Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Truman válasza 78zolika (#4650) üzenetére


Truman
senior tag

Beállítási útmutató.

Laptopoknál meg sok mindent el szoktak nézni az emberek. Nem kapcsolják be a Wifi-t (külön kapcsoló a gép oldalán, vagy FN+ F2 billentyűkombináció), nem telepítik fel a driver-t.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4652) Truman válasza kmisi99 (#4649) üzenetére


Truman
senior tag

És ez téged miért zavar, ha amúgy meg stabilan működik?!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4653) kmisi99 válasza Truman (#4652) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak úgy érdekelt. Csak mert nem ismerem a routerek üzemi hőmérsékletét!

(#4654) Truman válasza kmisi99 (#4653) üzenetére


Truman
senior tag

A legtöbb alaplapi vezérlőnek is itt körül mozog a "láza". Szóval ez egyáltalán nem kóros.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4655) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!
A napokban kötötték be az ip-tv-t kaptam ugye ezt a pirelli drg a225-öst routert...
Sajnos a qtorrent így passzív lett.... végig követtem az utasításokat passzív lettem adtam külön ip címet meg stb.... stb... szóval amit írt a portforward.com...
de nem jött össze... valakinek van valami tippje vagy müködő leírása?!
Köszi

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4656) GrandeP válasza GrandeP (#4655) üzenetére


GrandeP
őstag

Megoldódott... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4657) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv

Volna egy olyan problémám ami elég régóta nem oldódott meg , már át googléztam a "világot" :O ,de előrébb nem jutottam.

Szóval a Problémám Van egy WL 5460AP amit a szolgáltató adott ,beszeretnék lépni a menüjébe (192.168.100.252) beírom felhasználó név , jelszó ugyebár , Itt a gond.
User_Manuálba azt találom ,hogy admin/admin meg olyat is csak a felhasználó név kell ,de nem lép be próbáltam resetelni (3,10*Sec) ilyenkor alapbeállításokra rakná ,de így se lép be.

Aki tudna tanácsot adni Kérem Segítsen !Köszönöm!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#4658) Truman válasza Greenebola (#4657) üzenetére


Truman
senior tag

Én a kézikönyvben semmilyen jelszómegadást nem találtam, talán hagy üresen.
Még azt tudom elképzelni, hogy a szolgáltató egy spéci firmware-t rakott rá. Ez esetben nem sok mindent tehetsz, esetleg tftp -vel meg lehet próbálni egy gyári firmware-t ráerőszakolni.

Amúgy fix IP-t adtál a hálókarinak? [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4659) Greenebola válasza Truman (#4658) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszönöm Nagyon a Válaszod!
Előrébb vagyok valamivel

Biztosan a szolgáltató csinált valamit (no igen ráadásul Dinamikus vagyok a szerződésben és semmi mindig ugyan az az IP címem van.
(nem kell manuálisan beállítanom megtalálja a hálózatot (automatikusra van rakva)

A tftp megoldásról kérhetnék kis infót?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#4660) Greenebola válasza Greenebola (#4659) üzenetére


Greenebola
senior tag

Na Olvasgatok erről szóló cikkeket.

Ha tudnál segíteni ,hogy kezdjem el akkor írj már Köszönöm.
(firmware-t már szedtem le)

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#4661) lömá


lömá
csendes tag

http://www.mobiltelo.hu/25650
ingyen sms. biztos hogy megy... ma leltem rá

(#4662) Truman válasza lömá (#4661) üzenetére


Truman
senior tag

Ok, de ez hogy jön a Router gondokhoz? :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4663) Dealer


Dealer
tag

Hali! Másik témában feldobtam a kérdést de feldobom itt is hátha...
[link]

Tehát a probléma adott, annyival még kiegésziteném a dolgot hogy megtudtam oldani hogy már megoszt "valami" net-féleséget, ami abban nyilvánul meg hogy tudok a routeren keresztül pingelni! :DD Az oldalakat viszont vagy semeddig vagy félig tölti be. Segitsetek légyszi :(

(#4664) Kelton


Kelton
csendes tag

Sziasztok!

Időnként megszakad az internet kapcsolat,amit a gép korlátozott kapcsolatnak jelöl. Lehet-e amiatt hogy az IP és a DNS kiszolgáló címet automatikusan kérem le?? Kérem valaki segítsen.

