Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) dr.bubo válasza HodyDEATH (#4300) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha, tudsz szerezz egy hálókártyát és tedd azt be a gépedbe és próbáld ki ugy. :F :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4302) Pulsar válasza HodyDEATH (#4300) üzenetére


Pulsar
veterán

és olyankor mikor nem megy a net, akkor világít a hálókarin a két led, vagy csak 2 vilog?

(#4303) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Vettem egy Linksys WRT120N routert és nem tudom beállítani.
Nem fogadja el a 192.168.1.1 oldalon a jelszót a rendszer.
Admin kéne hogy legyen, de 401-es hibát dob rá

(#4304) Pulsar válasza Zoliwrc (#4303) üzenetére


Pulsar
veterán

próbáld meg reset-elni...

(#4305) TREND2.1 válasza Pulsar (#4299) üzenetére


TREND2.1
csendes tag

es azt hol tudom frissiteni? lint vagy valamit ha tudsz irj be. kosz

(#4306) KicsiUbul válasza TREND2.1 (#4305) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A táp mellett kell megizgatni a kis piros gombot ~20 másodpercig bekapcsolt állapotban. A ledekből látni fogod, meddig kell nyomni (összevissza villognak)
[link]

Értem én...

(#4307) roti86


roti86
őstag

Sziasztok.

Erre valakinek van javaslata?

(#4308) KicsiUbul válasza roti86 (#4307) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Wifi kártya reinstall?

Értem én...

(#4309) roti86 válasza KicsiUbul (#4308) üzenetére


roti86
őstag

Arra gondolsz, hogy telepítsem újra a notebook wifi kártya driverét, vagy esetleg próbáljam meg másik verziójú driverral?

(#4310) KicsiUbul válasza roti86 (#4309) üzenetére


KicsiUbul
őstag

is-is :K

Értem én...

(#4311) roti86 válasza KicsiUbul (#4310) üzenetére


roti86
őstag

Hát megpróbáltam, a legújabb driver volt fent, most felraktam a régebbit, de a probléma ugyanaz.. amúgy leginkább azoknál az oldalaknál jelentkezik leginkább a probléma, ahol sok kis képet kell egymás után betöltenie pl. hasznaltauto.hu vagy múltkor msn smile-okat kerestem és a közbe is megszakadt (amikor a smileokat töltötte be egymás mellé)

Előfordul olyan is, hogy a t. kliensben a letöltés folytatódik, de a böngészés megszakad, érdekes.... :F

(#4312) Herqles


Herqles
csendes tag

Sziasztok! Gondom van. Megrendeltem az internetet 10/3-as csomagban, amihez a modem meg is jött, de a jelre max 8 napot még várnom kell. :)) A netet tovább szeretném osztani, és mivel nem akarom összekábelezni a házat vettem routert (TP-Link tl-wr941n) ami 300 Mb-t tud :C , illetve az asztali gépembe egy pci-os, hasonló adottságú és márkájú Wifi kártyát. A laptopban már gyárilag van wifi. A gond a következő: amíg megjön a jel gondoltam előkészítem a terepet és a gépeket is összekötöm Wifi hálóba, ami sehogy nem akar sikerülni. A laptopra telepítettem rendesen kábellel összekötve a routert, amiben annyi szépséghiba volt, hogy a végén kérte az internetet, de exittel kilépve tovább tudtam lépni. Aztán a wifit bekapcsolva onnan is be tudtam lépni a routerbe, illetve be tudtam állítani otthoni hálózatot, aminek a beállításait pendrive-on az asztali gépre is telepítettem, ami szintén érzi a jelet, de a két gép egymást semmi pénzért nem látja :( . Magyarul a a belső hálózatot mindkét gép látja és jelszóval be is jelentkezik, de a két gép egymást nem látja. Lehet, hogy az internetes jel nélkül nem működik a rendszer? Számomra ez nem logikus. Már próbálkoztam munkacsoporttal, meg mindenféle megosztott mappám, sőt megosztott meghajtóm is van, de semmi.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#4313) kali válasza Herqles (#4312) üzenetére


kali
legenda

wifi n szabvány esetén csak az elméleti maximális sebesség 300 megabit/sec, a gyakorlatban a töredékét tudja csak - mint minden más router is!
magát a router telepíteni nem kell, csak konfigurálni!
ha a megosztás/beállítás rendben van, akkor net nélkül is látja egymást a két gép!

