Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) pongee


pongee
csendes tag

sziasztok!

órási gondba ütköztem, remélem tudtok vele valamit kezdeni, márt teljesen kétségbe vagyok esve :(
pár napja nagyon balusslt a netem, így körbenéztem logokat meg miegymást. szomorúan konstatáltam, hogy megtalált valami script, folyamatosan akar valamit a gépetmől, a router logban másodpercenként megjelenik egy új "unrecognised attempt blocked from..... to ....". egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. router nélkül megy a net, ahogy kéne, de sajna csak egy gépen, routerrel meg baromi lassú. oldalak alig akarnak betölteni, flash alapú dolgok esélytelenek. pontosabban olyan, mintha a 'lekérési szándék' nem jutna el, mert ha elindul egy oldal letöltése akkor többnyire - bár nagyon lassan, de - hiánytalanul betöltenek. rövid példa, kedvenc és sokszor használt 8 napi oldalamat egyszerre nyitva 1 tölt be úgy ahogy, a többi 'jaj a link nem található' chrome errorral leáll. régen gond nélkül egyszerre mind bejött. Érdekes, hogy a torrent simán max sávszélen tölt fel le, router ide-vagy oda, csak az egyéb netes dolgok akadoznak :S (skype például be se lép)
próbáltam modem resetet, szerintem kaptam is új IPt, próbáltam tartományt blokkolni, de sűrűn változik a támadó IP. Bekapcsoltam mindent, ami úgy találtam, hogy hasznos (bár nem nagyon értek hozzá) DoS protectiont, filtereket, pár portot is blokkoltam sőt már a pingelésre sem válaszol a router, de ennek ellenére kb csak egyre rosszabb.
DI-524es wifi routerem van, kábelnetem, 3 gépem és nagy bajom :( bármi ötletet szívesen fogadnék!
köszi: pongee

(#3102) mg01


mg01
aktív tag

Sziasztok! Nekem van egy WL-520GC routerem, és egy 25/12.5Mbit-es netem. Kábelen ki tudom használni ezt a sávszélt, de wifin keresztül nem. Wifin keresztül max 20Mbit a letöltési sebesség, vagy ha hálózaton másolok egy másik gépre, ami kábellel van a routerre csatlakoztatva. A router elvileg 54Mbites, és a laptopba(eee pc 1000H) is 54Mbites van elvileg... Nem lehetne valahogy megoldani hogy ki tudjam használni 100%-osan a netem? (torrentezek, ugyhogy nehogy azzal jöjjön vki hogy úgyse tom kihasználni, meg minek, hogy a speedtestet nyúzzam egész nap?)

(#3103) ha8bq


ha8bq
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Szeretnék az EchoLink és az InterAce programokon forgalmazni,de sajnos nemtudom a routeremet beállitani,mert csöves vagyok hozzá.
Ha valaki tud kérem széjbarágó segitségét.
A routerem:ZIO WLB5254AIP
Elöre is köszönet.

(#3104) dr.bubo válasza ha8bq (#3103) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3105) And válasza mg01 (#3102) üzenetére


And
veterán

"Nem lehetne valahogy megoldani hogy ki tudjam használni 100%-osan a netem?"
Már meg is van oldva. A 802.11g ('54Mbps-es') wifi a gyakorlatban, egyéb trükkök nélkül csak ennyit tud átvinni.

