Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) KicsiUbul válasza Alex91 (#3700) üzenetére


KicsiUbul
őstag

vic911 mind1 hogy mi az átvivő közeg. :F

A te módszereddel látta egymást a hálózat 2 része? Nálam ezzel folyamatosan szívás volt. :(
Most van 2 netkapcsolat, nekem egy ADSL, lakótársamnak egy Chello, és a 2 router LAN portjai össze vanak kötve, és csak az egyik DHCPzik. Így mindenki lát mindent, és a Netre kifelé menetel attól függ, mi t adunk meg a gépeket gatewaynek

Értem én...

(#3702) Alex91 válasza KicsiUbul (#3701) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, be lehet jelentkezni a szerverre :). De altalaban a masikat preferaljak, elviekben annak is mennie kell. (Csak itt fixIP-s mondjuk a fo halo.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3703) KicsiUbul válasza Alex91 (#3702) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hát én pár óra tömény sz*pás után egy elvetettem ezt a lehetőséget otthoni, vagy kis irodai környezetben :D

Értem én...

(#3704) Prego


Prego
senior tag

Létezik olyan WiFi profil progi, ami az IP címet is állítani tudja?
Pl bemegyek az irodába, észleli az SSD és ott 192.168.4.3-at, itthon meg 2.3-at állít be automatice (Gateway és DNS szervert is be kéne állítani)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3705) Alex91 válasza Prego (#3704) üzenetére


Alex91
félisten

DHCP-n meg kapsz mindent, nem kell ott beallitani semmit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3706) Blue@X válasza Prego (#3704) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha belső címet akarod állítani, akkor a kiosztó eszközön adjál magadnak statikus belső IP-t. A szolgáltató által adott IP-cím állítására nincs lehetőség, kivéve ha fizetsz nekik, akkor kaphatsz fix IP címet.

(#3707) Prego válasza Alex91 (#3705) üzenetére


Prego
senior tag

A DHCP-vel az a gondom, hogy az irodaházba megkaptuk a 192.168.4.0-át, minden bekonfigoltam (hálózati nyomtató meg a gépek). DHCP-n is 4es címeket kaptam, ám egyszer valamit birizgáltak a hálózatban, azóta a DHCP-n 7es címeket kapok, és látom az éjjeliőr gépén a barátnője aktfotóit de nyomtatni nem tudok, persze hiába szóltam fél éve, nem történt semmi ...
Másik gond a DHCP-vel az XP hálózati képessége a megosztott mappák témakörben. Megjegyzi a gépeket, de ha legközelebb egy új címet kap, akkor már a mennyei Bill Gates tudja mikor találom meg újra a gépet :D
Asszem marad a kézi beállítgatás akkor

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3708) Alex91 válasza Prego (#3707) üzenetére


Alex91
félisten

Tudsz XP-n beallitani egy DHCP-s, es egy fix IP-s kapcsolatot is. Vezeteken legalabbis...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3709) dr.bubo válasza Prego (#3707) üzenetére


dr.bubo
őstag

Otthon a routerben állitsad be, hogy mac cim alapján ossza az ip-ket, igy minden gép mindig ugyanazt az ip-t kapná, amit megadtál a routerben. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3710) Prego válasza dr.bubo (#3709) üzenetére


Prego
senior tag

Nem is az IP a gond, mert belövöm itthon is a 4.0 hálózatot, inkább a DNS szerver okoz gondot. Itthon ugye 192.168.2.1, irodában meg teljesen más

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3711) Alex91 válasza Prego (#3710) üzenetére


Alex91
félisten

Es tobb DNS szervert nem lehet megadni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3712) Prego válasza Alex91 (#3711) üzenetére


Prego
senior tag

Ahha, úgy tűnik ez már működik :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3713) gvarga091


gvarga091
csendes tag

Hello! 1 kis segítségre lenne szükségem: hogyan tudom megosztani a betárcsázós netet routerrel?? Tehát beállítottam 1 gépet szervernek, szereztem 1 routert és mit h kell csinálni h menjen is a net a többi gépen?? A válaszokat előre is köszi!

(#3714) Alex91 válasza gvarga091 (#3713) üzenetére


Alex91
félisten

Beallitod a routert, es arra a gepeket, meg a szervert is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3715) gvarga091


gvarga091
csendes tag

A routeren mit állítsak?? xD Bocsi a hülye kérdésekért de hálózatokban nem vok otthon.
Jah igen, meg h mien kábelekkel kössem össze?? Mert én úgy emléxem h cross kábellel kell de vhol írták h egyeneskötésűvel...

