Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Alex91 válasza gbela (#3150) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen sebessegu a net?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3152) gbela válasza Alex91 (#3151) üzenetére


gbela
senior tag

4mbit/1mbit. Ennyit csak kellene vinnie.

(#3153) Alex91 válasza gbela (#3152) üzenetére


Alex91
félisten

Annyit igen. MTU mennyi?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3154) gbela válasza Alex91 (#3153) üzenetére


gbela
senior tag

Huh, most megnéztem, hogy ez mi, nagyjából értem, de hogy hol találom meg a mértékét még nem tudom, de keresem.

(#3155) Gááboor


Gááboor
tag

Hello. Adjatok valami tanácsot mit tegyek.

Adva van egy pc és egy laptop meg egy router, mind a kettőn vista. Pc-n betudok jelentkezni a flickr oldalra -tört vista- a laptopon vezeték nélkül meg nem -eredeti vista- , itt már a megjelenítésnél szét töri az oldalt és a leugró kis sávban valami tanusítvány hibát jelez , amit engedélyezek, akkor össz áll az oldal, de a loginnál már nem léptovább.
Engedélyeztem , meg letiltottma a cookiekat , de semmi. Ki be kapcsoltam az in privát szűrést de semmi.
Mind a kettő gépen eset nod smart security van alap beállításon és nem piszkáltam. Internet beállítás egyéni szinten a boztonság és nem piszkáltam. Most nézem a login oldal sem jön be. Cookiek törlése sem segített.

Függetlenül attol, hogy ez a flickr oldal, mi lehet a probléma?
Nagyon idegesít mert nem vagyok pc közelben a legtöbbször.
Lehet, hogy router nem engedi valami miatt? TPlinkem van.

(#3156) gbela válasza Alex91 (#3153) üzenetére


gbela
senior tag

Na, ha minden igaz az MTU 1500 az alábbi teszt alapján.
[link]
PPPoA-nál ennyinek is kell lennie ha minden igaz. Esetleg át kellene állítani PPPoE-re a routert? (nem mintha tudnám mi a különbség de ha minden igaz ott lehet manuálisan állítani).

[ Szerkesztve ]

(#3157) Alex91 válasza gbela (#3156) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, hogy a chello PPP-vel kapcsolodik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3158) gbela válasza Alex91 (#3157) üzenetére


gbela
senior tag

Nem, azt hiszem hülyeséget írtam, szóval biztos nem PPPoE, nem kell semmit megadni. Routerben dynamic van megadva, és így is kell lennie. Régen mikor chellom volt is így volt. Meg mindenütt ezt írják. És MTU-nak is 1500-at írnák. És csak szakad és szakad most is percenként:(

(#3159) Alex91 válasza gbela (#3158) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy a router a xar :F Firmware frissitve?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3160) gbela válasza Alex91 (#3159) üzenetére


gbela
senior tag

Hát, lehet. Eddig jó volt. Tegnap frissítettemi emiatt fw-t de nem segített. Még próbálom az MTU-t lejjebb venni, valahol vmi másra ezt írták megoldásnak. Ha nem megy akkor ennyi. Ha a router szar nem probléma, veszek egy másikat. Csak nincs kedvem venni úgy egy másikat, hogy a végén kiderül, hogy azzal is ilyen és nem ez volt a bibi:)

