Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Bulitt


Bulitt
őstag

Hello All

Egy olyan problémára kellene nekem segítség, hogy:

Van haveromnak egy TP-Link WR542G Wi-Fi router-je. Digitnet szolgáltatónál vannak, és ugye PPPoE kapcsolódással jön létre a nett. A probléma az, hogy a szolgáltató x-től y ideig ad egy ip címet, majd ezt automatikusan cseréli, viszont a router ennek nagyon nem örül :( Mindig meg szakítja magát, és autón nem is áll vissza csak router újraindítás után.

Van ennek valami ellenszerre? :(((

(#4102) crashbandi válasza FixY67 (#4100) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Jogos,igazad van, én is arra gondoltam, csak mást írtam le. Elnézést! :)

(#4103) crashbandi válasza Bulitt (#4101) üzenetére


crashbandi
csendes tag

PPPoe résznél, "Wan connection mode"-nál beállítod a "Connect Automatically" opciót, és elvileg így automata kapcsolódni fog a netre 0-24. Ha megszakad,akkor újrakapcsolódik.
(Nekem így van,igaz adsl-el.)

(#4104) Bulitt válasza crashbandi (#4103) üzenetére


Bulitt
őstag

Ez van, de nem csinálja meg :F

Amikor vált a szolgáltató ip-ét akkor megáll a router :( kb 12 óránként

(#4105) dr.bubo válasza Bulitt (#4104) üzenetére


dr.bubo
őstag

Frissitsed a router firmware-t. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4106) Bulitt válasza dr.bubo (#4105) üzenetére


Bulitt
őstag

Várhatóan ez megoldja?

(#4107) kapuc


kapuc
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Edimax BR-6574n-es router-em is. A problémám a következő, megy a gépem 24/7-ben, és néha (elég gyakran) spontán leszakad a router, 192.168.2.1-re se jön be, meg a net is elmegy. Ilyenkor csak az segít ha kihúzom a router-t, várok 15 másodpercet visszadugom és megy minden tovább kb 3-4 órát, utána megint ugyanez. Fut vagy 200 torrent :) de az szerintem nem lehet gond, mert a kliensben korlátozva van az egyszerre aktív folyamatok száma 30-ra.

Firmare: http://www.edimax.com/en/support_detail.php?pd_id=248&pl1_id=3 az innen letöltött 1.66-os de már az előzőekkel is ugyanezt csinált.
Internet: 50/25 tvnetwork PPPOE Connection type: Continuous MTU: 1492
OS: Win 7 64 bit

Kérdésem esetleg másnak is van ilyen problémája, vagy egyedi az eset és kifogtam egy szart? Esetleg ehhez is létezik olyan nem hivatalos firmware, mint amilyenek léteznek linksys-ekhez is.

(#4108) KicsiUbul válasza kapuc (#4107) üzenetére


KicsiUbul
őstag

30 folyamat = 30 torrent, vagy 30 szál?

Értem én...

(#4109) dr.bubo válasza Bulitt (#4106) üzenetére


dr.bubo
őstag

Lehet. A v4, v6-hoz való fw-nél a 080519-s fw-nél szóvan PPPoE és dial up probléma javitására. ha neked v4 vagy v6-s a routered, akkor tedd fel rá, de már a 081021-s fw-t. elöször a 081021 translate-t és utána sima 081021-t. (amit letöltesz zip fájl-t abban van van benne mindkettő) :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4110) Bulitt válasza dr.bubo (#4109) üzenetére


Bulitt
őstag

Rendbe meg próbálom köszi

(#4111) betyár63 válasza crashbandi (#4097) üzenetére


betyár63
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! A firmware frissítés már megvolt ezelőtt, nem az volt a gond!
Viszont a linken amit adtál, van egy magyar leírás a beállításokról, ami alapján beállítottam a
kütyüt, és láss csodát,MŰKÖDIK !!
Még egyszer köszönöm a segítséget neked, és mindenki másnak is! :R :R

" Let there be ROCK "

(#4112) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

A következő problémára kérnék valamilyen segítséget:

Van egy D-Link Dir-615 routerem. Hozzá kábellel van kötve egy asztali gép és két notebook wifisen. A probléma a wifis részen az Acer 5739G típusú notebooknál jön elő mégpedig akkor, amikor a másik géppel egy HP Pavilion Dv5-tel fellépek a netre. Mintha valami bezavarná ilyenkor az Acer vételét és folyamatosan akadozik a net... COD4-nél egyszerűen játszhatatlan, mert egyfolytában "connection interrupted" hibát dob ki és elakad...Az Acer Intel Wifi 5100-as vevővel, a Hp pedig vmilyen Broadcom hálózati adapterrel rendelkezik.

