Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) todie válasza KicsiUbul (#3299) üzenetére


todie
tag

release-nel minden 0.0.0.0

renew-nal hibauzenet, hogy letre se jott a kapcsolat, nem tud kapcsolatot letesiteni a dhcp kiszolgaloval

all-nal az automatikus ip : 169.254.241.221 alhalozati maszk:255.255.0.0

(#3302) todie válasza dr.bubo (#3300) üzenetére


todie
tag

koszi megy az inglis, meg tul is vagyok rajta, csak nem mukodik. nem tudom elerni a routert.

[ Szerkesztve ]

(#3303) todie


todie
tag

sztem meghalt ez router:(
tanacstalan vok. sztem holnap megyek es veszek egy masikat. ejj ejj.

azert koszi sracok

[ Szerkesztve ]

(#3304) KicsiUbul válasza todie (#3303) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sajna úgy tünik, hogy tényleg halott :(

Értem én...

(#3305) fecsinho


fecsinho
csendes tag

Olyan gondom volna,hogy egy TP link routeren beállítottam,h csak egy IP címről engedjen be, de most már nem enged fel az internetre, csak azt írja, hogy csatlakozott a routerhez, de a hálózat korlátozott vagy nem jött létre. hogy tudok hard resetet csinálni a routeren vagy egyáltalán van vmi megoldás? a segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3306) KicsiUbul válasza fecsinho (#3305) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Állítsd be a hálókártyának azt a címet, amit engedélyeztél a routerben.

Értem én...

(#3307) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy olyan problémával fodulok hozzátok,hogy adott egy DI-524 wifi router és T-online adsl netkapcsolat.Tehát a probléma az,hogy elindítom a csatlakozást a kiszolgálóhoz ez sikerül is viszont nem megy a net tehát nem jön be semmilyen honlap és a routert se tudom megpingelni és nem is tudok belépni a kezelőfelületébe se.Igazából egyik pillanatról a másikra ment el a net.Csak annyit csináltam,hogy felraktam egy új tűzfalat az ESET-et aztán frissítettem,majd kikapcsoltam a gépet,majd egy félóra múlva vissza és már nem volt net.Kikapcsoltam a tűzfalat de úgyse ment.A T-online-nál meg azt mondták,hogy minden rendben,ők látják a routert sőt még a gépen a tűzfalat is.Áramtalanítottam a modemet és a routert is,de utána is ugyanaz volt a helyzet.Tudnátok javaslatokkal szolgálni,hogy mi lehet a baj?Előre is köszi.

(#3308) KicsiUbul válasza leonaprofi (#3307) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Router nélkül megy a netkapcsolat? Szerintem a tűzfal inkább a parás.

Értem én...

(#3309) leonaprofi válasza KicsiUbul (#3308) üzenetére


leonaprofi
tag

Ha rádugom közvetlenül a modemre a gépet akkor kapcsolódni se tudok a kiszolgálóhoz.Valamit kellene állítanom,ha a modemről megy a net vagy csak át kell dugni a kábelt?Amikor fölraktam a gépre a tűzfalat utána működött a net és ha tényleg ő a ludas,akkor amikor kikapcsoltam akkor mennie kellett volna a netnek nem?Köszi előre is,hogy foglalkozol a problémámmal.

(#3310) Sickboy25 válasza leonaprofi (#3309) üzenetére


Sickboy25
addikt

ha rádugod a modemet, akkor új kapcsolatot kell létrehozni az internetbeállításoknál, a szolgáltatótól kapott jelszóval ill. felhasználónévvel.
Múltkor amúgy nekem is hasonló problémám volt, routeren vmiért nem volt kapcsolat! Ha nem tudsz belépni a router kezelőfelületére, akkor a hálókártyába vagy nincs bedugva a kábel(amit persze kétlek) vagy vmit rosszul dugtál össze! Vagy a hálókártya kaputt, mert kapcsolat nélkül is látni kéne a routert, de akkr nem látod, ha a hálókártya nem jó!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3311) Sickboy25 válasza leonaprofi (#3309) üzenetére


Sickboy25
addikt

Uh, most nézem, hogy tegnap írtál! Gondolom azóta minden megoldódott:)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3312) leonaprofi


leonaprofi
tag

Igen megoldódott a kábel volt a ludas,kicseréltem és működik.

