Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) KicsiUbul válasza molnarpeter (#4400) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ezaz

Értem én...

(#4402) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy ASUS RX-3041-es routere. ezen keresztül szeretne torrentezni, csak az a probléma hogy nem aktív.

Hogyan lehet ezen a routeren beállítani a port forwandingot, hogy aktív legyen?
Mivel ebben a témában nem vagyok otthon,ezért kérném hogy részletesen mondjátok el a beállítás lépéseit.

Segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4403) dr.bubo válasza Adler (#4402) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4404) teejax


teejax
csendes tag

Sziasztok!

Upc fiberpower 120Mbites netem van. Ehhez vettem egy Tp-link TL-WR1043ND típusú routert. A gond az, hogy wifin keresztül max. 30Mbit jön át, de legtöbbször csak 10 és az is ingadozik vagy szakadozik (PL: msn ledobál), LAN-on minden rendben 80Mbit szinte mindig van. A gépen és a routeren a legfrisseb driver ill. firmware van. A kapcsolat pedig a gép és a router közt 200Mbit fölött van mindig. A segítséget előre is köszönöm.

(#4405) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Vettem a routert ( TP-LINK TL-WR941ND ), egy olyan dolgot kellene kivitelezni, hogy még a router telepítése előtt klónozzam a gépem mac címét. Mert a netem (mint megtudtam) mac címre szól, és így a router addig nem lát netet, amíg nem állítom át a mac-et. Viszont amíg nem lát nem netet addig nem tudom lefutatni az easy setup assistantot, így nincs meg a saját programja ahol elvileg át lehet állítani. ( ha jól sejtem ott lehetne majd csak beállítani?)

Van erre valami ötlet, megoldás?

(#4406) dr.bubo válasza szabolcs83 (#4405) üzenetére


dr.bubo
őstag

Lásd aaz aláirásom. :)

Teejax: válts csatornát a routerben

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4407) szabolcs83 válasza dr.bubo (#4406) üzenetére


szabolcs83
tag

Köszönöm szépen!!! Megy, már onnan írok:D

Szükség van még a saját szoftverének a telepítésére?:)

(#4408) teejax válasza dr.bubo (#4406) üzenetére


teejax
csendes tag

InSSIDerrel keresten olyan csatornát ahol a legkevesebben vannak (13) így már van 30Mbitem viszont a kapcsolat a gép és a router közt 130ra csökkent. További teendő? Köszi

(#4409) kali válasza teejax (#4408) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldal (típus, illesztés, beállítások) és környezeti tényezők felülvizsgálata!
továbbá a router esetében ajánlott a firmware frissítése - bár a kezdeti verzióval sem volt kimondott probléma...

(#4410) Adler válasza dr.bubo (#4403) üzenetére


Adler
aktív tag

köszi a segítséget!
beállítjuk a link alapján

mégegyszer köszi.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4411) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem felétek.

Van egy Tp-link 841N routerem.
LEgfrissebb Firmware

Upc 30/3mbites netem van.

Sajnos nagyon dobálja a netet, folyamatosan megszakad, újra kell indítgatnom sokszor, kb 5percenként és nagyon idegesít.
Néha a torrent megy tovább, de büngészni nem tudok, se mozzila, se Explorer böngészővel.

Vírusírtó, tűzfal kilőve.
A gépen Win7 van.

Próbáltam már levédés nélkül is, Wep-el, WPA/PSK2 védelemmel, szóval mindenhogy.

Ha kiveszem a routert a rendszerből, akkor tökéletesen működik a net.
UpnP bekapcsolva.

Esetleg valami megoldás a problémámra?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#4412) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

van egy linksys wrt54gc routerem és a héten egyszer eldobt a netet és azóta nem megy
először kihúztam mindent, majd újra vissz, de van hogy áramot sem kap, mert nem világítanak a ledek
ha kap akkor minden világít egy ideig, majd egy idő múlva csak azok amikbe be van a dugva egy kábel, de net nincs
belépni a felületére nem tudok, újrtatelepíteni sem tudom mert a telepítő nem találja(gyári cd)

a kábelekkel nincs gond mérgemben le is cseréltem őket, de kezd reménytelenné válni a dolog....
van ötletetek vagy hétfőn vigyem vissza? (3 év gar), hozzáteszem már egy éves, és többször is eldobta a netet de mindig jó lett

üdv. péter

(#4413) dr.bubo válasza Gaaabeeesz (#4411) üzenetére


dr.bubo
őstag

Csak akkor dobja el a netet amikor a torrent megy? Mert, akkor csak a torrent progit kell jól beállitani. :) Kevesebb kapcsolat, peer kakapcsolat és feltöltési szál. És a torrentben a fel és letöltési sebességnek az internet sebességed 80%-át álllitsad be.

