Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) norbi19884 válasza Pulsar (#3946) üzenetére


norbi19884
tag

Úgy emlékszem ki van kapcsolva lan-on működik amúgy apacha web szervert használok és windows 7 op rendszerem van.

(#3952) Egyfejű


Egyfejű
tag

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy SMC BR14UP EU router-em ami évekig jól működött, de mióta az internet szolgáltatónak (TVNETWORK) rendszer leállása volt azóta nem látom a hálózaton. Ha csatlakoztatom a gépemhez akkor jelzi a gépem a fizikai kapcsolat létrejöttét, de mégsem érem el. Próbálkoztam a RESET gomb megnyomásával, de akkor sem változott semmi.

Van valakinek javaslata a megoldásra!

(#3953) csdm


csdm
senior tag

Hello!
Segítség kéne. TP-Link TL-WR841ND Routert kaptam újonnan, és gondok merültek fel az üzembe helyezeséssel. Úgy van megoldva nálunk, hogy egyik szobába jön az ADSL, az belemegy abba az ASDl-es modembe, és abbol megy egy másik routerbe. Ebből a routerből jön át a másik szobába, ahol van egy router, és ott osztja meg a netet 3 gép között. Ezt a 2. routert cserélném ki a fent említettre. Kaptam hozzá CD-t a wifit sikerült is levédeni, meg minden, csak a végén a konfigurálásnál hibát ír ki hogy ellenőrizzem a WAN beállítását meg stb. Nos, azok a gépek, amik erre az újra vanak kötve, egymást látják, csak internetet nem tudom ráerőltetni. Wifivel telefon is tud csatlakozni a routerhez, de az internet ott sem megy. Mi a teendő ilyenkor, a CD-n én nem találtam semmit...
Előre is köszönöm!

(#3954) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Kellenne egy kis segítség. Vettem a linksys wrt320n routert. Vezetéken megy minden net, hálózat, stb. De Wi-Fi-n nem tudok rákapcsolódni. A Laptop megtalálja, beírom a titkosítás jelszavát, majd kapcsolódás folyamatban 2 percig, majd utána semmi. Hibaüzenet nélkül nem kapcsolódik a routerre. Mi lehet a probléma?

(#3955) New Life


New Life
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy Netgear wpn824v2-es router-em!
Az lenne a problémám, hogy amikor elindítom a torrentet nagyon lelassul a net, annyira, hogy egy mozilla kezdőoldalt is kb 2percig tölt be!
Mi lehet a hiba?
kezdő vagyok a router beállításokban, ezért kérném a segítségeteket!

Köszönöm
NL

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3956) csdm válasza New Life (#3955) üzenetére


csdm
senior tag

Ez nem hiba, hanem a torrent foglalja le a sávszélességet. Ha alacsony sebességű neted van, akkor válsztani kell, vagy net, vagy torrent, és torrent mellett játszani sem tudsz...

(#3957) New Life válasza csdm (#3956) üzenetére


New Life
aktív tag

8 megabites netem van, és a torrent kb 25-40 kb-el tölt, szal tuti nem az foglalja el... sztem...
de lehet nincs igazam.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3958) Alex91 válasza New Life (#3957) üzenetére


Alex91
félisten

A kapcsolatok szamat csokkenteni kell a torrent kliensnel, valamint a feltoltesi sebesseget korlatozni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3959) New Life válasza Alex91 (#3958) üzenetére


New Life
aktív tag

A feltöltést lekorlátoztam 2kb-re, a kapcsolatok száma 150 volt, de most visszatettem 50-re, de így sem jobb a helyzet sajna... :O

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3960) Alex91 válasza New Life (#3959) üzenetére


Alex91
félisten

Probalj meg egy masik klienst... (Esetleg inditsd ujra a modemet!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3961) New Life válasza Alex91 (#3960) üzenetére


New Life
aktív tag

Most látom, hogy a utorrent azt írja, hogy nyitnom kell egy új portot mert valami korlátozza a torrentet.
Ez mit jelent?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3962) Alex91 válasza New Life (#3961) üzenetére


Alex91
félisten

Nyissal neki :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3963) New Life válasza Alex91 (#3962) üzenetére


New Life
aktív tag

addig oké... :)
de hogyan kell? :B

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3964) Alex91 válasza New Life (#3963) üzenetére


