Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) lugosi válasza fery02 (#40100) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van pl. lightroom ios-re.

(#40102) fery02 válasza lugosi (#40101) üzenetére


fery02
addikt

Köszi, de attól félek ezek a hájpolt, meg nagyobb nevű app-ok kiesnek nálam, mert közel sem tudják azokat a funkciókat egyben, mint a fenti linkelt droidos app.

Lehet valóban nem létezik ilyen minden-az-egyben app iOS-re, pedig gondolom nemcsak nekem nekem lenne rá igényem.

Pl ez olyat is tud, hogy egyszerre több képet ráillesztek layer-ként az alap képre és mindegyik layer-el külön tudok módosításokat végezni természetesen, sorrendjüket, viselkedésüket változtatni.
Emellé részletes szöveg beillesztési lehetőség és még sokminden más.

Most ebben a Lightroom-ban pl olyan alap dolgot nem enged csinálni, hogy összébb szeretnék nyomni egy képet, ami a tartalmával együtt “nyomódjon”.
Aztán persze erre a következő lépés lenne, hogy egy másik képet rá szeretnék layer-ként rakni, de az szintén nem lehetséges.

(#40103) burgatshow válasza fery02 (#40100) üzenetére


burgatshow
veterán

- Adobe Photoshop Lightroom
- Snapseed
- Linearity Curve (Vectornator régi nevén)
- Photomator (leírásod alapján talán ez van legközelebb)
- Affinity

Ezek elég jók, nem mindegyik tud mindent, de azért csak találsz közöttük olyat, ami jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40104) fery02 válasza burgatshow (#40103) üzenetére


fery02
addikt

Köszi, ezekre napközben rápróbálok! 🙏
Már azzal is kiegyezek, ha legalább két féle képszerkesztőt kell használnom párhuzamosan majd a jövőben. 😅

(#40105) lugosi válasza fery02 (#40102) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos totál fogalmatlan vagyok a mobilos lightroommal kapcsolatban (is :D), nem tudom megmondani neked, hogy benne vannak-e ezek a funkciók. Én táblagépen használom néha (hozzáteszem fizetős, havi 800 Ft), ott is alapvetően rawkonverzióra és kisebb beállításokra, nagyon komoly képszerkesztéseket nem csinálok vele.

(#40106) CharlieDrop válasza fery02 (#40100) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én gépen Pixelmatort használok. Itt a link meg tudod nézni, hogy iOS-en megvan-e ami neked kell.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40107) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

6 hónap múlva iPaden is lehet majd külsős app storet telepíteni: [link]

(#40108) Gzolo válasza fery02 (#40100) üzenetére


Gzolo
senior tag

Szia, Photomator. iPaden is elérhető.

(#40109) fery02


fery02
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat és ajánlásokat! :R
Kipróbálgatom mindet, de időigényesebb a folyamat, mint gondoltam.

(#40110) namenlos


namenlos
tag

Aki használja a SwiftKey-t, annak működik normálisan? Nálam folyamatosan, egy-két betűt leütve visszavált a gyári billentyűzetre, és így használhatatlan.

(#40111) SharpSA válasza namenlos (#40110) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen rendben működik. Nézd meg az áruházban, hogy a legfrissebbet használod-e és indítsd újra a telefont.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#40112) fery02 válasza SharpSA (#40111) üzenetére


fery02
addikt

Ezért is szeretek benézni ide a topikba, hogy ha felmerül a “frissítés” szó, akkor ilyenkor eszembejut, hogy belépjek megnézni App Store-ban, hogy mi a helyzet és lám, két maroknyi alkalmazás sorakozott frissítési lehetőséggel. 😄

(#40113) namenlos válasza SharpSA (#40111) üzenetére


namenlos
tag

Sajnos nem segít az újraindítás/frissítés sem, régebben ez a jelenség orvosolható volt azzal, hogy csak egy nyelvet állítottam be (magyar+angol helyett csak magyart), de most egy nyelvvel sem működik normálisan. :(

(#40114) namenlos válasza namenlos (#40113) üzenetére


namenlos
tag

Na úgy néz ki, hogy az ujratelepítes megoldotta. Bár hiába szinkronizáltam, mindent elfelejtettem..

(#40115) Rage47 válasza namenlos (#40110) üzenetére


Rage47
veterán

töröld a gyári billt.

(#40116) fery02 válasza Rage47 (#40115) üzenetére


fery02
addikt

Azt hogyan csinálja?

(#40117) MikeWazowski válasza Rage47 (#40115) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Azt tuti nem lehet :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#40118) Rage47 válasza fery02 (#40116) üzenetére


Rage47
veterán

(#40119) Zsolt,72 válasza Rage47 (#40118) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ez a nyelvi billentyűzetek eltávolítását mutatja be, de azok esetén is, ha már csak egy maradt, akkor annál az egynél már nem jön elő a törlés lehetősége. Egynek maradnia kell (ki is próbáltam a válasz megírása előtt).
[kép]
[kép]
[kép] ennél már nincs csúszka

A gyári billentyűzet nem távolítható el az iOS rendszerből, mert azt használja a rendszer a jelszavak beírásához, tehát mindig elérhetőnek kell maradnia akkor is, amikor idegen billentyűzetet használ valaki.

