Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) wariror válasza DJackson (#4343) üzenetére


wariror
tag

Megprobálok 1 frissebb drivert felrakni!
Nem tudom hogy másik alatt mit értesz más gyártoét
vagy csak a Windowsbol 1-et!
Ezt az eltávolitás dolgot már probáltam de ez se hozott változást.
Valoszinü hogy a hálokártya drivernél lesz gond,eseleg a kártyánál van
valami inkompatibilitási probléma!
Mikor sikerült csatlakozni akkor is nagyon lassu volt a net
pedig jel erössége 100% volt

[ Szerkesztve ]

(#4352) Mach5 válasza kali (#4350) üzenetére


Mach5
aktív tag

1gépem van és 1netem az egész házba, és igen, csak ennél a multiplayernél megy el, pont annál amelyikkel játszom, más játékkal nem játszom, régebben játszottam akkor nem tapasztaltam, hogy el ment a net, böngészéskor,letöltéskor se megy el a net, csak akkor ha játszom ezzel a multiplayerrel és elmegy a net, akkor böngészéskor meg a letöltéskor is elmegy.

(#4353) Tomics


Tomics
addikt

Üdv! Mióta beírtam a routerbe a t-online azonosítóm és jelszavam, azóta állandóan ledobál MSN-ről, hogy lehetne ezt kiküszöbölni? SMC.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4354) akos90


akos90
tag

Sziasztok! Lenne egy routerem (Tp-link TL-R460) ami eddig szépen és jól működött. Mostanáig... Akkármeik játékkal játszok online legyen az cod2 vagy mmorpg-vel laggzok mint az isten átka. pl cod2-be random szerűen 2 másodperceket 3 másodperceket utána vissza áll a rendes ping majd megint egy 3-5 perc múlva megint cak jön egy lagg hullám.. portok be vannak írva a routerbe de sajnos még akkor is lagzik. Valakinek van valami ötlete mit kellene beállítani a routeremen hogy szebben jobban dolgozzon? :DD jah és még 1 kérdés! frisítettem a Firmware-t és kaptam egy új opciót a routerbe aminek a neve IP QoS és azt kérdezném én hogy mire való és hogyan is kell használni! válaszotok.
előre is köszönöm! :DDD

(#4355) csigacsa


csigacsa
tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-Link routert (543-as), mindent beállítottam a leírás szerint, a vezetéknélküli netezés megy is, de az asztalin a kábeles megoldás nem nagyon... Én értettem félre és a kettő együtt nem megy, vagy valami extra beállítás hiányzik, amit nem vettem észre...
Kérlek, aki tudja a megoldást írjon!
Köszi

(#4356) Alex91 válasza csigacsa (#4355) üzenetére


Alex91
félisten

Megy, bena vagy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4357) csigacsa válasza Alex91 (#4356) üzenetére


csigacsa
tag

köszi...
akkor mérnem csatlakozik ez a rakás sz...

(#4358) Alex91 válasza csigacsa (#4357) üzenetére


Alex91
félisten

Azt te tudod, hogy mit nyomkodtal el rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4359) WhiteWalker válasza Alex91 (#4356) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

ez mekkora volt....naon jóóó :C

(#4360) dr.bubo válasza csigacsa (#4355) üzenetére


dr.bubo
őstag

A "nem nagyon megy" mit jelent? :F Lassú vagy nem is megy? Mi van akkor, ha a router másik lanportjába kötöd a géped? Hálókártya drvert frissitsed. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4361) Tomics válasza Alex91 (#4356) üzenetére


Tomics
addikt

Ez aztan a segitokeszseg! Igy tovabb PH! Szinvonal az egekben :U

PH! addikt since 2004

(#4362) Macsek1


Macsek1
csendes tag

Sziasztok,
Van egy Linksys 120N ruterem, és tegnap óta 5 percenként megszakad a net, akár kábellel, akár WIFI vel csatlakozok, már minden variációt ki próbáltam, másik LAN portba dugtam a kábelt, reseteltem a rutert. És semmi változás. A modem biztos rendben van mert ruter nélkül tökéletes a net. Mi lehet ennek az oka. Házilag vajon megoldható, vagy mindenképp szerviz a járható út. Esetleg egy BIOS frissítés nem segíthet, azt még be merem vállalni.

