Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) G.I.B.I. válasza dr.bubo (#3850) üzenetére


G.I.B.I.
csendes tag

Szia
Nem értem annyira mire gondolsz!
Nem a szolgáltatómtól van!Közel 3 éve megvan az internetem a dunawebtől!Csak most vettem egy routert!ÉS nem tudok bemenni a beállításába!Hogyan tudnék bemenni??Amikor összedugdosom nincsen internet mivel be kéne állítani,de nem tudom, mert gondolom csatlakozni akar a böngészőm vagy nem tudom!Mikor beírom az ip a beállításokhoz még csak a jelszót sem kéri mert annyira szarkaszik akkor mikor a router csatlakoztatva van!

(#3852) dr.bubo válasza G.I.B.I. (#3851) üzenetére


dr.bubo
őstag

Elnéztem az elöbb, amit irtál. :W
Tehát a routeredet sem éred el? Ősszeköttöd a router lan portját a gépeddel böngészőbe (IE) beirod a router ip-jét, aztán megadod, a felbukkanó ablakban a router felh.nevét és jelszavát (ezeket a router alján, dobozán vagy leirásában megtalálod.) elötte a gépedet állitsad automatikus ip kérésre, igy elfogod érni a routert.
A routerben kiválasztod a az internet csat tipusát Fix ip-d van? Akkor a fix ip-t, de itt még meg kell adnod pár adatot, gondolom azokat tudod :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3853) G.I.B.I. válasza dr.bubo (#3852) üzenetére


G.I.B.I.
csendes tag

Na szóval akkor:

Tehát a routeredet sem éred el?-Ez nem tudom mit jelent de biztos igen!
Ősszeköttöd a router lan portját a gépeddel -Ez is ment
böngészőbe (IE) beírod a router ip-jét, aztán megadod, a felbukkanó ablakban a router felh.nevét és jelszavát-ez sajnos nem ment csak akkor ha volt netem,de akkor nincsen router csatlakoztatva ha csatlakoztatva van akkor nincs net így nem hozza be az ablakot hiába írom be az ip!
(ezeket a router alján, dobozán vagy leírásában megtalálod.)-Igen ez megvan megtaláltam ezt másoltam be!
előtte a gépedet állítsad automatikus ip kérésre, így elfogod érni a routert.-Ezt sajnos nem tudom hogyan kell?
A routerben kiválasztod a az internet csat típusát Fix ip-d van? Akkor a fix ip-t, de itt még meg kell adnod pár adatot, gondolom azokat tudod :F-Igen tudom Átjáró stb stb stb!
Sajnos nem tudok belépni ha belépni tudnék a routerbe menne minden

[ Szerkesztve ]

(#3854) dr.bubo válasza G.I.B.I. (#3853) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routeredet nem éred el = nem tudsz belépni a menüjébe. Miért? Mert a géped fix ip-re van beállitva, hisz mint irtad a szolgáltató fix ip-t ad neked.
Automatikus ip kérés beállitása a gépeden: XP esetén
(Helyi kapcsolat(tulajdonságok)-->TCP/IP protokoll(tulajdonságok)-->IP-cim automatikus kérése
Ezután a router lan1 portját összekötöd a Pc-vel. És a böngészőbe beirod a router ip-jét, stb. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3855) G.I.B.I. válasza dr.bubo (#3854) üzenetére


G.I.B.I.
csendes tag

IGen értem már ott szoktam mászkálgatni tudom már akol hova kell menni!Remélem sikerülni fog!most mennem kell!
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET...és ha sikerül örök hála neked
GYORSAN ÍRTÁL NEKEM MINDEN ELISMERÉSEM A TIED
Szia

(#3856) Vasinger! válasza Vasinger! (#3847) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valaki help? :F

(#3857) shev7 válasza Vasinger! (#3856) üzenetére


shev7
veterán

pingre valaszol? router ujrainditas volt mar?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3858) kali válasza Vasinger! (#3847) üzenetére


kali
legenda

végső esetben akár egy védelmi alkalmazás (tűzfal, internet security...stb) is beleszólhat, próbáld meg anélkül!
nekem például anno a kaspersky internet security 7 mellett a moden konfigurációs oldala nem jött be, amint kis 7 lelőve, azonnal minden rendben volt!

