC számára is "transzparenssé" tenni a routert. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#3931) gigazo válasza Pulsar (#3926) üzenetére


gigazo
csendes tag

Megnéztem a leírást az én rooterem wan portja 10/100-as.
Továbbra is csak 10Mbiten megy :(

Biztosan csak valami apró beállítás de sehol nem találom. :(

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3932) Logitech válasza Matyó83 (#3918) üzenetére


Logitech
aktív tag

Hello!
Milyen eszközt kötsz rá? HDD-t? A router menüjében be kell állítani először a User Accounts-ot, utána a Sharing Service-nél meg kéne jelenni a vinyónak (nevet is kell neki adni a properties/edit-nél + bejelölni hogy meg akarod osztani), a Service Status-nál meg ha Stopped van, akkor a Start-ra rá kell nyomni.
A vinyónak megadott névvel tudod elérni a böngészőből, a http:// is kell, majd a router ip címe / hdd-nek megadott név.
Ahogy néztem nyomtatót nem kezel usb-n, és a vinyó is csak webes hozzáféréssel érhető el, úgy meg nagyon lassú.

(#3933) Matyó83 válasza Logitech (#3932) üzenetére


Matyó83
tag

Nah végre!!

köszi a választ. A bibi az, hogy ezeket mind megcsináltam, és nem találom a hdd-t. Amugy egy WD Mybook-ról van szó.
értem. Akkor nincs értelme sok mert lassú lesz.

Tényleg köszi a választ, azért próbálkozom vele, hátha sikerül. Köszi szépen. :R :R :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#3934) gigazo


gigazo
csendes tag

Problémám megoldva :C

(#3935) norbi19884


norbi19884
tag

Hali!

Szeretnék egy otthoni web szervert csinálni, de routerem nem engedi, hogy internetről is elérjem csak helyi hálózaton működik mit kell beállítani?

(#3936) Pulsar válasza gigazo (#3934) üzenetére


Pulsar
veterán

mi volt a gond? :)

(#3937) DJackson válasza norbi19884 (#3935) üzenetére


DJackson
tag

a 80-as portot meg kell nyitni a virtual server vagy NAT résznél a routerben a szerver belső ip címére.

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3938) norbi19884 válasza DJackson (#3937) üzenetére


norbi19884
tag

Ezt csináltam de semmi amúgy NETGEAR a router WIFI-s

(#3939) norbi19884 válasza norbi19884 (#3938) üzenetére


norbi19884
tag

Nekem ilyen van: Port Forwarding / Port Triggering nincs virtual server.

(#3940) Ed07


Ed07
csendes tag

Hali mindenkinek! Sürgős segítség kellene nekem abban hogy vettem egy linksys wrt160n routert. Megpróbáltam beüzemelni és az a gond adódott hogy csatlakoztatok mindent úgyahogy kell. internet kihúz ethernet kábelek csatlakoztat roter be és internet be és valamiért a modemen is lehet látni a kapcsolat nem jön létre szóval a net nem jut el a gépig. A telepítő cd-vel csinálom és valamiért nem működik a csatlakozók nem rosszak a kéábelek nincsenek megtörve. Nem tudja valaki a megoldást? Előre is köszönöm. Sürgős lenne.

(#3941) DJackson válasza norbi19884 (#3939) üzenetére


DJackson
tag

bocs port forward is jó, az kimaradt a listámból :D, a port triggerből vedd ki ha írtál oda ezzel kapcsolatosat. Amúgy hogy akarod elérni? a külső ip címedre próbálsz csatlakozni?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3942) DJackson válasza Ed07 (#3940) üzenetére


DJackson
tag

ha chellod van akkor dynamic ip address kell, ha adsl akkor pppoe. ezt jól állítottad be?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3943) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy laptopot amire telepítettem win7-et! Elég sokat töltök torrentel ezért a notin is szeretnék tölteni, de ma azt vettem észre hogy mikor elindítok egy letöltést a utorrenten akkor megszakad a wifi (nemcsak az én gépemen hanem másén is) és újra kell indítanom a routeremet :(:(
A routerem d-link di-524.
Nagyon szépen megköszönném ha segítene valaki nem vagyok egy nagy tudós ezekben a témákban!
Előre is Köszönöm!!!

(#3944) bajbal


bajbal
tag

Bocs a dupla hsz.-ért csak nem jelenik meg a szerkesztés gomb.
Kifelejtetem hogy 15 mbit-es netem van.Lehet hogy ez a gond. :F

(#3945) norbi19884 válasza DJackson (#3941) üzenetére


norbi19884
tag

Internetről szeretném elérni a azt a gépet amin a webszerver fut.
Így néz ki [link]

[ Szerkesztve ]

(#3946) Pulsar válasza norbi19884 (#3945) üzenetére


Pulsar
veterán

ez így ok... windows túzfal? kikapcsolva, vagy jóváhagyva a kapcsolat?

(#3947) Ed07


Ed07
csendes tag

Hello mindenkinek. Az a helyzet állt elő hogy beüzemeltem mindent azt hittem hogy minden frankó. Wpa titkosítás minden király. Aztán hideg víz a nyakba. Fel akarok kapcsolódni egyszer fel tudtam kb 10 másodpercre aztán ledob és többet vissza se enged. Tudja valaki a megoldást erre? Ha átállítom a titkosítást akkor megint egyszer felenged és ennyi utána megint nem. Ötlet?

(#3948) DJackson válasza Ed07 (#3947) üzenetére


DJackson
tag

mi van ha titkosítás nélkül használod a wifit? nem azt mndom hogy hagyd is úgy, csak a próba kedvéért.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3949) hjw válasza gigazo (#3934) üzenetére


hjw
csendes tag

Mi volt a gond. Én is ugyanezzel a problémával küszködök.

(#3950) Ed07


Ed07
csendes tag

Titkosítás nélkül is ugyan ezt csinálja 10 mp és ennyi. Volt net nincs net. :( Egyenlőre még nem sikerült megoldani.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.