Péter007: mivel garis vidd vissza :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4414) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
A következő problémához szeretnék segítséget kérni.
Nemrég bekötötték a netet nálam és mivel van 1 desktopom meg 1 laptopom is beüzemeltem egy routert.
A netet kb 1 hónapja kötötték be és tegnapig minden OK volt mígnem mindkét gépen elszállt a net.
Mivel korábban is történt már ilyen (szerintem túlmelegszik néha a router, de ez csak elmélet) és a router reboot segített így megpróbáltam DE azóta csak a laptopon tudok netezni.
XP van a gépen és megpróbáltam mindent ami eszembe jutott. Újratelepítettem a hálókártyát, megnéztem a beállításokat, kábelt cseréltem, másik portban is megpróbáltam de semmi.
A laptopon továbbra is van net. Kipróbáltam, hogy a laptopon megy e ha kikapcsolom a wifit és csak simán rádugom a kábelt és úgy is megy (a laptopon Win 7 van ha ez számít).
Én valamilyen beállítási problémára gondolok mert azt érzékeli a gép ha kihúzom a routerből a kábelt és visszadugom de utána sincs kapcsolat.
A router nem egy nagy szám (Gigabyte GN-BR01G)
én kifogytam az ötletekből

A segítséget előre is köszönöm

(#4415) FixY67 válasza Rush77 (#4414) üzenetére


FixY67
senior tag

Tűzfalat nem piszkálgattad benne? Én épp egy félórával ezelőtt anyáztam egy sort, mert letiltottam a multicast üzeneteket (azt hittem, a WAN felől, valójában a LAN-ról), ettől kezdve a DHCP szerverhez nem jutottak el a desktop kérései -> nem kapott címet.

...

(#4416) Rush77 válasza FixY67 (#4415) üzenetére


Rush77
aktív tag

A tűzfalat nem piszkálgattam. Csak annyit csináltam, hogy újraindítottam a router. Most néztem meg a Router tűzfal beállításait és minden ok. ugyanúgy van minden mint amikor még működött. Egyszerűen nem tudom mi a .... lehet. :F

(#4417) FixY67 válasza Rush77 (#4416) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha fix IP-t állítasz be a hálókártyára, akkor mi van?

...

(#4418) PhoenixK válasza Rush77 (#4416) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez egy kicsit úgy hangzik, mintha az asztali gép hálókártyája tönkrement volna... Nem lehet, hogy kapott egy kissebb túlfeszt?
Esetleg a router nélkül érdemes lenne összekötni a laptoppal egy teszt erejéig...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4419) Rush77 válasza FixY67 (#4417) üzenetére


Rush77
aktív tag

Akkor úgy néz ki, hogy minden rendben, jelzi hogy van de elérni semmilyen hálózatot nem tudok.

(#4420) Rush77 válasza PhoenixK (#4418) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ez még segíthet. Erre még nem gondoltam. Túlfeszt nem kaphatott mert védve van minden. Amúgy ebben az a furcsa, hogy a gép rendesen felismeri és semmilyen hibát nem jelez működésügyleg. Amint lesz valami beszámolok.
Köszi a tippeket

(#4421) FixY67 válasza Rush77 (#4419) üzenetére


FixY67
senior tag

pingelni sem tudod a routert?

...

