Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Pulsar válasza pinnacle (#4900) üzenetére


Pulsar
veterán

frissíts egy firmware-t a routeren.
És mi váltja ki az újbóli lecsökkenést? Egyáltalán lecsökken megint? Mert ha nem, akkor le is írtad a megoldást :DDD
de komolyan.. fokozatosan lelassul? vagy egyszer csak történik valami és a 15-ből lesz 9? vagy ha nem használod, és utána?
Mivel kapcsolódsz a rutethez? wifi, kábel?

(#4902) pinnacle válasza Pulsar (#4901) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A legújabb firmware van rajta. Ma reggel vettem észre, de azt hittem, hogy csak a rendszer van túlterhelve napközben, mondjuk az érdekes, hogy fixen 9Mbs. Tegnap olyan is volt, hogy semmi jel nem jött, ekkor is a modembe kötés oldotta meg a problémát. Wifin és kábelen is csatlakozom, mindkettő gépen ugyanaz a helyzet. A router szerintem legalább 50-60 C°, nem túl meleg ez? Lehet, hogy a UPC szívat, hiába klónoztam a MAC címet (egyébként érdekes módon anélkül is volt net, az első bekapcsoláskor)? Gondolom azt itt látnám, ha valaki lopná a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#4903) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Otthon TP-LINK WR841N routerrel osztom meg a netet, kb. 2 hónapig tökéletesen működött, ezen a hétvégén viszont hazajövök, és egyszerűen szarakodik az egész. Netezek 5 percig, majd elmegy a net, és semmi. Kábeles és wifi-s megosztással is ugyanaz. Egyszer csak visszajön, 1 percig jó, aztán elmegy.

Jó, router reboot a 192.168.1.1-en keresztül, ideig jó, aztán nem. System deaults, majd újbóli beállítás, nem segít hosszú távon. Firmware upgrade, egy ideig megint jó, aztán szarakodik ugyanúgy. Szóval ideig-óráig tudok netezni, aztán sokáig sehogy sem. Reboot segít egy percre, aztán elmegy... Most is örülök, hogy a prohardver fórumot behozta, de mire megírtam az üzenetet és küldeném, már megint csak keresi a prohardver.hu-t. Még jó, hogy másoltam a szöveget.

Ahogy néztem a router webes felületét, a WAN-nál nem tud rendesen csatlakozni. Connected egy ideig, aztán megszakad, és a connecting… státuszból nem tud továbbjutni. Bár nem csak ekkor van gond, mert most épp azt írja, hogy connected, mégsincs net… Most pl. 1 percig nincs, 1 percig van, majd elmegy megint, kicsit idegesítő.

Mi lehet a gond, mivel kellene próbálkoznom?

Előre is köszi!

(#4904) Transporter*


Transporter*
csendes tag

hy
edimax br6204wg routerem van
sekerült kétfelé oszatni a netet.
asztali+laptop,mindkettő win xp
a laptop csatlakozik is a hálózathoz max jelerősségen de nem lehet rajta netezni míg az asztalin igen

ha valaki tud segítsen pls

Ha van 5 dolcsid és Chuck Norrisnak is van 5 dolcsija,akkor is neki van több pénze

(#4905) szabodar


szabodar
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
A problémám az lenne, hogy a gépemen kb. 1 hete(júl 29.-30.) eltűnt a feltöltés, vagy teljesen, vagy részlegesen, és pár kb/s-al tölt felfelé. A letöltési sebességem tökéletesen megy.

Eddig jól működött, de most nem.

A történtekhez hozzátartozik, hogy cseréltem a modememet(júl 27.).
DSL-360R a modem
http://altaker.hu/webshop/img/item/VQCtzUs...AwWqpQ47TtY.png

A routerem: TL-R460
http://www.tp-link.com/products/productDet...;pmodel=TL-R460

Ha csak a modemet teszem a gépre akkor működik rendesen a feltöltés is, de routerrel sajnos nem.
(A feltöltés működött az új modemmel is 2 napig, csak mint írtam 29-30.-a óta nem)

Internet: ADSL (T-home)
WAN Connection Type: PPPoE

Amit eddig csináltam:

Mac clone azonos, tehát klónoztam(nem volt azonos előtte)
A kábeleket nézegettem, és biztosan nem a kábel a gond.
Új rendszert raktam.

Valami beállítás lesz a routeren, vagy nem kompatibilisek(bár akkor nem lenne letöltésem sem)

Nem tudom mi lehet a gond.

Tudnátok segíteni? Vagy ha még valami nem tiszta megírom-korrigálom-kiegészítem.