(#3161) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

Van egy Linksys WRT160NL routerem (FW: 1.00.01 B15), néhány hete vettem. Próbáltam rákötni USB-n egy MSI Starbox külső vinyót (320 GB-os Samsung sata merevlemez van benne). Pár napig hibátlanul ment minden, aztán elkezdődtek a furcsa jelenségek. Először eltűnt a hálózatról a vinyó, pár órával később az egész router lefagyott. Ezt megcsinálta párszor, újraindítás után pár napig mindig ment. Most új hiba jött elő, amikor rá volt kötve a vinyó, akkor a DHCP nem osztott IP címet se wifin, se vezetéken, ha kézzel beállítottam, akkor viszont ment minden, hálózat is, net is. 2 asztali géppel is és 3 frissen telepített különböző laptoppal próbáltam. Most kihúztam a vinyót, újraindítottam a routert, és jó, viszont a vinyót nem ismeri fel, se azt, hogy mekkora, sem a partíciókat, és ha rányomok a leválasztás gombra akkor is hibát ír ki. A vinyó több gépen próbálva megy hibátlanul, minden adat megvan rajta, írható, olvasható. Valakinek ötlete, hogy mitől lehet? Esetleg vigyem vissza kicseréltetni, vagy várjak még vele, hátha lesz frissebb hardver verziójú ebből a típusból?

www.medcomp.hu

(#3162) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Van egy d-link dir 615-ös routerem, olyat csinál, hogy 2 naponta elmegy a net, de kihúzás-visszadugás az áramból megoldja. Kérdésem hogyan lehet azt beállítani, hogy ne menjen el a net?

(#3163) Prego


Prego
senior tag

Edimax BR-6114 WG, Chello net. Amikor új IP címet kap(na) a szolgáltatótól, egyszerűen összeomlik az egész hálózat, most 3x indítottam újra az egész modem+routert és nem megy. Router a szomszédé, szal nem repitem ki az ablakon :D
Esetleg valami beállítás kérdése, vagy próbáljam újraflashelni a firmware-jét?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3164) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
minap vásároltam egy Linksys 160NL Wifi routert. Nagyjából gyári alapbeállításokkal működik, lan-on keresztül szépen megy a net. SSID broadcast bekapcsolva, mixed mode Wifin keresztül laptoppal (g-s wifi van benne) is hibátlan. Van egy Asus A696 PDA-m, (802.11 b/g wifi) de ezzel sajnos nem megy csak wireless-B only módban a net. Mit kellene állítanom a routeren, hogy lássa a PDA a hálózatot mixed módban is? Próbáltam Wireless-G only és BG mixed módban is, egyik sem működik. a B mód meg ugye lassú és a laptop is csak vánszorog ekkor...
előre is köszönöm.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3165) knbs


knbs
senior tag

Van egy ilyen kabelmodemem vagy mi a szosz: Touchstone® Telephony Modem TM702G , elviekben a default ip-je a 192.168.2.1 lenne, ezt talatam minden leirasban a neten.
Beutom a bongeszobe es nem nyitja meg az admin feluletet, siman: "A(z) 192.168.2.1 helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol." megpingeltem ugy sem jon valasz.
A net siman jo, csak szeretnek par portot kinyitni de nem tudok bemenni a routerba :W :W :W
Valakinek van esetleg otlete, hol lehet a hiba, egyaltalan mit nezzek??? A net tokeletes most emeltek a savszelessegunket es kaptunk vele egy uj modemet is, mert a regebbi az max 20mbit-t tudott "csak".
Resetelni mar resteletem de meg mindig semmi. Remelem valaki tud mondani valaki okosat, mert mar idegesit :(
A segitseget elore is koszi!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#3166) Prego válasza knbs (#3165) üzenetére


Prego
senior tag

A mi a szöszből jöttem rá hogy kevered a modemet meg a routert :D
A modem arra való hogy a kábelben futó jelet átalakítsa a számítógép számára értelmezhető jellé (meg még pár apróság). A router feladata az (legalábbis otthoni hálózatban) hogy legyen egy 192.168.X.X címe és hasonló címeket osztogasson a rákötött gépekre. Valszeg azért nem tudod pingelni, mert nem 192.168.2.1 a címe. Nézd meg mi a saját géped IP címe, Start/Futtatás->cmd->ipconfig, és ha pl 192.168.1.100, akkor próbáld a 192.168.1.1-et pingelni/beírni a böngészőbe.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#3167) customrobi


customrobi
tag

Sziasztok,
vettem egy routert, de sajna megszívtam az installt. Sima gyors installban működött ugyan, de csak nem biztonságos módban. Valamit viszont elállítottam, hogy biztonságos üzemmódban is tudjam használni,és most hálózati kulcs keresésnél nem jut tovább a gép.(xp) Sajna a router menüjébe sem tudok bejelentkezni.
Van erre megoldás, vagy kuka a router?
Ha valakinek van használható ötlete, kérem ossza meg velem. Előre is köszi.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3168) Kami11 válasza customrobi (#3167) üzenetére