(#4422) dr.bubo válasza Rush77 (#4419) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amikor fix ip-t adtál a gépednek alapértelmezett átjáronak és elsödleges dns-nek a router ip-jét álitottad be?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4423) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Abszolút kezdő vagyok hálózatok terén.
Kötöttem egy Invitel szerződést.Következő gondom lenne.Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy segítsenek beállítani a wifi-t a notimra.Ez sikerült is.Azt mondta az úriember, ha az asztali gépemet bekapcsolom, csak a jelszót kell megadni, és máris használhatom a wifi-t.Bekapcsoltam a gépet, és hálózati jelszót kér.Visszahívtam, de azt mondta, hogy sosem látott ilyet, és nem tud segíteni.Mi lehet a hálózati jelszó?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4424) Rush77 válasza dr.bubo (#4422) üzenetére


Rush77
aktív tag

Na szóval. megpróbáltam a dolgokat de úgy néz ki ez hardveres gond. Sztem kezdi elfosni magát a gép mert állandóan újraindul. most még megpróbálom újra a dolgokat hátha... Nem túl bíztató

(#4425) Rush77


Rush77
aktív tag

Na itt vannak a válaszok.
dr.bubo- igen úgy próbáltam de semmi
FixY67- nem tudom pingelni
PhoenixK- nem megy úgy sem hogy a két gépet kötöm össze

Nem tudom mi a véleményetek de azon gondolkodok, hogy factory reset a routeren (bár mint az elöbb említettem sztem kezd meghalni a gép. Elég régi darab)
Esetleg törődjek bele és hátha ha megjön az új gépem 1 hó múlva kb akkor hátha azon nem lesz probléma?

(#4426) dr.bubo válasza Rush77 (#4425) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg, tegyél másik hálókártyát a gépbe, :) lehet, hogy csak a mostani szállt el.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4427) sasreti


sasreti
csendes tag

Sziasztok

A következő gondom van, hiába csináltam meg a portforwardingot, a torrent feltöltés
nagyon lassan megy 20-500KB/s(régebben amikor még nem volt a router is bekötve akkor gyorsabb volt 1-3MB/s)

Leírom miket csináltam hátha tudjátok mit hagytam ki, és hol lehet a gond?

1. MAC címhez kötöttem egy fix IP címet

2. Virtual serverbe beírtam az utorrent által használt portot, és a gép Ip címét

3. Leellenőriztem utorrentel, és a portforwarding.com-ról letölthető
ellenőrző programmal is a portot, és mind a kettő azt írta ki hogy OK!

Rendszer: Win7, Utorrent 2.0, TP-LINK WR741ND

(#4428) KicsiUbul válasza sasreti (#4427) üzenetére


KicsiUbul
őstag

QoS van a routerban? Ha igen kapcsold be

Értem én...

(#4429) sasreti válasza KicsiUbul (#4428) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

Én nem látok ilyen menüpontot, de azért mellékelem a menürendszert.

(#4430) KicsiUbul válasza sasreti (#4429) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hát passz, sosem volt ilyen márkájú routerem. A torrenten mennyi az egyidejű max kapcsolatok száma?

Értem én...

(#4431) Brasco86


Brasco86
csendes tag

Hali

nekem a következő gondom lenne, upc-s net, smc wbr14-g2 router. Kábelen simán lehet csatlakozni, wifi-vel viszont csak a saját usb-s wifi-s sticken keresztül, amit hozzá adtak. Másik notebookkal nem. Vagy azt írja hogy 5 vagy 13 ascii karatker kell, vagy ha elfogadja a kódot, akkor nem oszt ki IP-t, MAC controll nincs bekapcsolva.....

mintha lenne rajta egy olyan hogy upc kód... lehet akkor saját upc termék...

szerintetek? mi lehet a probléma?

(#4432) KicsiUbul válasza Brasco86 (#4431) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Reset+újraconf?

Értem én...

(#4433) Brasco86 válasza KicsiUbul (#4432) üzenetére


Brasco86
csendes tag

megnyomtam az alján a reset-et. ÚJraindult a router... de minden beállítás jelszó meg minden benne maradt, a default smcadmin kezelőfelület jelszó se állt vissza, hanem maradt a megváltoztatott......

vagy nem elég addig benyomni a RESET gombot míg újraindul? Másként kell resetleni?

(#4434) KicsiUbul válasza Brasco86 (#4433) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Annak elvben elégnek kell lennie. :F
Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy saját fwt toltak fel rá...

Értem én...