Előre is köszönöm!

(#4906) kali válasza szabodar (#4905) üzenetére


kali
legenda

reset, majd újrakonfigolás! illetve ajánlott lehet a firmware frissítése/újrahúzása a reset és az azt követő újrakonfigolás előtt!

(#4907) mike91


mike91
csendes tag

Sziasztok! van nekem egy TL-WR340GD routerem és az lenne a problémám hogy modemre kötve az internet eléri a maximum sávszélességet a 15Mb/s-et viszont ha routeren vagyok akkor a sávszél az 5Mb/s-et is alig éri el úgy hogy a hálózatra kötött másik számítógép be sincs kapcsolva, nem tudom mi lehet a gond. Szerintetek?

(#4908) shev7 válasza mike91 (#4907) üzenetére


shev7
veterán

hogyan csatlakozol a routerre? Milyen halokartyaval?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4909) kali válasza mike91 (#4907) üzenetére


kali
legenda

ez a router simán tudja a 15 megabit/sec sebességet, sőt többet is!
beállítások ellenőrzése, esetleg firmware frissítése (link), reset, majd újrakonfig!

(#4910) mike91


mike91
csendes tag

Realtek RTL8139-es hálókártyám van, ADSl netem van és WAN Connection Type: PPPoE ha erre gondoltál.

(#4911) mike91 válasza kali (#4909) üzenetére


mike91
csendes tag

A beállításokon belül mire gondolsz? mert az az igazság hogy nem nagyon tudok eligazodni a dolgokon de olvasgattam router beállításokat és aszerint próbáltam megcsinálni de több kevesebb sikerrel. De amúgy tuti valami beállítási gond lehet mert az előző routernél is ugyan ez volt a problémám és akkor a számtek boltos csávó csak annyit mondott írd be a felhasználónév+ jelszót csatlakozás PPPOE és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#4912) shev7 válasza mike91 (#4911) üzenetére


shev7
veterán

ha masik routerrel is ilyen gyenge volt, nem lehet, hogy a gepeden van a problema?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4913) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!

Egy D-link DI-524 routeren akartam szoftvert frissíteni, csak akadtak gondjaim.
Amikor rámegyek, hogy firmware, betallózom, apply, akkor kér jelszót, meg nevet, admin, meg beírom a jelszót, ok, aztán megint kéri, közben alatta megy a csík, beírom megint, megint kéri. Mit csinálok rosszul?:D

Köszi a válaszokat előre is:R

(#4914) mike91 válasza shev7 (#4912) üzenetére


mike91
csendes tag

Nem hiszem mert még amikor a másik router volt akkor még megvolt az alaplapi hálókártyám de azt 1 villámcsapás kiütötte de azelőtt is rossz volt a net most van benne ez az új hálókártya ezzel is ment még a régi router akkor is rossz volt, hogy most ezzel a routerrel se jobb a net már gáz egy kicsit

(#4915) szabodar válasza kali (#4906) üzenetére


szabodar
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

A firmware-t hogy tudom frissíteni.

Már megtaláltam a megfelelőt, de nem tudom, hogyan működik ez.
Mit kell tennem?

Egy bin kiterjesztésű fájl van hozzá.

(#4916) kali válasza szabodar (#4915) üzenetére


kali
legenda

link

mike91; akkor ahogy shev7 is említette, nem biztos, hogy a router a hibás! a router és a gép közötti kábel például rendben?

[ Szerkesztve ]

(#4917) mike91


mike91
csendes tag

Tuti hogy rendben mert ha modemen vagyok akkor a le és feltöltési sebességem az megfelelő, routeren a letöltési sebesség csak 5mbps-et karcolgat a feltöltési sebességem meg ennél is rendben van.

(#4918) szabodar válasza kali (#4916) üzenetére


szabodar
csendes tag

Köszönöm!

Időközben én is megtaláltam szerencsére. :)
Holnap megpróbálom. :K

(#4919) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Azt hiszem, hogy sikerült elcseszni egy tp-link 741-es routert; feltettem a 741-esre ezt az fw-t, szépen "felment a csík", majd újraindult. Bejött az x-wrt kezdőoldala, tudtam mozogni rendesen a menüben, elkezdtem beállítgatni, majd ráböktem az apply changes-re. Na onnan se kép, se hang. Próbálkoztam a kiskapuval is; a putty-al belépni telneten a leírtak szerint qss gomb megnyom, ilyenek, de nem sikerült. Esetleg valaki részletesebben le tudná írni, hogy mi a menete a dolgoknak, avagy mi van ilyenkor? Köszi, Kris

(#4920) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Hello

Lenne egy olyan dongom, hogy adott egy WR941ND router, a legfrisebb v3-as firmwareval (v4-est nem tudom rakni a hardvere miatt). Tökéletesen megy, de időnként megszakad a net 1-1 mp-re (vagy talán annyira se.)

