Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) McRae81 válasza Truman (#4695) üzenetére


McRae81
tag

Köszi a tömör választ. De tényleg ennyire sz@r?! :U

(#4702) titus26


titus26
tag

sziasztok!

van egy planet xrt-401-es routerem, és olyan gondom van, hogy, ha újraindítom a gépet, de a router bekapcsolva volt, akkor nem tudok kapcsolódni a netre, csak ha resetelem a routert, vagy kihúzom a tápját. újraindításkor teljesen más ip cím van benne, és azt nem is tudom megnyitni a böngészőben. táp kihúz után egy kis idő eltelik, és gondolom bekonfigolja magát, megkapom a jó, működő ip címet.

mi lehet a gond? valami beállítási gond?

(#4703) Truman válasza titus26 (#4702) üzenetére


Truman
senior tag

Pontosan melyik van? XRT-401E (v3)?
Ez esetben van ilyen a legújabb firmware hibalistáján:
Fix the problem of PPPOE can not connection when second time dial-up.

Magyarul, ha a kapcsolat megszakad valamilyen okból, másodjára már nem tud kapcsolódni.
Persze ehhez az is kell, hogy DSL-ed vagy más PPPoE-t igénylő neted legyen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4704) titus26 válasza Truman (#4703) üzenetére


titus26
tag

xrt-401d-m van, és digis netem. ezzel segítettem?
firmwaret hogy tudok frissíteni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4705) Truman válasza titus26 (#4704) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, ennél is írnak egy ilyen hibát, amit szintén javítva lett egy új firmware-el:
"The PPPoE connect on demand function don't work normally"
Ez egy 2005.10.05. -ös frissítéssel jött ki ez a javítás, a kérdés, hogy a tiéden melyik van.

A Webes felületen a Status information -nál megtalálod, hogy melyik a jelenlegi verzió
A Tools menüben a Firmware Upgrade részél lehet firmware-t frissíteni.
Innen lehet leszedni a legújabb firmware-t.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4706) titus26 válasza Truman (#4705) üzenetére


titus26
tag

köszönöm szépen a segítséget, este megcsinálom.

(#4707) titus26 válasza titus26 (#4706) üzenetére


titus26
tag

hali.
valamit elszúrhattam, mert megcsináltam a firmware upgradet, újrabootolt a router, de nem világít egyik led sem, és nem tudok semmit sem csinálni.

(#4708) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy mikor bekapcsolom a gépet, a torrent megy, msn is, online rádió is, viszont netezni (böngészni) nem tudok. Se chrome, se firefox. Majd, miután újraindítom a routert megszűnik a probléma. Pár napja kezdte ezt csinálni és nem lett állítva benne semmi. Linksys wrt 54 gs router. Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet?

(#4709) Tosee válasza Fboy (#4708) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

És ha nem torrentezel akkor jó? Gondolom igen! Véleményem szerint ezt a torrentezés (pontosabban a sok kapcsolat) okozza! Csökkentsd a kliensben a kapcsolatok maximális számát! Mikor újraindítod a routert akkor azért jó, mert még nincs annyi kapcsolat ami akadályozná a böngészést!
Esetleg a router túlmelegszik a terhelés miatt, és ez lassítja le az adatforgalmat... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4710) chungee


chungee
addikt

Van egy Allnet 0276 WIFI-s routerem. Behányt:F Mert nemtok csatizni hozzá :( LED-ek megfelelően égnek. Restart megvolt. De mindig ezt írja. Akár WIFI-n vagy vezetékesen

[ Szerkesztve ]

(#4711) Truman válasza chungee (#4710) üzenetére


Truman
senior tag

Hard reset-et neki.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4712) chungee válasza Truman (#4711) üzenetére


chungee
addikt

Az kellett! Kösz a tippet. Most yó.

(#4713) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Régebben ha volt vmi gond a netemmel (ADSL) akkor ugye szétkapcsolt miegymás és láthattam néha akár még hibakódot is... Na most már routert használok, és jó lenne tudni, ha sz*r*kszik a kapcsolatom, mi miatt szakad meg, vagy épp nem tud csatlakozni. Van mód erre, hogy visszanézzem, mi történt vele?