(#4314) Strangerpro


Strangerpro
tag

Hello

Van egy TP-LINK WR841N routerom, nekem tokeletesen megfelel, de ha windows-os oprendszer alol akarunk wifin csatlakozni akkor "A windows nem talal tanusitvanyt.... " uzivel csak csatlakozik, csak csatlakozik, es az idenditast ellenorzi naphoszat :DD Mi lehet a hiba?

udv

(#4315) crashbandi válasza Strangerpro (#4314) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Szia!

Minek kellene tanúsítvány 1 wifin keresztül való csatlakozáshoz a routerhez?
Ezt nem értem,fejtsd ki! :)

(#4316) FixY67 válasza crashbandi (#4315) üzenetére


FixY67
senior tag

Csak tipp: a routeren esetleg nem WPA-PSK lett beállítva, hanem valami enterprise-os dolog.
(nekem az openwrt-s routerem működött egy darabig úgy, hogy futott rajta egy Radius szerver és a gépeket nem jelszóval azonosította, hanem kulcsokkal - gondolom, valami hasonló problémája lehet neki is)

...

(#4317) Herqles válasza kali (#4313) üzenetére


Herqles
csendes tag

Megnéztem, nem tudom számít-e, de a vége nem n, hanem nd, nade mindegy :) . A lényeg, hogy az egyik problémát sikerült kiküszöbölnöm, ugyanis a kis cd-n lévő driver nem volt jó a pci-s hálókártyához, amit másképp újra telepítve azért most felismer, és végre a router is látja, :)) sőt végre ezzel a géppel is be tudok menni a router menüjébe wifin keresztül is. A gond, hogy ugyanahoz a hálózathoz csatlakozok mégsem látja egymást a két gép. :( 2 dolog lehet szerintem: vagy a routeren kell valamit állítani, hogy ne csak az internetet ossza meg, vagy az asztali gépemen kell állítani valamit. Szerintem az utóbbival lesz a gond, mivel a laptopon a hálózati helyeknél látja a saját megosztott mappáit, a teljes hálózatnál pedig látja a saját nevét a workgroup-on belül, viszont a nagygép a saját hálózati helyeinél nem lát semmit, pedig van megosztott mappám (sőt a "teljes hálózat-workgroup stb."-t sem látja) :O
Valami tuti nem jól van beállítva. Tippek?

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#4318) DJackson válasza Herqles (#4317) üzenetére


DJackson
tag

A hálózat beállítása varázslót futtasd le, engedélyezd a fájl és nyomtatómegosztást a varázslóval. Azután újra kell indítani a gépet. Tedd ugyanabba a munkacsoportba őket. Lehet hoyg elég csak azon ameliyk nem látja magát a teljes háló tallózásánál, de a biztonság kedvéért futtasd mindkettőn. Reméljük ez elég, ha mégsem gyere és folyt. köv. :)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4319) Herqles válasza DJackson (#4318) üzenetére


Herqles
csendes tag

Vezeték nélküli hálózat varázslóval csináltam egy hálózatot a laptopon, amiről a másik gépre pendrive segítségével vittem át a beállításokat. Sajnos a hálózat beállítása varázsló még nem tud lefutni, mert még nincs net, csak router (ez elvileg nem akadálya egy belső hálózat kialakításának, azaz a gépek wifis összekötésének). Ha ma hazamegyek először megpróbálkozom a wifi kártya legfrissebb driverével, hátha az megoldja a gondot. :F

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#4320) Strangerpro válasza crashbandi (#4315) üzenetére


Strangerpro
tag

Hello

WEP-el van lezarva, sima alap ip cimek, lapin 1 el tobb , atjaro router ip cime stb.... semmi bonyolitas. Debiannal siman tudom hasznalni ott nincs sz*r*kodas :D

