Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) KicsiUbul válasza Prego (#3400) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem simán rákenik a routerre a dolgot.

Értem én...

(#3402) sinick válasza sinick (#3397) üzenetére


sinick
senior tag

Nah, ma kb. késő délutántól megint csinálja! A speedtest szerint a 4Mb-ből szinte hajszál pontosan 0.5Mb a letöltésem (a feltöltés nem változik az 1Mb). Reset, majd fél óra múlva szinte hajszál pontosan 1Mb a letöltésem. Aztán visszaraktam egy régebbi fw-t (3.4.6 volt rajta, majd vissza 3.3.6) és szinten belassul. Uorrent 2.0 nem is nagyon megy. Érdekes...

(#3405) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Van egy Smc wbr14s-n2 routerem, és össze van kötve vele egy asztali gép és egy laptop.
És ha a routerrel nem kötöm össze csak az asztali gép megy modemről, akkor mindenki lát tökéletesen a játékban, és be is tudnak jelentkezni, de ha a routerrel kötöm össze, akkor vagy nem lát senki vagy nem tudnak rám csatlakozni!
Tudna nekem segíteni valaki?
Előre is köszönöm!

(#3406) dr.bubo válasza Farkas23 (#3405) üzenetére


dr.bubo
őstag

a játéknak portot kell nyitni a routerben. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3407) Farkas23 válasza dr.bubo (#3406) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Ok. köszi szépen! És tudnál benne segiteni, mer nem nagyon csináltam még ilyet :F

(#3408) dr.bubo válasza Farkas23 (#3407) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link]
kikeresed a routered tipusát, aztán pedig a játékot és megcsinálod, ahogy le van irva. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3409) Farkas23 válasza dr.bubo (#3408) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Köszi, csak az a baj hogy nem tudok angolul :F
Ugy h nem nagyon értem :F

(#3410) dr.bubo válasza Farkas23 (#3409) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem kell nagy angoll tudás, hogy a képeket látva és az ott beirt portszámokat, a routeredben is beállitsad. :) Ha több port szám van, akkor azoknak külön kell portot nyitni.
Melyik játék az, amivel játszol?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3411) Farkas23 válasza dr.bubo (#3410) üzenetére


Farkas23
aktív tag

rFactorral jáccok.
Elhiszem h nem nehéz de sose csináltam még, és nem teljen értem, meg megcsináltam most már de nem fogadja el, ugy h nem értem :F

(#3412) dr.bubo válasza Farkas23 (#3411) üzenetére


dr.bubo
őstag

Állitsál be a gépeden fix ip-t. (a routerd ip-je ugye 192.168.62.1 ?)
pl.
ip cim: 192.168.62.10
alh.maszk: 255.255.255.0
alapért. átjáró: 192.168.62.1
elsödleges dns:192.168.62.1

Routerben:
Virtual server:
Lan address: 192.168.62.10
Protocol type: TCP&UDP
Lan port: 34297,34397 ,34447
Public port: 34297 ,34397 ,34447
enable: kipipálni
ADD

Ha igy nem müködik akkor a portszámoknak külön-külön nyiss portot.
igy:
Virtual servers
Lan address: 192.168.62.10
Protocol type: TCP&UDP
Lan port: 34297
Public port: 34297
enable: pipa
Add
És igy tovább értelem szerüen a többi portnak.
Esetleg a játék forumán kérdezz rá, hogy melyik port milyen protocolt használ
pl. 34297 TCP vagy UDP és annak megfeleően beállitani a protocol type-t. És a többi portot is.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3413) Farkas23 válasza dr.bubo (#3412) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Köszönöm szépen a segytságet!!!! Most már legalább kezdem érteni!:)
Köszi mégegyszer!

