Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) zodo válasza Truman (#4599) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi. :R

Hát ennyire értem én ezeket az elnevezéseket, rövidítéseket.

Egyenesen a WAN menübe menjek?
Gyors beállító varázslót ki is hagyhatom?

(#4602) Truman válasza zodo (#4601) üzenetére


Truman
senior tag

Így van, de Quick Setup-ot is használhatod, ha neked az esik jól. Én gyűlöm őket, és a közvetlen menüből választom ki amit akarok.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4603) zodo válasza Truman (#4602) üzenetére


zodo
nagyúr

Pfff , remélem sikerül összehoznom.
ha nem, távsegítséget kérek :)

(#4604) zodo válasza Truman (#4602) üzenetére


zodo
nagyúr

Hihetetlen, de működik.
Reseteltem a routert kb. 10mp beállítottam a WAN menüben a fehasználó/jelszó ill. az automatikus csatlakozást, vártam és van netem.
Újraindítottam a gépet, biztos ami biztos alapon, ellenőrzés képen, de így is jó.
Áramtalanítani azért, nem mertem. :)

Köszönöm a segítségeket! :R

(#4590) hsz-ben kapott, Qos segítséget egyenlőre pihentetem kb. 1-2 hétig míg bekötik az új netemet. Nem nagy dolog Invitel 2megásról, Digi 4megásra váltok, de a nyáron érkező (remélem, mert ígérték) optikai szálra várok. Ha még sem jönne a kábel, már akkor is jobban jártam.

(#4605) Truman válasza zodo (#4604) üzenetére


Truman
senior tag

Ha elmentetted a beállításokat (lap alja <save> gomb). Akkor nyugodtan áramtalaníthatod, mert megkapcsolás után már automatikusan csatlakozni fog.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4606) zodo válasza Truman (#4605) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor okés, mert azt tuti megnyomtam.
Később beállítottam a pontos időt és engedélyeztem a log listázását.

Köszönöm, még egyszer! :R

(#4607) Sylar666


Sylar666
csendes tag

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy nem vagyok járatos a hálózatokban, biztatás és bátorítás hatására vásároltam be. Segítséget kérek, bocsánat, ha marhaságot, triviális dolgot kérdezek.
Vettem egy 655-ös routert (Wifi-sítettem, klasszul működik is) és egy 321B modemet. A régebbi Dlink 360R-es modemmel több gondom is volt, az idők során. Először a 360r-rel teszteltem a 655-öst, s csak néhány nap után váltottam a 321b-re. A következő lenne a jelenség.
Ma délután sikeresen beüzemeltem a 321B-t, beállítottam Bridge-üzemmódba. Utána visszaállítottam a hálózatom - a 655-ös routerrel, (azt be a gépbe, majd az ADSL-részt bedugtam a modembe), s minden kiválóan működik. Egy tünet van csak, bár lehet, hogy ez a normális: nem látom már a 321B modem kezelőfelületét a http://192.168.1.1 címen. Ezt a kezelőfelületet csak egyszer láttam, akkor, amikor bekonfiguráltam (amikor összeraktam a géppel, router nélkül). Utána már csak a Wifi-routert látom a jól ismert 192.168.0.1-n.
Néhány kérdésem lenne, megtisztel, ha válaszol rá!
Normális-e ez így?
Mi van akkor, ha újra kell konfigurálnom a modemet (ne adj isten elromlik a router, s nélküle kell ideiglenesen használnom az Internet-elérésem? Hogy érhetem újra el a 321B-modemet webes felületen. Vagy pld. firmware-t szeretnék frissíteni. Akkor is el kellene érnem!
Újra ki kell iktatnom a routert, mint amikor konfiguráltam?
Vagy valamit állítanom kell a számítógépemen, hogy látható legyen a 321B modem? Vagy milyen más IP címen érhetem el a 321B modemet?
Előre is köszönöm szakértő segítségeteket!

Aquila non captat muscas.