Lehet, hogy ez csak valamilyen beállítási hiba, vagy esetleg rossz az acer adaptere?

(u.i: bocs, hogy egy másik fórumban is megkérdeztem...)

(#4113) kapuc válasza KicsiUbul (#4108) üzenetére


kapuc
csendes tag

http://www.imageserve.info/img_store/2010/01/05/d/d0639899a0fa0abc70f62eaf16a12c58.jpg,
http://www.imageserve.info/img_store/2010/01/05/e/e704738b3ef84f3c0dde291d8b83ba06.jpg

De egyébként kb. ez tökmindegy, mert a linksys-nek amit most használok semmi baja ezzel.
Csak ez ugye nem tudja az 50Mbitet lefele.
Most látom, hogy nem is 30 hanem 50. De tökmindegy mert 30nál kb. sosem több.

[ Szerkesztve ]

(#4114) KicsiUbul válasza kapuc (#4113) üzenetére


KicsiUbul
őstag

nem bírja a 900 egyidejű connectet kezelni a router. kevés a procija, vagy a memóriája.
Vagy a max kapcsolatok számát leveszed, olyan 100 körülire, vagy veszel egy combosabb routert.

Értem én...

(#4115) zsola71 válasza crashbandi (#4096) üzenetére


zsola71
csendes tag

köszi a tanácsod megpróbálom.

(#4116) crashbandi válasza t-bali3 (#4112) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Több hírt,fórumot találtam a notebookodhoz,ahol panaszkodnak az Acer 5739G hardveres dolgaira. Pl: Fagyás stb.. szerintem nem kizárt hogy ott hardveres baki van..de ez legyen az utolsó tippem.

1.Szerintem először a wifi drivert kellene lefrissíteni a notebookon.
2. (Ha ez nem segített),akkor a router firmware-jét kellene frissíteni innen: [link]

Hirtelen ez jutott eszembe.. :F

(#4117) kapuc válasza KicsiUbul (#4114) üzenetére


kapuc
csendes tag

http://www.imageserve.info/img_store/2010/01/05/2/2affb019c78de1a06ab475b4aacf6e1c.jpg

aham, csak azt mondd meg, hogy ebből, hogy jön össze a 900?

(#4118) KicsiUbul válasza kapuc (#4117) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem kell feltétlenül 900, az ilyen alap routerek simán megfekszenek 2-300 connecttől is.
Az meg simán összejön 30 torrentből, elég ha mindhez csak 8-10 peer csatlakozik.

Értem én...

(#4119) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Unokatestvéreméknél egy D-Link DI-524 routerrel van gond, a Wifi kb. 5-10 percenként szakad. Reset volt. Kábelen stabil mindkét gépen (laptopokon).
Most váltottak át 15Mbit-es T-Home csomagra (az elmúlt egy évben csak mobilnetjük volt, a router is üzemen kívül volt), és azóta van a hiba.
Kölcsönadok neki majd egy másik routert (egyébként egy pont ugyanilyet), meg én itthon kipróbálom még az övét; de eszembe jutott még egy dolog :
Nem okozhatja az a router "hibáját", hogy 15Mbit-es a net, és emiatt szakad a Wifi ?
Tehát ha lelimitálnánk mondjuk 5-10Mbit-re, akkor esetleg nem szakadna.
Mondjuk ez is egy router hiba, de ha így működne, akkor ideiglenesen orvosolható, amíg vesznek egy újat (de azt még ki is kéne nézni mit).
Ilyen limitálásra milyen programot tudtok ajánlani ? Jobb lenne igyenes.
Eleve ez a router mekkora sebességet tud root-olni ?

