Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Orked válasza KicsiUbul (#3600) üzenetére


Orked
csendes tag

Kösz szépen.

(#3602) DeFranco válasza dr.bubo (#3591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megszületett a megoldás!

Nagyon nagy köszönet kalinak és dr.bubónak.

Egy speciális driver és program kellett hozzá, hogy működjön. Kalandos volt, mert tiszta bug, be sem lehet írni rendesen a jelszót, minden betű után oda kell kattintani, a szoftver fele teljesen használhatatlan, mert nem lehet ráklikkelni a legördülő menükre, de a lényeg az, hogy cipőkanállal beleerőltettem, és csatlakozott. Aztán már csak egy profilmentés kellett (röpke negyed óra a két kattintás) és már automatikusan megy is minden magától.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget!

(#3603) KicsiUbul válasza DeFranco (#3602) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen Wifi vezérlő van a notiban?

Értem én...

(#3604) DeFranco válasza KicsiUbul (#3603) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ralink RT2500

A Fusi oldalán 2004-es a legutóbbi driver. Az nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#3605) dr.bubo válasza DeFranco (#3604) üzenetére


dr.bubo
őstag

:C Örülök, hogy sikerült müködésre birni. :) Csak stabilan is müködjön vele.
Milyen specko progival érted el, hogy jól müködjön?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3606) DeFranco válasza dr.bubo (#3605) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Annak a drivernek/programnak egy másik verziójával, amit linkeltél tegnap. Csalóka, mert elvileg használhatatlan, de kis türelemmel csak ki lehet tölteni ami szükséges. Nem csak a driver részére volt szükség, a szoftver is kell a csatlakozáshoz.

Eddig stabilnak tűnik, hozza is a teljes g sávszélt 4 falon keresztül a lakás másik sarkából.

(#3607) Tosee válasza DeFranco (#3602) üzenetére


Tosee
őstag

Visszaolvasva látom, hogy az összes beállítási lehetőséget végigzongoráztátok, és végül a driver volt a ludas! De lényeg, hogy meg lett a probléma forrása! :)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3608) Krono


Krono
csendes tag

Üdv.,
Segítséget szeretnék kérni,
-adott egy laptop, (op:Windows2000Prof), adsl lapcsolat és egy
Linksys ruoter amit nem sikerült konfigurálni!!!
Ebben kérnék segítséget!
A laptop üzembe helyezése után 30 másodpercenként kiírja, hogy vezeték nélküli
hálózatot talált (vagy tizet), de az internetre nem tudok csatlakozni mert nincs
kapcsolat (modem is rendben)
Mit tudok csinálni?
Köszönettel,

(#3609) KicsiUbul válasza Krono (#3608) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Először be kellene állítani a routert, mind a wifi részét, mint a WAN részét

Értem én...

(#3610) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Lenne két kérdésem/problémám.
1: Rakoncátlankodik az SMCWBR14-G2 routerem. Egy idő után elmegy a net, böngészővel nem lehet oldalt megnyitni 2 gépen és wifin sem, de a letöltés maximum sebességen folytatódik tovább. Miért? A router nem kézmeleg, csak langyos.
2: Mivel a 14-G2 helyére beraktam a régi 7004WBR-t(az egyik gépre folyamatosan kell net, így egy megbízható routernek kell eljuttatnia hozzá a netet), így most nincs wifim, viszont az is kéne. Így az egyik kábel végére rákötöttem a 14-G2-t, ennek nem kell olyan megbízhatónak lennie, mert csak ritkán van használva. Hogy lehetne megoldani, hogy midkét gépen legyen net állandóan?
Próbáltam azt, hogy mindkét router always online-ra állítottam, de az nem jött be, csak a 7004-en van net. Most azt fogom megpróbálni, hogy a 7004-et "betárcsázósra" állítom(szal a gépen kell majd manuálisan csatlakozni), a 14-G2-t meg always online-ra, viszont valahogy meg kéne oldanom, hogy a másik gép automatikusan "tárcsázza be" a netet. Ezt hogy lehet(azon a gépen XP pro SP3 van, amin kéne csatlakozni)?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3611) CHIPman válasza CHIPman (#3610) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A második megoldás nem ment, kiderült, hogy nem betárcsázós, hanem router-magaerből csatlakozós a cucc, így nem sikerült megoldani. Valamint a 7004 nem WBR, hanem VBR.
A segítséget előre is köszi.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3612) KicsiUbul válasza CHIPman (#3611) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A "megbízható" router menjen a modem mögé, építse fel a netkapcsolatot. Innen 2 lehetőség van:
1; beteszed a wifi routert mögé, úgy, hogy a wifis WAN portját rákötöd a másiknak az egyik LAN portjára, és úgy állítod be, hogy a WAN interface DHCP ről kérje az IP-t (ehhez kell, hogy a másik DHCPzzen)
2; A wifis egyik LAN portját kötöd a nem wifis egyil LAN portjára, és a wifisben kikapcsolod a DHCP-t. Így ez egy switchként fog üzemelni, és a két gép egy alhálózatban lesz. Ez utóbbi elegánsabb megoldás.