(#3859) Vasinger! válasza shev7 (#3857) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mármint milyen pingre? Router újraindítást nem akarok, mert akkor minden beállítás eltűnik. :\

kali: Kikapcsoltam minden védelmi szolgáltatást, de semmi.

Az a fura, mikor beírom a 192.168.1.1-et, akkor valami demonoid.com-ra akarna csatlakozni :S

(#3860) shev7 válasza Vasinger! (#3859) üzenetére


shev7
veterán

milyen router az ami egy sima ujrainditasra elfelejt mindet? nem resetet mondtam, csak egy kihuz bedug-ot.

akkor viszont valaki belepiszkalt a hosts fileodba.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
itt van egy hosts file nincs benne bejegyzes a 192.168.1.1-re?

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3861) Vasinger! válasza shev7 (#3860) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy újraindítás segített, köszi! Azt hittem, hogy a reset gombra gondolsz a routeren. :B

(#3862) janez


janez
aktív tag

Sziasztok! Pirelli routerem van a t-home jóvoltából. Tegnapelőtt csináltam ssh szervert ill. klienst a linuxos gépeimre (asztali pc és laptop). Működött is, de csak az otthoni hálózatban. A pc kábellel csatlakozik a wlan routerhez, a laptop wifin kap netet és a hálózathoz is úgy csatlakozik (csatlakozott). Szerettem volna távolról is elérni a gépemet, így egy leírás ( http://eznemegy.blog.hu/2008/08/25/ubuntu_debian_tavoli_elerese_ssh_val_1 )alapján belenyúltam a routerbe... Azóta se net, se hálózati hozzáférés, se t-home ip tv. Hívtam a szerelőket, néhány nap míg kijönnek, de jobban szeretném magam megoldani a problémát, végülis én okoztam. Viszont az érthetetlen, hogy mi történhetett. Megadtam a szükséges dolgokat a virtual server beállítás alatt és enable-add-save settings... Aztán nemhogy a távoli elérés nem működött, hanem már semmi. Aztán természetesen töröltem a bejegyzést, mentettem, de nem változott semmi. Mi lehet a gond? Mit tehetnék szerintetek? A t-home-os munkatárs nem javasolta a reset gomb használatát, de én már megtettem. Beállítottam a wan-nál a hozzáférésemet, aztán a wifis dolgokat, ahogy kell, arra az esetre, ha megoldódna a probléma. Ezen kívül fogalmam sincs mit és hogyan kéne még konfigurálni. Egyáltalán meg tudom én ezt magam oldani, vagy olyan eszközök (szoftver) kellenek amik csak a T-sek birtokolnak?
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#3863) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Ez mit jelent a routernél pontosan:
LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u).
Mert az én routeremnél ez a specifikáció és állandóan szakad a net, de moddemmel meg nem.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3864) dr.bubo válasza Sickboy25 (#3863) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezek lan sebesség szabványok ugy mint a wifinél a b, g, n. [link]
Azt jeleenti, hogy a te routered 10/100M-s lanportal rendelkezik. nem ez miatt szakad a neted. :)
Milyen routered van?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3865) Sickboy25 válasza dr.bubo (#3864) üzenetére


Sickboy25
addikt

msi rg54se II

De akkor az mitől van, ha csak modemmel használom szinte nem is szakad? A routerrel meg, ha elindítok két letöltést azonnal megáll.
Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3866) dr.bubo válasza Sickboy25 (#3865) üzenetére


dr.bubo
őstag

Torrentezel? Akkor szakad meg? Nem birja a torrentet a router. Állisad be a torrentprogit, kevesebb kapcsolatra, letöltési szálra, stb.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3867) Sickboy25 válasza dr.bubo (#3866) üzenetére


Sickboy25
addikt

nah átállítottam az azureus-ban egy két dolgot, de az a furcsa, hogy mikor 2,5 megás netem volt akkor semmi ilyen probléma nem volt, de mióta 10 megára emelték, azzal egyidejűleg jelentkeztek is a problémák.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3868) kali válasza Sickboy25 (#3867) üzenetére


kali
legenda

nagyobb lett a valós terhelés, és azt nem bírja a router! lehet, hogy a beállítások finomhangolása segít, ha az sem, akkor esetleg csere...