[ Szerkesztve ]

(#4120) KicsiUbul válasza atesss (#4119) üzenetére


KicsiUbul
őstag

15M fiber poweren simán ment egy ilyen router, 5 gépet szolgált ki wifin, 1et kábelen, tehát azt bírja. Inkább a laptopok wifije felé érdemes elindulni. De lehet hogy a router a hibás, kellene egy fw frissítés, az sosem árt.

Értem én...

(#4121) Huron válasza KicsiUbul (#4114) üzenetére


Huron
tag

Honnan lehet tudni, melyik routerben milyen memo és procc van?

(#4122) KicsiUbul válasza Huron (#4121) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Általában a manualban nem szokás közzétenni, így google ill fórumok.

Értem én...

(#4123) atesss válasza KicsiUbul (#4120) üzenetére


atesss
addikt

Na hát akkor nem is olyan rossz router ez.
Mondjuk már nem mai darab. Mikor jelent meg kb., nemtudod ?

Hát a laptopok wifijével eddig nem volt gond.
Az egyik kb. 2-2,5 éves, de a másik egy 3 hónapos Sony, és azon karácsony után én telepítettem újra a Vista-t. Csak akkor már jópár órája vártak, hogy menjen a délelőtt bekötött net, úgyhogy az ügyes T-Kábel-esek miatt akkor még nem derült ki ez a hiba. :W
Bár ilyen sebességre szerintem nem nagyon volt használva. Luxemburgban voltak kint, ott ADSL-ük volt, igazából nem tudom milyen sebesség, de szerintem biztos 8Mbit legalább. És asszem ADSL 2, az biztos, hogy IPTV csatlakozás van a modem + wifi router kombón, amit onnan hoztak haza (szolgáltató adta).
Majd esetleg ezt is meg kéne nézni pontosan mire is jó, akár nem-e használható itthon valamelyik szolgáltatónál IP-TV-re is, mert akkor jobb áron el lehetne adni.
Bár most sem úgy szakad, hogy erős használat közben, hanem csak szolid netezés, vagy akár csak MSN közben is.

FW frissítés jó ötlet, remélem meg tudja csinálni unokatesóm, de mondjuk nem hinném hogy gond lenne, most a reset után is már magától be tudta állítani amit kellett.

[ Szerkesztve ]

(#4124) Huron válasza KicsiUbul (#4122) üzenetére


Huron
tag

Itt van egy jó adatbázis: [link] a router chipsetekről.

(#4125) KicsiUbul válasza Huron (#4124) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Köszi, azt hiszem ezt eltesszük, jól fog jönni :))

Értem én...

(#4126) serious


serious
tag

Sziasztok! Van egy Belkin routerem és mostanában a security logjában ilyen bejegyzéseket találok:
System log:

User Login From 192.168.2.2 => Wed Jan 6 11:23:23 2010

User Login From 192.168.2.2 => Wed Jan 6 11:07:43 2010

Get IP Address 62.201.126.228 From DHCP Server => Sat Jan 1 00:00:15 2000

Firewall log:
Found Syncflood attack from 62.201.117.157 in port 135 => Wed Jan 6 11:09:09 2010

Found Syncflood attack from 62.201.113.73 in port 445 => Wed Jan 6 11:11:12 2010

Found Syncflood attack from 62.201.126.219 in port 445 => Wed Jan 6 11:12:44 2010

Found Syncflood attack from 62.201.93.58 in port 139 => Wed Jan 6 11:14:16 2010

Found Syncflood attack from 62.201.70.169 in port 135 => Wed Jan 6 11:15:48 2010

Found Syncflood attack from 80.226.235.71 in port 23153 => Wed Jan 6 11:16:18 2010

Found PortScanner attack from 206.220.42.147 in port 1048 => Wed Jan 6 11:18:22 2010

Found Syncflood attack from 62.201.70.169 in port 135 => Wed Jan 6 11:19:54 2010

Found Syncflood attack from 80.253.189.202 in port 23153 => Wed Jan 6 11:21:26 2010

Régebben nem volt ilyen. Már minden létező biztonsági szoftverrel ellenőriztem a gépet de semmit se találtam. Valakinek valami ötlet?