(#4435) kali válasza Brasco86 (#4433) üzenetére


kali
legenda

nem elég csak benyomni, úgy is kell tartani legalább 6 másodpercig, akkor állnak vissza alapra a beállítások! leírás; link

[ Szerkesztve ]

(#4436) Claude Leon válasza sasreti (#4429) üzenetére


Claude Leon
senior tag

--> Bandwidth control

(#4437) Brasco86 válasza kali (#4435) üzenetére


Brasco86
csendes tag

ok köszi, átnézem.

az nem lehet, hogyha rajta van ez a upc matrica, hogy saját termék a upcnek, és csak azt engedi wifisen akit ő hozzáadott? de a kezelő felületén nem látok erre utaló nyomot. Állítottam már be routert, 5perc volt a config és ment minden gond nélkül, ezzel meg szívtunk tegnap 2-3órát és sehogy se sikerült elérni a wifit, csak a saját usb stickes smc adapterjével.... a többi wifis sehogy se.....

(#4438) kali válasza Brasco86 (#4437) üzenetére


kali
legenda

nem hiszem, hogy a upc adta, ők tudtommal nem adnak smc routert! ez esetben a upc (code) mást jelent! más lesz ott a gond! amely titkosítási forma adott a router beállításánál, azt ismeri a noti/wifi modul/oprendszer? mert például a wpa2 - aes titkosítást nem ismerik a régebbi wifi modulok/illesztők/alkalamzások, vagy régebbi xp verzió is gondot okozhat (sp3 már nem), de számtalan hibalehetőség ven még...

(#4439) Brasco86 válasza kali (#4438) üzenetére


Brasco86
csendes tag

(4éves dell notebook, sztem ismeri a wpa2-tis, xp sp3)

ha wp2-t próbáltam, akkor gond nélkül elfogadta a kódot, továbbment, de nem kapott ip-t

ha wep-et próbáltam, akkor dobta fel, hogy 5 vagy 13 ascii ill 10 vagy 26 hexadec kód kell neki, 11karakteres volt a kód, hozzáírtam kettőt hogy 13char legyen, ekkor nem jött fel ez a hibaüzi, elfogadta a kódot de így sem kapott ip-t....... mintha tényleg valami mac controll lenne, de az disabled benne..... azért mégis fura hogy a saját usb stickes wifi-jét felengedi, a másik két notebookot meg wifisként nem, csak cable :D

(#4440) kali válasza Brasco86 (#4439) üzenetére


kali
legenda

de pont azt a titkosítást adtad meg a notin, és azzal a jelszóval, ami a router adminisztrációs felületén korábban beállításra került? mert a titkosítást vagy a jelszót hibásan megadva sem feltétlenül fogsz hibaüzenetet kapni, néha látszólag megy tovább, csak nem kap ip címet/nem működik a net!
esetleg próbálj meg wifi illesztőt frissíteni a notin!

[ Szerkesztve ]

(#4441) Brasco86 válasza kali (#4440) üzenetére


Brasco86
csendes tag

persze, azt a jelszót adom meg amit a routerben beállítottunk. Kipróbáltam az intelpro wifi progit is, ami a driverrel települt, meg sima xp-s wifis kezelővel is.... ugyanaz a probléma mindkettőnél...

de már énis kifogytam az ötletekből, este még kipróbálom azt, hogy 6mp-ig reset, hogy teljesen ürüljön ki minden, és térjen vissza a gyári beállítás.... mert este csináltam ilyet hogy nyomtam vagy 3-4mpre de akkor csak újraindult a router....

ha ez se válik be, még egy firemware-t fellökök, egy gyárit a honlapról bár az tuti nem lett piszkálva....

(#4442) Brasco86


Brasco86
csendes tag

semmi, hiába nyomom 6mp-ig, nem jön vissza az smcadmin pass a kezelőfelülethez, hanem marad az általunk beállítottak...

kuka a router? :D

de hogy a saját usb stickes wifijével miért megy.... a notikkal meg miért nem.... szétidegel :D

(#4443) kali válasza Brasco86 (#4442) üzenetére


kali
legenda

feszültés alatt tartod nyomva a reset gombot, vagy áramtalanítva?

(#4444) kali válasza kali (#4443) üzenetére


kali
legenda

na, most látom, hogy összeakadtak az ujjaim! :DDD
szóval; feszültség alatt tartod nyomva a reset gombot, vagy áramtalanítva?