(#40120) Rage47 válasza Zsolt,72 (#40119) üzenetére


Rage47
veterán

(#40121) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A waze kb. törlés szélén billeg nálam. Nálatok mik a tapasztalatok?
Régen a legjobb navis alkalmazásnak tartottam, aztán kikerültek belőle funkciók (pl. hogy milyen útvonalat tervezzen), aztán elkezdett nagyon furcsán tervezni. Ami miatt régen szerettem, hogy ha valahol lezárás volt, vagy pl. nem lehetett adott úton menni, akkor azt tudta.
Tegnap, május 1., először arra akart vinni, amerre le volt zárva a város (oké, nem tudta, mert nem jelezte senki (?), de akkor meg mi értelme ennek, kevesen használják, nincsenek jelzések?), utána pedig be akart vinni egy olyan utcába, ahol évek óta, lehet hogy megvan 15 éve is, szombat-vasárnap és ünnepnap tilos behajtani. Hát szerintem lehetnek vitás ünnepnapok amik nem naptárhoz kötöttek, de a május 1. az olyan szögegyszerű hogy ünnepnap, hogy ihaj.
Ennyi erővel felmerül bennem, hogy minek is ez az alkalmazás. :(((

(#40122) Zsolt,72 válasza lugosi (#40121) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nekem kifejezetten rossz tapasztalataim vannak vele, noha több alkalommal is adtam esélyt a részére. Minden teszt során elbukott, szándékosan olyan helyeken tettem próbára, amelyeket jól ismerek és gyakran járok feléjük. Téves tervezés, hiányzó cím, értelmetlenül javasolt elkerülés és egyebek miatt inkább az egyre jobban teljesítő Apple Térkép a navigációs eszközöm.
Nagy várakozás volt bennem az itteni Waze topik és egyéb ajánlások után, de számomra komoly csalódás volt…

(#40123) Oldman2 válasza Zsolt,72 (#40122) üzenetére


Oldman2
veterán

El is felejtettem megemlíteni, hogy nincs egy hete, hogy Szolnokon összefutottam egy Apple Maps feliratú (a nejem szerint galambdúcot hordozó) autóval.

Szóval, dolgoznak a fiúkák...
:K

(#40124) CharlieDrop válasza lugosi (#40121) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem a múltkor csinált furcsát, elvitt volna a málnásba (kb. Szó szerint), csak kicsit ismerős voltam arra felé, feltűnt hogy rossz helyre vissz. Visszafordultam, elmentem a célhoz és még mindig vissz akart küldeni a rossz helyre, nem is értem mi lett vele.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40125) consono válasza Zsolt,72 (#40122) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos úgy néz ki, hogy mióta a Google megvette a Waze-t nem igazán fejlesztik, sőt. Pakolják át a funkciókat a GMapsbe és ennyi.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40126) Zsolt,72 válasza Rage47 (#40120) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Elképzelhető, hogy e téren volt változás valamelyik frissítés után? Korábban nem volt erre lehetőség, a jelszavak beírása során elkerülhetetlen módon arra váltott vissza a rendszer.

Hozzáteszem, ha valóban így volna, az szomorú lenne, nem ok nélkül történt meg ilyen módon a fejlesztés, pont a mi érdekeinket szolgálta ez a biztonsági megoldás. Bár amennyit cseszegetik kívülről az iOS-t, jogalkotók kényszerítik arra, hogy olyan legyen, mint az Android, meg sem lepne.

(#40127) Zsolt,72 válasza Oldman2 (#40123) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, járnak a Google-autók is és jön az Apple is. Haladni kell előre. :D

(#40128) Zsolt,72 válasza consono (#40125) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Régebben szinte csak jókat hallottam, olvastam róla. Mostanság ez megfordulni látszik, pont amiatt, amit te is írtál.

Köszönöm a választ!

(#40129) lugosi válasza consono (#40125) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És a google maps jó navigálni? Az tudja az ilyen varázslatokat, hogy lezárt utca stb?

(#40130) namenlos válasza Zsolt,72 (#40126) üzenetére


namenlos
tag

Vannak olyan appok (például mobilbankok vagy pl. a céges felügyelet alá bevont Mail/Teams is), ami adatvédelem miatt nem enged külső billentyűzetet, és hiába marad csak a SwiftKey beállítva, a gyári billentyűzet ugrik fel ezek használatakor. Tehát törölni fizikailag nem lehet.

(#40131) Zsolt,72 válasza namenlos (#40130) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Köszönöm a megerősítést, én is így tudtam/gondoltam.

(#40132) burgatshow válasza Zsolt,72 (#40131) üzenetére


burgatshow
veterán

Így van. Plusz MDM-ből is tiltható ha valakinek mondjuk céges készüléke van.