(#3716) gyongy66


gyongy66
csendes tag

Sziasztok! Nekem nem router gondom van, de remélem van köztetek valaki, aki tud segíteni. Win xp-n mozilla böngészőt használok, fibernetes kábelmodemmel. Ötleteket várok, hogy lehetne megoldani, hogy a netre való csatlakozás, vagy a böngésző megnyitása jelszóval védett legyen. Konkrét oka, hogy azt szeretném, ha a gyermekeim csak akkor internezethetnének, ha én megengedem. Könnyen megvalósítható és egyszerű megoldást, ötleteket a gyongy37@index.hui címre várok. Előre is köszönöm. Üdv. mindenkinek.

(#3717) user12 válasza gvarga091 (#3713) üzenetére


user12
őstag

Vagyis 56k-s modemes netet?
Hmm...multkor lomtalanítás kozben láttam egy ős-routert a cégnél. Soros/párhuzamos portos modemeket lehet rákötni...ergo egy wan port helyett pár COM meg LPT volt rajta.
De szimplán internetkapcsolat megosztása darázslóval is meg tudod oldani.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3718) gyongy66


gyongy66
csendes tag

jav: gyongy37@index.hu

(#3719) user12 válasza gyongy66 (#3716) üzenetére


user12
őstag

Elsőre ezt találtam
Egyszerűnek tűnik
http://www.softplatz.net/Downloads/Security-Privacy/Encryption-Tools/Win-Guard-Pro-Free-Edition.html

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3720) gvarga091


gvarga091
csendes tag

Bakker rájöttem....
Úgy tudom megosztani a netet, ha nem a wan dugóba dugom be a szerver gépet, hanem az 1ik lanhoz és már kész is... wááááááááááááááááááááááááááááááá :W
Azért köszi a segítséget! További jó8 mkinek!

(#3721) gyongy66 válasza user12 (#3719) üzenetére


gyongy66
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Letöltöttem. Valóban egyszerűnek tűnik, mivel én csak egy kukkot tudok angolul, mégis rájöttem mit hogy kell csinálni a telepítés után. Remélem beválik. Ha nem, akkor kérek még segítséget. Mégegyszer köszi. :C

(#3722) kali válasza gvarga091 (#3720) üzenetére


kali
legenda

router részint switch módban...

[ Szerkesztve ]

(#3723) wikings2


wikings2
őstag

sziasztok!!
most telt be a pohár nálam és segítségeteket kérném.
Van egy gép ami kap egy 8/2 mbites netet (invitel)
onnan routheren keresztül van hozzám áthuzva a net közel 1 éve.
körübelül 2 hónapja kezdte el nem oylan gyakorian de mostanában egyre sűrübben hogy megszakad a net egy 15 percenként és utána visszajön egy pillanat mulva .(msn en ez oylan hog ykijelentkezik és autómatán be)
Ezzel nem is lenne baj ,csak hogy mikor játszom nem egy mmorpg vel és megáll 15 percenként a net és egyszercsak kiirja hogy connection has failed és utána visszalépni se tudok 5 percen át a játékba (közben a mozzillán lazán böngészek) nagyon is bosszantó.
Mi lehet a baj?:S
Vagy akármilyen megoldást várok csak nekem ne csinálja ezt:(

(mikor ez a hiba megjelenik a fogadott / küldött csomagok száma 120 ezerröl lemegy 20 ezer alá)
(nem állandóan ,de egyre sürüben fordul ez elő)
előre is köszi :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3724) wikings2


wikings2
őstag


Ma reggel mikor felkeltem nézegettem ezt a weblapot.
Ezt az adatot amit fent láttok a kapcsolat bontás után pár pillanattal indítottam.(játszottam ledobott a net connection has faileddel és be is nyomtam a progit).
Mikor ki kapcsolom és be a netet akkor viszont azt írja hogy Internet csatlakoztatva:100Mbit/s. (ahogy azt az előző hsz emben látjátok a képen)
Papíron pedig 8/2 es a net 8 Mbit fel 2Mbit le.
Nem igazán értek a dologhoz de ehhez a 2 adathoz mérve is töredéke a neten mérthez, és gondolom ezért szakad meg mindig a netem...
Ezt hogy lehetne orvosolni? (eddig semmiféle ilyen hiba nemvolt kb 2 hónapja kezdte)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3725) kali válasza wikings2 (#3723) üzenetére


kali
legenda

először is azt kellene kipróbálni, hogy router nélkül is jelentkezik a probléma, vagy úgy nem!?!? ha router nélkül nem, akkor legalább behatárolható, hogy a router okozza a problémát, abban kell keresni a hibát! ha viszont router nélkül is problémás a net, akkor sok hibalehetőség van, a szolgáltatótól kezdve, egészen a rendszerig...