Kami11
őstag

Hardreset volt?
Esetleg azt is leírhatnád, hogy milyen típusú a router!

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3169) customrobi


customrobi
tag

Egészen pontosan azt írja: ehhez a kapcsolathoz hálózati kulcs szükséges.
Na most, én nem emlékszem, hogy ezt én megadtam volna, ha viszont nem én akkor mi a jelszó?

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3170) customrobi


customrobi
tag

bocsánat :K
tp-link wr340gd

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3171) customrobi


customrobi
tag

ha hardreset alatt a kütyü hátulján lévő reset gombot érted, akkor igen.
viszont most legalább biztonságos vezeték nélküli hálózatot ír ki. annyir, hogy még én sem tudok bejelentkezni :C

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3172) Kami11 válasza customrobi (#3169) üzenetére


Kami11
őstag

Azért nem tud kapcsolódni mert nem adtad meg a WEP/WPA kulcsot.
Próbáld újrakonfigolni, ha volt reset akkor a manuálban megtalálod a belépéshez szükséges adatokat -ip cím, user/pass páros.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3173) customrobi


customrobi
tag

most sikerült, de az volt a gond, hogy eddig nem szedtem le az usb adaptert. így hiába nyomtam a resetet. :) most, megy de mit kellene beírnom a kulcsnak, hogy ne járjak megint rosszul?

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3174) Kami11 válasza customrobi (#3173) üzenetére


Kami11
őstag

Mindegy mit, csak ne felejtsd el! ;]
Ha lehet legyen minél több és változatos karakter.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3175) customrobi


customrobi
tag

ahhoz, hogy wpa legyen kéri ezt a radius password-öt, de sehol nem találok ilyet. illetve nem találom, hogy hol kellene megadnom.
ha ez nincs csak wep szinten hajlandó működni, de ilyenkor nem biztonságosként jelzi. nem is kér a belépéshez semmit.
vagy ezt a xp-n belül tudom megadni?

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3176) dr.bubo válasza customrobi (#3175) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben ezt válaszd ki:
Securitytype: WPA-PSK/WPA2-PSK
Security option: automatic vagy wpa-psk, vagy wpa2-psk
Encryption: automatic vagy tkip
:)
nem kér radius servert

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3177) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:

Tegnap óta nem tudtam a bH honlapját csak anonym web böngészővel megnyitni, torrent kliensem se tudott a trackerhez kapcsolódni.
Először a szolgáltatóra gyanakodtam, hogy blokkolni kezdte az oldalt, de szomszéd srácnak megy /ugyanaz a szolgáltató/. Kipróbáltam router nélkül hátha..és lám működik. Semmit nem változtattam az eddigi beállításokon, semmi nincs tiltva benne és csak a bH-nél jelentkezik ez a hiba, minden más honlapot elérek, más trackerekhez kapcsolódik a torrent kliensem. Netgear WGR614 a router típusa. A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3178) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Nemsokára bekötik hozzánk a 9. kerben a digi netét... Sajnos egyelőre csak a 4/1-es csomagot tudják hozzánk bekötni, remélhetőleg előbb vagy utóbb lesz a 30/20, esetleg a 20/10-es...
A kérdésem, kérésem a következő lenne:
Tudnátok egy olyan wifi routert ajánlani, ami egy aránylag kicsi másfél szobás lakásban stabilan tudja tartani ezt a 4/1-et szinte bárhol? A router és a noti helye között általában 0 vagy 1 fal lesz, néha esetleg 2, és a gép-router távolság szerintem minden esetben kb 5 méter lesz... Tehát nem kell nagy dologra gondolni, egy olyan lehetőség szerint olcsó router kéne, ami 3 gépen egyszerre tudja a netet "szolgáltatni" (wifi-n keresztül), és tudja tartani ezt a nem túl nagy sebességet (a későbbiekben pedig ha esetleg be lesz valami csoda folytán vezetve a 30/20as net, akkor se mondjon azért csődöt, még ha vezeték nélkül nem is tudja a 30/20at tartani..)...
Ötletek? Ki mit használ?