(#4665) Greenebola válasza Greenebola (#4659) üzenetére


Greenebola
senior tag

Truman

Azt vettem ki amiket olvastam valami programmal bírnám megvalósítani (találtam is QuickTFTPDesktopPro nevű programot) (de nem csatlakozik az eszközhöz)

Innen szedtem is le Firmawarét

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#4666) Truman válasza Greenebola (#4665) üzenetére


Truman
senior tag

Sajnos az előbb rosszul mondtam. aTFTP -hez is ismerned kell az account -odat. Szóval passz.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4667) TheLion001


TheLion001
tag

Légyszi segítsetek.

A Routeremhez nem találtam külön fórumot, így itt próbálok szerencsét.
A Router: D-Link Dir-600

D-Link 321B modemmel összekötve + 2 gép XP-vel + A.C. Ryan PlayOn HD 73100 médiabox.
Mind Lan-on kötve.
A két gép teljesen látja egymást a hálózaton, a média boxot egyik sem.
A médiabox viszont látja a gépeket és a netre is ki tud menni.
DHCP auto. A médiaboxon is.
A Routerrel is tudom Pingelni.
Firmware nincs újabb, de ajánlották rá a DD-WRT-t.
[link]
Azzal is ugyanez a helyzet, sőt rengeteg beállítása van, de abban még netet sem tudtam kicsikarni a gépekre. Most próbálom visszatenni a volt, 2.01-es firmware-t.
Mi lehet a gond, hogy a médiabox nem kerül bele a hálózatba?!
Mshome, és Workgroupot is próbáltam.
A.C.Ryan fórumon nincs hozzáértő.
Avast és Spyware terminator van fent, de nem gátolják a másik gép ráláthatóságát sem.
Tűzfal kikapcsolva. Légyszi segítsetek.

Előre is hálásan köszönöm!

(#4668) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy D-link DI-604 routerrel lenne problémám. Nem is igazán magával az eszközzel, hanem meghalt a tápja (a modem tápjával, működik, csak ugye az kell a nethez, ráadásul nemsokára vissza is kell adni az upc-nek mert szolgáltatóváltás lesz:) )
Az lenne a kérdésem, hogy mivel helyettesíthető, mert én eddig nem találtam megfelelő eszközt rá... (5volt 2 amperes)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4669) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Nos, hol is kezdjem? A probléma elég komplex, azért mégis megpróbálom leírni.
Szóval, adott egy TP-LINK TL-R460-as router + egy Huawei MT800u-T modem. Kb. 1,5 éven keresztül ugyanazokkal a beállításokkal megfelelően működött minden, aztán 1 hónappal ezelőtt elkezdett szakadozni és iszonyatosan belassulni az internet. Első nekifutásra, újra össze dugdostam a kábeleket, kapott egy resetet a router és a modem. Mivel nem változott semmi, ezért frissítettem a router firmwaret a legfrisebbre, de továbbra sem oldódott meg a problémám. Utána még "játszottam" vele órákat, kipróbáltam mindent amit tudtam. Gondoltam egyet és közvetlenül a modemmel használtam napokig az internetet (mind a 2 gépen), sebesség meg volt, nem szakadt. Mivel 1,5 évig működött minden, állítva nem lett a routeren, közvetlenül meg nem jelentkezett semmilyen hiba, ezért azt gondoltam hogy a routerrel van gond. Garancia van még rá, ezért el lett küldve szervizbe. (leírtam a hibajelenséget) 1 hét múlva azt a választ kaptam, hogy letesztelték nincs semmi baja a routernek, de ha ragaszkodom hozzá akkor tovább küldik a gyártóhoz és ott is megnézik. Végül arra döntésre jutottam hogy megpróbálom még egyszer, hátha... Sajnos még mindig ugyanaz a helyzet, azonban sikerült előrelépnem az ügyben. Barátomnál kipróbáltam és ott működik rendesen minden. (1 gép volt csak rákötve) :F A szolgáltató, a csomag, még a modem is ugyanaz. (sőt, a modeme egyszer leesett az asztalról, és csupán a befőttes gumik tartják össze, ledek sem működnek rajta még is megy) 3 napig volt nála a sebesség meg volt, nem szakadt a net. Itthon viszont ha rá van kötve a két gép ua. az a helyzet, sőt még testvérem laptopján is ua. a hibák jelentkeznek. (ha csak 1 gép van rákötve akkor is lassú a net)
Vírus, spyware egyéb finomság valószínűleg nincs fent a gépeken, vagy csak a Kaspersky, Malwarebytes' Anti-Malware, Spybot trio nem találja meg.
Remélem nem hagytam ki semmit! :)

Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4670) TheLion001 válasza T_boy (#4669) üzenetére


TheLion001
tag

Hát komám erre a madár sem jár...
hiába várod a választ:(

(#4671) T_boy válasza TheLion001 (#4670) üzenetére


T_boy
tag

Hátha egyszer valaki mégis erre jár. ;)

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4672) dr.bubo válasza T_boy (#4671) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azért egy madár mégis jár erre. :D
A gépeiden nem fut torrent, mer az tudja kiakasztani a routert.?
Jól szellöző, helyen van? Nem nagyon melegszik használat közben?
A routerben a Dos protection ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4673) T_boy válasza dr.bubo (#4672) üzenetére


T_boy
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod! :)
A gépeken fut torrent.
Tapintásra nem olyan vészesen meleg, ráadásul jól szellőző helyen van a router.
A DoS protection ki van kapcsolva, csak a tűzfal van bekapcsolva.

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4674) T_boy válasza T_boy (#4669) üzenetére


T_boy
tag

UP!

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4675) Pulsar válasza TheLion001 (#4667) üzenetére


Pulsar
veterán

lehet én nem értem, de gépről tudod pingetni a boxot?

(#4676) Pulsar válasza Hintalow (#4668) üzenetére


Pulsar
veterán

2 amper? ez tuti? :) Kicsit soknak túni így hirtelen..
de pl itt is van ilyen....

mellesleg nem lehet szét szedni a tápot? lehet egyszerűbb lenne azt javítani..

[ Szerkesztve ]

(#4677) Pulsar válasza T_boy (#4669) üzenetére


Pulsar
veterán

őő, hát ötletként annyi mondanék, hogy másik routerrel próbáltad? akkor vajon mi törétnik? esetleg másik modem?

nekem mondjuk nem upc hanem adsl modemem van, és a régi okozott ilyen hibákat. Aztán mikor le kezdett denevér hangon sípolni ( :D ) akkor egyértelmű lett, hogy cserés. Lecseréltem, és rendben lett minden.
De mivel írtad, hogy a gépre közvetlen rákötve tökéletes a net, érdemes lenne egy másik routerrel megpróbálni..

(#4678) T_boy válasza Pulsar (#4677) üzenetére


T_boy
tag

Ma megvizsgáltam minden lehetőséget. A modemem rakoncátlankodik. Ha modemről használom az internetet akkor nincs probléma. Ha a router is be van iktatva akkor bolondul meg. Egyik ismerősnél kipróbáltam a modem + router kombinációt és ott sem volt meg a sebesség. Mivel a szolgáltató ua. ezért azt is kipróbáltam hogy az ő felhasználó nevével/jelszavával csatlakoztam, de az sem segített. Utána kipróbáltam az ő leharcolt, de ugyanolyan modemét nálam a routerrel és a sebesség végre rendben volt. Kicseréltem a modem adapterét is, de úgysem működött az enyém megfelelően.

Összegezve kiderült, hogy mégsem a routeremmel, hanem a modememmel van baj. Ha router nélkül megy a net akkor minden rendben, azonban ha a routert is használom akkor jelentkeznek a fent említett hibajelenségek.

Gondolom, ha jelentem a szolgáltatónak a hibát ezért nem fogják kicserélni a modemet. Szerintem arra hivatkoznának, hogy nincs semmi baj, mert router nélkül működik minden. Azt meg hogy nem a routerrel van baj nincs kedvem bizonygatni... Mellesleg a router mikor hozzám került új volt, de ennek már 6 éve, szerintem egy csere már akár indokolt is lehetne.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4679) Pulsar válasza T_boy (#4678) üzenetére


Pulsar
veterán

na, remek!

de lehet venni ilyen modemeket, elektroworld vagy pc boltokba... de egy telefont is megérne a szolgáltató felé. ha nem akkor még mindig lehet keresni egy másikat...