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#4714) Truman válasza RootRulez (#4713) üzenetére


Truman
senior tag

A legtöbb router alapból log -olja az eseméneket.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4715) RootRulez válasza Truman (#4714) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, meg is találtam, DE:

A szakadásom kb. 23:20-kor történt, de a logban a legutolsó bejegyzés 23:09-kor volt...

═════════════════════════════════════════

(#4716) Fboy válasza Tosee (#4709) üzenetére


Fboy
aktív tag

Úgytűnik egy firmware frissítés segített.

(#4717) KicsiUbul válasza RootRulez (#4715) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen router?

Értem én...

(#4718) RootRulez válasza KicsiUbul (#4717) üzenetére


RootRulez
félisten

TL-WR941ND

═════════════════════════════════════════

(#4719) KicsiUbul válasza RootRulez (#4718) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sejtettem hogy valami hasonló eszköz lesz :(

Esetleg ha vállalkozó kedvű vagy, ajánlom figyelmedbe az openwrt -t. Kicsit jobban tudod felügyelni az eszközt.

Értem én...

(#4720) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

1, Érdeklődnék, hogy valaki próbált már felrakni TP-Link 741ND-re valamilyen wrt-t? Ez javíthat a jelerösségen esetleg?

2, Mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra a jelerősség a béka segge alá megy, gondolok itt 70%-ról leesett 20-ra. Természetesen sávszélesség is csökkent, a 7-8 Mbit-ről 1,5-2 Mbit-re. A fent nevezett router és egy TP-Link 422G-s usb-s wifi között van ez a probléma. Fal nem lett közé felhúzva, el nem lett állítva. Default beállításokon se változott a jelenség. Kipróbáltam, hogy ha közelebb hozom egymáshoz őket, mit tesznek. kb egymástól fél méterre 80% és méterenként kb 20%-ot csökken. Magyarán 1-2 szobát már siralmas így átlőni. Usb-s vevő is antennás, azok át lettek nézve.

(#4721) Truman válasza mArZsi (#4720) üzenetére


Truman
senior tag

1. Nem javít.
2. Véletlenül nem zavar be egy másik Wifi hálózat?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4722) mArZsi válasza Truman (#4721) üzenetére


mArZsi
tag

Mást nem látok itt. Van itt 1-2 de az volt is. Channel váltás se oldotta meg.

(#4723) mArZsi válasza mArZsi (#4722) üzenetére


mArZsi
tag

Arra rájöttem, hogy ha 11g-re vagy 11b/g-re állítom egy jó 05-1 Mbittel jobb eredményt hoz és 2-4%-al jobb jelerősséget kapok. Ez így jobban hangzana, de még mindig fele se a sávszélességnek, másrészt 11n így nem működik 150Mbittel.

(#4724) Truman válasza mArZsi (#4723) üzenetére


Truman
senior tag

A TL-WN422G -nem N-es adapter, csak B/G-s. (Ha csak más N-es kliensed nincs.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4725) mArZsi válasza Truman (#4724) üzenetére


mArZsi
tag

Van egy 722N-es is, az 150-es.

(#4726) mArZsi válasza mArZsi (#4725) üzenetére


mArZsi
tag

Somebody help me! :F 20k-val töltök a 8 Megabites nettel... Senki nem tud megoldást a lentebb említett problémára?

(#4727) klagyi


klagyi
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy nagy gondom. Kint vagyok Berlinben (nem ez a gond :) ). Elvileg 60 Mbit/s a net a lakásban, amit az első 2 nap tudott is. Viszont egyik este le kellett töltenem 8GB adatot otthonról, ami le is jött rendben, ahogy kell neki. Másnap reggelre viszont lelassult a netem, egészen 0.3 Mbit/s-ra és ezt 3 napja stabilan tartja! Az előfizetés korlátlan nethasználatot biztosít, szóval elvileg nem erről van szó. Ötletek? Linux / Windows, tök mindegy, mindkettő alatt ennyi. Amúgy vezetékes net. Munkahelyemen wifi van, az rendesen működik.
Kérdés: mivel lehet a baj? Router? Esetleg az én gépemben szállt el valami? Valami megoldási javaslak?
Köszi! P.