Ez akkor fordul elő, ha elindítom a gépet, akkor általába rá 15 percre megszakad 1mp-re a kapcsolat, majd mittom én 4-5 óra múlva ismét. Ez nem lenne zavaró ha simán neteznék, mert észre se venném, de mivel játszok is ezért, ugye ilyenkor megszakad minden kapcsolat (játék, voice, steam, xfire, msn .. minden). És ezt nem csak ezzel a firmwareval csinálta, hanem a régebbiekkel is, néha-néha.

Esetleg ha valami "nem hivatalos" firmwaret rakok rá az segíthet? És ha igen melyiket ajánljátok?

Firmware Version: 3.11.8 Build 100609 Rel.61214n
Hardware Version: WR941N v2/v3 00000000

(#4921) kali válasza Rebirth II. (#4920) üzenetére


kali
legenda

dhcp -> dhcp settings -> address lease time; tedd maximumra; 2880
nem hiszem, hogy a firmware verziójának a függvénye, és vélhetően moddolt firmware sem segít a problémán - ha egyáltalán a router a ludas a dologban...

(#4922) Rebirth II. válasza kali (#4921) üzenetére


Rebirth II.
tag

csőcső, oké kössz úgy néz ki jó :P

(#4923) Miki67


Miki67
csendes tag

Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni Gigaset SE 361 Wlan router beüzemeléséhez.
Kézikönyve szerint próbáltam beüzemelni.Összecsatlakoztattam a modemet a routerrel,a routert a számítógéppel.Böngészőt megnyitottam.Beírtam a router IP címét:192.168.2.1
Be is jött a router beállítási oldala.Mindent sorba állítottam be ahogy a kézikönyv írta.De a legvégén nem tudott felcsatlakozni a nettre.
A máik számítógép egy laptop lenne.De az nem érzékelt hálózat nélküli kapcsolatot.Próbáltam úgy is, hogy a modemet az elején amikor elkezdtem a beállításokat nem kötöttem össze a routerrel.Igy sem tudtam a netre kapcsolódni a legvégén.
Mi lehet a probléma.
Előre is köszi a segítségeteket.
Üdv
Miki

(#4924) #28250368


#28250368
törölt tag

DIR-615+DWA-140 kommunikál egymással, WPA2 titkosítással. Az utóbbi gépen folyamatosan azt látom, hogy hiába váltok csatornát, egy - feltehetőleg a szómszédom routere - azonnal ugyanarra a csatornára vált át. Mindkét router zárt, azaz a DWA-140 kereső szoftvere mindkét kapcsolatra lakat szimbólumot mutat. Jelent-e ez valamilyen külső behatolsát az én rendszerembe? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4925) Franklin


Franklin
addikt

Üdv!

Mit kell olyankor csinálni, mikor próbálok beüzemelni egy routert és nem jön be a 192.168.1.1-es admin felület? A böngésző nem találja a lapot. A cím tuti jó, tehát nem 192.168.0.1-es címet használó routerről van szó.

Egyszer már rájöttem, de azóta elfelejtettem :-)

Valamit a gép hálózati beállításainál kell talán állítgatni... (?)

(#4926) Truman válasza Franklin (#4925) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, automatikus címkérésre kell állítani a TCP/IP (v4) beállításokat. Ezen kívül, ha nem új router -ről van szó, akkor célszerű hard reset -et csinálni rajta.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4927) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok!

TP-LINK WR542G routerem van. Felraktam rá a legfrissebb firmware-t és csak azután jelentkeztek a gondok, de nem rögtön utánna. Általában délután / este fele szokott jönni az, hogy az internet megszakad, és csak az segít rajta, hogy kihúzom és visszadugom a router kábeleket, bár néha 4x -5x is meg kell csinálni, hogy végül jó legyen. Aztán rá 1-2 órával megint. Mi lehet a probléma? Rakjak rá egy régebbi firmware-t?
Köszi előre is a válaszokat.

(#4928) Franklin válasza Devdi (#4927) üzenetére


Franklin
addikt

Torrentezni szoktál?

Előfordulhat h nem bírja a router a sok szálat kezelni és eldobja a netet.

(#4929) Devdi válasza Franklin (#4928) üzenetére


Devdi
aktív tag

Igen szoktam, de leginkább játékoknál vettem észre még csak, mikor online játszok.

