Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) dr.bubo válasza -Jackson- (#4200) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az internet csatlakozás tipusa PPPoE vagy Dynamic ip?
A WAN beállitásánál melyik van beállitva, mert ha dynamyc ip / autmatic dhcp, akkor a TP-link-ek tudják az 1500 MTU-t. De szerintem PPPoE-nál is belehet ezt az értéket állitani. :)

szerk. látom PPPoE, megnéztem a TP-link is csak 1492 enged beállitani

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4202) -Jackson- válasza dr.bubo (#4201) üzenetére


-Jackson-
őstag

PPPoE, de az MTU értéke 1492 maximálisan

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#4203) akos_1984


akos_1984
tag

Sziasztok!

Itt is leirnam a problemamat:
A kovetkezo problemam lenne a Lynksys WRT320 routeremmel:
Idonkent teljesen belasul/leall a webbongeszes, holott egyeb netes dolgok, mint pl ftp, msn tokeletesen megy.

Sajnos nagyon zavaro ez a problema, mert van, hogy 10percenken leall kb 1 percre a bongeszes.

Abbol gondolom, hogy nem a szolgaltatoval (T-Home kabelnet) van a gond, hogy mint emlitettem, ftp, msn megy. Vagy lehet ez a problema mashol is, mint a routeren?

Ket gep van rakotve, mindketton elojon ugyanez a gond egyidoben, igy azokon is kizarnam a hiba forrasat.

Azt is eszrevettem, hogy a webradio es egyeb, mar felepitett kapcsolatok sem allnak meg, amikor megakadnak az uj kapcsolatok, mint pl weblapok betoltese.

Elore is koszi a segitseget.

(#4204) akos_1984


akos_1984
tag

Milyen kockazattal jar, ha kikapcsolom a Filter Anonymous Internet Requests opciot a WRT 320n routeren? Ez nem okoztatja az elobb leirt problemat?

(#4205) Pulsar válasza akos_1984 (#4203) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia!
Esetleg próbáld meg router nélkül, hogy akkor is jelentkezik-e a hiba. Próbálhatnál még mondjuk egy firmware frissítést a routereden.
Illetve ez a hiba mindig volt, van? Vagy eddig minden rendben volt, és mostanság csinálja?

(#4206) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Valaki esetleg tudja, honnan szerezhetek firmware-t smc7004vbr part number: 752.8869 -es routerhez? Azóta is kerestem, de sehol nem találom valaki esetleg tudja?

(#4207) Tosee válasza S0m30n3 (#4206) üzenetére


Tosee
őstag

Esetleg a gyártó weboldalán? Ha ott nincs akkor passzolok...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4208) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Router problémával küszködök!
A netem 15 Mbit-es T-home ADSL + D-link 360R modem + TP-Link TL-WR941ND[link]
A beüzemelés gyorsan ment, szinte rögtön volt net a pc-n is és wi-fi-n is.
De a sebesség katasztrófa. Ha leméretem akkor 2-5 Mbit-ig ingadozik, de ftp-ről, és torrentnél is kb 1/4-e az eddigieknek. Visszaraktam csak modemre, akkor minden jó volt.
A router firmware-t frissítettem már, meg olvasgattam a net-en beállításokat, próbáltam dynamic és Static IP vel is. Természetesen PPPoE van beállítva. Semmi gyorsulás.
Talán router meghibásodás?
De lehet hogy a T-home-nál kéne intézni valamit? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#4209) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni a következő kérdésben?