[ Szerkesztve ]

(#3869) janez


janez
aktív tag

Megint lereseteltem a routert, megadtam a felhasználói adataimat, újraindítottam és azóta jó a t-home tv, de internet még mindíg nincs, most mobilinternettel kapcsolódtam. Mit kellhet még beállítani, hogy megoldódjon ez a probléma is? Anno amikor hozták a routert, nem én voltam itthon, nem tudom mit konfigurált az illető. Annyit tudok, hogy a laptopjával csinálta, mert nem merte bekapcsolni a gépem, mert linux van rajta... Pedig akármilyen hihetetlen, azon is vannak böngészők, (igaz IE nincsen, csak opera és ff) azokkal is meg lehet nyitni a router "lelkét", hogy belője amit kell. Hazamentem bedugtam a kábelt a gépbe, indítottam a gépet és azonnal használhattam, ezért most fogalmam sincs mihez nyúljak. Valakinek van ötlete?

Ha felhívom a T-home-os szakikat, úgyis azzal kezdik,hogy: Kattintsak a startmenüre-vezérlőpult... vagy esetleg a hálózatikonra... Szóval innentől akkor megáll(t) a tudomány, ezért kérem a segítségeteket. Még nem mondtam le őket, de lehet, hogy csak hétfő jönnek. Feltéve ha itthon tud maradni valaki.

[ Szerkesztve ]

(#3870) Sickboy25 válasza kali (#3868) üzenetére


Sickboy25
addikt

akkor tehát javasolnál egy cserét? egy olyanra gondoltam amit a a másik fórumban tárgyaltunk. Az a tplink-es. Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3871) kali válasza Sickboy25 (#3870) üzenetére


kali
legenda

ár/érték arányban egy tl-wr941nd tökéletes választás! arra figyelj, hogy lehetőleg v3 verziós legyen - a dobozon is feltüntetik, a fehér címkén, a típus után -, bár a v2 már nagyon ritka, csak azokban az üzletekben/raktárakban van beragadva esetlegesen néhány, ahol egy ideje nincs valami nagy forgalom (ezen) router tekintetében...

[ Szerkesztve ]

(#3872) janez


janez
aktív tag

Sikerült, van net, juhééééé! :DD A probléma a jelszóban volt, vagyis inkább bennem, mert leírtam a jelszót, de rosszul. Megnéztem az eredetit és nem egyezett vele. Megspórolhattam volna időt, fejfájást, kevesebb ősz hajszálam lenne, ha nem képzeltem volna magam olyan rutinosnak. :B

Most már folytathatom a port forwarding-os, virtual server-es ámokfutásomat. :D

(#3873) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Van egy D-Link DIR-615 -ös router-em itthon. 60/20 -as net, 2 gép közvetlenül van rákötve, egy notebook wlan -on keresztül csatlakozik. Az a problémám, hogy a router eldobálja a netet. A kapcsolat az megmarad, arra nem ír ki hibát. TeamSpeak, MSN, dedicates server-eken ilyenkor bent tudok maradni(ha lelépek és újra akarok csatlakozni, az már nem megy), de weboldalakat nem tudok megnyitni. A kapcsolat fülben nincs hibaüzenet ilyenkor. Ezt a problémát megoldja a router ki-be kapcsolása, utána egyből rendben lesz minden. Váratlan időpontokban jön elő, általában már reggel nincs net, mikor elsőre beindítom az egyik gépet.
Mi lehet a probléma? Idegesít ez az egész, anno a level one routerem ilyet nem csinált, igaz nem is volt ráeresztve ekkora net.