(#4930) Krisztián012


Krisztián012
csendes tag

Sziasztok

Nekem olyan problémám lenne, hogy szeretnék cod2 és cod4 szervert futtatni otthonról.
A probléma a következő:
internet ( digi lan ) - router ( linksys wrt 120n ) - pc1 - p2 - pc 3 ( wifi )
A pc1 -es gépen fut a szerver a routerben a portok forwardolva. Mikor csatlakozok hozzá vagy bárki az internetről, akkor a router eldobja a netet és ujj ip-t kér. Próbáltam dmz-vel is, de ugyanazt produkálja.

Viszont, ha így osztom meg a netet:
net - pc1 - router - pc2 -pc3
Ebben az esetben tökéletesen működik minden. Nem szakad az internet és a szerver is fut és lehet hozzá csatlakozni.

Az internetet azt routerrel szeretném megosztani továbbra is. Hogyan tudnám a routert normális működésre bírni? ( Ne szakadjon meg a net mikor csatlakoznak a szerverhez. )

Üdv Krisztián

(#4931) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Na felraktam a Tp-link WR941nd Routerra az OpenWRT Backdoor 10.3 -at, jó is lenne meg minden csak a wifin nem tudok állítani semmit. Se jelszót se nevet se semmit, ő szerinte nincs iw wifim :/ Pedig jó verziót szedtem le

(#4932) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy TP-Link 741nd routert, amire 1 gép LAN-on, 2 másik pedig WLAN-on keresztül csatlakozik. A LAN-os rendszere XP, a másik kettő Win7. Namost mindegyiken teljesen OK a net, megy, ahogy kell, látják egymást a hálózaton stb. Csaképp a LAN-os gépről/re a másik kettőről iszonyú lassú a másolás! 100-120 kB körül van. A Win7en otthon csoport, mindegyik gépen ugyanannak a munkacsoportnak a tagjai a gépek.
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#4933) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni.
Van egy Belkin F5D7230-4-es Routerem.
Felraktam rá a legújabb progit.Vezetékkel és vezeték nélkül se tudom megoldani,hogy működjön sajnos.Beleléptem a routerbe és ott azt írja,hogy (Internet statusz: Not connection)
Nem tudom mi is lehet vele.A netem PR-telecomos.De ez most nekem csak próba lesz,hogy működik e aztán majd T-online netre lenne majd kötve.
Hogyan kellene ezt beállítani?Egyébként vezeték nélküli része lenne használva majd.Azt is eltudnátok nekem magyarázni,hogy azt hogyan állítsam be illetve,hogy biztonságos legyen?Ne lehessen rácsatlakozni csak úgy.

(#4934) Pulsar válasza Directors066 (#4933) üzenetére


Pulsar
veterán

reseteld ki, és állítsd be újra a kapcsolatot.

(#4935) Directors066 válasza Pulsar (#4934) üzenetére


Directors066
tag

Resetelni tudom de azt nem tudom,hogyan kell beállítani.
Elmagyaráznád nekem?

(#4936) sussancs


sussancs
csendes tag

Sziasztok!
Routert szeretnék vásárolni, de nem nagyon vagyok otthon a témában, hogy melyik jó.. Szívesen vennék ajánlásokat!
Otthon már kb 4 éve SMC routerem van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, de nagyon sokan nem szeretik az SMC-ket, nem tudom miért.. :F
Most az albiba kéne vennem routert, wifiset és olyat, ami tud VPNnel csatlakozni, hogy elérjem a sulis hálózatot... Ahol ezelőtt laktam ott TP-LINK volt, ami elvileg tudott volna VPNnel csatlakozni, de gyakorlatilag nem, míg az otthoni 4 éves SMCvel simán sikerült...
Mindenesetre a lényeg: ajánlásokat várok!

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv

(#4937) Pulsar válasza Directors066 (#4935) üzenetére


Pulsar
veterán

resetben a hardveres resetre gondoltam, remélem te is :) :U

hát nem sok ilyen routerrel volt dolgom, de ha jól emlékszem jobb oldalon fentről a második menü csoport a wan settings és ott van egy connection type menü. ott kell beállítani a kapcsolatod típusát, felhasználónevet, jelszót ha van. kb ennyi. utána mennie kéne.
ja és a default ip-je a 192.168.2.1 szokott lenni, ha emlékeim nem csalnak, és felhasználóneved Administrator lesz, jelszó meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4938) Directors066 válasza Pulsar (#4937) üzenetére


Directors066
tag

Igen egyre gondoltunk.:)

Ám nagy nehezen de sikerült és működik. :)
Köszönöm a segítséget.

