Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Csury


Csury
csendes tag

Hello.
Aza helyzet ,hogy az eszközkezelő még mindig nem találja meg a routert.Letöltötem a dokumentumokat,nagyon részletes de mikor fewl akarja deríteni a készüléket akkor kiirja ,hogy eszköz nem található...
Már nem igazán tudom mit tegyek?

(#4152) dr.bubo válasza Csury (#4151) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az eszközkezelőnek, miért kéne látnia a routert? :F
Milyen routert akarsz beállitani? Összekötöd a routert a gépeddel, böngészöbe beirod router ip-jét, és bef og jönni a kezelő felülete. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4153) Csury válasza dr.bubo (#4152) üzenetére


Csury
csendes tag

Szia!
Köszi,igen skerült belépnem az ip vel.Viszont utána kér felhasználót és jelszót.Oda mit kellene írnom mert szinte semmit nem fogad amivel próbálkoztam?

(#4154) Psytróger válasza Csury (#4153) üzenetére


Psytróger
tag

próbáld úgy, hogy jelszónak és azonosítónak is azt írod hogy: admin

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4155) Csury válasza Psytróger (#4154) üzenetére


Csury
csendes tag

Megvan ,beléptem a kezelőfelületre.Nagyon sok beállítás van,jelentősebben nem írtam át semmit.viszont bármit is akarok megnyitni azt nem teszi.Talán jóvá kellene valamit hagynom...??

(#4156) Csury


Csury
csendes tag

Mit tegyek ha bejött a router kezelőfelülete?

(#4157) dr.bubo válasza Csury (#4156) üzenetére


dr.bubo
őstag

Be kell állitani a routert. :)
Ha van olyan opcio benne, hogy setup wizzard, akkor azon menj végig, és állitsad be.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4158) Pulsar válasza Csury (#4155) üzenetére


Pulsar
veterán

ha nem akar semmit csinálni egy resettel megpróbálkozhatnál

(#4159) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy módosítani szeretném a router jelszavamat és amikor kitöltöm régi jelszó új 2-szer apply kiírja, hogy a régi jelszó nem megfelelő.1000%-ig biztos vagyok, hogy ez a jelszó lehet valahol le van tiltva, hogy módosíthassam vagy valami más gond van?help pls :R

(#4160) Csury válasza dr.bubo (#4157) üzenetére


Csury
csendes tag

Hello.a setup wizard a fix gépen nem tudom miért de be se jön.Ha összedugom a laptoppal akkor végigfut viszont csatlakozni nem akar.A fix gép webwes felületén látom a routert,de a device discovery nem,ez lehet a hiba oka és ha igen akkor hogyan tovább?Viszont a netem jelszavas azt is meg kell adnom a routernek a csatlakozáshoz???

(#4161) kali válasza Bencus88 (#4159) üzenetére


kali
legenda

reset?

(#4162) Csury


Csury
csendes tag

A resettel csak visszatérek a kiindulási pontra és kezdődik minden előröl.

(#4163) Pulsar válasza Csury (#4160) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, meg kell adni azt is... gondolom ADSL-ed van. a kapcsolat típusának pppoe-t válasz.

Ripper03 reseteld, és akkor a default jelszót át tudod állítani!

(#4164) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Köszi :R

(#4165) kapuc válasza KicsiUbul (#4118) üzenetére


kapuc
csendes tag

Jó. Beállítottam, ahogy kérted, 1 *** torrent futott utorrentben és mi alatt töltötte háromszor szakadt ez a ****.

Szó, ez a max kapcsolatok 100 nem ér kalap *** se, bár ezzel tisztában voltam eddig is.
Ha nem fut a torrent akkor is leszakad. Szó a torrentet zárjuk ki.

Legközelebb moderált magad, ha kérhetlek.

[ Módosította: Cathfaern ]

(#4166) Csury válasza Pulsar (#4163) üzenetére


Csury
csendes tag

Beállítottam a kapcsolat típusát.De haa router be van dugva nem tudok bejelentkezni.Azt ugyanugy kell megtennem mint előtte vagy az is változik?Viszont a laptop wifin keresztül csatlakozik viszont semmit nem tudok megnyitni.!!!!

(#4167) Smoothy


Smoothy
tag

Hy!