(#4321) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Havernak van egy TP-Link TL-R402M - routere.
Cabel netel rendelkezik és sajna sehogy sem tudjuk össze hozni ugy hogy menjen routeren keresztül a net :(
Valaki tudna ebe segiteni?Vagy esetleg egy linket ahol részletesen leirják érthetően hogy mit hogyan?Sajnos nem igen volt edig dolgunk routerekel...
Köszönöm

Üdv...:Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4322) kali válasza Vaze (#4321) üzenetére


kali
legenda

manual; link
net a wan portba, pc/noti valamelyik lan portba, böngésző megnyit, beír; 192.168.1.1 -> user; admin, password; admin -> quick setup lefuttat és kész! kábeles net esetén vélhetően dynamic ip lesz a kapcsolat típusa!
szükség esetén mac adress klónozása! dhcp legyen engedélyezve!

[ Szerkesztve ]

(#4323) DJackson válasza Herqles (#4319) üzenetére


DJackson
tag

ha van hálózati eszköz a gépedben, márpedig valszeg van legalább egy lan kártya, akkor le tud futni a hálózat beállítása varázsló. Csak be kell pipálni a jelölőnégyzetet, mikor kiírja, hogy nincs csatlakoztatva a lanod ennél: "A nem csatlakoztatott hálózati hardverek figyelmen kívül hagyása". Ha ezt lefuttatod akkor az ott beállított dolgok (szgép név, munkacsoport) a wifin is érvényesülnek. Szerintem ne pendrájvon vidd át a beállításokat, hanem az asztali gépen is futtasd le. Mennie kell így.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4324) Vaze válasza kali (#4322) üzenetére


Vaze
őstag

Köszi szépen,kiprobálom :)

Üdv...:Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4325) Vaze válasza kali (#4322) üzenetére


Vaze
őstag

És ha 2 gépet szeretnék rákötni akor is ugyan ez az eljárás a másik gépel is?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4326) kali válasza Vaze (#4325) üzenetére


kali
legenda

a router beállítása csak egyszer szükséges, utána már annyi gépet kötsz rá, amennyit csak akarsz, azokon külön már semmit sem kell állítgatni! persze dhcp alatt engedélyezve legyen akkora ip tartomány, ahány gépet használni akarsz egyszerre!

(#4327) Vaze válasza kali (#4326) üzenetére


Vaze
őstag

Oké
Egyik gépre sikerült megcsinálni,másikat még nem probáltam ép xp-ét telepitek rá.
Olyan problémával találkoztam mikor speed testet akartam csinálni hogy a letöltést megtudta mérni de viszont a feltöltésre errort irt ki...
Mi lehet a gond?De csak most hogy routeren keresztül akartam mérni a sebbességet...
Msn be sem tudok belépni :(
Mi lehet a baj?
Köszi

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4328) kali válasza Vaze (#4327) üzenetére


kali
legenda

először is ellenőrizd a router beállításait! próbáld meg bekapcsolt upnp mellett, valamint kikapcsolt tűzfallal is!

(#4329) Vaze válasza kali (#4328) üzenetére


Vaze
őstag

Kikapcsoltam a router tűzfalát,meg Mtu size értéket 1500 ról 1400ra tettem,igy jó lett megy az msn is meg jó a speed test is...

Köszi szépen a segitséget,most rákötöm a másik gépet is

Üdv...:Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4330) wariror


wariror
tag

Üdv! PLS help
Adott egy Asus n13-as router és 1 tp link wn951n wifis hálo
kártya.
Ha rajta van a titkositás nem tudok fellépni a hálora,
viszont ha nincs rajta akkor azt irja hogy csatlakozik
de semmit nem tudok elérni.
Valoszinü beállitás gondok vannak!
Valaki segitsen legyen szives!

(#4331) DJackson válasza wariror (#4330) üzenetére


DJackson
tag

a hálózati kapcsolatban a tcp/ip nél szerintem fix ip van beállítva. Állítsd át automatikusra.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4332) róland


róland
veterán

Hali!

Egy US Robotics 5461A wireless routerhez keresek segítséget.

S egy telepítő CD képfájlt, mert az eredeti sajnos nincs meg.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

róland

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4333) crashbandi válasza róland (#4332) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Szia!