(#3313) nyne99


nyne99
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van :
2mbites ADSL T-Online netem van.
Ha a gépet routerre kötöm azonnal lecsökken a sebesség max. 1mbitre,
de azt se tudja stabilan hozni, állandóan ingadozik.
(modemre direktbe kötve stabil 2mbit van)
Routert már cseréltem, de ez se oldotta meg.
Kábelek és 220 hosszabbító is cserélve.
Ha csak 1 gépet kötök rá, akkor is lelassul.
A router típusa : TP-LINK TL WR542G

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszi a válaszokat!

(#3314) KicsiUbul válasza nyne99 (#3313) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az elözö router is ilyen volt?

Értem én...

(#3315) nyne99 válasza KicsiUbul (#3314) üzenetére


nyne99
csendes tag

Az előző router egy Edimax BR-6204Wg volt.
Azzal minden jól ment, csak aztán megadta magát (állandóan lefagyott).
Vagyis egy darabig ment minden jól, mert már ott is lelassult a net, csak mivel
fagyott is a router, ezért csak azt hittem, hogy a router a gáz.

[ Szerkesztve ]

(#3316) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy VPN kérdésem lenne.
Adott két Linksys router.
Egy RV042 gyári firmware-rel, és egy WRT54GL ddwrt v24sp1 firmware-rel.
adsl modem->rv42->wrt54gl->hálózati gépek, nyomtatók.
a kérdésem az, hogyan tudnék úgy viselkedni, mintha a hálózaton belül vagyok. :F
rv42 tud mindeféle vpnt gyárilag,
a wrt54gl-ben meg cska ilyenek vannak: IPSec Passthrough, PPTP Passthrough, L2TP Passthrough, ezek: Enable/Disable
Megoldható?

járatos ilyenben valaki?

(#3317) KicsiUbul válasza sbazsi (#3316) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ezek mindegyike csak arra való, hogy az adott VPN típust áteressze, ahhoz hogy VPN legyen, kell egy koncentrátor is.
Esetleg hamachival érdemes próbálkozni, vagy olyan routerrel, ami tud VPN koncentrátorként működni.

Értem én...

(#3318) sbazsi válasza KicsiUbul (#3317) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm az rv42 az tud, de gondolom ezzel nem vagyok kisegítve. lévén a hálózat az egy routerral beljebb van.
rv42-bena vpn nél van ilyen, hogy
Gateway to Gateway, Client to Gateway, VPN Client Access, VPN Pass Through, PPTP Server

(#3319) KicsiUbul válasza sbazsi (#3318) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A PPTP server az jó lenne neked, viszont a linksys nem tud még VPN kapcsolatot sem kiépíteni. Tudnád a toplológiát vázolni?

Értem én...

(#3320) sbazsi válasza KicsiUbul (#3319) üzenetére


sbazsi
veterán

adsl modem->rv42->wrt54gl->hálózati gépek, nyomtatók.
de ezt írtam.
valamint az rv42-re van még egy másik router is kötve, az egy külön hálózat.

(#3321) KicsiUbul válasza sbazsi (#3320) üzenetére


KicsiUbul
őstag

bocsi, kicsit félreértettem a dolgot :F
Hogy tisztán lássak, kb így néz ki?

Te meg lennél a laptop,.és szeretnéd elérni a neten keresztül a belső hálót?

Értem én...

(#3322) sbazsi válasza KicsiUbul (#3321) üzenetére


sbazsi
veterán

Majdnem így. :K
Két dolgot nem említettem, a nyomtató az hálózati, saját ip címmel.
És én a notimmal 50-50%ban bent és kint vagyok.

szerk: ja, és a másik router, és a gépek/nyomtatók között van 1-2 switch, de ennek semmi jelentőssége, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3323) KicsiUbul válasza sbazsi (#3322) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Még egy kérdés: A "másik routeres" hálót is el akarod érni?

Értem én...

(#3324) sbazsi válasza KicsiUbul (#3323) üzenetére


sbazsi
veterán

nem :N

(#3325) KicsiUbul válasza sbazsi (#3324) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na akkor első körben olyat csinálnék, hogy az rv42 létrehoznék egy pptp servert, aztán a linksyst beraknám DMZ be.
Elvben akkor csatlakozol az rv42 höz, de minden kérést szó nélkül hátradob a linksysnek.

Értem én...

(#3326) sbazsi válasza KicsiUbul (#3325) üzenetére


sbazsi
veterán

ment pü
:R

(#3327) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali.

