Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) tytyty válasza Alex91 (#3343) üzenetére


tytyty
tag

Igen cat5e vel van összekötve. Ha gépre dugom netet akor megy 120mb. Amugy router gyári kábelét használom,de probáltam másikat is. Motorola modemet ad upc ami sárgán világit,ha nem ok kapcsolat (rossz kábel, nem gigás háló). Gépre dugom akor kék, linksyssel sárga. De tesztek is alátámaszották,hogy 320as link igencsak lassitja.

(#3352) Alex91 válasza tytyty (#3351) üzenetére


Alex91
félisten

Es a Linksys LED-je milyen szinu? Es hol van ilyen teszt? (Amit eddig en talaltam rola ilyenrol nem irnak.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3353) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Van egy Linksys WRT54GR (rangebooster, 2 antennás) wifi routerem, és az a legnagyobb problémám vele, hogy ha pl. torrentről töltök vele, akkor elég gyakran "eldobja" a jelet, majd újraszinkronizál.
Gondolom ez nem normális működés ezeknél, és vmi beállítással lehetne orvosolni, de sajna foggalmam sincs hogy mivel.
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi

(#3354) Tosee válasza djbahool (#3353) üzenetére


Tosee
őstag

ha wifin netezel vele akkor válts csatornát, hátha az megoldja a problémát!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3355) djbahool válasza Tosee (#3354) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem wifin megy a net, hanem kábelen. :(

(#3356) KicsiUbul válasza djbahool (#3355) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor nem értem, milyen jelet dob el?

Értem én...

(#3357) dr.bubo válasza djbahool (#3353) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem birja a torrentet. Állitsad be rendesen a torrentprogit :) kevesebb kapcsolat stb.
pl. max kapcs: 200
peer kapcs száma torr.: 50
feltöltési szál torrentenként: 4

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3358) djbahool válasza KicsiUbul (#3356) üzenetére


djbahool
senior tag

Az internet szakad meg.

(#3359) KicsiUbul válasza djbahool (#3358) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Próbáld meg dr.bubo javaslatát.

Értem én...

(#3360) djbahool válasza KicsiUbul (#3359) üzenetére


djbahool
senior tag

az lesz, DU ha hazaértem

(#3361) Lalika85


Lalika85
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni router vásárlás ügyben.
Most lett új internetünk ami 15megás.
Van most is routerunk,de ez nem engedi át a 15 megás sebességet csak a 8 megát.
Amikor nincsen oda rakva a router akkor jön a 15 mega.
Olyan routert szeretnék ami tudja ezt a sebességet. Melyik az ammit érdemes venni?
Ár - érték arányban mi az ami megéri?
Esetleg van olyan amin be lehet állítani,hogy az egyik szálon max 3 mega menjen át, de ha azt nem használják akkor a többi szálon menjen az össz sebesség?
Köszönöm a segítséget.
Nem értek ehhez ezértmindenfajta korrekt információnak örülök.
Várom a válaszotokat.

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#3362) KicsiUbul válasza Lalika85 (#3361) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nálunk a 15M ás neten egy D-Link DIR-100 megy, de az Asus WL-500Gp routeremmel is ment, valamint egy Di-524 el is. Ez utóbbi kimondottan jó ár-érték aránnyal bír.

Értem én...

(#3363) Tosee válasza djbahool (#3355) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor nézd meg, hogy a router menüjében be van -e kapcsolva a DOS Protection! Ha aktív, akkor ezt kapcsold ki, mert ez egy úgynevezett túlterheléses támadás ellen véd, de torrentezés során kiakasztja a routert, a sok kapcsolat miatt! Vagy állítsd be a klienst kevesebb kapcsolatra, vagy ezt kapcsold ki a routerben!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3364) Lalika85 válasza KicsiUbul (#3362) üzenetére


Lalika85
csendes tag

Köszönöm a választ!
Ez a DIR-100 ez kábellel is használható ugyanúgy? Most 4 gép van kábellel megosztva.
Ezzel is lehet?
És ezen felül vezeték nélküli kapcsolatból is lehet több?

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#3365) KicsiUbul válasza Lalika85 (#3364) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A Dir-100 csak kábeles. 4 portos, most is az van a UPC modem végén.
A Di-524 az wifi is.
A több vezeték nélküli kapcsolatot hogy érted? Többen csatlakoznak rá, vagy több SSID?

Értem én...