(#40133) consono válasza lugosi (#40129) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, passzolom a kérdést. Navigálni navigál, forgalmat is mutat, de hogy mit csinál a lezárt utcákkal azt nem tudom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40134) CharlieR válasza consono (#40133) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Néz rá Budapest XVIII ker. Pestszentimre, Nagykőrösi útra. Éppen felújítják, szépen mutatja az egyirányúsitást.

(#40135) consono válasza CharlieR (#40134) üzenetére


consono
nagyúr

Nem járok arra :) Ellenben az "állandó", vagyis a rég óta ott lévő tereléseket a Waze is mutatja, viszonylag gyorsan, de lugosinak nem ezzel volt baja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40136) merqree válasza lugosi (#40121) üzenetére


merqree
őstag

Nehezemre esik kategórikusan kijelenti, hogy a waze törlendő. Amikor nagyon sietek, akkor szoktam csak használni, a jelentések miatt.

Egy időben Sygic-et használtam, de mivel a CarPlayt már csak előfizetéses módban lehet használni, így akkor nagyon "megharagudtam" rájuk, és akkor olcsóbb volt a TomTomGo-ra éves előfizetéssel, mint a Sygic, így itt ragadtam a TomTomGo-nál.
De ezek mellett van, hogy a GoogleMaps-el megyek.

A legritkább esetben használom az AppleMaps-et, mert azon a POI kritikán aluliak, és nincs webes felület, ahol tudnék POIkat javasolni.

Az autóban (Smax 2023as) van gyári navi forgalommal egyetemben, de az olyan késésben van az útlezárások és úton folyó munkák, hogy csak zavaró tényező, ezért sosem használom.

(#40137) MikeWazowski válasza lugosi (#40121) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nekem a gyári gps app nagyon bevált. Ha valami gond lenne, meg fent van alternatívaként a google maps.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#40138) Zsolt,72 válasza merqree (#40136) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Csak a web-es felületen történő POI javaslati mód jöhet szóba nálad? A térkép saját beépített módszere nem megfelelő? Magam meglehetősen gyakran használom, mert szívesen adok hozzá helyeket, könnyű használni és elég gyorsan meg is szokott jelenni a bejelentett hely.

(#40139) merqree válasza Zsolt,72 (#40138) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Van iPad-em, azon is tudnám csinálni, de az adatok felvitele nekem praktikusabb lenne webes felületen.
Majd szép komótosan megcsinálom akkor iPad-en...

[ Szerkesztve ]

(#40140) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan kiadás követő alkalmazás, ami ha apple pay-el fizetek, akkor egyből rákérdez, hogy mire költöttem?
Hónap végén szeretném átnézni, hogy mire költöttem és abból végül mi volt felesleges. :R
Ezt a lehető legegyszerűbb módon szeretném elérni

(#40141) Zsolt,72 válasza merqree (#40139) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Értem, ha az lenne a kényelmesebb neked, akkor egyértelműen hátrány, hogy nem érhető el. Köszönöm a választ.

(#40142) burgatshow válasza smallmer (#40140) üzenetére


burgatshow
veterán

Nincs ilyen mert nincs publikus API hozza. Egyedul az Apple Card-ot meg az Apple Cash-t lehetne pl. YNAB-bel osszekotni, de ez a ketto viszont itthon nem elerheto.

Esetleg ha a netbankod tud havi koltest CSV-be exportalni (OTP pl. igen, ERSTE nem) akkor a CSV-bol lehetne egy jo szabalyrendszerrel mondjuk YNAB-be importalni.

(#40143) lugosi válasza smallmer (#40140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pár banknak a saját appja már tudja azt, hogy appban belül kategorizálja a költéseket.

(#40144) Oldman2 válasza burgatshow (#40142) üzenetére


Oldman2
veterán

A Shortcuts segítségével sem megoldható? Abban mintha lenne ilyen „esemény”...
:F

(#40145) Zsolt,72 válasza lugosi (#40143) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Így van, a George App is képes rá (például).

(#40146) burgatshow válasza Oldman2 (#40144) üzenetére


burgatshow
veterán

Ahogy nézem de. Jó találat! A gond az, hogy egy gigantikus valamit kell építeni Shortcuts-ban, mert A Wallet-ből egy tranzakció típusú bemenet olvasható ki, amiben bár benne van minden (melyik kártya, összeg, eladó stb.), csak azt mondjuk egy YNAB esetében le kell képezni akkor kategóriára meg eladóra, mert nem biztos, hogy alapból 1:1-ben egyezni fog...

Ennél már hatékonyabb, ha kézzel rögzítesz, főleg ha vannak olyan igényeid, hogy mondjuk egy Auchan bevásárlást is több kategóriára dobsz szét (én pl. így csinálom).

(#40147) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Van egy Samsung nyomtatom.Szeretnék nyomtatni mobilon keresztül,de nem találok egy normális app-ot hozzá,amivel kapcsolódik egymással.Esetleg valakinek ötlete? Köszönöm előre is.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#40148) burgatshow válasza laci laci (#40147) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha a nyomtato nem tud AirPrint-et akkor sehogy.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.