A következő lenne a problémám: 30/20mb-os netem van egy wifis routerrel (edimax) megy 4 gép, és ha torrentezni elkezdek egy idő után nem lehet megnyitni az oldalakat, magyarul ha torrentezek nem lehet netezni normálisan, van valami megoldás?

(#3328) KicsiUbul válasza B-L-A-C-K (#3327) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Edélyes, hogy a router egy idö után nem tudja rendesen lekezelni a sok egyidejö connectet. Ilyen netre már érdemesebb valami minöségi eszözt beszerezni.

Értem én...

(#3329) B-L-A-C-K válasza KicsiUbul (#3328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Régebben egy 40/40-es netnél egy sima vezetéskes dlinkes volt azzal nem volt ilyen gond....

Milyet érdemes venni (wifist)?

(#3330) KicsiUbul válasza B-L-A-C-K (#3329) üzenetére


KicsiUbul
őstag

D-link, Linksys, csak ne a legolcsóbbat.

Értem én...

(#3331) B-L-A-C-K válasza KicsiUbul (#3330) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#3332) cobrasr


cobrasr
csendes tag

Sziasztok!
Van egy smc 7004vbr routerem amelyel 2 gépre szeretném beállítani a netet(UPC kábeles).
A net müködik de a töltésnél a klienesem azt irja blockolva van a net és így nem tudok tölteni vagy legallább is nagyon lassan.
Amúgy régen működött rendesen csak resetelni kellet a routert mert valami baja volt és innentől már nem működik.
Remélem valaki tud nekem segíteni!
Előre is köszönök minden segítséget.

(#3333) KicsiUbul válasza cobrasr (#3332) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Letöltés = torrent?

Értem én...

(#3334) FastCatch


FastCatch
csendes tag

Hali!

Az alapkérdésem, hogy ha egy SMC Barricade G router-en van DMZ és NAT (Virtual Server) is konfigolva, melyiké a precedencia. (Logikus az lenne, hogy a NAT-é, de mintha nem így működne...)

Részletek. Egy router-re fel kéne tenni még egy szervert, hogy látsszon az internet felől. A router egy ADSL végén csücsül, és nem nagyon van hozzáférésem (összesen annyit engednének, hogy a Virtual Server-ek közé felvegyem a szerverem).

Annyit tettem, hogy felvettem, hogy a public 88-as portot fordítsa át a saját szerverem (belső fix IP-jének) 80-as portjára. (Ez ugye annyi tesz, hogy a külső IP után biggyesztve a :88-at, már látnom is kellene a saját szerverem http portját -- aki minderről mit sem tud. vagy hülye vagyok?) Namármost egy nagy semmit nem csinál.

Nekem gyanús, hogy az a baj, hogy fel van véve a DMZ-be egy szerver (webkamera, a leírása szerint csak a 80-as portot használja).

Ha az lenne a helyzet, hogy a DMZ-ben lévő eszköz minden külső kommunikációt megkap (direktben), akkor a 88-as porton is őt szólongatom, és akkor nyilván nem működik. Ha viszont a Virtual Server NAT-okat előbb nézi a router, akkor valami más a gond, bár fogalmam sincs, hogy mi.

Okosítsatok fel, lécci! Kösz,

FC

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#3335) Sacerdon


Sacerdon
csendes tag

Sziasztok!

egy 3com 3CRWER200-75-tel van gondom.

A probléma a következő:
kábelesen csatlakozok rá, nem ismeri fel a hálózatot.
wifin keresztül csatlakoznék rá, kér jelszót.

A gondom az, hogy nem az én routerem, és a tulaj sem tudja a jelszót (egyet küldött, de az nem lép be).

hogy tudom kikerülni a jelszót? reseteltem a routert, de az alapbeállítások nem álltak vissza, vagy legalábbis a jelszót még mindig kéri.

Az a baj, hogy még ott sem tartok, hogy bepötyögjem a 192.168.1.1 címet, mert nincs hálózat, amit felismerne:S

Pls, help:)

(#3336) dr.bubo válasza Sacerdon (#3335) üzenetére


dr.bubo
őstag

A router a 198.168.1.1 érhető el.
A jelszó: admin
Ha jól resetelted, akkor ezekkel betudsz lépni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3337) Sacerdon válasza dr.bubo (#3336) üzenetére


Sacerdon
csendes tag

Akkor leírom mégegyszer:)

Bedugom a kábelt a gépbe és a routerbe (auto IPre van állítva a gép). És nem ismeri fel a hálózatot. így ha beírom a 192.168.1.1 akkor azt írja ki h az oldal nem elérhető.

ha wifin keresztül akarok csatlakozni, akkor meg jelszót kér, amit nem tudok.

