Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) club1 válasza Brasco86 (#4450) üzenetére


club1
veterán

Ja, ha b/g-s, akkor rád nem vonatkozik, amit írtam. Milyen titkosítást használsz?

(#4452) club1 válasza club1 (#4451) üzenetére


club1
veterán

Ja ezt is megtaláltam. WEP-en mindenképpen mennie kellene, a notebook WiFi adapterének biztos hogy jó (naprakész) a drivere?

(#4453) Brasco86 válasza club1 (#4452) üzenetére


Brasco86
csendes tag

igen, de szerintem ez régi ez az smc router, otthon egy MSI vna mondjuk azis régi, de azzal visz mindent gond nélkül, wep, wpa, wpa-psk.....

csak ezzel az smc-vel van gond....

(#4454) kali válasza Brasco86 (#4453) üzenetére


kali
legenda

az smc esetében is menni kellene!
szerintem nézze meg egy olyan ismerősöd, aki szaki, és vágja a dolgokat, mert valami furcsa gond lesz, hogy egy smc usb stick párosítással megy, notival meg nem...

(#4455) LACKA0670


LACKA0670
csendes tag

Hello!

Szeretnék segítséget kérni... A problémám:

Megvettem pár napja ezt a TP-wr340gd routert. Tegnap észrevettem, hogy miközben valamilyen játékkal játszok multiban (COD2,COD4...) megszakadozik a net... nagyon idegesítő. Viszont ha pl. csak böngészek vagy letöltök akkor semmi baja nincs.

T-online a szolgáltatóm (5mbps)

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#4456) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok lenne egy olyan problémám hogy van egy

ASUS WL-138G (sima G ez a neve nem v2 ) és win7 van a gépemen és nem ismeri fel drivert nem találok hozá valaki help hogy tudnám üzembe helyezni win7 alatt ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4457) Tosee válasza dvd_R+ (#4456) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Win updaten keresztül sem talál hozzá drivert? Esetleg próbálkozhatsz még vista-s driverrel is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4458) dvd_R+ válasza Tosee (#4457) üzenetére


dvd_R+
őstag

win updaten nem talál , vista nem müxik hozá :((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4459) Tosee válasza dvd_R+ (#4458) üzenetére


Tosee
őstag

Valahol azt olvastam neten, hogy nem is készítettek hozzá 7-es drivert (valaki javítson ki ha tévednék)! Legutóbbi az vista-ra van! Szóval ha ezzel sem megy, akkor lehet, hogy be kell ruháznod egy új eszközre, vagy visszatérni egy korábbi támogatott oprendszerre!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4460) dvd_R+ válasza Tosee (#4459) üzenetére


dvd_R+
őstag

hm.. hát ez elég FOS bocs hogy igy fogalmaztam .. de ki adnak egy új oprendszert ami ugye dx10 miatt kell vagy teszem azt dx11 miatt és a hardwarek amik edig voltak nem müködnek rajta :D jo hogy már nem kell akkor venni egy új alaplapot :D vagy áá szánalmas a microsoft ! :(((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4461) Tosee válasza dvd_R+ (#4460) üzenetére


Tosee
őstag

A drivereket nem a Microsoft készíti, hanem a gyártó! Ezt optimizálják különböző rendszerekre! Gondolom nem mai darab a kártya, és a gyártó úgy gondolta, hogy nem készít újabb illesztőprogramot hozzá... Van egy időszak (terméktámogatás), amíg az tart addig frissítik a drivereket az újabb oprendszerekre is! Szerintem ez lezárult a vista-val! Szóval itt nem a Microsoft a ludas!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4462) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Hali.

Kaptam 1 routert ( Asus WL 520GC ) és adott 1 másik router amiröl jön az internet (Lynksys) és szeretném ha az Asus továb osztaná a netet Wlan-on keresztül, Hogy tudom ezt megoldani?

És azt megtudnám csinálni hogy Wlan-on mászik a netre az asus és kábelen (LAN)-ban ossza tovább?

de nem tudom egymásba dugni a 2-őt , és próbálgatom most hogy a gépet kábelen kötöm az Asus-ra de az istenért sem akar össze jönni

Sikerült Wlan-on keresztül elérnem az internetet az Asus-rol, (beirtam a MAC-okat) de viszont kb 65%-os sebesség veszteség mellet... pedig max a jelerősség a gép és az Assus között... ezt mi okozhatja? ezért gondoltam arra ha kábelen vezetném tovább akkor talán nem lenne ekkora sebesség vesztés, de nem tudom elérni a routert kábelen keresztül

Life is bitch, fuck the bitch.