(#4608) Truman válasza Sylar666 (#4607) üzenetére


Truman
senior tag

Aki a szolgáltatótól kapta a Dlink 360R -jét, azt pl. senki sem tudja elérni az IP címén (csak a gyári Dlink 360R -eket lehet így elérni). De amúgy nem értem miért zavar ez téged, ha máskülönben minden működik. Ha esetleg a mégis valamit állítanod kéne a modemen, vagy pedig behalna valami a router-en, akkor ott a közvetlen modemes csatlakozás és megint állítani tudod. Vagy ha már a közvetlen modemes csatlakozással sem tudod elérni azt a modemet, akkor valószínű hogy letiltottad a modem DHCP szerverét (vagy a szolgáltató tiltotta le, de alapértelmezésben valószínűleg amúgy is tiltva van), ekkor orvosolhatja a problémát ha fix IP címeket állítasz be a hálókártyádnak, természetesen ugyan abból az alhálózati tartományból pl.:192.168.1.5, maszk: 255.255.255.0
Amúgy a "problémád" megoldása érdekében megpróbálhatod ezt a router-en is, vagyis megváltoztatod annak az alapértelmezett címeit, ezekre.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4609) Sylar666 válasza Truman (#4608) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Szia és köszönöm!
A 321B-ről beszéltem, azt nem tudom elérni a webes felületen, még úgy sem, ha közvetlenül csatlakozom a géphez (655 nélkül). Vásároltam, NEM a szolgáltató adta. Azzal tisztában vagyok, hogy a 360R ('a la ISP) nem konfigurálható, kvázi butított. A kérdésem a 321B-re irányult, bár lehet, hogy félreérthető voltam.
S hogy miért zavar?
1. Mindig zavar, ha megoldatlan problémával szembesülök.
2. Lehet, hogy frissíteném a firmware-t- régebbi van rajta.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#4610) Truman válasza Sylar666 (#4609) üzenetére


Truman
senior tag

És se a 360R -ről beszéltem, csak példának hoztam fel. :)
Mint már mondtam, közvetlen csatlakozásnál a fix IP cím beállítás a hálókártyán megoldhatja a problémát. Ha mégsem, akkor jöhet a Hard reset.
A firmware frissítés nem hiszem, hogy megoldaná a problémát (bár nyilván sosem árt, ha az aktuális van rajta).

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4611) modern


modern
aktív tag

üdv.
lenne egy problémám, szeretnék cod mw2-vel játszani de a játékban kiírja h a router beállításoknál kapcsoljam be a NAT-ot.
Azt h lehet?
SMC Barricade routerem van, vki segítsen pls!

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#4612) Truman válasza modern (#4611) üzenetére


Truman
senior tag

--->A NAT-ról a Wikipédián
Magyarul a közönséges portátirányításra gondol.-->Ezen oldal alapján be tudod állítani: http://portforward.com

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4613) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Linksys WRT120N típusú router és egy baj van vele, hogy állandóan kis időközönként megszakad a net!! Mi okozhatja ezt a problémát ?? Az internetem sebessége 8 mega le/512 kbs fel!! Hozzáértők véleményét várom szeretettel! :) A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.: Fishbone17

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#4614) oliver7777


oliver7777
tag

Most vettem egy TP-Link 1043ND-t, és a régi Linksys wrt54g routeremet acces pointnak szeretném használni, tehát, hogy nagyobb területet tudjak lefedni wifivel. Ez lehetséges ezzel a routerrel? Ill. tud vki segítséget nyújtani a beállításához?

Köszi!

(#4615) Truman válasza oliver7777 (#4614) üzenetére


Truman
senior tag

Gyári firmware-el esetleg csak akkor, ha vezetékesen kötöd össze a TP-linked-el, ehhez viszont el kell el kábelezned, oda ahol már gyenge a jel.
De ha AP repeater (jelismétlő) módra gondoltál, akkor ehhez valmilyen open source firmware kell (Open/DD/X WRT, tomato). Ha jól tudom nagyon sok Linksys WRT54G kompatibilis pl. a DD-WRT-vel, ez hardver verziótól függ. -->Nézz utána a tiédnek!

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4616) oliver7777 válasza Truman (#4615) üzenetére


oliver7777
tag

Az a baj, hogy dd-wrt-vel pont nem kompatibilis, mert ez a 7es verzió, ezért is vettem új routert. Tudsz esetleg olyan firmware-t, ami kompatibilis vele?

Köszi!

