Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) aujjobba válasza ojb (#14300) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszönöm, beleásom magam egy kicsit.

(#14302) fecus válasza Degeczi (#14255) üzenetére


fecus
őstag

Köszi, megvan. Sajnos a Tasmotával tényleg egyirányú a http vezérlés, míg az ESPEasy-vel kétirányú.
Keresek valami leírást az MQTT-Domoticz páros beállításához.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#14303) Veron válasza ojb (#14294) üzenetére


Veron
őstag

1000 köszi

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14304) szat8 válasza Veron (#14291) üzenetére


szat8
tag

A kép tökéletes, amit @ojb fórumtárs küldött.
Annyit fűznék hozzá, hogy lefordítva annyit jelent, a Shelly a lámpához közelebbi kapcsolóhoz menjen, és oda a kapcsolt fázison túl (ami elvileg már adott) szükséged lesz egy állandó fázisra, és egy nullára.

(#14305) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Valami ilyesmi kialakítású dashboardot szeretnék összehozni domoticz-re vagy HA-ra, de nem igazán találok rá megoldást. Nem a teljeskörűség, hanem az egyszerűség, és a jól láthatóság lenne a lényeg egy fali tableten. Dashticz-ot próbáltam, de nem igazán jött össze, vagy túl kicsik voltak a számok, vagy rosszul jelentek meg. Valakinek valami ötlet?

(#14306) zsamiatt


zsamiatt
őstag

ismertek olyan szabványos foglalatba tehető z waves kültéri led izót ami esetleg szinváltos és min 15W-s? domolicz vagy openhabba kerülne itegrálásra

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14307) LouiS22 válasza zsamiatt (#14306) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem ilyen nem létezik.

De itt a certified katalógus, kellemes böngészést.

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#14308) ojb válasza DougButabi (#14305) üzenetére


ojb
tag

Domoticz-ra [Imperihome] ?

(#14309) body007


body007
addikt

Megjött a sonoff iFan03-am - kamrába lesz az elszívó és a világítás vezérléséhez - majd jövök értetlenkedni :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14310) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Sziasztok!

Valaki írt/látott már olyan dzvent scriptet, ami képes kiszámolni a hőmérséklet süllyedését/emelkedését tizedfok/órában?

Hálás lennék egy példáért.

Előre is köszönöm.

(#14311) DougButabi válasza ojb (#14308) üzenetére


DougButabi
tag

Igen ez a másik amit már régóta nézek, de eddig eltántorított a havi előfizetés. Jobb lenne valami, amit csak egyszer kell megvenni. Azért lehet rápróbálok 1-2 hónapot.

(#14312) aujjobba válasza ojb (#14300) üzenetére


aujjobba
addikt

Csak hogy biztosan jól értem:

Veszek egy ilyet például: [link]
1. Ebbe bedugok egy USB-t a bemenetre
2. a másik végén az NC és a Common-t rákötöm a garázsnyit kontaktjára
3. átkattintom inching módba ami csak egy határozott idejű impulzust ad ki
4. pároztatom az eveLink-kkel aztán ezt már tudom majd könnyen a Siri-vel vezérelni

Jól látom a helyzetet?

(#14313) Degeczi válasza aujjobba (#14312) üzenetére


Degeczi
nagyúr

NC = Nornally Closed, vagyis azt bekötve mintha folyamatosan nyomnád a gombot... a NO-ra, Normally Open kivezetésre van szükséged

(#14314) aujjobba válasza Degeczi (#14313) üzenetére


aujjobba
addikt

Igaz, igaz.
A többi része stimmel az elgondolásnak?
Ez a bejövő 5V-ot fogja kiadni a kimeneten?
Az elég a nyitómotornak, vagy kell még valamit hegeszteni hozzá?