(#3366) Tosee válasza Lalika85 (#3364) üzenetére


Tosee
őstag

Ezen is 4 lan port van, tehát vezetékkel 4 gépet tudsz csatlakoztatni! Wifin pedig jóval több kapcsolat lehetséges, vagyis több eszköz kapcsolódhat rá! Viszont wifi-n nem lesz olyan gyors a kapcsolat mint a kábeles csatlakozás esetén (ez minden wifi eszköznél így van)!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3367) Lalika85 válasza KicsiUbul (#3365) üzenetére


Lalika85
csendes tag

Köszönöm az infókat.
arra gondoltam hogy a 4db kábeles ha rávan dugva akkor még kábel nélküli is csatlkaozhat-e rá. És ha igen mennyi?
Ezen a Di- 524-en is lehet állítani valamit csatornánként?
(a bérlőnknek ingyen van a net és van amikor az egészet lefoglalja,ezért lenne egy kis megszorítás neki.)

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#3368) KicsiUbul válasza Lalika85 (#3367) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sajna ahhoz egy komolyabb eszköz kell :(

Értem én...

(#3369) Sacerdon


Sacerdon
csendes tag

Sziasztok:)

Engem az Isten routerekkel ver, nem bottal:)

Szóval, most van egy mezei smc routerem. KOliban vagyunk, ahol fix ipvel tudunk csak netezni (be kell pötyögni mindent: dns, gateway, stb.) és akkor van netünk.

vicces, mert 2 szobával arrébb beállítottam egy routert, hogy műküdjön a hálózat több géppel, de 5 szobával arrébb már nem, két különböző smc routerről van szó, de azt hittem ennél képzettebb vagyok, hát lehet mégsem:)

probléma a következő: tökéletesen végigfuttatom a setup wizardot. beállítok dnst, gatewayt, ipt, mindent, még anyám testsúlyát is megadom 10es számrendszerben, de bedugom a net kábelt, és nuku, semmi lefagy az admin felület.

mivel 5 féle verzió van net beállításra, és én a FIX IP xdsl-t tudom csak választani, mert az az egyetlen logikusnak tűnő megoldás, ezért nem értem h mit ronthattam el.

várom az ötleteteket:)

(#3370) KicsiUbul válasza Sacerdon (#3369) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ne az XDSLt válaszd ki szerintem :)
Gondolom ez helyi hálós téma, nem?

Értem én...

(#3371) Lalika85


Lalika85
csendes tag

Ezekről mi a véleményetek?

[link]
[link]

Hosszú távra tervezem a vásárlást..... Most 15 mega kell,de ez lehet hamarosan több is lesz.

[ Szerkesztve ]

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#3372) sinick


sinick
senior tag

Ötleteket kérek az alábbi jelenséggel kapcsolatban.

Diginetes 4/1M kábelnettel rendelkezem, amit TP-Link TL-WR841ND (V3) router mögül érek el. Egykét hónapja - és már inkább gyakrabban, mint ritkábban - lecsökken a letöltési sebességek 400-500 KB/s-ról olyan 35-40 KB/s-re. Ha lecsökken, akkor úgy is marad is max. 100 KB/s-re ugrik fel. Általában a routerben egy hálózat release/renew (nem reboot!) megoldja a problémámat hol 15 percig hol 16 óráig. Ha a release/renew nem segít, akkor általában a reboot, legvégső esetben - ez igen ritka - router iletve modem táp ki/1 percet várok/be módszer is bejön.Általában netezek/levelezek és persze folyamatosan megy a torrent.

A jelenség a lenti pontoktól alkalmazásoktól és azok beállításaitól független:
- Utorrentet használok, aktív UDP [uTP] elérésen keresztül. A jelenség az utorrent beállításoktól - [uTP], kapcsolat számok, szálak száma, stb - független.
- Forgalomszabályozásra cFosSpeedet használok.
- A tcpip.sys kapcsolatszám korlátozása jelenleg 200-ra van állítva. Tökmindegy, hogy 10-re, 50-re, 100-ra van álíltva.
- Dr TCP szerint a TCP RWIN mérete 937500-re lett növelve - a cFosSpeed növelte meg. Állítgattam már alapra és vissza meg összevissza.
- MTU méret routerben és windowsban is 1500, de vettem már lejebb 1492-re is routerben és windowsban is.
- Routerben minden szolgátltatás letiltva (WLAN/DHCP/WAN ping/stb). Firewall és DoS engedélyezve. Routeren a legfrissebb firmware van. Router/modem nem melegszik (volt egy smc7004-esem régebben, az ha túlmelegedett, akkor behülyült).
- Hálózat és hálókártya alapon, fix IP-vel beálíltva.
- Konfig egy Windows XP SP3 Prof Up To Date. Vírusom nincs!

Néhány konfig kép:
http://kepfeltoltes.hu/090923/Image1_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/090923/Image2_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/090923/Image3_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mától pár napig router nélkül tesztelem a netet! Már csak egy Windows reinstall maradt ki!
Van még valami fontos? Mit ellenőrizzek? Tipp? Vélemény? Bármi!!!

(#3373) sinick válasza sinick (#3372) üzenetére


sinick
senior tag

(#3374) KicsiUbul válasza Lalika85 (#3371) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ennek a régebbi verziója volt nekem, azzal meg voltam elégedve, jó volt a wifi része is.

