Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) dr.bubo válasza ssolid (#3050) üzenetére


dr.bubo
őstag

A sebbeség a 7-8Mbit, az kábellel összekötött router és gépközött ennyi?
Ha van új fw a routerhez szerintem frissitsed.
Ha mindkét gép megy egyszerre és az egyiken fut a torrent, akkor az elég szépen eltudja venni a másiktól a sávszélt.
A UPC a p2p korlátozza, nem meglepő, ha még ennél is kisebb a sebesség.
A laptopnál a szakadás azért lehet, mert a wifit zavarja egy másik eszköz, a routerben állitsál be másik csatornát.
:)

Mappa: Csak a zegyik gépen van ez a probléma? Akkor valoszinü, hogy nem szolgáltató és routerhiba.
Lehet, hogy a gépben lévő hálokártya nem müködik jól. Frissitsed a driverét vagy cseréld ki másikra. De kábelhiba is lehet. Próbáld ki másik kábbele is.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3052) Challanger


Challanger
tag

Sziasztok!

Netgear RP614(v3) típusú routerem van, 3 PC van rácsatlakoztatva.
A fateromnak az egyik árurendelő programja egy ideje nem tud csatlakozni a kiszolgálóhoz. Telefonon érdeklődött, hogy mi lehet a probléma. Erre mondták neki, hogy valamit buzeráltak a szerveren, és hogy újból tudjon csatlakozni a router beállításainál kell engedélyezni bizonyos portokat (eddig ez megvan), valamint felírtak három IP címet is (csak az utolsó 3 szám eltérő). Na most ez utóbbit nem vágom. IP címeket is lehet (kell?) engedélyeztetni/nyitni a router beállításainál? Ha igen, akkor hogyan kell?
Légyszi segítsetek!

Köszi

(#3053) bazsi-88


bazsi-88
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy SMC7004vbr routerem. 3 gép van rákötve. A napokban vettem egy újabb gépet így ezzel együtt már 4 gép van a routerre kötve. A problémám az lenne hogy a 3 gépen ami eddig is rá volt kötve rendesen működik a net. De a gépen amit most vásároltam írja hogy van kapcsolat meg minden de böngészni illetve a többi gépre pakolni hálón keresztül nem tudok.
Variálgattam közben a routernél cserélgettem a kábeleket de úgy sem volt jó. Aztán gondoltam egyet és csak az új gépet dugtam a routerbe a többit kihúztam és úgy tökéletesen ment a net rajta.

Erre szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszönöm

(#3054) erhas01


erhas01
tag

udv:
380-t modem egyik naprol a masikra nem mukodik.
nincs netem. reseteljem, vagy mit nezzek meg?
az adsl led lampa nem vilagit zolden, ami eddig szokott.
a masik sargan vilagit.
udv : erhas01

(#3055) di-courage


di-courage
csendes tag

Hello!

Valaki nem tudja, hogy kell úgy leresetelni egy Energic WL-006-os routert, hogy az összes beállítását törölje? mert nem tudok belépni... egyik pillanatban még be tudtam, a másikban már nem...

a válaszokat előre is köszönöm!

(#3056) buza82


buza82
csendes tag

Üdv!
Segitsegre lenne szüksegem
Kaptam egy uj kütyüt a szolgáltatomtol Pirelli DRG A 225 G Routert Fehér szinü
a problémam az,hogy nem tudom hogy kell beállitani a routerembe azt hogy aktiv legyek az utorrentnél mert passziv vok valaki ebben legyenszives segitsen
Elore is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3057) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérek egy 3Com 3crwer200-75 router beállításához.
Lövésem sincs mit kell csinálnom.
Szeretnék egy gépet vezetékkel, és egy másik gépet vezeték nélkül rá kötni.
A vezeték nélküli net hozzáférést titkosítani, hogy más ne férhessen hozzá.
Azon kívül szeretném ,hogy a két gép tudjon egymással kommunikálni (fájlok másolgatása egyik gépről a másikra, nyomtatás stb.)
A netet a Digikábel szolgáltatja.
A netre való első csatlakozás előtt kér felhasználói nevet és jelszót.
Úgy tudom, hogy a routerben van olyan beállítási lehetőség, hogy ezt ne kérje tőlem soha.
ehhez is kérek segítséget, hogy hogy kell.
Mi az, hogy dinamikus, illetve statikus IP. ?
Melyik az előnyösebb, jobb?