(#4127) KicsiUbul válasza serious (#4126) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Használsz torrentet?

Értem én...

(#4128) serious válasza KicsiUbul (#4127) üzenetére


serious
tag

Igen, de ha nem aktív épp a torrent akkor is jönnek ezek az üzenetek.
Sőt a torrent klienst(Utorrent) már le is töröltem mert megfordult a fejemben hogy ez okozza, de a helyzet változatlan maradt.

[ Szerkesztve ]

(#4129) t-bali3 válasza crashbandi (#4116) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szia!

Sikerült megoldani a problémát.
A legfrissebb driver van a notin ezért nem is tudtam, hogy mi legyen... A megoldás az lett, hogy letiltottam a n-es szabványt az Aceren, így csak g-vel jól megy :) viszont sokkal rosszabb a vétele a HP-nál (33-45% a 66-75%-al szemben)

(#4130) marcanka


marcanka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy tplink 1043nd routerem meg egy Edimax BR-6574n saját antennával megy mind a kettő 30as digit vitte rendesen, de a tplink a külső grid antenna rárakásánál kiakad, 20 perc egy oldal letöltése alig van kimenő jel.

wifitáv 3.5km lenne egy-egy grid 24-26dbi antenna a két oldalon.

az edimax a gridel ment rendesen befogtunk 14wifit de a miénket nem: :W
a tplink megadja magát mindegy hova teszem az antennát. 3rom csatlakozó van....

(#4131) Pulsar válasza marcanka (#4130) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem a 3,5km kicsit sok...

(#4132) KicsiUbul válasza serious (#4126) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor valaki próbálkozik, gondolom teljes tartományt scannel.
A 62.201.x.x IPről jövő támadásokat az abuse@t-online.hu címen jelentsd be, a többivel is próbálkozhatsz, de nem tudom mekkora sikere lesz. A Tnél minimum szólnak a falhasználónak, esetleg meg is rendszabályozzák :)

Értem én...

(#4133) tisn válasza tisn (#4058) üzenetére


tisn
addikt

"Zyxel P334-WT EE routerem van, eddig jól működött, de most lassan villog a power led, és nem lehet hozzá csatlakozni se wifin, se kábelen, így a webes admin részt sem tudom megnézni. Reset/áramtalanítás nem segít. Neten sem találtam hibaleírást..."

Az ügyfélszolgálat szerint tönkrement a konfig állománya, így állandóan újra boot-ol. A szervízben javítják...

(#4134) tv123


tv123
csendes tag

Na akkor próbáltam firmware-t frissíteni az webes admin felületen keresztül aminek az eredménye hogy a frissítés közben a kapcsolat alaphelyzetbe állt. Próbálkozzak még vagy ne kísértsem a sorsot?

[ Szerkesztve ]

(#4135) Pulsar válasza tisn (#4133) üzenetére


Pulsar
veterán

4060-as hsz-emben leírt dogot próbáltad?

(#4136) crashbandi válasza tv123 (#4134) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Nem wifin keresztül csináltad a firmware frissítést remélem :)

(#4137) tv123 válasza crashbandi (#4136) üzenetére


tv123
csendes tag

asztali gépről, bár a noti be volt kapcsolva

(#4138) And válasza Pulsar (#4131) üzenetére


And
veterán

Szerintem meg nem, ezzel 1:1 ;). Ha a rálátás adott, tiszta a terjedési zóna és az adott link-irányokban nem használnak kismillióan hasonlóan erősen nyalábolt wifit, ilyen nagy nyereségű antennákkal jó eséllyel össze lehet hozni ekkora linktávot.

(#4139) tisn válasza Pulsar (#4135) üzenetére


tisn
addikt

Igen, irtam is, hogy nem sikerult a wanon keresztul sem csatlakozni.