(#14315) Degeczi válasza aujjobba (#14314) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem ad ki semmit a kimenetre, csak egy kontaktot zár (pontosabban az alapban NC-re kapcsolt középső csatlakozót kapcsolja át a NO-ra amikor jelet kap). Ezzel párhuzamosíthatod a fizikai nyitógombot.

(#14316) aujjobba válasza Degeczi (#14315) üzenetére


aujjobba
addikt

Ah értem.
Kevertem a másik típussal, ahol a relé a bemenőt zárja a kimenetre, ergo az megy ki ami bement, amikor kapcsol a relé.
Remélem jól fogalmazok.

(#14317) Degeczi válasza aujjobba (#14316) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az a gyakoribb (pl. a Sonoff Basic is a bemenő 230V-ot kapcsolja tovább), de ilyen célra az csak átalakítva lenne jó, amit kinéztél az pedig helyből.

(#14318) ojb válasza aujjobba (#14312) üzenetére


ojb
tag

"Jól látom a helyzetet?"
Műszakilag igen, DE biztonságtechnikailag nem biztos, hogy jó eszköz, amit linkeltél, mert nem jelzi vissza a garázskapu állapotát. Amit én linkeltem az igen. Én nem biztos, hogy hangvezérlés mellett lemondanék erről az információról. A Siri akkor is kinyitja a kaput, ha nem állsz előtte :D és mivel a nyitó ; állj ; és a záró parancsok megegyeznek (kb 1sec impulzus) távolból nem fogod tudni, hogy a kapu éppen hol áll.

(#14319) ojb válasza DougButabi (#14311) üzenetére


ojb
tag

NE vedd meg. Próbára van reklámos verziója vagy 7napos free.
Viszont valóban arra lett kitalálva, amire használni szeretnéd.

(#14320) aujjobba válasza ojb (#14318) üzenetére


aujjobba
addikt

Nade várj.
Ahhoz, hogy ez egész működjön, az itthoni WiFi hatósugarában kell lennem, vagy VPN-nel bekapcsolódva az itthoni hálóba. Jól gondolom?
A háztól távol nem fogom tudni utasítgatni Siri-t, a VPN-es megoldást kivéve, de lényeg a lényeg ez max itthon vagy a kapu előtt állva lesz használva.

Az RF távirányítón is egy gombot nyomogatok, ott sem tudom hogy a kapu épp nyitva van vagy zárva.

[ Szerkesztve ]

(#14321) TheMarci válasza aujjobba (#14320) üzenetére


TheMarci
addikt

Kell hozzá otthonra egy HomeKit hub (bármilyen ipad, iphone, apple tv), és így már tudod távolról is vezérelni a HomeKites eszközöket.

Do You Dream?

(#14322) Degeczi válasza aujjobba (#14320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel nem saját szerverrel, hanem Ewelinken keresztül vezérelnéd, ezért mindegy hol vagy, a nyitóparancs bármikor-bárhonnan megérkezhet.

(#14323) aujjobba válasza TheMarci (#14321) üzenetére


aujjobba
addikt

AppleTV van.
Tehát azt mondod, az ATV-n beállítva dolgokat, már akár távolról is menne ez a dolog?
Bár valójában a garázsajtó és a nagykapu épp olyan dolgok, amiket nem szeretnék távolról vezérelni.

Degeczi: az Ewelinket nem lehet "offline" módba kapcsolni, mármint hogy csak a saját hálón belül működjön? A nagykapu előtt a kocsiból már elérem a Wifi-t, ez elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14324) Degeczi válasza aujjobba (#14323) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Eszköztől függ, átkapcsolható-e, az alábbit nem ismerem. De akkor is még csak ott vagy, h az Ewelink appból tudod közvetlenül kapcsolgatni, felhő nélkül. A Siri integrálás (amit mondjuk szintén nem ismerek) azonban aligha megy helyi hálón keresztül, az az Ewelinkes felhőn keresztül adja ki a parancsot.