(#3338) dr.bubo válasza Sacerdon (#3337) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor, a gépedet állitsad be fix ip-re.
ip cim: 192.168.1.10
Alh. maszk.: 255.255.255.0
alap.ért átjáró: 192.168.1.1
Ha ezt megcsináltad, kösd össze a router lan1 portját a gépeddel.
IE-be beirod a 192.168.1.1 elvileg ekkor meg kell jelennie a router menüjének, ami kéri a jelszót (admin). Ekkor már tudod állitani a routert, abban a wifi részt is.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3339) KicsiUbul válasza Sacerdon (#3337) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az hogy nem ismeri fel a hálózatot mit jelent? Fizikailag nem ismeri fel, vagy nem ad IP-t? Ha az utóbbi, akkor állíts statikusan be, pl:
IP: 192.168.1.2,
netmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1

És így próbáld elérni

Értem én...

(#3340) dr.bubo válasza Sacerdon (#3337) üzenetére


dr.bubo
őstag

Itt a leirása: [link]
Ez alapján próbáld beállitani.
szerk.. Ez a teljes: [link]

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3341) tytyty


tytyty
tag

Hasznos info. linksys wrt320n alkalmatlan fiber 120ra, mert csak 95ig birja. modem is jelzni,hogy nem giga bites. Hiába álllitja boltos ,hogy tudja, hazudik. Gyári leirás nem is emliti sebességét, máshol azt irják gigás, pedig nem. Remélem sokaknak segitettem.

[ Szerkesztve ]

(#3342) Sacerdon válasza tytyty (#3341) üzenetére


Sacerdon
csendes tag

Na fasza, kipróbáltam fix IPvel, de ez sem nyert. Amúgy DNS részt üresen hagyom, az jó, ugye?

Routerrel nincs gond. mert ad wifi jelet, érzékeli a netet, érzékeli a kábelt amit bedugok.

de nem érem el a k****a admin felületet.

várom a további ötletet:)

(#3343) Alex91 válasza tytyty (#3341) üzenetére


Alex91
félisten

Azt cat5e vagy cat6-os kabellel volt osszekotve?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3344) joe2005 válasza Sacerdon (#3342) üzenetére


joe2005
senior tag

"Login using the default password admin."

A dns-t az átjáró ip címére állítsd!

Automatán mennie kellene.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3345) dr.bubo válasza Sacerdon (#3342) üzenetére


dr.bubo
őstag

Próbáld meg pingelni a routert, Gépen: Futtatás--cmd-- ping 192.168.1.1
Ha igy sem látja agép a routert, akkor probáld ki másik utp kábelel.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3346) FastCatch válasza FastCatch (#3334) üzenetére


FastCatch
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ha esetleg valaki más is belebotlik, annak jelentem, úgy tűnik, igazam volt: sikerült a rendszergazdával lebó'toni, hogy tegye át a DMZ-s szervert a Virtual Server-ek közé, és láss csodát: egyből minden műxik.

Ha valakinek nincs ötlete, hogy ez miért jó így, akkor jelentem: ez egy elég csúnya dolog (megkockáztatom, hogy bug). A felhasználói felület szervezésével is lehetne rajta segíteni, hogy ha az egyik (pl. DMZ) be van kapcsolva, ne engedjen NAT-olni (legalábbis Virtual Server-eket biztos ne.)

FC

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#3347) JakeRM


JakeRM
csendes tag

Hi! Van egy belkin wireless routerem. de a hétvégén valami baja lett pedig senki nem cisnált neki semmit még áramszünet vagy vihar sem volt. a rajta lévő 4 ledből az internet led nem világit pedig ha a net kábelt bedugom a gépbe akkor feltudok csatlakozni. Wireless hálozat is van csak a netet nem szórja. teljesen elromlott vagy lehet neki valamit csinálni? pls help! köszi

(#3348) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Azt hogyan lehet megoldani ,hogy ha routerrel van szétosztva a net két gép között akkor az egyik gépre kevesebb sávszélesség jusson? Ezt belehet állítani valahogy?

Válaszotok előre is köszönöm :R

(#3349) Alex91 válasza Piero89 (#3348) üzenetére


Alex91
félisten

QoS, ha van a routerben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3350) Piero89 válasza Alex91 (#3349) üzenetére


Piero89
aktív tag

Akkor ha az van akkor lehet állítani ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.