Értem én...

(#3375) KicsiUbul válasza sinick (#3373) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Először próbáld meg router nélkül, ha azzal is tapasztalod a hibát, célszerű lenne a szolgáltatótól is megkérdeni, nem-e náluk van hiba.

Értem én...

(#3376) sinick válasza KicsiUbul (#3375) üzenetére


sinick
senior tag

Nem tudom. Ha router gond lenne, akkor a jelenség szerintem csak sok nyitott kapcsolat esetén jönne elő. Vagy nem?

(#3377) KicsiUbul válasza sinick (#3376) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Csak torrentnél jön elő a gond? Pl ftpnél nem?

Értem én...

(#3378) Tosee válasza sinick (#3376) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ha torrentezel, akkor a DoS protection-t kapcsold ki! Mert a túl sok kapcsolat miatt kiakaszthatja a routert!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3379) Prego


Prego
senior tag

Valakinek valami ötlete: A router egy Linksys WRT120N, amit az én TP-LINK TL-WN811N adapteremmel tökéletesen együttműködik, viszont a szomszédom Edimax EW-7128G adaptere csak 5-6 kbps-et tud (tuti nem a fal és egyéb takarás a hibás)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3380) KicsiUbul válasza Prego (#3379) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Simán lehetnek ilyen gondok, a különféle chipek miatt. Valamiért nem szeretik egymást. Olyannal is találkoztam, hogy az adott wifi adapter nem csatlakozott a routerre. Másikra gond nélkül...

Értem én...

(#3381) Prego válasza KicsiUbul (#3380) üzenetére


Prego
senior tag

én úgy gondoltam hogy ez ilyen bináris, vagy csatlakozik, vagy nem. De hogy csatlakozik, mégse megy a cucc ...
Amúgy pontosított a srác: a 15/2 es netemből el tudott érni 2/2-t (csak ő volt a routeren), viszont rengeteg csomag volt hibás. Netezni még elmegy a dolog, játék közben viszont levágta a szerver.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3382) Prego válasza Prego (#3381) üzenetére


Prego
senior tag

Hozzátenném hogy most pl egy "nagyobb" fájlt húzok át a TP-Link-es adapteres laposról az asztali gépre és a másolás sebessége 600k val kezdődött, most 200 - 250 körül mozog. Mintha drága linksys sem bírná annyira a strapát.
Jelen pillanatban a legújabb firmware van rajta, mixed mode-ban és 20Hz-en WPA2+AES-el

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3383) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! A gondom a következő: [link]
Ezen a linken végigmentem hogy aktív legyek de nem sikerült. Alul írja hogy lehetnek gondok és reset meg visszaállítás segít. Namost én reseteltem a routert (TP link) de nem történt semmi... Diginetem van. A router settingsét sem érem el pedig ahhoz ha jól tudom nem kell net így a DHCP-t nem tudom visszaállítani enable-re. Átdugtam a kábelt a hálókariba és akkor sem sikerült kapcsolatot létrehozni, a vezérlőpultban visszaállítottam az automatikus IP-t. Csatlakozásnál a vonal foglalt hibát jelez. Átdugtam laptopra így jó, de router-laptop megint nem...
Már megbántam valaki segítsen... Volt már restart ki-be kapcs semmi nem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#3384) dr.bubo válasza mergal (#3383) üzenetére


dr.bubo
őstag

Minek kapcsoltad ki a routerben a dhcp-t? :F
Állisad a gépedet fix ip-re. pl.
ip: 192.168.1.80
alh.maszk: 255.255.255.0
alap.ért.átjáró. 192.168.1.1
elsődleges dns: 192.168.1.1
Igy már el kell, hogy érd a routered.
A fix ip-t meg hagyod és ezt irod be a routerben a virtual servernél.
A dhcp-t meg kapcsold vissza a routerben, főleg, ha még más gépek is csatlakoznak hozzá.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3385) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan probléma az smc routerrel,hogy nem engedi az egyik laptopot csatlakozni hozzá,mert hitelesítési kulcsot kér.Eddig nem kért és a többi laptop pedig rendesen működik.
WPA2 van,állítgattam mindent és akkor sem oldódott meg a probléma,viszont utp kábellel semmi gond.
A SE mobil telefonnal sem sikerül csatlakozni.

Tipp?