(#3414) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám hogy ma reggel megáltt a tv tunerem es azt irja ki h fail to initialize hardware.Nem tudnátok segíteni fontos lenne. a tv tunerem egy philips 7130as

(#3415) kali válasza rinaldo (#3414) üzenetére


kali
legenda

itt próbálkozz; tv_tuner_problemak

[ Szerkesztve ]

(#3416) Prego


Prego
senior tag

Hogy lehet az megadni, hogy ugyanaz a port több IP címre is ki legyen nyitva (pl asztalin és a laposon is akarok MSN-en fájlt küldeni). Ha ugyanazt a port range-t benyomom két külön IP-re, akkor ütközést jelez.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3417) Alex91 válasza Prego (#3416) üzenetére


Alex91
félisten

Tiggering nem jo?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3418) Prego válasza Alex91 (#3417) üzenetére


Prego
senior tag

Asszem ő volt, igaz kicsit kellett noszogatni hogy elfogadja. :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3419) Prego válasza Prego (#3418) üzenetére


Prego
senior tag

Mégsem :( Csak a single port forwarding akar működni.
Asszem legegyszerűbb ha minden gépre adok ey port range forwardingot 0-65000 között

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3420) Alex91 válasza Prego (#3419) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor rakd DMZ-be oket!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3421) KicsiUbul válasza Prego (#3419) üzenetére


KicsiUbul
őstag

UPnP?

Értem én...

(#3422) Prego válasza KicsiUbul (#3421) üzenetére


Prego
senior tag

Bekapcsolva, routeren és utorrentben is

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3423) Draken


Draken
őstag

A segítségeteket kérném mert nem értem a dolgot!
30-as upc netem van, tisztában vagyok a p2p korláttal is.
Egy asztali gép és egy laptop csatlakozik a routerre (linksys wrt54gl)
Az asztaliról nagyon maximum 1megával tudok tölteni (éjjel), laptopon viszont jön 2megával is, de ez miért is van?

(#3424) Ptech válasza Draken (#3423) üzenetére


Ptech
őstag

OS vagy a torrent kliens beállításai miatt. Mármint hogy különbözőek a két gépen.

(#3425) Prego válasza Prego (#3422) üzenetére


Prego
senior tag

Kapott a router egy full 1 percig reset nyomás+ 1 perc áram nélkülit, portokat nem állítgattam, csak SPI tűzfal bekapcs, és megy miden torrent és MSN port.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3426) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok!

Most kötötték be nálam a 80 Mbites t-online-os kábelnetet.A gondom az lenne,hogy ha közvetlenül a modemből megyek a laptopba akkor 80 Mbittel jön,ha a routerből dugom rá a laptopra akkor is 80 Mbit,viszont ha wifin keresztül jön a jel akkor csak 20 Mbit-el jön.

Mit kell beállítanom a routeren vagy hol lehet ezt beállítani,hogy routeren keresztül is 80Mbit legyen a sebesség?Vagy egyáltalán mi lehet a gond?

A laptopom egy Toshiba A300-1NO.
A Routerem pedig egy Linksys WRT120N.

A laptopról annyit,hogy ezt írja a leírásban a wifiről:

Vezeték nélküli átvitel : Bluetooth®
Kompatibilitás : Wi-Fi™
Hálózati támogatás : 802.11a/g/N-tervezet

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3427) Alex91 válasza baloghzr2 (#3426) üzenetére


Alex91
félisten

Csak n-esre allitsd a routert, hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3428) baloghzr2 válasza Alex91 (#3427) üzenetére


baloghzr2
tag

Köszi a választ,de hogyan állítsam n-esre?

(#3429) Alex91 válasza baloghzr2 (#3428) üzenetére


Alex91
félisten

Lepj be a routerbe, es keresd meg, hogy hol kell beallitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3430) baloghzr2 válasza Alex91 (#3429) üzenetére


baloghzr2
tag

Köszi,megtaláltam a network mode-ot N-re állítottam(Mixed-en volt).
De sajnos ha N-re állítom akkor nincs net.Ha viasszaállítom mixed-re akkor 20 Mbit-el jön.

Más ötlet?

(#3431) kali válasza baloghzr2 (#3430) üzenetére


kali
legenda

először is nézd meg pontosan, hogy a notiban található wifi modul n képes, vagy sem?!?! az még kevés, hogy tervezett n...
a wifi modul pontos típusa? (eszközkezelő, everest...stb)

[ Szerkesztve ]

(#3432) Snoopenz


Snoopenz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik használtak/használnak TP-Link WR941ND routert!

20/10Mbit-es internetem van, Digis, PPPoE, és a fennt említett routerrel használom, miután lecseréltem az ezer éves SMC WBR14G2 routerem.