(#4445) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
mielőtt megvettem volna a routert, sok-sok évvel ezelőtt ment a cod2 multiban gond nélkül, aztán amint bekerült a képbe a router az Istenért sem akart csatlakozni egy szerverre sem...
egyik ismerősöm pár éve megoldotta a gondot, beállított statikus IP-t+port forwardolt, azóta jó is volt, egészen mostanáig...tegnap este játszottam, minden rendben volt, kiléptem, kikapcsoltam valamit frissített a windows, ma megint nem tudok csatlakozni, csak várakoztat a kapcsolatra...pedig hozzá sem nyúltam...mi lehet a probléma, elmagyaráznátok hogyan kell beállítani állandóra az ip-t? router->belépek->ott van egy olyan, hogy állandó ip: kell három dolog: My WAN IP Address, Remote IP Address, Remote IP Subnet Mask (ezek vannak a fixed IP addressen belül->érdekességként megemlítem, hogy most a "Get automatically from ISP (Default)" volt használva, mikor probáltam megcsinálni) szóval melyikhez mit írjak?
IPv4-cím
IPv4 alhálózati maszk
IPv4 DNS-kiszolgálók
ilyeneket találtam, gondolom az első a My WAN IP Address, második a Subnet Mask, harmadik a Remote IP Address...
ezeket beírtam, aztán megnéztem a port forwardot, az is rendben van, mégsem megy :W
valakinek valami ötlete? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#4446) Brasco86 válasza kali (#4444) üzenetére


Brasco86
csendes tag

persze, áram alatt nyomtam, most jó votl resetelt.

a köv jelenség van :) levettem a WEP vagy WPA titkosítást, csak mac filtert használok, így ok, de amint rárakom a jelszavazást is nekem nem megy, csak a saját usb sticknek.....

1. mac filter is elég lehet biztonságnak nem? ha azt szűri, és jelszó nincs, akkor se tudnak csatlakozni, nem?

2. szóval szerintem a router titkosításával lehet a gond, hogy notik nem támogatják vagy nem ismerik fel vagy vmi, a saját wifis usb stick meg noná hogy támogatja :)

(#4447) kali válasza Brasco86 (#4446) üzenetére


kali
legenda

szerintem router, vagy ellenoldali beállítási - vagy bármilyen más jellegű - hiba van - ha az usb stick megy, akkor inkáb utóbbi -, olyan nincs, hogy egy router csak a hozzáadott stick párosítással menjen, és mással nem!
a mac filter arra jó (ideig - óráig), hogy illetéktelen ne tudjon csatlakozni a hálózathoz, de attól még lehallgatható a hálózati forgalmad, jelszavakat tudnak kiolvasni...stb, szóval csak kellene az a titkosítás!

(#4448) Brasco86 válasza kali (#4447) üzenetére


Brasco86
csendes tag

de milyen ellenoldali beállításra gondolsz? :) eddig minden ment, otthon mac controll meg wpa2 van, semmit nem kell beállítani, megy minden simán... elfogadja a kódot és connectel is....

itt meg ha rárakom a wep-et, vagy wpa-wpa2-t akkor, nem oszt ki ip-t.... hálózati cím lekérése folyamatban, de nincs kapcsolat vagy korlátozott egy idő után....

DHCP aktív, meg minden ugyanúgy van mint otthon.... csak itt nem megy

(#4449) club1 válasza Brasco86 (#4448) üzenetére


club1
veterán

Ilyesmivel akkor találkoztam, amikor a router gazdája csak N-re állította a routere Wi-Fi-jét (mondván az a leggyorsabb és a legnagyobb hatótávolságú). Ekkor a hozzá adott USB adapterrel ugye jól működött, a de a notebookjában és az okostelefonjában lévő G-s adapter csak tallózni tudta a hálózatot, kulcsot cserélni már nem.

(#4450) Brasco86 válasza club1 (#4449) üzenetére


Brasco86
csendes tag

igen itt is ilyen van, ha van titkosítás se a telefon se a noti nem kap ip-t, de ha levesszük a kulcsot, akkor megy mindkettővel.....

ezt az SMC-ben hol lehet állítani, hogy N vagy G?

olyan van benne hogy b/g, de az nincs szűrve, mixen van B/G-n...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.