(#3386) bigdigit


bigdigit
addikt

adott egy linksys WRT120N egy sima pc és egy asus laptop.
sima pc-én pppoe-ét választva simán működik a net az asus laptopon meg nem.sem wifin sem kábellel.
laptopról router elérhető de ha honlapot nyitnánk mindig kapcsolódást ír(amit szerintem nem is kellene) és idővel érvénytelen cím a válasz.
DHCP bekapcsolva...
wifin is látja a routert és mindenben hasonló az eset.
xp-én hálózati varázslón beállítva,hogy hubon kapcsolódna a netre.routert pingelni is lehet.
mondjuk sose voltam nagy hálózati szakember de szerintem mennie kellene csak fogalmam sincs mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3387) Prego válasza bigdigit (#3386) üzenetére


Prego
senior tag

próbáld meg lefuttatni a routerhez kapott telepítőlemezt. Nekem az asztali pl az okozott gondot, hogy be volt konfigolva egy virtuális gép. Ha letiltottam az összes hálókártyát (azon kívül ami kapcsolódik a routerhez), akkor működött minden.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3388) bigdigit válasza Prego (#3387) üzenetére


bigdigit
addikt

lemezről nem telepít semmit.csak varázsló van rajta.

(#3389) bigdigit


bigdigit
addikt

megoldódott.drága fiam nem törölte a gépén az adsl kapcsolódást.(netről írányítottam.eddig nem volt router mögött a gépe).
törlés után minden megy.

(#3390) KicsiUbul válasza bigdigit (#3389) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem alapból nem jól használjátok. A linksysnek kellene a pppoe kapcsolatot kiépítenie, a gépeknek meg csak helyi kapcsolaton keresztül "kilátni" a netre

Értem én...

(#3391) bigdigit válasza KicsiUbul (#3390) üzenetére


bigdigit
addikt

úgy használjuk ahogy írod.sőt a sajátom is úgy megy.mint említettem a fiam nem törölte a korábbi router nélküli kapcsolódást és ez volt a gond.

(#3392) pajo


pajo
csendes tag

Sziasztok!

IPTV+TEL+OPTINET HAPPY csomag, jóideje rendben működik, egyszer-kétszer volt TV kihagyás, a nettel gond eddig nem volt.
SMC WBR 14-G routerrel 1 notebook Wifi+vezetékesn 1 asztali gép ment múlt hét csütörtökig.
azóta routerrel nem megy, viszont bármelyik gépet direktbe kötve megy a net.
mindent próbáltam, Factory resetet is beleértve. A router kollégánál hagyományos adsl-en gond nélkül működik.
a szolgáltató -nem meglepő módon- azt mondja, nem nála van gond.
van valami tanácsotok?

(#3393) Sickboy25 válasza pajo (#3392) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

Annyit meg megtehetnel, ha tudsz, szerezz egy masik routert es probald ki azzal

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3394) sinick válasza KicsiUbul (#3377) üzenetére


sinick
senior tag

Ha a letöltési sávszél beáll, akkor minden protokoll esetén beáll.

Új fejlemény, hogy pénteken csináltam egy hard-resetet (hátsó gombos) és aznap déluán illetve esete meg ma egész nap nincs vele gond. Egyelőre kopp-kopp...

(#3395) sinick válasza Tosee (#3378) üzenetére


sinick
senior tag

Úgy emlékszem, hogy ha be van kapcsolva ha nincs, a jelenség fennáll. De ha megint előjön, meg fogom próbálni!

(#3396) KicsiUbul válasza sinick (#3394) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na, most rendben megy?

Értem én...

(#3397) sinick válasza KicsiUbul (#3396) üzenetére


sinick
senior tag

Eddig igen!
(Eddig ami történt: h/w reset, firewall kikapcs, dos protection kikapcs)

(#3398) cobrasr


cobrasr
csendes tag

Van az egyik havernak egy Tp-link TL-WR5429 routere és megy is a net neki.
De vanegy kis bökkenő, mégpedig az hogy torrent fájlt tölteni szeretne de azt irja hogy blokolva van a nete.Ha valaki tud segiteni annak nagyon örülnék de a haverom jobban:D.
Elöre is köszi minden segitséget.

(#3399) dr.bubo válasza cobrasr (#3398) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3400) Prego


Prego
senior tag

Mivel már két különböző routernál is megfigyeltem a dolgot, ezért típusfüggetlenül teszem fel a kérdést (amúgy egy edimax BR-6104Wb és egy linksys wrt120N :D )

Szerintem akkor akad szét a net elérése, amikor új IP címet kapnék a szolgáltatótól.
A modemet még a régi 512/128kbps-es chellóhoz kaptam, akkor gyönyörűen villogtak rajta a fények, most a 15/2mbps-nál már csak ég minden, egyedül a PC csatlakozás villog.
A megoldás legtöbbször megoldódik a router IP release/renew eljárással, ha renew-ra nem kap új címet, akkor is a modem resetelése segít. Elég ritkán kell a routerből kihúzni a csatlakozót (most pl sajna igen, nem akarta megkapni az új IP-t, közvetlenül a gépre kötve viszont igen).

Szerintetek ki lehet cseréltetni a szolgáltatóval a modemet, vagy ők a routerre fogják úgyis fogni?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.