(#14325) ojb válasza aujjobba (#14323) üzenetére


ojb
tag

Ez komoly??? :F "A nagykapu előtt a kocsiból már elérem a Wifi-t, ez elég lenne."
Megállsz a nagykapu előtt, megvárod, hogy a telefonod konnektáljon az otthoni WiFi-re, majd beszélgetsz a Siri-vel, ahelyett, hogy a slusszkulcson lévő távirányító gombját megnyomod 50m-el a kapu előtt??? Ezek szerint én nagyon konzervatív vagyok ... Bocs bennem van a hiba :R :R :R

(#14326) aujjobba válasza ojb (#14325) üzenetére


aujjobba
addikt

Csak egy példa volt.
Leginkább akkor lenne ez a dolog hasznos, amikor mondjuk az emeleten vagyok és be szeretnék engedni valakit, vagy épp nincs a kezem ügyében a távirányító.

(#14327) velizare válasza aujjobba (#14326) üzenetére


velizare
nagyúr

nálunk a garázsnyitóban van egy gsm modul. a közhihedelemmel ellentétben nem kényelmes minden egyes alkalommal a feljárón megállni, előtúrni a telefont, és tárcsázni a garázskaput. ezt még súlyosbítja, hogy a pinceszinten nincs térerő sem, tehát még azt is meg kell várnom, hogy a hálózatra feljelentkezzen a telefon. ha ezt te még súlyosbítani akarod azzal, hogy meg akarod várni, hogy az otthoni wifidre is feljelentkezz... nos hidd el, ezt te nem akarod.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14328) tboy72 válasza velizare (#14327) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én az utcánk alján megnyomom a telón a nyitás gombot és a Domoticz szépen kinyitja a kaput mire odaérek. De be lehetne állítani geo kódra is, csak még lusta voltam hozzá. :DDD

(#14329) body007 válasza tboy72 (#14328) üzenetére


body007
addikt

Az itt olvasott lehetőségek közül (eddig) nekem ez a legszimpibb :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14330) aujjobba válasza body007 (#14329) üzenetére


aujjobba
addikt

Miért jó a geo-kód?
Van amikor nem akarok bemenni a kapun, csak kint megállni.
Ilyenkor ne nyitogasson.

(#14331) Degeczi válasza aujjobba (#14330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És nem is teljesen megbízható, attól függően, h alszik-e a telefon, vagy netán épp hagyományos (nem voip) hanghívás zajlik rajta, mert közben nincs a neten a telefon.

(#14332) body007 válasza aujjobba (#14330) üzenetére


body007
addikt

Jah, én a domo ikont megnyomom a kanyarba dologra mondtam :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14333) ojb válasza aujjobba (#14330) üzenetére


ojb
tag

"Miért jó a geo-kód?"
Azért, mert pl egy if feltétellel csak akkor engedi lefutni a Siri parancsot, ha a geo kód alapján a lakásod 200m-es körzetén belül van a telefonod. (200 szabadon választott)

(#14334) velizare válasza tboy72 (#14328) üzenetére


velizare
nagyúr

inkább a telefont előszedni gond, főleg ha mondjuk a csomagtartóban van, nem megnyomni rajta egy gombot. na meg ha lemerül, amire hazaérek, akkor kiszállni, felcsengetni asszonynak, hogy drágám kérlek nyisd ki nekem a garázst. geolokációval még meg is tudnám csinálni, hogy induljon a hívás, viszont nem csak és kizárólag autóval közlekedünk, meg ott van tőlünk két sarokra egy aldi is, ahová bevásárolni járunk. a jól bevált távirányító itt praktikusabb lett volna, főleg mivel a garázsban nincs térerő, és kifelé meg kell várni, amíg hálózatot talál a teló.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14335) derrik


derrik
őstag

Sziasztok
Van egy Xiaomi Android alapú getway és vagy 4 ajtónyitás érzékelő valamint ugyan ennyi mozgás érzékelő. Ha át szeretnék Aplle Home rendszerre állni. Mindent cserélni kell Aqara-ra vagy csak az getway-t?