Don't Tread On Me

(#3874) shev7 válasza MPowerPH (#3873) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3875) MPowerPH válasza shev7 (#3874) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszönöm! :R

Don't Tread On Me

(#3876) kallok


kallok
csendes tag

Vettem egy SMC 3G-s routert a pannon mobil internetem leosztani, de a beállításoknál nem enged tovább a 3G-s user/pass megadásánál, nem lehet üresen hagyni. Van vkinek ötlete?

(#3877) Beri válasza kallok (#3876) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3878) Pulsar válasza kallok (#3876) üzenetére


Pulsar
veterán

fönt a wan connectnél DHCP-n van a bejelölésed. Miért? Ott is 3G-re kellene állítani.

(#3879) Beri válasza kallok (#3876) üzenetére


Beri
addikt

Manualnak ess neki, hátha tud valami okosságot, a fw frissítés pedig mióta befolyásolja azt, hogy visszavennék-e a routert?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3880) kallok válasza Beri (#3879) üzenetére


kallok
csendes tag

Átrágtam magam a manualon, órákig fecsegtem a forgalmazóval és a pannonnal, felraktam a legfrissebb firmware-t az SMCWBR14-3gn-re, íme az eredmény:

(#3881) kulerr


kulerr
őstag

sziasztok!
tippeket , segítséget kérnék...a téma: eddig egy Dlink modem + belkin routerrel használtam a netet (4000Mbps, PPPoE ) a gép kábellel összekötve a routerrel (van egy laptop ami wifi-n kapcsolódik de az csak netezésre van használva...)
1 hónapja a skype és az online gamék borzalmasan elkezdtek szaggatni, ezért kipróbáltam, h a routert kikerülve egyenesen a gépre tettem a kábelt és úgy problémamentes a kapcsolat, így arra jutottam, h router gond van. Vettem a másik topikban kapott tanácsok alapján egy TP-link WR 941 ND routert, és sajnos ugyanaz a jelenség szaggat minden, pedig a kábelt is kicseréltem már h azt is kizárjam, persze ha most is router nélkül használom minden ok..A routeren a PPPoe beállításon (felhasználónév+jelsző) meg az elérés jelszavazáson kívül semmit nem állítottam.
Datanetes vagyok és PPPoE-n kapcsolódok. Esetleg valakinek ötlete tanácsa mi lehet akkor most?, vagy esetleg kell valamit még vagy másképp állítani vagy a routeren?

Előre elnézést kérek ha láma a kérdés, de ehhez a témához csont hülye vagyok.... :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3882) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült megvennem egy TP-Link WR941ND routert, az a bajom, hogy ami feljön szobámba internetkábel lenti routerből , olyan hosszú elvileg, hogy nem adja át a jelet az új routerbe, amit azért szeretnék közbeiktatni, hogy legyen erős wifi a szobámban. Tehát feljövő netkábelt bedug router wan-ba majd gép összeköt és semmi...nem oszt ki IP címeket, router levisz a földszintre rövid kábellel összeköt, úgy már működik...de így a wifi jel lenne kicsi:(
Mindenképpen a szobámba szeretném az új routert, meg lehet oldani, hogy erősíteni a jelet valami úton-módon? Kérlek segítsetek!

A számítógépben is csak ugy működik a netem, hogy a hálókártyát átállítom 10Mb/s half duplex-re, mert auto-n csatlakozik/megszakad-csatlakozik/megszakad megy végig, ergo gyenge a jel neki.

Milyen megoldás lenne?:S

(#3883) poweradi


poweradi
csendes tag

Uhh azt is olvasom most, hogy az sem mindegy hogy van sorbakötve az UTP kábel:S nekem mind a 2 végén egyforma és ha a pöcökkel felfele nézzük akkor balról jobbra:
B-BF, Z-ZF, K-KF, NS-NSF tehát mind a két vége a kábelnek így van kötve. és így MAX 20m-es kábelen nem jön át a 100Mb/s jel csak a 10-es

(#3884) Pulsar válasza poweradi (#3883) üzenetére


Pulsar
veterán

ZF-Z; NF-K; KF-N; BF-B
ez a hivatalos 100, illetve 1000-es bekötés. próbáld meg így hátha...
ja, és mindenféleképpen legaláb kat5-ös vagy mégjobb ha kat6-os kábelt használsz.