Alex91
félisten

Megnezed a routered leirasaban, ugye... Vagy van google :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3965) New Life válasza Alex91 (#3964) üzenetére


New Life
aktív tag

A webes beállításnál nem találtam hasonlót...
amiben "port" van az a "port forwarding" és a "port triggering", de sejtésem sincs hogy ezek mik.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3966) Alex91 válasza New Life (#3965) üzenetére


Alex91
félisten

Jo helyen keresed... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3967) New Life válasza Alex91 (#3966) üzenetére


New Life
aktív tag

kicsit bővebben? :)

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3968) csdm válasza csdm (#3953) üzenetére


csdm
senior tag

erre válasz vki? :F

(#3969) ubbconfig válasza csdm (#3953) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

hi

ilyen kiépítésnél a 2. router (ami tehát nem az adsl modemre csatlakozik és nem ő tárcsáz) ez sima AP-ként üzemel, vagyis ne a WAN portjába, hanem az egyik LAN portba dugd a kábelét (azt ami az 1. routerból jön). Természetesen az IP címeknek is stimmelniük kell, pl:
1. router: 192.168.2.1
2. router: 192.168.2.2
gépek: 192.168.2.3...és így tovább (vagy ha dhcp-zel a 2. routeren, akkor ott állítod be, hogy melyik címtől kezdve osszon).

Fontos! A gépeken az átjáró az 1. router címe legyen, azon látják a netet! Tehát nem a 2.-es!

A 2. routeteren pppoe meg ilyenek beállítása nem kell

(#3970) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni,mert egy gyakran előforduló hibáról van szó,és igen sokaknak jelentkezik a hiba.Azonban érdemi megoldást nem találtam rá,ezért felteszem itt is a kérdést.A lényeg,hogy a böngészőbe beírt 192.168.2.1 konfigurációs oldal nem nyílik meg!Csak akkor,ha kihúzom a router tápját,majd vissza.Aztán sokszor hetekig megy,és egyszer csak minden ok nélkül nem nyitható meg.Persze net az van,a vezeték nélkül kacsolódó gép is működik rendesen.Tulajdonképpen semmilyen hiba nem jelentkezik ezen kívül.Ha beírom a parancssorba az ipconfig parancsot,akkor az alapértelmezett átjáró 192.168.2.1. Tehát a konfig oldalnak meg kéne nyílnia.
Hogyan lehetne ezt a dolgot kiküszöbölni?

(#3971) #82903040 válasza New Life (#3963) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ha az a gond, hogy nem vagy aktív és portot kéne nyitni az utorrentnek, akkor itt [link] le van írva hogy kell nyitni neki portot a routereden.

"amikor elindítom a torrentet nagyon lelassul a net, annyira, hogy egy mozilla kezdőoldalt is kb 2percig tölt be!"

Használj cFos-t. Az megoldja.

(#3972) New Life válasza #82903040 (#3971) üzenetére


New Life
aktív tag

Szia!
köszi, áttanulmányozom!
Régen használtam cFos-t, de még akkor adsl-elem volt, azt hittem csak arra jó, akkor ezek szerint mindenféle csatlakozásra jó...

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#3973) #82903040 válasza New Life (#3972) üzenetére


#82903040
törölt tag

Nekem működött adsl-nél és kábel-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#3974) user12 válasza csdm (#3953) üzenetére


user12
őstag

Talán még jobb megoldás (már ha a használat körülményei lehetővé teszik)....az új routert beteszed a modem után (felkonfigurálod pppoe-re, wifi beállít, stb), a második router helyett meg egy switch-et használsz.
Egyszer csináltam már olyat, mint amit szeretnél, csak elég macerás volt abból a szempontból, hogy a két részhálózat között gyakorlatilag nem volt átjárhatóság.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3975) csdm válasza user12 (#3974) üzenetére


csdm
senior tag

pppoe az mi, és mért jó nekem? :D

(#3976) ubbconfig válasza csdm (#3975) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

adsl-re másként nem tudsz csatlakozni

router felületén a kapcsolódásnál pppoe-t kell beállítani (user/pass kell)

(#3977) user12 válasza csdm (#3975) üzenetére


user12
őstag

PPPOE az ADSL kapcsolódás protokollja
Router Wan szekciójában erre pöttyinted, beírod a felhasználónevet+jelszót és voilá...van net (mint ahogy már az előttem szóló megírta)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3978) DJackson válasza petrusz82 (#3970) üzenetére