(#4728) Truman válasza klagyi (#4727) üzenetére


Truman
senior tag

A router gond van, az seperc alatt leellenőrizheted annak kiiktatásával. (Persze ha van rá lehetőséged, ill. nem modem-router -ről van szó.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4729) klagyi válasza Truman (#4728) üzenetére


klagyi
csendes tag

Telefonos kábel megy bele sajnos, nem tudom kiiktatni.
Thomson THG540

[ Szerkesztve ]

(#4730) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, és előre bocs, ha már valahol leírtátok egy ilyen problémára a választ. D-Link DIR 100-as routerem van, egy hete vettem kb. Egy asztali gépet és egy laptopot kötök vele össze, win7 van mindkét rendszeren. Kábelnetem van. Eddig nincs is semmi gond, van net szépen mindkét gépen, látják egymást, saját háló is működik. A gondom az, hogy, ha torrentet töltök utorrenten, a sávszélességemhez képest baromi lassan töltődnek, és közben netezni is alig tudok, annyira lassú. Ha visszarakom direktbe a netemet az asztali gépbe megy mint a meszes max sebességgel süvít a torrent és a net is folyamatos teljesen.
Valamit be kéne állítanom a routeremen? Ebben a témában nem vagyok otthon. Előre is köszi a segítséget.

(#4731) venember83 válasza venember83 (#4696) üzenetére


venember83
nagyúr

A helyzet sajnos csak időlegesen oldódott meg. Ma ismét ugyanaz volt a probléma.

Illusztrálom:

Csatlakozási folyamat.

Hibaüzenet csatlakozás sikertelen végeztével.

Pingelési kísérlet.

Ugyanezt játszotta el a szerszám Tomato fw alatt is, valamiért az az érzésem, hogy a dd-wrt fw is ugyanerre az eredményre vezetne. Esetleges ötletek?

(#4732) köpet


köpet
aktív tag

Kedves jelenlévők, volna egy kérdésem:
többé-kevésbé boldog tulajdonosa lettem egy smc wbr14-g2 eu jelű csodának, ami mintegy 1.5 óra ráfordítása után működni látszik a digis nettel (mondjuk torrentet és msn-t még nem próbáltam). Wifin keresztül azonban nagyon lecsökken a sávszélesség, a 30/20Mbit-ből 6/6Mbit marad akkor is, ha egymás mellett van a gép és a router (mondjuk akkor se sokkal rosszabb, ha két fal áll közéjük). Vezetékes kapcsolattal jónak tűnik, a wifi is papíron jó, csatlakozás 54Mbit-en, 100% jelerősség, aztán mégse közelíti meg az elérhetőt...
Ötletek?

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#4733) Tosee válasza köpet (#4732) üzenetére


Tosee
őstag

Ha van a közeledben egy másik wifi- hálózat, akkor állítsd át a csatornát (channel)... Lehetséges, hogy ugyan azt a csatornát használjátok és ez zavar be! De sokkal többre ne számíts g-s eszközön, mivel a gyakorlatban 16-24Mbit/s (2-3Mbyte/s) között az átviteli sebessége! Ha ténylegesen ki akarod használni a sávszélt wifi-n is, akkor N-es eszközre lesz szükséged!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4734) mobe16


mobe16
csendes tag

Helo!
Van egy dana NW5140SR routerem és kéne egy kis segítség a beállításához. Előre is köszi.
mobe16

(#4735) Truman válasza mobe16 (#4734) üzenetére


Truman
senior tag

És pontosan hol akadtál el? Milyen Interneted van?

UI.:
Ennek a csodának még a hivatalos honlapját sem találni, pedig egy alapos kézikönyvvel többe mennénk. :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4736) mobe16 válasza Truman (#4735) üzenetére


mobe16
csendes tag

2 megás netem van és már az elején el akadtam. Jó lenne ha el tudnád mondani az egészet.

(#4737) mobe16 válasza mobe16 (#4736) üzenetére


mobe16
csendes tag

ADSL netem van. ;) Ha erre gondoltál.