(#3726) Alex91 válasza wikings2 (#3724) üzenetére


Alex91
félisten

Szolj be az invitelnek telon! Hatha ok tudnak segiteni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3727) dr.bubo válasza wikings2 (#3724) üzenetére


dr.bubo
őstag

A 100Mbit az a router és agépet közötti sebbeség, mert a modem lan portja és a hálokártyád 100Mbit-es, Ha 1000Mbit (gigabit), lenne, akkor az lenne ott sebességként irva.
A speedtest pedig az internet sebességet nézi, ami a 8/2M-s netedhez képest elég keveset mért.
Szakadozás lehet, a modem, központ (dslam), vagy a vonal hibája miat

Azért még dobogos lettem :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3728) wikings2


wikings2
őstag

Ahova először eljut a net is van ez a megszakadás, de nem tudom hogy nála is ilyen gyakori lenne e. (ikerházban lakok és szomszédtól jön ide).
de nem értem mivel ez 2-3 hónapja egyre gyakoribban fordul elő.
Eddig semmi ilyen probléma nem volt :\
Ebből következtettem hogy nem a nettel van a hiba hanem mással.
de tényleg nem értek hozzá

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3729) wikings2


wikings2
őstag

No, hát megnéztük futott a gépezet egy jó 1,5 órát így hogy nálam volt csak közvetlen bekötve az internet, ment is szépen, csak nem tudom hogy ez meddig tartana így.
Van mikor ez a hiba 2-3 naponta többórára, van mikor csak este de mindennap. Szóval nem tudom ezzel mennyire szűrtem ki bármit is.
Felhívtam az invitelt és azt mondták hogy nevetséges dolgokkal ne hívogassam őket mert van jobb dolguk is... kb lefordítva...

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3730) Cobra. válasza wikings2 (#3729) üzenetére


Cobra.
őstag

Nézd meg a jelenleg aktuális ÁSZF-et Invitelnél, hogy ott mi a garantált sebesség. Ha azt nem éri el, akkor tudsz csak sajnos reklamálni.
Pontosan milyen router van berakva?

[ Szerkesztve ]

(#3731) kali válasza Cobra. (#3730) üzenetére


kali
legenda

viszont ha szakadozik is - és annak az oka egyértelműen leszűkíthető a szolgáltatóra -, akkor csak érdemes lenne telefonálgatni az ügyfélszolgálatra, mert olyankor a fenét sem érdekli, hogy a kötelező minimum sebesség adott...

(#3732) wikings2


wikings2
őstag

Nah újjab híváson voltam túl.
Meg nézték bent mi lehet a baj és aztmondták hogy náluk a rendszerben jelenleg semmi hiba ,régóta nemvolt ugyan karbantartás de minden rendben, max kitudnak jönni természetesen illetékdíjért x)
Hétfőn ha addig se lesz jó semmi se akkor kihívom max őket mostmár egye fene(csak hogy fogom én ezt megmutatni nekik...)
A routher márkáját nem tudom se a modemét mert a szomszéd épületében vannak:)
azt megtudom nézni holnapra ha az segít valamit.
üdv!!

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3733) kali válasza wikings2 (#3732) üzenetére


kali
legenda

arra figyelj, hogy a szolgáltató (szak)embereinek semmi köze ahhoz, hogy a router problémás - kivéve, ha ők adták -, ha a modemből kijövő net még jó, akkor kiszállási díj lesz a vége...
csak akkor érdemes kihíni őket, ha már a modemből kijövő nettel is gond van!