Elég szájbarágósan kéne ezeket nekem elmagyarázni, le írni, lépésről-lépésre :B :B :B

Mindenkinek a segítségét és fáradozását előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#3058) joe2005 válasza buza82 (#3056) üzenetére


joe2005
senior tag

[link]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3059) csypy


csypy
csendes tag

Vettem egy SWEEX R003 broadband routert, Digi lanunk van.Semeddig sem jutok el a beállitással, mert összekötés után nem jön be egyik gépen sem a net, pedig a router jelez minden csatlakozást, a két lant és a want is. Mi lehet a baj? Köszönöm a segitséget/eket.

csypy

(#3060) dr.bubo válasza csypy (#3059) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben be kell állitanai az internet kapcsolatot. :)
internet kapcs. tipusa PPPoE és meg kell adnia digis felhasználó nevet és jelszót.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3061) Vazallus


Vazallus
tag

Üdv!!

Van a házban egy D-link 524-es. A router néhány napja nem működik,reseteleni sem lehet,egyszerűen bekapcsolom és a ledek csak halványan világítanak ,mintha kómában lenne kb. Az is lehet hogy nemrég villámot kaphatott de a lényeg hogy ezt csinálja. Szerintetek mi a baja? A napokban valami gond volt az áram hálózattal is a lakásban ugyanis állandóan elment az áram valami miatt,lehet ez is bezavart neki. :F

[ Szerkesztve ]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#3062) ther


ther
aktív tag

Üdv!

Egy Asus WL-520GC-m van, amelybe, a kábelnetes coaxon keresztül belecsapott a villám pár hete. Veszteségek: kábelmodem enthernet portja(kicserélték), egy hálókártya, de ami a legidegesítőbb, a router WAN portja.

LAN portok, meg a wifi jól müködik, van egy WAN bridge port funkció, ezen keresztül. Viszont ez a funkció elvileg IPTV-hez meg telefonhoz van kitalálva, így azt hiszi, hogy nincs is bedugva a net (holott rendesen megy). Ezzel még nem is lenne bajom, csak nem tudok portforwardolni.

Valakinek nincs valami ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Portokat szeretnék engedélyezni, viszont csak emiatt nem szeretném lecserélni a (minden más tekintetben) jó routerem.

ther

Aálírás

(#3063) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok!

Általam ismeretlen okból a routerem nem tud kapcsolatot teremteni a gépem hálókártyájával. A Vista azt jelzi, hogy "egy hálózati kábel nincs bedugva" (amúgy minden kábel tökéletesen csatlakozik). A router wifi része tökéletes, sőt, ha ugyanazt a kábelt, amit a gép hálókártyájába dugok, egy notebook hálókártyájába illetsztem, akkor a router tökéletesen műkődik. Ami fura, hogy a router kiiktatásával (tehát a modemre direkt csatlakozással) a gép hálókártyája szintén tökéletesen működik.

Mac-szűrésben a hálókari engedélyezve van, sőt, a routert közben le is reseteltem (hátha valami elállítódott a setupjában), de sajnos ez sem segített.

Azt hiszem, hogy már minden hardver hibát kizártam vagy mégsem? :S

Remélem valaki tud majd segíteni.

Köszi előre is!

(#3064) joe2005 válasza Pet_i (#3063) üzenetére


joe2005
senior tag

Van egy szabad tesztelésre alkalmas hálókártyád? (pl.3com, használtan max 500 Ft) Próbáld meg azt a gépedbe tenni, gyanús az integrált. Esetleg másik kábellel is kipróbálhatnád.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3065) Pet_i válasza joe2005 (#3064) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszönöm a segítséget. Magam sem tudom, hogy mitől, de megoldódott a dolog, miután egy hatalmas porszívózást eszközöltem a gép belsejében. ;]
Mindenesetre az új hálókártya dolgot még meggondolom, mert nagyon gyanús valóban ez az integrált, lehet hogy már nem húzza sokáig. :(