Egy kis smc routert használok netezni, illetve otthoni hálózathoz. Három laptop lehet maximum a hálón (MAC szűrés), és a neteről mindhárom egyszerre egész gyorsan tölt, illetve küld... A gondom az, hogy egymás között nagyon lassú az adatforgalom... kijelöltem egy 11 GB-s mappát, és kb 200 prec alatt akarta másolni. egy 3 GB-s csomaggal is elvolt vagy 2 órát...

valakinek ötlete?

hogyan lehet összehozni a leggyorsabb adatátvitelt?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4210) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Egy nagy problémám van.SMC WBR14-G2 routerem van.
Eddig a Fibernet szolgáltatónál voltam működött minden,viszont amint bekötötték a Rubicomot nem tudom egyszerűen működésre bírni.
Összekötöm a routert a géppel,előhívom a 192.168.2.1-t.De amint bedugom a WAN portba a netkábelt egyből kifagy az egész,így nemhogy internet nincs de állítani se tudok semmit.

Próbáltam resetelni,minden félét átállítani,tűzfalat kikapcsolni,firmware-t frissiteni,de semmi sem segített.Mihez kezdjek?

Aki tud segíteni valamiben,mit írjak át,mi lehet a baj,az ne habozzon :B :U

(#4211) littlerock válasza STC Speed (#4210) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szia!

nem vagyok nagy tudor, de a neted, csak géppel (router nélkül) megy rendesen?

ilyen jószágom van nekem is

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4212) lolchief70 válasza KicsiUbul (#4184) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

WXP sp3 van fent. Azóta javult a helyzet, de caak részben.
Egy munkacsoport van PC-ről tudok mindent csinálni, másolni látom a WD LIVE-ot és a sajátgépet is, de a Live továbbra se látja a PC-t.
Miért kért jelszót ha teljes elérést adtam meg a PC-n és nincs Rendzsergazda jelszó?
Azóta már jelszót sem kér, mert nincs megjeleníthető hálózati meghajtó a WD Live-on.
Valami ötlet?

Üdv

(#4213) STC Speed válasza littlerock (#4211) üzenetére


STC Speed
őstag

Tökéletesen megy ha simán a gépbe dugom,de a routert lefagyasztja egyből ha rákötöm.

(#4214) S0m30n3 válasza Tosee (#4207) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Ott sincs, azért kössz a tippet, ott kezdtem a keresést, aztán azóta sem találok. :F Azért kössz mégegyszer.

(#4215) And válasza littlerock (#4209) üzenetére


And
veterán

11 GByte / 200 min= kb. 7,5 Mbit/s. Ha az egymás közötti másolást úgy érted, hogy az érintett gépek mind wifi-n lógnak, és 802.11g-s a hálózatod, akkor szerintem ezzel az értékkel nincs semmi probléma. A g-szabványú (54Mbps) wifi maximális alkalmazásbeli sebessége 20..24 Mbit/s körül van egy irányban. Ha wifiről wifire másolsz, a legjobb esetben is csak ennek az értéknek a felét kaphatnád, a gyakorlatban az 50%-ánál valamivel kevesebbet. Ha meg egyidőben csak egy wifi-s laptoppal töltesz a netről (vagy épp egy LAN-kábellel csatlakozó kliensről vagy kliensre), akkor lehetséges elérned a gyakorlati maximumot.

[ Szerkesztve ]

(#4216) littlerock válasza STC Speed (#4213) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szerintem kérj egy másik routert valahonnan kölcsön, és ha azzal se megy, akkor a modem lesz a gond...
-a másik esetben a router megy piacra, és veszel egy másikat...

talán ez a legegyszerűbb, és legkevésbé bajos megoldás...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4217) littlerock válasza And (#4215) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi a választ... akkor már nyugodtabb vagyok...

Még csak most kezdtem megismerni ezeket a dolgokat. Az alapfogalmakkal most kezdek tisztában lenni. A gyakorlati tudás az teljesen más dolog... azt csak ti tudjátok megoszatni... köszi mégegyszer!

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4218) akos_1984 válasza Pulsar (#4205) üzenetére


akos_1984
tag

A legujabb FW van fenn.

Korabban is lattam mar ezt, de egyre jobban zavar a dolog.