(#3734) vic911 válasza KicsiUbul (#3701) üzenetére


vic911
csendes tag

kicsit tovább nyomoztam
AP-hez kapcsolódva arp megy, megtalálja a hálózaton lévö összes gépet, a ping viszont már nem.
estleg valami 5letetek?
kösz

(#3735) vic911 válasza vic911 (#3734) üzenetére


vic911
csendes tag

és még valami. a Routerhez kapcsolódva arp nem látja az AP-t

(#3736) wikings2 válasza kali (#3733) üzenetére


wikings2
őstag

nagyon köszi eddigi helpet :)
most kaptam kölcsön egy másik routert egy hétre szóval lesz idpm tesztelgetni:)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3737) wikings2


wikings2
őstag

gyerekek :)
internetátjáró ergo Router?
mert ha igen akkor a router en van valami elkukizva mert gyorsan áthoztam a főkábelt mikor elkezdett szarakodni és abbahagyta amint rádugtam ujra rögtön irta hogy az internetátjáró nem érhető el (másodpercekre).
Nos innentől kezdve tippek?:)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3738) kali válasza wikings2 (#3737) üzenetére


kali
legenda

töröld az eddigi hálózati - átjárós - kapcsolatot, és próbálj létrehozni egy sima - direkt - hálózati kapcsolatot!

(#3739) wikings2 válasza kali (#3738) üzenetére


wikings2
őstag

ezt le tudnád nekem írni privátan részletesen hogy hogy is csinálom ezt?:) semmenyire se értek hozzá:)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3740) wikings2


wikings2
őstag

HOPÁÁ
most ugrik a majom a vízbe.
találtam a rendszerezközöknél a hálókártyámra egy ismeretlen illesztőprogit.
az egyéb eközökhöz van sorolva a hálókártya...
na ez fura.
megnézem lehet ez a baj.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3741) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

2,5 mb-os netem van az alábbi cumókkal Dlink 360R modem és MSI RG54SE II router! Azt kérdezném, ha váltanék 10 mb -ra akkor ezek az eszközök alkalmasak lennénk a megfelelő sebesség elérésére?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3742) wikings2


wikings2
őstag


ezeket az istenért se tudom kiszedni (nem talált megfelelő illesztőprogramot(pedig bent van a lemeze)).

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#3743) Alex91 válasza Sickboy25 (#3741) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3744) Alex91 válasza wikings2 (#3742) üzenetére


Alex91
félisten

Az alaplapi drivereket kene megprobalni feltenni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3745) kulerr


kulerr
őstag

srácok ! okosítsatok fel pls. mert qrvára nem értek ehhez... tegnap beszart a WIFI--s routerem...az asztali gépnél van egy modem és egy laptopot használ asszony wifivel ezért volt eddig...ezzel kapcsolatban egy kérdés: mi lenne a legolcsóbb megoldás? másik router, vagy a gépbe egy PCI-s WIFI kártya? egyáltalán létezik olyan kártya ami tud jelet küldeni, ha a gépre nyomom a jelet a modemről?

[ Szerkesztve ]

(#3746) Sickboy25 válasza kulerr (#3745) üzenetére


Sickboy25
addikt

legolcsóbb, ha veszel egy kábelt és összedugod!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3747) kulerr válasza Sickboy25 (#3746) üzenetére


kulerr
őstag

írtam: asztali + noti wifivel...1 így csak egyre lehet 2.vegyek 25 méter vezetéket :(

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3748) Sickboy25 válasza kulerr (#3747) üzenetére


Sickboy25
addikt

legolcsóbbat kérdezted és az az :DDD :DDD

Nah félre a tréfát:
amúgy meg egy wifis routerrel járnál a legjobban! Cseréld le a rosszat egy másikra és annyi!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3749) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Miért nem tudok belépni az alapértelmezett átjárón a routerembe?
Beírom a böngésző címsorába:192.168.1.1, de semmi.
ie.-re is ugyanez van, nem csak firefox-szal. :W :W
Van mikor beenged, van mikor nem.

(#3750) sephir88


sephir88
csendes tag

helló segítséget szeretnék kérni tőletek , van egy airlive wl-1500r -es routerem ,de múltkor beszart a szolgáltató (tányéros 2mb-es net) és mióta megjavította azóta rosszalkodik a kapcsolatom ,azaz csak a böngészésnél (többször frissítenem kell a weblapot hogy bejöjjön és wifin meg nagyon ritkán tudok csatlakozni a routerhez) ,de viszont a letöltések mennek rendes sebességgel legalábbis utorrent is.2 gép van rákötve LAN on és telóval wifiznék ,mindegyik gépnél ez a jelenség.Kiböktem már párszor ,újra beállítottam az ip.-t és a dnseket de az első állításnál mintha jobb lett volna ,de már nem.megkerültem a routert akkor minden rendben.és nem akar firmweart frissíteni azaz kiírja hogy megcsináltam a frissítést de a firmwear száma nem változott. :(
előre is kösz

Mechanikus organizmus

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.