DJackson
tag

szerintem nem mindig lehet orvosolni.... esetleg új firmware, vagy új router :D

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3979) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Lenne még egy kérdésem.Januárban lesz olyan netem,ami 80/25 megabit sebességet tud.Valahogy az az érzésem,hogy a router a vezetékes gépnél rendesen le fog korlátozni.Értem ezalatt,hogy mondjuk csak 30 megabitet enged át.Ha ez így van ahogy gondolom,akkor meg lehetne -e azt oldani,hogy a kábelt amin jön a net azt megkapja a számítógép,de valahogy a netet is tudjam osztani a routerrel.

(#3980) shev7 válasza petrusz82 (#3979) üzenetére


shev7
veterán

ha tobb ip-t is oszt a szolgaltatod, akkor igen, switch-el szetoszthatod (bar akkor mar akar rendes routert is vehetnel) Ha csak egyet ad, akkor vagy ket halokartya a gepbe, es utana a router (hulyeseg, sok a hibalehetoseg a beallitasoknal, es csak a szivas van vele) vagy rendes router vasarlasa, ami tudja ezt a sebesseget.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3981) Tosee válasza petrusz82 (#3979) üzenetére


Tosee
őstag

Ha ez így van ahogy gondolom,akkor meg lehetne -e azt oldani,hogy a kábelt amin jön a net azt megkapja a számítógép,de valahogy a netet is tudjam osztani a routerrel.

Igen meg lehet oldani, de ez így nem az igazi! Már csak azért sem mert ahhoz, hogy a router tovább tudja osztani ebben a felállásban a netet, ahhoz annak a gépnek amiről kapja a netet állandóan mennie kell! Vagyis ha lekapcsolod akkor nem lesz net a többi gépen hiába a router! Legegyszerűbb megoldás az lenne, amit shev7 kolléga is javasolt... - egy olyan router vásárlása ami tudja ezt a sebességet! -

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3982) petrusz82 válasza Tosee (#3981) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,akkor úgy nézem ebből új router lesz.

(#3983) hjw


hjw
csendes tag

Sziasztok.
A gond a következő. Adva van egy Asus RT-G32 típusú router. Egy Pc-t (Kábel) és telefont (wifi) szeretnék használni együtt. Digi-net 30/20 megabit. Többféle beállítást próbáltam már,de nem tudom az internet sebességet 10 megabit fölé vinni. Ha wifin pluszba kapcsolódok akkor is 10, ha nem akkor is 10 megabit. A feltöltés is ugyan annyi. Ha Közvetlenül csatlakozok a számítógéphez, akkor megvan a sávszélesség. Egy előző hsz-ban ugyan ez volt a gond, csak más típusú routerrel,de nem derült ki, hogy mit kell beállítani. Ötletet, vagy útmutatót szívesen fogadnák.

(#3984) user12 válasza hjw (#3983) üzenetére


user12
őstag

Abban az esetben egy új router lett javasolva.
A 10Mbit azért annyi, mert annyi a router képessége (throughput). Keresni kell egy olyan modellt, ami bírja a 30 Mbit-et

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3985) hjw válasza user12 (#3984) üzenetére


hjw
csendes tag

Akkor megy a boltba vissza, mert ott azt mondták, hogy tudja a 30/20-at, és kipróbálták.
Kösz a választ. A router témában nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#3986) czombacs


czombacs
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem routerrel kapcsolatban.

Helyzet: UPC net (15mbit) ma lett bekötve, szépen megy minden ahogy kell, torrent is szakadás nélkül. Viszont ha routert benyomom és elkezdek torrentezni, akkor felmegy max-ra a letöltés, majd kb 1,5 perc után szakad az egész net, csak router + modem áramtalanítás segít rajta. Lényeg, hogy csak akkor szakad az internet, ha router be van kötve, illetve ezen belül is csak ha torrentezek (normál használat mellett nem).

Router: SMC WBR14-G2 (firmware frissítve)
Modem: Webstar EPC2203

Routerrel eddig nem volt gond, kb 1 éve van meg, igaz eddig csak 1mbites nettel kellett megbírkóznia. Kérdés tehát: router beállításban van a gond, vagy csak simán nem bírja a sebességet és ezért szakad?

Előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#3987) user12 válasza hjw (#3985) üzenetére


user12
őstag

Előző munkahelyen nekem is mondták, hogy kifizetik a túlórát. Mondták... :(((

Én egy korábbi hozzászólás kapcsán ezt az oldalt találtam: http://www.smallnetbuilder.com/index.php?option=com_chart&Itemid=&chart=120

Ki lehet választani, hogy LAN->WAN ill. WAN->LAN összehasonlításra vagy kíváncsi. Igazából külföldi oldal, így a tesztelt modellek nagy része itthon nem/méregdrágán kapható, de van köztük beszerezhető típus is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3988) user12 válasza czombacs (#3986) üzenetére


user12
őstag

Véleményem szerint ebből új router lesz :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3989) czombacs válasza user12 (#3988) üzenetére


czombacs
tag

Sok lenne a 15mbit neki? Ilyenkor nem csak kevesebbet kellene továbbítani, viszont megszakadni nem? :F

Szerk: TP-LINK tl-wr941nd ajánlották mostanában a UPC fórumban, ami jó ár/érték arányban. Valaki tudna róla mondani valamit? Nem akarok valami sz*rt venni és kidobni 9k-t. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#3990) hjw válasza user12 (#3987) üzenetére


hjw
csendes tag

Megnézem.
Erre a hsz-ra gondoltam az előbb igaz az 300 mbites router-(#3922)
[link]

(#3991) czombacs válasza czombacs (#3989) üzenetére


czombacs
tag

Router beállításnál betettem DMZ-be annak a gépnek az ip-jét, ami LAN-on, kábellel megy routerből.

Most így egyáltalán nem szakad. :C

Valaki tudna azért segíteni abban, hogy mi is ez a DMZ?

[ Szerkesztve ]

(#3992) shev7 válasza czombacs (#3991) üzenetére


shev7
veterán

hat remelem neked tobb szerencsed lesz azzal a rotuerrel mint nekem. Az egy tragya fos. En is probaltam a DMZ-t. Sokkal jobb nem lett tole, csak ritkabban szakadt. Az idegrendszered kimelendo javaslom egy normalis markaju router beszerzeset.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3993) user12 válasza hjw (#3990) üzenetére


user12
őstag

Sorry...én Petrusz hozzászólására gondoltam

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3994) user12 válasza czombacs (#3991) üzenetére


user12
őstag

demilitarized zone...egy izolált, a lan-tól elválasztott részhálózat, amire nem vonatkoznak a tűzfal, forward, stb szabályok (ergo olyan, mint mikor közvetlenül rádugod a géped a modemre)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3995) user12 válasza czombacs (#3989) üzenetére


user12
őstag

Amugy se egy hatalmas teljesítményű router az.
Anno a suliban pedig csak a közhálón volt (kb 1024/128 csomag) és azt is szaggatta, gépeket ledobálta, wifi hol volt-hol nem (meseszerűen :D ), stb.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3996) czombacs


czombacs
tag

(#3992) shev7

Igen, szerintem is az lesz, nem fogok ezzel szórakozni itt tovább. Neked milyen van most? tl-wr941nd ről esetleg tudsz valami véleményt?

(#3994) user12

Igen közben rájöttem én is. Kikapcsoltam a tűzfalat így, mivel kb semmi értelme nincs.

Kösznöm a választ mindkettőtöknek.

(#3997) czombacs válasza user12 (#3995) üzenetére


czombacs
tag

Na akkor mondj te is valami jót max 10k-ért aztán mérlegelek! :C

(#3998) user12 válasza gigazo (#3922) üzenetére


user12
őstag

Elvileg semmit. Próbáld ki még esetleg az , amit már korábban leírt az egyik hozzászóló, hogy dmz host-ra állítja be a gépet. Ha ott megvan a 20 mbit, akkor a router ennyit bír :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3999) user12 válasza czombacs (#3997) üzenetére


user12
őstag

Tessék
http://www.arukereso.hu/router-c3144/d-link/dir-120-p12902001/

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4000) user12


user12
őstag

Nem tudom ki mit hallott már ezekről

http://routerboard.com/pricelist.php?started_from_home=1
http://www.mikrotik.com/pdf/what_is_routerboard.pdf

A lényeg a pdf-ben van. A teszt szerint már legkisebb modell is közel 200mbps-ot tud átvinni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.