(#4680) T_boy válasza Pulsar (#4679) üzenetére


T_boy
tag

Közben utánaolvasva kiderült hogy a modemem (Huawei SmartAX MT880u) egyben router is, a webes felületet már sikerült elővarázsolnom. Megnézem majd a beállításokat + frissítem a firmwaret, hátha...

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4681) lacciwow


lacciwow
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Tegnap vettem egy routert, összekötöttem vele egy xbox 360-at és a gépet, és modemen keresztül jön az internet. A problémám a következő: szeretnék használni egy bizonyos portot egy programhoz, de hiába forwardolom, csak a tcp részét engedi ki, az udp-t nem. Kikapcsoltam a tűzfalat, és a vírusirtót is, de nem működik így se. Utána olvastam, és azt írták hogyha a modem router is egyben akkor blokkolhatja, viszont én a modem beállításainál nem találtam forwardot. A modemem egy huawei xt800u-t csoda, ami ahogy fentebb olvastam router is. Olvastam külföldi oldalon hogy ilyen esetben switch kéne hozzá, és hogy a sima routert át is lehetne alakítani, de bonyolult volt a nyelvezete, és nem sokat értettem meg belőle. Ha valaki lenne olyan kedves hogy elmagyarázná, vagy esetleg egy másik megoldást mondana, hálás lennék. A routerem: tp-link TL-wr340gd

Üdv,
lacciwow

(#4682) T_boy válasza lacciwow (#4681) üzenetére


T_boy
tag

Szia!

A Huawei MT800u-T modem alapértelmezett beállítása szerint bridge és nem router, szóval ha nem állítottad át a webes felületében akkor nem szabadna blokkolnia semmit sem.

Nekem is TP-Link routerem van, de a forwardingnál, a protocol menüpont alatt -UDP, TCP, ALL- lehetőségek vannak. Nem értek nagyon hozzá, de volt úgy hogy kellett játéknak portot nyitni (TCP,UDP) és ha ALL-ra állítottam akkor sikerült kijutnia a netre.

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4683) lacciwow válasza T_boy (#4682) üzenetére


lacciwow
csendes tag

Bridhe-n van. és a forwardnál ALL-on van, de így se jó. Ez a program egy virtuális hálózat lenne (mint egy hamachi), csak xboxhoz. Rám nem tudnak csatlakozni, és én se tudok csatlakozni senkire se, de a hostot látom.

(#4684) T_boy válasza lacciwow (#4683) üzenetére


T_boy
tag

Akkor nem szóltam. :B

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4685) concret_hp


concret_hp
addikt

ide is beírom, hátha... :U

vettem most egy új routert tplink 1043 adsl netünk van és enm tudok rá csatlakozni , azon kíüvl tökéletesen megy :DDD beírom a user/passt , dolgozik csomót és disconnected :( korábban egy másik tplink is ugyanezt csinálta. ha rámegyek, hoyg autodetect, akkor azt írja, hogy static IP :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4686) norbi19884


norbi19884
tag

Hali!

Az mitől lehet, hogy a routerbe duogom az Adsl-modemet akkor teljesen meghal a net alig nyitja meg az oldalakat és 8mbps helyett 0.6-3.2 között mozog a sebesség és kihagy meg ilyenek egyébként ez egy Tp-link modem haza hoztam és kábel nettel meg megy :F letiltja a szolgáltató vagy mi? Egyébként enternetes a net.

(#4687) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Helo.
Lehet volt már róla szó, de így hirtelen nem találtam most.
Szóval: van egy Belkin Wireless G routerem. 2 gép megy róla, az egyik vezeték nélkül, a másik vezetékkel. A vezeték nélküli működik tökéletesen, a vezetékes pedig teljesen instabil. Beírok egy weboldalt, betölti, de ha ott azon elkezdek mozogni, akkor szétesik. Nem tölti be a többi odalt, az MSN is ledob, és a hibaelhárítójában "Az IE Offline beállításai"-t nem pipálja ki. Később újra összeáll, de ez nagyon idegesítő. Már újratelepítettem az operációs rendszert, visszaállítottam a router gyári beállításait, és újra bekonfigoltam, de ugyanez van. Mi lehet a baja? :W

(#4688) Sean87


Sean87
csendes tag

sziasztok.

tegnap kötötték a t-home retek netet és pirelli routert dobtak be. azóta utorrent piros pipa és írja h nyissak egy portot a routetren/tűzfalon! valaki tudna segíteni?