(#3179) customrobi válasza dr.bubo (#3176) üzenetére


customrobi
tag

sajna nekem kér. ez a menü egészen más mint az enyém. nálam ezt a rádiusz szart kéri., de mivel nem tudom nem enged tovább.:(

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3180) dr.bubo válasza customrobi (#3179) üzenetére


dr.bubo
őstag

Három lehetőség között választhatsz a wireless setttingsben a security type-nál:
1. WEP
2. WPA/WPA2 ennél kell a radius sever
3. WPA-PSK/WPA2-PSK
Neked a 3. kell.
Benne kell szerepelnie a routered menüjében. [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3181) Alex91 válasza laci06 (#3178) üzenetére


Alex91
félisten

Wireless Charts

Lehet valogatni :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3182) customrobi válasza dr.bubo (#3180) üzenetére


customrobi
tag

asszem fejet kell hajtsak, és köszönöm. én állandóan leragadtam a 2. pontnál. :W
Köszönöm a lamarek nevében is :)

Vessetek az oroszlányok elé.

(#3183) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

üdv, nekem igazából nincs router gondom, hanem valami tanácsra lenne szükségem abban, hogy szeretném néha ellenőrízni a megtekintett weblapokat amiken a hálózat többi gépe megfordult. van erre valami program?
a router típusa di-524 ha esetleg segít

(#3184) KicsiUbul válasza Matthewsz (#3183) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Erre inkább a gépeken állíts be valami logolást, vagy egy proxy servert rakj a hálózatba

Értem én...

(#3185) Matthewsz válasza KicsiUbul (#3184) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

köszi, majd utánanézek jobban :)

(#3186) KicsiUbul válasza Matthewsz (#3185) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Vagy esetleg sniffeled a halozatot. De ez moralisan erosen megkerdojelezheto...

Értem én...

(#3187) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Nemrég kötötték be a T-Home-ot hozzánk. A leosztáshoz egy wifis Speedport W721V routert hoztak, minden jól megy kivéve a port átengedése. Korábban más routeren simán ment, ezzel eléggé meggyűlt a bajom. Ezen hiába próbálom ugyanolyna módszerrel egyszerűen nem megy. Ha esetleg valaki használna hasonlót és tudja, hogy kell beállítani azt nagyon megköszönném! :R

(#3188) Gabás válasza Morgal (#3187) üzenetére


Gabás
addikt

próbálj 10 000 alatti portot, mintha lett volna egy ilyen bug ezekben a routerekben

(#3189) KicsiUbul válasza Morgal (#3187) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Vagy ha megvan még a régi routered, akkor tedd be mögé DMZbe, és onnan a gépekhez.

Értem én...

(#3190) Villanyász


Villanyász
tag

Sziasztok!

Adott egy dlink-301 router és azt a furcsa dolgot csinálja hogy ha a Network résznél kikapcsolom a Game módot akkor a video streamek mint pl a youtube egy idő után megakad és nem tölti tovább a videot. Bekapcsolva jó csak igy az oldalak elérése lasabb.
A Multicast stream opció továbbra is be van kapcsolva.
Van vmi ötlet mitől lehet? ( Nem arra gondolok h kapcsold vissza)

(#3191) Morgal válasza KicsiUbul (#3189) üzenetére


Morgal
tag

Nem volt eddig más routerem, csak másnak csináltam már meg a portáteresztést. Egyébként 10000 alatti portot használok.