(#3066) buza82 válasza joe2005 (#3058) üzenetére


buza82
csendes tag

Köszi a linket de sajna még most sem jó és ugy csináltam mindent :( :( :(

(#3067) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Vettem egy Linksys WRT54GL routert a laptopomhoz.Minden gond nélkül be tudtam üzemelni,viszont mikor elindítom a torrentet,állandóan elveszti a jelet:elindul a letöltés 10Mbittel,aztán pár perc múlva visszaesik 0,5-1 megára,aztán újra felmegy.Sima netezésnél ez nem fordul elő,csak torrentnél.Mi lehet a baj?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3068) kisszecso


kisszecso
csendes tag

http://xs541.xs.to/xs541/09276/hiba355.jpg
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kis problémám, a napokban vásároltam egy D-Link DIR-100-t.
Bárhogy kötöm össze nem tudok belépni a ruterbe.
Próbáltam már vezetékek cseréjjével is:
UPC-s modem - Router - Gép
UPC-s modem - Router - XBOX360
Próbáltam, hogy a kék kábel köti össze a modemet és a routert, vagy upc-s köti össze a mo.-rou-t és a kék kábel megy a 1szétosztóktól. De így se jó.
Normál esetben ha csak a modemmel netezek mindkét kábellel müködik a net (kék router kábel, szürhe UPC-s kábel)
Segítségeteket kérném. Visszaolvastam és a futtatásos modszerrel cmd, ipconfig dolgokat lejegyeztem egy papirra. Előre is köszönös segítségeteket.
üdv Csabi
Bárhogy kötöm össze a routeren a minden világít
Áramjelző-Háromszöges karika-Propeller- Lan1
A böngészőbe írva http://192.168.0.1 nem enged belépni se IE se Mozzila alatt a könyvbe írt Felhasználónév:Admin .

[ Szerkesztve ]

(#3069) erhas01 válasza erhas01 (#3054) üzenetére


erhas01
tag

udv:
a d link 380 t routerembe a 192 168 1 1 vagy 192 168 1 2
nem tudok belepni.
ezek szerint elromlott?
udv: erhas01

(#3070) kali válasza erhas01 (#3069) üzenetére


kali
legenda

(#3071) OnSeT válasza kisszecso (#3068) üzenetére


OnSeT
őstag

belépéshez próbáld meg a 192.168.1.1 címet, itt egy leírás [link]

beállítás alatt csak a router és a pc legyen összekötve.
a belépéshez meg IE-t használj

(#3072) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ismét:
Sziasztok.
Vettem egy Linksys WRT54GL routert a laptopomhoz.Minden gond nélkül be tudtam a wifi-t üzemelni,viszont mikor elindítom a torrentet,állandóan elveszti a jelet:elindul a letöltés 10Mbittel,aztán pár perc múlva visszaesik 0,5-1 megára,aztán újra felmegy.Sima netezésnél ez nem fordul elő,csak torrentnél.Mi lehet a baj?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3073) erhas01 válasza kali (#3070) üzenetére


erhas01
tag

udv:
koszi kali mukodik!
beirtam a 192 168 1 1 , 255 akarmit ... helyi halozat ablakban , ujrainditas , router aramtalanitas, reset. kabeleket osszekotottem, toroltem a helyi ip. beallitast es elindult.
anyam megszolal : jajj de jo ! :C
aram szunet ilyet tesz , aki meg nem ismeri a ph az meg fizet .
vendegem vagy egy virtualis sorre :R
udv: erhas01

(#3074) kali válasza erhas01 (#3073) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! ;) de a sört nem nagyon szeretem... :N

(#3075) Kicker


Kicker
senior tag

Hali

most használok egy asus wl 520gc routert, ami meglepő módon wifiről is beenged a 192.168.1.1-re, és a jelszó alapba az admin admin, ezt hogy tudom átírni? Nézem itt a router menüjét, de nem akadok rá hogy hol is kéne ezt variálnom... tudnátok segíteni?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3076) kali válasza Kicker (#3075) üzenetére


kali
legenda

miért meglepő az, hogy wifi kapcsolatról is beenged a router adminisztrációs felületére? :F elvileg minden wifi router ilyen. aki csak wifi kapcsolaton csatlakozó eszközöket használ, az másként hogyan konfigurálná?
system setup -> change password