(#4738) Truman válasza mobe16 (#4736) üzenetére


Truman
senior tag

Nos, nem találtam a neten sem a gyártó honlapját, sem pedig a kézikönyvet, így nem tudok semmi konkrétat mondani. De ha már nincs semmilyen info róla, valószínűleg egy kifutott ősszutyokról van szó, aminek gyártója rég bezárta a kapukat (szóval a közeljövőben nem árt lecserélni majd egy modernebbre).
Annyi derült ki, hogy az eszköz alapértelmezett IP címe: 192.168.10.1
Ezzel tudod elérni a webes felületét egy Web böngésző segítségével. Az alapértelmezett account-ot nem tudom, de szerintem rajta van készüléken. De az is lehet, hogy nem kell ilyet megadni, de ha mégis, a mellékelt doksikban kell keresni (ha még megvan).
Itt van egy kis segédlet, ami alapján el tudsz indulni. Ha valami nem megy, inkább linkelj ide róla screenshot-ot.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4739) mobe16 válasza Truman (#4738) üzenetére


mobe16
csendes tag

Köszi a választ. Ha nem megy majd írok.:D

(#4740) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Az lenne a problémám, hogy van egy 10 megás netem és kb. 2 hete folyamatosan szakadozik, de az utóbbi 6 napban, már olyan sűrűn, hogy netezni lehetetlen volt. Nos kikötöttem a routert és láss csodát nem szakad semmit...
A routerem TP-LINK TL-WR941ND típusú és eddig semmi bajom nem volt vele... Mi lehet a probléma? Várom a megoldási javaslatokat... Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4741) Truman válasza Sickboy25 (#4740) üzenetére


Truman
senior tag

Első körben: Hard reset --> Firmware frissítés --> Újrakonfig.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4742) Sickboy25 válasza Truman (#4741) üzenetére


Sickboy25
addikt

firmware frissítést automatikusan csinálja???

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4743) Truman válasza Sickboy25 (#4742) üzenetére


Truman
senior tag

Dehogy csinálja.
Innen szedheted le a legújabbat (ügyelve a hardver verzióra).
Így tudhatod meg, neked milyen hardver verzió van.
Itt találsz magyar nyelvű segítséget a firmware frissítés kivitelezéséről, és az újrakonfigurálásról.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4744) Sickboy25 válasza Truman (#4743) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi a segítséget, meg is csináltam, de sajnos valószínű, hogy a modem haldoklik... 360 R adsl + -os modemet használok, 3-4 hónapig nem is volt gond, de most folyamatosan szakad... Villog és kialszik az adsl led, tehát ott, már nem jó, így a routernek szvsz nincs hibája...Sávszélességem is 10 megáról lecsökkent 5 és 5 alá...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4745) Truman válasza Sickboy25 (#4744) üzenetére


Truman
senior tag

Semmi különös nincs abban, ha villog az ADSL led. Az mindenkinek így csinál ha hálózati aktivitás van.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4746) Sickboy25 válasza Truman (#4745) üzenetére


Sickboy25
addikt

tudom, de mire észrevettem, addigra nem tudtam szerkeszteni...
De, ha kialszik, akkor van vége..., mármint a netemnek. Holnap veszek egy 360 T modemet megpróbálom azzal... Vagy esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4747) mobe16


mobe16
csendes tag

Na mivel nem jutottam szinte semmire ezért csináltam képeket. Azt lehet h nem mondtam de most mondom h a gépemet meg az XBOX 360 omat akarnám összekötni. Miután a Routerbe belekötöm a kábeleket és csatlakoznék akk ez jelenik meg:



Remélem valaki tud segíteni.

(#4748) Truman válasza mobe16 (#4747) üzenetére


Truman
senior tag

A router feladata az Internetkapcsolat létrehozása, nem pedig a Windows -é. Magyarul: nem elég összedrótozni mindent, be kell lépni a router webes beállítófelületére és konfigurálni kell azt. Ott kell például megadni az Internetcsatlakozáshoz szükséges felhasználónevet és jelszavat. Utána már a Windows csatlakozó panelját hanyagolni kell, sőt célszerű törölni magát a kapcsolatot is. Ha eárulod pontosan milyen router-t vettél, akkor tudunk konkrétabb dolgokat mondani. Addig is itt van egy kis olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4749) mobe16 válasza Truman (#4748) üzenetére


mobe16
csendes tag

1. Dana NW5140SR
2. amikor "összedrótozok" mindent akk vmiért nem hozza be az oldalt ( 192.168.10.1 elvileg ezt kéne beírni csak. vagy nem??)
Remélem segítettem vle.

(#4750) Truman válasza mobe16 (#4749) üzenetére


Truman
senior tag

Reset-eld ki a router-t (egy reset feliratú furat a hátulján). Esetleg nézd meg egy másik számítógéppel. Próbál újra, ha nem megy hasítsd ki és vegyél valami normálisat, aminek van még támogatása.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.