Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Most vettem újonnan, boltban egy Belkin F5D8235 routert. Ha beledugom a hálózati adaptert, akkor néha bekapcsol a router, néha nem. Olyan mintha érintkezési hibája lenne... De ha egyszer bekapcsol valahogy, akkor addig úgymarad még meg nem szüntetetm meg az áramellátását. Elég ha kikapcsolom az elosztóban a kapcsolót, nem kell hozzá kihúzni a routert, utána visszakapcsolom és semmi, de van hogy visszakapcsolom és működik. Amikor áram alá helyezem mindig felvillan rajta egy mp-re az usb storage led, de utána nem kapcsol be sajnos.

Szerintetek mi baja lehet? 2000 Ft a futár, ha visszaküldöm a PCX-nek.

(#4952) rayoliviero válasza rayoliviero (#4951) üzenetére


rayoliviero
veterán

És ha egy ideig a szekrényen pihen és utána bekapcsolom, akkor szinte majdnem biztos, hogy beakapcsol. De ha ezután közvetlenül kihúzom, majd újra bedugom, akkor már nem biztos, hogy újra működik.

Attól félek ha vissza is küldeném majd, azt mondanák, hogy semmi baja, mert éppen akkor nekik bekapcsol.

Régen egy alaplap esetén ugyanez volt a baj, visszaküldtem nekik, mert hibás volt, de náluk nem produkálta a hibát, majd ők nekem visszaküldték, nálam ugyanolyan rossz volt és kénytelen voltam megnt visszaküldeni nekik, akkor már elismerték, hogy rossz. Így a költségeim majdnem akkorák voltak, mint az alaplap értéke (telefon, futár). Többet nem szeretnék ebbe a hibába esni.

(#4953) ignotus88


ignotus88
csendes tag

hello

vettem egy tp-link router, mert ket gep kozott osztom el a netet, es az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudom megoldani, hogy mind a ketto gepen 8mbit legyen a letoltes (pl. torrenten) ezt meg lehet oldani, vagy a meglevo 8mbit osztozik a 2 gep kozott?

(#4954) rayoliviero válasza ignotus88 (#4953) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Gondolom ha 8 Mbit-es a neted, akkor azon osztozik majd a két gép, nyilván ha egyszerre használod őket.

(#4955) ignotus88


ignotus88
csendes tag

szia
akkor nem lehet megoldani, hogy kulon-kulon is 8mbit legyen? :(((

(#4956) rayoliviero válasza ignotus88 (#4955) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha jól értem akkor 8 Mbites neted van. Akkor csak azon tudnak osztozni a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#4957) ignotus88


ignotus88
csendes tag

igen, 8mbit/768-es netem van...es igen, ezt tapasztaltam, hogy ugye a 2 gep egymas elol veszi el a savszelesseget, ha megy mindket gepen pl. letoltes. koszonom a valaszodat, pedig azt hittem, hogy ha routerrel el van osztva a net, akkor mindket gepen meglesz nagyjabol ez 8/768--os savszelesseg.

(#4958) rayoliviero válasza ignotus88 (#4957) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen.
A meglévő sávszélességet tudja elosztani több felé. De megduplázni és triplázni stb. nem tudja.

(#4959) Claude Leon válasza ignotus88 (#4957) üzenetére


Claude Leon
senior tag

8 forinttal elmész vásárolni...
:)

(#4960) VanScore


VanScore
tag

Sziasztok, lehet volt már másnak is hansoló problémája és felvettette a topicba, most sajnos nem tudok visszaolvasni, így gyorsba leirnám mi is a gondom. Adott egy T-Online 5Mbit/s-es internet, eddig modem-el volt a gép összekötve és a net szépen ment is. Vásároltam egy notebookot és vettem egy TL-WR340GD router, hogy a notebookon is elérhető legyen a net wifivel, csakhogy beállítottam a routert összekötöttem a géppel, az internet elérhető rendesen, de a sebesség vmi eszméletlen lassú lett, holott még csak maga az asztali gép volt rákötve. Nem hozza azt a teljesítményt amit a router csatlakoztatása elött volt elérhető! A legfrissebb firmware van a routeren. Tegnap egész délutánom ráment erre a dolgra, de mai napig nem tudom mi lehet a probléma. Ha leveszem routert és újra simán csak a modemmel csatlakzom a netre szépen megy minden. A modem egy D-Link DSL-360R, és a netet sem "lopják" ha a routerrel van összekötve a gép, tehát nem azért lassú. Esetleg vmi ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