(#3077) Kicker válasza kali (#3076) üzenetére


Kicker
senior tag

zyxel nem engedte, és így két kódot tudna feltörni az illetéktelen felhasználó, nem mintha nagyon tartabék ettől... :B

köszi :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3078) maathe


maathe
senior tag

Üdv!
Olyan gondom lenne hogy netezés közben bizonyos oldalakat nem hoz be és azt írja hogy a kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt, ilyenkor 1 percig nincs net de nem írja hogy megszakadt volna. Kipróbáltam router nélkül és nagy valószínűséggel az lesz a gond mert anélkül próbálgattam az összes oldalt ahol mindig ezt írja és úgy jó volt.
A router típusa: Belkin F5D7230-4. Vehetek újat vagy van még esély arra hogy normálisan működjön? FW frissítést próbáltam de mindig azt írta hogy sikertelen. INNEN szedtem le a legfrissebb FW-t.

Ha mégis újat kéne venni akkor mit ajánlotok? Olyat amivel nem fordul elő ugyan ez + a torrentbe se szól bele. :>

Előre is thx!

(#3079) kali válasza Kicker (#3077) üzenetére


kali
legenda

megfelelő jelszó; kis- és nagybetű + szám jó sok karakterből, és kész! mint a wpa2/wpa/wep kulcsnál is!

[ Szerkesztve ]

(#3080) Kicker válasza kali (#3079) üzenetére


Kicker
senior tag

aztán győzzem megjegyezni, felírni... a zyxel után meglepődtem, hogy itt ilyet is lehet.

még jó hogy észrevettem beüzemelés után 1 órával, még mielőtt valaki nagytudású megszivatott volna, mert ugye admin - admin párral simán beléphetett volna..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3081) joe2005 válasza maathe (#3078) üzenetére


joe2005
senior tag

Melyik fw verzió van fenn? Milyen verziójú a routered mert itt van vagy 9 klón nem mindegy melyiket töltöd le.
Itt

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3082) maathe válasza joe2005 (#3081) üzenetére


maathe
senior tag

Megnéztem és nekem a v6-os van.
Firmware Version: F5D7230-4_UK_8.01.07
Az oldalon van egy újabb megpróbálom, hátha.

(#3083) maathe


maathe
senior tag

Frissítettem de nem lett jobb :(

(#3084) joe2005 válasza maathe (#3083) üzenetére


joe2005
senior tag

Milyen neted van? MTU mennyire van állítva?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3085) maathe


maathe
senior tag

PR-Telecom, 6/1 Mbit, kábelnet.
MTU: 1500 bájt

[ Szerkesztve ]

(#3086) joe2005 válasza maathe (#3085) üzenetére


joe2005
senior tag

Ez a része jónak tűnik. Lehet, hogy tényleg a router a gázos. Elvileg élettartam garanciás, vidd vissza és kérj egy másikat, hátha jó lesz. Vannak olyan routerek, amelyek a bizonyos modemmel összeakadnak. Lehet, hogy másnál tökéletesen működne.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3087) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ismét:
Sziasztok.
Vettem egy Linksys WRT54GL routert a laptopomhoz.Minden gond nélkül be tudtam a wifi-t üzemelni,viszont mikor elindítom a torrentet,állandóan elveszti a jelet:elindul a letöltés 10Mbittel,aztán pár perc múlva visszaesik 0,5-1 megára,aztán újra felmegy.Sima netezésnél ez nem fordul elő,csak torrentnél.Mi lehet a baj?
Még annyi információ,hogy van olyan torrent ,aminél abszolút megáll a letöltés,viszont ha bedugom a lan kábelt,egyből elindul...Tehát már biztos,hogy a wifivel van valami baj.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3088) kali válasza Kicker (#3080) üzenetére


kali
legenda

de ahhoz először csatlakoznia kellene wifi hálózaton a routeredhez, a wifi meg gondolom amúgy is levédésre került korábban megfelelő jeszóval, nem?
wpa2 - aes párosítás, amihez kell egy jó hosszú kulcs; kis- és nagybető valamint számok kombinációjából, és kész!