(#4463) benneleszek


benneleszek
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Nemrég vettem egy Belkin F5D8236 típusú vezetéknélküli routert, sikerült is mindent beállítani, működik is csak egyetlen egy problémám van! Kb. 2-3 óránként lekapcsolja a netet (internet felíratú gomb sárgán villog kézikönyv szerint v-mi pinges dolog) de amint újraindítom megint munkába áll szintén 2-3 óra időtartamig! Ötlet?

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#4464) kali válasza benneleszek (#4463) üzenetére


kali
legenda

nézd át a beállításokat! ami esetlegesen okozhatja a problémát;
- dissconnect after x minutes…
- lease time
ezeket kell/érdemes nagyobb/maximum értékre állítani!
bizonyos kapcsolatok (például pppoe) esetén automatikus újratárcsázás kell!

[ Szerkesztve ]

(#4465) free8


free8
csendes tag

Frissítettem firmwaret és közben áramszünet lett a router nem jó. Meg lehet e még menteni vagy kuka? Linksys WRT54g2 V1.0

Üdv

(#4466) PhoenixK válasza free8 (#4465) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hirtelen csak ezt találtam: [link]
Hold down the reset button for at least 30 seconds.
While still holding down the reset button, unplug the device.
While still holding down the reset button, leave the unit unplugged for at least 5 seconds.
While still holding down the reset button, plug the power cord back into the router.
After 5 seconds, you can stop holding down the reset button. (I know, your finger must be tired by now).
Go to the webpage of the router. It’s usually http://192.168.1.1/ or http://192.168.2.1/
You should see the special mode.
Upload the firmware you were trying to load up, or try resetting it.
Follow the remainder of the instructions in the admin and that’s it.

WRT54G2 Bricked

Unbricking WRT54G2

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4467) benneleszek válasza kali (#4464) üzenetére


benneleszek
csendes tag

Köszi gyors válaszod! Még annyi lenne a kérdésem, hogy a disconnect after .... minutes beállítást hol találom mert a lease time-ot megtaláltam és be is állítottam csak a másikat nem találom?

(#4468) frájdéj


frájdéj
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ps3-at.
T-onlinos mobilnetem van és egy TP-link ruterrel akarom Wifin keresztül használni.
Tehát a gépen van net, mobilneten keresztül, a PS3 viszont a hálozatot megtalálja de az internet conection faild.

DNS error 80710102 folyamatosan ez a hibaüzenet.
Tüzfalalm nincs és a neten található tippek,hogy hogy ilyen meg olyan dns cimet irjak be az se müködik.
És a net is meg van osztva elvileg.
Win 7-em van.
Igazábol már a routert se tudom configurálni,nem jön be az az 191..... os IPcimre semmi..
segitsetek léci

(#4469) Pulsar válasza frájdéj (#4468) üzenetére


Pulsar
veterán

192.168.1.1 :K :K

a ps-be mi van beállítva DNS-nek? írd be oda a routered IP címét.

[ Szerkesztve ]

(#4470) free8 válasza PhoenixK (#4466) üzenetére


free8
csendes tag

Végig probáltam ezt a leírást de semmi :((

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#4471) frájdéj válasza Pulsar (#4469) üzenetére


frájdéj
tag

beirtam már,de valami dns cimeket is kér meg mindent.
de még ha az explorerbe beirom a cimet,akkor bekéne jönnie valami setupnak nem?még az se megy.
ja és persze lanba müködik...

(#4472) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok
van egy olyan gondom hogy szorakozam a routerrel amely asus rt-n13u telneten keresztül kiadtam ezt a parancsot flash -w -o enter aztán reboot enter aztán se kép se hang power led halványan világit ping nincs, mi a tehendö ilyenkor.
kuka?

(#4473) Zsolt88


Zsolt88
csendes tag

Üdv!
Win 7 ultimate oprendszerem van. Digi kábel tv, wifin keresztül jön.(Tp-link tl-wr741nd)
Illetve jött.
Ma próbáltam a FileZilla Ftp Server-t beállítani. Menet közben bekellett lépnem a router beállításba, de a böngészőbe beírt eddig jó íp címre nem jött elő a beállítás funkció. Internett kapcsolat volt. Router restart, na azóta nem is látja a vezeték nélküli hálózatom. A házban a többi wifit látja. A gépen van 2 winyó külön külön oprendszer. Azok sem látják. Van egy laptop, az sem látja. Ha a routert kihagyom és a gépbe dugom a vezetéket akkor van nett.
Kérem a segítségeteket

(#4474) Zsolt88 válasza Zsolt88 (#4473) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

5-6 szor reseteltem, de semmi.

(#4475) KicsiUbul válasza Zsolt88 (#4474) üzenetére


KicsiUbul
őstag

kábellel a routerre kötve a gépet mit tapasztalsz?

Értem én...