(#3106) ha8bq válasza dr.bubo (#3104) üzenetére


ha8bq
csendes tag

Hallo doki.
Köszi a választ,de mint irtam én nagyon csöves vagyok ebben a témában,igy nemigen tudom használni.
Interace-nél be kéne állitani az UDP 5198 5199-et
TCP 27222 27223-at

EchoLink-nél az UDP 5198 5199
TCP 5200 5198-5199

Ennyit tudtam meg,de azt sem tudom hogy hol találom ezt a beállitási lehetöságet.
A router-t megtalálom ha beütöm a 192-168.10.1-et,de utána hüle vagyok.
Skype cimem:ha8bqmisi
Üdv: ha8bq

(#3107) dr.bubo válasza ha8bq (#3106) üzenetére


dr.bubo
őstag

Routeredben megkeresed a VIRTUAL SERVER SETUP-t. Katt ADD

RULE name: Interace
internal server ip: géped ip-je
protocol: udp
external port:
internal port: mindkettöhöz beirod a az udp- hez tartozó portot
SAVE
újra belépsz a virtual serverbe és beállitod ugyan ezt csak tcp protocollal és hozzá tartozó portokkal.
SAVE

És megint belépsz a virtual serverbe ( ADD )
Rule name echolink
internal server ip: géped ip-je
protocol: udp
external, internal porthoz beirod a hozzátartozó portot
SAVE
Ezután megcsinálod tcp-re is. A fent leirtak szerint.

A gépen érdemes fix ip-t beállitani
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3108) ha8bq válasza dr.bubo (#3107) üzenetére


ha8bq
csendes tag

köszi doki,de mihelyst rákattintok az ADD-ra rögtön kiirja input error

(#3109) mg01 válasza And (#3105) üzenetére


mg01
aktív tag

Az 54Mbites router csak 20Mbitet tud átvinni??? Nem értem... Akkor a megoldás egy N-es router lenne?

(#3110) Alex91 válasza mg01 (#3109) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak ugye akkor a masik oldalon is cserelni kell a WiFi-t N-esre!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3111) mg01 válasza Alex91 (#3110) üzenetére


mg01
aktív tag

Az 1000H-ban, alapból N-es wifi van :D Azért írtam, hogy a megoldás.... És amúgy nem tudsz valami olcsót ajánlani?

(#3112) Alex91 válasza mg01 (#3111) üzenetére


Alex91
félisten

A router elvileg 54Mbites, és a laptopba(eee pc 1000H) is 54Mbites van elvileg...

Ja, akkor itt irtal hulyeseget :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3113) localhost válasza mg01 (#3102) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd az Összesítő tábla címszó alatt a Sebesség (jellemző) (Mbit/s) értéket a 802.11g sorban itt és máris látható, hogy minden rendben van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3114) mg01 válasza Alex91 (#3112) üzenetére


mg01
aktív tag

De miért? :F

Localhost: Igen látom a táblázatba, a jellemző sebesség ~19Mbit/s... És azt is látom hogy ha N-es routerem lenne, akkor 74Mbit/s lenne az átviteli sebesség... Tudsz ajánlani valami óccsó N-es routert? (tesztben olvastam hogy majdnem 6Mb/s-os sebességet értek el ezzel a géppel)

[ Szerkesztve ]

(#3115) localhost válasza mg01 (#3114) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudok routert ajánlani mert (1) Boltos vagyok, tehát elfogult (2) SZABADSÁGON vagyok :) (3) Van erre külön topic (4) nem értem miért kellene most routert venned, ha a géped amúgy is "G"-s azazhogy.....

Persze azt látom ASUSÉKNÁL , hogy mégiscsak "N"-es : "High Speed Connectivity Anywhere with Wi-Fi 802.11n "

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3116) mg01 válasza localhost (#3115) üzenetére


mg01
aktív tag

köszi!

(#3117) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Van egy problémám úgy néz ki router lesz de még nem bizti:
http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_8524-8524.html
Az új hálózati kártyát azért írtam mert mindenféle fórumokat olvasva egy hasonló problémánál megoldás volt:
http://prohardver.hu/tema/router_gondok/hsz_3026-3026.html
Közben ajánlottak már nekem firmware frissítést innen: ftp://ftp.dlink.hu/dir/dir-100/driver_software/DIR-100_v112b03.bix
Amit amíg nem muszály nem akarok megcsinálni mert a másik gép kb. 7-8 éves és félek ha frissítek meg azon megy el a net. Másik ok meg hogy nem tudom hogy kell, főleg hogy net sincs, bár azt pendrival megoldom.
Ha tud vki. kérem segítsen!