(#4219) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
van egy kinai ammtek fantázianevű routerem amire kábelen egy asztali gép van kötve plusz wifin szoktam csatlakozni notebookkal meg pd-val. a gondom az hogy amikor az asztalit elindítom akkor sose kapcsolódik a hálózathoz, áramtalanítani kell a routert, utána csatlakozik. (a wifis eszközök viszont gond nélkül kapcsolódnak "hideg" indítás után is.) ez mitől lehet?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4220) sipi83


sipi83
aktív tag

Hali!
Valaki erre valami tudna mondani valamit?[link]
Már ott tartok, hogy viszem gariztatni!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#4221) crashbandi válasza sipi83 (#4220) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Nekem is hasonló modemem volt (360T) ,de nem volt vele gondom routerre kötésileg.
Az a baj,hogy az R szabványhoz nincs firmware,ugyanis levan tiltva benne a felület (én úgytudom.) Mindenféle hack cuccal tudsz beleturni,és frissíteni dolgokat...de azt nem javaslom,csak saját felelősségre. Más fórumokon irogatnak programokat: TrendChip Console Utility v 0.7.1, stb. de ez csak 1 tipp volt! :) (forrás: hwsw fórum)

Remélem tudtam segíteni :U

(#4222) Pulsar válasza petymeg (#4219) üzenetére


Pulsar
veterán

firmware frissítés?
esetleg próbáld meg, hogy a kábelből levágsz 10 cm-t és újra krimpeled.

(#4223) Hell


Hell
tag

Ide is, hátha:
"Sziasztok!

Pls help. Edimax br6104k router. A hosszabbító kapcsolóját (ahova be van dugva) felkapcsoom, akkor nem indul automatikusan. Csak úgy tudom működésre bírni, ha a tápcsatlakozóját húzom ki, majd vissza.
Úgy sem működik, ha a hosszabbítóból húzom ki az adaptert.
Másik adapterrel, másik konnektornál is ugyanez a probléma.
Valakinek valami ötlet?

Köszönöm,"

[ Szerkesztve ]

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#4224) crashbandi válasza Hell (#4223) üzenetére


crashbandi
csendes tag

szimplán sz*r a router...csere,vagy gariztatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#4225) Pulsar válasza Hell (#4223) üzenetére


Pulsar
veterán

és ha a konektorból kihúzod 1000szer akkor 1000 bekapcsol, csak a kapcsolóval nem?

(#4226) sipi83 válasza crashbandi (#4221) üzenetére


sipi83
aktív tag

A héten megnézem havernál is a routert. Ha nála sem jön a rendes sebesség, akkor vissza gariban. Ha nála jó, akkor szerzek egy másik próba modemet és megpróbálom azzal.
Még mindig inkább a modemre gyanakszom:
1. Nagyon rossz híre van!
2. Eddig is voltak megmagyarázhatatlan net szakadások nálam.
Olvasgattam itt a PH!-n hogy lehet hörcsögölni a modemmel, de nincs kedvem szenvedni vele inkább csere egy normálisra, ha egyáltalán az lesz a baj!

Addig is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4227) Hell válasza Pulsar (#4225) üzenetére


Hell
tag

Konektorból kihúzva és kapcsolóval is rossz. Már beletörődtem. Majd veszek egyet használtan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#4228) Bobby911


Bobby911
csendes tag

Üdv neketek!!
Ismét én vagyok :) ....Alakult egykis probléma rokonomnál szintén digitköttetettbe.Netgear wpn824 routere van és az istenér se akarja feltelepiteni mármint beirom cimsorba routerlogin.net felhasználo:admin Jelszo:password és elindul a telepités igen ám csak leakadok mindig a basic settings-nél mer nemtudom h ott mit h csináljak mer akár mit csinálok applyra lépek mindig beadja ugyan azt a lapot ugyan ugy a basic settings-t :W
leirnátok nekem vmi út mutatot ha szépen meg kérlek titeket? :F
Segitségeteket elöre meg köszönöm!