(#3192) VAgoston75


VAgoston75
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 3COM 3CR858-91 routerrel kapcsolatban.
A következő a probléma. Adott a cégünkön kívül egy iroda ahol 2 lokális gép (XP) leledzik.
Mindkettő VPN kapcsolaton keresztül éri el a központot. Ha egyszerre kapcsolódnak 100%, hogy megszakad, esetenként le is fagy mind a kettő. Az eseménynapló nem ír semmit. A routeren az elérhető legfrisebb firmware van, és már több más típussal is kipróbáltam. A hiba csak ezzel az egy routerrel áll fenn. Jelenleg (kb 2 hete) egy Linksys r- el működik a rendszer amit ki kéne váltanom.

Köszi

(#3193) VAgoston75


VAgoston75
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kéne egy 3COM 3CR858-91- es routerrel kapcsolatban.
Van a cégünknek egy külön irodája 2 PC- vel amik VPN- en keresztül érik el a központot.
A probléma az ott kezdődik ha mindkét gépen dolgoznak (vPN- en keresztül) akkor a kapcsolat megszakad és legtöbb esetben a gépek is lefagynak.
Tuti, hogy a router okozza, mert más típussal hibátlanzl működik. Felraktam rá a legfrissebb firmware-t de a hiba továbbra is maradt.
Ha valakinek ismerős a probléma légyszi segítsen. Nem szeretnék új routert venni.

Köszi

(#3194) KicsiUbul válasza VAgoston75 (#3193) üzenetére


KicsiUbul
őstag

IPsec VPN? A koncentrátorban is meg kellene nézni, hogy van-e valami a logokban, hátha abból lehet valamire következtetni. Lehet hogy tele lesz az ARP tábla, és abba zakkan bele, a gépeknél meg lehet, hogy valamilyen program fagy ki, hogy nem tud a terminal serveréhez kapcsolódni.

Értem én...

(#3195) KicsiUbul válasza Morgal (#3191) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Konkrétan milyen service?

Értem én...

(#3196) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

bocs ha rossz helyre írok.

synergy-vel és insurgency-vel játszanék, de pár napja nagyon akad, vagy a szerverhez való csatlakozás után áll a kép, és nagyon magas a ping(2-300+).

sebességmérőkkel az előfizetett értékek jönnek ki(2mbps/256) és minden más a megszokott sebességgel megy.

router: TL-WR941ND, kártya: TL-WN951N+TL-ANT2405C.

lehet ez helyi probléma? vagy lehet hozzá köze a routernek?

Aurea mediocritas

(#3197) Morgal válasza KicsiUbul (#3195) üzenetére


Morgal
tag

T-Home adsl 8Mbites

(#3198) fatal` válasza AXisBOLD (#3196) üzenetére


fatal`
titán

Lehet köze a routernek igen, de nem túl valószínű. A játék portjai (ha szükséges, nem játszom vele, így nem tudom) ki vannak engedve a router és a szoftveres tűzfalon is?

Próbálj meg cmdből pingelni, és nézd meg milyen ping értékeket kapsz vissza.

Start->cmd, ping itcafe.hu vagy bármi német oldalt.

(#3199) AXisBOLD válasza fatal` (#3198) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a választ.

ma meg minden flottul ment. meg korábban is, szóval nem hiszem hogy a tűzfalakkal van valami. szofveresen korábban beállítottam már, a routert nem néztem.

ezt a cmd pinget megnézem. :R

Aurea mediocritas

(#3200) Tomywarrior


Tomywarrior
csendes tag

Sziasztok valaki pls help nagyon fontos eggy pirelli routerem van a T-homehoz kaptam de az u-torrent nem nagyon akar menni nagyon sürgős és fontos lenne! :S Előre is nagyön szépen köszi és hálás vagyok :) Tomi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.