(#3118) ha8bq válasza dr.bubo (#3107) üzenetére


ha8bq
csendes tag

Hallo Dr Bubo.

Köszi a segitséget, mindent megtalaltám,de sajnos rögtön az elsö mozdulatnál"klikk ADD"
kiirja Input Error
Tudsz erre valami megoldást?
Üdv:ha8bq

(#3119) dr.bubo válasza ha8bq (#3118) üzenetére


dr.bubo
őstag

A portokat igy irod be? pl.
Echolinknél
udp
external port 5198
internal port 5198

A 4jegyü portokat kell beirni, mindegyiket külön kell beállitani.

Tehát utána a 5199 is kell portot nyitnod meg a tcp 5200, 5198, 5193 nak is.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3120) ha8bq válasza dr.bubo (#3119) üzenetére


ha8bq
csendes tag

Igen mindent igy probaltam csinálni még mielött az ADD-ot beklikkeltem volna.
Tehát mikor legelösször rákattitottam az ADD-ra rögtön kiirta az INPUT ERROR-t.
Akkor aztán probáltam elöször a TCP-t beütni mint ahogy leirtad és utána ráklikkelni az ADD-ra. Akkor is ERROR.
Majd megint TCP majd SAVE akkor is ERROR.
Hát igy néz ki.
Most mit csináljak?

(#3121) dr.bubo válasza ha8bq (#3120) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem tudom mi lehet az ok. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3122) mpierre


mpierre
veterán

Hali!
Az alábbi gondom akadt:

Adott egy asus rx3041-es router, továbbá chello-s net, egy xp-s és egy win7-es gép. Elméletileg minden beállítás ok, mivel a win 7-tel lehet netezni, a másik gép még csak a router-ig se jut el (az adminisztrációs felületet se tudja megnyitni). Kábelcserék megvoltak, semmi változás. Majd az xp-s gépet közvetlenül a modemre kötve, működik a net, eredetileg ez volt a neten. Gondoltam, hátha a lan port kukult meg végig próbáltam az összesbe, semmi változás.
Mac klónozás megtörtént, mac cím alapján kiengedi a router tűzfala mindkét gépet. Ötletek, hogy hogyan tovább?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3123) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Teljesen láma vagyok router ügyben. Annyi az igényem, hogy 4-5 gépet kellene rákötni. Mondhattok vezetékes és anélküli verziót is.

(#3124) mpierre válasza mpierre (#3122) üzenetére


mpierre
veterán

Megoldottam. Router cserével.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3125) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, csak annyit kérdeznék, hogy ha a routeremnek a konfigja sem jön be akkor halott/vegyek újat? Vagy van megoldás??

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3126) Gr3ddy


Gr3ddy
tag

Van egy olyan gondom hogy a linksys wrt320n routerem iszonyatosan meleg.
Van hogy olyan csinál hogy semmi sávszél nincs, wan-ból kihúzom a kábelt, vissza és megy a full sávszél megint. Ez most hiba vagy tulajdonság? :D
Új firmware még nincs. Wifi-t csak néha kapcsolom be.

win7 élményindex 7.3 :)

(#3127) Poo


Poo
aktív tag

Szóval azt szeretném kérdezni h egy pppoe kapcsot szeretnék létrehozni egy cisco 871 routeren és ezt a configot írtam be de nemigazán mondhatnám h mükszik,esetleg valaki reagálna rá valamit h mit hagytam ki?vagy tippet vagy bármit?
Thx a helpet előre is.