Ha lan portjára csatlakozok, akkor normálisan hozza(torrentezésnél) a 2,4MB/s-es sebességet, viszont ha wlanon keresztül csatlakozom, és nem csak egy gépen próbáltam ki, pont a felét hozza tehát elvileg a 10Mbitet. Mindezt úgy hogy közben nem volt feltöltés.Mindkét gépen amin próbáltam a/b/g-s wifi van, ami hogyha maxon megy 54Mbps-re képes, ami több mint 6 MB/s lenne, aminek ha több mint a felét elvinné a router mindenféle feladataira, még akkor is bőven maradna sávszél..

Miért van ez??

Érdemes lenne, illetve van értelme, venni egy n-es wifi adaptert az asztali géphez?
Mert a notin még csakcsak megelégszem ennyivel..
Egyébként egy edimax 7316ug usb-s vevőt használok.

Firmware-t már frissítettem mindenen amin lehetett :)

A vicc az, hogy a szakadt SMC-m, aminek a macska félig lerágta az antennáját, hozta a 2MB feletti sebességet, csak sajnos ledobált a netről.

Ja és még annyi, hogy jelenleg mixed b/g/n-es módban van a router, de próbáltam már fixen g-n is semmit nem változtatott a dolgon...

előre is köszi,

SpY

[ Szerkesztve ]

(#3433) baloghzr2 válasza kali (#3431) üzenetére


baloghzr2
tag

Okés,és hogy és hol tudom megnézni,hogy N-képes-e?Sajnos nem volt még ilyen problémám...
Köszi a segítséget...

(#3434) baloghzr2


baloghzr2
tag

Ezt írják róla az toshiba oldalán:
[link]

(#3435) kali válasza Snoopenz (#3432) üzenetére


kali
legenda

a különböző wifi szabványok maximális és névleges sebességei itt; link
a 802.11g névleges sebesége; 54 mbit/s viszont a jellemző sebessége; ~ 19 mbit/s
és akkor még nem is beszéltünk azokról a tényezőkről, amik csökkentik a wifi jel erősségét; router és a wifi eszköz közötti távolság, árnyékoltság, falak száma, sok fémtárgy a közelben, a szomszéd azonos - vagy közeli - csatornán működő wifi eszköze elnyomja a jelet, a router - és adott esetben az usb csatolású wifi eszköz minősége...stb!

(#3436) Snoopenz válasza kali (#3435) üzenetére


Snoopenz
csendes tag

Tehát a válaszod, hogy igen érdemes venni egy N-es adapert a gépbe ami inkább PCI-os?

(#3437) kali válasza baloghzr2 (#3434) üzenetére


kali
legenda

a gyártói leírás szerint n képes a wifi modul, amit az adott szériás notik kaptak, de azért a biztonság kedvéért ellenőrizhetnéd a wifi modul típusát!
mint korábban is írtam; everest, eszközkezelő, vagy; hálózati kártyák, illetve adapterek...
pontos típus ismeretében lehet csak biztosra menni!

Snoopenz; igen!

[ Szerkesztve ]

(#3438) Snoopenz válasza kali (#3437) üzenetére


Snoopenz
csendes tag

Egy kis tapasztalat megosztás:

Szóval gyorsan kipróbáltam, hogy csatornát váltok a routeren, mert amúgy elég sok elérhető hálózatot látnak a gépek, kiválasztottam találomra egyet, reboot és a noti máris 2,2-2,3 MB-al rántja lefelé amit kell!
A másik gép még mindig nem az igazi, de csak idő kérdése :)

köszi a gyors választ, tudtam hogy veszít a sebességéből, de azt nem gondoltam hogy 5 méterre a routertől olyan fosúl veszi az edimax wifi a jelet, hogy csak 10mbitre képes...

én is olvastam teszteket, de ott mindig saját kütyükkel tesztelnek, tp-link-tp-link, linksys-linksys stb...

[ Szerkesztve ]

(#3439) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Gyors fejtörő! :D

Van nekem a D-LINK DI-524-es routerem.
Miért ekkora ping?
Pl:
- ugyebár ennek a routernek 192.168.0.1 a címe és 15-20ms ping van rá.
Normál esetben tudtommal >1ms-nek kellene lennie. UTP-t cseréltem minenhol
de az eredmény ugyanaz. Router reset is volt Kérdésem tehát adott. MIÉRT?!?!?! :confused:

Opr: win7.

[ Szerkesztve ]

(#3440) KicsiUbul válasza Mtbsrác (#3439) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nálam akkor csinál ilyet a win7, ha fixen van beállítva IP. Ha a router ad neki, akkor <1ms

Értem én...