(#14336) tboy72 válasza velizare (#14334) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem mindig a telefontartóban van, egy suhintás a képernyőn->felold->megnyomom a gombot a kapu pedig nyílik. :DDD

(#14337) body007 válasza tboy72 (#14336) üzenetére


body007
addikt

Én is valahogy így képzelem el.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14338) DJGABI válasza derrik (#14335) üzenetére


DJGABI
addikt

volt ilyen, hogy "Android alapú gateway"? :F max droid alól volt telepítve a mi home, nem? ios-re is van app [link], a meglévő fiókoddal belépsz, ott lesz minden ugyanúgy

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#14339) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Szerintetek lehetseges, hogy az idojaras allomasom nem megy lithium elemmel? Gondoltam kicserelem az alkalit, hogy jobban birja a minuszokat, de meg sem mozdul vele.... 1.5V os mindketto, vajon egyaltalan hogy erzi a kulonbseget?

A masik. Azt vettem eszre, hogy az idojaras allomas par napja folyamatosan 20% paratartalmat mutat odakinn (ez az eszkoz eszlelesi minimuma amugy) a Xiaomi homerom tegnap este 70% korul mutatott. A tobbi erteke jo, szerintetek meghalt a paratartalom erzekeloje? (egy het alatt??) vagy befagyhatott benne valami, azert nem erzekel? (a minuszok miatt)

(#14340) betyarr válasza vampire17 (#14339) üzenetére


betyarr
veterán

úgy tudom,hogy vannak eszközök,amik igénylik a teljes 1,5v-ot,meg olyanok,amik azért elviselik az 1,2-t is.ez ezek szerint nem olyan.a lítium akksik 1,2v-osak,de már kapható olyan is ami 1,5v-os.asszem a conradnál van ilyen.

(#14341) vampire17 válasza betyarr (#14340) üzenetére


vampire17
addikt

ez nem akku, sima 1.5 V -os elem, csak lithium. [link]

Most mertem ki multimeterrel, 1.79V... szoval jonak kene lennie... A durva hogy a termek weboldalan meg ajanlja is hozza a lithium ot...

[link]

4.The AA 1.5V lithium batteries are recommended for outdoor sensor in cold weather climates less than -10°C.

(#14342) betyarr válasza vampire17 (#14341) üzenetére


betyarr
veterán

és mezei alkáli 1,5 voltossal meg megy?

(#14343) vampire17


vampire17
addikt

Igy van.

(#14344) snowdog válasza vampire17 (#14341) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet hogy az 1,79 V már túl sok neki!

Egyébként a linkelt képen 9V látható, nem 1,5V, de gondolom ez csak tévedés volt.

[ Szerkesztve ]

(#14345) Degeczi válasza snowdog (#14344) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De látod, h nem az van kijelölve, hanem az AA

(#14346) betyarr válasza snowdog (#14344) üzenetére


betyarr
veterán

az csak egy opció.ami a képen van az az AA (narancssárgán ki is van emelve).AA méretben sztem nem létezik 9v-os elem.

Lehet hogy az 1,79 V már túl sok neki!

ezen én is gondolkodtam.lehet ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#14347) GZoli7 válasza snowdog (#14344) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az csak az elérhető "méret", hogy ilyet is gyártanak.

(#14348) snowdog válasza Degeczi (#14345) üzenetére


snowdog
veterán

A hozzászólásból számomra az nem derült ki, hogy milyen méretű elemről van szó, én csak arra reagáltam, ami a képen volt látható.

(#14349) snowdog válasza betyarr (#14346) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet hogy az egységben van túlfeszültség elleni védelem, és az 1,79 V mát átlépheti a határt. Más oka nem igen lehet.

(#14350) Degeczi válasza snowdog (#14348) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "9V" csak egy link a másik termék oldalára...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.