(#4617) Truman válasza oliver7777 (#4616) üzenetére


Truman
senior tag

Sajnos nem. Így is a DD-WRT-nek van a legjobb támogatása.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4618) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Üdv! :)

Adott egy Linksys WRT120N típusú router és egy baj van vele, hogy állandóan kis időközönként megszakad a net!! Mi okozhatja ezt a problémát ?? Az internetem sebessége 8 mega le/512 kbs fel!! Hozzáértők véleményét várom szeretettel! :) A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.: Fishbone17

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#4619) Truman válasza XFishboneHUN (#4618) üzenetére


Truman
senior tag

Nézd meg mi történik közvetlen modemes kapcsolattal (router nélkül). Mit log-ol a router? Firmware frissítést próbáltál már?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4620) lömá


lömá
csendes tag

sziasztok.nos nem oylan rég beszereztem egy edimax br-6204wlg cuccot.be is lőttem.ez az első iylesmi fajta cuccom.telefonon akartam netezni ami megy is csak rohadt lassuú és van hogy megáll a betöltés de más kapcsolatoknál meg simán betölti az oldalt csak az enyémmel vacakol.tudom hogy nem a telcsi baja mert már 2M-val is szedtem le vele cuccot netről.mire figyeljek oda beállitásoknál?kábeles netem van itthon.vagy mi lehet a gondja?konfigurálásnál lehet valami?vagy maga ez a márka nem egy csoda?előre is köszönöm a javaslatokat:)

(#4621) lömá


lömá
csendes tag

hja és még valami.megpróbálltam felrakni az 1.61 es firmwaret hozzá.egy bin fájl jött le amit ugye betalllóztam ahova kéri de ezt írja ki:Image len exceed max size 0x200000 ! len=0x57425742 amiről gőzöm sincs mi lehet más verzióval is próbállkoztam és akkor is ez van........nincs ötletem.

(#4622) XFishboneHUN válasza Truman (#4619) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Firmware-t nem frissítettem még, de azonnal meg is csinálom!! :)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#4623) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

úgy néz ki, hogy a firmware update megoldotta a problémát :C :DD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#4624) wwhy


wwhy
veterán

adott egy Linksys wrt54g2 router, 25/12-es net; kábelen simán hozza ezeket az értékeket, sőt picit fölés is megy (26/13). Wifi-n át viszont mintha megbolondulna: 3/1, 1/2, 5/3 értékeket mutat a speedtest, netmeter. Jogtiszta W7 x64.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4625) Truman válasza wwhy (#4624) üzenetére


Truman
senior tag

Egy G-s router sosem fogja hozni a 25/12 wifin. De a mért értékek valóban túl kicsik. Vagy a jelerősség/minőséggel vannak gondok. Vagy pedig túl sok Wifi van a környéken ugyan azon a csatornán mint te, és a készülékeke zavarják egymást, keress szabad csatornákat pl.: az inSSIDer -el.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4626) wwhy válasza Truman (#4625) üzenetére


wwhy
veterán

persze, ezzel tisztában vagyok. Jelerősség max. mivel kb. 3 méterre, szabad rálátással vagyok a routertől, ugyanabban a szobában. Megpróbálom a csatornát, habár a környéken csak 3 másik router nagyon gyenge (1 vonal) jelét veszi a laptop (Dell D630).

Egyébként kb. mi a valós, elvárható érték egy N-es router Linksys WRT360 +30/3+wifi esetében? a haverom "öl meg", hogy csak 25 körül van, de ő max-ot akar :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4627) dalmi baba


dalmi baba
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem értek az ilyen hálózatos kütyükhöz, de vettünk egy routert TL- WR941ND , és abban szeretném segítségeteket kérni, hogy ha mindent megfelelően bedugtam, mégis hibaként azt írja ki, hogy a wan kábel nincs a helyén, és a "helyi kapcsolat 4" nem megfelelő. Ilyenkor mi a teendő? Lehet rossz a kábel? REngetegszer újra próbáltam már, és úgy gondolom minden a helyén van.
Ha valaki tud, kérem segítsen!
Előre is köszönöm.

(#4628) Truman válasza dalmi baba (#4627) üzenetére


Truman
senior tag

Szia.
Milyen neted van? Egyébként itt találsz egy részletes leírás a TP-Link router-ek beállításáról.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4629) toad


toad
csendes tag

Sziasztok!

Igazandibol nem vagyok benne biztos, hogy router gond, kesobb reszletezem miert ide irtam megis.