(#3441) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hát reset után auto kell hogy adja neki a DHCP nem?
Ha nem akkor hol kell auto-ra állítani? Köszi ;)

(#3442) bAtt001


bAtt001
addikt

Sziasztok,
Van egy ZIO INB5241SRe típusú routerem. Már egy ideje próbálkozom, hogy egy bizonyos ip címet tudjak adni az asztali gépemnek de valahogy eddig nem sikerült rájönnöm mit kellene beállítani neki, hogy ne ilyen összevissza ip címeket adogasson. Átolvastam a kézikönyvét is, az alapján állítgattam benne de mégiscsak automatikusan pakolja az ip-t nekem.
Elsősorban azért kellene, hogy torrenthez tudjak portot nyitni, de ahhoz meg statikus ip cím kellene.
Ha valakinek lenne valami ötlete szívesen fogadnám.

(#3443) KicsiUbul válasza bAtt001 (#3442) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egyszerűbb ha a gépen állítod be. ha XP-d van, akkor így

Értem én...

(#3444) bAtt001 válasza KicsiUbul (#3443) üzenetére


bAtt001
addikt

Win 7 van a gépemen. Ezt a módszert is próbáltam már de nem vezetett sikerhez vagy csak nem tudok róla.
Ha így beállítom a címet akkor az normális hogy utorrentben port átirányítás teszt kiírja nekem, hogy Checking port 23248 on 195.56.212.181... Port 23248 does not appear to be open :F Mert elvileg azért írtam be magamnak ip címet hogy azt tesztelje.

(#3445) dr.bubo válasza bAtt001 (#3444) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routered ip-je 192.168.10.1 ?
Fix ip a gépednek.
ip cim: 192.168.10.50
alh. maszk: 255.255.255.0
alapért átjáró: 192.168.10.1
elsödleges dns: 192.168.10.1

torrent progi.
Beállitások-->kapcsolat
Port a bejövö kapcsolatokhoz: 11150 (vagy ami neked tetszik, maradhat azon is amin éppen van)
Véletlen port minden inditáskor: ne legyen pipa
W. tüzfal kivétel hozzáad.: pipa
Nat-pmp port figyelése: pipa

routerben
Virtual server setup:
Rule name: utorrent
Internal server ip: 192.168.10.50
Protocol: TCP
External port: torrent portja,amit beállitottál
Internal port: ua. mint az external
ADD
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3446) bAtt001 válasza dr.bubo (#3445) üzenetére


bAtt001
addikt

ezek mind megvannak, ha csak ennyi az egész akkor köszönöm szépen :R

(#3447) diagram


diagram
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WR340GD routerem. Egy kábelmodem (Motorola SB5101E) kapcsolódik hozzá. A router 2 asztali géphez. Egyikhez kábelen, másikhoz pedig wfin-n.

A probléma a következő: kb. 6-7 óránként megszűnik a netkapcsolat mind két gépen. A router elérhető! A System Tools -> Reboot al szoktam újraindítani. Utánna újra jó 6-7 órán keresztül.

A router beállításaim:
http://tinyurl.com/router11
A "Get IP with Unicast DHCP"-t próbáltam, de sajnos az sem segített.

(#3448) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Mostanában egyre gyakrabban szakad meg a netem, egyszerüen egyik pillanatról a másikra eltünik és csak helyi hálózat lesz, sok esetben megoldja a problémát az adapter kihúzása , de van olyan amikor a routert is ki kell húzni, pedig nem villog sárgán az internet ikon,

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3449) dr.bubo válasza diagram (#3447) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amikor megszakad a net, akkor a routerben az látszik, ami a belinkelt képen, hogy a router a szolgáltatófelől megkap mindent (ip-t, subnet, gateway)?
A DHCP beállitásaban az Adress lease time maximumra van állitva?
Fw volt frissitve?
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3450) diagram válasza dr.bubo (#3449) üzenetére


diagram
csendes tag

Igen! Az Address Lease Time-t maxra állítottam. Az ip stb. marad, de újra indítás után már van, hogy új ip-t ír. Firmware-t azért nem frissítettem, mert egy jött ki ami frissebb, de a változások közt nincs erre utaló javítás.

"1.Fixed a PPPoE dial-up problem in Germany
2.Modified some default settings"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.