(#4140) serious válasza KicsiUbul (#4132) üzenetére


serious
tag

Nemhiszem ,hogy törődnek az ilyenekkel. Ezeknek a támadásoknak van valami veszélye? Mert ha nincs semmi akkor nem nagyon fogok vele foglalkozni, amúgy sincs semmi értékes a gépen. :))
Egy új ip címmel nem szűnne meg a problémám? :F

[ Szerkesztve ]

(#4141) crashbandi válasza tv123 (#4137) üzenetére


crashbandi
csendes tag

a lényeg,hogy utp kábelen keresztül dugd rá magad a routerre,és úgy csinált a firmware frissítést,mert wifin kilehet vele nyírni a routert.

(#4142) KicsiUbul válasza serious (#4140) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem kicsi az esélye, hogy bármi problémát okozzon. Ezek nem célzott támadások, jellemzően egy egész tartományt scannelnek, így az IP váltás sem fog változtatni a helyzeten. A t-online nál, ha konkrét esetben nem is történik semmi, de megjegyzik az usert, így ha még jön 1-2 panasz rá, akkor azért elő fogják venni, ez biztos :))

Értem én...

(#4143) Csury


Csury
csendes tag

Sziasztok.Ma vettem egy Asus RT-G32-es wifis routert.Az a gondom,hogy miután felraktam a progit a gép utána se érzékeli a routert.A modem jó a laptop veszi a jeleit csak míg nincs teljesen installálva használhatatlan.az nem tudom mennyire számít ami fix gép lenne az 4 éves.-Mert arra gondoltam ,hogy a lan kártyával van gond.
Tudnátok segíteni,esetleg linkel ahol van egy részletesebb útmutató?Köszönöm

(#4144) KicsiUbul válasza Csury (#4143) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen windowsod van?

Értem én...

(#4145) Csury válasza KicsiUbul (#4144) üzenetére


Csury
csendes tag

windows vista 32bit

(#4146) Csury válasza KicsiUbul (#4144) üzenetére


Csury
csendes tag

ill a fix gépen xp.

(#4147) Tosee válasza Csury (#4143) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Az a gondom,hogy miután felraktam a progit a gép utána se érzékeli a routert
Ezt hogy érted? Nem tudod elérni böngészőből a kezelőfelületét? Csak egy böngészőből próbáltad? Ha esetleg igen akkor próbáld meg egy másikkal is! IE8 esetén lehet, hogy kell a kompatibilitási mód! Egyébként milyen progit raktál fel?
Lan kártyán lévő ledek világítanak? Router ledje jelzi, hogy csatlakoztattál hozzá egy gépet?

Linket nem tudok adni, de a kézikönyvében biztosan le van írva, hogy miként lehet konfigolni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4148) Csury válasza Tosee (#4147) üzenetére


Csury
csendes tag

Az a gondom,hogy miután felraktam a progit a gép utána se érzékeli a routert
Ezt hogy érted? Nem tudod elérni böngészőből a kezelőfelületét? Csak egy böngészőből próbáltad? Ha esetleg igen akkor próbáld meg egy másikkal is! IE8 esetén lehet, hogy kell a kompatibilitási mód! Egyébként milyen progit raktál fel?
Lan kártyán lévő ledek világítanak? Router ledje jelzi, hogy csatlakoztattál hozzá egy gépet?

Linket nem tudok adni, de a kézikönyvében biztosan le van írva, hogy miként lehet konfigolni!

Finom a kindertojás, csak nehéz lenyelni a sárgáját

Miután feltettem a hozzá kapott drivert,jöna kis ábra modem csatlakoztat routerhez aztán a géphez .Ezeket összedugdostam és jön a keresés ahol megálapítja a gép hogy nincs eszköz.

(#4149) KicsiUbul válasza Csury (#4148) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Fel van telepítve a hálókártya? Nincs letiltva? A státuszában milyen IPt látsz?

Értem én...

(#4150) Tosee válasza Csury (#4148) üzenetére


Tosee
őstag

Töltsd le innen a magyar nyelvű használati útmutatót, és próbáld az alapján!
Egyébként ha a böngészőbe beírod 192.168.1.1 akkor mit csinál?
Ahogy hirtelen ránéztem, nem kell a routerhez driver...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.