Érdekelne melyik routerren működik a digikábel gond nélkül, ez ügyben tapasztalatok, melyiket érdemes megvenni?!

(#4168) Pulsar válasza kapuc (#4165) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem a régi SMC-m csinált ilyet, és a firmware frissítés oldotta meg a dolgot... neked nincs frissebb, mint ami fut jelenleg?

Csury
"Azt ugyanugy kell megtennem mint előtte vagy az is változik?"
Mire gondolsz, nem értem?

Smoothy
Szerintem veszel egy jó Linksys routert, azzal tuti nem lesz gondod!

[ Szerkesztve ]

(#4169) KicsiUbul válasza kapuc (#4165) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egy D-Linknél láttam olyat, hogy a DDoS védelem + a torrent kifektette. Esetleg érdemes azt is kipróbálni, hátha...

Értem én...

(#4170) Csury válasza Pulsar (#4168) üzenetére


Csury
csendes tag

Hello.A firmware frissités jó ötletnek tünt,ma feltudtam csatlakozni és letöltöttem az ujat,azóta megy a fix gép és a laptop is.
Köszönöm Mindenkinek aki segítségemre volt!!

(#4171) #82903040


#82903040
törölt tag

Hello!
Az normális ha egy 941nd úgy 4-5 naponta eldobja a netet (kábelnetről van szó, dynamic IP) vagy valami gebasz van a routerrel? Hálózat van, de net nincs olyankor(sárga háromszög felkiáltójellel). Router újraindítása után van újra net.
Átállítottam 2880-ra a cliens lease time-t de nem használt. Megint nem volt net csak sárga háromszög. Pont 5 napot bírt. Rúter reboot admint felületről és minden okés lett. Miért van ez?

(#4172) comes911


comes911
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy router (SMC VBR7004) és az lenne a kérdésem, hogy belehet-e állítani azt, hogy ha x gépet kötök a routerhez, akkor a netet jól ossza el. Pl: 2gépet kötök a routerhez és az 1MB-es netet fele-fele , tehát 512kb/s és a laptopnak is 512kb/s jusson..

Válaszotokat előre is köszönöm! :C

(#4173) Öcsipók válasza KicsiUbul (#4118) üzenetére


Öcsipók
csendes tag

Sőt, ez a modell - bár kiemelkedő teljesítményű ezért az árért a mezőnyben - már 160-tól is.

Teszt

Üdv, Bálint +36 30 523 7383

(#4174) KicsiUbul válasza Öcsipók (#4173) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egy Cisco 876 ost teszteltünk, az vitte 1000 ig :D

Értem én...

(#4176) Bulitt válasza comes911 (#4172) üzenetére


Bulitt
őstag

Én úgy tudom, hogy terhelés függően osztja el a router, ami először konektel és elkezd nagy sáv szélet vinni annak lesz a nagyobb, amíg az igények kérik

[ Szerkesztve ]

(#4177) Pulsar válasza #82903040 (#4171) üzenetére


Pulsar
veterán

firmware frissítés? esetleg ha torrentezel a kapcsolatok számát vedd lejjebb egy picit.

comes911az a router nem fogja tudni.. sávszélesség managgelt router kell hozzá

(#4178) kkk99


kkk99
csendes tag

Helosztok. Van 2 gép egy pirelli routerel megosztva. Az egyik gépen egyik pillanatrol a masikra (de tényleg semmi nem lett elállítva) olyan gond lépett fel, hogy semmilyen játéknál nem talál online servert. Pl steam , vagy xfire-en egy szervert se talál a játék, és manuálisan ip cím megadásával se lehet csatlakozni sehova. Az internet egyébként hibátlanul működig. Szerintetek mi lehet? Windows tűzfal ki van kapcsolva, routert tűzfala is ki van kapcsolva, port forwarding al oróbálkoztunk, és semmi.

(#4179) Pulsar válasza kkk99 (#4178) üzenetére


Pulsar
veterán

reset, és újra configolni?

(#4180) kkk99 válasza Pulsar (#4179) üzenetére


kkk99
csendes tag

Igen ezek is megvoltak. Valszeg nem a router lesz a gond, mert azzal mindent megprobáltunl, és eddig működött, csak egyik napról a másikra lett szar. Ha nem a router a hibas, akkor ilyen hibát még mi okozhat?