Értem én...

(#3613) CHIPman válasza KicsiUbul (#3612) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi. Ezt a DHCP-t SMC-n hol lehet ki-be kapcsolgatni? Nem lenne rossz, ha meg lehetne azt csinálni, hogy a manager(192.168.2.1) alól csak a "megbízhatatlan" routert lehetne újraindítani. Vagy ez egyik megoldás esetében sem működik?
mod: Megtaláltam a DHCP-t, próba.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3614) Prego


Prego
senior tag

megfigyeltem hogy itthoni hálózatban a torrent feltöltés éppen csak csordogál 1-2kb-val, irodában viszont ennek a tízszeresét is elérem. Portátirányítás teszt OK, lapos ugyanaz, WiFi kártya ua, itthoni routeren upnp van belőve.
Itthon wrt120N, irodában egy SMC g-s router van.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3615) Alex91 válasza Prego (#3614) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanaz a szolgaltato mindket helyen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3616) Prego válasza Alex91 (#3615) üzenetére


Prego
senior tag

igen. Itthon upc FP15, irodaházban meg valami üzleti net van, ott fel és le is 1,5MB/sec is szokott lenni

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3617) KicsiUbul válasza Prego (#3616) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet hogy ott nincs p2p korlát?

Értem én...

(#3618) Krono válasza KicsiUbul (#3609) üzenetére


Krono
csendes tag

Hát ez az, ami sehogyan sem sikerük... :O

(#3619) dr.bubo válasza Krono (#3618) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3620) Krono válasza dr.bubo (#3619) üzenetére


Krono
csendes tag

Köszi, érdekes és szemléletesen mutatja az említett router beállításait.
Nekem azonban befw11s4 tipusú routerem van.
A link analógiájára be tudom az enyémet állítani? :F

(#3621) dr.bubo válasza Krono (#3620) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)
A menü van másképp, amugy a beállitása szinte megegyezik amit az elözöekben belinkeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3622) Krono válasza dr.bubo (#3621) üzenetére


Krono
csendes tag

Köszi ezt végigzongoráztam, és...
nem sikerült! :(

(#3623) Prego válasza KicsiUbul (#3617) üzenetére


Prego
senior tag

Ethernetes nagygépen, ma megindult, inkább a wifi hülyéskedik. pl ha laposról másolok a nagygépre akkor ilyen 500k-val megy át az adat, kábel-kábel megoldással meg 2000k-val (már a laptop vinyója is haldoklik)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3624) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Egyik barátomnak ma telepítettem a laptopjára (DELL Inspiron 1525) magyar Vista-t, 32 bites verziót. Internethez akartam csatlakozni, routeren keresztül, vezeték nélküli kapcsolatban. És most jött a megleptés, mert felhasználói nevet, jelszót és bejelentkezési tartományt kért a router. Tudjátok, hogy mi lehet a probléma? Most router beállítási probléma, vagy Vista hiba. Nem először telepítettem Vsta-t, ilyen jellegű dologgal nem találkoztam még.

Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#3625) Lacika25


Lacika25
tag

Még annyi, hogy kábelnet, szóval nem kér alap esetben semmi ilyen dolgot, nincs rá szükség.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#3626) CHIPman válasza KicsiUbul (#3612) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megpróbáltam mindkét megoldást, és mindkettő esetében elment a másik gépről is a net. Ötlet? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3627) KicsiUbul válasza CHIPman (#3626) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,
Elvben így mennie kellene. Lehet nem jól írtam le, vizuális ember vagyok, csináltam egy kis rajzot a megoldásról.

A konfigok:
7004WBR:
WAN:
ISP függő
LAN:
DHCP - on

WBR14-G2:
WAN - mindegy
LAN:
DHCP - off
Wifi - igény szerint

Ha ezek megvannak, mikor elmegy a net, csinálj pinget/trace t is.

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3628) CHIPman válasza KicsiUbul (#3627) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem megy. Most nem ment el a másikon a net, de itt még mindig nem volt. Amit leírtál mind megcsináltam, pingelni nem tudom, hogy kell, nem volt még rá szükségem. A rajzot nem tudom megnyitni, nincs PDF-olvasóm.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3629) KicsiUbul válasza CHIPman (#3628) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha windows van a gépen:
start -> futtatás (run) vista start -> keresés (search)
Ide baíros: cmd majd enter
Fekete ablak:
ping origo.hu <enter>

Másold ki amit visszakapsz.
Ha azt írja, hogy nem találja az állomást, akkor:
ping 195.228.240.145 <enter>

aztán
tracert 195.228.240.145 <enter>

a rajzot sajnos más formában nem tudom prezentálni. (esetleg visio saját formátuma)

Értem én...

(#3630) CHIPman válasza KicsiUbul (#3629) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Működik. :Y
A pingelés nem sikerült és a tracert sem, de kikapcsoltam az upnp nevű valamit, amit előzőleg bekapcsoltam, és megy. :Y Bár sajna a 7004VBR menüjébe tudok belépni, pedig néha jó lenne új IP-t kérni a 14-G2-ről a letöltőoldalak miatt. A másik módszerrel ez működik? Sikerülni fog már az is?
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3631) KicsiUbul válasza CHIPman (#3630) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Most melyik módszer van?

Értem én...

(#3632) CHIPman válasza KicsiUbul (#3631) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A LAN-LAN-os.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3633) KicsiUbul válasza CHIPman (#3632) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A 14-G2 managment IPjét változtasd meg mert most mind a két esköz ugyanazon az IPn lenne elérhető.

Értem én...

(#3634) CHIPman válasza KicsiUbul (#3633) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megint kössem át? ;] Elég rossz az egyik hálókábelem, pár napon belül cserélve lesz, és 10 perc, amíg megtalálom azt a pontot, ahol érzékel. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3635) CHIPman válasza CHIPman (#3634) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megcsináltam, megy.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3636) KicsiUbul válasza CHIPman (#3635) üzenetére


KicsiUbul
őstag

műxik minden, ahogy kell?

Értem én...

(#3637) CHIPman válasza KicsiUbul (#3636) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egyelőre igen. Bár az nem lenen hátrány, hogy úgy kérhetnék új IP-t, hogy a megbízható routert nem bántom(ergo a másik gépen van net), viszont a wifis kap egy új IP-t. Ezt régebben egy connect-disconnecttel elértem, de ez esetben csak a 7004VBR-en tudom ezt végrehajtani, amin kéne, hogy menjen a net, mivel nem igazán férek hozzá ha esetleg valami balul sül el, és ki kell húzni, vagy resetelni kell.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3638) KicsiUbul válasza CHIPman (#3637) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Anélkül nem kaphatsz új IPt, hogy azt a routert ne bántanád, mivel az veszi át a publikus IPdet. Ha belső ipd változik, attól kifelé még mindig ugyan az látszik.

Értem én...

(#3639) herrober


herrober
tag

Üdv!

Ide is bedobom:

Miért van az a szo*ás, hogy megy egy laptop wifi-n, minden ok, nem szakad meg, jön a teljes sávszél is, de ahogy kapcsolom a "madzagos" gépet, és belép a win - vagy még előtte - megszakad a wifi-s kapcsolat.A router Belkin, a net ADSL.Ezután már vissza se tud csatlakozni...
Nekem már nincs ötletem, remélem valakinek lesz! :O

Ezüstpaszta mi??