Köszi

Macsek1

(#4363) kali válasza Macsek1 (#4362) üzenetére


kali
legenda

próbálkozz a firmware frissítésével; link

(#4364) Alex91 válasza Tomics (#4361) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm... Hulyen feltett kerdesre megy a hulye valasz. Mert ahogy kerdezett abbol semmi se derult ki, hogy pontosan mi a gondja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4365) szekyke


szekyke
csendes tag

Sziasztok lenne egy nagy problémám!
Van egy belkin f5d7230-4 routerem és olyan gondom van vele hogy ingadozik a sávszélességem ha lehúzom a routert és csak a modem re kapcsolódok akkor jó minden egyik haveromnak van ugyan ilyen routere csak a verzio szám nagyobb neki és azzal is müködik rendesen ki próbáltam mit lehet ilyenkor tenni dobjam ki a routert vagy van valami lehetőség is? ja és windows 7-em van az nem kavarhat be? nagyon meg köszönném ha tudna valaki segíteni.

(#4366) forrest85 válasza szekyke (#4365) üzenetére


forrest85
senior tag

Hát, próübálj meg firmwaret frissíteni. Belkin nem éppen a legjobbak közé sorolható. Lehet, hogy a routerben be van kapcsolva a tűzfal. pl...

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4367) szekyke válasza forrest85 (#4366) üzenetére


szekyke
csendes tag

Próbáltam már frissítést de valamiért nem engedi a leg ujabb ra ha tudnál valami jó frissitést akkor azt meg köszönöm

(#4368) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

A LINKSYS WAG320N router és a Digi kábelnet összefér egymással? Mindenhol csak az van kiemelve, hogy ADSL2 modem... Esetleg tapasztalatok vele?

THX!
PhoenixK

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4369) Alex91 válasza PhoenixK (#4368) üzenetére


Alex91
félisten

Ebben van egy ADSL modem, ilyet a kabelnethez folosleges venni. Oda a WRT320n megy, igaz nincs kikapcsolo gombja, es USB-je...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4370) PhoenixK válasza Alex91 (#4369) üzenetére


PhoenixK
őstag

Köszönöm a gyors választ! :R
Ahogy olvasom, az USB csak storage funkcióhoz használható, nyomtatóhoz pl nem. Esetleg valami infó a média szerver részéről?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4371) Alex91 válasza PhoenixK (#4370) üzenetére


Alex91
félisten

A, gondolom a media szerver a szokasos, UPnP AV kompatibilis cucc. Szerintem inkabb egy normalis NAS+egy WRT320n...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4372) PhoenixK válasza Alex91 (#4371) üzenetére


PhoenixK
őstag

Úgy néz ki, az lesz! THX!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4373) Alex91 válasza PhoenixK (#4372) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nincs extra igeny MyBook World, egyebkent meg egy Synology NAS :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4374) capi


capi
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Tp-link TL-WR841ND routert és olyan problémám van vele, hogy ha össze van dugva a kábel modemmel akkor pingetésnél randomra van benne loss. Ez nem nagy mértékű pl elmegy 1000 csomag és elveszik 20 aztán meg elmegy 10000 csomag és elveszik 50, de olyan is van hogy elmegy 500 csomag és elveszik 50. A veszteség előtt és után sem nőnek meg a pingek 10 és 20 között van és csak egy csomag veszik el aztán jó egy darabig aztán megint egy. Router nélkül egyáltalán nincs veszteség 18000 csomagot vártam meg és 0 loss. UTP-vel van összekötve és a legújabb firmware van fent ami fent van a hivatalos oldalon!
Please valaki segítsen!!!

(#4375) Boha


Boha
aktív tag

tp-link 340GD routerem van mit kell beállítani hogy
ne ugyanaz legyen a címünk például netes cod2 játéknál ???

OBORZIL

(#4376) Alex91 válasza Boha (#4375) üzenetére


Alex91
félisten

Venni kell megegy internet vonalat... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4377) Patrick


Patrick
addikt

Sziasztok. :)

Hogy lehet levédetni a vezeték nélküli router esetében, hogy csak én használjam a netet és ne más? Van valami levédés jelszóval vagy ilyesmi?:)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#4378) Pulsar válasza Patrick (#4377) üzenetére


Pulsar
veterán

mit szeretnél? hogy a hálózathoz hozzáférjenek, csak a nethez ne? vagy egyáltalán ne tudjanak csatlakozni a routerhe? mert ha utóbbi, akkor erre van pl a WEP, MAC adres szűrés.