(#4181) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A hálózatban profiktól kérem írja le pontosan mit és hogyan kell beállítani a PC-n és a routeren, hogy a helyi hálózat működjön és esetleg WD TV live segítségével a pc-n levő megosztott videókat is lássam.
Windows hálózattal próbálkoztam megosztással, de semmi.
TPlink routerem van 642g, wxp a pc-n.

Előre is köszi!

(#4182) crashbandi válasza kkk99 (#4180) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Én javaslom a firmware frissítést a routernak! Hátha javult benne ez a bug!

(#4183) crashbandi válasza lolchief70 (#4181) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Megosztásról annyit,hogy Hálózatot úgy állítsd be,hogy 2 gép 1 hálózatban legyen,pl: Home
Ezek után pedig,mindent amit megosztassz,azt látni fogja a 2 gép. Utána már részletkérdés,hogy tudsz róla feltölteni/letölteni adatokat.

Meglestem a WD TV Live-ot...hát no comment,teccetős :) Én is szeretnék egyet,de nincs rá keret :( Szerintem ezzel a megoldással,már a WD TV is fogja látni a dolgokat...(remélem)

(#4184) KicsiUbul válasza crashbandi (#4183) üzenetére


KicsiUbul
őstag

lolchief70 milyen oprendszer fut a gépeken?

Az egy hálózat ugye egy munkacsoport akart lenni? :))

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#4185) Pulsar válasza kkk99 (#4180) üzenetére


Pulsar
veterán

hát akkor niylván valami windowsos hülyeség :) De gondolom erre magadtól is rájöttél
Nagyon sok minden lehet. Lehet akár egy vírus, egy féreg, de akár csak egy rendszer hiba is. Esetleg reinstall?

(#4186) #82903040 válasza #82903040 (#4171) üzenetére


#82903040
törölt tag

A legújabb firmware van fenn, torrent nem megy. :(

(#4187) jbogi


jbogi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy edimax routerem (6504) nem is emléxem, de van 2 éves. Most elment rola a wifi jel. Mivel annó a beállítás oly régen volt, hogy jelszó emléke sehol semmi, le akartam reszetelni, amit nem csinál meg. Hiába nyomom a reszet gombot akármeddig... semmi. Pedig csak azt csinálom, amit a leírása mond.
Van valami amit nem jól csinálok (trükk), vagy kuka...?!? :W

Van valakinek valamilyen tapasztalata?!?

köszi:
bogi

(#4188) Pulsar válasza #82903040 (#4186) üzenetére


Pulsar
veterán

vedd lejjebb a maximális kapcsolatok számát.

jbogi húzd ki, hagy úgy pár percig, nyomd be a reset gombot, mikörben nyomod, úgy dugd vissza a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#4189) norbszt


norbszt
tag

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy asus rt-n 13u routerem és hozzá van kötve egy hdd amin van egy index.html és ezt szeretném elérni böngészőböől és nem tudom hogy mit kell beirnom a böngészőbe és mit kéne beállítanom a routeren
nem a ftp elérést kérdezem hanem a http.://???????????

[ Szerkesztve ]

(#4190) #82903040 válasza Pulsar (#4188) üzenetére


#82903040
törölt tag

Torrent nélkül van ez! De csak 4-5 naponta egyszer.

(#4191) todie


todie
tag

Sziasztok! Most vettem egy smcwbr14-g2 routert. digi net van itthon. es nem birom a netet mukodesre birni. ugye pppoe-kent konfigolom be. ki van toltve minden (elirasra nincs lehetoseg mert control c control v a tarcsazos megoldasbol es ott mukodik) Valakinek vmi otlet? Elore is koszi.

(#4192) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Sziasztok!
SMC 7004 vbr routerem van, eddig nem volt vele semmi gond, de kb két hónapja olyan probléma jelentkezett nála, hogyha valaki netezik, és valaki más is csatlakozik, akkor rögtön elmegy a net. Ilyenkor ki kell húzni a modemet és routert majd bedugni, utána meg a router oldalán újracsatlakozni, aztán jó lesz, de akárhányszor többen akarunk netezni, mindig elmegy a net.
Esetleg volt valakinek ilyen problémája? Hogyan tudnám megoldani? Kérlek segítsetek, nagyon idegesítő probléma.