A problemam a kovetkezo. Edimax router mogott van 2 gep. Batyame es az enyem. Arra lettem egyszercsak figyelmes, hogy nala akkor is volt net, amikor nalam nem. Ekkor a halokartyara gyanakodtam, rendje modja szerint ki is csereltem, beallitottam a dolgokat. A hiba ujbol jelentkezett. Eppen bongesztem oldalakat, amikor jott a bongeszoben a hibauzenet. Bongeszotol fuggoen a kovetkezok: A tavoli kiszolgalo nem talalhato, kapcsolat nelkuli uzemmod felajanlasa stb. Tegnap uj fejlemenykent azt tapasztaltam, az eppen futo torrentem nem allt meg, szepen volt ketiranyu forgalom, azonban minden mas megmurdelt. Se oldalak nem jottek be, levelezoben pop es smtp szerverek eleresere is hibat dobott, viszont a pingeles ment. Ma reggel megint "megjott", neztem helyi hálózat kapcsolatok allapotat es tudjatok a forgalom rovatban, ahol 2 monitor + egy t elagazas van oda egy sarga lakat kerult. Nem tudom hogy tudnam kideriteni, hogy mi korlatoz. Ujrainditas utan (nem a router ujrainditasa, hanem a szg. ujrainditasa utan) megint mukodik minden rendre kb 1 oran keresztul. A vicc az, hogy mar a portokat is osszevissza (nem a szo szoros ertelmeben) cserelgettem, a masik gepet dugtam arra a portra, amin addig az enyem logott es forditva. De a problema csak nalam jelentkezett ekkor is. IP DHCP-vel kiosztott, a vicc annyi, hogy 2005 ota nem tortent semmi valtozas/valtoztatas, amikor eloszor jelentkezett a problema (ugy 1 hete) ujrahuztam a rendszert (amugy is rafert volna mar) + halokartyat csereltem. A gond az, hogy direktben router nelkul nem tudok felmenni, mert a beregelt mac cim, ami a routernek is klonozva lett, az a halokartya mar par eve megmurdelt.

Egyebkent, ha routert inditom ujra akkor sem oldodik a korlatozas, csak ha a pc-t inditom ujra. Router resetet is csinaltam, mindent visszaallitottam utana, mac cim, dhcp, ip kiosztas stb., de a hiba tovabbra is ugyanaz.

Nagyon halas lennek, ha valaki tampontot tudna adni azugyben hogy tudnek fenyt derinteni arra, hogy a lakat milyen korlatozast vagy miert takar.
Mar az is megnyugtatna, ha valaki azt mondana, hogy ismeros a problema, de nem talalt ra o sem megoldast. Legalabb tudnam, hogy nem egyedi. :D

[ Szerkesztve ]

(#4630) toad


toad
csendes tag

Na, amint elkuldtem megjott megint. Bejelentkeztem, de most nem latom az elozo post szerkesztesi lehetoseget. Itt van a ket kep, amit meg az elozohoz akartam csapni.

(#4631) Claude Leon válasza lömá (#4620) üzenetére


Claude Leon
senior tag

1.11-es a neked való firmware, ne keverd bele a 6204wg-t

(#4632) Bibby


Bibby
addikt

Pár napja valami gondja van a belkin routeremnek.
Egy hosszabbítón van a gép többi cuccával, áram alá helyezem, bekapcsolom, mire a gép elindul addigra a router betárcsáz és lehet netezni, eddig így volt.

Most nem sikerül valamiért, nincs kapcsolat, de ha a routert ki és bekapcsolom újra, akkor már kapcsolódik.
Mi lehet az oka? :F

Ελευθερια η θανατος

(#4633) oliver7777


oliver7777
tag

Plííz vki segítsen dd-wrt firmware beállításában (TP-Link 1043ND routeren).
Csak annyi kellene, hogy hol lehet növelni a jelerősséget.
Meg QoS-nál prioritás böngészőnek, meg wifi eszközöknek.
Láma vagyok router témában, még csak most tanulgatom.

Köszi!

(#4634) hu-Ízirájder


hu-Ízirájder
tag

sziasztok,
van egy linksyswrt320 routerem,
a baj az vele hogy ha a routeren keresztül jön a netjel, akkor egyrészt
a 25mbit netből csinál 20 at, ami még nem katasztrófa de akkor is érthetetlen,
a másik bajom hogy nyögvenyelős még a böngészés is vele, csak én vagyok most rajta, csak böngészek nincs letöltés közben,
és ha mondjuk egyszerre pl gugliból megnyitok külön ablakban 4-5 oldalt az utolsó 2-3 alig töltődik be, és ez rendszeres, nem csak bizonyos oldalakat tölt be lassan,
viszont ha ugyan ezen a kábelen keresztül közvetlen a modemből jövő kapcsolattal netezek
akkor hibátlan,
biztos én vok a hülye hozzá mivel sokan dícsérik ezt a cuccot, de a létező összes beállítást végignéztem, wifi nélkül is próbáltam csak kábelen, hátha az zavar be,
router tűzfalát is kilőttem, firmware upgrade is volt.
IE-t használok, de nem hiszem hogy ez a baj, bár lehet kéne állítani valamit a beállításaiban az Explorernek,
passz
köszönöm ha valaki segíteni tud,

(#4635) Truman válasza hu-Ízirájder (#4634) üzenetére


Truman
senior tag

Talán próbáld ki vele a DD-WRT -t.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4636) lömá válasza Claude Leon (#4631) üzenetére


lömá
csendes tag

köszönöm szépen uram:)bejött a dolog és eddig jobb a dolog minden hiba mentesen megy ami nekem kell és eddig vacakolt.....