(#4961) rabbit2007


rabbit2007
csendes tag

Olyan gondom lenne, hogy van egy routerem arra csatlakozik 2 gép, egyik vezetélen a másik (laptop) vezeték nélkül. A net mind a kettőn villám, de egymás közötti másolás 1900-2100 kb között mozog (akár nagy file akár kicsi). Ha mind a kettő vezetéken van akkor is. A tűzfal a routeren nincsen bekapcsolva. Ha leveszem a titkosítást akkor is. Miért????

(#4962) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Hali!

Nekem olyan problémám lenne, hogy ha routerről netezek akkor nagyon lassu a net, néha szinte használhatatlan, 5 perc mire bejön egy oldal, a letöltés 50kbps alatt van az 5-600 helyett. Van két TP-Link routerem, egyik 3 éves másik 3 hónapos. Mindkettőnél ugyanez a gond. Firmware frissítéssel, újraindítással már próbálkoztam, de nem segített. Beállításokat is nézegettem, már amennyire én értek hozzá :D
Routerek nélkül, ha csak modemről netezek akkor minden működik tökéletesen.
Másik problémám pedig az lenne, hogy ha routerről netezek akkor kb 5 percenként elmegy a net, utánna routert áramtalanitom-bedugom, helyreáll, és szintén kb 5 percig működik.

[ Szerkesztve ]

(#4963) Pulsar válasza rolipenta (#4962) üzenetére


Pulsar
veterán

hali!
egy típust írhatnál a routerről :)
Illetve, hogy hogyan csatlakozol a routerhez? Kábel, vagy wifi?

(#4964) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Kábelről netezek.
Az egyik TP-Link TL-R402M, ez kb 3-4 éves.
A másik TP-Link TL-WR340GD, ez 3 hónapos.

Már másik kábellel, 2 gépen is próbáltam, de egyszerűen már semmi ötletem nincs, hogy mit lehetne esetleg még kipróbálni.

(#4965) bluuzia válasza rolipenta (#4962) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Nekem is hasonló sebességproblémám van, mint rolipentának.
Ha routerrel (TP-Link 941ND) netezek, 3/4-e a sebesség, mintha csak a modemmel menne.
Nagyon örülnék, ha valaki tudna megoldást erre a problámára.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#4966) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok . nekem van egy smc wifis routerem és sehogyn sem tudom ugy beállitani hogy müködjön a wifi része. iphone telohoz használnám. csatlakozik a routerhez de a netre már nem lép fel. diginetem van. várom az építő ötleteket.
előre is köszönöm.
gábor

Gábor

(#4967) kali válasza bluuzia (#4965) üzenetére


kali
legenda

bár nem írtad, hogy mekkora valós sebességnek a harmadát produkálja a router, de amennyiben például nem 120 megabit/sec sebességű (upc) neted van, hanem mondjuk 80 megabit/sec vagy az alatti, akkor azt a tl-wr941nd routernek tudnia kellene (100-as wan és lan portjai vannak, tehát azok korlátot jelentenek a 120-as net esetében), ezért vélhetően beállítási probléma lesz! ajánlott egy reset, majd megfelelően újrakonfigolni a routert! ha régebbi a firmware verziója, akkor esetleg egy frissítés, bár már az első firmware verzióval is elég jó a router! ja, gondolom kábelen adódik a probléma, és nem wifi hálózat esetében?!?!

gaborh; más wifi képes eszköz kapcsolódik a router által szórt wifi hálózathoz? tehát (jól) működik a wifi? próbáltad több/minden csatornán? mert néhány mobiltelefon nem szereti például a szélsőséges csatornákat!