Configuration commands for the router: 10.10.10.1
saved on 2009.07.15. 19:00:34
----------------------------------------------------------------------------
interface Dialer1
exit
default interface Dialer1
interface Dialer1
ip mtu 1452
no shutdown
ip address dhcp client-id FastEthernet4
dialer pool 2
dialer-group 1
encapsulation ppp
dialer idle-timeout 120
dialer fast-idle 20
ppp authentication chap callin
ppp chap hostname **************
ppp chap password ***********
exit
interface Vlan1
ip tcp adjust-mss 1412
exit
interface FastEthernet4
pppoe-client dial-pool-number 2
pppoe enable
exit
dialer-list 1 protocol ip permit

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3128) bibi55


bibi55
tag

Hali!
Lenne egy nagyon idegesítő problémám amit sehogy nem tudok megoldani! Van nekem egy Invitel ADSL 4Mbites internet kapcsolatom, egy D-Link DSL-360R modemmel és hozzá egy TP-Link TL-R460-as router (internetmegosztás céljából). Net mind a két gépen van, minden működik. Viszont online lövöldés játékokban, mint például a CoD2, CoD4, Quake Live stb, állandóan "Connection Interrupted"-et kapok. Most vettem nem rég ezt a TP-Link routert, mert azt hittem a másik routeremmel volt a gond. De ezzel is ugyan ez van. Tehát játszok és egyszer kiírja h "Connection Interrupted" és akkor egy pillanatra megáll a játék, azután megy tovább. Próbáltam már a port forwardingot (28900-29000-ig), próbáltam az openDNS szerverrel, próbáltam DHCP nélkül is, mindhiába. Érdekes módon az Unreal Tournament 3-nál ennek nyoma se volt. Csak is a CoD2,CoD4 és a Quake Live, de más játékot nagyon nem is próbáltam. XP, Vista és Windows 7 alatt is ugyan ez van. Nagyon idegesítő probléma. Router nélkül minden okés, minden teljes mértékben tökéletesen működik, semmi hiba. Aki tud valami okosat mondani, nagyon kérem tegye meg mert már a hajam beleőszül!!!

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv: bibi55

[ Szerkesztve ]

(#3129) joey04


joey04
titán

Ismét problémám van a DIR-301es routeremmel.
A mai naptól valamiért félpercenként eldobja a hálózatot, aztán magához tér. De nincs 1 perc sem, hogy a hálózaton maradna. A sima ADSL modemmel tökéletesen megy a net, kábelek ellenőrizve. Már teljesen újrakonfigoltam, reset is volt, semmi változás.
Ez meghalt?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3130) nyne99


nyne99
csendes tag

Sziasztok!
A következő gondom van :
naponta többször elmegy a netem. Ilyenkor ha újraindítom a routert, akkor minden ok.
Ez egyértelműen router hiba, vagy lehet modem is?

Kábeleket, hosszabbítót cseréltem.
Ha elmegy a net, a hálózat megy tovább.

A router logjában ilyenkor ezt írja:

"Timeout waiting for PADO packets
No response to 20 echo-requests
Serial link appears to be disconnected"

Előre is köszi mindenkinek!

(#3131) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!

A Thomson SpeedTouch st780 routerem olyat csinál, hogy egyszer kattan egyet és leáll majd újraindul, de ugye addig se NET se TV, és már az egész családot nagyon idegesíti. Tegnap illetve ezelőtt nem csinált ilyet, ma viszont már 6-ra járok így, most is amíg gépelek!
Olvastam már más is járt így, de megoldást nem találtam. Cseréltessem ki?

Üdv: epidemic

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#3132) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

szevasztok
nemrég vettem egy zyxel p334 típusú routert, 2 gépet lát el nettel. sessionok számát az alap 256-ról felemeltem 2048-ra, és a nat táblánál forwardoltam utorrent portját, ilyesmiket. azonban mégis kapok egy ilyen hibát: Packet without a NAT table entry blocked: ICMP(type:8, code:0)
Router tűzfala kivan kapcsolva.

tudnátok segíteni, hogy mit kezdjek ezzel? elég idegesítő hogy ilyenkor eldobja a kapcsolatot...