(#3640) KicsiUbul válasza herrober (#3639) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor itt folytassuk :)

Szóval:
1; A windows kezeli-e a wifit, vagy az adaptert?
2; Mikor szakad, csinálj egy ipconfig /all -t, majd ennek kimenetét dobd be.
3; Ilyenkor a madzagoson van net?

Értem én...

(#3641) herrober válasza KicsiUbul (#3640) üzenetére


herrober
tag

ÓÓ yeee :)

Igen, a win kezeli a wifi-t, drááájver is lett felrakva hozzá - elvileg a vistának alapból is kezelni kéne - gondolom.
Amit írtál ki fogom próbálni, lehet csak holnap, ma még nyomnom kell egy kis F1-et :D
És jaja, a madzagoson van net, ott sosincsenek parajelenségek.
Próbáltam kipipálni a ipv6 -ot is, halottam hogy lehet segít, de nem.
Szerintem a win lehet a fos, mert a szakadás után a wifis gép simán felmegy valamelyik kedves szomszéd wifi-jére.
Agyaljunk, mi lehet...

Ezüstpaszta mi??

(#3642) KicsiUbul válasza herrober (#3641) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ok, folyt köv holnap, úgyis lejárt a munkaidőm, megyek haza COHozni :DD

Értem én...

(#3643) donpel0


donpel0
aktív tag

szevasztok guruk!

(routerből kábellel megy a net a pcbe, egy notebook pedig wireless csatlakozik)

problémám: egy jó ideje, ha max sávszéllel töltök le, a netkapcsolat megszakad a pc-n, illetve néha teljesen randomra a notin sincs net. megoldása router resettel megoldódik.
ha a routert kiiktatom és a modemből insta a pcbe megy a net, akkor összes párszor történt net szakadás, az is csak ha mind a 30 megabitet használom

netem: chello 30/3 megabit

routerek, amivel próbáltam:
SMC WBR14-G2
Belkin G wireless router (model no.:F5D7230-4)

kérdés: mi a hiba?

előre is köszönöm a segítségeteket, nagyon frusztráló dolog.... :R

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#3644) Krygos


Krygos
csendes tag

Hali!
Nekem 1 olyan gondom lenne, hogy tönkrement a router-em (REPTEC RP-IP515LM); nem hozza létre a hálózatot a gépek között így nem tudja a net-et se továbbítani.Kaptam haveromtól egy másik router-t (ZONET ZSR0104A) amivel a hálózat létrejön de a net-et nem továbbítja mert valamilyen beállítás hiányzik ami az előző routerbe benne van de annak nem tudom előhozni a kezelő felületét.Remélem valaki tud megoldást a gondomra.

UI:amikor a router tönkre ment olyat írt ki hogy a "hálózat nem azonosítható" meg hogy "korlatozott hálózat".
hátha ez is segít valamit a válaszadásban.

(#3645) KicsiUbul válasza donpel0 (#3643) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mivel töltesz? Torrent?

Értem én...

(#3646) KicsiUbul válasza Krygos (#3644) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen neted van?

A másiknak minimum a DHCP server része pusztult el. Próbálj meg fixen állítani IPt, hátha akkor eléred a konfigját, és gyógyítható

Értem én...

(#3647) herrober válasza KicsiUbul (#3642) üzenetére


herrober
tag

Csáó!

Nem álmodtad meg a megfejtést az Én parámra??? :)

Köszi!!!

Ezüstpaszta mi??

(#3648) KicsiUbul válasza herrober (#3647) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mikor szakad, csinálj parancssorban egy ipconfig /all -t. És a teljes kimenetet dobd át

Értem én...

(#3649) herrober válasza KicsiUbul (#3648) üzenetére


herrober
tag

Okk, este megoldom!!
Köszi!!

Ezüstpaszta mi??

(#3650) KicsiUbul válasza herrober (#3649) üzenetére


KicsiUbul
őstag

OK, várom a fejleményeket :)

Értem én...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.