Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) kdavid86 válasza odrif (#14950) üzenetére


kdavid86
tag

Használod a régi SSID-t az új routeren? :)

(#14952) UberMutant válasza kdavid86 (#14951) üzenetére


UberMutant
őstag

csinálsz egy wifi hotspotot a telódon (a régi ssidvel), aztán átállítod a sonoffokat az új wifi ssidre

[ Szerkesztve ]

(#14953) odrif válasza kdavid86 (#14951) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megoldottam.
Köszönöm

20 éve a Prohardveren

(#14954) szat8


szat8
tag

Összeszedve sekélyes angol nyelvtudásomat rákérdeztem a Tado-nál, hogy a Bosch condens 2000 kazánom esetén támogatja lángmodulációt.
Visszakérdeztek, hogy milyen termosztátom van most, meg van-e padlófűtés, amiket mondjuk teljesen irrelevánsnak gondolok, mert attól, hogy most xar termosztát van rajta, meg tudna jobbat is.
Behazudtam nekik a Bosch TRZ 200-as opentherm termosztátot. :D
Jött is a válasz fél napon belül:

tado° can replace your current set up and it does support the flame modulation

:C

Szuper, már csak találnom kell valahol egy eladó v3-at, ha lehet extension kittel.
(A mostani kicsit szerencsétlen helyen van bekábelezve.)

(#14955) szat8


szat8
tag

Már kicsúsztam a szerkesztési időből...
Azt vettem észre, hogy a shelly 2.5 relék közül néha nem változik meg a redőny státusz egyik-másik redőnynél.
De ez csak néha fordul elő.
A shelly eszközök MQTT beállításánál a QOS-t mire érdemes állítani?
Lehet köze a hibás visszajelzéshez?

(#14956) Janaboy válasza LouiS22 (#14938) üzenetére


Janaboy
veterán

Az emmc miatt.

Janaboy

(#14957) LouiS22 válasza Janaboy (#14956) üzenetére


LouiS22
veterán

SSD, jónapot :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#14958) vtechun válasza Degeczi (#14911) üzenetére


vtechun
veterán

Szia!

Néztem ezzel kapcsolatban 1-2 videót. Azokból annyit vettem ki, hogy elég a Configuration.yaml fájlba beírni annyit, hogy:

homekit:
Aztán máris generálja a párosító kódot. Viszont nem talál semmilyen eszközt. [kép]
valaki működésre bírta már ezt? Köszi!

videó

(#14959) fo_di válasza vtechun (#14958) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem a tasmotásított sonoff nem kompatibilis natívan a homekittel, de frász tudja

[ Szerkesztve ]

(#14960) vtechun válasza fo_di (#14959) üzenetére


vtechun
veterán

De semmit sem hoz. Elvileg ahogy néztem, a HA-t kellene hozni mint HUB

(#14961) Janaboy válasza LouiS22 (#14957) üzenetére


Janaboy
veterán

Simán usbvel?

Janaboy

(#14962) UberMutant válasza Janaboy (#14961) üzenetére


UberMutant
őstag

persze, örök élet +1 nap

(#14963) LouiS22 válasza Janaboy (#14961) üzenetére


LouiS22
veterán

Simán usb-vel. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#14964) vampire17 válasza Janaboy (#14961) üzenetére


vampire17
addikt

(#14965) vampire17


vampire17
addikt

Ha valaki idegenkede a Tado felhos vezerlesetol, ime egy egesz jo alternativa:

https://wiser.draytoncontrols.co.uk/room-thermostat

HA plugin

https://github.com/asantaga/wiserHomeAssistantPlatform

Figyelem! Csak Reles es Opentherm kazanokkal mukodik! (Ebus, etc... gyartospec. szabvanyokat nem ismer)

Arban egesz kellemes. Az alapszett (szobatermosztat+hub) 42e (ez mar melegvizet is kezel)

Plusz radiatorszelep: 18e.