[ Szerkesztve ]

(#3133) joey04


joey04
titán

hát itt csak a kérdések gyülekeznek. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3134) Chrys_


Chrys_
addikt

Van egy kis router-problémám. Tudna valaki segíteni? [link]

(#3135) joey04 válasza joey04 (#3129) üzenetére


joey04
titán

no megjárta a szervizt, csere lett belőle. majd pontosan megtudom mi volt a baja, beírom hátha másnak (is) segítség lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3136) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

sziasztok! gondjaim vannak ... van nekem egy SMC - WBR14 G2 es routerem. igazából itthon ps3 media szerverhez használnám , de nagyon lassú a másolási sebesség wifin keresztül. azért küldtek át ide mert azt mondták ez a router sebessége miatt van, és ez beállítás kérdése. de nem értek hozzá... tudtok nekem segíteni?

Üdv: Laca

(#3137) DBob válasza skylinelaca (#3136) üzenetére


DBob
őstag

Egyetlen beállítás tud rajta gyorsítani, ha a titkosítást és egyéb "szűrést" leveszed a wifiről. Ennyivel kevesebb dolga lesz a routerben lévő prcnak, és javul a sebesség vmennyit. Egyébként ennyit tud.

(#3138) DBob válasza epidemic (#3131) üzenetére


DBob
őstag

Cseréltesd, igen. Sajnos a gyári thome firmwares thomsonok nem a legjobbak. Mikor cserélnem kellett az elsőt, a 7. (!!!) ami jó lett. Persze sajnos ebben az is benne van, hogy ebből lehet 6 már előző helyen leszerelt eszköz volt :S

Settopboxok is így járnak. Ha hibásodás miatt lecserélik, akkor kijavítják a tápot (jobbára az romlik el, illetve annak egy alkatrésze), és mehet ki újra ügyfélhez. A héten cserélt settopbox is ilyen nálunk. Voltak rajta felvételek, és mikor be lett itt üzemelve, ki kellett cserélni a softwaret rajta, mert ahhoz még az még az előző előfizetéshez volt "beüzemelve".

(#3139) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok

Nemrég váltottam Digi kábelre és olyan problémám lenne, hogy ha az UTP kábelt direkt csatlakoztatom a PC-hez akkor a net megfelelően működik a 20/10-es nettel (tehát 2,5 le és 1 fel), de ha router-re teszem a gépet akkor csak a fél sebességet kapom vissza (max. 1 mb letöltés).

Router: http://www.depo.hu/linksys/befsx41

Köszönöm a segítséget előre is.

(#3140) Scr1pter.cg válasza gaba2001 (#3139) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

ez a problémád oka:
"10Mbps sebességű kapcsolat a modem felé "

(#3141) wetsom


wetsom
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy routeremnek 30 perc kell az internethez való automatikus csatlakozáshoz, szerintetek mi lehet a baj?

TP-Link-ről van szó, ez a hiba egy hét óta áll fent.

Van valami ötletetek?

(ADSL dinamikus IP)

[ Szerkesztve ]

(#3142) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Sziasztok!
Van egy D-Link DI-524 WLAN routerem és egy 50/25-ös TvNetwork netem, és az lenne a problémám, ha bedugom a wan portjába a csatlakozót ami jön a net, akkor a router konfigurálásánál azt írja hogy nincs csatlakoztatva a géphez. Pedig a router lan portjára rákötöttem a gépet amin konfigurálni szeretném. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a választ!

(#3143) idegbeteg18 válasza idegbeteg18 (#3142) üzenetére


idegbeteg18
tag

Megoldottam a problémát már csak az lenne a gondom, ha wifi-vel csatlakozok a routerhez és van netem akkor a lan-on keresztüli gép nem tud csatlakozni és nincs netje mi lehet a probléma?
Előre is köszi a választ!

(#3144) idegbeteg18 válasza idegbeteg18 (#3143) üzenetére


idegbeteg18
tag

Sikerült megoldanom ezt a problémát is.