(#4379) kali válasza Pulsar (#4378) üzenetére


kali
legenda

illetve wpa, vagy inkább wpa2...

(#4380) Patrick


Patrick
addikt

Igazából hogy a netet ne tudják lopni. Egy Dlink Di-524-esről van szó, már jártam benne, megnézegettem mik vannak. És a wpa meg wpa2-t is megtaláltam. Meg valami kulcsot kell talán generálni, na de majd megnézem a leírást, ott biztos le van írva. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#4381) kali válasza Patrick (#4380) üzenetére


kali
legenda

wpa - aes vagy wpa2 - aes párosítás, amihez adsz egy megfelelően hosszú, lehetőség szerint nagy- és kisbetűkből, valamint számokból álló jelszót, és minden gond megoldva!

(#4382) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok! Egy SMC 2804WBR routerel osztom meg itthon a netet, egy olyan problémám van vele, hogy az egyik gépen nem tudok kommunikálni a routerrel, már a beálltó felületet sem hozza be (böngésző azt írja ki, hogy a kapcsolat alaphelyzetbe állt). Másik gépen viszont tökéletesen működik. Kábel cserét próbáltam, biztos, hogy a kábelek jók, kiprobáltam másik routerrel is (ez egy D-Link) a probléma itt is ugyanaz, gondoltam rossz a gép hálókártyája (bár ez se nagyon lehetett, mert a netkábelt egyből a gépbe dugva, és betárcsázva jó volt a net), ugyh vettem másik hálókártyát (TP TF 3239), de a probléma így is fennáll. Van valakinek bármi ötlete, hogy a gép miért nem hajlandó egy routerrel sem kommunikálni? Hardverek ugye mind jók, valami beállítási gond lehet? Már ötletem sincs, hogy mi lehet a gond, a gép újratelepítése sem segített. Az egészben a legfurább, hogy sokáig jól müködött a rendszer, aztán egyszer csak elkezdte ezt csinálni és azóta nem tudom megoldani ezt a problémát. Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Peti

(#4383) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy Linksys WRT320N-nek. Eddig meg vagyok vele elégedve!
A neten több helyen olvastam a DD-WRT firmware-ről. Van valakinek tapasztalata ezzel a párosítással? Megéri átállni?

THX!
PhoenixK

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4384) crashbandi válasza akos90 (#4354) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Itt megtalálod a választ a QoS-re: [link]

(#4385) crashbandi válasza capi (#4374) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Próbáltad már az ICMP beállításokat? Nekem is TL-WR841ND routerem van,csak v2-es.
Javaslom ICMP beállítást nézd át. (Security-->Advanced Security résznél megtalálod.)
Nekem Packets Statistics Interval 5-re van rakva,DOS protecion off..
ICMP-FLOOD Packets Threshold (5 ~ 3600): 50
UDP-FLOOD Packets Threshold (5 ~ 3600): 500
TCP-SYN-FLOOD Packets Threshold (5 ~ 3600): 50

(És nincs pipa 1iknél se!)

(#4386) crashbandi válasza PhoenixK (#4383) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Szia!

Anno D-link DIR-300-asomra tettem fel,müködött is vele rendesen,csak a torrentezést nem bírta :) Ez betudható volt a router hibájának,bár érdekes,hogy a gyári szoftverével (firmware), rendesen ment a torrent. Ennyit tudok mondani róla.. :)

(#4387) PhoenixK válasza crashbandi (#4386) üzenetére


PhoenixK
őstag

Köszönöm! Még várok vele egy kicsit két okból:
1.: Még béta állapotban van a WRT320N-hez használható build
2.: egyelőre nem találtam semmi problémát az eredetiben... Ha rászabadulnék egy DD-WRT-re, akkor lehet megszoknám a jót, de addig is marad az eredeti!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4388) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hello!
A problémám: DI604 routerrel nem működik (értsd: nem talál szervereket) a CS(Counter Strike 1: Anthology -> CS1.6) netes része. :( Milyen beállításokkal orvosolható a problem? Steames példány.