(a fenti arak az amazon.co.uk-rol vannak, a szallitasi dijat is tartalmazzak)

[ Szerkesztve ]

(#14966) fo_di válasza vampire17 (#14965) üzenetére


fo_di
őstag

állítólag a tado homekiten keresztül lokálisan is vezérelhető, de nincs tadom, szóval nem tudom tesztelni

(#14967) vampire17 válasza fo_di (#14966) üzenetére


vampire17
addikt

ha a homekit-el vezerlem, nem egy felhot cserelek egy masikra? (nem tudom hogy igy van-e, nem ismerem a homekit mukodeset, azert kerdem.)

(#14968) DJGABI válasza DJGABI (#14937) üzenetére


DJGABI
addikt

jelentem az utálóknak, hogy python dev telepítése után látszólag teljes körűen működik a rendszer :DDD [link]

mosquitto is van, lassanként, de haladgatok

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#14969) LouiS22 válasza DJGABI (#14968) üzenetére


LouiS22
veterán

Domoticz wiki copypaste :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#14970) DJGABI válasza LouiS22 (#14969) üzenetére


DJGABI
addikt

ó bacca meg, valóban a linux install alján is ott van

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#14971) fo_di válasza vampire17 (#14967) üzenetére


fo_di
őstag

én sem ismerem, kommentelők azt mondták, hogy utána a tadot le is lehetett tiltani a netről, és ment (értelemszerűen az app akkor nem megy)

(#14972) takacska


takacska
csendes tag

Üdv!
Van egy kétáramkörös aqara relém. Domoticz nem kezeli, viszont a naplójában megjelenik, az állapotváltozás is ha mihome appban kapcsolom. Lehetséges lenne ezt bevinni domoticzba eszközként?
2020-01-08 08:56:28.398 Status: XiaomiGateway (ID=2): unhandled model: , name: Xiaomi Switch
2020-01-08 08:56:28.398 Status: {"cmd":"report","model":"","sid":"158d00033e5a75","short_id":59557,"data":"{\"channel_0\":\"off\"}"}

(#14973) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Létezik, hogy az én nagyon hamar elhalálozott Sonoff Basic-em hamisítvány volt? Van ezeknek valami különös ismertető jele? Gyanús volt, hogy rozsdásak a csavarok, valamint a LED lábai is rozsdásak voltak. Azért érdeklődöm, mert igazából, jó lehetne nekem akár ez is bizonyos dolgokra. Köszi!

[kép]
[kép]
[kép]

(#14974) vampire17 válasza vtechun (#14973) üzenetére


vampire17
addikt

A legfeltunobb, h a klonon nincs kulonvalasztva az eros es a gyengearam.

(#14975) Degeczi válasza vtechun (#14973) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem hamis az, csak régi, mint a panelon is látni.
Később más ("Puya") flash ram chip került rá, aztán a panelt is áttervezték.

vampire: nem klón, tényleg ilyen az első Basic verzió

[ Szerkesztve ]

(#14976) vtechun válasza vampire17 (#14974) üzenetére


vtechun
veterán

az hol látszik? Hogy nincs külön választva?

(#14977) body007


body007
addikt

Lehet nem jó helyen kérdezem de hátha :)
Szeretném megnyitni távolról a kamerám webes felületét egy másik böngészőben mivel ami a pi-n van (chromium) az nem támogatott
Ami adott:
- távolról elérem a helyi hálót (ddns)
- van vnc (távoli asztal)
- ssh
Szal, h tudom megnyitni egy böngészőben a 192.168.1.170-es címet? :)
netsurveillance egyébként a felület ha ez számít