[ Szerkesztve ]

(#3885) poweradi válasza Pulsar (#3884) üzenetére


poweradi
csendes tag

köszönöm válaszod! Cat5-ös kábel mind a két végét ilyenre kössem ahogy leírtad? mert egy régi 2005ös fórumban ezt találtam nézd csak:
"És azt még nem látam,hogy irtátok volna hogy a 9 méter az egy kritikus pont mert annal hoszab kabelnél számit hogy milyen a kötési sorrend."
A KÁBEL ELEJE :

N
F-N
Z
F-K
K
F-Z
B
F-B

VÉGE :

Z
F-Z
N
F-K
K
F-N
B
F-B

Mint látjátok csak az 1,2,3,6 os szált kel forgatni.
A 4,5,7,8 as szálakat ugyan oda kell bekötni.
Vagyis ha számokal akarjuk kifejezni a sorrendet akkor a következöképpen néz ki.

(Csak amit forgatunk.) eleje 1,2,3,6 vége 3,6,1,2

ezt írták, most nem értem melyik legyen az eleje, meg a vége! Ami a lenti routerben van az az eleje amit fel akarok szobámba az a vége?
Vagy azt csináljam amit írtál és mind a két végét olyanra kössem?

(#3886) Pulsar válasza poweradi (#3885) üzenetére


Pulsar
veterán

az, hogy melyik szín hol van az mindegy, a lényeg, hogy a két középső szín fehér párja fel legyen cserélve.

ha pach kábelt akarsz, akkor mindenféleképpen egyeznie kell a két csatinak. tehát ha ugyanúgy tartod a csatit, ugyanabból az irányból olvasva ugyanazt kell látnod.

(#3887) poweradi válasza Pulsar (#3886) üzenetére


poweradi
csendes tag

Váá jó lett!!!!:D de örülök!!!Köszi szépen!

Még annyi segítséget kérnék, hogy a port forwardingot hogy tudom beállítani ezen a modellen (TP-WR941ND) a lenti routeren (Edimax) van port forwarding funkció be is van állítva egy port amin keresztül aktív tudok lenni utorrenten. ezen a routeren port forwardingon belül van Virtual server, port triggering, DMZ, UPNP funkciók de nemtudom melyiket kell állítani, ahhoz, hogy működjön:S

(#3888) Beri válasza poweradi (#3887) üzenetére


Beri
addikt

Az upnp-t gondolom nem kell bemutatnom, de ha kézzel akarsz forwardolni, akkor a virtual server menüpont, amit keresel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3889) poweradi válasza Beri (#3888) üzenetére


poweradi
csendes tag

nemtudom megcsinálni Virtual servert...:S megadom a második routernek a portot 1410-1414. az első routeren beállítottam 1412-re port forwardingot. megadom második gép IP-jét (mást nem is fogad el) de nemjó, nézem utorrentet és error...:S

nemvágom az UPNP-t...:S

Ha veszek egy switchet 2000ért, akkor az CSAK elosztja a netet? Tehát ha az 1routerből feljövő netkábelt beledugom, és szétosztom egyet a gépemnek (h legyen net+utorrent), és egyet a 2.routernek ami azért kell h legyen wifi a szobában, akkor az így működni fog?

(#3890) Beri válasza poweradi (#3889) üzenetére


Beri
addikt

Tehát két routered van? Elsőn(amelyik a netet kapja) lefixálod a második router(amelyik az elsőre van dugva) ip-jét, arra beállítod a portforwardot, aztán második routeren fixálod a gép ip-jét, és arra állítod be a forwardot. Vagy simán bekapcsolod az upnp-t mind a kettőn és kész. Egyébként minek két router?
A switchet pedig felejtsd el, nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#3891) poweradi válasza Beri (#3890) üzenetére


poweradi
csendes tag

Sikerült:D!!!!
Köszikösziköszi

Azért kell 2 router, mert lent irodában van az első amiről megy 4helyre ebből 1 az én szobám, a szobámba kellett wifi, és ezért kellett ide a 2.router