Itt találtam neked Firmware-t + egyéb doksit [link] ,de cd képfájlt nem.

(#4334) róland válasza crashbandi (#4333) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm a segítséget! Közben én is rátaláltam erre az oldalra.

Nem firmware kell, hanem a dobozba csomagolt eredeti CD-ről készült képfájl.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4335) Herqles válasza DJackson (#4323) üzenetére


Herqles
csendes tag

Na végre történt némi előrelépés! :K Feltettem a wifikártya legfrissebb driverét, és ugyan két alkalommal is kiírta, hogy nem ment át az xp nemtudommilyen tesztelésén (ez eddig is így ment az előzővel is), de továbbengedtem, és végül is települt. Meglepő módon ezután le tudtam futtatni a hálózat beállítása varázslót mindkét gépen egyformán, és azóta látja is egymást a két gép, bár vannak még apró gondok, pl hogy a gépek újraindítása után nem mindig jön létre simán a kapcsolat, :U illetve a hálózati helyek megnyitásakor eleinte le-lefagy az intéző. Amikor viszont minden tuti, akkor olyan jó a kapcsolat (pedig a laptop wifi-je 54-es), hogy avi filmeket és zenéket simán tudok nézni a másik gép dokumentumaiból, :C sőt hdd-n tárolt dvd-t is, bár annak a hangjában hallok némi mellékzajt. Illetve megnéztem insidder-el, és csak én vagyok a környéken, a grafikon pedig 60 körül mozog. Ez jó nem?
Most vasárnapig nem megyek haza, úgyhogy akkor lesz csak időm újra bíbelődni a dolgokkal. Addig is mindent köszönök! :R

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#4336) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Volna egy kis gondom, hátha tud valaki segíteni. Adott egy kolis net(proxys), csatlakozónként mac adressre regisztrálva. Adott egy router(smc wbr14s-n2) ami otthon hibátlanul működött, elhoztam, bekötöttem, beállítottam a routerben a regisztrált mac címet. Hibátlanul megy a dolog leszámítva azt, hogy sokszor megszakad a net és teljesen random időközönként... ilyenkor router kihúz bedug és megy újra...valakinek van ötlete, hogy mitől lehet, vagy mit kéne beállítani a routerben?

[ Szerkesztve ]

(#4337) wariror válasza DJackson (#4331) üzenetére


wariror
tag

Kösz de sajna már probáltam mindkét féle kép de ne jo igy se

(#4338) DJackson válasza wariror (#4337) üzenetére


DJackson
tag

és a routerben be van kapcsolva a dhcp?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4339) wariror válasza DJackson (#4338) üzenetére


wariror
tag

Ugy látom hogy igen még ip pool address is kivan töltve!
Megadtam az alap ip. cimet meg a sub. maskot.

[ Szerkesztve ]

(#4340) DJackson válasza wariror (#4339) üzenetére


DJackson
tag

milyen értékeket adtál meg? A poolnál lehet megadni hogy mik között loszthat ip címet, ezért van egy start meg egy end rész. A maszk pedig általában 255.255.255.0 kell hogy legyen.

A másik problémával kapcsolatban, hogy titkosítással nem sikerült fellépni meg azt kérdezném, hogy milyen wifi programot használsz csatlakozásra? Érdemes a hálózatodat újra felvenni és beállítani a wifi hálózatok közé, (a régit kitörölni) ha a titkosításon állítasz. Illetve hogyha ez nem segít, akkor hol áll meg a csatlakozás folyamata?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4341) DJackson válasza wariror (#4339) üzenetére


DJackson
tag

látom, hogy a másik topicban írtad, hogy amúgy másik géppel jó a router, ez hasznos infó, mert az előző hsz-em első fele így értelmét veszti.

Szerintem a titkosításnál lesz a gond. WPA -t válassz, aes -el kódolva és ne wpa2-t. Valamint az eszközkezelőben meg tudod nézni hogy a hálókártyánál engedve van-e az n mód, nem csak a b/g only van-e esetleg.. a routerben is nézd meg ezt a webes eslérésben biztos ott van valahol.