[ Szerkesztve ]

(#4968) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv, átnéztem a topic-ot, de sajna nem találtam hasonló problémát.
Asus RT-G32-re szeretnék tenni DD WRT firmware-t, ez alapján, de már ezen a ponton elakadok,
Plug your ethernet cable in to port 4 on the router. Then plug in the power to the router, wait 3 seconds, then click "Open" in putty to start your telnet session. This may take you a few tries to get it to connect.

ugyanis time out hibára kiáll, nem tudok tovább menni.50-szer próbáltam, mindig ugyanaz....valaki tudna segíteni?

:R

(#4969) gaborh válasza kali (#4967) üzenetére


gaborh
aktív tag

Sajnos nem jutottam előrébb. :F

Gábor

(#4970) gaborh válasza kali (#4967) üzenetére


gaborh
aktív tag

de ahogy olvastam mások is küzdenek ezzel a problémával a digikábel netnél

Gábor

(#4971) kali válasza gaborh (#4970) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy a szolgáltató okozza a hibát! azt kellene tudni, hogy más wifi képes eszközön működik-e adott router által szórt wifi hálózat, így a telcsiben - annak beállításában - keresendő a hiba, vagy a router bállításaiban?!?! a router kikapcsolt "tűzfala" esetén is adódik a hiba?

(#4972) gaborh válasza kali (#4971) üzenetére


gaborh
aktív tag

sajnos más wifis készülék nincsen a közelemben amin ki tudom probálni. a telefon eddig minden hálozatra fellépett. csek erre nem akar. tűzfal kikapcsolt állapotban van. a routert is átállitottam a kézikönyv szerint de akkor sem történt semmi.

Gábor

(#4973) kali válasza gaborh (#4972) üzenetére


kali
legenda

titkosítás van a router által szórt wifi hálózaton, vagy titkosítás nélkül is próbáltad?
tehát a router oszt ki ip címet a telcsi számára, az feljelentkezik a router által szórt hálózatra is, csak a net nem megy?

(#4974) gaborh válasza kali (#4973) üzenetére


gaborh
aktív tag

azt hol tudom megnézni?

Gábor

(#4975) kali válasza gaborh (#4974) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén (is) kellene elenőrizni, hogy milyen ip címet oszt ki, rendesen megtörtént-e a csatlakozás?!?!
amikor csatlakozik a telcsi a router által szórt hálózathoz, akkor nem kéri jelszó beírását, csak simán csatlakozik? a telcsi jelzi, hogy csatlakozott a hálózathoz? a telcsi a wifi kapcsolatnál kiírja a kapott ip címet...stb?

[ Szerkesztve ]

(#4976) gaborh válasza kali (#4973) üzenetére


gaborh
aktív tag

bocsi ezt nem neked akartam.
na tehát nincsen titkositva, fel lép a routerre csak nincsen net

Gábor

(#4977) gaborh válasza kali (#4975) üzenetére


gaborh
aktív tag

igen kiírja az ip cimem meg a router ip cimét is

Gábor

(#4978) kali válasza gaborh (#4977) üzenetére


kali
legenda

a telcsin nem kell semmit állítani, hogy a router által adott kapcsolatot használja a böngészéshez?

(#4979) gaborh válasza kali (#4978) üzenetére


gaborh
aktív tag

a router viszont nem látja a iphoe telot.

Gábor

(#4980) kali válasza gaborh (#4979) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén a wifi kapcsolatoknál nem jelenik meg a telcsi, mint csatlakoztatott eszköz? ha a telcsi kap a router által kiosztott ip címet, akkor a routernek látnia kell a telcsit! milyen az router pontos típusa?