itt van, h mi is a probléma

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14978) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Rendeltem egy zigbee2MQTT antennás cuccot, amire szépen felment a kívánt firmware. Dockerben üzemel is a dolog, domoticzban is hozzáadva a hardver. Próbaként egy nyitásérzékelőt adtam hozzá ezt látja és megjelent domoticzban is.
Viszont van nekem egy Xiaomi Gateway is amit szintén szeretnék megtartani, de egy pár óra múlva a Gateway elkezdett problémázni és a domoticzban "invalid keyt" kezdett írkálni ha valami azon keresztül történt (mondjuk egy nyitás érzékelő jelzett de a domoticz már invalid key-t írt és nem is jött róla értesítés). Nem tudom hogy azzal lehet e összefüggésben hogy utána frissített a gateway vagy ez a két dolog nem bírja egymást, azóta nem próbáltam őket együtt használni.
A másik ami még feltűnt hogy 2 szobával arrébb már az ikeás égőt nem látta. Nagyon kevésnek tűnik a hatótávja, ettől a gyári gateway sokkal messzebb lát. Azt hittem ez lesz a jobb, de nem győzött meg... Pedig az egyik ok ez lett volna mert 1 érzékelőt nem lát a gateway, de ez még a közelebbieket sem látja csak ami már elég közel van hozzá.

(#14979) Yoshida válasza body007 (#14977) üzenetére


Yoshida
aktív tag

a pi-re tegyél pivpn-t, a távoli gépre meg openvpn klienst. be tudsz így jelentkezni a pi hálózatára, és a távoli gépre be tudod írni azt az ip-t. (feltételezem a pi is valami 192.168.1.x ip-vel redelkezik)

vnc-vel csak ugyanoda jutsz, hogy belépsz a pi asztalra, és chromiumod lesz.

pivpn előnye, hogy mobilra is van openvpn, és vannak ipkamera kezelő appok, amikkel szintén el tudod érni a kamerát, és a vpn miatt továbbra is biztonságos csatornán keresztül.

szerintem

(#14980) DJGABI válasza vtechun (#14976) üzenetére


DJGABI
addikt

tieden el van választva, szerintem is eredeti, azok a kimart árkok azok.

[link] ezt nézd meg, csodálatos moeshouse

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#14981) body007 válasza Yoshida (#14979) üzenetére


body007
addikt

Ott tarok, h a win-es kliens nem akar csatlakozni a pi-hez.
1194-es port nyitva, certificate betallózva win-en, de csak homokórázik a kliens...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14982) Janaboy válasza vampire17 (#14965) üzenetére


Janaboy
veterán

Most vagy én vagyok a béna, de nem láttam az oldalon, hogy a relés vezérlést hány volt között kezeli?

Janaboy

(#14983) vtechun


vtechun
veterán

Ezen a képen látható bekeretezett cuccokat hogy lehet kontrollálni? Eléggé rondán néz ki, áttekinthetetlen is. Melyik YAML fájl rendezi ezt? Köszi!

#homeassistant

(#14984) Yoshida válasza body007 (#14981) üzenetére


Yoshida
aktív tag

egész véletlen ahonnan próbálkozol, az nem valami céges hálózat? :) nekem pl. melóhelyről nem megy, talán az alap portot szűrik, még nem foglalkoztam vele, hogy mi a gond.
Ezért tolom mobilról, mobilneten :)

szerk: ja igen, a másik hogy a routereden a vpn portját a pi-felé meg kell nyitni, az megvan? ha nem állítottad el, akkor 1194-es port

[ Szerkesztve ]

(#14985) body007 válasza Yoshida (#14984) üzenetére


body007
addikt

Na, megyez mobilon is vindózon is :)

Szal, h nyitom most meg azt az oldalt?

Megvan :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14986) fo_di válasza vtechun (#14983) üzenetére


fo_di
őstag

ez a régi nézet, amit nem foglaltál specifikusan valahova, azokat teszi oda felülre
kapcsold át lovelace nézetbe (bár szerintem már egy ideje a lovelace a default nézet, hanyas verziót használsz?)
https://www.home-assistant.io/lovelace/

(#14987) stickermajom válasza vtechun (#14983) üzenetére


stickermajom
addikt

Jobb felül három pötty, "Configure UI" és akkor még YAML-ben sem kell turkálnod annyit. :)

(#14988) Chal válasza spider23 (#14978) üzenetére


Chal
addikt

Nézd meg, hogy nem ugyanazon csatornán vannak e, illetve hogy a 2.4-es wifi hálózatok nem zavarják e. Azt én is érzékeltem, hogy a sima cc2531 (nem külső antennás) valamivel gyengébb mint a Xiaomi gw, de azért együtt lehet vele élni, mondjuk ha 100%-nak veszem a Xiaomit, akkor nálam kb. 70% a cc2531 ugyanazon a helyen. Elvileg jövő héten veszem át én is az antennás verziót, reményeim szerint jobb kell hogy legyen.