(#3089) CASper666


CASper666
tag

Hy All!

A problémám az lenne hogy UPC Chello netem van, és meg szeretném osztani. A szolgáltató viszont csak 1 IP-t enged fel egyszerre. :(((
Volt egy switch-em, ami az előző szolgáltatónál jól működött, de most használhatatlan számomra.
Vettem egy TL-WR340GD routert, de sehogy sem bírom beállítani. :O
MAC címet klónoztam, user name, password beírva, de nem megy.
A PC és a router közt van kapcsolat, de a modem és a router közt semmi. :F
Adtak valami leírás félét magyarul, de azzal semmire sem mentem. :( :W

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#3090) dr.bubo válasza CASper666 (#3089) üzenetére


dr.bubo
őstag

Internet kapcs tipusa: dynamic ip :) [link]
Nem kell username és pass

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3091) CASper666 válasza dr.bubo (#3090) üzenetére


CASper666
tag

Köszi! :DD :)) :DD
Király vagy! :R
Már délután 3-tól szenvedtem, de ez alapján kb 10 perc kellett a beállításhoz!

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#3092) CASper666


CASper666
tag

Esetleg ha valahogy lehetne korlátozni a wifi sávszélességét, az még érdekelne. :DDD

Bocs, az előbb a szerkesztési időm lejárt. :B

[ Szerkesztve ]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#3093) dr.bubo válasza CASper666 (#3092) üzenetére


dr.bubo
őstag

A TL340GD-ben nem lehet ilyet beállitani. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3094) CASper666 válasza dr.bubo (#3093) üzenetére


CASper666
tag

Akkor ez van, majd lejelszavazom. ;]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#3095) dr.bubo válasza CASper666 (#3094) üzenetére


dr.bubo
őstag

Miért, ha lehetne a wifi sebességet csökkenteni a routerben, akkor szabadon hagynád, hogy bárki rácsatlakozon a routerre? :F :Y Gyorsan titkositsad a wifi-det! (ezt már az első beállitáskor célszerü elvégezni vagy, ha nincs használva a wifi, akkor a routerben enable wireless router radio elöl kikell venni a pipát.)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3096) CASper666 válasza dr.bubo (#3095) üzenetére


CASper666
tag

Gondoltam rá hogy hagyok egy kis sávot, de így hogy nem lehet szabályozni természetesen levédem inkább. Alapból titkosítottam is az első beállításnál. :B Legfeljebb a megbízható haveroknak megmondom a jelszót. ;]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#3097) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Netgear WIRELESS-N ROUTER WNR2000-sem. Most egy 60/6-os net csomagom van. A routeren keresztül a laptopon csak 42 Mbp sebességet tudok mérni többet eddig nem sikerült. A másik gépen (ez független a routertől) pedig lemérem a 60-at, persze de az kábelen keresztül van összekötve a gigabites switch-en keresztül a kábelmodemmel.

Mennyi az áteresztő képessége ezeknek az N-es routereknek? Azaz ez a router bírja a 60 megás letöltést?

Válaszaitokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#3098) kisszecso


kisszecso
csendes tag

A D-Link DIR100 három napot bírt ki, meghalt. Most az üzletből rendeltettem egy D-Link DIR-655, de sajnos nem találtam külön topikot neki. UPC-s 30/3 internet lenne rákötve.
1db számítógép és 1db XBOX360 ELITE véleményeket olvasnék ilyen vagy hasonló párosításról.

(#3099)



addikt

Segítsetek beállítani a routerem!

Frissen vásárolt Linksys WRT160NL.
Digi netem van (PPPoE) és a problémám az, hogy fogalmam sincs hol kéne megadjam a routernek a username/passwordot...

A régi routernél exporerben beírtam, hogy 192.168.2.1 bejött az admin felület és ott jól be lehetett állítani mindent.
Ennél nem találok admin felületet, csak egy mellékelt program van (valami network magic), ami szép és jó, meg minden, de sehol nem tudom hol kéne beállítani a netet és így nem is tud kapcsolódni...

plspls sürgős lenne

aztán ha ez megvan sztem lesz még pár kérdésem.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3100) válasza (#3099) üzenetére



addikt

Ok, google segített.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.