Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) donpel0 válasza KicsiUbul (#3645) üzenetére


donpel0
aktív tag

hello! igen utorrent, latest beta.

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#3652) KicsiUbul válasza donpel0 (#3651) üzenetére


KicsiUbul
őstag

csökkentsd a connectionok számát, és esetleg kapcsold ki a DDoS elleni védelmet a tűzfalon.

Értem én...

(#3653) herrober válasza KicsiUbul (#3650) üzenetére


herrober
tag

Na csáó!

Remélem segít a dologban:
Thxxx!

Tegyek egy közelibbet?

[ Szerkesztve ]

Ezüstpaszta mi??

(#3654) KicsiUbul válasza herrober (#3653) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A wifis gépől kellene ugyanez

Értem én...

(#3655) herrober válasza KicsiUbul (#3654) üzenetére


herrober
tag

Nosss, megvan ez is. Ami Nekem fura - bár nem nagyon vágom ezt a rúúúteresdit, hogy a wifi-s gépnél nem aktív a DHCP - illetve ne mindenhol "yes", holott a routerben be van állítva. Persze lehet, ennek semmi köze a dologhoz :)

[ Szerkesztve ]

Ezüstpaszta mi??

(#3656) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok! Van egy smc2804wbr wireless routerem. diginettel. Az a problémám, hogy nemrég hirtelen azt kezdte el csinálni a router, hogy nem hajlandó betárcsázni, nincs netem. A status mezőben azt írja ki, hogy dial on demand folyamatosan. Néha egy pár óra után feáll a rendszer, néha gyorsan, de az elmult két napban már egyáltalán nem. A router webes felületét elérem, ujraindítás és újrakonfig nem segít a dolgon. van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja? Elméletileg a legújabb firmware van rajta. (Mondjuk az is 2005-ös...)
Előre is köszi a segítséget.

(#3657) KicsiUbul válasza herrober (#3655) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A routeren van olyan menüpont, hogy UPnP? Ha igen, azt kapcsold ki.

Értem én...

(#3658) herrober válasza KicsiUbul (#3657) üzenetére


herrober
tag

Okk, most tesztelem...

Ezüstpaszta mi??

(#3659) herrober válasza KicsiUbul (#3657) üzenetére


herrober
tag

Sajna nem segített, újra is indítottam a wifis gépet, de nem.
Valami még a tarsolyban?

Ezüstpaszta mi??

(#3660) KicsiUbul válasza herrober (#3659) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sajnos fogynak. :(
Esetleg a wifi kártya driver frissítését próbáltad már?

Értem én...

(#3661) herrober válasza KicsiUbul (#3660) üzenetére


herrober
tag

Igen, a drájveren már túl vagyok.
A wifi-s gépen a win-ben nem lehet valami okosság, a kapcsolat tulajdonságaiban (Vista)?
A MAC cím klónozva lett, nemtom ez számít-e most...

[ Szerkesztve ]

Ezüstpaszta mi??

(#3662) herrober válasza KicsiUbul (#3660) üzenetére


herrober
tag

Na, csoda történt!!! Persze nem.. :)
Visszaírtam a wifi-s gép mac címét a clone mac adress menübe, és most egyből felment a netre, és a madzagoson is van net.
Lehet, nem kelett volna clónozni a mac címet (a madzagos gépét) ?
Na mind1, most megy! Köszi a segítséget azért!!!

Ezüstpaszta mi??

(#3664) Alex91 válasza molngab (#3663) üzenetére


Alex91
félisten

Megosztani megfogja, WiFi-n biztos nem megy at a 60, de lehet, hogy vezeteken se fogja kinyomni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3665) kali válasza molngab (#3663) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb - főként régebbi - 10/100-as router még vezetékes lan kapcsolaton sem képes átvinni a 60 mbit/s sebességű netet, wifi kapcsolaton meg az 54 mbit/s g szabványos kapcsolat gyakorlati sebessége ~ 20 mbit/s, ha a router és az ellenoldal is tudja például a super-g - vagy hasonló - kiterjesztést, akkor ez az érték ~ 28 mbit/s környékére feltornázható.
a gépben lévő hálókártyák esetében a 60 mbit/s átviteléhez elég a 10/100 hálókártya.
a 60/6 sebesség maximális kihasználásához olyan router ajánlott ami 10/100 esetén valóban képes átvinni wan - lan és lan - wan irányban az adott sebességet, vagy gigabit képes router kell - ezek garantáltan mind jók a 60 mbit/s sebességhez!
a wifi kapcsolaton történő 60 mbit/s átvitelhez, feltétlenül n szabványos eszköz kell mind a két oldalon!

(#3668) KicsiUbul válasza herrober (#3662) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na király. Őszintén ez a büdös életbe eszembe nem jutott volna. Na felírom a háziwikibe :D

Értem én...