(#4229) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

ÜDv!

olyan problémám lenne, hogy mióta routert használok (TP-LINK TL-R402M) azóta az én gépemen nem jön be egyből az internet ha Xp van a gépen akkor pár jobbklikk a hálózatra és javitás utána egyszer csak jó lesz. most felraktam a Win7et itt ugy jó a net ha kihúzom a kábelt egy kis időre és visszadugom bár ma már ez se jött be csak újra inditás után lett netem! Viszont a másikgép ami erre a routere van kötve és xp van rajtaegyből van net semi gond vele.. töröltem az illesztőprogramot és újat is raktam fel háló kártyának de hiába..routert dinamikus Ip vel használom ja és Fibernetes Internetem van..

előre is köszönöm! fontos lenne mert megőrjít!

(#4230) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Router- vagy szolgáltatóprobléma? Az Invitelnél van 18/1-es üzleti ADSL-ünk, és ő adtak anno egy Linksys Befsr41 Ver 4.1 típusú routert. A gond az, hogy ha valamit állítok a routerben (többnyire alkalmanként a remote desktop engedélyezése kívülről), illetve véletlenszerűen is, elmegy a net. Olyankor villog veszettül az a LAN-port, amin a hálózathoz csatlakozik. Az előző rendszergazdánk azt mondta, hogy ez az Invitel miatt van, lehetséges ez? Egy újraindítás megoldja mindig, de zavaró.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4231) KicsiUbul válasza Dilikutya (#4230) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Router hiba lesz 90%.

Értem én...

(#4232) sipi83 válasza sipi83 (#4226) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na megint én! :O
Most jött vissza havertól a router, 30 Mbit-es PPPoE netje van, és nála jött is a sebesség szépen.
Na most jön, hogy kérek egy másik modemet, hátha ......
De ha az sem jön be, akkor beadom valahova és kereshetek helyette más márkát/típust. :W

(#4233) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Lenne egy olyan gondom egy Belkin 150N -es routerrel hogy sokszor csinalja azt hogy nem tölt be oldalakat. Mintha kimaradna az internet. Ilyenkor mindegyik gepen egyszerre jelentkezik ez. Viszont pl. a skype beszelgetesek ilyenkor mennek tovabb. Mi lehet a problema? Az egyik gep vezetekesen csatlakozik a routerhez a masik kettö wifivel. Mind a harom gepen Win 7 van.

"Later Nerd!"

(#4234) atadzso


atadzso
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom.
Van egy Asus RX3041-es routerem két gép megy róla.
A gondom az,hogy emelték az internet sebességemet de a router nem követte azt.
Maradt a régi sebességen.Ha router nélkül tesztelem a sebességet akkor minden ok,de a routerrel akkor maradt a régi sebesség.
Próbáltam már a gyári beállításokat és a firmware up-ot is de semmi a sebesség marad a régiben.
Pont ezért kellet lecserélnem régebben az megoldotta de azért nem szeretnék mindig új routert venni ha sebességet növelnek.(igen drága).
Előre is Köszi.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#4235) Alex91 válasza atadzso (#4234) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert kell egyszer egy dragabbat, de normalisat venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4236) atadzso válasza Alex91 (#4235) üzenetére


atadzso
csendes tag

Ezek szerint nincs is megoldás?
Én azt gondoltam az Asus nem rossz márka.

(#4237) kali válasza atadzso (#4236) üzenetére


kali
legenda

az asus jó márka - router tekintetében is -, de sebesség tekintetében is vannak kategóriák!
milyen sebességű lett a neted?

(#4238) atadzso válasza kali (#4237) üzenetére


atadzso
csendes tag

A Digi-s 80/25 Mbit/s 50/25-ről.

(#4239) kali válasza atadzso (#4238) üzenetére


kali
legenda

a 80/25 digi (pppoe) maximális átviteléhez már gigabit képes router ajánnlott, az pedig ~ 18 e ft környékén kezdődik! például egy tp-link tl-wr1043nd tipus!