(#4981) gaborh válasza kali (#4980) üzenetére


gaborh
aktív tag

ez egy smc router smcwbr14-g2 eu

Gábor

(#4982) kali válasza gaborh (#4981) üzenetére


kali
legenda

nézzük át az alapoktól;
leírás; link
wireless settings -> wireless module function; enable
wireless network name (ssid); akármi
broadcast wireless network name; enable
wireless mode; 11 b/g mixed mode (vagy g only, mivel az iphone is b/g szabványos)
wifi channel number; alapban 6, de próbáld ki minde csatornán, mert a telcsi nem minden csatornát szeret, illetve azonos vagy szomszédos csatornán működő, a közelben elérhető hálózatok is bezavarhatnak!
extend range; disable
---
firewall; enable - de próbáld ki disable állásban is!
---
mac adress control; disable
---
wireless security; wireless encryption; no wep, no wpa/wpa2 (ha titkosítás nélkül működni fog, akkor érdemes majd beállítani a titkosítást!)
---

a log adataiban nem látszik, hogy a telcsi felcsatlakozott a router által szórt hálózatra?
a dhcp kábelen megfeleően működik? tehát oszt ki ip címet a vezetékes gép(ek)nek? van akkora tartomány engedélyezve, hogy elegendő számú ip cím kiosztásra kerülhessen?

[ Szerkesztve ]

(#4983) rayoliviero válasza kali (#4982) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tőlem vette a routert és nekem működött iPhone telóval T-online-os és Upc-s nettel is. Dhcp, firewall be volt kapcsolva. Alapértelmezett wifi csatorna volt beállítva, nem állítottam át. Még a titkosítás is be volt állítva.

[ Szerkesztve ]

(#4984) rayoliviero válasza gaborh (#4981) üzenetére


rayoliviero
veterán

Dhcp-t kapcsolt be, ha nincs.

(#4985) kali válasza rayoliviero (#4983) üzenetére


kali
legenda

ha más típusú/paraméterekkel rendelkező nethez használja, akkor gondolom nullázva lett a router, nem? ha viszont nem, akkor a titkosításhoz beállított jelszót megkapta?

(#4986) rayoliviero válasza kali (#4985) üzenetére


rayoliviero
veterán

Reseteltem előtte a routert. Szerintem azzal töröl minden jelszót. Mert a belépési jelszó is rögtön a gyári (smcadmin) lett. És azt írta, hogy nem titkosított kapcsolaton keresztül próbálta rácsatklakoztatni az iPhone-t.

[ Szerkesztve ]

(#4987) kali válasza rayoliviero (#4986) üzenetére


kali
legenda

akkor meg a korábban leírt beállításokkal is kellene, hogy menjen, vagy akár alapon is - ha ő nem nyúlt bele, és nem állított el valamit, de nagyon, vagy nem hibás/hibásodott meg a router hardveresen...

[ Szerkesztve ]

(#4988) rayoliviero válasza kali (#4987) üzenetére


rayoliviero
veterán

Biztos, hogy nincs benne hardveresen meghibásodva semmi, nekem működött tökéletesen.

gaborh: Szerintem reseteld újból, dhcp-t pedig engedélyezd. Tűzfalat is nyugodtan engedélyezheted. Titkosítás WPA2. Nekem ezek voltak beállítva és tökéletesen működött egy Lenovo ás Asus notival és iPhone-al is.

[ Szerkesztve ]

(#4989) kali válasza rayoliviero (#4988) üzenetére


kali
legenda

bár én is inkább beállítási problémára tippelek, de attól, hogy nálad tökéletesen működött, még simán lehet hibás/meghibásodhatott hardveresen, minden elromolhat, az smc routerek meg pláne nem a csúcskategória...

(#4990) rayoliviero válasza kali (#4989) üzenetére


rayoliviero
veterán

Annak szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy nálunk normálisan üzemel, nála pedig egy nap múlva már rossz. Valamit rosszul állított be.

Azt se tudom, hogy most az asztali gépét rá tudta-e kötni és azt a routerral használja-e.

[ Szerkesztve ]

(#4991) kali válasza rayoliviero (#4990) üzenetére


kali
legenda

azt én sem tudom, az ilyen irányú kérdéseimre még nem válaszolt...

(#4992) rayoliviero válasza kali (#4991) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt írta, hogy az asztali gépe működik vele kábelen keresztül. De a telefonnal még most se működik.