(#4637) hu-Ízirájder válasza Truman (#4635) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

szia,
egyenlőre mielött más, nem gyári firmwaret raknék fel tudni szeretném hogy mi a baja,
hogy szoftveres vagy hardveres, probléma, és míg a hardvert nem tudom kizárni, nem mondanék le a gari időről, mert fogom és visszaviszem, viszont ha esetleg ezt felrakom és gebasz van, akkor bukom a garit mert nem a gyári firm van rajta.

(#4638) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szervusztok!

Remélem tudtok segíteni!

TP-LINK WR841ND wifi router-el van gond.

Ma volt nagy vihar erre, és kihúztam a routert, modemet, mindent. Most vissza bedugtam, de csak a power lámpácska világít más semmi a routeren...

Újra áramtalanítom, resetelni próbáltam, de semmi! :O

Kérek valakit segítsen, mi lehet a baj!

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#4639) Truman válasza Gyuree91 (#4638) üzenetére


Truman
senior tag

Az nagy valószínűséggel behalt valamitől--->csere

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4640) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Vettem egy éve egy linksys wrt54gl típusú routert.Eddig nem is volt baj vele,viszont tegnap óta nem látja lan kábelen a pc-t.
Úgy van szétosztva a net,hogy a netkábel a routerbe csatlakozik,onnan osztom szét az asztali gépre sima kábellel,valamint a laptopra,és a többi mobileszközre wifin. A wifi résszel nincs semmi gond (most is laptopról írok),de a lannál még az állapotjelző led sem világít.Próbáltam áramtalanítani,és másik kábellel is,de semmi változás.Reseteltem az egészet,de akkor sem jártam eredménnyel.Mi lehet a baj?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4641) Kirtam


Kirtam
tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link wi-fi routerem egész pontosan TL-WR642G típus.
A WAN portra megy 15 megás tré-onlájn ADSL 1-es portból jön eg ykábel a gépembe, + húgom illetve asszony laptopja kapcsolódik rá wi-fin keresztül.
A problémám az lenne, hogy a router csak a sávszélesség felét engedi hozzám, konkrétan speedtest 7.50 megát mutat, ha direktbe kötöm akkor 15 mega.

Az lenne a kérdésem, hogyan oldható meg hogy nagyobb sávszélességet kapjak, ugyanis nekik csak fészbúkra kell a net nekem meg kellene azért a filmek töltögetéséhez.

Előre is köszi a választ.

(#4642) Drenholl


Drenholl
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nagyon régen nem kértem már senki segítségét de egy próbát megér mert már nem tudok mit kitalálni. :(
Van egy csodálatos planet xrt-401e routerem. Eddig az ég világon semmi gond nem volt vele gondolom én hogy most sincs csak egyszerűen nem tudok rájönni egy igen fontos dologra.
Pár napja a barátnőmmel elkezdtünk World of warcraftozni. Értelem szerűen két gép egy hálózaton egy router semmi más ami bezavarhat. A netem egy 15 mbites adsl azzal se lehet gond. A problémám annyi hogy (a többi netes játéknál is csinálta) kb 10-15 percenként ledob a játék elmegy a net és kb 1-2 perc mire vissza tud csatlakozni. Ha nem játszok tökéletesen megy minden de ahogy ketten belépünk van mikor bírja fél órát is de van amikor 1 perc és megbolondul a router. Utána néztem sok helyen mi lehet a gond de már nem akarok sötétben tapogatózni már nagyon sokat szenvedtem vele. :(
Sok mindent megpróbáltam már (szerintem az összes beállítást variáltam már a pár nap alatt) de sehogy se akar normálisan menni pedig le merném fogadni hogy egy apró beállítás az egész. Protokat is nyitottam, próbáltam a dmz-t stb...
Az én tippem az hogy nem tud vagy küldeni vagy fogadni megfelelő mennyiségű csomagot de az mtu maxon van meg persze annak van egy ajánlott értéke ami ppope esetén 1492, gondolom ezzel nem is kell nagyon variálni.
A tűzfalon is már próbáltam ki/be kapcsolni mindent de egyszerűen sehogy se jó.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