(#4240) atadzso válasza kali (#4239) üzenetére


atadzso
csendes tag

Ez milyen?
TP-LINK TL-SL1109 8port +1 gigabit switch
Mert az az igazság hogy nincs szükségem wireless-re.
Vagy van valami tipped kábeles megoldásra?

(#4241) Alex91 válasza atadzso (#4240) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kapsz mar jo vezetekest elfogadhato aron. Ugyanannyiba van, mint a wifi router. Ha nem kell a WiFi, akkor kikapcsolod, mint en :).

Ez meg nem router...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4242) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#4233) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Meg ami elmaradt mindegyik gepen Firefoxot hasznalunk illetve probaltam IE alatt is ugyanez. Inditottam ujra routert illetve modemet is, de ugyanez. Nem kicsit idegesitö a dolog.
A router pontos tipusa: Belkin F6D4230-4 V3. A legfrissebb FW-t hasznalom hozza.

"Later Nerd!"

(#4243) atadzso válasza Alex91 (#4241) üzenetére


atadzso
csendes tag

Ezt néztem ki ez már jó szerinted?
ASUS RX3141

(#4244) Bla-bla


Bla-bla
csendes tag

Sziasztok,
Az új laptopom (Dell E6500) nem látja a régi (kb 7 éves) Linksys WRT54G routeremet. Alapdolgok jól vannak beállítva (SSID broadcast visszakapcsolva, MAC filter kikapcsolva, firmware frissítve, stb.), egyszerűen fizikailag nem is látom (az összes szomszéd összes routerét persze igen).
Régi laptopon csont nélkül megy. Gondolom valami új technologia miatt nem kompatibilis a két cucc (egyik N-es a másik G-s, de hát ennek visszafelé kompatibilisnek kéne lennie).
Neten eddig még csak hasonló problémát sem találtam :F .
Talán itt van valakinek ötlete (azon kívül, hogy vegyek egy új routert...). Előre is kössz.

(#4245) Pulsar válasza Bla-bla (#4244) üzenetére


Pulsar
veterán

resetelni nem róbáltad? hátha csak valami beállítás nem teccik neki? esetleg firmware upgrad?

(#4246) Bla-bla válasza Pulsar (#4245) üzenetére


Bla-bla
csendes tag

Kössz a javaslatokat, ezekkel próbálkoztam korábban, eredménytelenül.
A probléma egyébként megoldódott, egy másik fórumon a csatorna átállítását javasolták. Állítólag két közeli router azonos csatornán elnyomhatja egymás SSID-ját :((
Az érdekes, hogy a régi gépem plusz két PC a lakásban gond nálkül látta eddig is a routert. Valszeg az lehetett, hogy az új laptop N-es wifi-je inkább a szomszéd N-es routerével foglakozott az 1-es cstornán, az én régi G-semet lesajnálta...
Na min1 a lényeg hogy most egy másik, a közelben senki által nem használt csatornán sikerült a két cuccot összehozni.

(#4247) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#4242) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Megoldas: Kicsereltem egy masik routerre. Olvasgattam a neten hogy az a fajta Belkin folyamatosan dobalja el az internet kapcsolatot. Most egy Linksys WRT54GS2 van helyette es most tökeletesen megy minden.

"Later Nerd!"

(#4248) kali válasza atadzso (#4243) üzenetére


kali
legenda

hogy csak a legfontosabbat emeljem ki; a wan port nem gigabit képes!

(#4249) atadzso válasza kali (#4248) üzenetére


atadzso
csendes tag

Értem akkor marad a TL-WR1043ND.
Max kikapcsolom a wifi-t.
Köszi

(#4250) akos_1984 válasza akos_1984 (#4203) üzenetére


akos_1984
tag

Ujabb eszrevetel a hibaval kapcsolatban: bizonyos weblapok megnyitasa esten gyakrabban elojon a hiba. Pl facebook esten nagyon gyakran jelentkezik a megakadas.
Mi lehet ennek az oka?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.