(#3145) Zorinho18


Zorinho18
csendes tag

Sziasztok!tudna valaki segíteni nekem?most vettem 1 vezeték nélküli routert (Edimax)a telepítő cd semmit sem ér:S mindenesetre összekötöttema géppel a másik gépen a vevő érzékeli a router adását de internet továbbra sincs sőt a fájlokat sem tudom közösen használni

(#3146) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Üdv.
Van egy Msi RG54SE II Routerem. Valami beállítási lehetőség van sávszélesség korlátozásra?

(#3147) HUNJoe85


HUNJoe85
csendes tag

Hali!
Van egy MSI rg60g routerem. Gépemmel wifi-n kapcsolódok a routerhez.
Most fizettem elő a DIGI-nél netet, és miután bekapcsolom a gépet, csatlakozik is rendesen. Egy ideig minden rendben (5-15 perc kb) aztán mintha megszakadna a kapcsolat. Egy weblap se jön be, a routerre se tudok csatlakozni. Restartolom, és minden rendben megy, de kis idő múlva ugyanezt csinálja. Milyen beállítás i hiba okozhatja ezt? Hálókártyával nem lehet gond, mert másik hálózattal teljesen stabil a kapcsolat.

(#3148) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
egy netgear WGR614 v7 routerrel osztom a netem, és csak egy asus laptoppal sikerült eddig csatlakoznom hozzá. Próbáltam még asus PDA-val nokia 5800-val, és egy fuji notebookkal, egyikkel se sikerült, pedig mindegyik támogatja a b és a g szabványt is. próbáltam titkosítás nélkül is, reseteltem a routert, és alapbeállításokkal se megy.
Gondolom csak rosszul van beállítva valami, tudja valaki a megoldást?

(#3149) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Mi itthon egy elég régi kb. 5 éves SMC WBR??? ( nem tudom pontosan ) nevű wireless routerrel osztjuk az internetet. Milyen jele van annak, ha egy router haldoklik? Én annyit vettem észre, hogy nagyon lassú az internet, testvéreim is panaszkodtak rá. Bátyám gépébe vezetékkel megy az enyémbe és a húgoméba pedig wireless kártyán keresztük. A lényeg, hogyha direktbe kötöm, tehát modemből gépbe, az internetet akkor megfelelő sebességű lesz a kapcsolat, viszont routeren keresztül akár vezetékkel osztja a netet, akár vezeték nélkül, nagyon lassúvá válik. Ha áramtalanítom, akkor sem változik a helyzet. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#3150) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,

következő problémám lenne, remélem tud valaki segíteni.
Nemrég költöztünk, chello lett bekötve az új lakásba. Router nélkül minden simán megy, sávszélt hozza, nem szakad. Routerrel viszont kb 1 percenként szakad a net. Aztán pár sec után automatikusan csatlakozik újra, csakhát így használhatatlan. Egy 50 megás fájl letöltése sem tud végigmenni.
A router beállításai elvileg jók, ugyanez a router problémamentesen osztotta a netet az előző helyen, igaz ott T-kábelt. Mac klónozva, próbáltam úgy, hogy wireless kikapcsolva, nehogy az kavarjon be. Próbáltam úgy, hogy router tűzfala kikapcsolva, nehogy az kavarjon be. De semmi, ha csak az alap kábeles gép van rajta akkor is szakad. Program sem lehet a gond, már csak azért nem mert router nélkül megy minden egyszerre is. De routerrel ha csak msn megy is kijelentkezik 1-2 percenként. Ha csak egy youtube videot nézek sem buffereli be végig hanem megáll egy pontnál. Abban az 1-2 percben míg megy maxos a sebesség amúgy. Igazából meg vagyok lőve, fogalmam sincs mi lehet a gond.
Belkin wireless router amúgy.

Valakinek valami ötlet? Már nagyon idegesít, jó lenne valami segítség.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.