(#4643) Truman válasza Drenholl (#4642) üzenetére


Truman
senior tag

A DMZ szerintem ilyenkor nem jó, mind a két IP címre kinyitottad a portokat? link
Fix hely hálózati IP címeket használsz?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4644) bedlam


bedlam
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem: van egy Asus WL-520gc tipusú routerem, és egy hozzá tartozó (szettben vettem, szintén Asus) USB-s wifi adapterem. A gondom az, hogy a jelet a két szobával arrébb lévő gépnél csak alig látja az adapter. Ez tényleg ekkora kalap f0s, vagy én csinálok valamit rosszul? Nem atombunkerben lakom, elvileg ennyi falat kéne bírnia, nem? Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném...

bedlam

(#4645) kali válasza bedlam (#4644) üzenetére


kali
legenda

a router a maga kategóriájában nagyon is erősnek számít a jel továbbítása tekintetében, megfelelő beállítások és ellenoldal mellett ha gyenge a jel, akkor más - átlagos - eszközökkel még olyan sem lenne!
azt senki sem mondja meg látatlanban, hogy hány falat, szobát...stb kellene megfelelő erősséggel átvinni adott esetben a jelnek, mivel nagyon sok befolyásoló környezeti tényező létezik (falak vastagsága, anyaga, távolság, más környzeti tényezők; nagyobb fém-, vagy tereptárgyak...stb), de nézd át a router és az elenoldal beállításait, és hangold össze rendesen a két eszközt, hogy a legjobbat kihozd a párosításból!
a router esetében az utolsó firmware verzió legyen fent (2.0.1.1), a data rate, radio power...stb legyen maximumon, és a frame bursting legyen engedélyezve! továbbá több csatornán is próbáld ki a kapcsolatot!

(#4646) Darkie válasza lpmorpheus (#3930) üzenetére


Darkie
csendes tag

Szia!

Két hete vettem én is egy Asus RT-G32-es routert. Az EDigital-os csóka nagyon dícsérte, azt mondta eddig senki sem panaszkodott rá.

Teljesen ugyanezeket a tüneteket tapasztalom vele mint te. Azzal, hogy nálam egy laptop WiFi-n megy és az asztali gépem pedig LAN kábellel van összekötve a router-rel.

Nálam is az van, hogy kb. 15-20 percenként leszakítja a hálót. A kábelmodemre dugva a gépet azonnal megy minden, tehát magával a nettel semmi gond. Majd egy idő után, vagy router újraindítás után visszajön a háló.

A firmware frissitésen kívül én is mindent kipróbáltam vele.

Elképzelésem sincs, hogy mi lehet a gond.

Te már találtál megoldást a problémádra?

Köszi,
D.

(#4647) Truman válasza Darkie (#4646) üzenetére


Truman
senior tag

Ilyen "router-el szakad modemmel nem" esetekben az igazság mindig odaát van. Főleg az új gyári firmware felrakása után.

Ha nincs kedved kicseréltetni, szívni azzal is, majd kicseréltetni egy másik márkára, akkor felhívom a figyelmed, hogy az "A" revíziója a router-nek DD-WRT firmware kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4648) Kelton


Kelton
csendes tag

Sziasztok.

Ami adott: Egy XP-s asztali gép, egy Vista-s laptop illetve egy router és egy modem. Az a helyzet, hogy a vista-s gépen különböző időközönként és váratlanul megszakad az internet kapcsolat, amit az óra mellett elhelyezkedő "jelenlegi kapcsolat" ikon sárga háromszögű felkiáltójellel ábrázol("korlátozott kapcsolat").A laptopon a hálózati kártya led világít illetve a routeren is jelzi a led hogy van csatlakoztatva gép. Az XP-s gépen hibátlanul működik az internet kapcsolat miközben a vistas gépen korlátozott a kapcsolat,nincs net. Csak az újraindítás segít és utána újból van hálózat.

Valakinek valami tipp?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#4649) kmisi99


kmisi99
addikt

Az gond ha a tp-link routerem teteje kb 40-50 fokos

(#4650) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Ma vetem rutert ( Tp-link (TL-WR74ND ) Nem tudom beüzemelni a laptopot ( Acer Aspire 5732Z ) hogy működjön a hálózat Mit kell telepíteni hogy kell ??

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.