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4342) wariror válasza DJackson (#4340) üzenetére


wariror
tag

Az ip :192.168.1.1 ez a routeré a mask az amit irtál.
Alap win xp vezeték nélküli kapcsolattal probálom a csatlakozást.
Viszont a Tp-link hozzáadott progija is fenn van ami mutatja a jel erösséget!
Lát több hálozatot is 1re tud csatlakozni!
Az én hálomra csatlakozáskor vagy kiirja hogy a jelszo 40 vagy 140 bitesnek kell
lenni ezt 6 vagy 13 karakterben érhetem el.....
Vagy ha 6 karakter adok meg akkor meg csatlakoni probál és visszadobja
a vez.nélküli kapcsolatot! probáltam már wpa,wpa2,shared key-t is de nem igazán
klappol.

(#4343) DJackson válasza wariror (#4342) üzenetére


DJackson
tag

hát te nekem egyszer volt ilyen bajom és az volt, hoyg a kártya driverje nem támogatta a wpa titkosítást... kellett egy másikat keresnem neki. Ha a windowsos progit használod, ott van az előnyben részsített hálózatok között a tied. Töröld, és úgy próbáld újra. Vagy kézileg add hozzá a Hozzáad gombbal. Ebben az esetben beállíthatod kézzel a titkosítást is. Arra figyelj hogy ugyanazt állísd be ami a routerben van. Az AES vs. TKIP is számít! Ott beírhatod a jelszót is wpa esetében. Ha nem jelenik meg a wpa, akkor te is keress egy új drivert.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#4344) kali válasza vwpolopg (#4336) üzenetére


kali
legenda

sajnos az smc routerek legtöbbje már csak ilyen, nem bírja terhelést, és eldobálja a kapcsolatot - pláne, ha még néhány "extra" biztonsági funkció bekapcsolásával is nő a proci terhelése...

(#4345) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellotok! Egy játéknak a multiplayerénél elmegy mindig a net és nagyon szeretem azt a játékot, de már unom, hogy mindig elmegy a net, azt javasolták, hogy frissítsem a firmwaret, na én ezt megszeretném tenni csak az a nagy baj, hogy semmit nem tudok erről, szóval meg szeretném kérdezni, hogy kell frissíteni, de ha nagyon veszélyes egy kezdőnek, akkor még az is jó nekem ha msnen a teamvieweren segítene valaki ha bele egyeznétek, nagyon fontos lenne ez nekem, előre is köszönöm!

(#4346) kali válasza Mach5 (#4345) üzenetére


kali
legenda

de a router típusa még mindig/itt is kellene, a firmware esetleges frissítéséhez...
meg hátha van specifikus topic adott router számára - mint már említve lett a másik részlegben! de ha nem adsz kellő információt, akkor ne várj sok segítséget...

[ Szerkesztve ]

(#4347) Mach5 válasza kali (#4346) üzenetére


Mach5
aktív tag

Mindent le írtam amit tudtam router típusát nem tudom.

(#4348) kali válasza Mach5 (#4347) üzenetére


kali
legenda

akkor valóban nehéz lesz segíteni...
csak van rálátásod a routerre, és valahol csak ráírták a gyártót és a típust?!?!

(#4349) Mach5 válasza kali (#4348) üzenetére


Mach5
aktív tag

Hát modemem van motorola és az van rajta, hogy SB5101E SURFboard Cable Modem, remélem ez az amit kértél.

(#4350) kali válasza Mach5 (#4349) üzenetére


kali
legenda

ez a szolgáltatós modem, és nem router! ezt nem tudod frissíteni!
ha esetlegesen a modem a probléma forrása, akkor az a szolgáltatóra tartozik! ha viszont úgy nem jelentkezik a probléma, hogy a modemből másik gépbe nyomtad a netet, akkor nem a modem/szolgáltatás a hiba forrása!
router akkor nincs is - a moden után?
csak játék közben szakad/megy el a net? ha igen, akkor csak egy bizonyos játék esetében, vagy mindnél? böngészéskor/letöltéskor nincs szakadás/kimardás?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.