(#3669) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Kéne egy kis help :(

Fiberpower 60-as nettem van. Ma este céges server kommunikáció közben az itthoni nettem megszakadt.

Használok egy TP-Link WR-340GD routert, amit a korábbi UPCGold internet csomagnál is a régi modemmel.

A régi modemmel is volt ilyen, hogy a upc megszakította állandó nagy adatforgalom esetén, ami mindig akkor jött elő, ha a céges szervert távol elérésben használtam :(((

Ma este is ez történt, de a gép restart nem segített.

A következő hiba lépert fel:

A router ha be van kötve a gép és a modem közé, nincs internet és még a hálózatot sem ismeri fel. Ha kiveszem megy rendesen a net.

Beiktatása után meg próbáltam ip címével elérni a routert ami nem sikerült. Ha manuálisan megadom a windows-nak az ip címet, maszkot, és az átjáró címét, látja a nettet de nem fér hozzá.

Ha autó azonosítást használok, a routernek egy olyan ip címet mutat ami lehetetlen szerintem. A gyári 192.168, míg amit látok 168.254. A gyárit használtam eddig és nem volt gond, de most nem férek hozzá a routerhez ezzel a nem tudom én milyen ip címmel, amivel valaki vagy valami elnevezte :(((

Ha a windows-ban a kapcsolatoknál meg adom a router eredeti címét hozzá férek, és ott minden rendbe vele.

Valami ötlet?

UPC support állítása szerint nem tudják szűrni a nettet :(((

(#3670) Bulitt válasza Bulitt (#3669) üzenetére


Bulitt
őstag

Azt kifelejtettem, hogy a manuális átjáró megadásakor, a router vezérlőjét elérem.

Jelenleg úgy sikerült megoldanom, hogy mindent manuálisan írtam be, és direkt kapcsolásból kiolvastam a DNS címet. Így működik minden rendesen.

De az igazat megvallva nem szeretnék ezzel állandóan szórakozni, ha valami történik. Elég nekem másik 200 gépnél :DDD

(#3671) Alex91 válasza Bulitt (#3670) üzenetére


Alex91
félisten

Router reset...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3672) Bulitt válasza Alex91 (#3671) üzenetére


Bulitt
őstag

szerinted nem próbáltam? :((( :))

(#3673) Alex91 válasza Bulitt (#3672) üzenetére


Alex91
félisten

Valami mas nem ad DHCP-t a halozaton?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3674) kali válasza Bulitt (#3669) üzenetére


kali
legenda

miből gondolod, hogy a szolgáltató szakítja/szakította meg a netet? :( inkább más - például a router - lesz a hiba forrása...

(#3675) lagika35


lagika35
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Szolgáltatót váltottunk (UPc-ról DIGI-re)azóta nem működik 100%-osan a router.Végülis mind3 helyen van net,de azon a gépen,amelyik a"fő" gép,azon csak valami helyi kapcsolatot ír ki.Nem tudok az IncredMailra belépni és internet explolerre nem jó böngésző,csak mozzilával.Ha közvetlen a digis csatlakozót dugom a gépbe,akkor jó.Felhívtam a digit,azt mondták,hogy valószínüleg nem kompatibilis a router a digivel.(SMC).Vennék másikat,de tanácstalan vagyok,hogy milyet.Tudtok tanácsot adni?
lagika35@gmail.com
Köszi:Ági

(#3676) kali válasza lagika35 (#3675) üzenetére


kali
legenda

milyen smc router?

(#3677) jeni


jeni
félisten

szia
van egy gondom :DDD
a Tökölön levő kollégámnak vettem egy TP-Link TL WR941ND routert
ebben hogyan lehet beállítani illetve hozzá rendelni a torrentet vagyis a portot, ot GEMINI internet van (vezetékes ADSL) illetve, ott win 7 van és nem lehet távsegítséget kérni onnan én hozzám,vagyis hiába kér távsegítséget nem kapcsolódik össze, a tűzfalnál aktiválva van és mégse tudunk kapcsolódni

Ha valakinek van a TP.LINK TL WR941ND -ről képe, leírás hogyan is kell beállítani.azt előre is köszönöm :R

(#3678) kali válasza jeni (#3677) üzenetére


kali
legenda

(#3679) Bulitt válasza kali (#3674) üzenetére


Bulitt
őstag

A szomszédnak is? :DDD Aki direkt kapcsolást használ :DDD

Alexa91: Modem:Router:Gép ennyi

(#3680) lagika35 válasza kali (#3676) üzenetére


lagika35
csendes tag

Szia!