(#4193) crashbandi válasza S0m30n3 (#4192) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Firmware frissítést javaslom,így első rálátásra. :) Nekem is volt ilyen gondom,de nekem túlmelegedés miatt fagyott a router. (anno 3-4 évvel ezelőtt) :U

(#4194) -Jackson-


-Jackson-
őstag

hali, adott 3 router: egy microsoft (ez tökéletesen működik, de csak kölcsönbe van), egy edimax és egy sweex. ez utóbbi kettő nem hajlandó netre csatlakozni. mikrós netem van egy antennával(+táp) a háztetőn, onnan közvetlenül jön le a kábel a gépbe/routerbe. a log szerint a router-ek nek 1500 feletti MTU-t kellene megadni, de mindkettőnél 1492 a max...
hogyan lehet ezt megoldani, vagy ha nem, mit érdemes venni ami tutira tudja ezt az értéket, és még az alap árkategóriába tartozik (nincskedvem huszon-harmincezrekért bevásárolni).
illetve mivel érdemes még próbálkozni?

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#4195) dr.bubo válasza -Jackson- (#4194) üzenetére


dr.bubo
őstag

A router wifin csatlakozik a szolgáltatódhoz és kábelen adja tovább a netet a többi gépnek? Neked a Tp-link wr543g [link] kell, ez tud kliens modban is müködni. [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4196) -Jackson- válasza dr.bubo (#4195) üzenetére


-Jackson-
őstag

pont fordítva, antennától(szolgáltató) kábel a rúterbe, onnan kábel a gépbe. a wifi a szülőknek kell :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#4197) S0m30n3 válasza crashbandi (#4193) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Köszönöm a választ. Még annyi lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom megcsinálni a frissítést, honnan tölthetem le esetleg, mert neten nem találom sehol sem, még smc oldalán sem, igaz lehet, csak rosszul keresem.

(#4198) dr.bubo válasza -Jackson- (#4196) üzenetére


dr.bubo
őstag

Most van egy géped, amiben van egy wifikártya, ami csatlakoziki az antennához, és ezt akarod kiváltani egy routerrel? Vagy a tetön a az anntenánál van már egy AP kliens és az UTP-n csatlakozik a gépedhez?
Ha az elsö, akkor kell egy AP kliens neked, ami a szolgáltatohoz csatlakozik.(pl.wr543g, az antennanája helyére a tetöröl lejövö antennát szereled), és egy másik wifi router, mai osszatovább a netet a szüleidnek.
Ha második, akkor is megfelel neked a 543g vagy más router. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4199) S0m30n3 válasza crashbandi (#4193) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Ja annyi még lemaradt, hogy a part number: 752.8869 és egyáltalán nem találok hozzá semmit sem neten.

(#4200) -Jackson- válasza dr.bubo (#4198) üzenetére


-Jackson-
őstag

van egy gép. abból az utp kábel (bocs de csak kicsit vagyok "kocka") megy fel a tetőn található antennába ami 2.4ghz-en kapja a netet. szóval ahogy nézem a válaszodat a kettes verzióról van szó :). a router azért kell hogy a család többi tagja képes legyen wifin keresztül használni a "netemet".
a gond pedig az, hogy eddig 3 routerből csak egy volt képes kommunikálni az antennával, az viszont csak kölcsönben volt, és egy ősrégi microsoft termék (nem sűrűn látok microsoft routereket boltokban).
több ismerős (rendszergazda, informatikus stb) járt nálam, a nem megfelelően működő routerek logjába nézve egyedüli valószínűsíthető hiba az volt, hogy az MTU -nak minimum 1500-as értéket kellene beállítanom, azonban ez mind a sweex, mind az edimax routerben 1492-ig engedélyezett. a microsoft router tökéletes volt, reset után megadtam neki a logint/passt és működött hibátlanul.
ezért érdekelne hogy mivel próbálkozzak, mert olyan ötletet már kaptam hogy kérjek egy boltból 3-4 féle routert kipróbálásra, hátha valamelyik... ez viszont nem biztos hogy megoldható.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.