Egyébként önmagában attól, hogy van egy Zigbee2Mqtt alapú hálózatod is, nem kellene semmilyen anomáliát tapasztalnod. Pl. nálam is megfér egymás mellett remekül a HUE-val, de volt egy rövid időszak, amikor ment a Xiaomi, a HUE, és a Zigbee2Mqtt is. Ha ez bármilyen gondot okozhatna, akkor elég lenne, ha szomszéd beüzemelne egy Z2M-et, és borulna a Xiaomi gw-s Zigbee networkod, ez azért vicces lenne :). A csatornákra nyilván figyelni kell, de ezt már írtam.

További tippek:

- forgasd a sticket, próbáld meg vertikálisan, és horizontálisan is, esetleg 45 fokban döntve
- rendeld nyugodtan nyakra-főre a stickeket, és szórd szét a lakásban router firmware-el, filléres cucc, a Xiaomi gw árából kapsz egy szatyorral :)
- A cc2530 erősebb lehet, de csak az a verzió, aminek van RF erősítője. Cserébe viszont nincs rajta usb. Én e miatt inkább azt az iskolát követem, hogy több darab antennás cc2531-et használok (majd, jelenleg csak egy coordinátor van, és egy router) és sima usb-s dugasztöltővel vannak a házban elhelyezve szolidabb helyeken levő konnektorokban
- Routernek használhatsz izzókat is, IKEA mondjuk pont nem annyira jó, állítólag routernek elég gyenguszok, de csak a git issue-kban olvastam valahol, tapasztalatom nincs.
- A fő csapásirány náluk most a CC26X2R1, CC1352P-2. Ezek jóval izmosabb cuccok RF és compute szinten is mint a cc2530/31, viszont 40-50 USD egy ilyen board. Én erősen gondolkodok rajta amúgy, ha lesz, akkor majd megosztom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#14989) szat8 válasza spider23 (#14978) üzenetére


szat8
tag

Már korábban bedobtam ezt a témát, de nem váltott ki reakciót: [link]
Itt írnak a zigbee2mqtt 1.7-es update-jéről, ami támogat két új boardot is.
Nincs rajtuk antenna (habár elvileg az egyikre tehető némi forrasztás árán), viszont zigbee 3-at, ezzel együtt erősebb és nagyobb hatótávolságú jelet ígérnek.
Ennek megfelelően persze lényegesen drágább is.

Nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás a problémádra, ha már megvetted a sticket, akkor neked talán érdemesebb simán kitolni a hatótávolságot egy másik jól elhelyezett zigbee eszközzel. Persze nem elemessel, azok nem csinálnak mesh pontot. Nekem olyanom nincs sajnos, de majd valaki biztos ír konkrét tippet, akinek van tapasztalata vele.

Szerk.: Közben @Chal beelőzött, de szerencsére ezek szerint nem mondtam nagy hülyeségeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#14990) Degeczi válasza Chal (#14988) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem feltétlenül hátrány, h nincs USB a CC2530-on ha routernek használod, hiszen annak csak 3.3V-ra van szüksége, amit egy filléres táppal le lehet tudni.

Egyébként pont az USB is tud gondot okozni a CC2531 esetén, ha az közvetlenül egy gépbe van dugva, különösen ha USB3-as portba, mert az is erősen tudja zavarni a 2.4GHz-es jelet. Ezért célszerű inkább távolabb helyezni a géptől USB hosszabbítókábellel

(#14991) bonafit


bonafit
újonc

Szia mindenkinek!
Degeczi írtam neked priviben, légyszíves olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#14992) Chal válasza Degeczi (#14990) üzenetére


Chal
addikt

Akkor segítek, nem kell gép se USB toldó :)

Nálam ezt fent van amúgy egy nagy belmagasságú helyiségben a plafonhoz közel (azért is zajos a kép, mert nagy volt a zoom :) ).