[ Szerkesztve ]

(#4389) crashbandi válasza molnarpeter (#4388) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Portot kikéne nyitni neki,így első szinten erre gondolok.

(#4390) gilibi


gilibi
csendes tag

Sziasztok.Az a problémám hogy van egy d link DKT-410 es router packom,eddig minden tökéletesen ment de pár napja újra tettem a routert mert nagyobb sáv szélességre váltottam a szolgáltatónál(6 ról 12 mb-ra) és azóta a wifis részénél nem adja le a 12 mb ot.Tehát emeltes családi házba lakom és lent van a router amire közvetlenül rá van kötva 1 gép annál 11 és fél mb os netet mértem,fent van egy másik gép amire rá van kötve az usb-s modem.Váltás elött simán ment a 6 mb os net a fenti gépen,most meg a 12 helyett csak 2 és fél megy,még kevesebb mint eddig.Pedig azt írja hogy jó a kapcsolat és 130 mbot feltud küldeni.Megpróbáltam a routert beállítani a webes oldalán de nem jártam sikerrel,párszor újra telepítettem de semmi változás.Ha valaki tud kérem segítsen.

Üdv Dávid Gábor

[ Szerkesztve ]

(#4391) greatdoki


greatdoki
tag

Sziasztok!
lehet rossz helyre írok, nekem csak annyi a problémám hogy belkin routerről megy a net a laptopba usb-s sticken keresztül vagy min
nincs vele gond mindaddig míg el nem indítom a torrent letöltéseket
mert utána szépen szétkapcsol úgy hogy látja az elérhető hálózatot csak nem akar vissza kapcsolódni manuálísan sem.
újraindítom a routert( kihúzom a dugót a falból meg vissza) oszt utána jó megint , csak a torrent ne fusson
mármost hogy tudnám elérni hogy torrentet futtatva is legyen net?
ja a szolgáltató az vidanet vagy kábelnet vagy valami ilyesmi:D
meg dinamikus ip van megadva
köszi előre is

(#4392) molnarpeter válasza crashbandi (#4389) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hogy működik ez? Nem vagyok nagy szaki... Router beállításainál kell? Vmi ip cím ugyebár. :K

(#4393) kali válasza greatdoki (#4391) üzenetére


kali
legenda

a torrent - főként sok szálon - megöli a (hardveresen) gyenge hálózati eszközöket, wifi esetében ez hatványozottan igaz! nálad vélhetően elfekszik a router procija...
normális router és ellenoldal kell, és megfelelő beállítás a torrent kliens esetében!

[ Szerkesztve ]

(#4394) molnarpeter válasza molnarpeter (#4392) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja igen, torrent nem fut :N
Íme az a rész, ami szerintem kell:

[ Szerkesztve ]

(#4395) molnarpeter válasza gilibi (#4390) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem történt esetleg egy kis 'tereprendezés' ? Lehet, hogy vmi a jel útjában van...

(#4396) dr.bubo válasza molnarpeter (#4394) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] A lényeg, hogy dmz-be kell tenni a cs-t. :) Esetleg ugy már menni fog a multi.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4397) gilibi válasza molnarpeter (#4395) üzenetére


gilibi
csendes tag

Nem,nem történt semmilyen változás a net sávszélességén kívül,de az meg nem lehet probléma mert 130 mb-os kapcsolatot ír ki a wifis gépnél

(#4398) molnarpeter válasza dr.bubo (#4396) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A linkelt szövegből vmi dhcp-t vettem ki... íme ennek beállításai:
Kérnék további instrukciókat :)

(#4399) dr.bubo válasza molnarpeter (#4398) üzenetére


dr.bubo
őstag

DHCP-ről nincs szó benne. Az van irva, hogy a router a CS-nek nem tud annyi portot nyitni a virtual serverben, mint ami kéne neki, ezért tedd DMZ (demilitarizált zona)-ba a géped.
Van a routeredben a DMZ menüpont. ott megadod a géped ip-jét. És talán, akkor már tudsz majd multizni a CS-vel. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4400) molnarpeter válasza dr.bubo (#4399) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Íme a screenshot, ha jól értettem:
Műxik :DD :C
Kösz mindenkinek :) :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.