(#3892) todie


todie
tag

sziasztok!

van egy tl-wr542g routerem mar jo 4 honapja.

eloszor kis segitseggel (innen) sikerult mindent beloni. namost tegnap egyszercsak elszallta a net. ma reggel resetelni kellet a routert, ugyanis kiderult, hogy nem a szolgalato volt a ludas, hanem a router nem akart halozatot kezelni.

reset utan mukodott a net, vezetekesen legalabbis. wifi is ment (meg titkositatlanul, probakepp), viszont amint beallitanam a wep titkositast egyik gep se tud wifin kapcsolodni, holott a wireless settings-nel beirt wep key-t irom be csatlakozaskor a masik gepen.

tudnatok segiteni? elore is koszi

(#3893) psyho777 válasza todie (#3892) üzenetére


psyho777
tag

filmware upgrade.. (verziófrissités a routeren).. jah és ha lehet ne használj wep et. akk már wpa psk t.. és ne legyen tul bonyolult a jelszó az a biztos h ha egy txt fileból másolod ki a jelszót és onnan illeszted be.. mert akkor tuti hogy ugyanaz lessz mind2 helyen..
bár lehet az is hogy a routered haldoklik..

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#3894) psyho777 válasza poweradi (#3889) üzenetére


psyho777
tag

poweraid

van egy egyszerübb megoldás.. a 2ik routernél beállitod hogy ne routoljon hanem simán rip et használjon.. igy ugyanazt a címzési tartományt használja mint az a router amire rádugták.. és nem kell port fowardingot állitgatni :P :K :)

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#3895) todie válasza psyho777 (#3893) üzenetére


todie
tag

kosz. megoldottam mar delutan megoldodott. firmware ugyan maradt a regi, de dr.bubo oldala alapjan ujra beallitottam mindent es most megy.

azert koszi.

(#3896) silent07


silent07
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom és nem tudom hol lehet a hiba. Ha valaki esetleg tudna segíteni...
Két gép között routerrel meg van osztva a net. Kicseréltem a gépemben az alaplapot, azóta nem látja a routert a gép. Ha csak a modemmel dugom össze a kábelt akkor jó a net, de a routert el sem éri. "Egy hálózati kábel nincs bedugva." üzit kapok. Próbáltam resetelni a routert, de ez sem segített. Ma firmware-t is frissítettem a routeren, de semmi változás :( A tűzfalat is kikapcsoltam úgysincs semmi. A másik gépen megy rendesen routerrel a net. Meg a wifi is ok.
Mit nem csinálok jól?

(#3897) dr.bubo válasza silent07 (#3896) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha másik gép müködik a routerral, akkor nem a routernél van a bibi, hanem az új alaplapos
gépnél.
Feltetted az alaplap drivereit köztük a lan driverét. :)
De az is lehet, hogy a az alaplap lan-ja nem jó. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3898) silent07 válasza dr.bubo (#3897) üzenetére


silent07
csendes tag

Persze felraktam mindent. Ha csak modemmel van összekötve a gép akkor megy rendben a net. Csak, ha a router közte van akkor nem. A router viszont érzékeli, hogy valami rá van kötve, mert az a lan port ahová csatlakozik a kábel, villog. Nem vibrál mint amikor adatforgalom van, hanem villog ütemesen.

(#3899) Tosee válasza silent07 (#3898) üzenetére


Tosee
őstag

elnéztem... elnézést kérek! :B

De akkor már egy ötlet is... kábelcsere a router és a gép között?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3900) scramble


scramble
csendes tag

Helósztok. Tudtok nekem olyanban segíteni, hogy a suliban kaptam egy olyan feladatot, hogy a WPA2-es wifit törjem fel. Adtak is egy olyan laptopot, amin be van állítva ez a wifis net. Szóval nekem olyan módszer kéne, ahogy mondjuk a rendszerleíró adatbázisból (regedit) vissza tudnám nyerni a jelszót.
Köszi. A válaszokat el tudjátok küldeni nekem: scramble@freemail.hu

Piros pontjaim - aki vette a fáradtságot! :( - http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=scramble&submit=

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.