(#4689) Truman válasza Sean87 (#4688) üzenetére


Truman
senior tag

portforward.com

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4690) venember83


venember83
nagyúr

A net nem megy a routeren keresztül, se kábelen se wirelessen, direktbe kötve a LAN-kábelt a gépre már viszont megy rendesen. A routerhez hozzá lehet férni wireless és vezetékes kapcsolaton keresztül, de hiába pingelek azon keresztül bármit, nincs válasz. A router egy Linksys WRT54GL, Tomato Firmware v1.27.1798. Garancia már nincs rá, emlékeim szerint. Az egész úgy kezdődött, hogy nem akart csatlakozni a szolgáltató szerverére, kiírta, hogy Connecting... de semmi. Ötletek? Mivel lehetne megbizonyosodni róla, hogy a router megmakkant, és nem csak valami szoftveres probléma van? Kösz a segítséget.

(#4691) Truman válasza venember83 (#4690) üzenetére


Truman
senior tag

Told vissza a gyári firmware-t, vagy egy DD-WRT-t nézd meg azzal is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4692) McRae81


McRae81
tag

Sziasztok
Van egy Netgear WPN824-es routerem. P2P kapcsolatnál lefagy. És csak akkor tér magához, ha táp ki-be dug. Reset sem segít. Többféle firmware próbáltam, de semmi. P2P kapcsolatnál csak akkor fagy ha sok a peer. Esetleg valakinek valami ötlet :F

(#4693) McRae81


McRae81
tag

Azon gondolkozom, hogy veszek egy újat. Milyet érdemes venni mostanság, amivel ilyen gondok nem fordulnak elő?

(#4694) venember83 válasza Truman (#4691) üzenetére


venember83
nagyúr

Kösz, megpróbálom az eredeti Linksys firmware-rel, de backupolni nem tudom a beállításokat a tomaton keresztül, remélhetőleg ez nem lesz gond. Hamarosan jelentkezek.

(#4695) Truman válasza McRae81 (#4693) üzenetére


Truman
senior tag

Mert gyenge mint a harmat.
--> Router ajánló
--> Milyen routert? topic.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4696) venember83 válasza Truman (#4691) üzenetére


venember83
nagyúr

Működik a nyomorult. :U Kösz a segítséget.

(#4697) New_Man


New_Man
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Dlink DIR615 router. Egy pc és egy notebook van a hálózaton,a notebook wifi-vel kapcsolódik, a pc kábellel.
A gondom az, hogy ha kikapcsolom a pc-t akkor a net sebessége lecsökken minimum a felére vagy az alá.
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#4698) Truman válasza New_Man (#4697) üzenetére


Truman
senior tag

Haverom nem rég, pont ilyen cipőbe járt. Náluk 3 db asztali gép van, és egy Laptop, amikor a fia kikapcsolta az asztali gépet szétb*szódott az egész hálózat, és elkezdett ingadozni a sávszélesség. Csak akkor állt helyre megint, ha az a PC kikapcsolás után áramtalanítva is lett. Azt tanácsoltam neki, hogy tiltsa le a BIOS-ban a hálózatfigyelést (Wake On LAN), de végül is csak egy új PCI-os hálókari jelentett neki megoldást.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4699) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv!

Haveromnak van egy sima routere. A másik szobában lévő gépére akarna netet. Szóval milyen kábel kellene hozzá, hogy menjen a gépén a net a routeren át? Innen a hardverapróról tudnátok ajánlani 1-2 ilyen kábelt minimum 5 métereset valami megbízható tagtól?

(#4700) kmisi99


kmisi99
addikt

Bocs lejárt az idő. 10 méteres kellene vagy ott körüli. Ha a HV aprón nincs akkor olyat linkeljetek ahol olcsó a szállítás előre is kösz :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.