Ez van ráírva:
SMC7004VBR

(#3681) kali válasza lagika35 (#3680) üzenetére


kali
legenda

a digi topic hozzászólásai között rákeresve, többeknél is használatos azon szolgáltatónál ilyen router probléma nélkül, ezért szerintem más lesz a gond!
esetleg firmware frissítés/újrahúzás - egyben a reset is megtörténik -, majd újra beállítani, hátha megoldódik a probléma! firmware és leírás itt; link
(a sima smc7004vbr lett belinkelve, ha esetleg v2 típus van, akkor a model number fül arra áthúz!)

[ Szerkesztve ]

(#3682) lagika35 válasza kali (#3681) üzenetére


lagika35
csendes tag

Szia!

Köszi,ezen már túl vagyok.Ezután hívtam a digit,ők mondták,hogy valószínüleg a roter nem kompatibilis.Már az is rdekes,hogy csak akkor van et,ha LAN-ba dugom a digis catlakozót,a WAN-ba nem érzékeli.A uPC-nél nem volt ilyen prbléma.N mindegy veszek egy új vezeték nélküli routert,aztán majd kiderül.Azért rákeresek a digis oldalra,hátha találok valamit.

(#3683) kali válasza lagika35 (#3682) üzenetére


kali
legenda

ha a router lan portjába dugod a digi kábelének a csatiját, akkor a router csak switch módban funkcionál!
vagy router beállítási probléma lesz, vagy rossz/haldoklik a router!

(#3684) dr.bubo válasza lagika35 (#3682) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben be lett állitva az internet kapcsolat rendesen? :F
Internet connection type: PPPoE, és ott meg kell adni a dgis felhasználó nevet és jelszót.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3685) gzsolt99


gzsolt99
csendes tag

Hali
Azért irok ide, hátha hallott már valaki ilyenről.
Adott egy router, meg egy adsl modem. Ha a routerbe mindkét gép be van dugva, akkor gyakorlatileg nincs net. Régebben csak szakadozott, de mostanra elérte hogy teljesen le si áll. Ezt látom letöltésnél, sebesség méréssel is, honlapok sem jönek.
Amint kihuzom az egyik kábelt a másik gépen azonnal 5Mbit lesz a sebesség., amint ujra rádugom leesik és leáll. Sőt. az adsl link led is kialszik, pár mp-re, utána szinkronizál, utána megint kialszik....stb..
van 2 modemeem, d-link 360R, routerek: asus rx 3041, meg egy linksys wrt54GSv7. mindne kombinűcioban kipróbáltam már, ugyanaz az eredmény. sőt a linksysen elég ha bekapcsolom a wirelesst, máris leesik a sebesség gyakorlatilag 0 ra.

A dolog ugy kezdödött, hogy volt a linksys, elkezdett néha szakadozni, azután dugtam rá az asust, utána jo volt pár hétig majd az is kezdte, aztán mostanra teljesen rossz mind2.
Közben emeltek sávszélességet is, de nem akkor lett teljesen rosz hanem pár héttel utána.
Most gyakorlatilag csak egy gépen tudom használni a netet, de ugy tökéletes.

(#3686) dr.bubo válasza gzsolt99 (#3685) üzenetére


dr.bubo
őstag

Torrent ment valamelyik gépen közben? És akkor fagyott le a router?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3687) gzsolt99 válasza dr.bubo (#3686) üzenetére


gzsolt99
csendes tag

torent nem, de néha ftpn szoktam töltögetni. most is épp, igy vettem észre a sebesség esést, metrt az kiirja., utána már sebességmérővel nézegettem.
ellenben nem a router fagy ki , hanem inkább a modem. na de mitöl? a routertöl ugy látszik.

(#3688) dr.bubo válasza gzsolt99 (#3687) üzenetére


dr.bubo
őstag

Már két routerrel is próbáltad és ugyan az a helyzet? Nem valószinü, hogy a routerek lennének a baj forrásai. A 360R modemről nem igazán jókat olvasni, ez lehet ott a gyenge pont. Cseréld ki a modemet.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3689) gzsolt99 válasza dr.bubo (#3688) üzenetére


gzsolt99
csendes tag

lehet émn is olvastam. de máshol meg ue modemek vigan müködnek, meg nálam is jo volt 3 évig. no és mind a 2 rossz lenne, és ugyanugy viselkedne? érdekes.
amugy meg sokmindenre nemtudom cserélni , T-home hálózathoz nem jo csak pár modem. vegyek 360T-t?
de majd kipróbálom a héten egy rokonnál. kiváncsi vagyok ott mit csinál.

(#3690) gzsolt99


gzsolt99
csendes tag

ja van egy linksys modemem, de nemtudom beüzemelni, azt mondták a t-nél, hogy azt nem támogatja a rendszerük, pedig ezta linksyst be lehet állitani többféleképpen.
erre valami ötlet, hogy ne vegyek még egy rossz modemet?