[ Szerkesztve ]

(#4993) kali válasza rayoliviero (#4992) üzenetére


kali
legenda

de a dhcp...stb kérdésre még nem válaszolt, és egy gépet úgy is rádugok neked a routerre, hogy a net menni fog a routeren keresztül, de a wan port nem kap netet - úgy pedig a wifi netes használata esélytelen! szóval azért csak pontosítani kellene...

(#4994) spejci


spejci
tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kötötték be a digit és most routerrel van megoldva, kábelesen.
SMCWBR14S-N2 es router és SMCWUBS-N2 es az adapter hozzá... Az a bajom, hogy sehogyan sem tudom működésre bírni a adapterrel. Már kb. 4 órája próbáltam mindent de sehogy se jó. Amit adtak hozzá cd-t az win 7 re nem jó vagyis feltelepítem de a végén valami hibát kiír.[link]
Amúgy amikor bedugom az adaptert akkor a win 7 alapból feltelepíti de úgy nem jó, mert a hitelesítésnél elszáll és semmi felhasználónevet meg jelszót nem kér.

Remélem tud valaki segíteni.

(#4995) rayoliviero válasza kali (#4993) üzenetére


rayoliviero
veterán

PH! nagyúr lettél. :)

A dhcp-t elvileg engdélyezte, az írta.

(#4996) bluuzia válasza kali (#4967) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Szia kali!

Itt az irományom, amit 1,5 hónapja tettem be, erről lenne szó:

"Szeretnék segítséget kérni! Próbálom röviden.
2 hete vettem egy tp-link 941nd routert, ami a sikeres bekötés és firmware frissítés után majdnem tökéletesen működik.

A problémám a következő: adott egy 8M-es net, ám a szokásos kábé 830kB/s helyett 0-600 között ugrándozik. Ez a 2 véglet. De általában 120 és 300 a jellemző. (és csak 1 gép van rajta!)
Viszont, ha kiiktatom a routert és a modemre állok vissza, a net produkálja a maximumot.
A gépemen Win7 64bit van fent.

2 hete csak a fórumokat bújom, de nem találtam megoldást.
Néztem a kábeleket is, a modem-router és a router-PC között is 568B-s kábel van.
Bár az egyik régebbi, nem tudom, az lehet-e probléma forrása? A beállításokhoz nem nyúltam, csak amennyi a WIFI-hez kell.

Ha ezzel kapcsolatban, bárkinek bármilyen ötlete van, legyen szíves ossza meg velem.

Előre is köszönöm a segítséget!"

Tehát reset megvolt, firmware-ből az utolsó elérhető van fent. A beállításoknál nem tudom, mit lehetne változtatni, mert nem nagyon értek hozzá. Igazából nézegettem, de nem találtam semmi olyan pontot, ahol a sebességet lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#4997) gaborh válasza kali (#4993) üzenetére


gaborh
aktív tag

mindent probált amit leírtál. sajnos semmi

Gábor

(#4998) kali válasza gaborh (#4997) üzenetére


kali
legenda

akkor engedj valakit fizikailag a routerhez, aki eléggé ért hozzá, hogy a beállításokat/működést ellenőrizze - és a hardveres hibát esetlegesen kizárja -, mert a távolból a korábban leírtaknál több/más ötlet sajnos nincs... :(

bluuzia; akkor gondolom kábelen adott a problémás sebesség?!?! a kábeleket próbáltad cserélgetni, hogy kizárd annak a lehetőségét, hogy az egyik hibás/rossz? milyen típusú net? az mtu size (in bytes) értéke mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#4999) VanScore válasza bluuzia (#4996) üzenetére


VanScore
tag

Nekem is van egy hasonló problémám link gyakorlatilag azóta én is a probléma megoldásával vagyok elfoglalva, elkeserít már teljesen ez a dolog. :(

(#5000) gaborh válasza kali (#4998) üzenetére


gaborh
aktív tag

azért köszönöm a segitséged. :R

Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.