(#4476) Zsolt88 válasza KicsiUbul (#4475) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

Ha a kábel a routerrel van összekötve, akkor a gép, gépek nem látják azt a wifis kapcsolatot. Semmi sem történik. És ha a böngészön keresztűl beakarok lépni a router menüjébe akkor a lap nem jeleníthető meg.

[ Szerkesztve ]

(#4477) Pulsar válasza Zsolt88 (#4474) üzenetére


Pulsar
veterán

hogy resetelted? csak megnyomtad a gombot, vagy tartósan nyomva tarottad?

(#4478) Zsolt88 válasza Pulsar (#4477) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

tartósan benyomva tartottam kb 1 percig. Utána kihúztam a tápot 2 órára de úgy sem lett változás.

[ Szerkesztve ]

(#4479) Zsolt88 válasza Zsolt88 (#4478) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

Most vettem észre, hogy msn-re sem jelentkezik be. Azt írja hogy az "átjáró nem működik"

(#4480) Zsolt88 válasza Zsolt88 (#4479) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

Megoldódott a probléma.
24 órát ki volt kapcsolva a router. Összekötöttem újra konfifuráltam és most működik.
Köszönöm a hozzászólásokat.

(#4481) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Kaptam egy DI-524 tipusú routert. Bedugva a lan kábelt a 169.254.157.186 címet osztja ki nekem, de mellette kiírja hogy nincs kapcsolat, vagy korlátozott. Próbáltam elérni a router webes felületét, de nem tudtam a 169.254.1.0 az utolsó kést számot variálva sehogy sem akarta behozni. Ilyenkor mit tudok tenni? A router resetje meg mintha nem is látezne...nyomom de nem történik semmi...ill. 12sec után a status led elkezd villogni nagyon gyorsan

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#4482) ratisrdt


ratisrdt
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. Nem igazán konyítok a számítástechnikához, ezért is regisztráltam be ide és kérném a segítségeteket.

Az lenne a gondom, hogy van egy vezetéknélküli MSI RG60SE 108M routerem és szeretném megváltoztatni a hálózati kulcsomat, meg WPA-ról WPA2-re módosítani a biztonsági szintet. Anno, amikor beállították, az az ember csinálta, aki eladta. Ránézésre megbízható, de.....

Elvileg meg van minden információm a változtatáshoz (username, jelszó, IP, stb)

Köszönettel

(#4483) club1 válasza essexboy (#4481) üzenetére


club1
veterán

A 169-el kezdődő IP címek úgyn. APIPA (Automatic Private IP Addressing) címek, ami azt jelenti, hogy nincs kapcsolatod semmi olyan eszközzel, ami ip címet tudna neked adni. Tehát vagy nincs akiválva a routerben a DHCP kiszolgáló, vagy fizikailag nincs kapcsolat a számítógéped és a router között, vagy a router wan lábába (LAN helyett) kötötted a számítógéped.

(#4484) club1 válasza ratisrdt (#4482) üzenetére


club1
veterán

Setup\wireless\security fület átkattintod. Ugyanitt Preshare key-t átírod.

(#4485) essexboy válasza club1 (#4483) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi a választ! :R Magyarul nincs kapcsolat a számítógépem és a router között annak ellenére, hogy rendesen a LAN1-es csatlakozóba kötöttem a számítógépemet. Ilyenkor mit tudok csinálni? Valaki meg tudja ezt javítani, vagy dobhatom a kukába?

essexboy

(#4486) club1 válasza essexboy (#4485) üzenetére


club1
veterán

Reset-elném a routert, akkor (alapértelmezettként) élni kell rajta a dhcp kiszolgálónak. Utána a kliensen ipconfig /release, majd ipconfig /renew. Ha ekkor sem kap ip-t, akkor (UTP) kábelcsere, majd újabb (release, renew) próba.
A routeren égnek rendesen a lámpák?

(#4487) ratisrdt válasza club1 (#4484) üzenetére


ratisrdt
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Megpróbálom kivitelezni.

Üdv.

(#4488) hclo3


hclo3
csendes tag

Hello,
vettem egy TL-WR841ND routert optinethez és az a gondom, hogy állandóan szakadozik a net, csak percekre. fél órára jó és néha maga a hálózat sem látszik.

Amikor ki-kialakul a kapcsolat, mindig más sebességet ír ki, de amikor megy is, nagyon lassú.
Kábellel összekötve a notebookot a wifi routerrel megy a net és a sebesség is rendben van.
Firmware-t frissítettem már egy januári verzióra, de csak a menü lett más. A beállításoknál wpa2-psk-t állítottam. Sok fórumot megnéztem, de semmi sem segített eddig.