(#3691) dr.bubo válasza gzsolt99 (#3690) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, azt mondják, hogy a 360T egy jó széria. :)
A linksys modemedet, nem tudom miként lehet beállitani. :(
kérdezd meg itt: [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3692) gzsolt99 válasza dr.bubo (#3691) üzenetére


gzsolt99
csendes tag

kösz, kiprobálom a 360T-t

(#3693) sinick válasza gzsolt99 (#3692) üzenetére


sinick
senior tag

Milyen neted van? Mert a 360T ADSL modem, max letöltési korlátja kb. 8Mbps, a 360R pedig ADSL2+ modem 24Mbps letöltési korláttal (persze a sebesség a kiépített vonal "minőségétől" illetve központtól való távolságtól is függ - kb. 2km).

Linksys modemre: régen volt ADSL-em.
Nekem egy SMC7904BRB2 modem+router volt így konfigolva:

Protocol: PPPOE
VPI/VLC : 1/32
Encapsulation: LLC
QoS: UBR
PCR/SCR/MBS: 4000/4000/10 (vagy 3000/3000/45)
MTU: 1492

(Lehet, hogy PCR/SCR/MBS értékekre 3000/3000/45 kell. Már nem emlékszem!)

[ Szerkesztve ]

(#3694) ejhaj


ejhaj
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TP Link Wr841Nd routert, és ezt szeretném beállítani. Eddig sikertelenül.WiFis Netem van. ha valaki tudna segíteni a beállításban azt megköszönném. Eddig csak addig jutottam, hogy az asztali számítógépen sikerült beállítani, de mostmár azt sem sikerül. Ha valaki tud segítsen pls.

(#3695) gzsolt99 válasza sinick (#3693) üzenetére


gzsolt99
csendes tag

csak alap 4M-s, jo nekem a 360T. a 360R modemem is ősrégi.

de uj fejlemény van. felraktam egy wrt54gcV3 routert és azzal tökéletesen megy mindkét gépen a net.
Na erre varjatok gombot. Mindkét routerem bekakukkolt ugyanúgy?!!!???? A modem látszólag akkor jó :W :W :W

(#3696) gzsolt99


gzsolt99
csendes tag

na ez az uj router sem tartott sokáig. kihuztam belőle a másik gépet, visszadugtam és annyi volt a netnek. viszont ha az uj routert kihuzom a tápbol és ugy dugom vissza a másik gépet akkor jó.

ellenben a testvéremékhez átvittem a komplett cuccot és ott meg müködnek., router, modem...
bonyolodik a helyzet. már virusra gyanakszom, vagy akármi sw hibára, csak hát a nod32 semmit sem talál.

(#3697) vic911


vic911
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Adott két Zyxel NBG318S router powerlanon összekötve. Egyik (R) router üzemmódban, DHCP szerverként. Másik (AP) módban. AP és R látja egymást, AP R-től megkapja az IP-t. R-hez van kötve egy fileszerver mobilinternet megosztással, fix ip címmel. (minden IP azonos tartományban van)
Namármost:
Ha AP-hez kapcsolódok egy pc-vel, akkor az is kap R-től IP-t, DNS-t, de ennyi. A PC látja AP-t, egy másik AP-re kötött gépet, de R-t már nem és R-re kötött gépet sem (illetve 100 esetben pingelve 1 szer talán), sem a megosztott netet.
Ha R-hez kapcsolódok, megkapja a gép a DHCP-től az IP-t, a DNS-eket, de sem az AP, sem AP-hez kötött gép nem látható, R-en lévő gépek igen, és a mobilnet is.
A PC-ken a mobilnet szerver be van állítva gatewayként.

Mi a búbánatot rontottam el? XP-ket használok, illetve a szerveren WHS-t. Beleőrülök...

(#3698) KicsiUbul válasza vic911 (#3697) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az R LAN portját kösd rá az AP LAN portjára, így az AP switchként fog menni.

Értem én...

(#3699) vic911 válasza KicsiUbul (#3698) üzenetére


vic911
csendes tag

kösz, de pont a kábeleket akartam elkerülni azzal, hogy powerlanost vettem. elvileg így is össze van kötve, csak nem kábellel, hanem villanyvezetékkel...

(#3700) Alex91 válasza vic911 (#3699) üzenetére


Alex91
félisten

Jajj, gondolkozz!

(Mondjuk nalam ahogy eddig az ilyenek mentek, hogy az R LAN-jabol mentem az AP WAN-jaba. Az AP WAN-ja dinamikus IP-n, es atalitva az IP tartomanyt, hogy ne utkozzon az R-rel az AP is oszt DHCP-t.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.