Dugig vagyok (mint általában mindenki) ilyen usb "töltőkkel", tökéletes megoldás szerintem. Ráadásul akad ennél szolidabb/kisebb is bőven, csak ez akadt a kezembe amikor ezt a sticket beüzemeltem, de majd kicserélem, ha lesz kedvem létrázni.

[ Szerkesztve ]

(#14993) Degeczi válasza Chal (#14992) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Segítek, ahol azt írtam, h "ha az közvetlenül gépbe van dugva" spider23 esetére vonatkozik, h esetleg ezért is rossz lehet a vétel nála...
Routerként használt sticket nyilván nem gépbe dugsz, ott csak az antenna hiánya a CC2531 hátránya, én főként ezért nem olyanokat használok erre.

(#14994) Chal válasza Degeczi (#14993) üzenetére


Chal
addikt

Ez viszont nem írtad, illetve úgy kezdted hogy azért jobb a 2530 mert "csak" egy 3.3V-os tápra van szüksége. Ennél jóval szebb megoldás szerintem egy usb dugasztáp, és bele a stick, szóval hogyne lenne hátrány az usb hiánya. Egyébként eleve az én írásomra reagáltál, és abban végig routerekről van szó, de mindegy, ezen tényleg ne rugózzunk :)

Van amúgy antennás CC2531, a coordinatorom konkrétan olyan, és elvileg jövő héten is érkezik 3db, ha a Fosta is úgy akarja.

Szerk.: megkerestem, mert másnak is hasznos lehet:

https://www.aliexpress.com/item/4000028865267.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1e0b4c4dBx3oQp

Ettől a sellertől jött eddig összesen 7db antennás CC2531. Nem BT-s, nem antenna nélküli, nem késett, mindegyik jól működik. Persze felelősséget nyilván nem tudok vállalni érte, ennek is elmehet az esze bármikor, de eddig oké volt :)

[ Szerkesztve ]

(#14995) vtechun válasza fo_di (#14986) üzenetére


vtechun
veterán

Elvileg Lovelace

[kép] [kép]

(#14996) Degeczi válasza Chal (#14994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem írtam ilyet! A "nem feltétlenül hátrány az USB hiánya" semmilyen olvasatban nem azt jelenti, h "jobb"...

(#14997) Chal válasza Degeczi (#14996) üzenetére


Chal
addikt

Na akkor rövidre zárnám ezt azzal a véleményemmel amit immár harmadszor is írok: szerintem meg hátrány az USB hiánya.

(#14998) Degeczi válasza Chal (#14997) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OK, csak ne csavard ki amit írok.

(#14999) Chal válasza Degeczi (#14998) üzenetére


Chal
addikt

Egyébként nincs mit rajta kicsavarni, mert ugyan tényleg nem írtad, de színtisztán technikai oldalról vizsgálva jobb a CC2530. Ugyanis nem csak antenna van benne, hanem egy RF erősítő is (mondjuk vigyázni kell vele, mert nem mindegyikben, "RF" verziót kell keresni). Hogy ehhez hogyan viszonyul egy antennás 2531, azt nem tudom. Nekem bőven elegendő, mert antenna és RF végfok nélkül is vállalható lefedettséget csinál, az usb dugasztápos megoldásnak köszönhetően pedig annyit szórók szét belőle meg akkor, amennyit/amikor csak akarok.

(#15000) Degeczi válasza Chal (#14999) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam akad mindkettő: egyik routerem sima CC2530, a másikon van 2591-es erősítő is. Utóbbi érezhetően jobb a kültéri érzékelőmhöz, amit a sima egyáltalán nem is lát. Beltérben nem érezhető, mert pici a ház, és csak az eszközszám miatt használok kettőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.