A hiba egy notebook-kal és egy tl-es usb wifi adapteres pécén egyaránt előjön.
Korábban egy g-s netgear router volt, de azért váltottam, mert lassú volt és a net elvileg 50 Mbps-es.
Előre is köszi az ötleteket!

(#4489) essexboy válasza club1 (#4486) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Amikor elengedtem az ip-t meg utána megújítottam ezt írta ki: Hiba történt a kapcsolat megújításakor: Nem lehet kapcsolatba lépni a DHCP kiszolgálóval. A kérelem túllépte a megengedett időt, és égnek rendesen a lámpák! Két kábellel is próbáltam különböző (LAN1,2,3,4) lyukakba és sehogy se akar működni. Közvetlen valahogy nem lehet rákapcsolódni a router nyáklapjára?

essexboy

(#4490) kali válasza hclo3 (#4488) üzenetére


kali
legenda

próbálj ki több csatornát is a routeren, hátha egy a közelben lévő azonos, vagy szomszédos csatornán lévő wifi hálózat akad össze a tiéddel, és nyomja el azt!
ezen alkalmazás segítségével keress olyan csatornát, ami szabad - és lehetőleg a két szomszédos értéke is; wirelessnetview (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

(#4491) prisz válasza essexboy (#4489) üzenetére


prisz
aktív tag

"...Közvetlen valahogy nem lehet rákapcsolódni a router nyáklapjára?"

Lehet, hogy alapesetben ki van kapcsolva a DHCP. Próbálj meg fix ip-t adni a hálókártyádnak, és úgy csatlakozz a router-hez. Az átjáró, és a dns a router ip címe.

(#4492) essexboy válasza prisz (#4491) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi, majd megnézem este otthon, hogy mit szól ehhez.

essexboy

(#4493) HW Junkie


HW Junkie
tag

Sziasztok

Nekem volt már egy pár routerem de mind 10e forint alatti kategória és a leszakadozás összevissza sebesség, port blokk meg egyéb idegesítő probléma mindegyiken volt valamilyen formában.

Most lett elegem, készen állok drága profi cuccot venni.

Az lenne a kérdésem hogy tud-e valaki ajánlani egy bevállt nagyon stabil megbízható minőségi routert típust amivel nem tapasztalt problémákat.

(#4494) vorik


vorik
tag

Üdv mindenki, beállnék én is a problémások sorába... :U

Van egy Thomson Speedtouch ST780i WL routerem (T-Home), és alapból tökéletesen működik de pár naponta, illetve ha nagyobb adatmennyiséget mozgatok át rajta wifin, akkor újraindul... (kattan egyet, leáll, aztán vissza).

Valami ötlet?

Esetleg egy másik firmware vagy valami beállítás segítene rajta?

Fejjel lefelé van, hogy jobban szellőzzön az alja, de így is eléggé melegszik.

1 gép van rajta kábelen és az ADSL, más nem (meg a wifi ugye).

Help! :F

:R

recreational nuclear physicist

(#4495) KicsiUbul válasza vorik (#4494) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Jelentsd be hibára a T-Homenál, hogy a HGW random újraindul.

HW Junkie: itt próbáld inkább

Értem én...

(#4496) vorik válasza KicsiUbul (#4495) üzenetére


vorik
tag

Hát ha nincs más, akkor nyilván ez lesz, miután az előző két panaszomat kivizsgálták (30-60 nap).

Gondoltam hátha addig is van valami megoldás... :U

Azért köszönet :R

recreational nuclear physicist

(#4497) KicsiUbul válasza vorik (#4496) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hibabejelentés ÁSZF szerint 72 óra.
Számlareklamáció 30 nap.

Értem én...

(#4498) vorik válasza KicsiUbul (#4497) üzenetére


vorik
tag

Igen, a számlareklamáció az... konkrétan kaptam egy 70k-s telefonszámlát, mikor se telefon előfizetésem, se készülékem nincs és nem is volt soha :F

Csak szeretném megvárni mi lesz ebből, mert ha hülyeség lesz a vége, akkor bye-bye T :K

:R

recreational nuclear physicist

(#4499) crashbandi


crashbandi
csendes tag

sziasztok!

Lenne 1 TL-WR841ND routerem (V5-s,friss firmware-el) és olyan gondom lenne,hogy DIGI netemmel (80mbit/25mbit) TOPNET nem akar rendesen muzsikálni.

Router nélkül:

Routerrel:

Firmware friss:
3.9.18 Build 100104 Rel.36350n

Valaki,valami ötlet? :U :U

[ Szerkesztve ]

(#4500) FixY67 válasza crashbandi (#4499) üzenetére


FixY67
senior tag

Lehetőleg azonos szerverrel tesztelj! A netmeter.eu nekem úgy tűnik, hülyeséget mutat. Nem csak nálad.

...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.