(#4939) Rebirth II. válasza Rebirth II. (#4931) üzenetére


Rebirth II.
tag

Probléma megoldva.

10.03.1 (rc1) már tökéletes

(#4940) Pulsar válasza Directors066 (#4938) üzenetére


Pulsar
veterán

nincs mit! :R

(#4941) Pulsar válasza sussancs (#4936) üzenetére


Pulsar
veterán

én linksys-t vennék a helyedbe... az smc mostanában tényleg nagyon silány lett, és a termék támogatása sem az igazi.

(#4942) Rebirth II. válasza Pulsar (#4941) üzenetére


Rebirth II.
tag

és az smc nek van egy jó kis tulajdonsága, hogy képes megfőni

(#4943) bluuzia válasza Rebirth II. (#4942) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Szia Rebirth II.

Látom neked is 941nd routered van. Lehet, hogy tudnál segíteni.

Próbálom röviden.
Vettem egy tp-link 941nd routert, ami a sikeres bekötés és firmware frissítés után majdnem tökéletesen működik. Azóta erőlködöm, de nem nagyon akar meggyógyulni.

A problémám a következő: adott egy 8M-es net, ám a szokásos kábé 830kB/s helyett 0-600 között ugrándozik. Ez a 2 véglet. De általában 120 és 300 a jellemző. (és csak 1 gép van rajta!)
Viszont, ha kiiktatom a routert és a modemre állok vissza, a net produkálja a maximumot.
A gépemen Win7 64bit van fent.

Néztem a kábeleket is, a modem-router és a router-PC között is 568B-s kábel van.
Bár az egyik régebbi, nem tudom, az lehet-e probléma forrása? A beállításokhoz nem nyúltam, csak amennyi a WIFI-hez kell.

A sebesség ugrálás oka lehet, hogy nekem is meg-megszakad a net? Bár ezt nem tudtam konkretizálni. Mármint a szakadást.

Ezt az OpenWRT Backdoor 10.03.1 (rc1)-t honnan tudtad beszerezni? Nem találom sehol. Talán nekem is segítene.

Előre is köszönöm a segítséget!

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#4944) Rebirth II. válasza bluuzia (#4943) üzenetére


Rebirth II.
tag

Üdv!

Húú mivel nekem OpenWRT van már fenn lassan hete, ezért nem tudom megnézni mi is asz a beállítás, de tudom mi nálad a gond. Valami E betűvel kezdődő (asszem) menüpont van valahol a beállításoknál (192.168.1.1) ami neked be van kapcsolva. Ne parázz meg fogod ismerni, mert alatta lesz a maximum és a minimum kbps es sávszélesség. Ezt kikapcsolod, és akkor zsírul fog menni a maximum sávszéllel.

Talán Bandwidth Control menüpont alatt lesz

[ Szerkesztve ]

(#4945) alfa147


alfa147
tag

Sziasztok!
A problémám a következő: Adott egy netgear WNDR3300 abgn 300Mbs wifi router és egy intel wifi abgn 300Mbs -os vevő laptopban. A kapcsolat nem megy 54Mbs-nál gyorsabban, 11-18-36-54-en változik. Frissítettem a router és intel wifit is, semmi változás. UPC net 30/3-as. Volt már valakinek ilyen problémája? Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#4946) dr.bubo válasza alfa147 (#4945) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a wifi beállitásánál, a wifi modot, állítsad át n-re. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4947) alfa147 válasza dr.bubo (#4946) üzenetére


alfa147
tag

agn-re van állítva 2.4 és 5GHz -en sugároz egyszerre ez lehet a baj? Átállítom csak n-re ...

[ Szerkesztve ]

(#4948) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Ha szeretnék OpenWRT (Backfire) ről váltani DD WRT-re, akkor azt hogyan tudom megcsinálni? Mert ugye ha simán akarom felrakni a firmware-t akkor nem jó mert az OpenWRT + ba letöltött file-i megmaradnak és lefoglalják feleslegesen a belső memóriát

(#4949) Rebirth II. válasza Rebirth II. (#4948) üzenetére


Rebirth II.
tag

megoldva.

(#4950) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

D-Link DIR-825-ös router-el van gondom. Ha beállítom a port forwardingot a 3389-es portra valamelyik gépemre, hogy távolról be tudjak lpni, elmegy az internet. A router-en az internet jel aktiv, tehát van net, csak éppen a gépekre nem jön be. Ötlet?

Köszi előre is

Mezőhegyes

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.